Keresés

Részletes keresés

V.Gy. Creative Commons License 2024.03.18 0 0 32845

Nemtom' fog-e ez nekem menni .... csak tologatom a kezdést ...:-(((

 

Ne tologasd, Anyóca. Minden leszokás az első nem bagós nappal kezdődik. Én kifejezetten ajánlom a nikotinos tapasz-rágó-spré leszoktatószereket!! Főleg, ha bizonytalan vagy a kitartásban - mert azok működnek! Lehet hogy nem hiszed el, de működnek, nem szemfényesztés. Többen is mondták itt már. Nagyon komoly segítség!

 

Régóta fontolgattam a leszokást, de "ok nélkül, csak úgy" nem tudtam letenni. Ahogy most te sem. Nem nagyon fog segíteni rajtad sajnos, de elmondom, én hogy kezdtem. (írtam már itt többször, bocs, akinek unalmas, az lapozzon)

 

30 év ("normál" napi 1 csomag) bagózás után, 2016. november 8-án, kedden este (Trump megválasztása napja, de ez igazából irreleváns, csak így volt könnyű megjegyezni) valamiért annyira túltoltam a cigit meg a fröccsöt, hogy másnap egyikhez se volt kedvem. Cigihez harmadnap se. Aztán negyednap már kacérkodtam vele, de kibírtam. Utána már úgy voltam, mivel jó ideje agyaltam az abbahagyáson, hogy csakazértis kibírom, ha már pár napja megy. Gyorsan vettem nikotinsprét, és onnantól azzal nyomtam le a kívánást egy pillanat alatt, ha sóvárogtam (és itt most a pillanat az tényleg másodperceket jelent). És kiderült, amit nem hittem volna, lehet fröccsözni bagó nélkül is. Cigi még sokáig volt itthon, mielőtt rásóztam volna mindet a szomszédra, hogy ha teljesen legyőzhetetlen sóvárgás lenne, legyen kéznél. De nem kellett, elég volt a spré. Hármat használtam el, max. négyet, pár hónap alatt. Aztán már az sem kellett többé.

 

Nagyon szerettem volna társasági bagós lenni, hogy alkalmakkor 1-2 szálat elpöfékeljek a többiekkel, mert ugye bagózni jó - de sose mertem megkockáztatni, szerintem tuti visszaestem volna.

 

Így hát ma: 7 év 4 hónap 1 hét 3 nap, vagyis 2687 nap.

 

MIndenkinek sok erőt, kitartást! Használjátok a segítségeket. Sikerülni fog!

Előzmény: Anyóca99 (32842)
madpali Creative Commons License 2024.03.14 0 0 32844

Kell ehhez azért  elszántság, erős akarat és kitartás.

Előzmény: Anyóca99 (32842)
pk1 Creative Commons License 2024.03.14 0 0 32843

Csak az első leszokás nehéz.

Előzmény: Anyóca99 (32842)
Anyóca99 Creative Commons License 2024.03.14 0 0 32842

Nemtom' fog-e ez nekem menni .... csak tologatom a kezdést ...:-(((

Előzmény: Anyóca99 (32841)
Anyóca99 Creative Commons License 2024.03.04 0 1 32841

Isten éltesse anyukádat még sokáig !

... és köszönöm a szurkolást .:-)

Adok magamnak még 1-2 hetet , hogy szokjam a gondolatot . Tudod ... az ember az agyával képes erősíteni a szándékot . Nekem meg most szükségem lesz erősítésre . Sose gondoltam így végig  (ahogy te leírtad ) azt az 58 évet . De a legnagyobb csoda az , hogy kb. 10 napja csináltak nekem egy mellkas röntgent (más okból) , és nem fél tüdőt találtak a mellkasomban . :-)

Fiam  (51 éves) , pár hónapja nem gyújtott rá . Ha neki csak az akaratával , külső segítség nélkül is sikerül , nekem is fog még ha segítséggel is .  No majd írok , ha lesz miről , és köszönöm a bátorítást .

