Keresés

Részletes keresés

Leslie07 Creative Commons License 2 órája 0 0 196011

Ha (önmagára vonatkoztatva) még Pál aposol is elhitte, akkor Mari néni falun miért ne hinné el, hiszen nagyon hányzik neki nemrég meghalt férje?! Ennél a katolikusok is becsületesebbek, mivel azok nem igérnek olyat, amiről egy generáción belül kiderül, hogy nem igaz."

 

Pál apostol olyat nem állított, hogy egy generáció életén belül fog visszatérni az Úr.

 

Pál csak azt hitte el, hogy lesznek olyanok,akik az Úr eljöveteléig nem fognak meghalni.

 

Ennek időpontját nem tudhatta. Csak abban volt bizonyos , hogy ilyenek is lesznek.

 

Pál abban hitt, hogy akármennyi idő is fog eltelni az Úr visszatéréséig, ezek nem halnak meg addig.

 

Máté 16:27Mert az embernek Fia eljő az ő Atyjának dicsőségében, az ő angyalaival; és akkor megfizet mindenkinek az ő cselekedete szerint.28Bizony mondom néktek: Azok között, akik itt állanak, vannak némelyek, akik nem kóstolják meg a halált, amíg meg nem látják az embernek Fiát eljőni az ő országában.

 

János 11:24Monda néki Mártha: Tudom, hogy feltámad a feltámadáskor az utolsó napon.25Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: aki hisz én bennem, ha meghal is, él;26És aki csak él és hisz én bennem, soha meg nem hal. Hiszed-é ezt?27Monda néki: Igen Uram, én hiszem, hogy te vagy a Krisztus, az Istennek Fia, aki e világra jövendő vala.

 

Nos Pál ezekre utalt, akik  meg nem halnak az eljöveteléig. Nem arról, hogy annak a generációnak az idején fog visszatérni az Úr.

 

1. Kor. 15:51Ímé titkot mondok néktek. Mindnyájan ugyan nem aluszunk el, de mindnyájan elváltozunk.52Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk.

 

Előzmény: Ayrton64,5 (196010)
Ayrton64,5 Creative Commons License 4 órája 0 0 196010

" Pál két csoportra utalt. Egyik,akik megélik az Úr Jézus eljövetelét, mielőtt meghalnának.

Pál önmagát ezek közé sorolta."

 

Akkor most nekem adsz igazat? Hiszen nekem kezdettől fogva az a bajom, hogy ilyen mézesmadzagot húzogatnak az emberek órra előtt!! Ha (önmagára vonatkoztatva) még Pál aposol is elhitte, akkor Mari néni falun miért ne hinné el, hiszen nagyon hányzik neki nemrég meghalt férje?! Ennél a katolikusok is becsületesebbek, mivel azok nem igérnek olyat, amiről egy generáción belül kiderül, hogy nem igaz.

Előzmény: Leslie07 (196008)
Leslie07 Creative Commons License 13 órája 0 0 196009

 a Biblia más szavaiból is következhet a Laposföld."

 

A Biblia a lapos kifejezést a Földre nem alkalmazza.

 

Maga a lapos Föld hisztéria is a hitető szellemektől van.

 

De ez nem ennek a topiknak a témája.

 

Előzmény: Ayrton64,5 (196007)
Leslie07 Creative Commons License 13 órája -1 0 196008


OK, logikailag EZ IS KÖVETKEZHET BELŐLE."

 

Pál írásaiból csak ez következhet.

 

Pál két csoportra utalt.

 

Egyik,akik megélik az Úr Jézus eljövetelét, mielőtt meghalnának.

 

Pál önmagát ezek közé sorolta.

 

1. Kor. 15:51Ímé titkot mondok néktek. Mindnyájan ugyan nem aluszunk el, de mindnyájan elváltozunk.52Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk.

 

A másik csoport, akik meghalnak ,és nem élik meg az Úr eljövetelét.

 

Maga a Khrisztoosz Istent a testében hordozó Úr Jézus sem ígérte meg mindenkinek,

hogy nem halnak meg soha,hacsak meg nem ölik őket.

 

János 11:25Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: aki hisz én bennem, ha meghal is, él;26És aki csak él és hisz én bennem, soha meg nem hal. Hiszed-é ezt?27Monda néki: Igen Uram, én hiszem, hogy te vagy a Krisztus, az Istennek Fia, aki e világra jövendő vala.

 

Márta megértette. ha ezt a Khrisztosz Isten mondja,akkor az úgy is van.

 

Ha a Khrisztosz Isten úgy dönt, hogy valakinek a testét feltámasztja, miután az elhunyt,

akkor fel is támasztja. Ha úgy dönt, hogy az illető soha ne haljon meg, akkor nem is fog meghalni.

 

Rutherford azt ígérte az őt hallgató hallgatóságnak, hogy soha nem látnak halált és el hitték neki jehova tanúi. A Khrisztosz Isten megígérte ugyanezt, neki nem hiszik el jehova tanúi.

Pedig nem akárki ígérte meg, hanem az az Isten ,akit felkentek a társai fölé.

 

 

Az Úr Jézus arra az eshetőségre is felkészítette tanítványait, ha megölik a testüket:

 

Máté 10:28És ne féljetek azoktól, akik a testet ölik meg, a lelket pedig meg nem ölhetik; hanem attól féljetek inkább, aki mind a lelket, mind a testet elvesztheti a gyehennában.

 

 

Előzmény: Ayrton64,5 (196007)
Ayrton64,5 Creative Commons License 15 órája -1 1 196007

"Ami a legnagyobb gondot jelenti a számodra az, hogy nem érted, hogyan képesek valakik a Khrisztosz szentjei közül,megőrizni testüket, szellemüket és lelküket tisztán évszázadokon keresztül."

 

Ez szerintem valóban nagy gond.

 

"Pál írásából nem az következik, hogy még az ő életében várta az Úr eljövetelét, hanem az, hogy

tudta, hogy lesznek olyanok azok közül, akiket az Úr Jézus elhívott és a Szentszellem megszentelt, akik nem látnak halált mindaddig,amíg el nem jön ismét."

 

OK, logikailag EZ IS KÖVETKEZHET BELŐLE. Ugyanúgy következhet, ahogy a Biblia más szavaiból is következhet a Laposföld.

 

 

Előzmény: Leslie07 (196005)
Leslie07 Creative Commons License 26 órája -2 0 196006

Ez egy szabad lelkiismeretet elnyomó gyilkos szervezet. Az elkövetett bünök háritásábol is kimagyarázásbol látszik hogy megbánásnak nyoma sincs, igy még a kétes értékü bocsánatkérések is csak hazugságok."

 

Ilyen öszinte írást még nem olvastam tőled a saját bálványszervezeted minősítésével kapcsolatban.Csak nem a megtérés útjára léptél?

