Keresés

Részletes keresés

pgsm Creative Commons License 2000.01.08 0 0 62
A pannonnál semmi gondot nem fog okozni 2000-ben az üzenetek küldése!-
pláne nem az az évi 2000db.
KPeet Creative Commons License 2000.01.03 0 0 61
Norbee:
"KPeet: esetleg külföldi mobilszolgáltatónél dolgozol ? ;]] Ha nem akarsz nem muszáj felelni ;] "

Talált, süllyedt... :)

Fulemule:
A tanulas es a munka viszonyarol csak annyit, hogy en is hamarabb kezdtem el dolgozni, mint ahogy vegeztem.
Nevezetesen kirugtak az egyetemrol, mert "nem tudok programozni".
No ahhoz kepest eleg jol nyomom :)
Az egyetemet azota sem fejeztem be.

A 2000-2500 SM/s tenyleg utopisztikus, de mondhatni a sajat szememmel lattam, hogy ennyit kivannak latni a megrendelok. Kuzdenek is vele rendesen, de a kb 1500 mar regota mukodik stabilan.

KPeet

Norbee__ Creative Commons License 1999.12.31 0 0 60
Most hivtam W900nál 1230-at , 10 percig nyomatták a zenét , (jót denszötem rá:)) mire felvették ma mindenki bulizik ? ;]]]]

Reggel az RTL Klubbon már részeg volt a műsorvezető ;]]]

Norbee__

Norbee__ Creative Commons License 1999.12.31 0 0 59
Kedves Fülemüle !

Mindenki olyan öreg , amilyennek érzi magát , és ha azt mondom nem vagy öreg akko nem wagy ;]]]

Egyébként neked is BÚÉK ;]

Norbee__

Előzmény: Fülemüle (58)
Fülemüle Creative Commons License 1999.12.31 0 0 58
Norbee__ : Úgy tünik itt én már öregnek számítok. Én az egyetem alatt harmadévben döntöttem el, hogy távközléssel akarok foglalkozni, és azon kívül, hogy az önállólabor és diplomamunkámat egy távközlési cégnél csináltam én nem kezdtem el hamarabb dolgozni mint ahogy befejeztem a tanulást. Ezt csak azért írom, mert nekem úgy tünik manapság az a tendencia, hogy mindenki amint tud elkezd dolgozni az egyetem alatt, és nemcsak a pénz miatt, hanem mert kell a "karrierjükhöz".
Szóval én csak az egyetem után kezdtem el dolgozni, de nem vesztettem semmit, jó állásom van, érdekes dolgokkal foglalkozom és még a szamárlétrán is mászhatok, ha akarok.
Nem késel le semmiről, de a távközlést azt én is ajánlom.

KPeet, a 2000-2500 SM/s nem rossz, de az már egy OPI (Omnitel Pronto Italy) szintű nagyhálózatot is kiszolgálna, akkor meg hol az üzlet az SMSC gyártóknak, ha mindenhol csak 1-2-t tudnak eladni. Meg az operátorok sem lennének túl boldogok, mert az összes SM-t át kellene utaztatni egy gateway központon, azt pedig egyik gyártó MSC-je se bírná.
No meg nemcsak az SMSC gyártók, de szerintem az operátorok is szeretik, ha több SMSC van a hálózatukban még akkor is ha nem szükséges, mert mi van, ha ledöglik az egyik. Persze ezt tekinthetjük véleménynyílvánításnak is, de szerintem az operátorok néha ésszerűtlenül bebiztosítják magukat.
Szóval a 2000-2500 SM/s irreális, mert ahhoz pl. az MSC-nek is kellene igazodni, ami egy kicsit utópisztikus.

Norbee__ Creative Commons License 1999.12.30 0 0 57
Hell Radi8tor Man ;]

Csak ciki hogy nem laptoppal + állandó internet kapcsolattal járok isibe, meg melozni, vagy huzzam ki magam után a hosszabítót meg a telefon vezetéket ha elmegyek otthonról ? ;]]]

Norbee__

Előzmény: Radi8tor Man (56)
Radi8tor Man Creative Commons License 1999.12.30 0 0 56
Akkor egy ingyenes SMS kuldo a netrol: http://www.quios.com . Megy ez a vilag osszes telefonjara, de mostanaban kicsit kesik (olyan fel napot :)))
Norbee__ Creative Commons License 1999.12.30 0 0 55
Szijja KPeet , megmindenki ;]]] !

