Keresés

Részletes keresés

DINO Creative Commons License 2004.03.01 0 0 88999
Senki nem volt az ankéton?

Addig egyik listatársunk utólagos engedelmével bemásolom az ő élményeit:

"Ami a személyes benyomásokat illeti:
- az ankétot kevésbé hatotta át az üzleti vonatkozású témák taglalása,
- a hivatalos személyek sokkal kevésbé voltak kommunikatívak, mint az elmúlt 3-4 évben. Pl. Pinyő "a csapat mindent megtesz a sikerért"
típusú, a legkülönfélébb megfogalmazásban előadott max. 2 perces hozzászólásai hatalmas visszalépést jelentettek Csank és Garami mesterek 20-40 perces, szakmai részletekbe menő elemzéseihez képest,
- az érdeklődés ugyanakkor érzésem szerint nagyobb volt, mint legutóbb,
- a szurkolói kérdések általában sablonosak voltak, mindössze két felszólalót tudok így két nap távlatából kiemelni. Az egyikük, egy -
Lőrinc kifejezésével élve - "jó sportember" (ezt a beszéde közben a teremben szétáradó tömény szeszszag - is - bizonyította) Szalacsi stílusát és szóhasználatát megszégyenítő módon adta elő gondolatait, amelyekből én csak a határainkon túl élő magyarokkal való kapcsolattermtést tudtam kivenni. A másikuk, Pindi bácsi az idegenbeli
meccsekre való utazások támogatását várja a klubtól szponzorok bevonásával, valmint azt, hogy találkozási helyeket biztosít a szurkolók
számára (pl. akár az ankét helyszínét, az FMK-t, ahol - mint kiderült Náci válaszából - sportigazgatónk történelemversenyt is nyert
iskoláskorában),
- az idei szurkolói ankét kapcsán nem tudom kihagyni a műsorvezetést sem: két napja azon töprengek, hogy hiányzott-e vagy sem,
mindenesetre Kopeczki Lajos bácsi távollétében mintha nagyobb hangsúlyt kaptak volna a csapatból és a szurkolók közül felszólalók gondolatai, mint a moderátoré (aki most a Fradi TV műsorvezetője volt)."

DINO Creative Commons License 2004.03.01 0 0 88998
De. Persze, hogy erről beszéltem.
Csak hát, ahogy ősszel is rengeteget csúszott a mostani mez, úgy a jobb minőségű is csúszik most.
Pedig, ha ezek idénykezdet előtt elkészülnek, akkor lehetne igazán kaszálni velük.

-Dino-

Előzmény: Kcsita (88996)
SG_Grini Creative Commons License 2004.03.01 0 0 88997
Hát a következő napok szinte mindegyikén esik majd egy kis hó Sopronban a jelenlegi prognózis szerint!
Kcsita Creative Commons License 2004.03.01 0 0 88996
"Ott azt mondták, hogy tavasszal jön ki egy még jobb mez (kinézetre olyan, mint a mostani, de anyagában jobb.). Erre várok már, de nagyon lassú a dolog."

Dino!

Nem erről beszéltél pár hónapja, hogy állitólag új vagy jobb mezünk jön Tavasszal? Mintha ez rémlene nekem itt a DK-n, irtad. Ugye?:).

Előzmény: DINO (88993)
Dope Creative Commons License 2004.03.01 0 0 88995
Kihagytak a döntésből?
Előzmény: lendvair85 (88989)
DINO Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88994
Én is úgy láttam, hogy Botis nyáron kifejezetten jó volt. Most meg akadtak bizonytalanságai. De az akaratával semmi gond nincs. Remélem Dragónak azért vetélytársa lesz.

Az meg nagyon jó lenne, ha tolnák a szezont egy héttel. Így nem kéne hétközi fordulót beiktatni és ott lehetnék Sopronban.

Mondjuk arra sincs garancia, hogy a jövő héten nem lesznek hófúvások.

-Dino-

Előzmény: Ferencváros_28 (88982)
DINO Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88993
A Keleti felé. :-)

De a Plazák legtöbbjében van Nike-bolt, vagy Nike forgalmazó. Náluk van. Még a Batthyány téri vásárcsarnokban is láttam.
Aztán ott van a Jákói Sport bolt hálózata.
Ott azt mondták, hogy tavasszal jön ki egy még jobb mez (kinézetre olyan, mint a mostani, de anyagában jobb.). Erre várok már, de nagyon lassú a dolog.

