Keresés

Részletes keresés

nscatto1 Creative Commons License 2022.07.26 0 0 112801

Esetleges megoldás a pöttyös trikóra:

Ne az utolsó hegy legyen a legjobban fizető, hanem az utolsó előtti. Pl. 3-2-kiemelt-1 kategóriás hegy. Komolyabb hegy, extra pontok. Ezzel a kis versenyzők nagyobb esélyt kapnának a hegyi trikóért való harcra, jobb esélyeik lennének a végső sikerre a trikót illetően. Ezzel nagyobb harc lenne a pöttyösért, többen próbálkoznának, mert látnának valós esélyt a trikó megszerzésére. Ugye 2020-2021-2022-ben az összetett győztes nyerte a hegyi trikót is, amivel nincsen baj, csak a verseny egyik izgalmas része ezzel elhalványul, mert azt látják a mezőnyben, hogy gyakorlatilag nincs esélyük a nagyokkal szemben.

menut Creative Commons License 2022.07.26 0 0 112800

Akkor a hozzászólások szakmaisága korrelál a verseny közvetitésének szakmaiságához :) 

Előzmény: Attika30 (112798)
koller andor Creative Commons License 2022.07.26 0 0 112799

Néztem is , amikor csak lehetőségem volt rá. :-)

Előzmény: Attika30 (112798)
Attika30 Creative Commons License 2022.07.26 0 2 112798

Tényleg kicsit sok lett ez a kommentátor elemző, fikázó hsz. az utobbi időben, miközben magáról a versenyről alig esett szó, pedig az elmúlt időszak messze legjobb, legizgalmasabb Tour-ja volt.

Hundo P Creative Commons License 2022.07.26 0 0 112797

Köszönöm az infót!

Előzmény: HPéter1978 (112791)
Befetető Creative Commons License 2022.07.26 0 0 112796

amikor 20 másodpercig nem vették észre, hogy Pogi leszakadt, az sporttörténeti baki volt :)

Előzmény: menut (112794)
_Haszi_ Creative Commons License 2022.07.26 0 0 112795

Éppen ezért járok ide. :) ...

Előzmény: Lupertazzi (112793)
menut Creative Commons License 2022.07.26 -1 1 112794

Dilettánsként is idegesítő a sütizős-ördögös süktelést hallgatni. Engem - kocabringásként - a sportág csúcseseményének csúcsérdekességei érdekelnének, versenyháttér, versenyzők, technikai részletek. Leszarom, hogy milyen legenda kapcsolódik egy tízházas svájci hegyifaluhoz.

És az nagyon durva szakmai hiba, h egy szökés-kezdeményt a mezőnyből én hamarabb veszek észre, mint a két műsorvezető. Számtalan ilyen, és hasonló hibájuk van, amiket a player pörgetésével próbálnak orvosolni, ha egyáltalán... Persze, közben megint lemaradnak az élő versenyről... Ehhh... Egyszerűen gyengék, amit a folytonos jópofizással fednek el, amit a sok twitterhuszár persze nem vesz észre.

Előzmény: Lupertazzi (112793)
Lupertazzi Creative Commons License 2022.07.26 -1 0 112793

Jómagam koca bringa kedvelő vagyok. Régóta követem a kerékpárt, nem csak a háromheteseket, hanem a teljes szezont. Én úgy vettem észre, hogy azért itt vannak olyanok akik komoly szinten értenek a dolgokhoz, talán ezért is zavarja őket a mellébeszélés a közvetítések alatt. Ültek már le mellém haverjaim Tour alatt, hát csak néztek, hogy ez a két szerencsétlen mi a szarról beszél miközben verseny van. Aztán jött a röhögés rajtuk.

Előzmény: _Haszi_ (112792)
_Haszi_ Creative Commons License 2022.07.25 0 0 112792

Nem ez a kérdés, hanem, hogy miért itt van telibeanyázva a fórum.

Én spec tényleg miattatok jövök ide és kurvául nem azért hogy ezt a százszor lerágott csontot olvashassam, hogy szarok. Ez itt most nem ige. :D

Szóval eleve veszett fejsze nyele, akkor miért itt? :) Nem fognak foglalkozni vele - tovább görgetnek, elkapcsolnak, foglalkoznak vele, de leszarják, ergo ilyen mennyiségben ez csak magatok szórakoztatása (nem, hanem “hormonpocsékolás”, ahogy Lenina Hucksley olyan frappánsan megfogalmazta.

 

scatto: értem, amit mondasz, de még mindig nem azon van a hangsúly, hogy hasonlítgatok más adóhoz, mert engem hidegen hagy a másik adó is. Ahogy, ha foci van, és történetesen a számomra elviselhetetlen VÁ a kommentátor, akkor keresek másik adót, vagy streamet, vagy halkan hallgatom. De se időm, se energiám nincs minden faszságára beírni a fórumra, hogy fogalmatlan. Hajdú B.-re ugyanez igaz. Vagy a sporttévén mondhatnám a hoki “szakértők” agymenéseit.

