Keresés

Részletes keresés

Leslie07 Creative Commons License 2022.08.10 -2 0 190863

Ennek szintén semmi köze nincs a JT tévtanításaihoz.

Téged, mint egykori Tanút, és antijehovistát már nem érdekel a téma?"

 

Nagy tévedésben vagy. A jehova tanúi által kiadott Őrtorony kiadványok nagyon is foglalkoznak

a tudománnyal, az evolúcióval. Az evolúciót elvetik, ellenben a Föld alakjával kapcsolatban 

téves álláspontra helyezkedtek. Az Ésaiás 40: 22-re tévesen hivatkozva azt állítják, hogy a Föld gömb alakú:

 

Milyen a föld alakja?

Az ókorban sokan azt gondolták, hogy a föld lapos. Az i. e. V. században görög tudósok vetették fel először, hogy a föld gömb alakú. De a bibliaíró Ézsaiás már jóval azelőtt, az i. e. VIII. században utalt a föld kerekségére. Egy olyan szót használt, melyet úgy is lehet fordítani, hogy gömb alakú (Ézsaiás 40:22).https://www.jw.org/hu/konyvtar/folyoiratok/ortorony-2018-1-szam-jan-febr/biblia-idejetmult/

 

Igaz itt óvatosan fogalmaztak,azt állítva , hogy úgy is lehet fordítani.

De nem lehet, mert az eredeti szövegben nem a kerekség szó van, hanem a Föld köre kifejezés.

A kifejezés nem a Föld alakjára, hanem a Föld körére vonatkozik.

Előzmény: elterito (190861)
elterito Creative Commons License 2022.08.09 -2 2 190862

"Egy dolog azonban biztossá vált, hogy a korábbi hipotézisekre alapuló állítás, miszerint a Föld sűrűsége a víz sűrűségének 5,8 szorosa lenne igaztalan."

 

Egy  másik dolog azonban szintén biztossá vált.

Az, hogy a korábbi hipotézisekre alapuló állítás, miszerint a Föld gömb formájú lenne - tarthatatlan.

Ami legvalószínűbb az az, hogy a Föld egy téglatest alakú ülőzsámolynak nézne ki, ha kellő távolságból néznénk és az egész meg lenne világítva, nem csak egy kör alakú folt rajta.

Az még mindig vitatott hogy pontosan Milyen arányban áll ennek a zsámolly alakú Földnek a szélessége, hosszúsága illetve magassága.

És azt sem tudjuk hogy vajon az ázsiai kontinens a zsámoly tetején vagy inkább az oldalán található-e.

Egy biztos: a megtapasztaláson alapuló új tudomány amely legyőzi a kommunisták elképzeléstudományát ki fogja mindezt deríteni. Hamarosan.

Előzmény: Leslie07 (190860)
elterito Creative Commons License 2022.08.09 -2 2 190861

Ennek szintén semmi köze nincs a JT tévtanításaihoz.

Téged, mint egykori Tanút, és antijehovistát már nem érdekel a téma?

 

 

Előzmény: Leslie07 (190860)
Leslie07 Creative Commons License 2022.08.09 -2 0 190860

A gravitáció él és virul, működik feszt."

 

DE immár csak azok elméjében, akik nem képesek elfogadni a tényeket, hogy ez az elmélet 

megbukott, mint sok más elmélet is a történelemben,azzal a különbséggel, hogy a tömegvonzás

létezésének a kizárásával a megtapasztalás tudománya megszabadította az emberiséget azoktól

a tudományosnak vélt további hipotézisektől, amelyek a tömegvonzás létezésére épültek.

Ilyen a Föld és az égitestek kialakulásának az elmélete is. Ez a tömegvonzásra lett ráépítve.

Most ott áll a valós tudomány, hogy nem tudja,hogyan jött létre a Föld és a bolygók a Nap a Hold és

a megszámlálhatatlan sok csillag. Nem tudják, hogy hogyan rendeződtek abba a rendbe,amelyben

felfedezték létezésüket, helyüket.

Az égitestek egymástól ,sőt a Földtől való távolságának a meghatározásában is fontos szerepe volt

a helytelen tömegvonzás elméletnek. Mert arra ügyeltek a hipotézis gyártók, hogy a rossz tömegvonzási adatokhoz igazítsák azt a minimális távolságot, amelynek a tömegvonzás elmélet 

szerint elképzelhető, még megengedett távolságok un tisztes távolságok ahhoz, hogy az egyik égitest

bele ne zuhanjon a másikba.

 

Majd teltek múltak az évtizedek, évek, hónapok és  a tudomány a számítástechnika fejlődése által,

a hipotézisek tudományától a megtapasztalás ,a valós megismerés tudománya irányába kezdett

eltolódni. Lehetőség nyílott arra, hogy a korábbi seizmikus méréseket pontosabban ki tudják értékelni,

hogy valós képet alkothassanak a Föld belső szerkezetéről. Majd elkészült az un szeizmikus tomográf,

melynek segítségével már meg lehetett állapítani, hogy a Föld belső szerkezetéről alkotott korábbi

elképzelések tévesek.

 

Hozzá nem értők számára elmagyarázom, hogy miért volt ez fontos a tömegvonzás hipotézisének 

a szempontjából. 

 

Azt mindenki tudja az iskolából, hogy a tömegvonzás elmélet az almafáról a földre pottyant almával kezdődött. Azaz a Földnek fontos szerepe volt a hipotézis megfogalmazásában. Semmi se történt volna a tömegvonzás hipotézissel, ha híveik maradtak volna ennyinél, mármint, hogy ráfogták az alma a Föld tömegvonzásának a hatására esik a fáról a Földre.