Hátulról kezdeném: a lakásunk mögött wan egy Westel torony , ugyhogy nálunk térerőben gazdag a környék ;]]]

Asszem értem mit mondasz (ehhez nem wagyok hülye talán még annyira:)) , biztos az is, hogy te jobban át látod ezeket a dolgokat miwel nap, mint nap szembesülsz ezekkel, de azért gondolom te se 21 évesen döntötted el hogy mit szeretnél csinálni (konkrétan ezt) hanem , mondjuk 8. általános után már kezdtél orientálódni a szakma most itt éppen a programozás felé.

Mégegyszer BÚÉK , és küldjünk jó sok SMS-t Szilveszterkor , kiss bosszúságot okozwa azoknak akik bent éjszakáznak mondjuk a géptermekbe, mert bent kell lenniük a 2000.év problémája miatt ! ;]]

(De gonoff wagyok :o))

KPeet: esetleg külföldi mobilszolgáltatónél dolgozol ? ;]] Ha nem akarsz nem muszáj felelni ;]

No , de a TOPICtól se kellene el térni...., szerintem magyar viszonylatban drága egy SMS , - mármint egy magyar állampolgárnak - , de mondjuk Németországban 3szorosa az ára egy SMS-nek , mint nálunk igaz a keresetek meg 10szeresek ;]
Szówal ha ugy gondoljátok , hogy drága , akkor ne küldjetek (ussem tudjátok megálni:))

Norbee__

Előzmény: KPeet (53)
KPeet Creative Commons License 1999.12.30 0 0 54
Azert olyan nagyon nem vagy hulye, mint gondolod.

Koszi szepen, es Neked is es mindenkinek hasonlokat kivanok!

Remelem egyszer en is latni fogom azt a tereroben gazdag uj evet Magyarorszagon.

Előzmény: Norbee__ (52)
KPeet Creative Commons License 1999.12.30 0 0 53
Norbee:
En szemely szerint peldaul nem szeretnek magasabb beosztasba kerulni, mivel ott tol sok a "nyalveres", a honapokig tarto unalmas targyalasok, meeting-ek, dokumentaciok elkeszitese, koordinalas...
Pfuj, unalmas...
Inkabb valasztottam a programozoi palyat.
Nem kerulsz vele baromi magasra, de ha valamit megcsinalsz, azt muszaj ertekelni eggyel fejjebb is. Ha meg jol csinalja az ember akkor penz is van benne.
Tobbek kozt ezert nem tudok olyan veszesen sokat mindenrol. En nem lattam oket, vagy olvastam roluk, hanem irok hozza, ala valami proggyt.
Ebbol a szemszogbol pedig az, hogy az a franya cucc, pontosan milyen frekvencian megy, nem kell tudnom. Eleg, ha tudom, hogy mit akarok es azt hogyan lehet megirni. A tobbi mar megvan.

A koroddal kapcsolatban: meg van idod.
En 21 evesen kezdtem el ilyen teren dolgozni.
A teljes igazsag kedveert: most a 23-at taposom, szoval tenyleg nem vagyok nagy :)

Informacioval sajna nem tudok szolgalni sem a Westellel sem a Pannonnal de meg a Vodafonnal kapcsolatban sem. Nem azert mert titkos, hanem semmi kozom hozzajuk.

Az altalam ismert rendszerek egyebkent birjak a 2000-et, ugyhogy ha valami gaz lesz, nem a datumvaltasbol fakad.
Lehet, hogy karacsonykor azert volt gond mert mindenki elkuldott vagy 20 uzenetet 10 perc alatt az osszes ismerosenek, es az mar megutotte a teljes kihasznaltsagot :)

Előzmény: Norbee__ (50)
Norbee__ Creative Commons License 1999.12.30 0 0 52
Szijjasztok !

Masik DOLOG :
Minden tererokergeto mobiltelefon-betyarnak , minden forumosnak , minden netesnek....na jo mindenkinek Boldogságban , Sikerekben , Térerőben Gazdag Új Évet Kívánok ha addig is nem "látnánk" egymást már itt többször a fórumon ;]]]

(atyauristen de hulye wagyok :o)))

Norbee__

Norbee__ Creative Commons License 1999.12.30 0 0 51
jahhh , most jutott eszembe , tudom nem lehet kiadni semmi infot , de azárt jó lenne tudni ha esetleg walaki a W900nál dolgozik , hogy várható-e , hogy kirukkol walamiwel a W900 , mert azon gondolkodom , hogy visszaadom a SIM-eket ;]

Előre is köszike !

Norbee__

Norbee__ Creative Commons License 1999.12.30 0 0 50
Szijja KPeet !