-Dino-

Előzmény: andD (88978)
SG_Grini Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88992
ZSÍR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: Greenie (88983)
SG_Grini Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88991
Botis jó, csak eddig sérült volt!
Előzmény: Törölt nick (88979)
Greenie Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88990
Jó majd úgy lesz:)
Előzmény: Kisgonosz (88988)
lendvair85 Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88989
Nem igazán díjaznám a 11:30-as kezdést...
Előzmény: Greenie (88983)
Kisgonosz Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88988
ne magyarazz..mindig azok a kifogasok, ha akrsz jossz, ha nem akkor nem:)
Előzmény: Greenie (88987)
Greenie Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88987
Tényleg?
Nem volt forduló?:)))
Én arra válaszoltam, hogy eltolják valszeg az egész szezont egy héttel. Most megint kavarhatok, hogy ott legyek a bulilba.
Hétfőig még várok, akkor mondják ki az áment!
Előzmény: Kisgonosz (88986)
Kisgonosz Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88986
vazz,de a hetvegen nem volt fordulo te gyik.....ja, megvettem, de ez teged hol erint??:)
Előzmény: Greenie (88985)
Greenie Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88985
Ez még nem biztos, de valószínű!
Megvetted a bérletek?
Előzmény: Kisgonosz (88984)
Kisgonosz Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88984
azert jo, hogy eltoltak olyan hofuvasok vannak arrafele, hogy ihajj...
Előzmény: Greenie (88983)
Greenie Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88983
Mégis Sopronban kezdhetünk

Információink szerint csapatunk mégiscsak Sopronban kezdheti meg a tavaszi idényt.
Mint ismert, az Magyar Labdarúgó Liga versenybizottsága pénteken délelőtt úgy döntött, hogy a rossz időjárási viszonyok miatt elhalasztja a bajnokság tavaszi idényének a rajtját. A tervek szerint azonban a hétvégére tervezett első forduló ténylegesen az első lesz tavasszal, azaz a mieink mégsem a Zalaegerszeg ellen lépnek pályára a jövő héten, hanem Sopronban. A mérkőzés tervezett kezdési időpontja nem változik: vasárnap, 11.30.
A Zalaegerszeg elleni találkozóra így egy héttel később, azaz március 13-án kerülhet sor, és az összes többi forduló időpontja egy héttel „csúszik”.
Információink szerint a kérdésben hétfőn délelőtt döntenek a Ligában. Amint végleges döntés születik, természetesen arról azonnal beszámolunk honlapunkon.

Ferencváros_28 Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88982
Azért ez tulzás, közel sem mindet, bár azt elismerem, hogy a nyári felkészüléskor jobb volt. Mondjuk a sérülése után csoda, hogy focizik egyáltalán, én nem tettem volna rá egy lyukas garast sem.
Előzmény: Törölt nick (88981)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88981
Sajnos klasszisokkal rosszabb,majd minden gólt róla kaptunk a tél folyamán...
Előzmény: Ferencváros_28 (88980)
Ferencváros_28 Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88980
Mert Dragóner kurválkodott a nyáron és úgy nézett ki, nem lesz védőnk. Egyébként nem rosszabb Dragónernél, szerintem.
Előzmény: Törölt nick (88979)
andD Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88978
A Lions a Rákóczi úton van a Blaha Lujza tér után nem sokkal a bal oldalon.
Előzmény: FradiKA (88977)
FradiKA Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88977
Koszi a segitseget.
Egy cimboram megy holnap haza es szeretnek hozatni vele egy mezt es egy melegitot de meg kell adnom a cimet ahol megvegye.A Vaci uti Adidas azt tudom hol van.A Lions nem a Blaha kornyeken van?Na mindegy majd megtalalja.:))
Előzmény: Kcsita (88976)
Kcsita Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88976
"de Matthäus kérésére, lehet hogy mezünk és melegitő lesz." Úgy értettem meg, hogy új :).
Előzmény: Kcsita (88975)
Kcsita Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88975
Szia!

Ketté bontanám a választ.

1. Minden Nike boltban, igy pl. a Lions Sport... nem tudom fejből a cimüket, figyelemmel ajánlom neked, hogy olvasd vissza kb a Nyárra, mert erről volt szó.

2. A Magyar válogatott melegitőjéről, egyelőre nincs új, de Matthäus kérésére, lehet hogy mezünk és melegitő lesz. Ezt nem tudom, de azért ajánlom neked a Váci úti Adida boltba.

Remélem tudtam segíteni neked :).