Előzmény: V.Gy. (32840)
V.Gy. Creative Commons License 2024.03.03 0 0 32840

annak is már 58 éve . Szóval ideje lenne letenni . :-)

  

Mondhatjuk, igen, ideje... :-)) Ez cirka duplája az én bagóidőmnek. Szerintem őrült szerencsés vagy, hogy ennyi idő bagózása még nem ölt meg.

 

Erőt kell gyűjtenem  hozzá .

 

Segítünk. Már amennyire itt szavakkal tudunk. Ha írsz. Megteszünk mindent. Meg a nikotinpótlók is. Azok meg fizikailag is. Ha eddig nem ölt meg a bagó (ami kvázi egy csoda, 58 év!!), és oda jutottál, hogy be kéne fejezni, akkor rohadt szerencsés vagy, és (ha van), akkor a család, a gyerekeid, unokák, stb. miatt is ideje leállni, hogy meglegyél nekik még egy darabig! Nekik fontosabb vagy, mint te magadnak, kellesz nekik! (mellékszál, de e gondolathoz passzol, anyám a hétvégén volt 80 éves (egészséges), és annyira szeretne még a családja, dédunokája is van, életében részt venni)

 

Meg amúgy is mennyivel jobb már egy nem bagószagú anya/nagyi/rokon?!? :-)

 

Kérlek, mindannyiunk okulására, írd majd, hogy sikerült, mi sikerült. Szurkolunk neked. Ezt, azt hiszem, minden topiktárs nevében mondhatom.

 

És a lényeg: kezdd el! Használd a segítséget. Ha élni akarsz, szeretteiddel, próbáld meg!

Előzmény: Anyóca99 (32838)
Anyóca99 Creative Commons License 2024.03.03 0 0 32839

Neked is köszönöm .

Előzmény: madpali (32836)
Anyóca99 Creative Commons License 2024.03.03 0 0 32838

Tizenhat évesen csak hébe-hóba , ha a későbbi férjem megkínált , de 18 éves koromtól már sajna rendszeresen szívtam ... és annak is már 58 éve . Szóval ideje lenne letenni . :-)

Erőt kell gyűjtenem  hozzá .

Előzmény: V.Gy. (32837)
V.Gy. Creative Commons License 2024.03.03 0 0 32837

majdnem 60 éve szívom

 

Jesszumpepi... :-O Az majd' két emberöltő. Na de innen szép nyerni!!

 

Én a 30 évemmel csak cigibölcsis vagyok... (voltam) :-)

 

Próbáld bátran a nikotinszereket, működnek!

Előzmény: Anyóca99 (32835)
madpali Creative Commons License 2024.03.03 0 1 32836

Nálam a tabletta. Mikor úgy éreztem, hogy ráakartam gyújtani, akkor rágyújtás előtte bevettem mindig egy tablettát. (és a legerősebb tablettát szedtem)Aztán észre sem vettem , hogy egyre kevesebbet szívok el, egy idő után meg már abszolút megvoltam nélküle.

Előzmény: Anyóca99 (32833)
Anyóca99 Creative Commons License 2024.03.03 0 0 32835

Köszi .:-)

Nem lesz könnyű dolgom , ha nekidurálom magam .... majdnem 60 éve szívom . :-(

Előzmény: V.Gy. (32834)
V.Gy. Creative Commons License 2024.03.02 0 0 32834

Én a spréről tudok nyilatkozni, az szuper, azonnal hat. A tapasz/tabletta nyilván hosszabb távon, folyamatosan hat.

Előzmény: Anyóca99 (32833)
Anyóca99 Creative Commons License 2024.03.02 0 0 32833

Sziasztok !

Valaki el tudná mondani (ha mindkettővel próbálkozott) , hogy a tapasz vagy a tabletta jobb ?