Előzmény: llang-ilang (195998)
Leslie07 Creative Commons License 26 órája -2 0 196005

Pál apostol tehát azt hitte, hogy Krisztus Jézus második eljövetele még az ő nemzedékének idejében fog megtörténni. Hogy miért? - mert amúgy lehetetlen lenne Jézus megérkezéséig a testet is kifogástalanul megőrizni. Maximum egy nemzedékig lehet a testet is megőrizni. Pál apostol Jézus szavait nem úgy értelmezte, ahogy ide van írva:"

 

Mi a különbség a megjelenés ill. a megérkezés között?

 

Ahhoz, hogy valaki valahol megjelenjen, oda meg is kell érkeznie.

 

Amikor a Mindenható Isten a Khrisztosz megjelent Mózesnek az égő bokorban , ott is volt.

Alá kellett, hogy szálljon a Földre égi lakhelyéről.

 

Ami a legnagyobb gondot jelenti a számodra az, hogy nem érted, hogyan képesek valakik a Khrisztosz szentjei közül,megőrizni testüket, szellemüket és lelküket tisztán évszázadokon keresztül.

 

Nos a Segítő Isten a Szentszellem segítségével,akit befogadtak és akinek engedelmesek az Úr Jézus visszatéréséig és megjelenéséig.

 

Pál írásából nem az következik, hogy még az ő életében várta az Úr eljövetelét, hanem az, hogy

tudta, hogy lesznek olyanok azok közül, akiket az Úr Jézus elhívott és a Szentszellem megszentelt, akik nem látnak halált mindaddig,amíg el nem jön ismét.

 

Erről már korábban írtam neked.

 

Amikor az Úr Jézus édesanyját János gondjaira bízta, Péternek ebből az jutott az eszébe, hogy János nem fog soha meghalni.

 

 

 

Előzmény: Ayrton64,5 (195999)
Józsikácska-3 Creative Commons License 1 napja -1 0 196004

Magyarul bele se néztél, de már felraktad a donatista lemezt, és azóta se bírtad letenni, és a dogmatikára koncentrálni, ami a lényeg volna :-)

Amúgy én egyáltalán nem "mindent vezetek vissza a megveszekedett katolikusgyülöletre", viszont azt, amit mondjuk a kommunista történetírás, meg a primitív antikatolikus polemizálást az identitásukban sarkalatos pontként kezelő szekták túlbuzgó (zelóta), ám "mérsékelten" vitaképes tagjai e körben elő szoktak adni, azt igen.

Előzmény: llang-ilang (196003)
llang-ilang Creative Commons License 1 napja 0 0 196003

Nem egyet olvastam a müfajbol, de olyan mint ha mind olvastam volna. Ugyanaz a kaptafa... Ugy képzeld el ahogy te az egyház minden bünének elitélését a megveszekedett katolikusgyülöletre vezeted vissza, ezek a védőbeszédek is ugyanarra a 4-5 mintára készültek.

Előzmény: Józsikácska-3 (196001)
llang-ilang Creative Commons License 1 napja -2 0 196002

Amit józsikácska menteget..

Előzmény: Ayrton64,5 (196000)
Józsikácska-3 Creative Commons License 1 napja -1 0 196001

Hát, gratulálok, ilyen gyorsan még én se olvasok, de neked sikerült végigolvasnod mind az ezer oldalt egy bő 6 óra alatt, meg-hánytad-vetetted, majd megállapítottad, hogy 

Francisco Suárez az hülye, és llang-ilang az mégiscsak nagyobb teológus, és egy ilyen dühödt pulyka odaszúrással sikerült elintézni az egészet.

 

A vélt és valós "bűnökön" való donatista huhogás helyett miért nem koncentrálsz ilyen inkább a teológiára, a dogmatikára, ami a lényeg?

Előzmény: llang-ilang (195998)
Ayrton64,5 Creative Commons License 1 napja 0 0 196000

Most melyik szervezetről beszélsz?

Előzmény: llang-ilang (195998)
Ayrton64,5 Creative Commons License 1 napja -1 0 195999

APROPO: "1.Thess.5:23. Maga pedig a békesség Istene szenteljen meg titeket egész végig, és egész valótok: a szellem s a lélek és a test, kifogástalanul őriztessék meg a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére..."

 

Csiánál ugyanez így van:

 

"Maga pedig a békességnek Istene szenteljen meg titeket mindenestől, egész valótok, szellemetek, lelketek és testetek feddhetetlenül őriztessék meg Urunknak, a Krisztus Jézusnak megjelenésére (megérkezésére)."

 

Pál apostol tehát azt hitte, hogy Krisztus Jézus második eljövetele még az ő nemzedékének idejében fog megtörténni. Hogy miért? - mert amúgy lehetetlen lenne Jézus megérkezéséig a testet is kifogástalanul megőrizni. Maximum egy nemzedékig lehet a testet is megőrizni. Pál apostol Jézus szavait nem úgy értelmezte, ahogy ide van írva:

https://www.gotquestions.org/Magyar/nem-mulik-nemzedek.html

 

 

de úgy sem, ahogy te értelmezed, aki egyszer azt mondtad, hogy nem NEMZEDÉKRŐL van itt szó, hanem a zsidó NEMZETSÉGRŐL.

 

 

 

 

Előzmény: Leslie07 (195995)
llang-ilang Creative Commons License 1 napja 0 0 195998

Ez egy szabad lelkiismeretet elnyomó gyilkos szervezet. Az elkövetett bünök háritásábol is kimagyarázásbol látszik hogy megbánásnak nyoma sincs, igy még a kétes értékü bocsánatkérések is csak hazugságok.

Előzmény: Józsikácska-3 (195997)
Józsikácska-3 Creative Commons License 1 napja -1 0 195997
Leslie07 Creative Commons License 4 napja -2 0 195996

VAJON A KÉT ISTEN AKIKRŐL JÁNOS ÍRT LÁTHATATLANOK,AHOGYAN AZT JEHOVA PAPJAI ÁLLÍTJÁK RÓLUK?

 

János 1:1 Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige. 2 Ő kezdetben az Istennél volt.  18 Istent soha senki sem látta: az egyszülött Isten, aki az Atya kebelén van, az jelentette ki őt. 

 

 

 

Nos azt az Istent ,akitől az istenek születtek, köztük Izrael Istene, azaz az istenek atyját soha senki nem látta. De nem azért, mert láthatatlan, hanem azért , mert Ő soha nem jött be a teremtett 

világba. Nem arról szól ez az írás, hogy láthatatlan lenne.

 

Saját hazug állításuk alátámasztására egy olyan íráshelyet hoznak elő amely szintén nem támasztja alá ,hogy akár a Khrisztosz Isten, vagy akár az Atyja láthatatlanok lennének.

 

1.János 4: 12. Istent soha senki nem látta, ha szeretjük egymást, az Isten bennünk marad, és a szeretete végcélba jut (tökéletes lesz) bennünk, 13. abból ismerjük fel, hogy benne maradunk és Ő bennünk, hogy Szelleméből adott nekünk /Vida S./

 

János itt ugyanarra az Istenre utal, akit soha senki nem látott. Nem azt állítja, hogy láthatatlan lenne. Ezzel szemben jehova papjai azt állítják, hogy az ő istenük egy láthatatlan isten. 

