Keresés

Részletes keresés

snejderfáni Creative Commons License 2003.12.15 0 0 221
Lurdy-Házban az emeleten van egy kávészaküzelt, ott próbáld meg. Meg a XIII. kerületben is van egy üzlet Vígszínház mögötti valamelyik utcában, ha arra járok maholnap, akkor a pontos címet is be fogom tudni írni.
Előzmény: voltakepp (220)
voltakepp Creative Commons License 2003.12.15 0 0 220
Sziasztok!

Bocs, hogyha mar volt a tema: torok/arab kavet keresek, olyan "igazit". Egyiptomban vettem fuszeres, finomra orolt kavet, nagy sikert aratott, ezert most szeretnek meg beszerezni belole, ha lehet kapni hasonlot Magyarorszagon is. Sajnos azt nem tudom, milyen fuszerrel volt izesitve... Kaveszakuzletekben mar probalkoztam, de nem tartanak fuszeres kavet, nem tudtok veletlenul arab/torok boltot, ahol lehet kapni ilyesmit?

Qqberci Creative Commons License 2003.09.19 0 0 219
Mélek neked egy nevet - telefonszámot,

Üdv:

Qq

Előzmény: Zsurnalka (201)
nemisbéka Creative Commons License 2003.09.12 0 0 218
Török kávé, másképp, a hétvégén tanultam. Két púpozott kanál őrölt kávét hajintani kb. 2,5 dl vízbe + egész darab fahéj, és addig forralni, amíg el nem forrja a habját. Ha ez megvan, egy kanál hideg vizet kell ráönteni és akkor leülepszik a zacc. Nagyon finom!
nemisbéka Creative Commons License 2003.09.12 0 0 217
:) Minden nap követjük Béla nyomdokait, a munka rovására természetesen.
Előzmény: Törölt nick (216)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.12 0 0 215
Szentségtörés, de szükség esetén jól jöhet:
Budaörsi TUSKÓ-ban jártam, és közel voltam a megzuhanástól, így kávé injektálása meleltt döntöttem. Namármost, van ott valami büfépult, ahol lehet ilyet kapni, de kalandvágyból kipróbáltam azt a DE-automatát, ami a kávéknál, a polcba integrálva található. Kérem szépen, 60 Ft-ért nagyon finom Omnia kávét adott. Komolyan mondom, finom volt. Legutóbb rossz volt épp a gépezet, de sokszor látom, hogy működik. Érik néha kellemes meglepetések is az embert.
nemisbéka Creative Commons License 2003.05.12 0 0 214
Szia,
a kávé márkája Semiramis, van bécsitől kezdve vagy nyolvféle, tejes, cappuccino, nem tudom, 250 Ft körül mocorog emlézetem szerint, pár hónapja voltam, csak most jutott eszembe. De nagyon finomak a gyümölcsteáik is.
Előzmény: kapucziner (213)
kapucziner Creative Commons License 2003.05.09 0 0 213
Tudnál írni arról, hogy milyen kávék és milyen áron kaphatók?
nemisbéka Creative Commons License 2003.05.09 0 0 212
A Szabó Ervin könyvtár mellett, a Kálvinnál. Nagyon-nagyon hangulatos, jók a kávéi (Semiramis) és a teái, szerintem érdemes megnézni. Nem is drága.
Előzmény: Asteriksz (211)
Asteriksz Creative Commons License 2003.05.08 0 0 211
És milyen?
Előzmény: Asteriksz (210)
Asteriksz Creative Commons License 2003.05.08 0 0 210
Nem. Hol van?
Előzmény: nemisbéka (209)
nemisbéka Creative Commons License 2003.05.07 0 0 209
A Prága Kávézóban jártatok már?
Előzmény: Asteriksz (208)
Asteriksz Creative Commons License 2003.04.25 0 0 208
deke Creative Commons License 2003.04.23 0 0 207
szeretném megköszönni a topiknak, hogy most egész elfogadható kávét sikerült csinálnom itthon. ugyan még géppel (deLonghi), de legalább volt itthon tekerős kávédaráló és segafredo nemőröltkávé (mert azért kicsit felkészültek vagyunk, hiába nincs kotyogó). úgyh őröltem, tisztítottam, nem nyomogattam le a kávét - és tényleg nem lett rossz. na.
nemisbéka Creative Commons License 2003.04.23 0 0 206
Képzeljétek, nyertem a Douwe Egberts játékán két ingyen kávét :).
deke Creative Commons License 2003.04.22 0 0 205
eredetileg teás vagyok, de olaszországban jó volt a kávé.
veszek kotyogót.
Asteriksz Creative Commons License 2003.04.04 0 0 204
Nem találtam a neten. A matáv 198-as telefonszáma sem hozott eredményt. Próbáld meg a 197-et.
nemisbéka Creative Commons License 2003.04.04 0 0 203
Ha minden igaz, a hölgy a SZTE-BTK-n oktat irodalomtörténetet. Érdemes lenne odatelefonálni, biztosan elérhető.
Előzmény: Zsurnalka (201)
Asteriksz Creative Commons License 2003.04.04 0 0 202
Addig még nem jutottam.
Előzmény: Zsurnalka (201)
Zsurnalka Creative Commons License 2003.04.03 0 0 201
Kedves Asteriksz, nagyon kedves tőled, hogy így utánanéztél. Sajnos én is csak eddig jutottam. A baj az, hogy tovább nem. Sehol egy cím, egy telefonszám, egy elérhetőség. Erre lenne szükségem.
Előzmény: Asteriksz (200)
Asteriksz Creative Commons License 2003.04.03 0 0 200
"A Magyar Kávéház Alapítvány a pesti kávéházak történetét kutató Bodor Ferenc művészettörténész emlékére alakult. Az alapítvány tagjai folytatják munkásságát és szívesen segítenek mindenkinek, akit ez a rég letűnt, csodálatos világ érdekel. "

