Keresés

Részletes keresés

V.Gy. Creative Commons License 2023.02.05 0 0 32568

Nagyon jó lenne úgy megszabadulni tőle, hogy néha-néha egy-egy szálat el lehessen szívni

 

Én így is terveztem. Hogy buliban sörhöz majd 1-2 szálat, milyen jó lesz (lenne).

 

de sajnos kevés az esély rá, hogy sikerül.

 

Na ezt (magamtól) belátva - soha nem mertem megpróbálni, a "csak egy szálat". Valahogy tudtam, abból csak baj lehet.

 

Ahogy itt épp írtátok, aki nem volt bagós, az tud színi, keveset vagy sokat - aztán meg nem kell neki, mert nem függő, én is ismerek ilyent. Neki megy (bár nem értem, hogyan). De aki "rendes" függő volt, az, hogy ismételjem, amiket írtunk a minap, az mint a piásoknál, örökre függő marad, csak épp momentán száraz (füstmentes). De ne próbálkozzon a kevéssel, mert az ilyeneknek (mint én is) nincs olyan, hogy kevés. Csak a visszaesés. Csak a teljes elhagyás a megoldás. (tisztelet és irígység a kivételnek, akinek esetleg sikerült több évtizedes függőség után bulizós ritkafüstölésre váltani)

Előzmény: Barátocska :) (32566)
dalmata13 Creative Commons License 2023.02.04 0 0 32567

15-16 évesen hasonló helyzetben voltam én is.Társasági kocabagós voltam.Ha megkínáltak egyiket a másik után szívtam de.....nem tüdőztem le.Potyáztam,cigire nem költöttem.Egyszer aztán rámdörrentettek,hogy tessék rendesen szívni azt a cigit.A letűdőzés nagyon kellemetlen de idővel beleedződik az ember.-Na nehogy már kifogjon rajtam!A dohányzásről már leszokott  ember ha ismét bepróbálkozik természetesen letüdőzi mert egyrészt úgy az igazi másrészt ismeri a technikát ,az rögzült benne.Én is pillanatok alatt visszatudnék szokni.Még 16 év után is.Sajnos már ráfizettem erre egyszer nagyon és nem próbálkozok még viccből sem.Az sincs előnyős helyzetben aki többször gond nélkül leszokott mert illuziókban ringatja magát :-Bármikor letudok szokni ha kell ,és mivel nem kell hát szívja lelkesen tovább.

Előzmény: Barátocska :) (32566)
Barátocska :) Creative Commons License 2023.02.04 0 0 32566

Igen, ezt hívják sajnos függőségnek.  Nagyon jó lenne úgy megszabadulni tőle, hogy néha-néha egy-egy szálat el lehessen szívni, de sajnos kevés az esély rá, hogy sikerül.

 

Volt egy barátnőm, aki soha nem cigizett, csak akkor, ha nálam volt. Akkor képes volt akár egy egész dobozzal is elszívni mellettem, utána pedig hónapokig eszébe sem jutott. Irigyeltem, rémesen. Abszolút nem volt hajlamos a függésre, pedig a nikotin az egyik legerősebben addiktív szer.

Előzmény: V.Gy. (32565)
V.Gy. Creative Commons License 2023.02.03 0 0 32565

Az alkoholistáknál is ez a mondás van. Hogy aki alkesz, hiába szokott le, az is marad örökre - csak épp momentán száraz.

 

Most elgondolkodtam azon, amit írtatok, sose gondoltam magamra úgy, mint örök dohányos, aki csak épp nem cigizik. Pedig lehet, tényleg ez van ezzel is. Talán nem véletlen nem mertem egy szálat se megpróbálni azóta. Tudtam, visszaeshetek.

 

2278 nap

Előzmény: Barátocska :) (32564)
Barátocska :) Creative Commons License 2023.02.03 0 1 32564

Én is valószínűleg örökre dohányos maradok, csak nem fogok cigizni.

Előzmény: _cseszo (32563)
_cseszo Creative Commons License 2023.02.03 0 1 32563

Én csak kicsi leszokással próbálkozom, illetve Darvas Iván után szabadon: én most is dohányos ember vagyok csak nem gyújtok rá.

