Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.23 0 0 4292
HALI!
Én megyek, már ideje lesz! Aki mág nem ismer, az keressen egy kecskeméti "PUMA" + "MIG-29" pólót, abban leszek benne én.
csíkosháTTú
Előzmény: luc72 (4289)
rezgaras Creative Commons License 2001.05.23 0 0 4291
luc72 írta:

> A szombati börzére meg proszálok ki csoszogni, ki jön?

Én valószínüleg kint leszek. Ha bhv is kint lesz, akkor biztos találkozunk. Ha nem, akkor Szepesi Józsi (aki a HO alkatrészeket, meg - bizonyára még mindig - a MÁV teherkocsis könyvet árulja) megmutatja, hol vagyok. Modellt nem viszek, mert minek vacakolni azon a kis asztalon...

De összefuthatunk mondjuk 11-kor a büfében. Kiteszünk egy táblát: "Index/forum/vasútmodellezés"

Erre a hozzászólásra már ne válaszoljatok, mert nem leszek ezentúl gépközelben.

Előzmény: luc72 (4289)
BoGar Creative Commons License 2001.05.23 0 0 4290
Sziasztok!

Látom megint elértünk a Webzine frissítésének témájához. Sajnos eltünt VSanci e-mailcíme, így nem tudok neki írni. Roland, ha te tudod, akkor szeretném, ha megadnád nekem. Utánna én megbeszélem vele, hogy belenyúlhatok-e. Amennyiben elfogadja a segítségemet, nagyon szívesen frissítik. Nekem általában elég sok időm van, ezt talán láthatjátok is a BoGár Warez frissítési gyakoriságán. Tehát szívesen segítek, de engedély nélkül nem szeretnék belenyúlni. Ja Roland, ha nem megy a borby@mailbox-ra a küldés, akkor próbálkozhatsz még a borby@level.tar.hu-val is. A harmadikat nem adnám ki nyilvánosan a spam miatt és ez heteken belül egyébként is megsemmisül.
Kicsit hosszúra sikerült, bocs.

BoGár

luc72 Creative Commons License 2001.05.23 0 0 4289
Szasztok

A szombati börzére meg proszálok ki csoszogni, ki jön?

Az erkel utcai boltos most ki tett magáért szerzet ROCO 2.5 angol váltót tízen valahány db. ha valakinek kell, szaladjon én csak négyet hoztam el.

Az új Eisenbahn JOURNAL magazinban a BR 52 víz diletácios mozdonnyal foglalkozik, van egy FOTO is !!! És 1:87 három nézeti rajz, ha valaki le tudja fordítani annak el tudom a cikket küldeni emilben és utána ide felteszem, már ha érdekel valakit.

Fecus Creative Commons License 2001.05.23 0 0 4288
Tegnap voltam a Lángban, a Vasútmodell klubban. Legyen akármilyen kicsi vagy nagy egy ilyen klub, azért van valami kellemes "fílingje" ami a fiatalságomra emlékeztet. Este 8 volt és még mennem kellett vissza Budaörsre dolgozni, de mégsem tudtam csak úgy beadni a pénzt aztán elhúzni. Egy kicsit szívtam a klublevegőt meg beszélgettem Zsolttal.
Ha egyszer nyugdíjas leszek újra beiratkozom a legközelebbi klubba.

Sziasztok,
Fecus

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.23 0 0 4287
1: Jó Neked!
2: Kár! Az ember "csíkosháTTú" típusa szívesen cserél eszmét...
Előzmény: etwg (4286)
etwg Creative Commons License 2001.05.23 0 0 4286
Kosz a meghivast, de pillanatnyilag (mint oly gyakran) eppen vilagjarasban vagyok, meg raadasul nem is elek nagyon feletek.
Igy sajnos nem tudok eleget tenni a keresednek. De majd talan egyszer ez is oesszejoen.
Előzmény: Törölt nick (4285)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4285
etwg!
"...beszéljétek meg a börzén..."
Mármint én, meg RolandTT? Mi csak segíteni tudunk, ha kell. Te nem jössz ki a Börzére?

Matiz!
Gondoltam, hogy csütörtökig nem törtémik semmi, lévén JSB csak akkor kerül elő. Jó neki...!
csíkosháTTú

Előzmény: etwg (4283)
RolandTT Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4284
Igazad van! Mikor Ő korrektül megírta nekem, hogy elnézést, megkapta az anyagot, de nincs ideje feltenni, megpróbáltam elküldeni Bogar-nak is, Aki mint itt a fórumon olvastam szintén hozzá tud férni a Webzinhez, de sajnos 3* próbálkozásomra sem tudtam még 500kb-nyi anyagot sem elküldeni Neki, mert betelt az E-mail tárhelye. Most, hogy szóba került, biztosan megoldják valahogy. Én megköszönöm mindannyiotoknak az ezirányú hozzaszólást.
Előzmény: etwg (4283)
etwg Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4283
Csak hozzaszolni akarok a webzinhez. Nekem is vannak hasonlo feladataim, immar 6 ember dolgozik napi 6 orat azon, hogy a web lapunk mukodjon (nem vasutmodell, hetente valtozik). Ezt kellene vsanci baratunknak is meggondolni, hogy nem-e tenne a WEBZINt hozzaferhetove 4-6 alaknak, akik megbizhatoan tudnak gondozni a alapot, kulonben nagyon be fo dogleni (mint ez a szoeveg ekezet nelkul).
Beszeljetek majd meg a borzen.

