Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44927

ha a nulla összelenne kötve a csövekkel akkor lekapcsolt állapotban nem lenne szabad fütyülnie a cerkának...

Előzmény: DkGrinder (44924)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44926

a lekapcsolt kismegszakítók alatt is kifordítottam a táblát de nem láttam semmit ami hibára utalt  a fütyülős cerkám kussban volt vízhálózat nincs földelve(KPL ?a bejövő vízcsö)esetleg ha valaki a házból rákötött földnek,vagy óra mahinálás???esetleg itt sül ki:nincs tovább útja a  levezetésnek???

Amugy a gáztűzhely régi fajta flexicsőves bekötésű és azonis fütyült a cerka..

mi van ha a bejövő nullával eggyesítem az összes csövet ???

Előzmény: gergerg (44925)
gergerg Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44925

Kekapcsolt kismegszakítónál kéne vizsgálódni, ez egy tök egyszerű nullaszakadás.

Előzmény: Törölt nick (44922)
DkGrinder Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44924

Valószínűleg nulla szakadásod van, és a nullázás miatt a földön keresztül folyik a nulla. Bontsd szét a null bontót, és mérd meg, hogy van-e bejövő nulla az ELMŰtől.  NAGYON VIGYÁZZ EZ A FAJTA HIBA NAGYON VESZÉLYES !!!! 

Valahol  össze van kötve a nulla a vízhálózattal, ezt a pontot is próbáld megkeresni. 

Előzmény: Törölt nick (44922)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44923

Ilyenkór kész tények elé kell állítani a megrendelőt-munkalapot kell aláíratni, meg kell mondani a lehetőségeket mind anyagilag.

A pénztöl függ a munka!!!vagy te ingyen dolgozól???Amit meg beépítesz ÁVK-t ha leveri azt kizárásos alapon (ha nem a te hibád)azt fizettesd ki  ha ennyire félős vagy macerás a dolog akkor hagyd a fenébe.vannak megrendelők akik megérdemlik,mikór ott hadja a szerelő és utólag boldog az ember,mert rájön arra,hogy vannak munkák amiket jobb nem bevállalni,akármekkora a pénz.

Előzmény: Dreamer (44919)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44922

Sziasztok!

Segítségetekre számítanék...Kint voltam ma egy helyen(rázó vízcsőr)A vizes vízórát akart cserélni és mikor az órát elválasztotta a csőtől akkor megvágta a cucc.hatodik fogóeldobás után hívott,hogy nézzem meg.... Régi nullbontós bakelit tábla(3-fázis) alatta rongyszövetes tápok...főldelés SEMMI!Egyből minden lekapcs!-A két vízcső között 230V viszont mind a kettőnél világított és fütyült a cerkám.A bejövő gáz nem volt EPH-va és a bejövőjéhez viszonyítottam a vízcsöveket...ugyanúgy 230V.   Kint a bejárati ajtó felett 300x300-as DIAZEDES 3-F lemezszekrény:ott sincs védőfőld. minden dugaljban csak F-N-van.Szeretnének egy teljes új hálózatot a biztitáblától addig nem lakják a lakást(nem engedtem meg nekik)Mit lehet ez ügyben tennem,vagy hogy hozzam ki null-nullra a csöveket van ötletetek?

tormap Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44921

Milyen felújítást akarsz te itt elvégezni? Újra kellene szerelni az egészet, vagy hozzá se nyúlni. Ha most ezt a részleges felújítást elvállalod előfordulhat, hogy nem kis terhet veszel a nyakadba.

Én pl. nem szoktam elvállalni régi mmfal-as kötődobozok újrahúzgálását. Nem hiányzik, hogy utána meg hónapokig járkáljak vissza az eltört vezetéket javítgatni.

 

Előzmény: Dreamer (44919)
Dreamer Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44919
Tudom es ertem amit irtok. Attol felek, hogy a felszereles utan eddig hibatlannak velt halozat idorol idore hibasnak bizonyul. Aztan a foldi halandoval nehez megertetni, hogy ami eddig "jo", az most miert nem jo.

Valamint mindezt a lakohelyemtol eleg tavol kellene elvegeznem, tehat ha "gaz van" nem tudok csak ugy atugrani, megnezni mi a gond.

Mi a tapasztalat a hazi vizmuveknel (en sosem hasznaltam ilyet), pl hianyzo fedelu nedves nyomaskapcsolo eseten nincs annyi szivargo aram, hogy leoldjon az AVK? Vagy a pinceben levo eloszto doboz fedele hianyos, egy parasabb teli napon nem alakulhat ki szinten hibaaram? (Amit eddig a vedofold "megoldott", de ahhoz nem volt elegendo, hogy a kismegszakito megszolaljon!)

Ertitek, hogy mirol probalok irni?
Előzmény: DkGrinder (44918)
DkGrinder Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44918

A 300-as mintha nem is lenne, normál esetben egy 30mA-os elvisz egy átlagos családi házat, soha nem old le, ha mégis akkor meg kell keresni a hiba okát.

