Keresés

Részletes keresés

llang-ilang Creative Commons License 2019.02.23 0 0 165836

"2. Mindenható ugyan, de gonosz, mert az információ birtokában mégis megteszi, megalkotja."

 

 

 

 

 

 

 

Én ugy látom Jahova mindent megtett a szőlőjéért:

 

Ésa 5:

 

2. Felásta és megtisztítá kövektől, nemes vesszőt plántált belé, és közepére tornyot építtetett, sőt benne már sajtót is vágatott; és várta, hogy majd jó szőlőt terem, és az vadszőlőt termett!

 

4. Mit kellett volna még tennem szőlőmmel; mit meg nem tettem vele? Miért vártam, hogy jó szőlőt terem, holott vadat termett?!

 

 

 

Lucifert egy fedhetetlen tökéletes szabad akarattal rendelkező lénynek teremtette Isten. Mégis melyik jelző alapján mondod gonosznak? Hol a hiba, most te beszélj.

 

 

Előzmény: Törölt nick (165832)
llang-ilang Creative Commons License 2019.02.23 0 0 165835

"Másként olvasunk. :)" Egy irást csak 1 féleképpen lehet olvasni:)  Jézus is erre hivatkozott:"Mint olvasod? Lk 10,26 

 

"szakaszt mondok, mert a nap 24h nem felel meg a valóságnak, és igen hosszú időszakokat ölel fel.)" Ha a teremtés könyvén kivül valami uj evangéliumot kaptál ne hallgasd el elölünk. Addig is maradjunk az ott leirtaknál, ami 24 órás ciklusokrol beszél:

 

 5. És nevezé Isten a világosságot nappalnak, és a setétséget nevezé éjszakának: és lőn este és lőn reggel első nap.

8. És nevezé Isten a mennyezetet égnek: és lőn este, és lőn reggel, második nap. 

 

 


Egy-egy ilyen szakaszban volt egy este és volt egy reggel. Tudom az örtorony 7 ezer évnek mond minden egyes szakaszt, te pedig gondolom szintén erre a megállapitásra jutottál, persze természetesen attol függetlenül. (lehet hogy már csak ezer év , nemtudom épp melyik aktuális)

 

AKkor tehát 3500 évig tartott az éjszaka is? mivel minden egyes szakaszban 1 nappal és egy éjszaka volt.

3500 éves sötétségben hogy maradt meg az élövilág arra gondoltál már?

 

De ellenörizzük csak le hogy melyikünk egyenlete a helyes, 24 orásak voltak a teremtés napjai vagy 7 ezer évesek? Az ellenörzést pedig a következő képpen tudjuk elvégezni:

 

Jahova egyszer szabott időt Izrealnek hogy akkor dolgozzanak, és egy elkülönitett idöt pedig vele töltsenek, eképpen:

 

 

 

 

2Móz 20,9 Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat;

10. De a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja: semmi dolgot se tégy azon se magad, se fiad, se leányod, se szolgád, se szolgálóleányod, se barmod, se jövevényed, a ki a te kapuidon belől van;

11. Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék.

 

 

Kétszer van emlitve itt a 6 nap, nyilvánvalóan ugyanannyit jelent mindkét esetben ugye? 6x24 orát? Ha az egyik helyen 6 napot jelent a hat nap akkor a másik versben is ugyanennyit ugye? Már ha következetesek akarunk lenni...

Mint van megirva, mint olvasod?

 

 

 

 

 

 

 

 

"Ha a Sátán korábban fellázad, még az ember megalkotása előtt. Akkor Isten megnyomja a Stop gombot. és azt mondja, tessék bizonyíts! És máris nincs belekavarva az ember nem okoz nekik felesleges szenvedést. Sátán pedig bizonyítja, vagy sem vádjait, és megbukik igen gyorsan.

 

Habár ahogy mondtam, Isten számtalan módot találhat a megoldásra."

 

 

-Már sokadszorra kérlek hogy mi az a számtalan megoldási mód? csak irj le 3-at.

-Mit jelent az hogy Isten megnyomja a stop gombot?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (165825)
PBea JT Creative Commons License 2019.02.23 -2 0 165834

"amit fogságban irtak át Görögre.

Az a baj kedves Bea, hogy biblia eredetből is kettes alá vagy. :)"

 

Ettől függetlenül Isten valamiért nem engedte meg, hogy A-R-Á-M-I nyelven írt Ószövetség maradjon fent, pláne nem HÉBER BIBLIA!

 

Az a baj, hogy fonákul tálalod ezt is, lévén homályosítod a HÉBER NYELV kialakulásának időszakát, lévén "pontozott"héber idézetekre hivatkozol rendszeresen, aminek -valljuk be- köze nincs az arámihoz, sem a göröghöz.

 

"kettes alá vagy"

 

A Te osztályzatod vajmi kevéssé érdekel engem, lásd, nem embereknek kell megfelelnünk, bár ugye a kettes alá épp megfelel... :) 

Előzmény: Törölt nick (165833)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.23 0 0 165833

amit fogságban irtak át Görögre.

Az a baj kedves Bea, hogy biblia eredetből is kettes alá vagy. :)

Előzmény: PBea JT (165830)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.23 0 0 165832

Pont ez az, a lehetőség :)

lehetősége van tudni, vagy akár nem tudni a jövőt.