 

De ezek tudományként akarták feltüntetni a hipotézist és elkezdtek un. számításokat, méréseket

végezni. A gravitáció érték meghatározásához nélkülözhetetlen volt a Föld tömegének a meghatározása. Ehhez azonban ismerni kellett volna a Föld sűrűségét, mert a tömeget "m" a sűrűség "p" és a térfogat "V" szorzatából lehet kiszámítani.

 

Összeállították hát a Föld belső szerkezetéról alkotott hipotézist, beleértve a Föld belső anyagának

a meghatározását is. Ezeknek a feltételezett belső anyagoknak a sűrűségéből megállapították a Föld átlag sűrűségét, amit a víz sűrűségének 5,8 szeres értékében határoztak meg.

 

Ennek a fiktív sűrűségnek az alapján határozták meg a Föld tömegét, hogy ennek a segítségével kiszámíthassák a Föld tömegvonzásának a mértékét.

 

Majd teltek múltak az évek és a számítástechnika hirtelen nagy fejlődésnek indult.

Amint már említettem létrehozták a seizmikus tomográfot,melynek segítségével anomáliákat,

eltéréseket véltek felfedezni a Föld belső szerkezetében a korábbi hipotézisekhez képest,ami alapból 

megkérdőjelezte a Föld sűrűségéről alkotott korábbi elképzeléseket.

 

Majd jött a gyanú megerősítése:

 

Egy vulkánkitörés során felszínre került gyémántban olyan ásványokat találtak, melyek eddig ismeretlen, vizet adó kristály létezéséről tanúskodnak.

 

Ez a különleges, föld mélyén rejtőző kristály a feltételezések szerint annyi vizet zár magába, mint a föld felszínén lévő összes óceán, írja a BBC.

 

https://impressmagazin.hu/vizet-ado-kristalyok-a-fold-melyen-uj-tudomanyos-felfedezes/

 

 

Nos ez a felfedezés megmagyarázza, hogy miért észlelt a seizmikus tomográf anomáliákat

a Föld belső szerkezetének a vizsgálata során.

 

Egy dolog azonban biztossá vált, hogy a korábbi hipotézisekre alapuló állítás, miszerint a Föld sűrűsége a víz sűrűségének 5,8 szorosa lenne igaztalan. Ha pedig igaztalan,akkor a Föld tömege

sem annyi,amennyit elképzeltek. De ugyanez érvényes más égitestek tömegére is, hisz azokat mind a Földi minta alapján határozták meg.

 

Újra kell tehát alkotni a világegyetemnek  az ősrobbanásra és a tömegvonzás égitestformálóés az égitestek egymáshoz való elhelyezkedésének okáról alkotott eddigi hipotézist.

 

Más okot kell keresni a tömegvonzás helyett, tudniillik a tömegvonzásról kiderült, hogy nem is létezik.

 

Tisztelt hipotézisgyártó "tudósok" tetszettek volna mértéktartóban fogalmazni, most nem kellene szégyenkezni. 

 

 

 

 

Előzmény: Elminster Aumar (190857)
elterito Creative Commons License 2022.08.08 -2 2 190859

"ha pedig valaki szenvedéseit ez a kis OFF enyhitheti"

 

Én szeretem az offot, pláne ha jó célt szolgál. Ez olyan.

Előzmény: llang-ilang (190858)
llang-ilang Creative Commons License 2022.08.08 -1 0 190858

Tényleg nagyon rossz ez a kép...Telefonon elmentettem de tul nagy volt a mérete, amit megfeleztem de legalább olvashatatlan lett.

 

Bethsabe barátnénknak sokszor fájt a feje, azért másoltam be hátha van olyan ut amit még nem próbált ki és segithet.

 

Szabad e szombatnapon jót tenni?

Nem csak hogy szabad de kötelesség, ha pedig valaki szenvedéseit ez a kis OFF enyhitheti akkor probáljon meg minden berzenkedő erőt venni sötét lelkén és nézzen félre.

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02SuwdGzgdAYdjxVh2THFRJet5EPaXpinGexqWMMxgEzHHeA4NybbY8xNyRkSC21uwl&id=100006602078774

 

 

Előzmény: fhrfl (190851)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.08.08 -2 0 190857

"Mivel a gravitációról kiderült, hogy nem létezik, hanem egy téves hipotézis szüleménye,"

 

Semmi ilyesmi nem derült ki. Amit írsz az a "téves hipotézis szüleménye".

A gravitáció él és virul, működik feszt. (Attól nem szállsz el, mint a héliumos lufi, és az tehet róla, hogy bucira dagad a képed, ha arccal fékezel biciklizés közben.)

A gravitáció működésére alkotott FIZIKAI MODELL változott meg időközben. A jelenség ugyanaz, a leírása eltérő, de a köznapi esetekben a kettő modell számszerűen ugyanazt adja meg a gravitációra.

 

 

"tudnillik az élőlényeket nem a nemlétező gravitáció tartja a Föld felszínén, hanem a saját súlyuk."

 

Ami súlyt a gravitáció jelensége eredményez.

Láthatóan a fizika sem az erősséged.

