Keresés

Részletes keresés

kz_2 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 52428
Erre jártam, beköszötem.

Tabellás jó napot mindenkinek!
Ferencváros Forever!

Előzmény: piacsz (52427)
piacsz Creative Commons License 2003.02.24 0 0 52427
HELLÓÓÓ!!!
HAJRÁ FRADI?!
EZ NEM KÉRDÉS CSAK RAKTAM EGY ?-JELET.
pipi Creative Commons License 2003.02.24 0 0 52426
az újpest - batta meccs 1-2 volt
Előzmény: Intruder1899 (52425)
Intruder1899 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 52425
Délelőtt eldőlt, hogy a tavaszi idény rajtja előtti utolsó előkészületi mérkőzésünkre pénteken kerül sor, az ellenfél pedig az Újpestet szombaton idegenben 1-0-ra legyőző NB I/B-s Százhalombatta lesz.
A meccs 14.30-kor kezdődik majd az Üllői úton. Az valószínűleg csak a mérkőzés napján dől el, hogy a staidonban vagy valamelyik edzőpályán találkozik egymással a két együttes.
Egyelőre a 2-es edzőpálya a hivatalos helyszín, de ha az időjárási és pályaviszonyok ezt lehetővé teszik, akkor a mérkőzést a stadionban bonyolítják le. A centerpályát már megtisztították a hótól, jelenleg fagyott a talaja. Ha tovább enyhül az időjárás, akkor feltehetően sáros lesz a pálya és mivel jövő kedden Magyar Kupa-találkozón fogadjuk a Zalaegerszeget, csak abban az esetben játszhatunk a Százhalombattával a stadionban, ha ez a meccs nem okoz kárt a gyep állapotában. (2003.02.24.)


Intruder1899 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 52424
Hírforrás: www.NB1.hu

Budapest, február 23., 10.00

Kiss György előreláthatólag a jövő hét közepétől kezdhet el futni.

Mint arról beszámoltunk, több FTC-játékos is sérülést szenvedett Cipruson (Gyepes Gábor állapotáról többször is részletesen beszámoltunk), közülük Zováth János és Gera Zoltán is elkezdheti a futóedzéseket hétfőtől.
- Már semmilyen fájdalmat nem érzek - mesélte Zováth János. - Hétfőn mindenképpen futok egy kicsit, de vigyáznom kell, nehogy a sebem felszakadjon, ezért csak egyenes vonalú mozgásokat végezhetek. A héten már voltam konditeremben erősíteni, és akkor sem volt semmi problémám. Remélem, a bajnoki rajtra már megfelelő állapotban leszek, bár tudom, ha nem sérültem volna meg, akkor is nagyon meg kellett volna dolgoznom a csapatba kerülésért.
Zováthoz hasonlóan valószínűsíthetően Gera Zoltán is elkezdheti a könnyített futóedzéseket, míg Kiss György edzésbe állásának az időpontja továbbra is kérdéses. Kiss részleges combizom-szakadást szenvedett, és ez hosszabb gyógyulási időt vesz igénybe a vártnál, de a szakemberek szerint a következő hét közepére már ő is csatlakozhat Zováthékhoz.
(s.z.)

Lorinc_d Creative Commons License 2003.02.24 0 0 52423
Szerdan van bajnoki, a Cornexi ellen.
Csutortokon meg jegkorong szinten a fehervariak ellen, ha minden igaz.
Előzmény: Intruder1899 (52422)
Intruder1899 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 52422
Lehet, hogy arra kimegyek.
Előzmény: Lorinc_d (52419)
Intruder1899 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 52421
Úgy tűnik a bajnokság már úgyis elúszott.
Érjük be a BL-el:-))
Előzmény: Fatboy Slim (52418)
Intruder1899 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 52420
Hát ahogy te kinéztél, az sem volt gyenge.
Gyökér.
Előzmény: robi36 (52417)
Lorinc_d Creative Commons License 2003.02.24 0 0 52419
Valami fantasztikus volt amit tegnap a lanyok csinaltak. 12 gollal alazni a Viborgot... Ezeket a danokat szerintem megeszik a ruszkik.
Mi meg egyuk meg a Valenciat!!!
Előzmény: Intruder1899 (52412)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.02.24 0 0 52418
Meg a Győrtől itthon.
úgy látszik, olyanok vagyunk, mint a Barca a BL-ben. azoknak sem megy a bajnokságban...
akkor, előre a végső győzelemig