 

Él-e a lehetőségével?

 

Ha pedig élt, és a beszerzett információi alapján mégis elbaltázza a teremtést, akkor számomra nem sok következtetési lehetőség marad.

1. nem mindenható, csak hatalmas.

2. Mindenható ugyan, de gonosz, mert az információ birtokában mégis megteszi, megalkotja.

 

és ez rendben is van, lenne. Csak ebből kifolyóllag hazug is, több dologban más állitva magáról. És hab a tortán, hogy engem az embert óhajt kioktatni, helyes-helytelen igaz, és más becület dolgairól. .

 

.

 

És ha már itt tartok, akkor a szerződés kétoldalú. Vagyis kölcsönös elfogadásról szól, együttmüködésről.

Én az ilyet páros lábbal rugnám ki az életemből, nem foglalkozva azzal, hogy ennyi időt és éérzést fektettem bele.

És nyilván Ő is páross lábbal rúg ki engem, ha nemeszem meg amit Ő mond.

 

és má nem is tudom mióta kattogunk ezen. :)

az én Istenem, nem lessz butább, tudatlanabb, nem lessz hatalmásban kisebb, vagy más igazságtalan. azzal a számomra ismert ténnyel, hogy nem óhajtotta használni a jövőbelátás képességét. Pont ettől lessz egy kicsit még szimpatikusabb, nem turkál előre, nem nézi meg az iskolatáskám, nemleselkedik a sarkon ...stb.

bizik bennem az emberben. Nem a hátsóajtón lopódzik be, hogy megéze mi van nálam, hanem megvárja mig ajtót nyitok, meghivom, beavatom, és feltárok...

 

A tolvaj, és becstelen az más, persze az befurakodik, kutakodik, beszökik. A bizalmatlan kutakodik, és kémkedik...

 

Tehát a mindenhatóság ne lehet ok, vagy palást.

Megteheti? meg. Jogossan? nem.

a jog, és igazság Istene Ő, az ember pedig megadta Neki a jogot a lázadással, ellensége lett, felhatalmazta, onnantól kezdve joggal, igazsággal tekint az ember jövőjébe. És ennek kapcsán hoz döntéseket, tesz kijelentéseket.

 

De, még ezen cselekmény után is, jól látható, bizonyos esetekben nem él/t a jövőbelátás képességével.

 

és már kitudja hánnyadszor mondom el.

ez az, én Istenem, az én szememben ilyen. Nekem igy testszik, igy tudja a lelkem befogadni, és magam alárendelni.

 

Teljességgel tiszteletben tartom, mások véleményét, akik azt gondolják, hogy a Ő Istenük látta, s mégis megtette. Ha eltudják ilyennek fogadni, hát fogadják. Megemészti a lelkük, eltudják helyezni, hogy ne érezzék magukat kényelmetlenül. az Övék ilyen. :)

Kész. Még csak azzal se nyaggatok senkit, hogy a hamissság szelleme dolgozik benne. Nem az én dogom ez se. :)

 

Előzmény: Törölt nick (165831)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.23 0 0 165831

Akinek lehetősége van lopni, az nem lop feltétlenül. — szerintem bízhatsz abban teljes nyugalommal, hogy Isten sosem fog lopni. Azt nem mondod, hogy Isten nem teheti meg, hogy lopjon, ugye? Valamiért mégsem kételkedsz abban, hogy nem lop meg téged (téged sem). 

Előzmény: Törölt nick (165826)
PBea JT Creative Commons License 2019.02.23 -2 0 165830

"Milyen nyelven íródott a Biblia? 

Héber."

 

A legrégebbi ószövetségi leletre, a GÖRÖGÜL ÍRT  Septuagintára, avagy a görög újszövetségi iratokra gondolsz?

 

Vagy netán a két görög irat adja ki a hébert?

 

Netán valójában arámit akartál írni, mivel olyan, hogy héber írás akkoriban még nem is volt? 

 

 

Előzmény: Törölt nick (165813)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.22 0 0 165829

Mit redel Isten az ember hatalmába

1Móz 1:28 És megáldá Isten őket, és monda nekik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.

gondolo a Te bigliádban ott áll az is, hogy sátánt pedig üsstek! keressétek.

:D Nah! ez a röhej, hogy semmi nem marad meg a fejetekben abból amit olvastok. szanaszét vagytok. Nincs egy épkézláb összetett gondolatsorotok.

 

a biblia egy igen összetett mű, a végén található informáió utalhat, kiegészithet az elején közölt információhoz, és forditva... vagy akár a közepén, és bárhol. Persze nem véletlenszerüen, hanem kontxtusban.