Előre is köszi . :-)

 

Barátocska :) Creative Commons License 2024.02.24 0 1 32832

https://www.youtube.com/watch?v=aUsWFwqdkrM&t=18s&ab_channel=R%C3%A9giMagyar

 

Szembejött ez a kis interjú a neten, végig vigyorogtam, nagyon imádtam minden percét! Egyből ti jutottatok eszembe, illetve mindenki, aki itt vagy ott tart éppen a leszokásban :)

V.Gy. Creative Commons License 2024.02.09 0 0 32831

de folyamatosan azt érzem belül, hogy minek is???

 

Megmondom. Ha másért nem, az egészséged miatt. Ne akarj tüdőrákban meghalni, nem túl jó buli, láttam párat sajnos.

 

Nagyon jól tetted, hogy letetted. Te is kb. annyi ideig-évtizedig szívtad, mint én. Őrizd meg ezt a tisztaidőt, ne rontsd el. Cigizni jó, ez tény, mind azért szívtuk. De van élet utána is! Te a kávéval vagy úgy, én a fröccsel, kéne hozzá a cigi. Nem! Mennek ezek anélkül is.

 

Én most 7 év 3 hónap. 2649 nap. Ez nem dicsekvés. Biztatás! Hogy sikerülhet. Minden leszokás az első nem bagózós nappal kezdődik. Aztán majd "hirtelen" lesz 2649 nap. Kezdjétek! Vannak legálisan elérhető nikotinos segédeszközök, ha kell! (nekem kellett egy darabig, pár hónapig)

Előzmény: Tímea 19 (32828)
Tímea 19 Creative Commons License 2024.02.09 0 0 32830

Igen, hosszú idő és nem szeretném feladni, mert akkor elveszik ez az amúgy nem kevés idő ami eddig eltelt. Édesapám is így, egyik pillanatról a másikra szokott le és ennek már több mint 20 éve, testvérem is rég abbahagyta és azt mondja neki többet nem kell, szóval vannak előttem jó példák. De őszintén szólva ez nehéz. 

dalmata13 Creative Commons License 2024.02.09 0 0 32829

Sajnos saját tapasztalatból tudom,hogy az 1 év +egynéhány hónap az kevés ahhoz,hogy ellenálljon az ember.Én nem tudtam anno megállni,rágyújtottam és egy hét múlva már úgy és annyit szívtam mint annak elötte.Én 4-5 évre tenném azt az időt ami után már nem jelentkezik a visszaszokás vágya.

Előzmény: Tímea 19 (32828)
Tímea 19 Creative Commons License 2024.02.09 0 2 32828

Üdv mindenkinek!

Én egy éve és öt hónapja tettem le a cigit, egyik napról a másikra minden segítség nélkül, úgy értem, hogy sem tapaszt, sem gyógyszert nem használtam. Előtte kb 27 évig dohányoztam, naponta 10-12 szál cigit, az utóbbi években 1 mg-os slimet. Ez volt az első és egyetlen kísérletem a leszokásra és sikerült, amire nagyon büszke is vagyok, de folyamatosan azt érzem belül, hogy minek is??? Szerettem dohányozni, csak a szagát nem, ha a hajamon vagy a ruhámon éreztem. Persze az árát sem szerettem. De most valahogy úgy vagyok, hogy cigi nélkül olyan az élet, mintha mindig sótlan kaját ennék, mintha semminek nem lenne íze.Sportolok rendszeresen, ez így volt korábban is, javulást ezen a téren sem vettem észre, mivel korábban a cigi mellett is jól ment. Szóval most ott tartok, hogy szívem szerint elsétálnék egy dohányboltba és vennék egy karton cigit és kiülnék a teraszra egy liter kávéval. Persze nem fogom megtenni, csak szívem szerint.....