Hajrá Fradi

Előzmény: Intruder1899 (52412)
robi36 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 52417
Te semmit nem értesz, mert már elittad az agyad.:)
Előzmény: Intruder1899 (52412)
Intruder1899 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 52416
Csapatunk az eredetileg kiírt március 5-e helyett egy nappal korábban, azaz március 4-én fogadja a Zalaegerszeget.
A párharc győztese a legjobb négy közé jut a Magyar Kupában. A találkozó 18 órakor kezdődik. A tavalyi bajnokot hazai pályán Garami József vezetésével már kétszer is legyőztük bajnoki meccsen: egy éve 2-0-ra vertük a ZTE-t, míg ősszel 3-2-re bizonyultunk jobbnak a zalai gárdánál.
A mieinknek idén ez lesz az első tétmeccse, így feltehetően sokan kijönnek majd a csapatnak szurkolni az Üllői úti stadionba. Mint ismeretes, azok a szurkolók, akik előfizettek a hamarosan induló Fradi-újságra, fél áron tekinthetik meg az összecsapást, azaz több más ajándék mellett máris 750 forintot megtakarítanak. (2003-02-24)
Intruder1899 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 52415
Két hónap szünet után hétfőn újraindul a Fradi TV. A szurkolóink körében rendkívül népszerű műsor a szokott időben, a szokott helyen, hétköznaponként 17.50-től az ATV-n lesz látható.
Az első adás vendége Gera Zoltán lesz. Válogatott csatárunk nemcsak az őszi idényben nyújtott fantasztikus játékával hívta fel magára a figyelmet, hanem a téli szünetben is ő szolgáltatta a legnagyobb átigazolási szenzációt: Gerzson neves nyugat-európai klubok rendkívül vonzó ajánlatait visszautasítva, 2005. június 30-ig meghosszabbította a Ferencvárossal nyáron lejáró szerződését.
A támadó a hosszabbítás mellett a műsorban beszélni fog a téli felkészülésről, sérüléséről és természetesen nem maradhat ki a válogatott sem, melynek tavaly ő volt a legeredményesebb játékosa, a San Marino elleni EB-selejtezőn mesterhármast ért el, ollózásos gólja pedig azóta is látható az Eurosport tavalyi évre visszapillantó adásaiban. (2003.02.23.)
Intruder1899 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 52414
Női Bajnokok Ligája, csoportmérkőzések, 6. forduló


FTC: Kiütés és csoportelsőség



SIMON JÓZSEF


NS, 2003-02-24


Szakmai és anyagi megfontolások egyaránt arra ösztönözték a Herz-FTC-t, hogy a Viborg elleni győzelemmel zárja – és nyerje meg – a BL-csoportküzdelmeket. Csakhogy a Viborgnak is ugyanez volt a terve.


"Azt nem tudom, hogy a negyeddöntőben az orosz Togliatti, vagy a spanyol Eliana Valencia lenne-e a kedvezőbb ellenfél, mert mindkettő nagyon erős – mondta Ulrik Wilbek mester. – Az viszont kétségtelen, hogy az A-csoportban második helyen végző spanyolokhoz egyszerűbben és olcsóbban lehet eljutni, mint Oroszországba, valamint a csoportelső otthon játszhatja a negyeddöntő viszszavágóját. Ez pedig jelentős előny. A Ferencvárossal mindig hatalmas ütközeteket vívunk, és ezúttal különösen nehéz dolgunk lesz, mert Brodsgaard, a védekezésünk egyik meghatározó egyénisége súlyos kézsérülése miatt nem szerepelhet, és legalább egyéves kényszerpihenő vár rá, valamint Kierskou betegséggel, Skov pedig vállsérüléssel bajlódik.”
Németh András mester is azt emelte ki, hogy az A-csoportban már az előző fordulóban eldőlt minden kérdés, ugyanakkor hangoztatta, hogy csapata csoportjában is "csak” a csoportelsőség a tét, amire az FTC utóbbi években vívott BL-csatározásai során ritkán volt példa. "Visszatért a Viborgba Tjugum kapus és a holland válogatott Burgers – mondta az edző. – Mindketten meghatározó figurái együttesüknek.”
A kölcsönösen kihagyott helyzetek után Lőwy, majd Mraviková talált be Tjugum kapujába. Gyerjugina góljára újabb két FTC-találat következett, és 5–1-nél Wilbek edző úgy döntött, időt kér. Sugár hetest és ziccert védett, Siti pedig tovább növelte csapata előnyét.