 

Ez 28:2 Embernek fia! mondjad Tírus fejedelmének: Ezt mondja az Úr Isten: Mivelhogy felfuvalkodott szíved és ezt mondtad: Isten vagyok én, Isten székében ülök a tengerek szívében, holott csak ember vagy és nem Isten, mégis ollyá tevéd szíved, minő az Isten szíve,

Ez 28:12 Embernek fia! kezdj gyászéneket Tírus királyáról, és mondd neki: Így szól az Úr Isten: Te valál az arányosság pecsétgyűrűje, teljes bölcsességgel, tökéletes szépségben.
Ez 28:13 Édenben, Isten kertjében voltál; rakva valál mindenféle drágakövekkel: karniollal, topázzal és jáspissal, társiskővel és onixxal, berillussal, zafírral, gránáttal és smaragddal; [és] karikáid mesterkézzel és mélyedéseid aranyból készültek ama napon, melyen teremtetél.
Ez 28:14 Valál felkent oltalmazó kerub; és [úgy] állattalak téged, hogy Isten szent hegyén valál, tüzes kövek közt jártál.
Ez 28:15 Feddhetetlen valál utaidban attól a naptól fogva, melyen teremtetél, míg gonoszság nem találtaték benned.
Ez 28:16 Kereskedésed bősége miatt belsőd erőszakossággal telt meg és vétkezél; azért levetélek téged az Isten hegyéről, és elvesztélek, te oltalmazó kerub, a tüzes kövek közül.
Ez 28:17 Szíved felfuvalkodott szépséged miatt; megrontottad bölcsességedet fényességedben; a földre vetettelek királyok előtt, adtalak szemük gyönyörűségére.
Ez 28:18 Vétkeid sokaságával kereskedésed hamisságában megfertőztetted szenthelyeidet; azért tüzet hoztam ki belsődből, ez emésztett meg téged; és tevélek hamuvá a földön mindenek láttára, akik reád néznek.
Ez 28:19 Mindnyájan, akik ismertek a népek közt, elborzadnak miattad; rémségessé lettél, s többé örökké nem leszel! 

 

Olyaan információk, amik Nem vonatkozhatnak Tiruszra az emberre. tehát egy másik személyt kell alatta érteni.

 

Énókh könyvét, most is killóméter magasról kakilom. :) Mesének jó. És persze arra, hogy az ember tanulmányozza, miket és hogyan gndolhattak valahol ie. 3-4sz köryékén, hogyan ütötte fel fejét a sok delej. stb.

bibliáról beszélek, arra hivatkozok.

 

És amint látható, Isten erre a kecskére bizta a káposztát, bár ekkor még nem volt kecseke. :D (azázel, akire azt mondja az Isten persze szerintetek. Tökéletes hibátlan kecskét adujunk neki, és döntsön a sors, hogy mi jut nekem, és mi neki.) kivonat, és összemosat Énók.k. 

 

Ha nem történik meg a bűneset, oltalmazó akkor is kell, igy alkotta meg az Isten a világunkat.

PPl. jancsika elmegy a dunára játszani, úszni nem tud, és hát kicsi is. bekavarodik a vizbe, és elviszi a sodrás. Nyilván jansika nem Mecloud klán sarja és csak lefejezés által halhat meg, tehát megfulladna. Ha! nincs ott oltalmazó Kerub, és segitő angyalai akik az ilyesmitől megóvják az embert.

 

a szerepet nem én szántam neki, hanem Isten.

Ő, nevezi oltalmazónnak.

 

Nah, ez a gond, hogy nem olvastok. :/ Mármit bibliát.

 

Ki olyan mint Isten?

Ki mutatta meg?

És mit mutatott meg? 

 

Hogy lehet az Isten JÓ, ha Ő maga taszitja az embert a búnbe?

Hogylehet igazságos? ha tudja hogy kisértésbe esik, mégis ki teszi ennek.

Hogyan nevezhető igazságosnak, egyenesnek stb.

 

Mondom, engem nem zavar ha valaki gyilkos, tolvaj, hazug.... stb. legyen az ember, v. Isten. csak akkor ne oktasson a helyesre, ha Ő maga nem mutat példát. 

Márpedig Jézus megmutatta milyen az Isten.

 

Nah, de mindegy is.

megmaradtok ilyennek oszt kész.

És ha a mennyek országa nektek áll, nem fogok onnan hiányozni. :)

vagy forditva.

Előzmény: c.istvan (165827)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.22 0 1 165828

Nah, Hess!

Előzmény: c.istvan (165827)
c.istvan Creative Commons License 2019.02.22 -2 0 165827

Komolyan röhejes vagy. :D - Mondja neked az aki játszadozik veled, és ezzel folytatja:

Nem figyelsz, zsigerből nyomod. Pedig még mondom is!!! felhivom a figyelmeteket!!!!!

 

az időpontokat hasamra ütöttem. :) mielőtt még szóvátenné valaki. :)

 

És mit teszel? szóváteszed. :D  - Ugyan, ugyan mutasd már meg, hogy hol tettem szóvá az időpontokat? Már megint hazudozol? Bocs, hiszen meg sem szünsz a hamisságaidtól...

Lefordítom, hogy értsd. Azt mondom, hogy most gyötör a fing. - Ismét lefordítgatnál? Ki kért rá? A folytatásban lévőt pedig el sem titkolhatnád, csak a most-ot, állandóan-ra kell változtatni.

 

az nem lehet, hogy ezeket amiket lefirkáltok át sem gondoljátok? :) - Megint magadból indultál ki, és a meséidet firkálásnak szeretnéd becézni, vagy mi?

Szóval mit tesz Ádám? Jön a sátán. Nem mész innen! és felkapva egy husángot oldalba vágja? :D  - Jó észrevétel. Akár azt is, mert akkor még Ádám nem esett bűnbe, és a sátán hatalmába sem.

