Keresés

Részletes keresés

zordonC3 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44987

elosztón belül vhol sikerült a nullát a földre, a földet a nullára kötni egy dugaljnál, azonos színű vezetékeléssel

Előzmény: Dreamer (44984)
zordonC3 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44986

de én nem vagyok villanyász csak sokat olvasok

 

és nálam is volt 110V a vízcsövön mert az előző tulaj lazán kezelte a dolgot ,lehozta a garázsba a nullát és a fázist, majd leágaztatta a nulláról a védővezetőt, ezután 20 év alatt elfelejtette.

 

Én meg betettem a házivízművet a garázsba, végig a hagyományos csövezés.

Előzmény: Dreamer (44984)
Dreamer Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44985

Nem csak mh-en  írok figyelmetlen... :(

Előzmény: Dreamer (44984)
Dreamer Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44984

A hűtő jó volt. De melegszik a helyztet.

 

Dreamer

Előzmény: zordonC3 (44983)
zordonC3 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44983

csak gondolom a hűtő volt sz*r amit ugyanabba az elosztóba dugtatok, és a cuccos a hűtő után jött a vezetékelés szerinti dugaljban

Előzmény: Dreamer (44981)
Dreamer Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44982

"Ha jól emléksze az első hozzászólásomban említettem a próbalámpát, addig amíg az nem kerül ki a ládából, beszélni is kár bármiról is."

 

Bocs, a munkahelyen kapkodva figyelmetlen írok és olvasok :(

 

Dreamer

Előzmény: gergerg (44980)
Dreamer Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44981

Akkor még nem volt divat a kínyai Ocoo hosszabbító, ez konkrétan házi volt, közepes szakszerűséggel. A védővezető, az aljzat és a dugvilla is ép volt, és megfelelően bekötött.

 

Dreamer

Előzmény: gergerg (44980)
gergerg Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44980

Feltételezem hogy a hosszabítóban a védővezető csak egy darab vezeték volt.

 

 Ha jól emléksze az első hozzászólásomban említettem a próbalámpát, addig amíg az nem kerül ki a ládából, beszélni is kár bármiról is.

Előzmény: Dreamer (44978)
ocsi06 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44979

Új oldaladat ismertük meg.

Igényes kivitelezés,és szakmai hozzáértés mellet még szakrajzból is csillagos ötös:-))))

Előzmény: DkGrinder (44971)
Dreamer Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44978

"Talán érdemes lenne elpuhantani a nullával a vízcsövön lévő fázist, és ha a szomszéd sipíkol hogy nincs áram akkor......"

 

Azért ez elég drasztikus, de hatásos megoldás lehet. Konkrétan felvonyítottam ( :) ) ahogy elképzeltem az eseményt.

 

Azért előbb egy próbalámpával megnézném, hogy nem egy "fantom" fázis?

 

(Történt ugyanis, hogy panelben laktunk, és a konyhában lévő mikróhoz egy 4m-es hosszabbítóval vittük a vellanyt. Akkor voltam éppen tanonc. Egyszer szórakoztam a fáziscerkával, és megdöbbentem mikor a bedugott, de nem működő mikró testjén világított a fáziscerka. :O Eztán egy digit multiméterrel (orosz :D ), mértem egy feszültséget a vízcsap és a berendezés testje között. ~110V Mikró kihúz, elcipeltük a szervizébe és kértem a felülvizsgálatát, de nem találtak semmit. Ekkor kiderült, hogy a hosszabbító aljzataiban, pontosabban a védőérintkezőn is ott volt a 110V - na mi a megoldás? Segítségül annyit, hogy a vételezési hely, egy hűtőszekrény mögött volt).

 

Dreamer

Előzmény: gergerg (44969)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44977

Köszönöm neked a rajzokat és a segítségedet,megtekintem és ,,tanúlmányozom"!

Előzmény: DkGrinder (44971)
gergerg Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44976

Úgy fütyült a gáztűzhelyen hogy szét volt bontva a bejövő? Ez nagyon lényeges kérdés!