Sugár Tímea hatalmas bravúrjainak köszönhetô, hogy a dán csapat játékosai már a mérkôzés elején elbizonytalanodtak

A lendületesen, szinte ellenállhatatlanul kezdő FTC akkor lőtt gólt, amikor csak akart. A Viborg védekezése enyhén szólva is szellős volt (9–3), támadásban pedig vagy fennakadtak a vendégek a Fradi védőfalán, vagy körbelövöldözték Sugár kapuját. A közönség nagyon élvezte Farkasék gólparádéját, és olykor már derült a dán hírességek gyermeteg hibáin, amelyek miatt viszont Wilbek mestert a gutaütés kerülgette. Csak Tjugum bravúrjainak köszönhette a Viborg, hogy a hazaiak nem húztak el (10–6).
A Herz-FTC parádéja Tóth sorozatban lőtt három góljával folytatódott, miközben a dánok kétségbeesett próbálkozásai ellenére sem csökkent a különbség (13–7). A hazaiak rendre hibázásra késztették a szemlátomást fáradt és lelkileg is összezuhant Viborgot, és 21–11-nél már helyéről felállva, énekelve, dobolva tombolt a közönség, amely főleg Sugárt éltette, illetve széles jókedvében kórusban rászámolt a vendégekre. Wilbek edző lehívta néhány percre Tjugumot, de Siti, majd Farkas lövéseivel szemben Nörgaard is tehetetlen volt (15–12). Vissza is tért Tjugum, ám társai sorozatos hibáit nem tudta javítani. Benyáts emberhátrányban is áthámozta magát a dán védőfalon, a Sugár helyére álló Miklosová pedig bravúros védésekkel mutatkozott be.



További eredményeket Női kézilabda Bajnokok Ligája című összeállításunkban talál.

A kapitány mérlege

Mocsai Lajos, szövetségi kapitány, a BL-csoportrangadóról elmondta, hogy az elején vérbeli kupahangulat uralkodott a pályán, a játék dinamikája, sebessége és kombinációi egyaránt ezt erôsítették. „A folytatásban jelentôsen csökkent a küzdelem lendülete és hôfoka – vélekedett a szakember –, hiszen a Ferencváros gyôzelmének csak a különbsége volt kérdéses. A magyar bajnok fegyelmezett csapatjátékot mutatott be, valamennyi játékosa hozzátett a sikerhez. A védôjátéka kimagasló volt, akárcsak Sugár kapus teljesítménye. A dánok túl nagy önbizalommal érkeztek, és úgy tűnt, nem készültek fel az FTC taktikájából.”




A hajrában több kezdőjátékosát már pihentette Németh edző, ugyanakkor Barna is betalált a világ egyik legjobb kapusának hálójába. Örömkézilabdába torkollott a B-csoport két kiemelkedő tudású csapatának összecsapása, amelyen a magyar bajnok nemes bosszút állt a Viborgban elszenvedett nyolcgólos fiaskóért. A Herz-FTC a negyeddöntőben a spanyol Eliana Valenciával csap össze, és idegenben kezdi a párharcot március 15-én vagy 16-án.

