Keresés

Részletes keresés

mestska Creative Commons License 2003.09.03 0 0 294
igen, arról beszéltem félreértettük egymást.

Dani!

te arról beszélsz, ami ezen a térképen 21-es számmal van jelölve?

Előzmény: RadiX (293)
RadiX Creative Commons License 2003.09.03 0 0 293
Te arrol beszelsz, amit most akarnak csinalni, a 4-esig, kivulrol kerulve gyalt es vecsest, ami valahol az 51-es elkerulo csomopontja tajekan valna el a mostani nyomvonaltol, ugye?

En meg arrol kerdezek, amit SzigDani szerint kellene epiteni Bp. teruleten belul vezetve.

Előzmény: mestska (292)
mestska Creative Commons License 2003.09.03 0 0 292
Most az M5 vege (iranyban) nekivezet egyenesen Pestimre kozepenek, nem?

Nem annak a folytatásában lenne, hanem hamarabb elválna. A mostani pedig megmaradna egy szárnynak.

Előzmény: RadiX (291)
RadiX Creative Commons License 2003.09.03 0 0 291
Hol van kihagyva a helye? Es meddig? Most az M5 vege (iranyban) nekivezet egyenesen Pestimre kozepenek, nem?
Előzmény: SzigDani (290)
SzigDani Creative Commons License 2003.09.03 0 0 290
Igen. Tiltakoztak a Hamzsabégi útiak is. Most másutt megy majd, más orra alatt. Amúgy a helye nagyjából ki van hagyva, nem hosszában szeli át a lakott területeket... Nyugi, a fél rokonságom ott lakik, ahova a nyomvonal esne. ;)

SzigDani

Előzmény: mestska (284)
SzigDani Creative Commons License 2003.09.03 0 0 289
Nem lesz@rás, szerződés. 2006 után mehet asszem.

SzigDani

Előzmény: MALWIN (281)
SzigDani Creative Commons License 2003.09.03 0 0 288
Légy oly kedves és tedd be, az építész kollégák szellemi épülésére. Nem baj, ha modern, de azért ez nagyon gáz...

Ma fotóztam felsővezetéki elemeket, remélem jók lesznek. Néztek nagyon a BKV-sok. :)

SzigDani

Előzmény: Taip (280)
Fricy Creative Commons License 2003.09.03 0 0 287
Hi!
"szándékaim szerint rendszeresen fogok lőni képeket bizonyos helyekről"
Ez bőven elegendő.
Üdv
Előzmény: Taip (286)
Taip Creative Commons License 2003.09.03 0 0 286
Szia Fricy!

Köszi az észrevételeket. Én 1 hibát találtam a Körtér júliusi oldalán, azt javítottam.
A Szerémi út ugyebár nagyobb kiterjedésű munka (térben, és nem időben), ezért nem ígérem, hogy az egészet be fogom járni, de szándékaim szerint rendszeresen fogok lőni képeket bizonyos helyekről.

Üdv.

Előzmény: Fricy (285)
Fricy Creative Commons License 2003.09.02 0 0 285
Szia Taip!
Nagyon jó kis képeket készítettél! Jó volt visszanézni a tavalyi munkálatok fotóit is. :)
Viszont a 2003. július cím alatti oldaladon néhány kép nem jött be. Gondolom, ha lesz időd, kijavítod.
A Szerémi útról több képet is fox lőni?
Üdv: Fricy
Előzmény: Taip (280)
mestska Creative Commons License 2003.09.02 0 0 284
hogy nem Budapest területén belül megy. Mármint tovább

tiltakoztak a népek, és azt hioszem joggal. Jó lenne ha épülne a "munkáskörút" is, és akkor más lenne a helyzet.

