Keresés

Részletes keresés

Giuseeppe Creative Commons License 2019.07.04 -1 0 179000

Ígértem kávés képeket a Betsy kapcsán, ez remek alkalomnak tűnik. Az elsőn egy monsooned malabar, ezt nem tudtam nem megégetni, bármit csináltam. A második képen Cartapani Espresso Casa, a harmadikon Cartapani Extra.

 

 

Előzmény: Mylord3 (178998)
Dersut Creative Commons License 2019.07.04 0 0 178999

Ez jó hír!

Előzmény: Mylord3 (178998)
Mylord3 Creative Commons License 2019.07.04 0 0 178998

A WestEnden lévő MM-ből hoztam haza egy "próbacsomag" AVX KV-t, mert lényegében az összes itthoni KV-m bedöglött ebben a hirtelen jött hőségben.

Azt kell mondanom, hogy ez a KV teljesen rendben van, 50-50-es blend, egy hónappal ezelőtti pörkölés, csokis íz, szerintem OK.

Nekem kell még majd állítanom a Graef őrlőmön, mert eddig Brikkához volt belőve, még ki kell tapasztalnom, milyen beállítás kell ehhez a KV-hoz.

 

Dersut Creative Commons License 2019.07.04 0 0 178997

A Hario v60-at ismeri-e valaki? És a Comandante c40 kézi örlő mit tudhat 60ezer Ft-ért? Mondjuk egy Graeffel, Imat Lux, stb felér-e örlemény minőségben? Én szívesen tekergetek...

ogrEicsab Creative Commons License 2019.07.03 0 0 178996

A kávék lejárati ideje általában 2 év a pörköléstől számítva. Namármost egy fél évnél régebben pörkölt kávé is már igencsak kukába való... és akkor olaszosról beszéltem.

Előzmény: Freedom of mind (178995)
Freedom of mind Creative Commons License 2019.07.03 0 0 178995

A 10 Bar érték befulladt pogácsa mellett csak annyit jelent, hogy annyira van állítva az OPV-d. Nézd meg a bolti kávéd lejárati idejét. Ha az nagyjából ok, nem hinném, hogy annyira rossz lehet, hogy ne lehessen belőle kávét készíteni. Én tovább kísérleteznék a helyedben. Tapasztald ki az őrlődet, a többit majd utána. Ha fullad a pogácsa nagyobb léptékben állíts a finomságon mintha csak finombeállítást végeznél főleg így első beüzemeléskor. 

Előzmény: Bananszoknyaa (178982)
Mákosmalac Creative Commons License 2019.07.03 0 0 178994

Olasz vonalnak tökéletesen megfelel.:-) Ascaso i-minim volt, mikor szétesett vettem egy Graef CM 800-t. Két éve hajtom napi átlag három duplával, szintén olaszosan. Különbség, hogy 800-n 40 fokozat van, 702-n 25, de az is okés.

Előzmény: Dersut (178992)
Katoczi Creative Commons License 2019.07.03 0 0 178993

Az Eureka-t nem ismerem, de a Graef olaszos blendekhez jól muzsik a munkahelyen. 

Előzmény: Dersut (178992)
Dersut Creative Commons License 2019.07.03 0 0 178992

Köszönöm Katoczi, asszem egy elektromosat kéne vennem... Az Eureka Mignon Manuale 85000 az AVX-nél. Ismeri valaki? Vagy egy Graef 702-t is elég volna? Én kizárólag olasz presszókat készítek. 

horinori2 Creative Commons License 2019.07.02 0 0 178991

Köszönöm!

Előzmény: blues_fan (178990)
blues_fan Creative Commons License 2019.07.02 0 0 178990

Ha még nem volna egyengetőd, javasolnám a Puck Perfectert. Én is egy ilyent használok nagy megelégedéssel, de nem hinném, hogy a Mottádat lecserélni erre óriási előrelépés lenne. Ha egyébként megfelelő az előkészítés, szerintem a Motta is jól ellátja a feladatát.

Előzmény: horinori2 (178989)
horinori2 Creative Commons License 2019.07.02 0 0 178989

Sziasztok!

Most egy Motta háromágú egyengetőt használok. Kérdésem, hogy a magyar Puck Perfecter-el  jobb és egységesebb

tömörítést érek-e el? Akinek esetleg van tapasztalata kérem ossza meg.

Előre is köszönöm!

Katoczi Creative Commons License 2019.07.02 0 1 178988

A jó kézi őrlők (Commandante, Lido, Kinu, HG-1) drágábbak mint egy presszózásra már megfelelő Graef702. Ha az ár miatt nézelődsz a kézi hajtós gépek között, akkor rossz hírem van, a kis darabszám elviszi az elektromos alkatrészek megspórolásával nyert összeget.

