Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.22 0 0 99
Otthon kétszemélyes kotyogóval főzök Omniát. Ha van, akkor tejjel, ha nincs, akkor egy kis Completával iszom. Néha akad kávétejszin, akkor azzal.
nemisbéka Creative Commons License 2002.03.22 0 0 98
:) Minden jó, ami ízlik. Én szemlesütve bevallom, hogy reggel csak neszit szoktam, délben jön a jól lefőzött Omnia, miután a munkahelyi kávégép bebukta a brazilt. A Tschibo után nekem savanykás mellékíz marad a számban, azért nem szeretem. De hát ízlések és pofonok, mint tudjuk... :)

Pörkölésekről: ha jól emlékszem, az olasz a legerősebb, a francia a közepes és a német/osztrák a leggyengébb pörkölés.

Előzmény: Sophie.C (96)
Asteriksz Creative Commons License 2002.03.22 0 0 97
Én reggel nem mindeig iszom kávét, pl. ma sem tettem. Inkább teát. cukorral, earlgreyyel.

Majd a délután, meg este. Az összesen kettő KV.

Előzmény: Sophie.C (96)
Sophie.C Creative Commons License 2002.03.22 0 0 96
Hát akkor lássuk, ki mit iszik ma reggel! Mármint kávéban.

Én Tschibo exclusiv erős hosszúkávénak egy barnacukorral és sok tejjel.
Ez most jó vagy nem?

Asteriksz Creative Commons License 2002.03.22 0 0 95
Hát akkor itt is beindul a kávé-őrület...:)

(A legelterjedtebb fajta az arabica, prökölésben sok különbséget lehet okozni, ez látszik a gyártók között:) talán az olasz a legerősebb? hm,biztosan.)

Előzmény: Flora (94)
Flora Creative Commons License 2002.03.21 0 0 94
Asteriksz,
a kerületi újságban olvastam, hogy a Lehel csarnok galériáján is fog nyílni mostanában egy kávébolt, ahol arabica kávékat fognak árulni bécsi, francia és olasz pörköléssel.
Előzmény: Asteriksz (93)
Asteriksz Creative Commons License 2002.03.21 0 0 93
Ha egyszer arra járok, biztos megnézem.
Előzmény: nemisbéka (92)
nemisbéka Creative Commons License 2002.03.21 0 0 92
A Coquan a Rádai utcában van, viszonylag az első felében, a Kálvin térhez közelebb.
A Segafredo-Lavazza olasz, valóban.
Előzmény: Asteriksz (91)
Asteriksz Creative Commons License 2002.03.21 0 0 91
csak azért kérdem ezeket, mert nemrég voltam Londonban egy ilyen kávéboltban és megfogott a hangulata. Azóta nézem, hogy mit is lehetne itthon csinálni, milyen a kínálat...stb.
Beleszerettem a kávéba.( eddig is ittam valamennyit, de nem figyeltem rá)

A Coquan merre van?

( Segafredo-lavazzza olasz, ugye?)
Ezek már a drágább kategóriát képviselik.
A Segafredo közepesen erős koffi.

A kávé őrléséről csak annyit, hogy a durva őrléstől egészen a török kávé finomságig(egészen liszt-szerű por) mindenféle előfordulhat, attól függően mit használunk a kévá előállítására.
Itthon a csavarós megoldás a legelterjedtebb.(amikor az eszközt szét kell csavarni, alul víz van fölötte a káva darálva, legfölül lesz a kész lé)

Na nem mondok többet.