Előzmény: RolandTT (4277)
RolandTT Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4282
Mégegyszer leszögezném! Én sem akarom, se bántani, se "bemószerolni". Sok biztatást kaptam én is tőle. Viszont amit nehéz munkával létrehozott, az félek tőle, hogy lassan a feledés homályába merül. Te sem azért jegyezted meg, hogy régen frissült, hogy akárkibe is "belekössél". Csak gondolom naponta, vagy pár naponta belenézel azért, hogy találjál valami érdekeset. Április 24 már lassan 1 hónapja volt. ((Én nem csináltam saját weblapot, mert úgy gondoltam, hogy ez életképesebb és közösségibb))
Előzmény: RolandTT (4278)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4281
Csutortokig semmit sem igerek, de akkor felkerul a keptarba.
Előzmény: Törölt nick (4279)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4280
Van nekem egy "trade mark":
kecskeméti PUMA vadászrepülős póló, eddig nem sok ilyen kolléga volt arra felé.
Erről meg lehet ismerni.
Előzmény: RolandTT (4278)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4279
Sanci védelmében:
Ha elárasztják az emberfiát az infók, akkor nem tud mit kezdeni velük. Vagy csak hosszó idő után tudja feldolgozni.

Matiz!
Bocs, ha túl nagyok a hüvösvölgyi képek!
csíkos

Előzmény: RolandTT (4275)
RolandTT Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4278
Bocsánat! Igen természetesen ott leszek!!! Köszönöm mégegyszer az invitet!
Előzmény: RolandTT (4277)
RolandTT Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4277
Szóval a + Hogy azonnal elküldtem azoknak a modellek nek a képeit melyek 2000-es újdonságok voltak, hogy nagyon frissek legyünk (még a 2001-es katalógusban sem szerepelnek mint a kis fehér T334-es SüdZukker vagy a V240) és pont azok nem kerültek fel. Most meg van a 2001-es újdonságfüzetből ismert 2001 májusában (ld Tillig Weboldal) megjelent V36 Poyntz kék Angol mozdonya is összesen 17 új (2001-es kiadású) vagonnal!
Tehát tudnánk mi nagyon is frissek lenni!
Félreértés ne essék Sanci keltette életre a fórum Weblapját és ezért minden tiszteletem az Övé, és a mai világban nagyon is érthető, ha valakinek soka munkája, de valahogyan meg kéne oldani ezt a kérdést. (((Nekem is néha nehezemre esik azonnal nekilátni fényképezni, vagy akár scannelni, de mégi a közért egy kicsit érdekes)))
Előzmény: Törölt nick (4274)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4276
Szóval akkor gyün másodikán az Börzére Kend?
Előzmény: RolandTT (4275)
RolandTT Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4275
Húúú Sanci bocsáss meg kérlek, de CsíkosháTTú kollégának nagyonnagyon igaza van!!!!!!! (mint azt írtam Neked)

Szóval szegény sanci írta is nekem, hogy nagyon el van havazva, mert én is írtam Neki, hogy ha nem frissítünk sűrűn akkor egy idő után a látogatók elmaradnak!! Nem bántásból írom Varga Sándor felé, de ha már jogosan megemlíted még egy Digit fényképezőgépet is vettem (3 mozdony helyett), hogy nehogy unalmas legyek a Mozdonyok dobozban scanneléseimmel (aminek sajnos pont a tizede került csak fel). ezekt a képeket el is küldtem sancinak április 22-én+ azóta csináltam kb 300 fotót! (Vannak egyben a mozdonyok+ külön-külön is+szerelvényben meg ilyenek). Valamint a tesztek komletten+ véleményem amit az elöbb is említettem. + "mingyá"

Előzmény: Törölt nick (4274)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4274
Nna ilyesmire gondoltam...(Átépítés ügyben, BR250)

Nekem a jövő szombat is jó. Most már rendszeressé kéne tenni magam. Szóval júniuis 2-án a Börzén?