 

Az a tény, hogy Izrael Istenének az atyját soha senki nem látta,nem azt bizonyítja, hogy láthatatlan lenne.Egyszerűen arról van szó, hogy Izrael Istenének az atyja soha nem járt a Földön.Ezért nem is láthatta és hallhatta senki a Földön.

 

Ezzel ellentétben Izrael Istene járt a Földön, ezért Őt láthatták sokan a választottai közül.

 

2. Mózes 24:9Azután felméne Mózes és Áron, Nádáb és Abihu, és az Izráel vénei közül hetvenen;10És láták az Izráel Istenét, és annak lábai alatt valami zafir fényű tárgy vala, és olyan tiszta, mint maga az ég.11És Izráel fiainak e választottjaira nem bocsátá kezét: jóllehet látták az Istent, mindazáltal ettek és ittak is.

 

4.Mózes 12:5Akkor leszálla az Úr felhőnek oszlopában, és megálla a sátornak nyílásánál; és szólítá Áront és Miriámot, és kimenének mindketten.6És monda: Halljátok meg most az én beszédeimet: Ha valaki az Úr prófétája közöttetek, én megjelenek annak látásban, vagy álomban szólok azzal.7Nem így az én szolgámmal, Mózessel, aki az én egész házamban hív.8Szemtől szembe szólok ő vele, és nyilvánvaló látásban; nem homályos beszédek által, hanem az Úrnak hasonlatosságát látja. Miért nem féltetek hát szólani az én szolgám ellen, Mózes ellen?9És felgyullada az Úr haragja ő reájok, és elméne.

 

Jób 42:1Jób pedig felele az Úrnak, és monda:4Hallgass hát, kérlek, én hadd beszéljek; én kérdezlek, te pedig taníts meg engem!5Az én fülemnek hallásával hallottam felőled, most pedig szemeimmel látlak téged.

 

Nem tudják bizonyítani jehova papjai a Szentírás által, hogy Izrael Istene, vagy akár az atyja, aki elküldte őt láthatatlan Isten lenne. Ellenkezőleg a Szentírás számos helyen azt bizonyítja, hogy az Isten látható.

 

Máté 5:8Boldogok, akiknek szívök tiszta: mert ők az Istent meglátják.

 

Máté 18:10Meglássátok, hogy eme kicsinyek közül egyet is meg ne utáljatok; mert mondom néktek, hogy az ő angyalaik a mennyekben mindenkor látják az én mennyei Atyám orcáját.

Akik azt állítják, hogy az ő istenük látahatatlan,azok egy démonistenben hisznek.

A a démonok ugyanis elveszítették a lázadás miatt a dicsőséges szellemtestüket.

Ezért az emberek közül kertesnek maguknak gazdatesteket, akik a láthatatlan istenről 

kezdenek tanúskodni.

Leslie07 Creative Commons License 4 napja -2 0 195995

A LÉLEK ÉS A SZELLEM TAGADÁSA JEHOVA PAPJAI ÍRÁSAIBAN

 

 

 

Ezt írják az ember lelkét és a szellemét tagadó jehova papjai egyik kiadványukban:

 

 

MI JUT eszedbe, ha a „lélek” és a „szellem” kifejezést hallod? Sokan hisznek abban, hogy ezek a szavak valamiféle láthatatlan és halhatatlan részünkre utalnak. Úgy vélik, hogy amikor valaki meghal, ez a láthatatlan része elhagyja a testét, és tovább él. Mivel ez a nézet annyira elterjedt, sokan csodálkoznak, amikor megtudják, hogy a Biblia egyáltalán nem ezt tanítja."

 

https://www.jw.org/hu/konyvtar/konyvek/biblia-tanitasa/mit-jelent-a-lelek-es-a-szellem-kifejezes/

 

De igazat írnak-e jehova papjai az ember lelkével és az ember szellemével kapcsolatban?A Szentírásból megtudhatjuk, hogy jehova papjai hazudnak és ellentmondanak az Igaz Isten Szavának.

 

Izrael Istene kijelentette Zakariás próféta által, hogy az ember kebelébe Ő szellemet alkotott:

 

Zakariás 12:1 Az Úr Igéjének terhe Izrael ellen. Így szól az Úr, aki az egeket kiterjesztette, a földet fundálta, és az ember kebelébe szellemet alkotott:

 

Így lett a Teremtő Isten Khrisztosz, minden test szellemének Istene.

 

4. Mózes 16:22 Ők pedig arcukra borulának, és mondának: Isten, minden test szellemének Istene! Nem egy férfiú vétkezett-é, és az egész gyülekezetre haragszol-é?

 

Majd Jeremiás prófétánál olvasunk a lélek teremtéséről:

 

Jeremiás 38:16És megesküvék Sedékiás király Jeremiásnak titkon, mondván: Él az Úr, aki teremtette nékünk e lelket, hogy nem öllek meg és nem adlak azoknak az embereknek kezébe, akik keresik a te lelkedet!

 

Az Ószövetség prófétái ellentétben jehova papjaival nem tagadták, hogy az ember

test lélek és szellem.

 

De mit tanított az Úr Jézus?

 

Az Úr Jézus azt hirdette tanítványainak, hogy a test halála után a lélek tovább él.

 

Máté 10:28És ne féljetek azoktól, akik a testet ölik meg, a lelket pedig meg nem ölhetik; hanem attól féljetek inkább, aki mind a lelket, mind a testet elvesztheti a gyehennában.

 

 

A Khrisztosz Isten apostolai az ember testéről, lelkéről és szelleméről tanuskodtak:

 

1.Thess.5:23. Maga pedig a békesség Istene szenteljen meg titeket egész végig, és egész valótok: a szellem s a lélek és a test, kifogástalanul őriztessék meg a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére,

 

Nem a test az élő lélek, hanem a testben van élő lélek. Isten a test élő lelkeivel kötött szövetséget:

 

1.Mózes 9:"A felhőkben lesz tehát a szivárvány s én látni fogom s megemlékezem arról az örök szövetségről, mely az Isten s a földön lévő minden testnek minden élő lelke között létrejött.

 

Álljunk ellent jehova papjai hazugságainak és ragaszkodjunk az igaz Isten Szavához!

 

Jób 12:Akinek kezében van minden élőnek lelke és minden ember testének szelleme.

 

Jób írása kizárja azt a lehetőséget, hogy a szellem a léleknek csak egyik aspektusa lenne.

 

A Szentírás azt tanítja, hogy Isten az embernek a saját képére és hasonlatosságára

lelket és szellemet  TEREMTETT, majd hústestet, a léleknek és a szellemnek.

 

A szellem az,aminek újjá kell születnie ,mert az a Halál hatalmába került az Édenben 

az engedetlenség napján.

 

Aki tagadja az ember szellemének a létezését, az az ember szellemének a Halálból az Életbe 

való újjászületését is tagadja. Pontosan ezt teszik jehova papjai a saját kárukra.

