Keresés

Részletes keresés

multia Creative Commons License 1999.12.28 0 0 19
Javítsatok ki, ha tévedek, de:
1. Az SMS mint "találmány" egy mobiltelefon-szoftverből diplomázó srác tréfás ötlete volt anno valamikor.
2. Az SMS továbbításakor nem a beszédcsatornát használják, hanem az egyébként is aktív vezérlőcsatornát, ami a telefon bekapcsolt állapotában folyamatosan aktív valamennyire. Ezért kaphatunk / küldhetünk SMS-t beszélgetés közben.

Tehát, bizonyos mennyiségig (és ez saccra is meglehetős mennyiség) a szolgáltatónak tök mindegy, hogy küldünk-e vagy sem sms-t. Ebből az következne, hogy valamennyi sms-ig (de hogy nem 20-ig, az tuti...) a szolgáltató nyugodtan adhatná ingyen az SMS-t és csak e felett díjazza. Vagy, reálisabb lenne a napi limit, mondjuk nap 4 SMS mindenkinek ingyen..

Ravasz kérdés viszont az SMS roaming. Mibe kerül a külföldre küldött SMS ? És miért nem tudják ezt a szolgáltatók megmondani (általában nem tudják, majd ha a külföldi szolgáltató számláját _ők_ megkapják, azt terhelik tovább, lesz amennyi lesz).

Degeczi Creative Commons License 1999.12.20 0 0 18
Azert legalabb jo tudni, hogy mas SMS fuggo is akad... :-)
Olcsobb valoban lehetne, de akkor biztosan sokat csokkenne a voice forgalom. Mas oka nem nagyon lehet, hogy ennyire draga.
Előzmény: uprow (17)
uprow Creative Commons License 1999.12.20 0 0 17
A havi rekordom 315db, de egy kedves ismerősöm a 473db környékén jár.
Ez nem lenne olyan drága, hogyha szóban vitattuk volna meg, de más feelinge van az SMS-nek.
Lehetne olcsóbb is! (De mi nem)?
nobodybuilder Creative Commons License 1999.12.20 0 0 16
Szafi: nem akarok ezzel vitatkozni, bár én még nem láttam olyan céget közelről, ahol monnyuk kifejezetten a keresleti görbe elaszticitását próbálták volna kifürkészni. Mint mondtam, a dolog WAP-szempontból érdekel, ebben az esetben pedig lehet, hogy a szolgáltatás vonzereje miatt megéri majd az a kapacitás-bővítés, amitől a jóval nagyobb tömegű SMS is olcsóbb lehet. Marha egy dolog erről adatok nélkül vitatkozni, de ház ki mondta, hogy normális vagyok? ;-))

Stotu: ne szívd mellre, ez csak duma :-)))

nobodybuilder Creative Commons License 1999.12.20 0 0 15
Szafi: nem akarok ezzel vitatkozni, bár én még nem láttam olyan céget közelről, ahol monnyuk kifejezetten a keresleti görbe elaszticitását próbálták volna kifürkészni. Mint mondtam, a dolog WAP-szempontból érdekel, ebben az esetben pedig lehet, hogy a szolgáltatás vonzereje miatt megéri majd az a kapacitás-bővítés, amitől a jóval nagyobb tömegű SMS is olcsóbb lehet. Marha egy dolog erről adatok nélkül vitatkozni, de ház ki mondta, hogy normális vagyok? ;-))

Stotu: ne szívd mellre, ez csak duma :-)))

nobodybuilder Creative Commons License 1999.12.20 0 0 14
Szafi: nem akarok ezzel vitatkozni, bár én még nem láttam olyan céget közelről, ahol monnyuk kifejezetten a keresleti görbe elaszticitását próbálták volna kifürkészni. Mint mondtam, a dolog WAP-szempontból érdekel, ebben az esetben pedig lehet, hogy a szolgáltatás vonzereje miatt megéri majd az a kapacitás-bővítés, amitől a jóval nagyobb tömegű SMS is olcsóbb lehet. Marha egy dolog erről adatok nélkül vitatkozni, de ház ki mondta, hogy normális vagyok? ;-))

Stotu: ne szívd mellre, ez csak duma :-)))

stotu Creative Commons License 1999.12.18 0 0 13
Ha csirke vagyok, mi vagyok?
Előzmény: nobodybuilder (11)
Szafi Creative Commons License 1999.12.17 0 0 12
Sziasztok!
1. Mint közgazda, én is szeretnék hozzáfűzni valamit: nem lehet kizárni azt sem, hogy ha a mobiltársaságok lejjebb vinnék az SMS árát, ezzel olyan forgalomnövekedést idéznének elő, amit a technikai hátterük nem tud biztosítani, rengeteg késés és egyéb hiba lenne, ami az image-üket veszélyeztetné.
2. Lehetséges, hogy fogják még csökkenteni az SMS árát, bár ha számukra a jelenlegi forgalom kielégítő, lehet, hogy maradni fognak az árak. Biztos vagyok benne, hogy végeztek piackutatásokat az ügyben és lehet, hogy számukra az derült ki, hogy az árérzékenysége miatt nincs szükség olcsóbban adni.