Előzmény: Dreamer (44916)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44917

mi lehet az oka szerinted,hogy le old majd az ÁVK?

Előzmény: Dreamer (44916)
Dreamer Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44916

A következő problémára kérnék ötleteket:

 

Adott egy 80-as évek elején-közepén épített ház, alumínium fal kábekkel szerelve. A házban a vízellátás egy 3F házivízművel van megoldva (pincében). Innen adott, hogy a házban van 3F (gondolom 3x16A) és 1F vezérelt áram.

 

Fel kellene tennem egy ÁVK-t, de tartok attól, hogy kivívom a család haragját. A szerelések nem mindig szakszerűen, és félek, hogy a házi vízmű miatt elég sokszor eloldhat az ÁVK, amitől majd a háziak meg a frászt kapják.

 

Mennyire lenne reális megoldás, hogy szétválogatom az áramköröket (már ha lehet) és a házat védeném egy normál 30mA ÁVK-val (+ a vezérletet), a házi vízmű pedig kapna egy 300 mA-es ÁVK-t. Tudom nem egy gazdaságos megoldás, de nincs más ötletem.

 

Nektek mi a véleményetek?

 

Dreamer

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44915

korrekt

Ték Creative Commons License 2012.05.22 0 0 44914

Természetesen IP55-ös dugaljra gondoltam. A dobozt és a dugaljas történetet majd meglátom, még nem láttam a helyszínt, de nincs ellenemre az IP65 és ilyen dolgokat jobban szeretek direktbe kötni tömszelencén keresztül. Ha van FI reléje akkor kintre kap egy 10mA-est, ha nincs, akkor 30mA lesz a kinti cucc (mert az van raktáron). Köszönöm a segítséget!

Üdv

 

Előzmény: Zs:) (44913)
Zs:) Creative Commons License 2012.05.22 0 0 44913

30mA-nél semmiképpen nem lehet nagyobb a FI érzékenysége, de ilyen vizes helyekre sokszor tesznek 10mA-est is. Ha a fő FI 30-as, akkor értelemszerűen 10-eshez rakni kell oda is. IP65-ös dobozt tegyél inkább, itt fröccsenő víz is lehet. Vízmentes dugalj? Az milyen, ha szabad kérdezni?

Előzmény: Ték (44912)
Ték Creative Commons License 2012.05.22 0 0 44912

A padlás tápja egyből az biztitáblából jön, úgyhogy a betáp akármekkora is lehet, most 1P B10-el van biztosítva. Védőföld természetesen van fenn is. Ami kérdés az az ÁVK-k szükségessége és értéke az első hozzászólásom függvényében, és egyéb ÉV-módok. Illetve, hogy az IP54 szekrény+vízmentes dugalj megállja a helyét. Nem szeretném, ha a barátom részegen a tóba botorkálva áramütés áldozata lenne (oda lenne a pálinkaforrásom :D).

Az össz teljesítmény-igényt még nem tudom, de nem hinném, hogy szumma 500W-nál több lenne.

Előzmény: Törölt nick (44911)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.22 0 0 44911

A betáppal semmi gubanc nincs. a padlás tápja,amire kötitek az mekkora,és védőfőld van?

 

Előzmény: Ték (44909)
Zs:) Creative Commons License 2012.05.22 0 0 44910

Egy leválasztó transzformátort beraknék a helyedben. (230/230)

Előzmény: Ték (44901)
Ték Creative Commons License 2012.05.22 0 0 44909

3 fázis a bejövő, 2x10A és 1x20A azt hiszem. A tó cuccai 1 fázisról lesznek megoldva, nincsenek távolságok, egy 3x2,5-es NYY lesz lehúzva a padlásról.

Előzmény: Törölt nick (44906)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.22 0 0 44908

Ezt ugy nézzétek,hogy a házban öreg villanyász lakik és ő ,,javítgatta"-amugy ott okoskodott nekem(Ez a lépcsőházi cucc-és erről megy be a lakásba is 1 fázis INGYEN)hamar ott is hagytam a melót!!! Öreg még régi piros alut hozott nekem anyag ként!

Előzmény: Törölt nick (44900)
DkGrinder Creative Commons License 2012.05.22 0 0 44907

"Minimum 30%, amit feleslegesen kifizet a megrendelőd."

 

Anyagosan vállalom kb. ugyanannyiért mit a nagy átlag. A többlet anyag az én károm. De levágnám a kezeimet, ha olyan munkát adnék ki a kezemből, mint a szerelők nagy része.

Előzmény: MesterekMestere (44898)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.22 0 0 44906

A ház bejövője hány fázis,és mekkorák?