 

Leplezzük le a Szentírás által az Isten képére teremtett ember a lélek és a szellem tagadó

jehovista-adventista hamis tanítókat!

Leslie07 Creative Commons License 4 napja -2 0 195994

 

A szellemi ember, vagyis a 144000 az Új Szövetségben van, és már a mennyekben él a nagy részük."

 

 

 

 

 

Ha arra a 144 ezer elpecsételtre gondolsz, akire a Jelenések 7. fejezete és az Ezékiel próféta könyve 9:4-ben utal, akiket Izrael fiai közül Jeruzsálemben fog az Úr elpecsételni, még nem írta be az Úr ,majd akkor fogja őket elhívni és elpecsételni,amikor eljön az ideje. Nem kell a Szentírást fonákosítani, megváltoztatni, mert az halálos bűn.

 

Ha arra a 144 ezerre gondoltál,akiket jehova szervezetében Abaddon szolgálatára 

pecsételt el Sátán, azokra viszont nem érvényes az az állításod, hogy az élő Isten hívta

volna és pecsételte volna el őket.Ha megtérnek az igaz Isten Khrisztosz és a Szentszellem káromlásából és elhagyják jehova bálványszervezetének összes hamis tanítását, és a segítő Isten megigazítja és újjászüli megholt szellemüket, akkor léphetnek szövetségre a Megváltó Istennel az Újszövetség vére által.

 

De addig, addig nem. Addig az ítéletnek rettenetes várása, a lélek gyötrelmének kilátásával a testük halála után.Addig kell megtérni ,amíg ebben a testben van a lelked.

Tested halála után a lélek felelős a tetteidért. Az sem mindegy az ember számára, hogy milyen körülmények között fog meghalni.

 

Ott van példaként Jézabel esete,aki nem hallgatott a prófétára és nem tért meg Illés Istenéhez.

 

2.Kir. 9:36És visszamenvén, megmondák néki, és ő monda: Ez az Úr beszéde, amelyet szólott az ő szolgája, Thesbites Illés által, mondván: Az ebek eszik meg Jézabel testét a Jezréel földén,37És olyan lesz Jezréel földjén a Jézabel teste, mint a mezőn a ganéj, úgy, hogy senki meg nem mondhatja: Ez Jézabel!

Előzmény: bethsabé (195924)
Leslie07 Creative Commons License 4 napja -2 0 195993

Meghazudtolod az Isten igaz próféciáit hitetlen.

 

Úgy az Úr Jézus, mint Dániel a végidőben az Jeruzsálemi Szentély elleni támadásra utal.

 

A szövetséget pedig nem az Úr Jézus köti,hanem a hitszegő pusztító fejedelem,aki meg i szegi  szövetséget.

 

Máté 24:15Mikor azért látjátok majd, hogy az a pusztító utálatosság, amelyről Dániel próféta szólott, ott áll a szent helyen (aki olvassa, értse meg):16Akkor, akik Júdeában lesznek, fussanak a hegyekre;

 

Egyértelmű, hogy a földi Jeruzsálemben lévő szenthelyről prófétált az Úr Jézus.

Különben hogyan láthatnál majd a Júdában lakók,és hogyan futhatnának a hegyekre.

 

A Kísértő szellemében ellentmondasz Isten szent prófétáinak  és az Úr Jézusnak is, akiben Izrael Istene és Atyja a Khrisztosz Isten lakozott egész földi élete idején.

 

Ezékiel próféta is megerősítette, hogy az elpecsételés időpontjában az Úr háza Jeruzsálemben állni fog.

 

 Ezékiel könyve  8. fejezet

1 És lőn a hatodik esztendőben, a hatodik hónapban, a hónap ötödik napján: Én ülök vala házamban, és Júda vénei ülnek vala előttem és esék reám ott az Úr Istennek keze. 2 És látám, és ímé volt mintegy tűznek formája, derekának alakjától fogva lefelé tűz volt, és derekától fogva fölfelé mint a fényesség, mint az izzó érc. 3 És kinyújta egy kézformát, és megragada engem fejem üstökénél fogva, és fölemelve vitt engem a Szellem a föld és az ég között, és bevitt engem Jeruzsálembe isteni látásokban a belső kapu bejáratához, amely északra néz, ahol a bosszúság bálványának helye volt, amely bosszúságra ingerel vala; 4 És ímé, ott volt Izrael Istenének dicsősége, ama látás szerint, amelyet láttam a völgyben. 6 És mondá nékem: Embernek fia! Látod-e mit cselekszenek? A nagy utálatosságokat, melyeket Izrael háza itt cselekszik, hogy eltávozzam az én szenthelyemtől. 14 És vitt engem az Úr háza kapujának bejáratához, amely északra van, és ímé ott asszonyok ülnek vala, siratván a Tammúzt. 15 És mondá nékem: Láttad-é, embernek fia? Még egyéb, ezeknél nagyobb utálatosságokat is fogsz látni. 16 És bevitt engem az Úr házának belső pitvarába, és ímé az Úr templomának bejáratánál, a tornác és az oltár között mintegy huszonöt férfiú volt, kik hátukkal az Úr templomára és orcájukkal keletre fordultak, s ezek kelet felé leborulva imádták a napot.

Azt hitted hitetelen a Kísértő szellemében, hogy ide csak oéyanok szoktak írni,akik nem ismerik az Isten szent prófétáinak írásait és az Úr Jézus tanítását?

 

 

 

Előzmény: Aqwsed12345 (195992)
Aqwsed12345 Creative Commons License 4 napja -2 0 195992

Dániel könyve 9:24-27

a Vulgata szerint és magyarázata

 

 

24 Hetven hét * szabatott ** a te népedre és szent városodra, *** hogy megszűnjék a törvényszegés **** és véget érjen a bűn, ***** eltöröltessék a gonoszság ****** és eléhozassék az örök igazság, ******* beteljesedjék a látomás és jövendölés ******** és felkenetik a Szentek Szentje. *********

 

Magyarázat:

  • * Hetven hét, azaz hétszer hetven év, 490 év. Hogy itt nem a közönséges, hét napos hetet kell érteni, kitűnik a jövendölés céljából, és a hetven hétnek vonatkozásából a fogság hetven évére (2. v.). Ugyanis az angyal a jövendölés által vigasztalni akarja Dánielt; de minő vigasztalás lenne az, ha azt hirdetné neki, hogy a városnak hetven éves pusztúlásaért kárpótlásúl hetven közönséges hét fog eltelni annak újabb pusztúlásaig (26. v.); ennélfogva itt a hetek hosszabb időszakot jelentenek, és pedig évheteket, minőkről Móz. III. 25,8. is szól. E helyen az évhetek világosan időmértékűl vétetnek, mint ez más régi népeknél sem volt szokatlan. Az angyal, úgy látszik, mint szent számot választotta azt, vonatkozólag az öröm- vagy szabadúlás-évre, mely hét évhét után következett be, és előképe volt az Úrnak a hetven évhét mulva bekövetkezendett váltság-évére.