Mi történt a sajátoddal? Annyira nem bonyolult szerkezetek ezek...

Előzmény: Dersut (178986)
bcsarli Creative Commons License 2019.07.01 0 0 178987

A magyarországi pörkölőktől érdemes rendelni, azok elég frissek szoktak lenni. A Pacificaffe, AVX, Kapuczíner pörkölőkkel nem lőssz mellé, de Pallyotz fórumtárstól is igényes friss kávét rendelhetsz.

Előzmény: Bananszoknyaa (178985)
Dersut Creative Commons License 2019.07.01 0 0 178986

Melyik a legjobb kézidaráló? A Hario Skertont ismerem. Van ennél kisebb fokozatú? Eszpresszónak szeretném, de az enyém szétesett. A Catler darálóm menthetetlen. Olcsón elektomos örlőt is vennék....

Bananszoknyaa Creative Commons License 2019.06.30 0 0 178985

Koszonom szepen a valaszokat!

Ez egy hirtelen felindulasbol vasarolt proba kave volt es erosen ugy nez ki nem ez lesz a nyero :-) 

ogrEicsab Creative Commons License 2019.06.30 0 1 178984

A boltban vásárolt kávé jó eséllyel döglött. Vagy befullad, vagy híg lötty lesz crema nélkül. Próbálj meg frissen pörkölt kávét venni.

Előzmény: Bananszoknyaa (178982)
Epsilon Creative Commons License 2019.06.30 0 0 178983
Az őrlemény mennyiségével nem tudsz sokat variálni, mert a szűrő megszaba, hogy mennyi az az őrlemény mennyiség, amit betamperolva szép egyenletesen felfekszik a felső szűrőre. Az őrlés finomságán /durvaságán kell változtatnod, hogy a kellő mennyiség lefőjön adott idő alatt. Ez a beállítás kávécsomagonként változik, sőt míg el nem fogy, addig közben is valszeg kiigazításra szorul. Az, hogy van-e és mennyi, milyen minőségű crema, az kávé/blend függvénye, illetve, hogy mennyire friss a pörkölés.
Előzmény: Bananszoknyaa (178982)
Bananszoknyaa Creative Commons License 2019.06.29 0 1 178982

Sziasztok, 

Tegnap vegre megvettem az elso orlo-gep  kombomat itthonra Lelit Victoria es William, vettem hozza a botban kavet, hogy elkezdhessem probalgatni (nem ez lesz a vegleges fajta de most csak ez volt eleheto) az elso fozeseim termeszetesen vackok lettek, vagy nem akart atjonni a fozet vagy ha atjott akkor hig lett crema nelkul, igaz a gep 10 bar erteket mutat de van, hogy igy sem jon at. Elkezdtem az orlot allitgatni fokent duplakra konentralva es belottem a 14grammot, kicsit durvabbra vettem az orlemenyt is. Ezek alapjan milyen iranyba induljak el?  Elnezest a laikus kerdesert de mit/miket cseszhetek el? Tul van tamperolva? Tul finom vagy tul durva az orlemeny? Sok a mennyiseg?

Kiserletezem tovabb magam is de talan igy nem kell fel kilo kavet lenyomnom mire egy jobb kavet csinalok.

Elore is koszonom a tanacsokat.

Giuseeppe Creative Commons License 2019.06.28 0 0 178981

Azért, hogy ne csak a negatívum legyen, az való igaz, hogy az őrleménye szépséges, és eszpresszósról kotyogósosra váltani sem bonyolult. Sőt, a csavarral vesződtemben még a gyártónak is írtam, és órákon belül válaszoltak. Mondjuk a tippjük nem jött be, de azért nem semmi:)

Előzmény: Giuseeppe (178975)
hodoaat Creative Commons License 2019.06.28 0 0 178980

Sziasztok!

Jelenleg egy egyszerű filteres főzőt használok napi 1-2 kávé elkészítéséhez, de érdekelne a french press-el készített kávé, amihez viszont egy egyszerű kézi őrlőt szeretnék venni.
Tudtok ajánlani olyan használható minőségű őrlőt, ami állítható, így filteres és french press felhasználáshoz is megfelelő őrleményt tud előállítani és olcsón hozzá tudok jutni?
Külföldi rendelés most nem játszik, mert a jövő héten szeretném beszerezni, így webshop / apróhirdetés / hazai bolt jöhet szóba elsősorban.
Néztem új/használt Hario Mini Mill-t, ami szimpatikusnak tűnt, de kíváncsi lennék mit tudtok ajánlani!

Köszönöm szépen a segítséget!

bcsarli Creative Commons License 2019.06.28 0 0 178979

Köszi!