Előzmény: Törölt nick (44974)
gergerg Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44975

És honnan került a lakásban lévő semmihez sem csatlakozó vízcsőre a fázis ezekben az esetekben? A szomszéd átvéste a falat hogy rákössön? Egyfázisú mérője volt szakadt nullával, lekötötte az elmenő nullát egy kapcsolóval és a vízcsőről vette a nullát a kapcsolót meg lekapcsolta hogy a mérő ne kapjon? Csak mert akkor át jöhettél volna egy sörre ha már itt voltál! :-))))

Előzmény: DkGrinder (44972)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44974

Miért mondanék mást?Sőt a gáztűzhelyen is fütyült a cerka

arra már nem volt időm méricskélni.ugy látom ez nehéz dolog. Ha lessz lehetőségem a lakásbajutással elötte kiírom a címet és az időpontot és szívesen megtekinthetitek...hátha valaki közületek talál valamit és több lesz a tapasztalatunk.több szem többet lát.

 

Előzmény: gergerg (44966)
gergerg Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44973

Irgum burgum, egy rákás fázisozást rajzoltál nullázás helyett! :-))))

Előzmény: DkGrinder (44971)
DkGrinder Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44972

De lehet. volt már pár esetem.

Előzmény: gergerg (44967)
DkGrinder Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44971

Sajnos nincs időm most grafikát készíteni, mert hajnalig ajánlatozok a héten minden nap :-D : -( De valami ilyesmibe gondolkodj,  itt pl 4 lakás esetén ahol háromba van nullázás csak két lakásban ráznak a fém tárgyak. A szürke a normál áramút, a piros a szakadt állapot.  

Előzmény: Törölt nick (44964)
gergerg Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44970

Tudjuk bizony. Nem is használom csak színkódos ellenállás beazonosítására. Lusta vagyok megtanulni a szineket. Ezért javasoltam neki a próbalámpát.

Előzmény: Jahno (44968)
gergerg Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44969

Az egészben az az érdekes, hogy ha bejövő nulla+vízcső 230, a gázcső és vízcső is 230, akkor optimális esetben a vízcső+ bejövő víznek is 230-nak kellene lennie. Akkor lehetne azt feltételezni hogy a lakáson belül valami ázásnak vagy hasonlónak köszönhetően a cső kapcsolatba kerül a fázissal. De melyik fázissal? Talán érdemes lenne elpuhantani a nullával a vízcsövön lévő fázist, és ha a szomszéd sipíkol hogy nincs áram akkor.......

Előzmény: Törölt nick (44958)
Jahno Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44968

Azt vegyük figyelembe, hogy multimétert emlegetett, azt meg tudjuk, hogy sokszor bármi közt mér 50 voltot, akkor is ha semmi nincs.

Előzmény: gergerg (44966)
gergerg Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44967

Kizárt hogy szétbontott vízcső esetén  a lakásban lévő semmihez nem csatlakozó vízcsövön úgy legyen fesz hogy a hiba ne a lakásban legyen.

Előzmény: DkGrinder (44965)
gergerg Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44966

Szóval azt állítod hogy kikötötted a bejövő nullát és fázist és akkor is volt fesz a lakás vízcsövében ami nem csatlakozott a gerinchez?

Előzmény: Törölt nick (44958)
DkGrinder Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44965

Azért nehéz ezt a hibát megtalálni mert a hiba 99%-ban nem a lakásban van, vagy ha igen azt kb 10 perc alatt ki lehet deríteni. Viszont  egy társasházban szakaszolással be kell azonosítani a lakást, ehhez meg szakaszosan áramtalanítani kell az egész házat.  Erre mindenki kiakad, gyorsan el kell terjeszteni egy pletykát, hogy ha nem lesz meg a hiba hétfőn kikötik az egész tömböt :-D

Előzmény: Törölt nick (44964)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44964

Szerintem énis küldök egy okosabbat aki csak méréssel foglalkozik aztán ha ezt a hibát megoldották,akkor megyek és ejtek egy vezeték cserét...amugy is a rongyszövetes vezetékek a falban már rég cserére szorúlna!A másik dolog:az ilyen lakásokban az olom vezetékekre szívesen tettek bilincset a föld levételének,vagy  szivárog valahol a víz és a csőhálózat közelében doboz van

 

 

 

egyszer jártam olyan helyen ahol (szintén 8-ker)minden rázott.kint volt az Elmü és kint lekötötték a 300x300-as szekrényről a lakást és még mindíg rázott a cső. Az ELMŰ-s azt mondta,hogy hadjam inkább ott a lakást!!!!visszakötöttek és elmentek..Végül kiderült,hogy az öntöttvas tálca földje lement a pincébe lefolyó mellett és a pincében derékig állt a víz.a pincét lecsípkedtem a hálózatról és megszünt a rázás.Ott csak 4V-ot mértem digivel de csípett is és kisgyerek volt a lakásban!nemhagytam ott bárki bármit gondol rolam,ha nemis tudjuk megoldani.legalább meg kell próbálni.