  • ** határoztatott. Isten a Messiás elküldését hosszabb időre szabta; de az isteni irgalom hetven évhetet szabott, s arra ennyi időt határozott.

  • *** Az angyal Dánielénak mondja a népet és várost, ama gyöngéd részvétért, melylyel annak sorsa iránt viseltetett.
  • **** A héber szerint: befejeztessék, egyszersmind az igazságos Isten szemei elől eltakartassék.
  • ***** bocsánat és új sziv teremtése által. A héber szerint: és bepecsételtessék a bűn. Ádámtól kezdve uralkodott a bűn (Rom. 5,13.), és a törvény, ámbár magában jó és szent (Rom. 7,12.), az emberi akarat romlottsága és gyarlósága miatt, mégis alkalmat nyujtott a bűn sokasítására (Rom. 5,20.); a Messiásnak volt fentartva, a bűnnek véget vetni s azt mintegy lepecsételni a lélek élő törvénye által (Rom. 8,2.), mely a bűn és halál törvényétől megszabadít.
  • ****** Az ó törvény, mely csak árnyéka volt a jövendő dolgoknak (Zsid. 10,1. s követk.), áldozatai által nem törölhette el a gonoszságot; azért lépett az Isten Fia azok helyébe (Zsolt. 39,7.), és Báránynak neveztetett, ki elveszi a világ bűneit (Ján. 1,29. Ján. I. 2,2.).
  • ******* Valamint a Messiásnak tartatott fel az, hogy a bűnt eltörölje, úgy az is, hogy az örök igazságot t. i. a kegyelmet és igazságot a földre hozza; mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem és igazság Jézus Krisztus által (Ján. 1,17.).
  • ******** Mások szerint: megpecsételtessék, befejeztessék, mi egyre megy, mert a jövendölések teljesedésével azok célja el van érve, s igy azok lenni megszünnek. Jézus Krisztus volt legfőbb célja minden jövendölésnek, célja a törvénynek (Rom. 10,4.), s azért teljesítette és megpecsételte ő azokat.
  • ********* Szentek Szentjének csak a Messiás neveztethetik, a mennyiben ő maga az Istenség (Izai. 9,6.). Fölkenetett a szentek Szente, midőn hivatalára fölruháztatott a Szentlélek mindazon ajándékaival, melyek az Istenségben rejteznek (Izai. 11,1. s követk.), és valósággal bevezettetett e hivatalba, midőn tanítói tisztét elkezdte. A héber szerint: hogy fölkenessék a szentek Szente, t. i. a templom, az új szent község, az új Anyaszentegyház, a mennyiben a templom gyakran vétetik a szent közösség helyett (Zakar. 6,12. Zsolt. 14,1. Vesd össze: Kir. II. 7,13. 8-ik jegyz.). Mivel a szentegyház azon test, melynek feje Krisztus (Efez. 1,23. 4,4.12.16.), s a kettőt egymástól nem lehet elválasztani, azért a héber szövegben a Vulgata fordítása is együtt érthető, s viszont ebben amaz.

 

25 Tudjad azért és jegyezd meg: Azon ige kihirdetésétől, * hogy ismét fölépíttessék Jeruzsálem, ** Krisztusig, a fejedelemig, *** hét hét és hatvankét hét leszen; **** és ismét fölépíttetnek az utcák és kőfalak az idők szorongatásában. *****

 

Magyarázat:

  • * Isten végzésének, mint 23. v. s egyszersmind egy földi király parancsának kihirdetésétől, mely által amaz előbbi teljesedésbe megy.
  • ** A héberben szó szerint: hogy Jeruzsálem visszahozassék és fölépíttessék, azaz, hogy Jeruzsálem régi terjedelmében s különösen egykori erősségében ismét fölépittessék. Ez alatt tehát nem az az első, szegényes építkezés értetik, mely azonnal a babiloni fogság után nehány ház emelésével elkezdetett: hanem azon építés, mely által Jerusalem alkalmassá tétetett arra, hogy ismét erős város lehessen. A parancs, hogy Jerusalem ismét erős várossá építtessék, hosszúkezű Artaxerxes, persa király huszadik évében adatott ki, midőn az ő pohárnoka, Nehemiás, teljes hatalmat nyert arra, hogy atyái városát kőfallal körűlvehesse és kapukkal elláthassa (Ezdr. II. 2,1–8.). Círus csupán azt engedte meg a zsidóknak, hogy hazájokba visszatérhessenek és templomot építhessenek (Krón. II. 36,23. Ezdr. I. 1,2. 5,13.15. 6,3.); de sehol sem találtatik tőle parancs az iránt, hogy Jerusalem ismét erős várossá építtessék. Az, mit a zsidók ellenségei (Ezdr. I. 4,12–16.) a város kőfalairól írtak a persa királynak, puszta rágalom volt, mint Ezdr. I. 4,3.24.-ből kitűnik; és Izai. 44,28. 45,13. helyei csak azon engedményre vonatkoznak, melynélfogva a város első, szegényes építése megkezdetett. E szerint a hetven évhét Artaxerxes uralkodásának huszadik évével kezdődik; s így a babiloni fogságból való visszatérés után s ezen huszadik év közötti kilenczven esztendőt, – mint előkészületi korszakot az új államnak Nehemiás által leendett tulajdonképeni megalapításához s a város megerősítéséhez, – az angyal mellőzte.
  • *** az ő születéseig, vagy kereszteltetéseig, t. i. hivatalába való fölavattatásaig; az utóbbit fogadják el, s alaposabb okoknál fogva, az értelmezők; mert hivatalának gyakorlásával kezdődik tulajdonképen Jézus működése, s ennyiben az ő megjelenését is, mint azzal összeesőt együtt kell érteni; ez időpont mellett szól az évhetek száma is. Ugyanis a hetven hét lefolyása után vala az egész mű bevégezendő, s a hetvenedik hét közepén fogott a Messiás megöletni. Ha tehát az ő megjelenésének ideje a 69-ik évhét utánra esik, akkor ez alatt nem az ő születésének, hanem tanítói hivatalának idejét kell érteni, mert a 69-ik évhét vége és a 70-ik évhét közepe közt csak három és fél év vagyon, mely igen is évszáma Jézus tanításának, de az ő születésétől halálaig terjedő évek száma nem lehet.
  • **** Az angyal azon időt, mely a város tulajdonképeni fölépülésétől a Messiás föllépteig vala lefolyandó, ismét két korszakra osztja, t. i. hét és hatvankét évhétre. A hét évheti idő jelenti a város épülését teljes helyreállítatásaig. Mert habár Nehemiás fáradhatlan szorgalma által Jerusalem kőfalai 52 nap alatt fölépűltek (Ezdr. II. 6,15.), mindazáltal még könnyen lefolyhatott hét évhét, azaz 49 év, míg a város ismét teljesen fölépűlt, s annyira megerősíttetett, mint azt ellenei az ostrom alkalmával utóbb találták. A 62 évheti időkör jelenti az ó szövetség átmeneti korszakát az új frigyre, a mennyiben azalatt egyrészről a zsidó papi-állam, az Anyaszentegyház előképe, képződött, más részről a zsidóság soknemű felekezetekre szakadozni kezdett, s ez által egyszersmind közeledő végét nyilván kijelentette.
  • ***** Nehemiás ismét elkezdé a várost építeni, de szorongató időkben. Mert a szomszéd népek ellenszegűltek az ő szándékának, és összeszövetkeztek azon végre, hogy Jerusalemet megtámadják, s az elkezdett munkát meggátolják, úgy hogy a zsidók, kik a kőfalat építették, s terhet raktak vagy hordtak, egyik kézzel munkálkodtak, a másikkal védeleműl kardot fogni kényszerültek. Lásd Ezdr. II. 4,8.17.18. – Ily módon a 69 évhétnek kezdet-pontja a hosszukezű Artaxerxes uralkodásának huszadik évére esik, végpontja pedig Krisztus Jézusnak János által való megkereszteltetésére. E megszabott időkört igazolja az időszámítás is; mert Artaxerxes 20-ik éve és Krisztus kereszteltetése között épen 69 évhét, azaz, 483 év vagyon. Ugyanis a megigazított időszámitás szerint, a hosszúkezű Artaxerxes uralkodásának 20-ik éve Roma épít. után 299-ik, azaz Krisztus előtt 455-ik évre esik. Miután ker. János Luk. 3,1. szerint Tiberius császár 15-ik évében lépett föl s vitte végbe Krisztus keresztelését, ez pedig Roma épít. után a 782-ik év: ezen számok, tehát ama két időpont között, épen 483 év vagyon. Nevezetes egyébiránt ezen jövendölésnél, hogy más időszámitások szerint is, melyek némely persa királyok uralkodási évszámára nézve némi ingadozásra adnak alkalmat, a különböző vélemények mindössze is valami tíz évi eltérést mutatnak, ennek pedig prófétai számnál, mely nem vehető mathematikai szigorú pontossággal, mivel az eseményeknek sincs kezdettől végig számtani határozottságuk, – nem lehet oly nagy fontosságot tulajdonítani.