 

Perzsa fejedelemnél egy angyalt feltartott a gonosz 21 napig. Nem tudta elvégezni a munkáját.

szóval mit is tehetne Ádám, vagyis az ember egy szellemi személy ellen?  Jóbnál láthatjátok, hogy természeti erőknek is parancsol, amíg az engedve van neki. - Látod, látod ahogy a szervezet összekutyulja a dolgokat, úgy nálad is ez a helyzet. Bűnbeesés utáni dolgokkal és helyzetekkel igyekszel magyarázni bűnbeesés előttieket. 

 

Amúgy az oltalmazó, őrző pont a bukottá lett gonosz volt. - Nocsak ezt honnan veszed? Nem az Énok könyvéből? Pedig nemrég még rugtál-vágtál ellene... Csak többesszámot kellet volna használj.

Őrzőkből (Vigyázókból, Őrangyalokból) lettek a bukott (láncokban lévő) szellemszemélyek... stb.

Az ő dolga lett volna az embert őrizni, a saját ballépései ellen. - Hogy micsoda? Milyen szerepet osztottál a sátánnak?

Pl. egy eldobott kő ne okozzon kárt másik emberben. vagy egy figyelmetlen mozdulat ne okozzon sérülést a másik embernek. szóval oltalmazó kerub volt az örző, az ember pedig a kertmegőrzője, gondozója

- Kevered ám a szezont a fazonnal. Úgy látom, hogy "Az ő dolga lett volna az embert őrizni"-vel burkoltan a sátánra akarsz utalni, vagy? 

Istenről azt feltételezed, hogy a kecskére bízná a káposztát?

 

Varázsital keveréseddel, megint hamisat kotyvasztottál:

"Pl. egy eldobott kő ne okozzon kárt másik emberben. vagy egy figyelmetlen mozdulat ne okozzon sérülést a másik embernek." - miről beszélsz? Embereket emlegetve átkeverted magad a bűneset utáni időkbe ... 

/Persze neked mindegy, csak kotyvasztásos, hamis magyarázatokat készíthess.../

 

Az igében az Édenkertről van szó, ahova az Úr Isten az embert azért helyezte, "hogy művelje és őrizze azt."

Akkor milyen szerepet szántál annak akiről ezt találtad ki: "szóval oltalmazó kerub volt az örző"?

Mire és kire gondoltál az előzőket kijelentve?

Jó éjt.

 

Előzmény: Törölt nick (165816)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.22 0 1 165826

"A mindenhatóság nem képvisel semminemű szabályt, vagy korlátot, barátom. "

Azt nem. valóban. :)

 

 

(Ef 5:1 [Hungarian: Karoli])
Legyetek annakokáért követõi az Istennek, mint szeretett gyermekek:

 

(Mt 5:48 [Hungarian: Karoli])
Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.

 

 

Kitől tanulunk és mit?

(5Móz 32:4 [Hungarian: Karoli])
Kõszikla! Cselekedete tökéletes, mert minden õ úta igazság! Hûséges Isten és nem csalárd; igaz és egyenes õ!

 

 

 "Lehetősége van Istennek 77777777777 ördöggé lennie? - szerintem igen. "

Jah. :)

Engem nem zavar, ha valaki lop, az már igen, ha becsületről próbál oktatni. :)

Nem gond, ha az Isten szándékosan alkotja a gonoszt, vagy Ő maga lessz az, csak akkor ne üzengesse, hogy cselekedete tökéletes, útja igazság, nem csalárd, vagy a gonoszságnak árnyéka sincs benne. stb.

 

 

Előzmény: Törölt nick (165823)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.22 0 1 165825

Másként olvasunk. :)

A teremtés, az a rész mikor az Isten hat szakaszban alkotja a földet, a föld, élővilág, és ember teremtése. Ezt mutatja be ezekben a szakaszokban. (szakaszt mondok, mert a nap 24h nem felel meg a valóságnak, és igen hosszú időszakokat ölel fel.)

A teremtés nem velünk emberekkel, a földdel kezdődik, hanem sokkal előbb. Ott kezdődik, hogy Isten létrehozza a Logoszt, a mestermunkást, majd általa minden mást. 

tehát folyamatos teremtésben van a földig, ahol a leírás belassít, és szakaszokra bontva közli az emberrel, hogy az ember értse, és felfogja eredetének történetét.

A teremtés, tehát mindent értek ez alatt kezdve a Fiútól, egészen Éváig tart, mikor Isten kijelenti, hogy minden amit alkotott igen Jó. Ekkor van kész a termés.

 

Ha a Sátán korábban fellázad, még az ember megalkotása előtt. Akkor Isten megnyomja a Stop gombot. és azt mondja, tessék bizonyíts! És máris nincs belekavarva az ember nem okoz nekik felesleges szenvedést. Sátán pedig bizonyítja, vagy sem vádjait, és megbukik igen gyorsan.

 

Habár ahogy mondtam, Isten számtalan módot találhat a megoldásra.

És ha azt találta ki, hogy jó, akkor legyártjuk az embert is, és úgy bizonyítson a gonosz.

Ezzel se lenne gond, max nekem nem kéne. Mert akkor már nem igaz, hogy nincs benne gonoszság. Szándékosan tette ki az embert a kísértésnek. stb. De, ezt is elmondtam már. :)

 

Előzmény: llang-ilang (165824)
llang-ilang Creative Commons License 2019.02.22 -2 0 165824

"Mikortól lázad ez a sátán?