Előzmény: nemisbéka (90)
nemisbéka Creative Commons License 2002.03.20 0 0 90
Persze. Állítólag ez is drága volt, nem tudom ragozni, hogy mibe kerül, merthogy ajándékba kaptam. Pesten tudtommal a Coquanban lehet pörkölt kávét kapni, ott is mindenfélét, más hely most nem jut az eszembe. Szerintem érdemes kipróbálni, főleg, ha az erősebb kávét szereted. Magyar kereskedelmi forgalomban elsősorban osztrák és német kávék kaphatók (kivétel a Lavazza, ami eszembe jut), ezek viszont nem túl erősek. És _annyira_ nem lehetnek drágák.
Nem hinném, hogy zsákban lehetne kapni, szerintem fémdobozkában, én így kaptam, és még zárjegyet is tettek rá. Napokig kávéillatban úszott a lakás, isteni volt. Ami kicsit problémásabbnak bizonyult: annyira finomra őrölt kávé volt, hogy nagyon nehezen akart rajta átfolyni a víz, igen megküzdöttünk azért, hogy megihassuk :).
Előzmény: Asteriksz (88)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.20 0 0 89
Itt Budapesten két helyről tudok. Az egyik a Rákóczi úton, a Blaha és az Astoria között van, a Kazinczy utca nevű buszmegállónál. A másik pedig egy kávézó a MOM Parkban, a placc közepén, az épületben.
Előzmény: Asteriksz (88)
Asteriksz Creative Commons License 2002.03.20 0 0 88
Helló.

Vannak-e Magyarországon kávéboltok, ahol friss, pörkölt kávét lehet kapni? Esetleg zsákban?
Biztosan drága helyek egyáltalán megéri az ilyesmi itthon?

Előzmény: nemisbéka (87)
nemisbéka Creative Commons License 2002.03.20 0 0 87
Az jó. Drága unokatestvéremtől kaptam francia pörkölésű brazil kávét, valami isteni erős, Egerből hozta, van ott egy kávézó, ahol árulják is az ilyesmiket, német, oalsz és francia pörköléssel.
Előzmény: Asteriksz (86)
Asteriksz Creative Commons License 2002.03.20 0 0 86
nemisbéka Creative Commons License 2001.10.12 0 0 85
:) Meglepődtem, hogy ennyi idő után felbukkant a topik. Köszi a történetet!
Előzmény: Törölt nick (84)
nemisbéka Creative Commons License 2000.06.27 0 0 82
November, meg mindenki más, nem tudom, aktuális-e még a reggel korán nyitó kávéház, de van egy, amelyik nonstop, tehát ez a probléma nem áll fenn: Hattyú Café, I. ker, Hattyú u. 14. Lehet reggelizni is, fagyizni is :).
És van még egy a Falk Miksa utcában, amiről a Witmann fiúk írtak, az reggel 7-kor nyit.
berill Creative Commons License 2000.04.26 0 0 81
Kaposváron van olyan hely, ahol bejelentik... mármint megkérdezik, hogy Illyből vagy Segafredoból kéred-e?
Meg általában ki van rakva, hogy milyen kávéból készítik.

Az Illy, az Illy. Nem tudom milyen "nemzetiségű", csak azt, hogy iszonyúan finom!!!!!
Próbáljátok ki! Ha tudok helyet, majd megírom, de sajna itt Bp-en nem találtam még! Valaki tudja?

üdv,

berill

bakibebi Creative Commons License 2000.04.26 0 0 80
Berill : Mi az Illy kávé ?

bakibebi

nemisbéka Creative Commons License 2000.04.26 0 0 79
A legjobb kávé mindig az, ami Neked a legjobban ízlik :). Szerintem ritkán jelentik be bárhol is, hgy milyen kávéból csinálják, de nézd meg a Morrikot, ott van vagy húszféle, lehet, hogy ilyen is.
Előzmény: berill (78)
berill Creative Commons License 2000.04.26 0 0 78
Szia Mindenki!

Végre egy érdekes, "ízletes" topic!
Kávéimádó vagyok szintén, itt a helyem.
Nem csak azért iszom, hogy ne aludjak ( egyébként azt hiszem nem befolyásol komolyan ), hanem azért a kellemes ízért...

Budapesten nem régóta lakom, úgyhogy igazán ínyenc helyeket nem ismerek, de ha tudtok olyan helyet, ahol ILLY kávéból főznek, akkor lécci lécci lécci szóljatok!!!
Szerintem ( és szerintük is ) a világ legjobb kávéja! Bár nem tudom, ezt mi alapján nézik...?