Ezt azért írtam le, hogy ilyen is van, hogy annak is nehéz akinek már van pár hónap a háta mögött és úgy tűnik, hogy mélypontok is jönnek. De bizakodva olvasom, hogy 7 év után talán jobb lesz. 

madpali Creative Commons License 2024.02.06 0 0 32827

"De még mindig nem azonos az állapotom azzal aki sose dohányzott."

 

Szerintem nem is lesz.

30-40 év dohányzást azért szerintem nem lehet büntetlenül megúszni.

Előzmény: Törölt nick (32826)
Törölt nick Creative Commons License 2024.02.01 0 1 32826

Én most járok 12,5 évnél :)

De még mindig nem azonos az állapotom azzal aki sose dohányzott.

 

https://www.leteszemacigit.hu/leszokas-pozitiv-kovetkezmenyei.html

 

"15 év múlva
Már nincs különbség a leszokott dohányos és a nemdohányzó között az egészségi veszélyek és a korai halálozás tekintetében."

 

 

 

 

Krimi60 Creative Commons License 2024.02.01 0 1 32825

Gratulálok! Én is majdnem ennyi, 7 év és 4 hónap.

Előzmény: V.Gy. (32824)
V.Gy. Creative Commons License 2024.01.27 0 1 32824

Nagy gratula neked!!

 

Én pont egy tízessel szerényebben állok, de bátorításként azért én is elmondom:

 

7 év, 2 hónap, 13 nap

Előzmény: dalmata13 (32823)
dalmata13 Creative Commons License 2024.01.27 0 1 32823

Ma van 17 éve,hogy leszoktam a dohányzásról.Az annyi mint...6209 nap ,887 hét és 207 hónap.:-)

Hello holnap Creative Commons License 2024.01.04 0 0 32822
Előzmény: számok (32798)
dalmata13 Creative Commons License 2023.11.16 0 0 32821

Gratulálok! Egyébként ma van a füstmentes világnap:-)))

Előzmény: V.Gy. (32820)
V.Gy. Creative Commons License 2023.11.15 0 1 32820

Én közben a napokban 7 éves lettem. 30 év füst után.

 

Ez nem dicsekvés. Ez bátorítás.

 

Hogy sikerülhet mindenkinek!

 

Just do it.

MajaRing Creative Commons License 2023.11.01 0 0 32819

Köszönöm szépen. 

dalmata13 Creative Commons License 2023.11.01 0 1 32818

Van ilyen.Példának itt volnék én. 40 év bagózás után letettem....és kész.Nem kinlódtam ,szenvedtem egy percig sem.Néha néha -az első négy évben-hajlandó lettem volna elcsábulni de ezek  csak pár másodpercnyi "üzemzavarok "voltak.11nap szép teljesítmény mivel az első napok a legnehezebbek.Csak így tovább!

Előzmény: MajaRing (32817)
MajaRing Creative Commons License 2023.11.01 0 0 32817

Sziasztok! 

Nekem lenne egy olyan kérdésem hogy 25éve dohányoztam napi másfél doboz néha megvolt. Viszont beteg lettem nem vészes betegség volt viszont nagyon megijedtem. Ennek 11 napja. Azóta nem gyújtottam rá és többet az életben nem is akarok. A kérdés a következő létezik hogy nincsenek elvonási tüneteim? Sőt felszabadultabb vagyok és nyugodtabb. Bár attól még tartok hogy sokáig mérgeztem magam, de remélem hogy a testem ezt jó pontnak veszi és lassan regenerálódni fog. Vagy azért nincs elvonási tünetem mert nagyon megijedtem? Bár annyira nem idegesít sőt. Ez inkább pozitív dolog. Könnyebb volt kidobni eldob i mindent, könnyebb volt eldob i azt a 25évet.Csak kíváncsi lennék. Előre is köszi a választ. 

madpali Creative Commons License 2023.10.31 0 0 32816

Gratulálok! 45 nap az már szép teljesítény.

Előzmény: inez27 (32815)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!