Előzmény: Leslie07 (190853)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.08.08 -2 0 190856

Ugye, az elkerülte a figyelmedet, hogy egy tengertől ELZÁRT földmélyi barlangüregről van szó, ami a JÉGKORSZAK idején (110000 évvel ezelőttől 10000 évvel ezelőttig) alakulhatott ki, amikor is a teljes terület gleccserjég (édesvíz) alatt volt:

 

"“Édesvíz szivárgott a tengerfenékről. Nagyon meglepő volt számunkra” – mondta Hung Vej-li tengeri geológus. Az édesvízi üreg a tengerfenék alatt mintegy egy kilométerre lehet,"

 

Tehát ez egyrészt nem általános, másrészt semmi köze nincsen a bibliai özönvízmese viharos és turbulens vízmozgásához, mivel csak nyugodt tengernél érhet a felszínig az édesvíz feltörése, harmadrészt nagyon kicsinyke lokális jelenség ez, kizárólag csak a partmenti sekélytengerekben, amik egykor esetleg szárazföldi területek voltak, negyedrészt a tengervíztől kilométer vastagságú földrétegek választják el, ezért nem keveredett még el vele. Mert amikor egy térfogatba kerül az édes és a sósvíz, akkor feszt elkeveredik. Ez a fizika.

Előzmény: Leslie07 (190852)
elterito Creative Commons License 2022.08.08 -2 1 190855

Ennek sincs semmi köze a JT tévtanításaihoz.

Téged, mint egykori Tanút, és antijehovistát már nem érdekel a téma, hanem csak a Föld kis ülőszék alakja, a Hold citrom

alakja, a gravitáció nemléte és a lapos Nap virág alakja?

Előzmény: Leslie07 (190852)
elterito Creative Commons License 2022.08.08 -2 1 190854

A gravitáció szorosan kapcsolódik a Jehova Tanúi tévtanaihoz, vagy ez csak off?

Előzmény: Leslie07 (190853)
Leslie07 Creative Commons License 2022.08.08 -2 0 190853

 

 

 

A tudomány jelen állása szerint  , egy üreges égitest összeomlana a gravitáció nyomásától; a leglentebbi pont, ahol a felszín alatt még kialakulhatnak üregek, kb. 10 kilométeres mélységben található. Mivel bolygónk tömegének legnagyobb részét a földköpeny és a mag alkotják, ha mégis létezne egy üreges Föld, annak tömege alig 0,4 százaléka lenne az általunk ismert Földének, ami olyan alacsony felszíni gravitációt eredményezne, hogy az élőlények egyszerűen elszállnának az űrbe. Mindemellett a Föld magjának áramlásai hozzák létre a bolygó mágneses mezejét, melynek hiányában a napszél kisöpörné a világűrbe a légkör nagy részét, vagyis planétánk teljesen lakhatatlan lenne.

 

Mivel a gravitációról kiderült, hogy nem létezik, hanem egy téves hipotézis szüleménye,

nem kell aggódni, hogy egy esetleges üreges Föld esetében az élőlények elszálljanak az űrbe,

tudnillik az élőlényeket nem a nemlétező gravitáció tartja a Föld felszínén, hanem a saját súlyuk.

 

Ami a Föld mágneses mezejét illeti,azt sem a Föld magjának áramlásai hozzák létre.

Ez egy hipotézis, hasonlóan a gravitáció, azaz a tömegvonzás hipotézishez már rég megbukott.

Leslie07 Creative Commons License 2022.08.07 -2 0 190852

MÉGIS VOLT AZ ÉDESVIZI HALAK SZÁMÁRA ÉDESVÍZ VÍZÖZÖNKOR

A Bibliát ócsárló ateisták azzal érvelnek, hogy az édesvizi halak elpusztultak volna a sós tengerben vízözönkor.

 

Ennek ellentmondanak a tények. Tudniillik a sós tengerekbe hatalmas mennyiségű édesvíz ömlik a Föld mélyéből.

 

Édesvizet találtak a kutatók a Norvég-tenger mélyén

 

Édesvízi tavat találtak kutatók a Norvég-tengerben, mely valószínűleg az utolsó jégkorszakban, mintegy húszezer éve keletkezhetett. A Norvég Geológiai Szolgálat kutatói az ország északnyugati partvidéke mentén elterülő Lofoten-szigetek térségében bukkantak rá az édesvízi tóra 800 méter mélyen a tengerben, amikor a metángáz-kibocsátást vizsgálták a tengerfenéken. A felfedezés alapján a szakemberek feltételezik, hogy Norvégiának több nagy édesvízi tárolója lehet a tenger mélyén lévő üledék alatt."

 

https://www.erdekesvilag.hu/edesvizi-tavat-talaltak-a-kutatok-a-norveg-tengerben/

 

A halászok ezekből a feltörő édesvizekből szoktak kávét főzni.

 

Egy halászembernek nem kell tudósnak lennie ahhoz, hogy megértse,hogyan élték túl

az édesvizi halak a vízözönt a sós tengerekben. A magukat tudósoknak képzelő evolucionisták mehetnek  a halászokhoz korepetálásra.

 

 

fhrfl Creative Commons License 2022.08.01 -1 0 190851

Nekem sikerült elolvasnom, Ilang.

A telefonom kijelzőjén, amely kijelző pontosan akkora, mint a telefonomé. 

 

Ami a tartalmat illeti: igaz lehet, olyan eseteket kivéve, amikor nem a táplálkozáson áll/bukik a migrén.

 

Előzmény: llang-ilang (190847)
elterito Creative Commons License 2022.08.01 -2 1 190850

Én még azt sem tudtam megállapítani, hogy betűk vannak-e rajta vagy matematikai szimbólumok.

Előzmény: Elminster Aumar (190849)
Elminster Aumar Creative Commons License 2022.08.01 -2 0 190849

Ettől az apróbetűs szövegtől fejfájást kaptam.