Mestermérleg
Németh András: – Nekünk minden sikerült. Meghatározta a mérkőzés összképét, hogy az elején a védekezésünk fegyelmezett és hatékony volt, valamint kapusunk is remekelt. A dánok ezt látva elbizonytalanodtak és olyan mélypontra kerültek, mint legutóbb mi voltunk Viborgban. Szakmailag is hasznos volt, hogy minden cserénk pályára léphetett, és jól játszva bizonyított.
Ulrik Wilbek: – Nem tudtunk ellenállni a nagyszerűen felkészült Ferencváros támadásainak. Ugyanakkor helyzeteink többségét kihagytuk és a hajrára az erőnk is elfogyott.

Szóról szóra

Sugár Tímea: – Már az elején demoralizáltuk a dánokat, és ez kitartott a találkozó végéig.
Farkas Ágnes: – Nem akartunk Szibériába menni… A Viborgban ezúttal nem volt az a tűz, mint otthonában. Lerohantuk a dánokat, akik a jelek szerint nem bírják a sorozatterhelést. Ez viszont nem csökkenti a mi érdemeinket.
Siti Eszter: – A legnagyobb öröm, hogy nem kell Oroszországba mennünk, hanem a Valencia lesz az ellenfelünk a negyeddöntőben. A védekezésünkön és Sugáron nagyon sok múlott.
Benyáts Bea: – Nagyon jól felkészültünk a viborgiak taktikájából, de nem gondoltam, hogy ekkora különbséggel nyerünk. Ôk csak a beállósukra, Gyerjuginára építettek, ám nekünk sikerült őt kikapcsolnunk a játékból.
Tóth Tímea: – Végre minden bejött, valamennyi játékosunk hozzátett a sikerünkhöz, és nem is keveset. Remélem, ez így marad a döntőig.
Kirsner Erika: – Ilyen az, amikor egy csapatnak minden összejön.




Intruder1899 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 52413

Nem sok magyar csatár büszkélkedhet azzal, hogy szerették őt az Újpest és a Ferencváros szurkolói. A két ősi rivális ritkán adott egymásnak gólvágót, valahogy nem volt szokás az Üllői útról a Megyeri útra kerülni, vagy éppen fordítva. Volt, akinek sikerült megszeretettetnie magát itt is, ott is – és hogy ne túl távoli példákat említsünk, korábban Ebedli Zoltán, majd pedig Wukovics László volt ilyen szerencsés –, ám a lista igencsak rövid. Horváth Péter azok közé tartozik, akik magukra húzhatták a lila-fehér és a zöld-fehér dresszt, mi több, mindkét csapatnál a szurkolók kedvencei közé tartozott.

Ám, mindez már a múlt.
A támadó 33 évesen a másodosztályú Kaposvárhoz igazolt, és most azt gondolhatja róla mindenki, kész, vége, belőle sem lesz már komoly futballista, levezetni ment a Somogy megyei együtteshez. Pedig nem így van, Horváth Péternek most is első osztályú álmai vannak, és hogy mindezt nagyon is komolyan gondolja, azt szombaton a Ferencváros–Kaposvár előkészületi meccsen góllal bizonyította. Góllal, amelyet korábbi csapata hálójába lőtt, mondhatnánk akár, hogy afféle nemes bosszúként…