Ilyesmit csinálhat

Előzmény: Asteriksz (199)
Asteriksz Creative Commons License 2003.04.03 0 0 199

NSZ • 2003. január 23.

Ha én lennék a járda a Centrál kávéház előtt, olyan széles lennék, hogy a gyalogos- és járműforgalom veszélyeztetése nélkül elférjen rajtam a tolókocsirámpa.

Ha én lennék ez a száztizennyolc éves pesti műemlék épület, simán oda lehetne gördülni tágas liftjeimhez és vécéimhez.

Ha én lennék a műemlékvédő hatóság, minden felújításkor szigorúan ragaszkodnék az eredeti állapot helyreállításához.

Ha én lennék az építésügyi hatóság, nem adnék se építési, se használatbavételi engedélyt olyan épületre, amelyik nem felel meg az uniós álmokat kergető – de például a műemlékvédelem szempontjaival nem számoló – törvényi előírásoknak.

Ha én építész lennék, megőrülnék.

Ha mozgáskorlátozott és fiatal lennék, borzalmasan felháborodnék, hogy nem tudok bemenni egy új kávéházba.

Ha én eközben építészhallgató lennék, azért körülbelül sejteném: nem direkt kitolásból épült úgy, hogy ne juthassak be.

Ha én teljesen jogos felháborodásomnak ilyen esetben hangot kívánnék adni, nem a pincérekkel kezdenék kötözködni.

Ha én pincér lennék a Centrálban, tőlem telhetően segítenék a mozgássérültnek mégis bejutni, s nem örülnék, ha utólag az ellenkezőjével vádolnának.

Ha én újságíró lennék, tudnám, hogy a másodfokú tárgyaláson nem feltétlenül ismétlődnek meg a védelem tanúinak szájából első fokon elhangzott cáfolatok. Ha ezt tudnám, elolvasnám a jegyzőkönyvből például azt, hogy a személyzeti mosdó ajtaját a felperes állításával ellentétben senki nem „nyitogatta”, miután nagy keservesen sikerült odajuttatni a kerekes széket. S ha ezt tudnám, legalább én nem aláznám meg emberi és szakmai méltóságukban ilyen képtelen rágalommal a kávéház alkalmazottait.

(Mellesleg: ha én újságíró lennék, nem titulálnám „kávézónak” a város egyik legpatinásabb kávéházát, ami olyan alulcivilizált baromság, mint összetéveszteni a Nyugatot egy popsimagazinnal.)

Ha én olyan tárgyalóterem lennék a Fővárosi Bíróságon, ahol mozgássérültek ügyében kell dönteni, nem az első emeleten lennék, s ha olyan bírósági épület lennék, amely semmilyen szempontból nem felel meg a mozgássérültek sajátos szükségleteinek, nem hoznának bennem elmarasztaló ítéletet egy másik, hasonló fogyatékosságoktól szenvedő épülettel szemben, de ha mégis, akkor nem az üzemeltetőjét vonnák felelősségre, hanem azt az építésügyi hatóságot, amelyik a szabálytalanságot engedélyezte.

Ha én bíró lennék, kezemben egy törvényszöveggel, mely szerint a középületek esetében 2005-ig kell biztosítani a mozgássérültek bejutásának lehetőségét, egyetlen egyedi esetben sem írnék elő 120 napos határidőt az átalakításra.