Előzmény: SzigDani (277)
Taip Creative Commons License 2003.09.02 0 0 283
Szia!
Gondolom, hogy a szegedieknek az M5 hiánya fáj leginkább. Ez meg tudjuk, hogy nagyban az AKA-n múlik, ill. a kormányon, hogy meg tud-e egyezni velük. A mostani árak mellett megfizethetetlen lenne egy Szeged-Budapest oda-vissza út, mégha lenne is autópálya. Abban mindenki egyetért, hogy nagyon hiányzik, és remélem, hogy 3 éven belül elkészül, megfizethető árakkal.

Egyébként meg épp nemrég adták át az M9 autóutat a szekszárdi Duna-híddal. Tudom, hogy ez a szegedieknek nem sokat számít, de ez is a déli országrészben van.

Előzmény: MALWIN (281)
Taip Creative Commons License 2003.09.02 0 0 282
És feltettem néhány fotót a Bocskai útról és a Szerémi útról is.
Előzmény: Taip (280)
MALWIN Creative Commons License 2003.09.02 0 0 281
Szeva Taip,
azt én is tudom, hogy az AKA tartja kezében a szálakat.Nam ezzel van bajom, hanem azzal,hogy amíg az országban (legalábbis az újságban leközölt cikk szerint) nagyban megy az útépítés, addig a déli országrészben egyrészt semmi sem megy, és ami meg menni fog, az is valahol a távoli jövőben...
ez az a bizonyos "le vagyunk szarva", amiről beszéltem.
Persze nehéz ezt annak (nem rólad van szó, általánosságban) magyarázni, aki netán az M7 mellett él vagy Budapesten...
Előzmény: Taip (276)
Taip Creative Commons License 2003.09.02 0 0 280
Készítettem néhány fotót a Körtéren.
Igen tanulságos a burkolat állapota.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Ezen a területen még nem járnak gyalogosok.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Itt már járnak gyalogosok. Remélem, látszik a különbség. :( És nem csak ronda, de csúszik is. :(

Lehet, hogy ez a VÉEK topicba is jó lett volna, de nem akartam ilyenekkel szétoffolni. :)

Taip Creative Commons License 2003.09.02 0 0 279
Szerintem nem lenne szabad egy autópályát átvinni a XVII., XVIII. kerületen. Ráadásul nincs is meg neki a hely.
A Gödöllő irányú kapcsolatot az M3-hoz egy Pécel-Gödöllő szakasz fogja megadni.

Üdv.

Előzmény: SzigDani (277)
RadiX Creative Commons License 2003.09.02 0 0 278
Szerinted tovabb kellene vinniuk a jelenlegi vonalon, kettevagva vele Pestimret, Pestlörincet?
Előzmény: SzigDani (277)
SzigDani Creative Commons License 2003.09.02 0 0 277
Igen, a meglévőkkel együtt. És itt lesz a csúsztatás. A kilométereket licitben mondták. Újként. Legközelebb eladják összesként. Aki előbb bemondja, az a nyerő, aki kontráz, az a hunyó.

Az iszonyú hülye nyomvonal az, hogy nem Budapest területén belül megy. Mármint tovább. ;)

SzigDani

Előzmény: Taip (274)
Taip Creative Commons License 2003.08.31 0 0 276
Tudomásom szerint az, hogy már elkezdték építeni az M70-est, nem azért van, mert olyan nagy szüksége van rá az országnak, hanem mert egy nemzetközi gyorsforgalmi hálózat része és kötelezettséget vállaltunk a kiépítésére.
Személyes véleményem az, hogy arra a pénzre máshol nagyobb szükség lenne, de ez van.
Lesz rajta vagy 1-2 ezer jármű, szóval nem ezért épül. Nekem a 15-ös út Mosonmagyaróvár-Rajka közötti új szakasza jut eszembe, szerintem arra fog hasonlítani.

A dolog másik része, hogy az M5 továbbépítésére az AKA-nak van joga a koncessziós szerződés szerint (Bár úgy tudom, hogy ez az opció 2003 végéig szól). Szóval, van egy rendesen elkefélt szerződés, amiből most próbál valahogy az állam kimászni. Attól tartok, sokba fog nekünk kerülni ez a kimászás. Viszont amint rendeződik a dolog az AKA-val, elkezdik építeni. Nemrég láttam olyan terveket, amelyben 2005-re tervezték a Szegedig tartó szakaszt.