Egy személyes megjegyzés az ügyben: van egy ismerősöm, aki majdnem teljesen süket. Alig hallja a telefont, de inkább nem, mint igen. Tudom, hogy neki mit jelent, hogy küldhet SMS-t, és biztosan sokat segítene rajta, ha olcsóbb lenne.

nobodybuilder Creative Commons License 1999.12.17 0 0 11
Stotu, b+. Nincs kifogásom az extraprofit ellen.
Arra meg reagáltam, hogy mi van akkor ha a használónak is előnyösebb: elhiszem, de nem érdekel.
Azt akarom tudni, hogy helyes-e az okfejtésem logikailag.
Más oldalról: azt akarom tudni, hogy van-e itt még "marketing-tartalék", azaz faragható-e lejjebb az SMS költsége.
Az okom az rá, hogy SMS-ezés szinten minden ok az árakkal, azonban most készülök venni életem első mobilját, ami természetesen WAP-képes lesz. Nos hogy a Nokia 7110 hogy csinálja, azt nem tudom, de nem is adok érte 240 ezret. Viszont a Siemens S25 SMS alapon valósítja meg a WAP-böngészést, így egy kis webezés/wapezés borsos lehet ...

Mégegyszer: csirke vagy, ha azt hiszed, hogy bajom van a mobiltársaságokkal vagy bármilyen társaság bármilyen terméken szerzett extraprofitjával. Ha valamin extraprofit termelhető, az a piac sajátosságaiból következik, nem pedig a társaság diabolikus jellegéből -- mondom ezt mint közgazda.

Előzmény: stotu (9)
névtelen Creative Commons License 1999.12.17 0 0 10
tulajdonképp a hívásdíjon is extraprofit van, főleg a hálón belülinél....
de ha megfizetik, akkor megfizetik.... így van..
stotu Creative Commons License 1999.12.17 0 0 9
Kedves nobodybuilder, amit te kifogásolsz, az a szolgáltató extraprofitja. Viszont arra nem reagáltál, hogy ez a mód a használónak is előnyösebb / kifizetődőbb lehet (ha persze nem száll el vele, mint egy néhány hozzászóló).

Így viszont én csak annyit látok az egészből, hogy mindkét fél jól jár. Egyszerűen az fáj, hogy az egyik fél a mobiltársaság? Üdv.

nobodybuilder Creative Commons License 1999.12.17 0 0 8
CsTom, ez üres duma. Mondj valami konkrétat, mert szerintem ha beleveszünk még 10 db 6 milliós szervert + 12 főt ezek üzemeltetésére, még úgy is áll a levezetésem. Nagyságrendekről volt szó, nem bolhafingról. Mondj valami értelmeset, ha értesz hozzá, vagy tedd mellé, hogy vélemény.
Előzmény: CsTom (7)
CsTom Creative Commons License 1999.12.16 0 0 7
Mellesleg nem tudom, hogy a levezetésem hibátlan-e vagy nem, én sem értek hozzá.

Hibás. Mert az SMS-hez szükség van egyéb kütyükre is. Meg az ezeket üzemeltető emberekre.

Azért ez nem ilyen eccerű, hogy "van egy adatfolyam oszt ott vagy beszéd megy vagy SMS".
Ez még nagy vonalakban sem így működik :)

Előzmény: nobodybuilder (2)
Norbee__ Creative Commons License 1999.12.16 0 0 6
Ez igy wan én is csak potyogok csak potyogok pminden reggel baratnomnek, ebreszteskeppen vagy csak ugy egy szerelmes verset es maris 200-300 dbnál tartok ;]]]]
ezwan:))))))

Norbee__

lady Creative Commons License 1999.12.16 0 0 5
Ugy el tudsz szállni az sms-ekkel, hogy öröm nézni. Észre se veszed, és már 100 felett jársz. Ha kapsz egy üzenetet, rögtön válaszolsz rá, és így tovább...
Nekem is csak sms küldésből áll a számlám, ami olyan 5000 körül szokott lenni.
Most hogy számítógépről is lehet küldeni,jobb a helyzet. Csak a Westeleseknek szoktam telefonról üzenni.
Norbee__ Creative Commons License 1999.12.14 0 0 4
Szijjasztok !

Új topic gondoltam wlamit irok ;]]

Az biztos hogy SMSből is profitálnak már csak ahogy magamat is ismerem kayak sok SMS-t kuldok havonta kb.250-300 kozott ! A szamlan szinte csak SMS wan ami mindig ugy 6e Ft ;[
Ez wan nem tudom visszafogni magam kevés az a havi 20 ingyen SMS ;]]]]

Norbee__

nobodybuilder Creative Commons License 1999.12.14 0 0 3
Azt hiszem, hogy a csomagok egy részének elveszítését már belekalkuláltam, amikor nagyvonalúan 2 másodpercet adtam egy SMS elküldésére, valójában nyilván nem kell neki ennyi, még 1 mp sem. Így bőven van idő megismételni az elveszett csomagot a protokoll specifikációja szerint, szerintem ez 2 mpbe simán belefér.