...majd , ha nagy leszek.... ;]]]
Na jó nem viccelek , most még csak 17 wagyok , bár nem tudom te mennyi , és azért mondtam majd ha nagy leszek mert ehhez még pár évet tanulnom kell , hogy ennyit tudjak mint ti és bekerüljek esetleg egy szolgáltatóhoz walami magasabb beosztásba ;]]]

Norbee__

ui.: Kiváncsi vagyok mi lesz 31-én , Westelnél , Pannonnál SMS-ek terén , karácsonykor is volt kicsi BIBI hát még most az "ezredfordulón" :))
Pedig nem is most lesz új évezred ;]]

Ma Westelnél walamit szerválhattak , mert Sopronba jártam és nem tudtam semmit kezdeni a telowal , haver mondta hogy 1230-on be is mondtak, hogy EK-Mgyarorszagon walamit szerelnek...kiváncsi lennék rá , hogy mit ;]]]]

KPeet Creative Commons License 1999.12.30 0 0 49
A 30-40 akkor is csak tipp volt, na...
50% eselyem van ra, hogy nagyobb a forgalom :)
Egyebkent meg lehet, hogy a gyakorlatilag nevetsegesnek mondhato lelekszamu orszagban a nevetseges gyakorlatilag nevetseges elofizetoi tabornak ez boven megfelel (Magyarorszag kis orszag), de ez eleg specifikus eset.
Egy atlagos mai customer requirement, amit a megrendelo mondhatni elvar, az 2000-2500 SM/sec.
Tehat az igeny atlagosan ekkora, es a mostani technikajukkal sok helyen szivjak is a fogukat, hogy ahhoz ujra kellene irni az egeszet OPTIMALISAN. Mert a mostaniak nem mondhatoak annak. Szoval a bibi nem nalunk van, hanem ahhol egy kicsit hetkoznapi dolognak szamit a "bunkofon".

Fülemüle Creative Commons License 1999.12.30 0 0 48
KPeet : na, de akkor pedig egyenlöre nincs baj a 30-40 SM/s SMSC capacitással az hiszen az egymaga 108000-144000 SM/órát képes teljesíteni :-)

Valamikor valahol volt szó arról, hogy időnként az SMS-k nem mennek ki "időben", hátha valaki még nem ismeri, mert nem olyan triviális a beállítása.
Amikor (mobilról!) küldesz egy SMS-t kapsz egy üzenetet, hogy "Üzenet küldés" majd pedig jó esetben "Üzenet elküldve", ez ugye azt jelenti, hogy az üzeneted megérkezett az SMSC-be.

De, ha azt is tudni akarod, hogy az üzeneted megérkezett a címzethez használhatod az ugynevezett "Kézbesítések jelentései" : Delivery Report funkciót (gondolom minden mobilnál más menüpontban kell beállítani). Ez azt eredményezi, hogy amikor az SM ki lett kézbesítve, az SMSC fog neked küldeni egy üzenetet (SM) ami jelzi, hogy sikeres volt-e a kézbesítés, vagy még függöben van, vagy az SM érvényességének lejárata után jelzi, hogy a küldés sikertelen volt.

Én szeretem használni ezt a funkciót, mert látom belőle, hogy be van-e kapcsolva a másik, azt is mikor kapcsolódik be.

boborján Creative Commons License 1999.12.30 0 0 47
www.mtnsms.com-csak Pannonra
www.freesms.net-Westelre is,de 24 órát is késhet.
KPeet Creative Commons License 1999.12.30 0 0 46
Egy fore lebontva passz.
Amit meg ugy meg mernek esetleg tippelni, hogy mondjuk egy ora alatt egy szolgaltatoal nalunk kb 30-40 ezer SM futhat at.
Hangsulyozom, hogy ez csak egy tipp, mivel fogalmam sincs rola, meg kozelitoleg sem.
KPeet
Fülemüle Creative Commons License 1999.12.30 0 0 45
Bocsanat, BH=BusyHour = Forgalmas Óra.
KPeet Creative Commons License 1999.12.30 0 0 44
Norbee:
Mi az, hogy ha nagy leszel?
Nem tudom a tobbiekrol hogy vannak vele, en nem szamitok tul nagynak.
A tema egyebkent szerintem is jo (szubjektivizmus rulez, elvegre azert csinalom).
A csak amuluk es bamulok egyebkent ram is igaz, pedig tolom mar egy kis ideje...

KPeet

Norbee__ Creative Commons License 1999.12.30 0 0 43
Szijjasztok !

Csak ámulok és bámulok , majd ha nagy leszek én is ilyen távközlési meg hasonló dolgokkal szeretnék foglalkozni ;]]]

KPeet Creative Commons License 1999.12.30 0 0 42
Azt hiszem, valamit nem tudok...
Fulemule: Mi az a BH ?