Előzmény: Mr Reacher (112785)
HPéter1978 Creative Commons License 2022.07.25 -1 1 112791

Még nincs neki.

 

Az általános jellegű kerékpársport ki- és mellébeszélde itt van:

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9147597

 

 

A hölgyek kissé idegesek, megesik. Láttam már férfi Touron is hasonló perecparádét.

Most Annemiek kisasszony a favorit, három hete ugyanúgy Tadeusz folyt a csapból is.

 

Vollering nekem is kedvenc, és Moolmant se hagynám ki a sorból.

Előzmény: Hundo P (112772)
HPéter1978 Creative Commons License 2022.07.25 0 0 112790

Foglaljunk el hidakat?

 

Attól tartok még egyhez is kevesen lennénk, talán egy gyalogos felüljárót el tudnánk állni.

Esetleg be lehet társulni Kétfarkúakhoz egy "Éjen a KATA, ültessék szét a Bodnár-Lantost" transzparenssel. :-)

Előzmény: Mr Reacher (112782)
HPéter1978 Creative Commons License 2022.07.25 -1 0 112789

No igen ekkora szembeszélben nehéz.

De a szél is edzi a kerékpárost meg a kerékpárszurkolót is. :-)

Szóval akinek nem tetszik írja ki magából, ha foganatja nem is lesz a belső békéjének talán jót tesz.

Előzmény: LastPunk (112770)
nscatto1 Creative Commons License 2022.07.25 -2 0 112788

Mivel azok is kretének, akik ilyen feltételek mellett játszanak, ezért nekik nem tűnik fel, hogy ez mennyire megalázó. Már az is mutatja a színvonalat, hogy az a nyertes, aki jobban megtippeli, hogy Vingegaard 14-ik vagy 89-ik helyen gurul át a célvonalon. Pontazonosság esetén aki hamarabb küldte el a helyes választ - vagy nagyobb tál sütit visz.

Előzmény: Mr Reacher (112785)
nscatto1 Creative Commons License 2022.07.25 -2 0 112787

Nem így van. Nézd meg, eddig magához a versenyhez hányan szóltak hozzá, és hányan szóltak hozzá a kommentátorokhoz. Ebből is kiderül, hogy sokkal többen olvassák a fórumot, mint ahányan írnak is bele. És ki tudja, talán lesz olyan, aki találkozik valamelyikkel, és a szavába vág, mert úgy érzi, hogy az a helyes, és ő így mutatja ki a nemtetszését.

Előzmény: LastPunk (112770)
nscatto1 Creative Commons License 2022.07.25 -3 0 112786

Nem az argo a probléma, hanem az, hogy szerintem van, ami nem fér bele egy közvetítésbe. A tegnapi nap egyik csúcsa a "kussolópont" szóösszetétel szökkent ki a szűkinges foga kerítésin. A szánalmas szóismétléses szókincs nem zseniális. Egy átlagnéző honnan tudja pl. mi az a szövkap? 

 

Talán túl fejlett az igazságérzetem, de zavar, amikor valaki szarul végzi a munkáját, és erre még büszke is. Az is zavar, hogy hülyének nézik a nézőt, mert azt hiszik, hogy három ördögös meg két sütis sztorival ki lehet elégíteni a csatornát nézőket. De mindegy is: azért, mert másik csatornákon sokkal szarabbak a közvetítések, örülni kellene annak, hogy ezek ketten csak kevésbé szarok? Szerintem ez nem megoldás. 

A bennfentes szó nem találó, de értem. Azonban nekem is jó hallani egy-egy közvetítésben, hogy pl. lesz nálunk Giro rajt, vagy Ati végre eligazol egy normálisabb csapathoz, stb. olyan hírek, amikhez a kommentátorok hamarabb jutnak hozzá a munkájuk miatt.

 

 

Még egyszer, mert talán átsiklottál fölötte: a kerékpárt közvetítő csapatból csak a szóban forgó kettős a problémás, a többiek jól végzik a munkájukat, és nem azért számláznak a cégnek, hogy elszórakozzanak órákat, és a szánalmas twitteres csapattól sütit kuncsorogjanak.

 

Ez egy egész olvasható írás arról, hogyan változtathatja meg egy kerékpárverseny az életet:

 

http://velo.hu/index.php?modul=blog&kod=596

 

 

Talán emiatt is zavar, hogy a két bunkó nem lehetőséget teremt a nézőknek arra, hogy szórakozzanak és kikapcsolódjanak, élvezzék a versenyt és átéljenek valamit abból, amit egy ilyen esemény jelent, hanem sütiznek és urazzák egymást, mert nekik ahhoz van kedvük.

Előzmény: _Haszi_ (112769)
Mr Reacher Creative Commons License 2022.07.25 -2 0 112785

Szerinted lehet értelmesen beszélni egy egoista kreténnel, aki a PCS-ről kinyomtatott, lecsónyomokkal tarkított rajtlistát "ajánl fel" játéknyereménynek az utolsó szakaszon, de a győztes jelentkezzen érte, mert nem néz utána a játékosok tippjeinek, és a postában sem bízik?