Előzmény: Barátocska :) (32560)
dalmata13 Creative Commons License 2023.02.03 0 1 32562

Fiatalkoromban  én evés közben is dohányoztam. Olyan is volt,hogy egyszerre két cigarettát szívtam.Szilárd meggyőződésem volt,hogy életem végéig dohányos maradok.

Előzmény: _cseszo (32556)
dalmata13 Creative Commons License 2023.02.03 0 1 32561

 Tetszett nekem is,Egyébként volt régen egy szinházi előadás is  tőle ,Csehov A dohányzás ártalmasságáról cimmel.Egyetlen apróság, a Sopianae 20 darabos volt.A korai Munkás ,Terv,Kossuth és Symphonia voltak 25 db-os kiszerelésüek.

Előzmény: _cseszo (32558)
Barátocska :) Creative Commons License 2023.02.03 0 0 32560

https://anagyleszokas.blog.hu/

 

A 90. naphoz összegyűjtöttem néhány támogató gondolatot, ami nekem segített. 

fjudit2 Creative Commons License 2023.02.02 0 0 32559

Köszi a videót, többet is megnéztem........... Tegnap kínáltak cigivel, mondtam,hogy már nem dohányzom! Olyan jó érzés volt kimondani. A fél tapasz két napig volt fent, elfelejtettem kicserélni! :D Alakul ez, már a kilencedik nap. Neked meg 1 hónap! :) Haladunk szépen, egyre könnyebb, úgy érzem. Szép délutánt, kitartást minden leszokónak. 

Előzmény: _cseszo (32558)
_cseszo Creative Commons License 2023.02.02 0 1 32558

Támogatásul minden próbálkozónak:

 

https://www.youtube.com/watch?v=aUsWFwqdkrM

fjudit2 Creative Commons License 2023.01.31 0 0 32557

Köszi, kitartok, 7-dik nap! Menni fog, remélem 1 hónap után már könnyebb lesz, majd kettő,három.........soha többé nem fogom a kezembe venni a kis mocskot :D csak egyszer szabaduljak meg tőle! Neked is kitartást, azért jóval előrébb jársz, mint én, gratulálok. Szép estét mindenkinek!

Előzmény: _cseszo (32556)
_cseszo Creative Commons License 2023.01.31 0 0 32556

"Én úgy érzem, hogy nem is a nikotin hiányzik, hanem a rutin szokások, mozdulatok, reggel erkélyen kávé cigivel."

 

Bingo. Meg egy jó ebéd után kávézáskor, egy jó szeretkezés után....stb. Az összes többit csak elhadonászta, elgesztikulálta az ember. Egyszer utána gondoltam hogy a dobozban lévő 20 szálból olyan 4-5 lehet aminek igazán élvezeti értéke van, a többi megszokás.

Hajrá ne gyújts rá!

Menni fog!

Előzmény: fjudit2 (32554)
dalmata13 Creative Commons License 2023.01.31 0 0 32555

Anno kb másfél hónap után bementem egy patikába valamiféle segédeszközért ,rágó, tapasz stb.-Ha eddig kibírta nélkülük akkor felesleges,mondta a gyógyszerész.Kicsit nehezteltem rá de utólag igaza lett....az én esetemben.

Előzmény: _cseszo (32551)
fjudit2 Creative Commons License 2023.01.30 0 0 32554

Én gratulálok, hogy neked enélkül is sikerült,meg ennyi nap már tiszta vagy,  az eredmény a fontos! Nevetséges, szerintem nem a nikotin hiánya......... tapaszt már felezve ragasztottam fel tegnap is, tán a tudat, hogy van, az a segítség. Én úgy érzem, hogy nem is a nikotin hiányzik, hanem a rutin szokások, mozdulatok, reggel erkélyen kávé cigivel. Első napokon nagyon nehéz volt, még így is. Szóval ezeket a megszokott pillanatokat  kell hessegetnem, már egy kissé könnyebb, 6-dik nap. Majd, ha 600-dikat mondom, akkor már biztos. Elhatározás hatalmas............nem gyújtok rá!Szép napot nektek is.