KPeet

Fülemüle Creative Commons License 1999.12.30 0 0 41
Az APiON, CMG és Dr. Materna WAP gateway Unixos, dehogy ezek mennyire komolyak és stabilak az nemtom. De talan a Nokia is dolgozik Unix variánson.

KPeet írtál korábban az SMSC kapacitásról, szerinted átlagosan egy magyar felhasználó mennyi SM-t küld per BH?

KPeet Creative Commons License 1999.12.30 0 0 40
Az egyik Nokia WAP-GW cucc itt van mellettem vagy ket meterre, es nagyon Wines a lelkem.
Remelem tenyleg van Unixos is, az tenyleg stabilABB kell, hogy legyen.
A stabilrol mar reg lemondtam. Meg nem kerult teljesen stabil cucc a kezembe, belertve SMSC-t, WAP gatewayt, telefont, mindent. :(
Megprobalok rajonni, hogy mit tud szegeny, vagyis, hogy megy-e neki "piros gomb" nelkul is.
Tul reszletes infot azert nekem sem adnak mindennel kapcsolatban...

KPeet

PS: KPeet nem a Vodafonnal dolgozik. :)
De ha Te kettot kilottel, akkor ezek szerint Te meg lehetsz Pannonos :)

Fülemüle Creative Commons License 1999.12.30 0 0 39
Szóval CsTom a Westesnél, KPeet pedig a Vodafonnál dolgozik ;-)
CsTom Creative Commons License 1999.12.29 0 0 38
Akkor az Ericsson kétnormás. Tudja mindkettőt "piros gomb" :-) nélkül...

A Motorolla is Win alapú, de én a Nokiáról úgy tudom, hogy Unixos ketyere, nem winfos
(persze lehet, hogy létezik kis szerver winfosra, nagyszerver unixszal...)

Azért szomorú, hogy winfosra írják ezeket, mert hát minden tiszteletem BillGetyóé, de üzembiztonság szempontjából jobban bízok egy unixos ketyerében... :-/

Előzmény: Fülemüle (35)
KPeet Creative Commons License 1999.12.29 0 0 37
Komolyan mondom Fulemule tobbet tudsz, mint nehany allitolagos "szakerto" akikkel beszeltem.
Kezd engem is erdekelni, hogy mit csinalsz :)
Az SMS-USSD utkozest egy olyan urge mondta, akinek hivatalbol kellene ertenie hozza. De lehet, hogy nagyfonok volt, es mint tudjuk, aki erti az csinalja, aki nem erti, az meg igazgatja.
Hogy miert pont az ilyeneket fogom ki?
Nekem gyanus volt, hogy valamit nem jol ertelemeztem, ezert kerdeztem ra, erre tessek...

A Nokiarol tudtam, hogy NT alapu a WAP gateway-uk, de az Ericsson nekem is erdekesseg volt.

A bibi egyebkent a WAP-pal nem is a kommunikacioban van, hanem a telefonokban.
A 7110 pl ha WAPolsz (hu de szepen hangzik) a kituno "multitask" rendszerenek legalabb 70-80 szazalekat odaadja a processnek, aztan min 10-15 masodperc kell neki, amig felfogja, hogy erkezett/elment egy short message.
Innentol kezdve gyakorlatilag tok mindegy, hogy a specifikaciokban mi szerepel, hogy mi mukodhet parhuzamosan, mert ahhoz sajna a mobilt is fejleszteni kellene.

Mindenesetre azt elerted nalam Fulemule, hogy elkezdem osszeszeszedni ujra a dolgokat es atnezem meg egyszer (pl SACCH, FACCH).

Lehet, hogy nagyon offtopicok lettunk, de kezd egyre jobba valni a dolog.
Ennyi szamomra erdekes hozzaszolas utan kezdjunk el egy masik topicot a telekomminikacio aktualis dolgairol?

KPeet

KPeet Creative Commons License 1999.12.29 0 0 36
Ha a Westel tenyleg Aldiscont hasznal, akkor bocs tevedtem. Nekem egy Westeles figura mondta, amikor nehany technikai dologra rakerdeztem.
Ettol fuggetlenul lehet, hogy lovese sem volt hozza, hogy mi van a rendszerukben.
Elvegre customer service-hez nem azok kerulnek, akiknek sok esze van, es ertenek a rendszerbol valamit. TISZTELET A KIVETELNEK!!! Senkit sem akarok megbantani.