Végig olvastam a hozzászólásaidat: nekem azért nincs EEEKKora gyűjteményem. Viszont a webzinen az utolsó módosításod igen régi...
csíkosháTTú

Előzmény: RolandTT (4272)
RolandTT Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4273
Most szombaton sajnos dolgozom!!
De köszönöm az invitálást, amúgy a Börze nekem is kötelező program (hajh pedig az egyetlen pihenőnapom a szombat amúgy)! Jövőhéten biztosan szabaddá teszem magam!! Ha még megfelel! Egyébként mobil vagyok (és pesti) szívesen állok rendelkezésre!
Előzmény: Törölt nick (4271)
RolandTT Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4272
Az átépítés technikailag nagyon egyszerű, mivel héla istennek a motor másik oldali kivezetését nem vágták le(mint 1-2 modellnél ahol nincs is szerepe BR81-92-56-86-35-103-107 T334 pontosabban ezeknél sincs levágva, csak nem készült)!
Tehát ide becsúsztatható a kardán a másik végre a fogaskerékkel mely már a másik forgóvázon van, melybe mint már írtam betehető a tengely a két végén a 2db kis felfogató kockájával (ld. BR 103, 81-92 stb alsó csigatengely végein). Ezen a tengelyen van egy fogaskerék ami kapcsolódik az elöbb emlitetthez + van 2 kis csigakerég. ekkor már csak a 2 hajtott kerékpárt kell kicsrélni fogaskerekesre (aminél középen van egy fogaskerék ami csatlakozik a csigához). Összecsavar és kész is!
Előzmény: Törölt nick (4269)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4271
Figyusz!
A szombati börzére kijössz?
El kellene még egy szakértő, majd mondom, hogy mire...
Előzmény: RolandTT (4270)
RolandTT Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4270
Hát igen nagyon is igazad van!! VSanci kérésére készítettem a Webzin részére, a mozdonyképeim mellé egy pár soros véleményt + osztályoztam a teljes palettát (mert meg van az összes BTTB és Tillig típusból legalább 1 db+ Brawa Roco teljes paletta +Jatt és Gützold-ból a BR 95 na ezt nézzétek meg a Webzinen ha tehetitek) ugymint külcsíny, belbecs, viselkedés a pályán, szerelhetőség, vonóerő(zugkraft). Komplett sebességteszteket is készítettem, de szerintem ez nem nagyon határoz meg egy modellt.
Szóval amiért ezt írom, mert oly annyira igazad van a minőségre vonatkozólag, hogy a 85 körül kiadott modellek minősége a legrosszab a teljes palettát végigvéve, de nem csak mozdony ügyben, a vagonok festése is bagától letöredezik (pl önüritős kocsi stb..)
Előzmény: RolandTT (4268)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4269
Szevasz RolandTT!
Én csak hitetlenkedem: ennyire nem lehet igénytelen egy cég...!
Amúgy , mint régi TT-s csak ámulok és bámulok. Hogy ez mégis igaz...
Na ennyit a kesergésből, lényeg, hogy még van TT-s a világon! Az átépítést esetleg megosztanád velünk? Egyébként hátha van "alkatrész-megoldás" valahogy...
Az örök optimista:
csíkosháTTú
Előzmény: RolandTT (4268)
RolandTT Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4268
Kedves CsikosháTTú!

Nem akarom, hogy félreértések legyenek, ezért mégegyszer: A régi BTTB-s BR 250 és BR 119 csak 1 forgúzsámolyon hajt 2 tengelyet. A Tillig egészen más mechanikát használ (hasonlóan a BR 120-odhoz) és mindkét forgózyámolyt hajtja!

2. Nekem meg van a BTTB 1987-ben kiadott (és Csikós Pista bácsi által is használt) Ersazteillkatalog (alkatrész listára bontott modellek), de abban nincsen benne pont ez a 2 modell. +Meg van a Tillig Ersatzteilkatakogja is (2001-es kiadás), de abban pedig természetesen az új hajtással vannak az alkatrészek.

Mellesleg nekem van 3 db-om a régi BR 250-esből is (+1db a régi 119-ből) és próbából átépítettem egyikből a másikba a hajtást. hogy mindkét forgóváz hajtva legyen. Az eredmény húúú.. hát ha mondhaton ég és föld!!!!! Ezért próbáltam szerezni ilyen alkatrészeket, de ennek állítólag nincs is utánpótlása és annyira kevés készült belőlük a többihez képest, hogy nem is nagyon kerültek bontásra!! Na bocs, ha hosszú voltam!

Előzmény: Törölt nick (4231)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4267
Bocs Mindenkitől, de most olvastam:

OFF
>Mi az? Bazi nagy, piros, és nem tudod átdobni a >kerítésen?
>Dízelmozdony.
ON

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4266
Kivánok!

Tisztelet Kollégák!
Régi PIKO (Gützold) BR120-hoz tud valaki hajtott kerékpárt tengelyestül, fogaskerekestül, meg tapadógyűrűt?
Előre is kösssszz!
csíkosháTTú

P.S.: én továbbra is TT-ben utazom, csak most ez van nálam javításon.

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4265
Nem csinaltal hozzajuk albumot, igy nem mukodik.
Előzmény: luc72 (4263)
luc72 Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4264
matiz

emilben ment a kép

luc72 Creative Commons License 2001.05.22 0 0 4263
képeket felraktam de valahogy eltüntek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!