Roppant ügyes az egész, zseniálisak a marketingesek ;-)

A szolgáltató tulképp tech cég, amit elad, az technikai szempontból színtiszta adatforgalom, a mi szempontunkból pedig vagy beszéd, vagy SMS, vagy stb. A rendszerét a teljes adatformalomra kell méreteznie, és ugyanazzal az izmosságú rendszerrel összehasonlíthatatlanul több SMS-t lehet továbbítani, mint beszédforgalmat, ha tehát én volnék a szolgáltató, akkor mercédesz haccázast adnék a segge alá annak, aki elterjesztette, hogy az SMS milyen olcsó ...

Előzmény: névtelen (1)
nobodybuilder Creative Commons License 1999.12.14 0 0 2
Hát én igenis izgulok.
Pedig nincs is mobilom ;-)

De itt nem azt próbáltam fejtegetni, hogy neked olcsóbb-e vagy sem, ebben nyilván igazad van. Csakhogy a távközlés egy szabályozott piac, a szabályozók pedig -- amennyire lehet + ha jól tudom -- költségalapú árképzést igyekeznek forszírozni. Márpedig az SMS-ből beszedett lé jóval nagyobb 1 átvitt bitre vetítve, hasonló(nak vélt) költségek mellett. Ez érdekel.

Mellesleg nem tudom, hogy a levezetésem hibátlan-e vagy nem, én sem értek hozzá.

Előzmény: second (0)
névtelen Creative Commons License 1999.12.14 0 0 1
igaz lehet.
Csak épp itt piaci ár van. Az SMS csak akciósan 20 Ft.
Beszéd: nagy mennyiségű adat továbbítása, asszem kb 4 kbyte/sec körül van az átviteli sebesség
SMS-160 byte, DE van telefonszám küldése stb.., stb, de ígyse lehet túl hosszú.

A beszéd és az SMS közt az a különbség, hogy az SMS-t hibamentesen kell küldeni, míg beszédátvitelnél a csomagok egy része sérülhet(?) elveszhet. De az SMS tényleg nem sürgős... a mobil postán előfordult már napos késés, de ez a levelezőszerver is lehetett, de több ÓRÁS késés a mobilposta központban tutira volt...
egyébiránt: régen, pannon: sms: 200 Ft havidíjért 1 hónapban 100 ingyen sms, onnan csak a mai darabár!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
így túl drága nem lehet...
Az ár -nekem úgy tűnik - az átvihatő információmennyiségre vonatkozik, nem a technikai háttérre... azaz 1 sms szövegét elmondani 1 perc. és így olcsó..........

Előzmény: nobodybuilder (-)
second Creative Commons License 1999.12.14 0 0 0
A llevezetésed hibátlanságát nem merem vitatni, mert ezirányú szakértelmem nincsen.
De, hogy az SMS cefetül drága-e, azt nem feltétlenül a rá kiszámított fiktív percdíj határozza meg. 160 karakter - ha jól emlékszem - információt küldhetsz el azért a bizonyos 20 Ft-ért. Megúsznád-e ennek a mennyiségű információnak az "átadását", ha személyesen beszélsz az illetővel telefonon. Valószínűleg nem, mert úgy is felmerűl még valami megbeszélni való, vagy csak rosszul hallja a hangodat és kétszer kell elmondanod, stb. Ha pedig így van, akkor mégiscsak olcsób volt az SMS. Amúgy meg minden annyiba kerül, amennyiért megveszik. Kár felizgatni magadat azon, hogy mennyit keres rajta az aki eladja.
Vagy nem?

Sec.

Előzmény: nobodybuilder (-)
nobodybuilder Creative Commons License 1999.12.14 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Az jutott eszembe (WAP kapcsán), hogy a mobiltársaságok talán éppen az általában olcsónak tartott SMS révén teszik zsebre a legnagyobb extraprofitot. Lehet, hogy rosszul gondolkodtam, ezért leírom ide, mondjátok meg, ha valami nem jó benne (vigyázat, nagyon primitív lesz! :-):

A mobiltelcsi-mobiltelcsi közötti kapcsolat kiépítésének útvonala ugyanaz (egy van több cellaállomás és a központ), ezért a kapcsolat kiépítésének fajlagos költsége is ugyanaz vagy hasonló mértékű. Sőt SMS esetében esetleg olcsóbb: itt "ráér" az üzenetcsomag, a beszélgetésnél pedig azonnali kapcsolat kell, késlekedés nélkül.

Az adatok ugye adott sebességgel csorognak, akár SMS-ről, akár beszédről van szó (9600 vagy 14400 -- ez most mindegy), az egy bitre jutó fajlagos költség tehát ugyanaz.

Ehhez képest a legdurvább percdíj is mindössze 125 Ft ha jól tudom, míg az SMS 20 forintba kerül. Az percenként legalább 600 Ft -- ha rossz hálózati kapcsolatot tételezünk fel, ahol csak 2 másodperc alatt megy el az üzenet. És hát 125<<600, azaz az SMS cefetül drága.

Igaz vagy nem igaz?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!