– Fura, de Garami József edzősködése idjén távoztam az Újpesttől és a Ferencvárostól is – mondta Horváth Péter. – A futballban van ilyen, valamiért nem szerette a játékomat a mester. Nem is haragszom rá, mert remek szakembernek tartom, viszont a pályafutásomban kétszer úgymond az ő edzősködésekor történt változás. Emlékszem, Újpesten három év alatt mindössze harmincnégy találkozón léptem pályára, és abból csak nyolcszor voltam kezdő, ugye, ez még egy epizódszerepnek is kevés. Ezek után persze, hogy Vácra szerződtem, ahol főszereplő lehettem. Igaz, az újpesti vezetők Pécsre akartak kölcsönadni, de én a korábbi bajnokcsapatot választottam, ahol is eltöltöttem három évet, majd jött a Ferencváros, a nagy kiugrás lehetősége. Én Bátaszékről indultam egy megyei csapatból, és el sem tudtam képzelni, hogy belőlem valaha élvonalbeli labdarúgó válik. Szóval, igazán mámoros pillanat volt számomra az, amikor szerződtetett a Fradi.
– Ahol aztán két évig biztos csapattagnak számított, és ahol a szurkolók is szerették, márpedig ez nem kis szó…
– Én is így érzem, fantasztikus élmény volt mindaz. A szombati edzőmeccsen, amikor már a Kaposvár játékosaként léptem pályára a Fradi ellen, még mindig milyen sokan biztattak, jöttek oda hozzám, hátba veregettek és olyan is akadt, aki azt mondta, örülne, ha még mindig a Ferencvárosban szerepelnék. De ez van… Nekem tavaly nyáron el kellett jönnöm az Üllői útról. Bár sokat voltam sérült, de azért megküzdöttem volna a csapatba kerülésért, a kispados szerepet is vállalva, hogy még több
esélyt kapjak.
– Tavaly nyáron Dunaújvárosba szerződött, amit azóta alighanem megbánt.
– Csak azért bántam meg, mert egész ősszel hitegettek bennünket, nekem pedig van egy három esztendős fiam, Bence, akiről gondoskodnom kell, pénz, fizetés nélkül viszont nehéz.
– Kaposvárra levezetni szerződött?
– Ugyan már! Nem vagyok öreg, és szeretnék az első osztályban futballozni. Tavaly év végén volt egy szívburok-gyulladásom, alaposan megijedtem, hogy komoly bajom van, de három hét pihenés után meggyógyultam. Most Kaposvárott vagyok, ahol még nem írtam alá szerződést, de ha megegyezünk, akkor itt játszom másfél évig.
– Bátaszékről indult, és eljutott Újpestig, Ferencvárosig, Dunaújvárosig, sőt a válogatott kerettagságig. Úgy érzi, kihozta a maximumot pályafutásából?
– A Fradival bajnoki címet szereztem, és egyszer a korábbi kapitány, Bicskei Bertalan valóban meghívott a válogatott keretbe. Ha nekem annak idején Bátaszéken egy jósnő mondja ezt, akkor biztos, hogy kinevetem. Aztán tessék, sikerült. Miért ne lennék hát elégedett?


Intruder1899 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 52412
A Kirsner Era a tied lehet!))

Egyébként elképesztőek voltak a csajszik. Csak azt nem értem, hogy akik így tudnak játszani, azok, hogy tudnak lezakózni egy dunaröfftől?

Előzmény: delpedro (52403)
Szméagol Creative Commons License 2003.02.24 0 0 52411
Nehéz lesz majd megvigasztalni Téged, de majd kitalálok valamit :)

Március 4-én játszunk a ZTE ellen
[2003-02-24 09:04]
Csapatunk az eredetileg kiírt március 5-e helyett egy nappal korábban, azaz március 4-én fogadja a Zalaegerszeget.
A párharc győztese a legjobb négy közé jut a Magyar Kupában. A találkozó 18 órakor kezdődik. A tavalyi bajnokot hazai pályán Garami József vezetésével már kétszer is legyőztük bajnoki meccsen: egy éve 2-0-ra vertük a ZTE-t, míg ősszel 3-2-re bizonyultunk jobbnak a zalai gárdánál.
A mieinknek idén ez lesz az első tétmeccse, így feltehetően sokan kijönnek majd a csapatnak szurkolni az Üllői úti stadionba. Mint ismeretes, azok a szurkolók, akik előfizettek a hamarosan induló Fradi-újságra, fél áron tekinthetik meg az összecsapást, azaz több más ajándék mellett máris 750 forintot megtakarítanak.

Előzmény: Cocu (52408)
kajlov8 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 52410
Óriási gratula a kézis lányoknak!
Ha igy játszunk itthon még nagyon sok örömben lesz részünk és legmerészebb álmaink is valóra válhatnak.
Félelmetes lehet az ellenfeleknek ez a hangulat.
Csak igy tovább!!!
Barna a jövő embere lehet, Tóth jól kisegítette Ágit, Sugár pedig megbabonázta a dánokat.
Jaj szegény Viborg!