Előzmény: _Haszi_ (112784)
_Haszi_ Creative Commons License 2022.07.25 -1 0 112784

Hidat ne, mert az autósok nem fognak örülni. :D Meg én se, ha arra bringázok- 

Biztosan ez a legmegfelelőbb hely eljuttatni az infot ez ügyben? 

 

Függetlenül attól, hogy olvassák - (Lupertazzi: tudom. Ezek szerint nem elég figyelmesen. :)

 

Biztos csak azért zavar, mert most tényleg szinte csak itt próbáltam egy kis infot gyűjteni sokszor, apán mondta telefonban, hogy Pogacar ezt elbaltázta, de mivel nézni alig tudtam, így foglamam se volt róla miről beszél. Lehet más esetben görgetek (is). :)

Előzmény: Mr Reacher (112782)
Lupertazzi Creative Commons License 2022.07.25 -2 0 112783

Olvassák a fórumot.

Előzmény: _Haszi_ (112779)
Mr Reacher Creative Commons License 2022.07.25 -2 0 112782

Hol lenne a helye? Foglaljunk el hidakat? Azt hiszed, hogy a rasszista Szabó Gábornál lenne rá fogadókészség? Csak annyit kellene tennie, hogy ezt a két kretént szétülteti. Nem kell több.

 

A nyáron magukkal kezdeni nem tudókhoz nem megyek twitterezni. Tudod, hogy mit kaptam ma ajánlott bejegyzésként? Ezt:

 

https://twitter.com/driett_a/status/1550863573630521350

 

Isten bizony, hogy a sportos követéseimen kívül csak az időkép van beállítva. Az is feleslegesen, mert párhuzamos a FB posztokkal.

Előzmény: _Haszi_ (112778)
_Haszi_ Creative Commons License 2022.07.25 -1 0 112781

Oda, #neide. :D

Előzmény: LastPunk (112780)
LastPunk Creative Commons License 2022.07.25 -1 0 112780

Odaírjam hogy 

#esbringa?

az a Hashtag mindenre jó

Előzmény: _Haszi_ (112779)
_Haszi_ Creative Commons License 2022.07.25 -1 0 112779

Akkor marad, hogy válogatott primitív módon külditek el melegebb éghajlatra itt őket, várva a csodára. :-) A félreértések elkerülése végett én nem korlátozni akarlak titeket, csak nekem fontos a szakmai hozzáértőbb megnyilvánulásaitokat olvasni, mint azt, hogy "xy ilyen meg olyan gyökér ezért meg azért meg amazért" - amivel kicsit nyilván magam ellen is beszélek, hiszen az összképhez ez is hozzátesz velük kapcsolatban, csak tényleg értelmetlen - mert ettől nem fog megváltozni semmi, hogy itt füstölögtök, viszont csak fogy a karakter. 

Előzmény: LastPunk (112777)
_Haszi_ Creative Commons License 2022.07.25 0 0 112778

Csak annak nem itt van a célirányos fogadóegysége, nem?

Előzmény: Mr Reacher (112775)
LastPunk Creative Commons License 2022.07.25 0 0 112777

Csak a saját nevemben tudok írni:

nem

Előzmény: _Haszi_ (112773)
LastPunk Creative Commons License 2022.07.25 0 1 112776
Előzmény: Hundo P (112772)
Mr Reacher Creative Commons License 2022.07.25 -1 0 112775

A kompromisszumos megoldás az, hogy élünk a szólásszabadság adta jogunkkal, és reménykedünk, hogy a két kretént ritkábban osztják be együtt. Más megoldás nincs. 

Előzmény: _Haszi_ (112773)
Mr Reacher Creative Commons License 2022.07.25 0 0 112774

Nemcsak 3hetesekből áll a világ. A francia kör után a szurkoló is megpihen.

Előzmény: Hundo P (112772)
_Haszi_ Creative Commons License 2022.07.25 0 0 112773

..és nem lehet kompromisszumos megoldásként, hogy egyéb kommunikációs csatornákon velük közvetlenül közlitek a sérelmezett stílust igazoló kommenteket? :D

Lehet célba is érne, és nem lenne itt floodolt jajkiáltás a virtuális éterben. :D

Előzmény: LastPunk (112770)
Hundo P Creative Commons License 2022.07.25 -1 1 112772

Kerestem, de nem találtam külön Női Tour fórumot.

 

Ami itt megy, az kész bohózat. Értem én, hogy kell az emancipáció, meg a Hölgyeknek is legyen lehetőségük kerékpározni, de ez kész röhej. Esnek-kelnek, az egész verseny kezd egy Zs kategóriás vicchalmazzá válni. 

 

Mindenki "Flőte" esélyeiről beszél, Őt tolja minden formában, miközben azért akad ott még néhány kiemelkedő tehetség, például Demi Vollering, Kristen Faulkner, vagy éppen Juliette Labous. 

 

Mindenesetre "a szegény ember Tour de France versenyén" legalább jól lehet szórakozni, amíg nem jön a Vuelta.

  

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!