Előzmény: _cseszo (32551)
fjudit2 Creative Commons License 2023.01.30 0 0 32553

Nálunk nincs forgalomban, Cseh patikából tudtam rendelni, több helyen olvastam, hogy sokan ennek a segítségével szoktak le a cigiről!

Előzmény: dalmata13 (32552)
dalmata13 Creative Commons License 2023.01.30 0 0 32552

Én is a Tabex tabletta,tablettácska segítségével szoktam le egyszer 1977-ben, egy évig tiszta voltam.Talán két vagy három hónapig szedtem.Mást nem használtam.Napi háromszor kellett ha jól emlékszem.Azt hittem már nincs is forgalomban.

Előzmény: fjudit2 (32548)
_cseszo Creative Commons License 2023.01.30 0 0 32551

Üdv a klubban!

Ahogy elnézem hasonló kor hasonló előélettel.

Az én véleményem szerint a tapaszok, meg spray-k és nikotinos rágók csak elodázzák a nikotin függőségtől való megszabadulást (és gondolom qrva jó üzlet a gyártóknak, fenntartva a függőséget csak most nem a cigitől függ az ember hanem a pótszerektől). Ennek ellenére szerintem minden módszer ami elvezet ahhoz hogy ne gyújts rá az jó. Ezek egyéni módszerek a lényeg a fontos. Kinek így kinek úgy...

Sok sikert hajrá!

 

26. cigimentes nap

Előzmény: fjudit2 (32548)
fjudit2 Creative Commons License 2023.01.30 0 0 32550

Gratulálok neked,az már nagyon szép teljesítmény! Hatalmas elhatározás, keményen tartom is, van néha rossz pillanat, de nagyon gyorsan terelem, én fogok győzni, más nem lehet!

Előzmény: Barátocska :) (32549)
Barátocska :) Creative Commons License 2023.01.30 0 0 32549

Jaj, de jó! :) Nagyon nagy fába vágtad a fejszéd, és kitartást kívánok! Én három hónapja vagyok tiszta, 34 év után. 

Előzmény: fjudit2 (32548)
fjudit2 Creative Commons License 2023.01.29 0 0 32548

Sziasztok! Olvasgattam............becsatlakozom hozzátok, a nem dohányzók táborába, 45  évig szívtam, 64 leszek a jövő hónapban. Nem köhögtem, csak  már sietésnél, lépcsőzésnél nehéz volt a mellkasom. Egy éve készülök rá , elolvastam Allen Carr Leszokni a dohányzásról című könyvét tavaly, és most januárban ismét, kellett a megerősítés. De segédeszköz nélkül nem álltam neki, hiába gondolom, hogy erős vagyok.........szeretnék biztosra menni. Vettem két doboz tapaszt, nikotinos rágót, és most rendeltem Csehországból Tabexet, mire ezek elfogynak addigra az ideér. Csökkentgettem az adagomat leszokás előtt, igazából ez az 5-dik napom, hogy nem volt a számba cigi. Nem könnyű, a megszokás hiányzik, de el kell múlnia! Tapasszal , meg napi egy rágóval most elég jól bírom, de egyenlőre a mankót nem engedem el . Egy hónapig biztos lesz, mert a kisördög nem alszik! Egészségemmel még nincs baj /tudtommal/ de a cigi ára jó lesz másra. Amint nem lesz nikotinpótlókra szükségem, utána rakom félre az árát! Mindenkinek sok sikert, kitartást, magamnak is folyamatosan mondogatom, hogy ügyes vagy, megcsinálod, nincs szükséged erre a bűzrúdra! Nem mondtam senkinek sem , majd ha már eltelt egy hónap, na akkor majd büszkén. 