 

26 És hatvankét hét után megöletik a Krisztus; * és nem leszen az ő népe, mely őt megtagadja. ** És egy nép az jövendő fejedelmével a várost és szentélyt elpusztítja; *** ennek vége rombolás, **** s a háború elmúltával az elhatározott pusztulás. *****

 

 

Magyarázat:

  • * a 62 évhét után, melyet már hét évhét megelőzött (25. v.) tehát a 70-ik évhétben, és pedig az évhét közepén (27. v.). A héber szerint: a Krisztus kiírtatik (erőszakos halállal hal meg Zakar. 13,6.7. a gonosztevők halálával Zsolt. 36,9. Péld. 2,22. V. ö. Izai. 53,12.).
  • ** A zsidók, kik Messiásukat megtagadják és megölik, megszűnnek az ő népe lenni. A héber szerint: és nem gondol vele (t. i. a nép, épen mivel őt megtagadja); vagy, ő nem lesz a népnek, mely őt megöli, fejedelme. Mások szerint: a Krisztus kiírtatik, de nem önmagáért, vagy önmaga végett.
  • *** A romaiak Titus hadvezérök alatt jöttek, és elpusztították a várost és templomot.
  • **** A város és templom vége teljes romlás leszen. A héber szerint: vége áradás leszen, a csapások árja fog zúdúlni a városra és templomra. V. ö. Luk. 19,44. 21,6.
  • ***** melynek elmúltával nemcsak hogy a város és templom romban hevert, hanem a hűtelen és lázadó népnek maradványa is az egész világon szétszóratott. Mások a hébert így: és a háború csak a végpusztulás után fog végződni.

 

27 De az egy héten * sokakkal megerősíti a szövetséget, ** és a hét felén *** megszűnik az eledel- és egyéb áldozat; **** és leszen a templomban a vészthozó undokság, ***** s véges-végig megmarad a pusztulás. ******

 

Magyarázat:

  • * az utolsó, a 70-ik héten.
  • ** Ezt Jézus Krisztus cselekedte, ki az Ábrahámmal kötött szövetséget a kegyelemnek evangéliomi frigyévé változtatta át. E változás az utolsó évhétben történt meg, az évhét kezdetén, az ő tanításának hirdetése által; azután tanításának pecsétje, az ő halála által az évhét közepén; végre az apostoloknak ezután következett prédikálása által az évhét utolsó felében. Ő sokakkal, azaz, többekkel kötött szövetséget; nem mintha Krisztus nem halt volna meg mindenikért (Kor. II. 5,15.), hanem mivel nem akarták mindnyájan elfogadni a váltság jótéteményét, mint a zsidók legnagyobb része hitetlenség és hűtelenség által magát abból kizárta.
  • *** A 70-ik évhét közepén.
  • **** Ezen utolsó évhét közepén az ó szövetségi áldozatok megszűnnek. Mivel ez áldozatok Krisztus halála által lőnek megszűntetve (Zsolt. 39,7. Zsid. 10,5. s követk.), tehát Krisztus halála az utolsó évhét közepére esik, vagy is a három és fél évre nyilvános tanítói hivatalában lett föllépte után, mi az időszámítással is összehangzik; mert addig tanított Krisztus.
  • ***** Ez azon iszonyatosságokban teljesedett, melyeket a zsidók, különösen az úgynevezett buzgólkodók felekezete a Titus általi ostrom alatt a templomban cselekedett. Erről szól maga Krisztus is Máté 24,15.16. Márk 13,14. Luk. 21,20.21. A héber szerint: És a templom ormán lesz a pusztitás utálatossága (a római sas oda emeltetik). Mások szerint: az utálatosságok elterjedése miatt leszen a pusztúlás.
  • ***** A héber szerint a meghatározott pusztúlás mindvégig fog omlani az elpusztított helyre (teljes megsemmisítésig fog omlani az Úr haragja ezen elpusztított helyekre). Most is tart még e pusztúlás, és tartani fog az idők végezetéig; akkor fogja Izrael rettenetes isten-gyilkosságát elismerni, s bűnbánólag akkor tér vissza Istenéhez és Messiásához. Vesd össze: Krón. II. 12,7.
Előzmény: Aqwsed12345 (192034)
Aqwsed12345 Creative Commons License 4 napja -2 0 195991

Dániel könyve 9:24-27

 

Septuaginta (LXX) szerint:

  • 24 Hetven hét van elrendelve néped és Sion városa számára: hogy véget érjen a bűn, és megszüntesse a hamisságokat és eltöröljék a törvénytelenségeket, megértsék a látomást, és adassék örök igazságosság, a látomás beteljesedjen, és örömet leljen a Szentek Szentje. 25 És meg fogod érteni, örvendezni fogsz, és felfedezed a válaszokat az előírásokra, és újjáépíted Jeruzsálemet, mint az Úr városát. 26 És a hét és hetven és hatvan-két hét után egy Felkent eltávolításra kerül, és nem lesz többé. És a nemzetek királya lerombolja a várost és a szentélyt az Felkenttel együtt, és annak végzete haraggal jön, még a végzetek idejéig. Háború által lesz megtámadva. 27 És a szövetség sokak számára fenn fog maradni, és ismét visszatér, és szélesen és hosszan lesz újjáépítve. És az idők végzete [még hét év és hetven ideje és hatvan-két ideje után] [a háború végzetének idejéig még a pusztulás is eltávolításra kerül] [amikor a szövetség sok hétig uralkodik]. És a hét felénél megszűnik a véres áldozat és az ételáldozat, és a templomban lesz a pusztító utálatosság, egészen az időszak végzetéig, és beteljesedés adatik a pusztulásért. 