Üdv,

berill

nemisbéka Creative Commons License 2000.04.26 0 0 77
Húha, az utcát nem tudom, szállítottak. A Szlovák étterem és a Crazy Cafe közt valahol, de majd megkérdezem Kedvesemet, nála maradt a cím. Úgy tudom Pesten is nyílt már Morrik Kávézó, talán az Erzsébet tér környékén? Volt már valaki?
Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.25 0 0 76
Nekem az tetszik, amikor kis csokoládé-darabkát adnak a kávé mellé. Szigorúan feketecsokit, mert ugye ne édesítsük feleslegesen (brrrr, édes kávé, brrrr). Ilyen hely pl. a Café Miró a Várban, egy saroknyira nyugati irányban a Szentháromság tértől. De döbbenet, hogy pl. a Blahán a Menny Gyulában is adnak ilyet a bolt bejáratánál bent lévő saját kis presszóban. És finomak a kávék! Mindkét helyet tudom ajánlani. A Mirót hangulatosnak szánt nyári estékre, időnként kellemes zene is szokott lenni, a belső berendezés alapján a hatvanas évekbe lehet képzelni magunkat egy Alain Delon-filmbe, a felszolgáló lányoknak pedig kb. hónaljig fel van sliccelve a ruhájuk (némelyik díjnyertes futóművekkel rendelkezik). A Blahán a JM presszója pedig gyors, ingerszegény, ám a kávé jó és van mellé étcsoki.
Namármost hol van az a Telihód?
Előzmény: nemisbéka (75)
nemisbéka Creative Commons License 2000.04.25 0 0 75
:) Tenyleg. :)
Pesten van egy aranyos kis hely, tulképp étterem, Telihold, de itt láttam először azt, hogy a cappuccino mellé édesítőszert is raktak, kis zacsiban. Tetszett.
Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.25 0 0 74
Nem, főleg, hogy a tetején van. Amikor pedig összekevered, akkor már nincs sok hátra neki :)
Előzmény: nemisbéka (73)
nemisbéka Creative Commons License 2000.04.25 0 0 73
A tejszínhabb és a whiskey hogy viszonyulnak egymáshoz? Nem rántja össze a tej miatt?
Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.25 0 0 72
Nem, nem, az Irish-ban whiskey van, mégpedig rendesen :) Ír whiskey, ezért az e betű. Különbség a skót whiskyhez képest, hogy ezt nem füsttel, hanem meleg levegővel szárítják (a gabonát), valamint háromszor párolják le. Az eredmény egy nem füstös ízű (bár jó az is), nagyon finom "anyag". A legnagyobb ír whiskey-márkák: Jameson, Paddy's, Bushmills, meg még van kettő, de így reggel nem jut eszembe. Lényeg az, hogy az ír kávéban van kávé, whiskey és talán hab.
Előzmény: nemisbéka (71)
nemisbéka Creative Commons License 2000.04.25 0 0 71
Az Irish az ír krémlikőrös?
Előzmény: Qqberci (70)
Qqberci Creative Commons License 2000.04.23 0 0 70
Mielott teljesen elsullyedne a topic a fekete levesben, terjunk ra a "belelt" valtozatokra.
Ki szereti az Irish cafe-t?, Es mit tesztek bele?
Qqberci Creative Commons License 2000.03.29 0 0 69
Ezt meg nem hallottam, de (ovatosan) ki fogom probalni. Azt tudom, hogy a sos kave hatasara Roka Rudi jon latogatoba...
Előzmény: Herold (67)
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.29 0 0 68
Lám, lám, nemisbéka még elírásban is okosat ír :).
November, írd majd meg, hogy mit találtál reggel nyitvatartót. Ja, eszembe jutott egy, ami már kilenckor nyitva volt és már többen is voltak benne, tehát esélyes, hogy korán nyit. A Moszkvától a hattyús ház felé menet jobboldalt van egy kis kricsmi, ódivatú, dohányozni lehet, olcsó és aranyos. Nem tudom, hogy kerületileg jó-e, de szerintem az korán nyit. Ja és a felszolgálónő egy tündér.
Előzmény: Herold (67)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!