Jézus azt mondja, hogy Nem állt meg az igazságban. Kellett tehát lennie egy olyan időszaknak, mikor még az igazságban állt.ez itt nekem azt mondja, hogy pont az az idő, mikor Isten kijelenti, hogy minden amit alkotott, jó."

 

Isten azt mondta a teremtés 6 napjára visszatekintve hogy minden amit alkotott igen jo. Érvelésed akkor lenne helytálló ha a 6 nap egyikén teremtette volna az angyalokat, igy az igen jo kijelentés rájuk is vonatkozna.

 

Az angyalok viszont már a föld teremtésekor léteztek, Jób leirja hogy együtt vigadoztak a teremtéskor Jób 38,7

 

Ahogy mondod is, bizony volt egy idő amikor Sátán az igazságban állt, amit később elhagyott:

 

 

 

Ez 28,15 Feddhetetlen valál útaidban attól a naptól fogva, melyen teremtetél, míg gonoszság nem találtaték benned.

 

Júd 1,6 És az angyalokat is, a kik nem tartották meg fejedelemségöket, hanem elhagyták

 

 

Előzmény: Törölt nick (165820)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.22 -2 0 165823

Talán a D kimaradt, és mondjuk a Zs-ig? :) 

Isten mindent megtehet (ha egyszer nem vitatjuk, hogy mindenható), de mi azért okkal hibetjük, hogy betartja azt, amit ígér. A mindenhatóság nem képvisel semminemű szabályt, vagy korlátot, barátom. Isten tehát mindent tud, és - Isten annyit tud, amennyit tudni akar. Ne akarjuk már bármibe belekényszeríteni! Magyarán: ne szabjuk meg neki, hogy milyen lehet, vagy milyen nem lehet!

Lehetősége van Istennek 77777777777 ördöggé lennie? - szerintem igen. 

Lesz Isten sokhetesnyi ördöggé? - szerintem nem lesz, de lehet. :) 

 

Előzmény: Törölt nick (165815)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.22 0 1 165822

Művelje és gondozza.

Előzmény: llang-ilang (165817)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.22 0 0 165821

Elfogadható, az a része, hogy nem mászkálhatott kedvére a gonosz, és ahhoz a fához volt kötve (persze nem szó szerint értem a kötél.)

Az őrzés, ha volt ilyen, bár nem szükséges, hiszen Sátán nem meri átlépni amit Isten kijelent. (ezt megint csak Jób könyvénél látom. 'bár Jób könyvénél az egész földet bejárta, bejárhatta' és az egész föld a gonosznak lett alárendelve, de lehet ez már csak akkor lépet érvénybe, mikor megtörtént maga az ember bűne is.')

Ha volt is őrzés tehát, azt nem ember tette, nem volt hatalma hozzá.

 

Az embernek ahhoz van hatalma, hogy kizárja elméjéből, szívéből a gonoszt.

 

És hát persze elpoenkodok részeket, mert annyira abszurd, hogy nem tudom másként levezetni. :)

Előzmény: llang-ilang (165819)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.22 0 0 165820

(Jn 8:44 [Hungarian: Karoli])
Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölõ volt kezdettõl fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen õ benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.

 

(1Ján 3:8 [Hungarian: Karoli])
A ki a bûnt cselekszi az ördögbõl van; mert az ördög kezdettõl fogva bûnben leledzik. Azért jelent meg az Istennek Fia, hogy az ördög munkáit lerontsa.

 

(Jel 12:9 [Hungarian: Karoli])
És vetteték a nagy sárkány, ama régi kígyó, a ki neveztetik ördögnek és a Sátánnak, ki mind az egész föld kerekségét elhiteti, vetteték a földre, és az õ angyalai [is] õ vele levettetének.

 

Mikortól lázad ez a sátán?

Jézus azt mondja, hogy Nem állt meg az igazságban. Kellett tehát lennie egy olyan időszaknak, mikor még az igazságban állt.  ez itt nekem azt mondja, hogy pont az az idő, mikor Isten kijelenti, hogy minden amit alkotott, jó.

 

Emberölő lett kezdettől fogva, az emberiség kezdetétől, mikor Isten megáldja az embert és azt mondja menjetek sokasodjatok....

 

Ekkor kerül kihelyezésre az a Jó/rosz tudás fája, vagyis az engedelmesség, hűség bemutatása. Mert ekkor lázadt fel Sátán. Ahogy azt János is látja, aki az egész föld kerekségét elhiteti.

 

És azért kerülhet kihelyezésre, mert a vádak már élnek, elhangzottak.

Sátán nem Jób könyvében jelenik meg először, ott válik nyilvánvalóvá, hogy mi is a vád.

Az ok, pedig ott, mikor Sátán, az oltalmazó kerub szívének vágyáról beszél az írás.

llang-ilang Creative Commons License 2019.02.22 -1 0 165819

"Szóval mit tesz Ádám? Jön a sátán. Nem mész innen! és felkapva egy husángot oldalba vágja? :D"

 

 

Ez igy elképzelve bizony elég képtelenségnek tünik:)

 

De a Sátán nem grasszálhatott kedvére az Édenkertben. Miböl gondolom ezt? A sátánnak akkor adódott alkalma a megkisértésre mikor Éve odament ahova nem kellett volna. Pedig azt mondta nekik Isten  még csak hozzá se érjetek, Éva pedig gondolkozni kezdett rajta....