Előzmény: Ték (44901)
tronik Creative Commons License 2012.05.22 0 0 44905

Apósomnál ennél durvább. :) Nem egy "nagy tudású" villanyszerelő csapatta meg ott magát. Volt olyan fickó aki az egyik 3 fázisú dugaljt máshogy kötötte be. Amikor mondtam apóséknak, hogy hívják vissza az embert, akkor a mester elmagyarázta, hogy a gép csatiját mi kössük át! Amikor mondtam, hogy inkább ő kösse át, ha már apósék fizettek érte,  iszonyatosan átkozódott. Amikor később megjelent jött a 30 éve vagyok a szakmában duma. Olyan mérges volt, hogy egy kötődoboznak is odavágott.  Szép nagy szikra volt, mert az is igényesen volt kötve. Az ilyen fazonokat csak Csepelen látni! De komolyan! Annyi szar melóst mint ami ott van... A fia  is hasonló volt, de egy idő múlva egymással veszekedtek. Pedig csak egyformán kellett volna a  fázist bekötni és nem lett volna semmi gond.

Előzmény: Törölt nick (44900)
DkGrinder Creative Commons License 2012.05.22 0 0 44904

Szerintem az enyém azért jobb :-D

Előzmény: Törölt nick (44900)
DkGrinder Creative Commons License 2012.05.22 0 0 44903

melyik 10 felesleges ?

Előzmény: MesterekMestere (44898)
Garfield007 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 44902

Lyuly, öngyi leszek! ;o)

Előzmény: Törölt nick (44900)
Ték Creative Commons License 2012.05.22 0 0 44901

Sziasztok!

Az alábbi témában kérnék szaktanácsot:

Barátoméknál kerti tó létesítésére készülünk. A tó elektromos betáplálását a padlás világítási áramköréről lehet megoldani. A padlásról a betáp egy külső min IP54es szekrénybe/dobozba érkezik, ahol megtörténik az elosztás és a biztosítás 2P kismegek vagy DPNa segítségével. A szekrényből vízmentes dugaljon keresztül tápláljuk a vízforgatót, csobogót és a tóvilágítást.  

A kérdés, hogy szükséges-e ide Fi relét beraknom, ha a ház védve van FI-vel (a táp ergo már védve van FI relével)? Ha igen milyet?

Ha nincs FI relé a házon, akkor mekkora legyen a kinti FI megszólalási értéke (én 30mA-est tennék)? Kapott már okos tippet 16A 100mA ÁVK beépítését illetően... Én viszont úgy emlékszem, hogy az ÁVK-k minimum 25A-esek (kivéve a spec cuccokat mint Vigi) és a 100mA is magas értéknek tűnik.

Esetleg egyéb ötlet, észrevétel? Kis költségvetésű a halastó természetesen...

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.22 0 0 44900

ma evvel taliztam...megilyedtem!

Peter atyuska Creative Commons License 2012.05.22 0 0 44899

A hálózati engedélyes légvezeték esetén földre vetitett nyomvonalszerint 35m ig díjmentes a felett díjköteles, az oszlopokat neked kell állítatni ha nincsenek ezek árai függnek:

- teljesen fa

- betongyámos fa

- beton

- beton pörgetett

 

a háznál létesíteni kell a fogadó dobozt, ezt vagy a helyi szolgáltató fogja adni vagy egyedi beszerzés. Ár az alapján dől el, hogy 1F 3F vagy 1-1 1-3 stb.

 

A belső vezetékezés az elosztóig és a reg szerelő munkadíjja.

 

A leg egyszerűbb megoldás: bemenni a helyi szolgáltatóhoz és beadni egy igényt, ez nem egyenlő a megrendeléssel. Erre adnak egy müszaki gazdasági tájékozatót abban számszerűsítve lesz az ő részükről közben keresel egy közelben lévő reg.szerelőt.

Előzmény: davidistvan (44891)
MesterekMestere Creative Commons License 2012.05.22 0 0 44898

Abból a 13 dobozból, kb. 10 felesleges.

 

Mint mondottam volt, egyszerűen pazarlás, amit te a szereléseknél "bemutatsz".

 

Minimum 30%, amit feleslegesen kifizet a megrendelőd.

 

Ez persze nekem nem fáj.

Neked meg biztosan nem.

 

:-)

Előzmény: DkGrinder (44895)
real_geri Creative Commons License 2012.05.22 0 0 44897

"Amúgy a lakás többi részében egyetlen doboz sincs ami látható  minden szilikonnal lezárva levakolva, lefotózva"

 

nem tudom, amikor a mi új lakásunknál ezt közölték, akkor mondtam, hogy kezed lábad eltördelem, ha megpróbálod.

Jó fajta duplakörmös fedelek, földön egyenként két rétegben lefestve, és száradás után feltéve.

Ha egyszer valamit kötni kell, miért jó átfesteni a falat is?

 

A többi szerintem korrekt és szép

Előzmény: DkGrinder (44895)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!