Előzmény: llang-ilang (190847)
elterito Creative Commons License 2022.08.01 -2 1 190848

1. Ki tudja, betcsabé fog e még idejönni

2. Apró, így nem olvasható.

3. Jó hogy felhoztad a topikot, kedvencem.

Előzmény: llang-ilang (190847)
llang-ilang Creative Commons License 2022.08.01 -1 0 190847

A fejfájásrol bethsabenak. 

 

 

 

Leslie07 Creative Commons License 2022.07.11 -1 0 190846

Régen nem írtál. Már aggódni kezdtem miattad.

Sok teendő van a könyv megírásán kívül.

Első feladatomnak tartom , hogy legyen a magyar olvasóknak megbízható hiteles bibliafordításuk.

Pillanatnyilag a világon egy hiteles bibliafordítás létezik - a Septuaginta német nyelvű fordítása.

Ha megőrizték a Septuaginta Szentírást napjainkig, nekünk is tenni kell azért, hogy a Septuaginta

Szentírás és az abból készült hiteles fordítások a jövőben is elérhetőek legyenek az igazságkereső emberek számára.

 

Az utóbbi évtizedben sok ateista és evolucionista tévhitről bizonyosodott be, hogy tudománytalan kitalációk voltak. Naponta kerülnek elő a Biblia hitelességét igazoló tudományos felfedezések.

A Hazugság korszakát fel kell hogy váltsa a hazugságok leleplezésének a kora.

 

Dániel 12:3Az értelmesek pedig fénylenek, mint az égnek fényessége; és akik sokakat az igazságra visznek, miként a csillagok örökkön örökké.4Te pedig, Dániel, zárd be e beszédeket, és pecsételd be a könyvet a végső időig: tudakozzák majd sokan, és nagyobbá lesz a tudás.8Én pedig hallám ezt, de nem értém, és mondám: Uram, mi lesz ezeknek vége?9És monda: Menj el Dániel, mert be vannak zárva és pecsételve e beszédek a vég idejéig.10Megtisztulnak, megfehérednek és megpróbáltatnak sokan, az istentelenek pedig istentelenül cselekesznek, és az istentelenek közül senki sem érti; de az értelmesek értik,

Ayrton64,5 Creative Commons License 2022.07.10 -1 0 190845

Mikor fog megjelenni a könyved? Vagy a mai káoszban jobb, ha írásaid itt a Fórumon maradnak fenn? De meddig lesz egyáltalán fórum?

Előzmény: Leslie07 (190844)
Leslie07 Creative Commons License 2022.07.10 -1 0 190844

AMIKOR IZRAEL ISTENE A KEGYELME ORCÁJÁT ISMÉT NÉPE, IZRAEL FELÉ FORDÍTJA

 

 

Jeremiás 30:Jeremiás 7Jaj! mert nagy az a nap annyira, hogy nincs hozzá hasonló; és háborúság ideje az Jákóbon; de megszabadul abból!8És azon a napon, azt mondja a Seregek Ura, letöröm majd az ő igáját a te nyakadról, köteleidet leszaggatom, és nem szolgálnak többé idegeneknek.9Hanem szolgálnak az Úrnak az ő Istenöknek, és Dávidnak az ő királyoknak, akit feltámasztok nékik.10Te azért ne félj, oh én szolgám Jákób, azt mondja az Úr, se ne rettegj Izráel; mert ímhol vagyok én, aki megszabadítlak téged a messze földről, és a te magodat az ő fogságának földéből; és visszatér Jákób és megnyugoszik, és bátorságban lesz, és nem lesz, aki megháborítsa

 

Jeremiás 33:14Ímé, eljőnek a napok, azt mondja az Úr, és megbizonyítom az én jó szómat, amelyet az Izráel házának és a Júda házának szóltam.15Azokban a napokban és abban az időben sarjasztok Dávidnak igaz sarjadékot, és jogot és igazságot szerez e földön.16Azokban a napokban megszabadul a Júda, és bátorságban lakozik Jeruzsálem, és így hívják majd őt: Az Úr a mi igazságunk.17Mert ezt mondja az Úr: Nem vész ki a Dávid férfi sarjadéka, aki az Izráel házának székébe üljön.18És a lévita papok férfi sarjadéka sem vész ki előlem, aki égőáldozatot áldozzon, és ételáldozatot égessen, és véres áldozatot készítsen mindenkor.

 

Erről írt Pál apostol írt:

 

Róma 11:1Mondom tehát: Avagy elvetette-é Isten az ő népét? Távol legyen; mert én is izráelita vagyok, az Ábrahám magvából, Benjámin nemzetségéből való.2Nem vetette el Isten az ő népét, melyet eleve ismert. Avagy nem tudjátok-é, mit mond az írás Illésről? amint könyörög Istenhez Izráel ellen, mondván:3Uram, a te prófétáidat megölték, és a te oltáraidat lerombolták; és csak én egyedül maradtam, és engem is halálra keresnek.4De mit mond néki az isteni felelet? Meghagytam magamnak hétezer embert, akik nem hajtottak térdet a Baálnak.23Sőt azok is, ha meg nem maradnak a hitetlenségben, beoltatnak; mert az Isten ismét beolthatja őket.24Mert ha te a természet szerint való vadolajfából kivágattál, és természet ellenére beoltattál a szelid olajfába: mennyivel inkább beoltatnak ezek a természet szerint valók az ő saját olajfájokba.

 

25Mert nem akarom, hogy ne tudjátok atyámfiai ezt a titkot, hogy magatokat el ne higyjétek, hogy a megkeményedés Izráelre nézve csak részben történt, ameddig a pogányok teljessége bemegyen.26És így az egész Izráel megtartatik, amint meg van írva: Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat:27És ez nékik az én szövetségem, midőn eltörlöm az ő bűneiket.