 

Egészen a bünesetik sikerrel örizték, vigyázták a kertet furkósbot nélkül:(

Előzmény: Törölt nick (165816)
c.istvan Creative Commons License 2019.02.22 -1 0 165818

Majd egy következő mozzanat: Isten az embert az éden kertjébe helyezte hogy müvelje és "őrizze" azt 1Móz 2,15  Kitöl, és mitöl? Van valami amitöl örizni kell ovakodni esetleg tartani kell valamitöl?

 

Tehát ugylátom ekkor már megtörtént a konfliktus a mennyben... - Kedves Ilang-ilang, most látom, hogy az igékből ismertek szerint, jól látod.

 

Jó éjt.

Előzmény: llang-ilang (165803)
llang-ilang Creative Commons License 2019.02.22 -1 0 165817

"Én megmutattam, hogy mit jelent a h8104. bármikor rákereshetsz. ott van.

 

Ahogy mondod is, nem olyan bonyolult. :) Őrizze = munkálja, kezelje, gondozza.."

 

 

 

Nem egészen:) Két szót olvashatunk itt:

 

"hogy müvelje és őrizze"

 

5647 [e]לְעָבְדָ֖הּ lə-‘ā-ḇə-ḏāhto  tend ----azaz müvelje

 

8104 [e]וּלְשָׁמְרָֽהּ׃ ū-lə-šā-mə-rāh .and keep it --és őrizze

 

 

A te megfejtlsed az első szonak megfelel (5647) mármint hogy gondozza a kertet, de utána van irva még a 8104 is, hogy örködjön, örizze.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (165813)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.22 0 0 165816

 

"Hát nem semmi, hogy a hamis meséid gyártásában még forgatókönyvet is írtál, mely szerint szeretnéd Istent irányitani a Teremtés folyamatában."

 

Komolyan röhejes vagy. :D 

Nem figyelsz, zsigerből nyomod.  Pedig még mondom is!!!!! felhivom a figyelmeteket!!!!!!!

 

az időpontokat hasamra ütöttem. :) mielőtt még szóvátenné valaki. :)

 

És mit teszel? szóváteszed. :D

Lefordítom, hogy értsd. Azt mondom, hogy most gyötör a fing. (még nem jött ki.) Mire Te felhúzod az orrod, hú de büdös. :D

 

Adok neked egy cserepes virágot és azt mondom, őrizd meg kérlek!

Mit jelent ez? 

 

"Az nem lehet, hogy "sátán fellázad"-t már a teremtés előtt, és ezért volt szükség az őrizetre?  "

az nem lehet, hogy ezeket amiket lefirkáltok át sem gondoljátok? :)

Szóval mit tesz Ádám? Jön a sátán. Nem mész innen! és felkapva egy husángot oldalba vágja? :D

Perzsa fejedelemnél egy angyalt feltartott a gonosz 21 napig. Nem tudta elvégezni a munkáját.

szóval mit is tehetne Ádám, vagyis az ember egy szellemi személy ellen?  Jóbnál láthatjátok, hogy természeti erőknek is parancsol, amíg az engedve van neki.

 

Amúgy az oltalmazó, őrző pont a bukottá lett gonosz volt.

Az ő dolga lett volna az embert őrizni, a saját ballépései ellen. Pl. egy eldobott kő ne okozzon kárt másik emberben. vagy egy figyelmetlen mozdulat ne okozzon sérülést a másik embernek. szóval oltalmazó kerub volt az örző, az ember pedig a kertmegőrzője, gondozója.

 

 

 

Előzmény: c.istvan (165809)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.22 0 0 165815

Nem értem pontosan, mit kérdezel?

 

A véleményem, meglátásom.

Isten nem óhajtja látni a teremtmény jövőjét. (C) legyen az szellemi, vagy földi. Ennek oka, hogy mindent jónak alkot, tehát harmóniába.

 

Bár megtehetné, hogy kutassa teremtmény jövőjét, (B)nincs aki számon kérhetné. Tiszteletben tartja a teremtményt és nem kutakodik a jövőjében. Megvárja míg a teremtmény megnyílik, behívja Őt, meghívja, beavatja... stb.

Röviden, nincs oka kutakodni.

 

Ha ezeket kihagyja, tehát Ő, maga nem tiszteli a teremtményt, és elkezd kutakodni, akkor gyakorlatilag életbe lép (A) mivel előre ismer mindent, mégis megalkotja, majd ezt követően buzdítja az embert, és inti is, holott Ő maga idézett elő minden olyan tényezőt ami a bukáshoz vezet.

 

 

ezt gondolom én, így tudom elrendezni magamban. Ahogy azt korábban is említettem, hogy ne legyen vádló gondolat se.

Előzmény: Törölt nick (165811)
llang-ilang Creative Commons License 2019.02.22 -1 0 165814

Igen, Ádám 900 éven át láthatta hogy bukásának milyen szörnyü következményei lettek. Biztos voltak is olyanok aki vádolták ezidő alatt akár a te szavaiddal is. 

Nem könnyü egy ilyen teherrel leélni az életet...gondolom te is a fejéhez vágtad volna jopárszor:)

 

Szerencsére a teremtő ennél sokkal nagyobb kegyelmű, ő még a testvérgyilkos kainnak is szabad elvonulász adott...