 

Theodotion szerint:

  • 24 Hetven hét van lerövidítve a te népedre és a szent városra: hogy beteljesedjék a bűn és megpecsételődjenek a bűnök, és engesztelés történjen a gonoszságokért, és eljöjjön az örök igazságosság, és megpecsételődjön a látomás és a próféta, és felkenjenek egy Szentek Szentjét. 25 És tudni fogod, és meg fogod érteni: Az ige kimondásától, hogy Jeruzsálem újjáépüljön, a Felkent vezérig hét hét és hatvankét hét telik el, és visszatér, és újjáépülnek az utcák és a fal, és kiürülnek az idők. 26 A hatvankét hét elteltével a Felkent elpusztul, és ítélet nem lesz ebben. És elpusztítja a várost és a szentélyt az eljövendő vezérével együtt. És elvágatnak áradattal, és pusztulás lesz a lerövidített háború végéig. 27 És az megerősít egy szövetséget sokakkal, és a hét felénél megszűnik a véres áldozat és az ételáldozat, és a templomban lesz a pusztító utálatosság egészen a beteljesedésig, és beteljesedés adatik a pusztulásért.
Előzmény: Aqwsed12345 (192034)
rhemaáb Creative Commons License 4 napja -2 0 195990

....sokan értik szó szerint Szavaimat, amelyek gyakran szimbolikusak.

rhemaáb Creative Commons License 4 napja -2 0 195989

Isten mondá :

mindennap imádkozzatok második eljövetelemért, ami maga a második pünkösd

----------------------

Ezért fohászkodom Istenünk legyen meg terved szerint Ámen !

Leslie07 Creative Commons License 5 napja -2 0 195988


Először is nincs Khrisztosz Isten, csak a Leslie07 fejében létezik, és nem a valóságban."

 

Azt állítod, hogy nincs felkent az Isten fiai között?

 

Ezzel tagadod a Zsoltáríró  által kinyilatkoztatott igazságot, a mi nem meglepő, hisz tőled ,aki az Khrisztosz Isten káromlására hagytad magad kiképezni jehova papjai írásai által más nem is várható el.

 

Zsoltárok 45: 7 Királyi trónod, Isten, örökké áll, kormánypálcád az igazság pálcája. 8 Szereted az igazságot, gyűlölöd a gonoszságot, azért kent fel téged Isten, a te Istened, az öröm olajával, társaid felett. 

 

Nos mégiscsak egy Istent a társai közül felkentté tett az Isten fiainak az Atyja.

 

Mózes róla írja, hogy Jákóbot kapta az istenek Atyjától örökrészül sors által.

 

5.Mózes 32:7. Emlékezzél a rég letűnt napokra, Vedd fontolóra az esztendőket nemzedékről nemzedékre! Kérdezd meg atyádat, majd elmondja, Véneidet, ők majd elbeszélik! 8. Amikor kiadta a Fönséges a népnek örökségét, Amikor az emberek fiait különválasztotta, A népeknek határokat Az Isten fiainak számához mérten szabott. 9. Mert az Úrnak a népe lett a része, Jákob jutott neki örökségül. 

Mózes a Felkent azaz a Khrisztosz Istent ezért nevezi az istenek Istenének, mert 

tisztában volt azzal, hogy felkenetett az istenek fölé.

5.Mózes 10:17Mert az Úr, a ti Istenetek, isteneknek Istene, és uraknak Ura; nagy, hatalmas és rettenetes Isten, aki nem személyválogató, sem ajándékot el nem fogad.

 

Úgyhogy nem írtál  igazat. Legalább is a Zsoltárok írója másat állít,mint amit te állítasz.

 

A hazugság csúnya dolog, főleg ha az Isten Szava ellen irányul!

 

Az ilyen cselekedet távol tartja tőled a Szentszellem Istent.

 

Hogyan akarsz így általa újjászületni?

Előzmény: bethsabé (195530)
Leslie07 Creative Commons License 5 napja -2 0 195987

 Az apostolok tudták, hogy Jézus, Isten Fia. Nem kellett ilyen istenellenes dogmákat gyártaniuk ahhoz, hogy felfogják, hogy ki az egyedüli Isten és annak a földi Fia."

 

Ebben sem írtál igazat.

 

Jézus Áron leányának Máriának a fia, Józsefnek fogadott fiaként a Júda törzséhez számláltatott.

 

Nem Ő az Isten, hanem az,aki az égből szállott alá, hogy benne lakozást nyerve véghezvigye

a megváltás tervét,amit Zakariás próféta által előre kinyilatkoztatott:

 

Zakariás 12:1 Az Úr Igéjének terhe Izrael ellen. Így szól az Úr, aki az egeket kiterjesztette, a földet fundálta, és az ember kebelébe szellemet alkotott:10 A Dávid házára és Jeruzsálem lakosaira pedig kiöntöm a kegyelemnek és könyörületességnek Szellemét, és reám tekintenek, akit átszegeztek, és siratják Őt, amint siratják az egyetlen fiút, és keseregnek utána, amint keseregnek az elsőszülött után.

 

A Jézus testével Isten vállt eggyé, konkrétan az egyszülött Isten.

 

János 1:1 Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige. 2 Ő kezdetben az Istennél volt. 14 Az Ige testté lett, közöttünk lakott, és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, telve kegyelemmel és igazsággal.  18 Istent soha senki sem látta: az egyszülött Isten, aki az Atya kebelén van, az jelentette ki őt.

Előzmény: bethsabé (195530)
Leslie07 Creative Commons License 5 napja -2 0 195986

világtörténelemben eddig a homoszexuálisok meg az egyéb perverzek üldözve voltak, mert minden valamirevaló hitrendszer diszkriminálta az ilyeneket."

 

A Római birodalomban, valamint Szodomában és Gomorában nem.

 

 A világ nyugati része ehhez az időhöz szeretne visszatérni.

 

 

 

Előzmény: Ayrton64,5 (195984)
Ayrton64,5 Creative Commons License 5 napja -2 0 195985

Minden a "tolvajnyelvről" szól, a narratívákról: https://alapjogokert.hu/vilagfigyelo/haboru-csatak-nelkul Talán ezért kellett Bábelnél összezavarni az emberiség tökéletes nyelvét? 