Ha én végrehajtási utasítás lennék ahhoz a törvényhez, amelyik a mozgássérültek jogos követeléseinek megvalósulását hivatott biztosítani, szerepelne bennem valamiféle fontossági sorrend: egészségügyi intézmények, oktatási intézmények, az állampolgári jogok gyakorlásának színterei és így tovább. Ha én efféle lista lennék, nem a kávéházak állnának bennem az első helyen.

Ha én nyolcvanéves falusi néni lennék, beperelném a MÁV-ot, mert a kavicsos peronról nem tudok felmászni a vasúti kocsiba a méteres magasságban lévő lépcsőn, de ha testi épségem kockáztatásával mégis felkapaszkodom, emberi és női méltóságom sérül azáltal, hogy kivillan a barhentalsóm.

Ha én nyolcvanéves pesti néni lennék, hasonló okokból beperelném a BKV-t. Is.

Ha én gyerekkocsiban ülő kisbaba lennék, mindenkit beperelnék.

Ha én gyengén látó lennék, követelni kezdeném: minden közérdekű tájékoztató felirat készüljön akkora betűkkel, hogy én a tíz dioptriámmal el tudjam olvasni.

Ha én hallássérült lennék, követelni kezdeném: a tömegközlekedési eszközökön szóljon a tájékoztatás olyan hangosan, hogy én azt meghalljam.

Ha a hallássérültek ezen jogos követelése megvalósulna, és én ettől mindjárt az első napon megőrülnék, beperelném az összes olyan angol luxusjachtgyártó manufaktúrát, párizsi divatszalont és pesti vendéglátóhelyet, amelynek árait jövedelmemből (önhibámon kívül) nem vagyok képes megfizetni, ezáltal pedig emberi méltóságom naponta súlyosan sérül.

Ha én a nagyon kevés olyan magyar vállalkozó egyike lennék, aki a pénzét embertársai érdekeit szem előtt tartva forradalmian újszerű kisvárosi egészségközpont és forradalmian hagyományos pesti kávéház alapítására fordította, és ezek után precedensteremtésre és lenyúlásra a lehető legtenyérbemászóbb módon kiszemelt célpontjává válnék egy támadásba lendült kerekes széknek, nem tudom, mit gondolnék.

Saly Noémi
irodalomtörténész

Előzmény: nemisbéka (198)
nemisbéka Creative Commons License 2003.04.03 0 0 198
Micsinál ez az alapítvány?
Előzmény: Zsurnalka (197)
Zsurnalka Creative Commons License 2003.04.02 0 0 197
Sziasztok, tanácstalanságomban mindenhova benézek, ahol kávéról esik szó. Nem tudja valaki véletlenül a Magyar Kávéház Alapítvány elérhetőségét? Vagy az elnökéét, akit Saly Noéminek hívnak? Előre is kösz, ha tudtok segíteni.
Qqberci Creative Commons License 2002.10.17 0 0 196
Hogy a friss, életerős arab KV-t kibírják-e, azt nem tudom, de a zaccot hagyományosan a szobanövények földjére/be szokás rakni.

Van egyébként egy Skócia & Anglia topic, oda majd teszek fel képeket, de most foglalt a CD-olvasóm mer' dógozok!

Előzmény: Sophie.C (195)
Sophie.C Creative Commons License 2002.10.17 0 0 195
:)
Mert a kávéval szobanövényeket kell trágyázni? De hogy?!
(Úgy vigyázz, mit mondasz, hog én mindent elhiszek! És írtam valamit a londoni topikba)
Előzmény: Qqberci (194)
Qqberci Creative Commons License 2002.10.17 0 0 194
A kávét szerintem dobd ki, vagy használd el szobanövények trágyázására. A kérdéseket meg csak rakosgasd felfele.
Előzmény: Sophie.C (193)
Sophie.C Creative Commons License 2002.10.17 0 0 193
Jaaa, emlékszem már.
Na várj, itt egy londoni topik, volt ott már szó Skóciáról, belefér Írország is.
Nos? Tegyem fel a kérdéseimet, vagy mondod magadtól??

És mondja már meg végre valaki mit csináljak ezzel a koromfinomságúra őrőlt, méregerős arab kávéval, még mielőtt rám nem penészedik!!!:))

Előzmény: Qqberci (192)
Qqberci Creative Commons License 2002.10.17 0 0 192
A vonatkozó dokumentumot a (149)-ben láthatod :-)))
Előzmény: Sophie.C (191)
Sophie.C Creative Commons License 2002.10.16 0 0 191
(Szóval QQB. Írországban járt!)

Bárhogy próbálkozok, ez az arabkávé nem olyan jó.
Szerintetek próbáljam összekeverni valamilyen más kávéval, és hagyományos módon lefözni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!