 

Tehát mikor Ádám és Éva 3. fia megszületett Sétnek nevezték mondván: "adott nekem az Ur másik fiut Ábel helyett". Sét neveltetése mutatja hogy szülei nem holmi vallásos formaságban nevelték, hanem igaz istenismeretre tanitották, amit ő átadott fiainak és azok fiainak. Az ő nemzetsége volt hűséges Jahovához, matuselah, Noé, Lámek, Énokh...

 

 

Előzmény: Törölt nick (165806)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.22 0 0 165813

Angol fordítás? :) Vagy épp magyar... stb.

Milyen nyelven íródott a Biblia? 

Héber.

Ha egy szó, fogalom pontos jelentését akarom megismerni, akkor Héber fordításhoz fordulok. ez a legközelebbi ahhoz, ami eredetileg az üzenet része, és közlendője. Majd a biblia másik fő nyelvezete a Görög, valamint ami még legkorábbiak közül elérhető, az a latin. (bár a latin már fordítás, tehát ott már akadnak problémák.) ezek a legkorábbi és tanulmányozható nyelvek a Biblia kapcsán.

Habár bizonyos esetekben a fordítások fontosak, legyen az angol, magyar, vagy más... amik a fordítók értelmezéséről, vallási felekezetükről tesznek inkább bizonyságot, de van, hogy fogalmi jelentéseikben is segíthetnek.

 

szóval fingom sincs mit óhajtasz mutatni a linkkel. :)

Én megmutattam, hogy mit jelent a h8104. bármikor rákereshetsz. ott van.

 

Ahogy mondod is, nem olyan bonyolult. :) Őrizze = munkálja, kezelje, gondozza... 

 

 

 

Előzmény: llang-ilang (165810)
llang-ilang Creative Commons License 2019.02.22 -1 0 165812

Igy is van.

 

 

Sőt van még egy nagy hiba ezzel a receptel. Mégpedig ha Sátán lázadása csak a teremtés után történik meg, Isten miért helyezi a jó és gonosz tudásának fáját a kertbe? 

 

Az univerzumban minden szép és jo mint Nosimocsi mondja, akkor mit keres egy ilyen fa az uj teremtésben? Igy Ő maga, Isten lép fel kisértőként.

 

 

 

Előzmény: c.istvan (165809)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.22 -1 0 165811

Szerinted az Isten A vagy B, vagy C? 

Előzmény: Törölt nick (165807)
llang-ilang Creative Commons License 2019.02.22 -2 0 165810

"Pl. olvasod hogy őrizze. És máris védelemre gondolsz vagy mi.

Holott az a szó a héberben, hordoz egy csomó más lehetőséget, és hát a mi nyelvünkben is az őrzés, nem csak védeni! jelenti, hanem a vigyázást, a gondoskodást... stb."

 

Na, 1 ik érvemre ragáltál, holott a másokat se "rágtuk le" csak most került teritékre még szo sem volt rola eddig, hogy mire értette Isten a jó-t...

 

És hogy a szavak jelenthetnek mást is, a mondat egészétöl függöen-ezt meg nem vitatta senki. Most mit lebegtettél meg mint ha bizonytalanoknak kéne lennünk hogy mit is jelent ez a héber szó?

 

A legtöbb angol forditás ugy adja vissza hogy az ember védje, őrködjön, watch-oljon...tudod mint a watchtower, guardoljon-az egy olyan őrző...óvja 

 

Nem olyan bonyolult ez ne ködösits már:)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (165804)
c.istvan Creative Commons License 2019.02.22 -1 0 165809

i.e. 4O26 október 16. DE. 1O.22p Isten kijelenti, hogy az alkotás kész, és minden igen jó.

Ebben benne van a meenny is. 

I.e. 4O26 október 16. De. 11:31p sátán fellázad. vádakkal áll elő. 

i.e. 4O26. Okt. 16. déli 12.OO Isten kijelőli a tiltott fát, És kilátásba helyezi a halált, ha az ember nem engedelmeskedik.

i.e. 4O26 okt 17. de. 9:OO sátán megkisérti Évát.... stb. 

I.e. 4O26 okt 17, délben, Ádám is csatlakozik és bűnt követ el.

ie. 4O26 ok. 17. délután, esete, Isten előveszi Ádámot, évát, számonkéri őket, és próféciát mond a megváltásról. 

az időpontokat hasamra ütöttem. :) mielőtt még szóvátenné valaki. :)

 

a kijelentés pillanatában minden tuti frankó. Majd nemsokkal ezt követően a lázadás nyilvánvalvá lessz, és szükségszerű a megoldás, a megváltás...

 

Kedves Nosimocsi. Hát nem semmi, hogy a hamis meséid gyártásában még forgatókönyvet is írtál, mely szerint szeretnéd Istent irányitani a Teremtés folyamatában.

 

Azonban hiba csúszhatott a receptedbe.

A teremtés folyamán semmi utalás nincs arra vonatkozóan, hogy valami " lázadás " történt volna, bármelyik napon vagy "nemsokkal ezt követően". 

Ha úgy lett volna - miért lett volna elhallgatva?

 

És van itt még valami, ami az igékben írva van, és te akarva vagy sem, elsiklottál e tény felett:

1 Móz. 2,15  És vevé az Úr Isten az embert, és helyezteté őt az Éden kertjébe, hogy művelje és őrizze azt.  

 

Tehát, ahogy írtad: "Isten kijelenti, hogy az alkotás kész, és minden igen jó."