Azzal, hogy az adott server egynormas-e, nem az a kerdes, hogy egyet tud, vagy kettot, hanem, hogy parhuzamosan mennyit tud hasznalni. Elore kijelentem, hogy ezt nem teszteltem a kozponttal.

A HP Unix-os megjegyzesemet pedig azert irtam, kedves CsTom, mert igaz. Az a kozpont amit en ismererek programozoi szempontbol egy selejt.
Es semmi jot nem hallottam a tobbirol sem ilyen teren. Mar elnezest, de aki normalis, stabil, gyors, optimalizalt SZERVER applikaciot akar kesziteni egy HP Unixra is akar, vagy masikra, az mi a francnak hasznal Javat, akar a kod szazezred reszeben is?
Azert mert divat? A Java erre alkalmatlan es kesz.
Az adott kozpont lassu mint aaalllat. Mint mondottam volt, kb 30-40 uzenet per sec. Maximum.
Tulterheles eseten esetleg kiakad. Az emlitett szingapuri peldanal volt mar aki kifordult a "gepterembol", mert nem akarta megnezni, ahogy osszeomlik a nagy terhelteg miatt. A sajat cuccukbol nem neztek ki, hogy elbirja...
Illetve miert nem alkalmaz szakertoket. Az osszes ilyen nagy ceg MS szinten fejleszt, es kesz. Ezen nincs mit vitatkozni, szemelyes tapasztalat.
Valamint volt mar teszt arra, hogy egy fejlesztes alatt allo cuccot (tiszta C/C++ kod) portoltak Linuxra. Es lam a sima Penti III 500-as Linuxon stabilabban es gyorsabban futott, mint a HP Unix alatt, ami alatt pedig dongetett az a bizonyos HP server is kemenyen. Ugyhogy nem csak a gep teljesitmenye szamit, hanem az opresze is rajta.
Winfos-rol szo se essek ilyen teren, ez teny.

Abban viszont egyetertunk, hogy a WAP teflonokkal meg egy kicsit varni kellene.

Fülemüle Creative Commons License 1999.12.29 0 0 35
CsTom, az egynormásat úgy értettem, hogy tudja mindkettőt, de van rajta "egy nagy piros nyomógomb" amivel az operátor beállíthatja, hogy SMS vagy datacall legyen a WAP hordozó.

nobodybuilder : én sem az internetről olvastam ezekről

Ahogy én tudom az SMS és USSD mehet párhuzamosan, még hívás alatt is. Ez pedig azért van mert hívás alatt az SMS az SACCH = Slow Associated Control Channel - t használja míg a USSD a FACCH = Fast Associated Control Channel -t, de hogy ezt minek magyarázom....

Az a lényeg, hogy túl sok probléma nincs a USSD-vel viszont lehet egy-két előnye az SMS-sel szemben, pl hogy az igazán real-time, míg az SMS-nél mindig számolnunk kell a store and forward funkcióval. Bizonyos szempontból az SMS vagy USSD-s WAP jobb lehet mind az operator mind a felhasznalo szempontjabol, mert nem foglalja a forgalmi csatornakat, tehat sokkal kevesbe zavarja a beszedforgalmat mint a datacall illetve hivas kozben is lehetseges.

Persze szerintem az fog donteni, hogy a szolgaltatasfejlesztok milyen szolgaltatasokat talalnak ki, mert ha azok ugynevezett screensize-k lesznek amit gyorsan megkapsz, valasztasz a keves menupontbol es gyorsan valaszolsz akkor lehet letjogosultsaga az SMS-nek, vagy pedig a teljes decket hasznaljak, ami talan mostansag 1400 byte körüli akkor meg datacall.

Hamár windowsról volt szó, érdekességképpen a Nokia és az Ericsson WAP gateway Windows NT alapú.

Nemvagyok mostmár nagyon offtopic?

CsTom Creative Commons License 1999.12.29 0 0 34
nobodybuilder,

Nem biztos hogy az SMS alapú WAP miatt érdemes S25-öt venni. Jelenleg csak datahívásos WAP szerver van itthon (ha jól tudom) és korántsem biztos hogy lesz SMS alapú...
Én még várnék néhány hónapot, addigra tutira kiderül, hogy elindul-e valaki SMS alapú WAPpal vagy sem.

Előzmény: nobodybuilder (25)
CsTom Creative Commons License 1999.12.29 0 0 33
eddig a WAP serverek egynormások

Hát az Ericssoné tud datát és SMS-t is. Szerintem a Nokiáé is, bár ebben nem vagyok biztos.
Motorola WAP szerver meg csak datát eddigi ismereteim szerint.

Előzmény: Fülemüle (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!