Szóval erre mondtam azt, hogy a "Le vagyunk sz..va, mert az M70-et építik az M5 helyett" megközelítés nem egészen helytálló.

Üdv.

Előzmény: MALWIN (275)
MALWIN Creative Commons License 2003.08.31 0 0 275
Miért nem?

Magyarázd el, légy szíves, a tudatlannak.....

Előzmény: Taip (273)
Taip Creative Commons License 2003.08.31 0 0 274
Elképzelésekben soha nem volt hiány, csak valahogy ott mindíg megakadt az ügy.

Egyébként az 1000 km a meglevőkkel együtt értendő, nem? Azt meg hogy 700 km-t építenek, senki nem gondolhatta komolyan.

Szerinted mi az az "iszonyú hülye nyomvonal" az M0 esetében?

Előzmény: SzigDani (267)
Taip Creative Commons License 2003.08.31 0 0 273
Azért a képlet nem ennyire egyszerű...
Előzmény: MALWIN (268)
Fricy Creative Commons License 2003.08.31 0 0 272
Legalábbis amikor én befejeztem a nyári melót, akkor a kolegák oda mentek.
Előzmény: Fricy (270)
mestska Creative Commons License 2003.08.31 0 0 271
na? nofene.
Előzmény: Fricy (270)
Fricy Creative Commons License 2003.08.31 0 0 270
Földmérők területfelméréseket készítenek Görbeháza után.
Előzmény: mestska (269)
mestska Creative Commons License 2003.08.31 0 0 269
Szerintem is az M3 és az M35 Görbeháza utáni szakaszai nagyon kérdésesek, de nem tudom, milyen állapotban van az előkészítés
szinte sehogy. nyomvonalterv szerintem tuti nincs pl.

kész legyen, mert akkor az nem is 2.4, hanem inkább csak 2 év.
jóvanna :)) legyen :)

Előzmény: Taip (264)
MALWIN Creative Commons License 2003.08.31 0 0 268
Ami meg az M-5-öt illeti...
Fontosabb megépíteni a nyugati határszélen két határállomás között a 12 km utat, mint az M5-öt...
Továbbra is le vagyunk szarva, ez az igazság.
Előzmény: mestska (262)
SzigDani Creative Commons License 2003.08.31 0 0 267
Előrejelzésem: azt fogják mondani, hogy a választásoknál 700 (nemtommennyi, de vmi ilyesmiről volt szó...) km autópályát építenek. Aztán 2006-ban arról lesz szó, hogy milyen jól túlteljesítették, megközelítették az 1000 km-t. ;) Mindenesetre jó, ha építenek. Az újságban láttam rajzot az elképzelésekről. Mindenképpen pozitív, hogy vannak, de kicsit szemet szúrt a hirtelen felívelő mennyiség.
M0 persze alig és az is sertéseim szerint valami iszonyatosan hülye nyomvonalon...

SzigDani

Előzmény: mestska (257)
Fricy Creative Commons License 2003.08.31 0 0 266
Talán az M7 új szakaszai elkészülnek Letenye-Becsehely ill. Balatonszárszó-Ordacsehi között. Az utóbbi szvsz tuti, mert elég jól haladnak a földmunkával. Ott már jövőre burkolat fog épülni szvsz.
Előzmény: Taip (264)
Taip Creative Commons License 2003.08.30 0 0 265
Azt írtad, hogy "az Orbán kormány is büszkén hangoztatta mennyit építettek", és én erre kérdeztem vissza, hogy miért, mit hangoztatnak? Mivel már nem ők vannak hatalmon, ezért ez az érték (mennyit építettek) nem változhat, nem?
Előzmény: mestska (263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!