Hajrá Fradi!!!

Előzmény: FradiKA (88974)
FradiKA Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88974
Udv Mindenkinek!
Segitsegre lenne szuksegem.
Hol kaphato budapasten eredeti Nike Fradi mez ,nadrag es eredeti magyar valogatott melegito?Pontos cim kene.Egyebkent tudna nekem valaki mutatni egy fotot a melegitorol?
Koszonom a segitseget.
Kisgonosz Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88973
HAJRA FRADI!
SG_Grini Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88972
ÉS A GANJA!
Előzmény: SG_Grini (88971)
SG_Grini Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88971
CSAK MI!
Greenie Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88970
Hajrá Fradi!
DINO Creative Commons License 2004.02.28 0 0 88969
Volt egy interjú Nagy Béla krónikásunkkal az egyik napilapban.
Boldog születésnapot ezúton is!

"Fradi-szív – pörkölt

Az FTC történetével kapcsolatban inkább neki higgyünk, mint a történelemnek. A Fradiról írt száz-egynéhány könyvet, összegyűjtötte a klub tárgyi emlékeit, és szomorú, hogy a lelátón kiveszőfélben vannak a barátságos érzelmek. A hatvanadik születésnapját ünneplő Nagy Béla szerint Budapesten nem csak a sportpályákról tűnt el a barátságos hangulat.


| Focizott?

– Gimnazista koromban. Ma már csak arra emlékszem, hogy mindig engem választottak meg elsőként.

| Olyan ügyes volt?

– Dehogyis. Vékony, goromba ember voltam, senki sem akart ellenem játszani.

| Ehhez képest a futballról szól az élete.

– Kisdiák koromban kerítésbérlettel jártam a Fradi-meccsekre, de remélem, azóta már tettem annyit ezért a klubért, hogy utólag senki sem fogja bevasalni az elpotyázott belépőjegyek árát. Akkoriban kezdtem gyűjteni a csapattal kapcsolatos fényképeket, ereklyéket is, és ez változatlanul a legnagyobb szenvedélyem.

| Melyik a legbecsesebb?

– Már nincs meg. 1970-ben a klub főállású munkatársa lettem, és az első fizetésemet kerek egy évig nem költöttem el. Az ezerhétszáz forintot rejtő borítékot betettem a vitrinbe, áhítattal nézegettem, és olyan becsben tartottam, mint egy kitüntetést.

| Biztosan gazdag volt.

– Nem voltam gazdag. A Franzstadt egyik proli bérházában születtem; ez a környék nem arról híres, hogy gazdagok lakják.

| Ha pénzt nem is örökölt, a már közhelyként emlegetett Fradi-szívet igen.

– Így van. Már gyerekként kívülről fújtam a leckét: 1899-ben a Mester utcai diákok kitalálták, hogy legyen egy saját sportklubjuk, ennek érdekében agitálni kezdték a környék polgárait, készültek az FTC megalakítására…

| …és elkezdték toborozni a klubtagokat.

– De hogyan?! Többek között jelentkezési íveket osztogattak, amelyeken a lelkes szöveg így kezdődött: „Alulírottak azon kéréssel járulunk Uraságod elé, miszerint méltóztassék belépni Budapest IX. ker. football clubba, melynek hivatása lesz a magyar football és tornázó sportot minél magasabb nívóra emelni.” Megalakult az FTC, és a tagok egy Soroksári úti, viszonylag kezdetleges pályát is építettek maguknak. De a pályához hasonlóan fontos volt a fradistáknak tanyát adó Gebauer kávéház is, amelyben az FTC-iroda is működött, és ahol a meccsek után a fradisták hajnalig együtt maradtak, csapra vertek egy hordó sört, énekelgettek, a tehetősebbek még szafaládét is ettek; szép idők voltak ezek.

| Szerintem a folytatás sem volt rossz.

– Nem bizony! Az FTC 1910-ben kapta meg az akkor még városszélinek számító legelőt, amelyen a jelenlegi pálya áll. Egy körmöci aranyat ért a terület. Csakhogy az első években vívott nagy csaták után rövidesen másféle csatákról szólt az élet: 1914-ben az Üllői úti pályán már ágyúparkot rendeztek be.

| Ezzel ma is kiegyeznénk: legalább biztos volna a pályán lövés.