Zellem Estelen Creative Commons License 2022.07.09 -1 0 190843

Ja, majd ezekkel részletesen, és tételesen foglalkozik is valaki?

Jaj de izgulok:-)

 

Előzmény: Leslie07 (190842)
Leslie07 Creative Commons License 2022.07.09 -2 0 190842

MIÉRT IMÁDTATJÁK JEHOVA PAPJAI ASHERA FÉRJÉT YHWH-T JEHOVA TANÚIVAL?                                                                                                                                                                            Zeév Herzog a Telaviv-i Egyetem régészprofesszora.

1999-ben bejelentette,hogy az isten ,akit a zsidok JHVH néven ismertek
nem más volt,mint Asherah pogány isten hitvese.

Shok Secret Identity of Israel´s Yahweh Reveald!


" However,the real bombshell is Herzog ´s discovery of numerous references 
to Yahweh having a consort im the form of Asherah.
Inscriptions,written in Hebrew by oficial Jewish scribes in the 8th century BCE,
Were found in numerous sites all over the land. For Yahveh,suposedly the
"One God" to have had a female consort and,of all people,the goddes Asherah,
is dynamite of wide runing significance."

/ Herzog:Jahve Consort Asherah/

Herzog profeszor bizonyítékát a világ szakmai koreiben mindenki elismerte.

Csak Az Ortorony bálványszervezet,azaz jehova tanui hallgatnak,mint a sír,
ahelyett,hogy zsákruhát oltenének magukra és bocsánatért esedeznének
az Ur elott, hogy Ot az Igaz Istent megvetették,míg jehovának, Abaddonnak ellenben
hodoltak évtizedeken keresztul.

 

A YHWH-s Aseraszobrok abból az időből kerültek elől Palesztínia tereületeiről, amikor Omri, Jézabel

és Akháb uralkodott.

 

A jehova papjai pechjére a régészek megtalálták Jézabel pecsétét.

 

 A jehova tanúi közül kevesen tudják Watch Tower Bible and Tract Society bálványszimbóluma azonos a Jézabel pecsétjén található kétszárnyú mapimádar bálványszimbólumával.

 

 

 

Az Őrtorony szervezeten kívül nem ismerek a földön még egy olyan szervezetet ,amely bálványistene megegyezik a Jézabel bálványistenével. Ezért is írtam már, hogy az a jehovizmus,amit Omri,

Akháb és Jézabel idejében két évszázadon keresztül uralta a tíz törzs ,Izrael és egy rövidebb időre a két törzs, Júda imádatát1881 azaz  Watch Tower Bible and Tract Society  létrehozása óta uralja jehova tanúit a földön.

 

A szervezet tanításait a napimádó C.T Russell alkotta meg. Tőle volt az ötlet, hogyan lehet úgy pénzt keresni,hogy az embereket istenkáromlóvá tegye. Jézabel pecsétje és az az artemiszőrtornya-sátánejhovája szervezetbálványa ugyanaz a napisten utálat, amiről Jézus beszél a Máté 24. fejezete 15-ben.

 

Figyeld meg:

 

https://bibliairegeszet.blog.hu/2007/10/15/jezebel_pecsetje

 

Kinagyítva:http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=154862041&t=9003631

 

 

 Az Izrael Istenétől a Khrisztosztól elfordult  az artemiszőrtornya-sátánjehovája szervezet alapítója a  Hamis Próféta C.T.Russell is megvetette az igaz Isten a Khrisztoszt Izrael Szentjét, és Egyiptomban talált magának Istent, pontosan azt, amit Jézabel pecsétjén is látni:  A vonal alatt a szárnyas napkorong, Rá istenség jelképe látható. Alatta jobbról ésbalról ureusz kígyó https://temoinsdejesus.fr/CONT/REP/the-finished-mystery-https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=95363787&t=9190298

 

Itt pedig a kongresszusterem homlokzatát díszítő bálványutálat madár nélkül:

 


http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=95363787&t=9190298

 

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=91266689&t=9097107

 

 

Ezzel szemben nagyon  örvendetes hír. Amíg összeállítottam és leírtam ezt a komentemet legalább 7450 jehova tanúja hagyta el az artemiszőrtornya-sátánjehovája szervezetet.

 

Dicsőség érte az Úrnak, a Mindenható Istennek a Khrisztosznak!

 

2.Korint. 6:11A mi szánk megnyílt ti néktek, korinthusiak, a mi szívünk kitárult.12Nem mi bennünk vagytok szorosságban, hanem szorosságban vagytok a ti szívetekben.13Viszonzásul (mint gyermekeimnek szólok) tárjátok ki ti is szíveteket.14Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi szövetsége van igazságnak és hamisságnak? vagy mi közössége a világosságnak a sötétséggel?15És mi egyezsége Krisztusnak Béliállal? vagy mi köze hívőnek hitetlenhez?16Vagy mi egyezése Isten templomának bálványokkal? Mert ti az élő Istennek temploma vagytok, amint az Isten mondotta: Lakozom bennök és közöttük járok; és leszek nékik Istenök, és ők én népem lesznek.17Annakokáért menjetek ki közülök, és szakadjatok el, azt mondja az Úr, és tisztátalant ne illessetek; és én magamhoz fogadlak titeket,18És leszek néktek Atyátok, és ti lesztek fiaimmá, és leányaimmá, azt mondja a mindenható Úr.