 

Mivel érdemes elkezdeni az otthoni pörkölést?

Előzmény: decca (178978)
decca Creative Commons License 2019.06.27 0 0 178978

Szia, nekem volt ilyen pörkölőm. Játszani jó, de a pörkölési időn kívül nem nagyon lehet semmilyen paramétert állítani

rajta, így nagy szerencse kell ahhoz, hogy jó eredményt érj el vele. Szerintem.

Azért a pörkölés nem egyszerű tudomány, én inkább rábízom a profikra, de ha van kedved kísérletezni, akkor hajrá.

Lehet, hogy én túl finnyás vagyok, és ezért nem értem be azzal, amit ki tudtam hozni ebből a kis gépből.

Előzmény: bcsarli (178977)
bcsarli Creative Commons License 2019.06.26 0 0 178977

Nem volt őszinte a mosolyom, amikor a jól felfűtöttem a gépet, bontom a kilós zacsit (mindíg ünnepi pillanat), és zöld szemek mosolyognak rám :)

Mondjuk ilyen friss pörkölést sem ittam még, alig hűlt ki már főztem is, mert semmi kávém nem volt otthon :D

 

Na de a pörkölő témában várnám a véleményeket, tanácsokat.

Előzmény: heted7 (178976)
heted7 Creative Commons License 2019.06.26 -2 0 178976

"Tévedésből sikerült zöld kávét rendelnem legutóbb, amit 10 dekás adagokban légkeveréses sütőben nagy odafigyeléssel voltam kénytelen pörkölgetni, de még így is nagyon jó lett :)"

 

:))) Az ilyen balesetek viszik előre a világot :))

Előzmény: bcsarli (178974)
Giuseeppe Creative Commons License 2019.06.26 0 0 178975

Eureka Mignon Silenzio tapasztalat következik. Ma megkíséreltem levenni a felsőkés-tartót, hogy megnézzem, mennyi kávé gyűlt össze itt-ott 4 hónap alatt.

 

Nem derült ki, mert a 3 csavar közül, ami tartja, csak kettőt tudtam kicsavarni, a harmadik nem engedett, és az a csavarfej már nem is lesz a régi soha.

 

Szóval, aki részben azért vásárolna ilyet (ahogy én is tettem), mert az ötletes állítómechanizmus lehetővé teszi, hogy tisztítás után is megmaradjon a beállítás, vagy aki úgy gondolja, hogy majd jól kitisztítja időnként, vagy majd egyszer saját maga őrlőtárcsát cserél, az jól gondolja meg!

 

 

bcsarli Creative Commons License 2019.06.26 0 1 178974

Sziasztok!

 

Pörkölő ügyben kérném a segítségeteket. Tévedésből sikerült zöld kávét rendelnem legutóbb, amit 10 dekás adagokban légkeveréses sütőben nagy odafigyeléssel voltam kénytelen pörkölgetni, de még így is nagyon jó lett :)

Ezen felbuzdulva elgondolkodtam egy kisebb pörkölő beszerzésén. Hosszas keresgélés után ezt jónak gondolom:

 

http://www.letsroastcoffee.com/termek/imex-cr-100-otthoni-kaveporkolo-gep

 

Van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban? Illetve örülnék további alternatíváknak is ha vannak jobbak ebben az árkategóriában.

 

Ha hétvégén kihúzzák a számaimat akkor ez lesz :): https://www.youtube.com/watch?v=6LZskMfBjco

 

Üdv

Csabi

 

 

Ludovicus Creative Commons License 2019.06.25 0 0 178973

Az utángyártott szimpla LM szűrővel sem kell állítani az őrlési finomságon. Valóban kell némi gyakorlás és nem hátrány egy tampersegéd sem, de a duplát nagyon megközelítő/elérő eredmény lesz a jutalom.

Előzmény: GAgyiXyXy (178971)
Giuseeppe Creative Commons License 2019.06.23 0 0 178972

Praktikus otthoni őrlő:

 

https://bit.ly/31SP5x4

 

nem kell bajlódni az állítással két kávékészítési mód között. 

GAgyiXyXy Creative Commons License 2019.06.21 0 0 178971

Szűrője válogatja, hogy kell-e állítani az örlőt hozzá. Az ism the single-hez nálam nem kell. Az ital valóban másabb, kicsit laposabb lesz a kávé, ami nálam egy harsány gyümis kenyainál még jó is. De hogy rossz lenne a kávé...bár minden ízlés dolga. Rossz lenne nem innám.

A szimplához meg szimpla csőr lesz a jó, vagy naked kar, dupla kifolyóval nálam sem adja jól. Azzal lesz crema igazán, ami pszihésen is dob a kávén.

Előzmény: ogrEicsab (178964)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!