– Nem olyan vicces ez, mert akkoriban a fél csapatot behívták katonának, és nagyon sokan el is estek a harctéren. Márpedig az akkori játékosokat nem akárhogy szerették az emberek. Képzelje csak el: amikor 1912-ben megérkeztek az első külföldi portyáról, a Keleti pályaudvaron hatalmas tömeg fogadta őket. A szurkolók a mínusz tizenöt fokos hidegben kifogták az istenként tisztelt játékosok kocsijából a lovakat, és a kocsikat maguk húzták végig az ünneplő tömeg előtt, a tiszteletükre fellobogózott pesti bérházak között a Rákóczi úton, a József körúton, a Ferenc körúton és a Mester utcán át az Üllői úti sporttelepre.

| Van olyan Fradival kapcsolatos történet, amit még nem írt meg?

– Az FTC történetéről szóló könyveim száma már száz fölött jár. Március közepén kapható lesz a legújabb, ez Géczi Istvánról, a legendás kapusról szól, és már készülőben van a következő is, ebben azt gyűjtöttem össze, hány városban játszott a csapat. Nem fogja elhinni: háromszázkilencvenötben! Ez májusban jelenik meg, akkor leszek hatvanéves, ezzel fogom ünnepelni.

| A történeteket megírta, a Fradival kapcsolatos tárgyi emlékeket meg összegyűjtötte az FTC-székházban található Fradi Múzeumban.

– Nem azt mondom, hogy annyian állnak sorban, mint a Monet-kiállításon, de azért jönnek sokan. És ne gondolja, hogy csak serlegek meg fotók várják a látogatókat. Van ott mindenféle furcsaság. Az 1971-ben lebontott régi falelátó egy léce, Schlosser Imre 1924-es profi szerződése, Sárosi doktor katonaládája, Toldi Géza utolsó focicipője, az a labda, amellyel a Fradi megnyerte a KK-döntőt a Lazio ellen, aztán egy M. Kovács álnéven versenyző ferencvárosi atléta olimpiai diplomája, amit 1912-ben Stockholmban kapott. Egyébként Kóczán Mórnak hívták, de az egyház nem nézte jó szemmel, amit csinál, azt mondta: „Pőrére vetkezve dárdát hajigál a vásári nép szórakoztatására.”

| A nagy csaták emlékei mellett akad itt két apróság is, ami a nagy háborúkat idézi. Egy letépett metrófogantyú meg egy kő, amit az FTC-székház ablakára dobtak.

– El tudja képzelni azt, hogy a Fradi Híradó első számát 1970-ben Újpesten, a Megyeri úti pályán is árulták? El tudja képzelni, hogy a Fradi-szurkolók olyan családot alkottak, hogy együtt jártunk például budapesti városnézésekre, sporttörténeti sétákra? El tudja képzelni, hogy régen tisztelték egymást a rivális csapat szurkolói?

| Ma pedig…

– Ma pedig ott tartunk, hogy olyan szigorú biztonsági intézkedéseket kellett hoznunk, amelyek miatt nemegyszer még Furulyás elnök úrnak is elő kellett vennie a személyi igazolványát ahhoz, hogy a meccsek idején bejusson az épületbe. Az agresszió, a durvaság egyébként nemcsak a sportpályákon jelenik meg, hanem a budapesti utcákon is. Itt már nincsenek őszinte érzelmek, itt már nincs szívbéli hangulat. Itt mindenki úgy él, mint egy gép. Lassan kihal egy korosztály, és nagyon félek attól, hogy az érzelem nélküli emberek már nem fogják ápolni a hagyományokat sem. Nem véletlenül írok annyi könyvet. Szerintem csak az képes szeretni a jelent, aki ismeri a saját múltját. Ez a túlélés egyetlen esélye.

| Nemsokára hatvanéves lesz. Gondolom, a családtagok, barátok elhalmozzák zöld-fehér ajándékokkal.

– Alighanem így lesz. Már persze ha van még olyan zöld-fehér tárgy, amit én még nem kaptam. Vettek nekem ajándékba zöld nyakkendőt fehér elefántokkal, zöld-fehér röhögő gépet, zöld békát fehér kövön, „FTC-bibliát”, ami nem volt más, mint egy könyvnek látszó, egyébként italt rejtő fadoboz… hajnalig sorolhatnám. De lehet, hogy elmenekülök az ünneplés elől, és elmegyek a Haller téri piacra az egykori Fradi-játékos, Vépi Péter kifőzdéjébe enni egy zúza- vagy egy szívpörköltet. Tudja, nála nagyon jó a szív. Na ja, Fradi-szív…"

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!