 

FUSSATOK SORSTÁRSAIM! FUSSATOK!  ÉN URAM, ÉN ISTENEM ÚR KHRISZTOSZ , KÉRLEK SZABADÍTSD KI ŐKET.

 

ÚGY LEGYEN! ÚGY LEGYEN!

Leslie07 Creative Commons License 2022.07.09 -2 0 190841

JEHOVA TANÚI KÖZÜL KEVESEN TUDJÁK,HOGY 

NEM SOROLJÁK JEHOVA PAPJAI JEHOVA TANÚIT A BÚZA KÖZÉ.

 

JEHOVA PAPJAI SZERINT CSAK ŐK,AKIK FELKENTEK LEHETNEK A BÚZA

 

Kik tartoznak a búzákhoz jehova papjainak legújabb álláspontja szerint?

 

Az Őrtorony 2013. júliusi számában így válaszol erre a kérdésre:

 

 "Ezért felmerült egy fontos kérdés: Hogyan lehet a búzát, vagyis a felkent keresztényeket azonosítani? A hű rabszolgáról szóló szemléltetés választ adott erre: Azok Krisztus felkent követői, akik szellemileg jól tápláltak."Őrtorony (tanulmányozásra szánt kiadás)  |  2013. július

7. bekezdés.

 

Értitek kedves jehova tanúi. Azok,akik azt állítják nektek, hogy tőlük függ az életetek, azt is állítják egyben, hogy csak azok tartoznak a búza osztályhoz,akik FELKENTEK.?!

 

Ez azt jelenti, hogy mindenki más a konkolyhoz tartozik. A konkoly közé sorolnak titeket mindnyájatokat azok,akikre nemcsak hogy egész életetekben feltekintettetek, hanem akiket

pénzetekből el is tartottatok.

 

Nem elég, hogy rávettek titeket az igaz Isten a Khrisztosz káromlására és  Abaddon elfogadására

végül cinikusan közlik veletek, hogy ti nem lehettek a búza, mert ti nem tartoztok a FELKENTEKHEZ!

 


Azt is írják, hogy azok a felkentek,akik a táplálékot osztják tartoznak a királyi papsághoz.

 

Ez azt is jelenti, hogy nem minden felkent tartozik a királyi papsághoz, csak azok,akik a táplálékot osztják. Ezt írják a 8. bekezdésben.

 

" Ésszerű, hogy a „királyi papság” tagjai közül legyenek azok, akik közvetlenül részt vesznek abban, hogy  a hittársaikat tanítsák az igazságra (Mal 2:7; Jel 12:17)." 

 

Nos érthető hát, hogy ezért jár nekik a TV prédikátoroknak a rolex óra, mert ők a királyi és papi osztály is egyben.

 

A 10. bekezdésben nem kertelnek és "tiszta"vizet öntenek a pohárba:

 

"10 Akkor hát ki a hű és értelmes rabszolga? Azzal összhangban, hogy Jézus az első században is kevesek által táplált sokakat, a rabszolga a felkent testvérek egy kis csoportja, mely Krisztus jelenléte idején közvetlenül részt vesz a szellemi eledel elkészítésében és kiosztásában. Az utolsó napok idején a hű rabszolgát alkotó felkent keresztények együtt szolgálnak a főhivatalban. Ez a rabszolga Jehova Tanúi Vezető Testülete. Vegyük figyelembe, hogy noha a rabszolgát több személy alkotja, Jézus szemléltetésében csak egy rabszolga szerepel. Tehát a Vezető Testület tagjai mint rabszolga együttesen hozzák meg a döntéseket."

 

Nos kedves sorstársaim, ez a módi legújabban jehova szervezetében. Csak a felkenetek a búza, és csak a Vezető Testület a a rabszolga, és egyben csak ők a királyi és papi osztály is.

 

Hát nem valami örömteli hír, hogy ti nem tartozhattok sem a búzához, mert nem vagytok felkentek,

sem a hűséges rabszolgához, sem a királyi és papi osztályhoz. 

 

Ti csak adjátok pénzeteket , hogy a búza kövéredjen, ezért kaptok olyan szellemi táplálékot a Vezető Testülettől, ami biztosítja a számotokra az Istenkáromlás és a Szentszellem ellen szólás vétkét. Közben elgondolkodhattok azon, ha ti nem lehettek felkentek azaz nem tartozhattok a búza közzé, akkor csak egy lehetőség marad, hogy ti vagytok a konkoly. Ugye nem meritek ezt megkérdezni a gyülekezet véneitől? Pedig ők is konkolyok, ha nem felkentek. Mert a búza csakis a felkentek közül lehet.

Leslie07 Creative Commons License 2022.07.09 -2 0 190840

VAJON AZ ÚR JÉZUS A KÖZELI JÖVŐRŐL PRÓFÉTÁLT A MÁTÉ 24. FEJEZETÉBEN?

 

Máté 24:3Mikor pedig az olajfák hegyén ül vala, hozzá menének a tanítványok magukban mondván: Mondd meg nékünk, mikor lesznek meg ezek? és micsoda jele lesz a te eljövetelednek, és a világ végének?

 

Ezek után az Úr Jézus végig a Vég idő jeleiről beszélt, azokról, amit Izrael Istene a próféták által

is előrevetített.

 

Máté 24:14És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég.15Mikor azért látjátok majd, hogy az a pusztító utálatosság, amelyről Dániel próféta szólott, ott áll a szent helyen (aki olvassa, értse meg):

 

Úgy bizony. Ott fog állani a Szenthely a Vég idején, majd le fogják rombolni, hogy így vessenek véget

a mindennapi áldozatnak.