Viszont erre, hogy "sátán fellázad. vádakkal áll elő." nincs ige, ami allátámasztaná a kijelentésed igaz voltát. És addig mig ezt igével nem igazolod, bizony ez hazugság.

 

A lázadás helyett, az ember Éden kertjébe helyezéséről olvashatunk (1Móz.2:15): "hogy művelje és őrizze azt."

 

Vajon miért volt szükség a kert őrizetére? Különösen, hogy a Teremtéssel kapcsolatban "minden igen jó."?

Az nem lehet, hogy "sátán fellázad"-t már a teremtés előtt, és ezért volt szükség az őrizetre?

 

Az Édenbe helyezés után sem azt olvashatjuk, hogy "sátán fellázad. vádakkal áll elő.", hanem a következő igéket:

1 Móz. 2,16  És parancsola az Úr Isten az embernek, mondván: A kert minden fájáról bátran egyél.  

17  De a jó és gonosz tudásának fájáról, arról ne egyél; mert amely napon eszel arról, bizony meghalsz.

 

Bár a tárgyalt Teremtés részben nem volt említve, amit te meseszerűen ide helyeztél, hogy: a "sátán fellázad", mégis (később) kisértőként megjelenik, bukásra (bűnbe) csábítva az emberpárt.

Nem azért-e, amiért az Éden kertjét őrizni kellett? 

 

Szép estét.

Előzmény: Törölt nick (165777)
PBea JT Creative Commons License 2019.02.22 -1 0 165808

"Azt mondják, C/ Isten nem óhajtja látni a teremtmény jövőjét."

 

Pontosabban hol ezt mondják, hol azt, amit épp a dogma megkíván...

 

"Isten előre látja a jövőt

11. Miért tudja Isten valóra váltani az ígéreteit?

11 Láttuk eddig, hogy Isten ugyan figyelembe veszi a szabad akaratot és a független emberi uralkodást, de megvan a hatalma hozzá, hogy megvalósítsa a szándékát, és kész is ezt megtenni. Van azonban még valami, ami hozzájárul ahhoz, hogy Isten ígéretei biztosan valóra váljanak. Jehova előre látja a jövőt (Ésaiás 42:9). Isten egy prófétája által ezt mondta: „Emlékezzetek meg a messze régi dolgokról, hogy én vagyok Isten és nincsen több; Isten vagyok, és nincs hozzám hasonlatos. Ki megjelentem kezdettől fogva a véget, és előre azokat, a mik még meg nem történtek, mondván: tanácsom megáll, és véghez viszem minden akaratomat” (Ésaiás 46:9, 10). Egy tapasztalt földműves tudja, hogy mikor és hova kell elvetnie a magot, de azért még bizonytalan lehet abban, hogyan fognak alakulni a dolgok. „Az örökkévalóság királyának” viszont megvan a pontos ismerete ahhoz, hogy előre lássa, mikor és hol kell tennie valamit, hogy véghezvigye szándékát (1Timótheus 1:17Újfordítású revideált Biblia).

12. Hogyan használta fel Jehova Noé napjaiban azt a képességét, hogy előre tud dolgokat?

12 Figyeld csak meg, hogyan használta fel Isten Noé napjaiban azt a képességét, hogy előre tud dolgokat. Az egész földet betöltő általános gonoszság miatt Isten elhatározta, hogy megsemmisíti az engedetlen emberiséget. Meghatározta az időt, hogy mikor teszi ezt meg: 120 évvel később (1Mózes 6:3). Amikor Jehova meghatározta ezt a konkrét időt, nemcsak a gonoszok elpusztítását tartotta szem előtt, amit bármikor megtehetett volna. Jehova időterve azt is lehetővé tette, hogy megmeneküljenek az igazságosak. (Vesd össze: 1Mózes 5:29.) Isten az ő bölcsességében előre tudta, mikor adja ki a munkát, amely ezt lehetővé teszi. Kellő részletességgel tájékoztatta Noét. Noénak bárkát kellett építenie „házanépe megtartására”, a gonoszokat pedig elpusztította egy egész földre kiterjedő vízözön (Zsidók 11:7; 1Mózes 6:13, 14, 18, 19)."

 

 

w99 8/15 16. o.

 

 

  • Az égből jól látva mindent, szem előtt tartva kiváló szándékát, és élve azzal a képességével, hogy jó előre látja a jövőt, és hogy olvasni tud a szívekben, ’irgalmas ahhoz, akihez irgalmas’ (2Mó 33:19; Ró 9:15–18; vö.: 2Ki 13:23; Mt 20:12–15).

  • it-1 1051–1056. o. - Éleslátás. 1. kötet

 

 

 

STB, STB, STB...

Előzmény: Törölt nick (165807)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.22 0 0 165807

Rosszul olvasod őket. :)

Nem azt mondják,  "

A/ A Mindenható Isten ismeri a jövőt, és mivel mindent ő teremtett a gonosz is tőle ered.

B/ Isten ugyan mindenható de nem ismeri (!) tökéletes teremtményei jövöjét.

 "

Azt mondják, C/ Isten nem óhajtja látni a teremtmény jövőjét.

.

 

Előzmény: llang-ilang (165798)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!