Előzmény: _cseszo (32542)
V.Gy. Creative Commons License 2023.01.26 0 2 32547

Ma ünneplek.16 éve azaz 5844 napja nem dohányzok.40 évi bagózás után

 

Fogadj el egy őszinte nagyon nagy gratulát egy 6/2270/30-as sorstárstól! Ünnepelj is! :-)

Előzmény: dalmata13 (32544)
dalmata13 Creative Commons License 2023.01.26 0 1 32546

Többnyire azok cukkolnak akik máig nem tudták letenni.Van egy jó hírem a leszokóknak ...16 év után nem hiányzik ,még viccből semTalán három négy éVig volt néha, néha hiányérzetem.

Előzmény: _cseszo (32545)
_cseszo Creative Commons License 2023.01.26 0 0 32545

"Facebookon mindig megkapom a magamét,hogy nagyon hiányozhat ha minden évben emlegetem."

Mamlaszok. Természetes hogy emlegeted hiszen büszke vagy és lehetsz is a tényre. Emellett az is természetes hogy valami hiányzik az embernek ami 40 évig a része volt, de ez nem jelent fiziológiai hiányérzetet 16 év után.

 

Előzmény: dalmata13 (32544)
dalmata13 Creative Commons License 2023.01.26 0 0 32544

Ma ünneplek.16 éve azaz 5844 napja nem dohányzok.40 évi bagózás után egy pénteki estén 2007 január 26- án elnyomtam az utolsó cigit.Facebookon mindig megkapom a magamét,hogy nagyon hiányozhat ha minden évben emlegetem.

Barátocska :) Creative Commons License 2023.01.26 0 0 32543

Összességében azt mondanám, hogy a Liberisan igen jól működött az első időben.

 

Hát igen, én is azt mondom :) Nélküle (nekem) esélyem sem lett volna.

Előzmény: _cseszo (32542)
_cseszo Creative Commons License 2023.01.26 0 0 32542

Lehangoltság nincs, Alvászavar van, ill. nagy baromságokat álmodom, Instabilitás és ingerlékenység nincs, Pszichomotoros nyugtalanság nincs, Koncentráció zavara nem nagyon de mondjuk az már a 61 évemből is nyugodtan lehet, Sóvárgás no az persze van de talán nem is magára a cigire van hanem az ahhoz kapcsolódó szertartások, pótcselekvések garmadára :-) Bradikardia nincs, Étvágy fokozódása nem tapasztalható, Obstipáció kisebb mértékben.

Összességében azt mondanám, hogy a Liberisan igen jól működött az első időben.

Előzmény: Barátocska :) (32531)
Barátocska :) Creative Commons License 2023.01.26 0 0 32541

A bradikardia kórosan alacsony szívverést, az obspitáció székrekedést jelent :) De úgyis a sóvárgás a lényeg, azzal kell kezdeni valamit. Én a nikotinos segítő szereket (tabletta, spray, rágó) nem kedvelem, mert pont a nikotintól akarok megszabadulni, ezekben pedig éppenséggel van nikotin. Mondjuk az tény, hogy próbáltam őket én is, de nekem csípték a nyelvem, a szám, a tapasztól pedig viszkettem. Szóval ők sem akarták, hogy használjam őket :D

Előzmény: V.Gy. (32538)
V.Gy. Creative Commons License 2023.01.25 0 0 32540

Én csak 45 év dohányzást tudok felmutatni

 

Csak?? Nagyon erősen ott vagy az élbolyban! (én vagyok a 'csak', a 'vacak' 30 évemmel) Na onnan szép ám leszokni, 45 meg 55 év után!

 

Most a 19.nem gyújtok rá napnál tartok.

 

Neked is gratula hozzá, a 19-ből lesz a 190 meg az 1900!

Előzmény: _cseszo (32530)
V.Gy. Creative Commons License 2023.01.25 0 0 32539

Én 81 napnál tartok

 

Gratula! Minden leszokás az első nappal ... ööö és az ... első 81 nappal kezdődik! Ez azért már nem semmi ám! Ez cirka 3 hónap! A kezdeti kínoknak már nagyjából el kellett múlniuk. (és 100+ ezer pénz meg megmaradt!)

 

Csak így tovább!! Innen már: the only way is up!

Előzmény: Barátocska :) (32531)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!