 

 Nem a bűnért való áldozatra utal, hisz az Úr Jézus halála és a lelkének feláldozása az alól megváltotta őket.Hála áldozat és ételáldozat az,amit bemutatnak majd

Izrael Istenének,aki igéretéhez híven megveti lábát az olajfák hegyén, hogy együtt lakozhasson

népével Izraellel.

 

Zakariás 14:3Mert eljön az Úr, és harcol azok ellen a népek ellen, amint harcolt vala ama napon, a harcnak napján.4És azon a napon az Olajfák hegyére veti lábait, amely szemben van Jeruzsálemmel napkelet felől, és az Olajfák hegye közepén ketté válik, kelet felé és nyugot felé, igen nagy völgygyé, és a hegynek fele észak felé, fele pedig dél felé szakad.

 

Hóseás 3:4Mert az Izráel fiai is sok ideig maradnak király nélkül, fejedelem nélkül, áldozat nélkül, szoborkép nélkül, efód nélkül és theráfok nélkül.5Azután megtérnek Izráel fiai és keresik az Urat, az ő Istenöket, és Dávidot, az ő királyukat, és remegve folyamodnak az Úrhoz és az ő jóságához az utolsó időkben.

 

Jeremiás 33:16Azokban a napokban megszabadul a Júda, és bátorságban lakozik Jeruzsálem, és így hívják majd őt: Az Úr a mi igazságunk.17Mert ezt mondja az Úr: Nem vész ki a Dávid férfi sarjadéka, aki az Izráel házának székébe üljön.18És a lévita papok férfi sarjadéka sem vész ki előlem, aki égőáldozatot áldozzon, és ételáldozatot égessen, és véres áldozatot készítsen mindenkor.

 

Ha lesznek majd akkor H.N. Adventisták és jehova papjai, majd mennek harcolni az Úr ellen,hogy 

busszút álljanak ellene, mert beteljesítette az igaz Prófétái szavait, szemben az adventista-jehovista

ördögpapok hazug próféciáival.

 

A harc végeztével az Úr Isten lakomát is szerez az Ő népének, igaz nem E. G. White reformkonyha 

ajánlásai alapján,mert  lesznek ott velős eledelek és erős bor is.

 

Ésaiás 25:6És szerez a seregek Ura minden népeknek e hegyen lakodalmat kövér eledelekből, lakodalmat erős borból; velős, kövér eledelekből, megtisztult erős borból;

Leslie07 Creative Commons License 2022.07.09 -2 0 190839

MÁS ISTEN, MÁS KRISZTUS, MÁS REMÉNYSÉG-KHRISZTOSZ EKLÉZSIÁJA HELYETT

ÜZLETI VÁLLALKOZÁS

 

A jehova nevű papjai összezavarodtak abban a kérdésben, hogy eldöntsék ki az Első és Utolsó,

és ki az Alfa és az Omega.

 

A jehova nevű papjai az Őrtorony bálványszervezet központjában először azt állítják,hogy az Első és Utolsó kifejezés Jézusra utal, majd azt is állítják, hogy a jehova nevű istenükre is utal.

 

https://www.jw.org/hu/bibliai-tanitasok/kerdesek/alfa-omega/

 

Csakhogy Izrael Istene az Ésaiás 48. fejezetében azt állítja Önmagáról, hogy csakis Ő az első és az Utolsó.

 

Ésaiás 48:12Hallgass rám Jákób és Izráel, én elhívottam, én vagyok az első és én az utolsó.

 


Csakhogy a Jelenések könyvében úgy az Alfa és az Omega kifejezést, mint az Első és az Utolsó 

kifejezést magára az eljövendő Jézus Krisztusra használja. 

 

Jelenések 1:11Amely ezt mondja vala: Én vagyok az Alfa és az Omega, az Első és Utolsó; és: amit látsz, írd meg könyvben, és küldd el a hét gyülekezetnek, amely Ázsiában van, Efézusban, Smirnában, Pergámumban, Thiatirában, Sárdisban, Filadelfiában és Laodiceában.12Megfordulék azért, hogy lássam a szót, amely velem beszéle; megfordulván pedig, láték hét arany gyertyatartót;13És a hét gyertyatartó között hasonlót az ember Fiához, bokáig érő ruhába öltözve, és mellénél aranyövvel körülövezve.17Mikor pedig láttam őt, leesém az ő lábaihoz, mint egy holt. És reám veté az ő jobbkezét, mondván nékem: Ne félj; én vagyok az Első és az Utolsó,

 

Vajon miért nem fogadják el jehova papjai, amit Zakariás próféta ,Ěsaiás, majd Zakariás pap, valamint Pál apostol is hirdetett , tudniillik, hogy Izrael Istene és az ÚR Khrésztosz egy azon személy?

 

Azért mert nekik más istenük van és más krisztusuk, Krisztosz Egyháza helyett

pedig üzleti válalkozásuk.

 

 

Nem is szégyenlik, büszkén vállalják:

 

"Az Őrtorony Társulat nem egy nyilvános imádatnak helyt adó vallási társaság, mint egy egyház, hanem egy üzleti vállalkozás..."

 

Az Isten Egyháza, amit az Isten a saját vére(lelke) által szerzett nem pénzalapra épül,hanem

az igaz Istenbe a Khrisztuszba való hitre.