Előzmény: Ayrton64,5 (195984)
Ayrton64,5 Creative Commons License 5 napja -2 0 195984

Hát ez nem nevezhető másnak, mint szélhámosságnak. De minden stabilnak hitt hitrendszer - még a legnagyobb is - szélhámossággá változotthttps://rumble.com/v4isdsk-csehorszg-pspkei.html

 

Értem ez alatt nemcsak a vallásos hitet, hanem pl. a nemzetközi jogot és minden olyan társadalmi axiómát, ami 2000 vagy 6000 éve létezik. Pl. az LGBTQ ideológia egyik alaptétele, hogy a világtörténelemben eddig a homoszexuálisok meg az egyéb perverzek üldözve voltak, mert minden valamirevaló hitrendszer diszkriminálta az ilyeneket. Ezt is meg akarják változtatni, fel akarják rúgni és az internacionálé szavait követni: "a föld fog sarkából kidőlni, semmik vagyunk s minden leszünk".

 

https://alapjogokert.hu/vilagfigyelo/az-ensz-szerint-a-vallasoknak-igazodniuk-kell-az-lmbtq-ideologiahoz 

Előzmény: Leslie07 (195983)
Leslie07 Creative Commons License 6 napja -2 0 195983

"Ha fiatal vagy, azzal a ténnyel is szembe kell nézned, hogy soha sem fogsz megöregedni a dolgok jelenlegi rendszerében. Miért nem? Mert az összes bizonyíték a Biblia próféciájának beteljesedésében azt jelzi, hogy e korrupt rendszer vége néhány éven belül esedékes. ... Ennélfogva, fiatalként, semmiféle hivatást sem fogsz tudni betölteni, amit ez a rendszer kínál. Ha most középiskolás vagy, és azon gondolkodsz, hogy egyetemre mész, az azt jelenti, hogy még legalább négy, talán hat vagy nyolc évnek is el kell telnie addig, amíg egy szakterületen képesítést szerezhetsz. De hol lesz addigra már ez a rendszer? Nem sok lesz már neki hátra, vagy talán már véget is ér addigra!" (Ébredjetek! 1969. május 22. 15. oldal)

Ez önmagában minősíti jehova papjainak kötődését a hitető szellemekhez.

Ezek az angyalok,akikre hivatkoznak nagy valószínűséggel a Sátán angyalai ,akik szórakoznak velük:

 "... az angyalokat az Úr hatalmazta fel, hogy közvetítsék az utasításait a földi szervezete tagjainak. Hogy ez hogyan megy végbe, azt nem szükséges megértenünk." (Őrtorony 1933 december 1, 364. oldal)

Előzmény: Ayrton64,5 (195216)
Leslie07 Creative Commons License 2024.03.12 -2 0 195982

A LÉLEK ÉS A SZELLEM TAGADÁSA JEHOVA PAPJAI ÍRÁSAIBAN

 

 

 

Ezt írják az ember lelkét és a szellemét tagadó jehova papjai egyik kiadványukban:

 

 

MI JUT eszedbe, ha a „lélek” és a „szellem” kifejezést hallod? Sokan hisznek abban, hogy ezek a szavak valamiféle láthatatlan és halhatatlan részünkre utalnak. Úgy vélik, hogy amikor valaki meghal, ez a láthatatlan része elhagyja a testét, és tovább él. Mivel ez a nézet annyira elterjedt, sokan csodálkoznak, amikor megtudják, hogy a Biblia egyáltalán nem ezt tanítja."

 

https://www.jw.org/hu/konyvtar/konyvek/biblia-tanitasa/mit-jelent-a-lelek-es-a-szellem-kifejezes/

 

De igazat írnak-e jehova papjai az ember lelkével és az ember szellemével kapcsolatban?A Szentírásból megtudhatjuk, hogy jehova papjai hazudnak és ellentmondanak az Igaz Isten Szavának.

 

Izrael Istene kijelentette Zakariás próféta által, hogy az ember kebelébe Ő szellemet alkotott:

 

Zakariás 12:1 Az Úr Igéjének terhe Izrael ellen. Így szól az Úr, aki az egeket kiterjesztette, a földet fundálta, és az ember kebelébe szellemet alkotott:

 

Így lett a Teremtő Isten Khrisztosz, minden test szellemének Istene.

 

4. Mózes 16:22 Ők pedig arcukra borulának, és mondának: Isten, minden test szellemének Istene! Nem egy férfiú vétkezett-é, és az egész gyülekezetre haragszol-é?

 

Majd Jeremiás prófétánál olvasunk a lélek teremtéséről:

 

Jeremiás 38:16És megesküvék Sedékiás király Jeremiásnak titkon, mondván: Él az Úr, aki teremtette nékünk e lelket, hogy nem öllek meg és nem adlak azoknak az embereknek kezébe, akik keresik a te lelkedet!

 

Az Ószövetség prófétái ellentétben jehova papjaival nem tagadták, hogy az ember

test lélek és szellem.

 

De mit tanított az Úr Jézus?

 

Az Úr Jézus azt hirdette tanítványainak, hogy a test halála után a lélek tovább él.

 

Máté 10:28És ne féljetek azoktól, akik a testet ölik meg, a lelket pedig meg nem ölhetik; hanem attól féljetek inkább, aki mind a lelket, mind a testet elvesztheti a gyehennában.

 

 

A Khrisztosz Isten apostolai az ember testéről, lelkéről és szelleméről tanuskodtak:

 

1.Thess.5:23. Maga pedig a békesség Istene szenteljen meg titeket egész végig, és egész valótok: a szellem s a lélek és a test, kifogástalanul őriztessék meg a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére,

 

Nem a test az élő lélek, hanem a testben van élő lélek. Isten a test élő lelkeivel kötött szövetséget:

 

1.Mózes 9:"A felhőkben lesz tehát a szivárvány s én látni fogom s megemlékezem arról az örök szövetségről, mely az Isten s a földön lévő minden testnek minden élő lelke között létrejött.

 

Álljunk ellent jehova papjai hazugságainak és ragaszkodjunk az igaz Isten Szavához!

 

Jób 12:Akinek kezében van minden élőnek lelke és minden ember testének szelleme.

 

Jób írása kizárja azt a lehetőséget, hogy a szellem a léleknek csak egyik aspektusa lenne.

 

A Szentírás azt tanítja, hogy Isten az embernek a saját képére és hasonlatosságára

lelket és szellemet  TEREMTETT, majd hústestet, a léleknek és a szellemnek.

 

A szellem az,aminek újjá kell születnie ,mert az a Halál hatalmába került az Édenben 

az engedetlenség napján. Nem a lelke halt meg Ádámnak az engedetlenség napján, nem is a teste,

hanem a szelleme lett a Halál prédájává.

 

Aki tagadja az ember szellemének a létezését, az az ember szellemének a Halálból az Életbe 

való újjászületését is tagadja. Pontosan ezt teszik jehova papjai a saját kárukra.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!