28

Cocu Creative Commons License 2003.02.24 0 0 52408
Én is alig várom azt a meccset!:) Azért ugye nem leszel utána nagyon befordulva?:)
Előzmény: Szméagol (52362)
DINO Creative Commons License 2003.02.23 0 0 52406
Azt hiszem tévedsz.
Mostanában Nyugaton az üzlet az első.
Itthon a Fradi csak lépést tart ezzel a tendenciával.
Sajnos ez nem tetsző dolog nekünk, szurkolóknak, de szükséges rossznak tekinthető.
Számtalan példa van erre, hogy működik...

-Dino-

Előzmény: Törölt nick (52401)
DINO Creative Commons License 2003.02.23 0 0 52405
Óriási este volt.
A lányok minden dícséretet megérdemelenek.
Meg a szurkolók is.
Nagyon ajánlom minden fradistának, aki még nem járt a Fradi BL-meccsén, hogy menjen ki és érezze át, hogy milyen az igazi HANGULAT.

-Dino-

ui: Leandro is feltűnt a büfé környékén.
Úgy nézett ki, mint egy külvárosi rapper. :-)

Előzmény: delpedro (52403)
Darhon Creative Commons License 2003.02.23 0 0 52404
Kint voltam a meccsen és fantasztikus volt!:)
Előzmény: Pac (52402)
delpedro Creative Commons License 2003.02.23 0 0 52403
Szemet gyönyörködtetőek a lányok,
na és persze a játék is az volt:o)
Előzmény: Pac (52402)
Pac Creative Commons License 2003.02.23 0 0 52402
Azt hiszem csak gratulálni lehet a csajoknak.

12 góllal ritkán szokták hazaküldeni a Viborgot. (vagy soha...???)

Megvan a csoportgyőzelem.
(nem kell Nagy Orosz Télbe utaznunk)

DINO Creative Commons License 2003.02.23 0 0 52400
Az igényekről.

Most elég lenne egy cca. 23-25 ezres pálya, de csak olyan feltételekkel, hogy BŐVÍTHETŐ legyen.
Egy olyan csapat esetén, ami európai kupaszereplést céloz meg, csak ilyen lehet.

Azt én is régóta pofázom, hogy jó lenne a páálya mellett egy többfunkciós sportcsarnok.
Nem is kell akkora, mint a Főnix, de min. egy dunaújvárosi jégcsarnok jellegű kéne.
Lenne mondjuk 3000-4000 fix hely + vagy 1500-2000 mobil. Mehetne ott a kézibogyó és a hoki is.

A férfikézit-szakosztályt is újra kéne indítani.
Veszprémi kapcsolatokkal...

-Dino-

Előzmény: Kcsita (52379)
DINO Creative Commons License 2003.02.23 0 0 52399
Hát nem szép a Kaposvár elleni eredmény. Még az sem vigasztal, hogy Horváth Peti is gólt lőtt.

A jövő héten csak 1 edzőmeccs lesz.
A Százhalombattát fogadjuk, de még se helyszín, se időpont. Remélem a maródiak közül már kezdenek felépülni.

-Dino-

ui: A pályán már alig van hó.

Előzmény: csumby (52384)
a hentes Creative Commons License 2003.02.23 0 0 52398
51900:)
DINO Creative Commons License 2003.02.23 0 0 52397
Varga zoli lesz a vendége ma 21.40-kor a Stubjektív objektív c, műsornak az M1-en.

A másik Zoli (Gera) pedig a holnap újra induló Fradi TV-ben.

-Dino-

DINO Creative Commons License 2003.02.23 0 0 52396
Jóóóó!

Főleg az utolsó pont. :-)
Oda kerülhetne az Állatkert egyik állandó kiállítása is a hazánkban gyakorta előforduló lila majomfajról. :-)))

-Dino-

Előzmény: U-1956 (52378)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!