 


http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=151981890&t=9003631

 

 

http://watchtowerdocuments.org/documents/1917_Facts_For_Shareholders.pdf

 

 

  " Már régen ezelőtt kijelentettük,hogyha a pénzalap megszűnik,ezzel arányosan
megszűnik a Társulat tevékenysége is."/A Jehova Tanúi könyv 350. old./

Leslie07 Creative Commons License 2022.07.09 -2 0 190838

JEHOVA PAPJAI SZERINT SEM AZ EMBEREKNEK, SEM AZ ÁLLATOKNAK NINCS LELKÜK

 

 

 

Vajon összetéveszthető a Szentírásban előforduló ÉLET - ζωὴ -dzó é 

 

 

kifejezés a 
               ψυχὴ   - pszükhé- lélek  kifejezéssel?

 

Semmi esetre sem.

 

 

 

Ez azt jelenti, hogy jehova papjai a lélektagadás ördögi dogmája érdekében

 

változtatták meg  a 3. Mózes 17:11-ben  a pszükhét azaz a lelket életre mindhárom helyen

 

  a test   kifejezést élőlényre.

 

 

3.Mózes 17:11. Mert az élőlények élete a vérben van, én pedig azért adtam a vért nektek, hogy engesztelést végezzetek magatokért az oltáron. A vér szerez engesztelést, mert az élet a vérben van./UVFerd/

 

 

3.Mózes 17: 11 A test lelke ugyanis a vérben van, és én a vért arra rendeltem nektek, hogy engesztelést végezzetek vele lelketekért az oltáron és a vér a lélek által engesztelésre szolgáljon. 

 

3.Mózes 17:11. γὰρ ψυχὴ πάσης σαρκὸς αἷμα αὐτοῦ ἐστιν, καὶ ἐγὼ δέδωκα αὐτὸ ὑμῖν ἐπὶ τοῦ θυσιαστηρίου ἐξιλάσκεσθαι περὶ τῶν ψυχῶν ὑμῶν· τὸ γὰρ αἷμα αὐτοῦ ἀντὶ τῆς ψυχῆς ἐξιλάσεται./Septuaginta/

 

A görög szövwegben a   ψυχὴ   - pszükhé- lélek benne van, de a ζωὴ -dzó é -élet nincs.

Leslie07 Creative Commons License 2022.07.09 -2 0 190837

VAJON KAPASZKODNAK MAJD TÍZEN JEHOVA PAPJAINAK A RUHÁJÁBA?

 

Az Őrtorony bálványszervezet Vezető Testülete, miután kijelentették, hogy ok a" hű" és bölcs szolga",

 

 pásztoroknak hercegeknek kiáltották ki magukat.

 

A jehova tanúi kongresszusán olyan bejelentés történt, hogy a Zakariás Könyve 8:23 is őket azonosítja be, mégpedig úgy, hogy o beléjük kapaszkodnak tízesével a pogányok.

 

Zakariás 8:23Ezt mondja a Seregeknek Ura: E napokban lesz az, hogy a minden nyelvű pogányok közül tíz ember ragad egy zsidó férfiúba s ragad annak ruhája szélébe, mondván: Hadd menjünk veletek, mert hallottuk, hogy veletek van az Isten!

 

A kérdés csak az, hogy a héttagú vezető testület ha egyénenként tízen kapaszkodnak beléjük,

 

akkor csak 70 fő számára lesz elegendő. A másik kérdés, hogy akarja  a héttagú Vezető Testület,

 

hogy ruhájukba kapaszkodjanak tízen a pogányok közül, azaz engedik-e , hisz a drága öltönyeik

 

tíz ember kapaszkodását nem bírnák ki, és elszakadnának. Lehet, hogy erre a célra rendelkeznek

speciális öltözékkel, amely nem szakad el?

 

" Maradj hűséges Jehovához ! " kongresszus

 

Jehova áldása volt a kongresszuson az első előadó szerint. Olyannyira érezhető volt ez, hogy már az első program alatt kiderült, hogy Jehova tanúiról írnak a Zakariás könyve 8. fejezet 23-as versében... hogy hogyan találta meg ezt az előadó... De ne rohanjunk előre. "

 

https://aszazadikjuhblogja.blog.hu/2016/08/04/durva_kezdes_a_2016-os_kongresszuson

 

Mindenesetre az emberiség nem járna jó, ha valóban jehova papjai ruhájában kapaszkodva lehetne csak megmenekülni, hisz  a Vezető Testület csak héttagú, így összesen csak 77 ember menekülne

meg a héttagú Vezető Testület és a ruhájukba kapaszkodó tíz nem zsidó.

 

Ezen kívül a Vezető Testület tagjainak zsidóknak kellene lennie, hisz Zakariás próféta  egyértelműen zsidó férfiakról prófétált.

 

 

elterito Creative Commons License 2022.07.07 -2 1 190836

Vannak még csodák. Krumpli, melynek felszíne mindenütt sík. No jó, néha azért meg-megtörik itt ott

Ahol a hajók átbillennek:

 

Előzmény: Zellem Estelen (190835)
Zellem Estelen Creative Commons License 2022.07.06 -1 0 190835

Nyaral.

A "kumpli" túloldalán Ausztráliában;-)

Ahová a végig vízszintes víz felett repült, egyenesen, nem ortrómikusan;-)

https://blog.hungarocontrol.hu/cikk/ket-pont-kozott-nem-mindig-az-egyenes-a-legrovidebb-avagy-miert-kerulnek-a-repulogepek

Előzmény: elterito (190834)
elterito Creative Commons License 2022.07.06 -3 1 190834

Hiányzik innen Leslie, hát megszólítom.

Leslie, szerinted a Föld nem lehet olyan gömb, görbült felszínnel, ahogy a kommunista tudósok mondják.

Van másfajta gömb is, melynek felszíne nem görbül?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!