Előzmény: Törölt nick (44963)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44962

Ez nem semmi...3 ember-2 nap?! addig kerestétek a hibát.én csak egy fél órát lehettem a helyszínen egy,,penge szerelővel"és egy ,,okos"albérlővel aki mindvégig állította,hogy ez nem volt elötte..ugy hogy a vizesre hárul a dolog,mert szétszedte a csövet azóta áram van benne nem pedig víz.Úgy, hogy a félórámmal voltam oda kevés-ezért kértem a tanácsot.

Előzmény: Törölt nick (44961)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44960

Lekapcsolt állapotban is szikrázik a bejövő és elmenő vízcsö Amugy kétpólusuval mértem a feszt és olom cső van a falban ráadásul 2 vizes felszálló is van...nagyon el lett kanyarodva a NULLA felé a dolog,de a nullának semmi baja sincs a lakáson belül.Valahol a szomszéd felől jön a hiba

Előzmény: Lacivill (44959)
Lacivill Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44959

Szerintem nincs vállalási kényszer. Ha nem engednek bontani akkor el kell köszönni.

ELMŰ feladata a társasház BFEM szekrényéig elvinni a betápot. Csodálkoznék ha nem számláznák ki, hogy kihivtad őket.

Próbalámpával is nézelődtél már, hogy mit mutat, vagy csak multimérrel mértél? 2 vizcső között ha vezetékkel összeérinted szikra? Mi a vizcső anyaga?

Lehet valamelyik lakótárs rácsatlakozott a méretlenre, és a vizcsőre.

Különben ha lekapcsolt villanyóra után fenáll ez az állapot akkor közösképviselő dolga, mert ez az egész házat érinti.

Szinte biztos, hogy nem abban a lakásban van a gond.

Előzmény: Törölt nick (44958)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44958

Nem akarom túl magyarázni a dolgot,mert sokadik szerelő voltam a lakásban! A bejövő nulla ki volt kötve a hálózatból és akkor is mértünk 230V feszt.:0+ víz cső=230V!!!      bejövő és elmenő víz=110V fesz!      Bejövő gáz+ vízcső=230V   De ezt már egyszer leírtam.itt nemis a tudatlanság a mérvadó,mert idős szerelők is tudatlanok voltak?de szívesen átadom a melót neked,ha ezt te így vágod!én nemakarok olyannal bajlódni,amit okosok ott hagytak,mert nem találták a hibát.falat nemengednek bontani és van ehhez 3-fázisod és egy nullád    Sehol sincs védőföld! Az sem lehet kizárva,hogy valahol a mérő bütykőlve van és a vízről akartak 0 lehozni valahol a szomszédban.tele van kissebbséggel a ház...szerinted nincs valami ,,elbütykőlve?

Előzmény: gergerg (44956)
gergerg Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44957

Ha hát a helyesírásom egy cseppet sem akar javulni. Ha így folytatom a végén még ke. leszek.

Előzmény: gergerg (44956)
gergerg Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44956

Bocs de nap mesternek részben azért igaza van. A tapasztalatlan vállalkozó elég sok előitéletet zúdít a többire. Az ideális vállalkozás szerintem kétféle lehet. Az egyik hogy a vállalkozó csak elegendő tapasztalatszerzés után kezd saját vállalkozásba. (persze így is érik fura esetek) A másik hogy a vállalkozó leszar mindent, intézi a melót, és tart egy penge alkalmazottat.

  A te esetedben semmi bpnyolult neincs. neki kell fogni és meg kell csinálni. Bemész, kikötöd a bejövőt, megnézed hogy be jön-e a nulla-fázis.(próbalámpával) 90% hogy bejön. Ezután megnézed a bejövő nullához viszonyítva a lakás vízcsövét, levett vízóránál. (már nem is lesz fesz rajta). Ezután a lakás nullái és a vízcső közé teszel egy szakadásvizygálót (csengő) és mész végig a lakáson amíg a csengés abba nem marad. Előtte persze az elosztónál lévő nulláhat újrakötöd. Így meg találod a rejtett nullázást. Hűtő,sütő,kazán,vízmelegítőnél érdemes kutakodni. Ha megvan akkor nekifogsz újravezetékelni a lakást. Persze egyből ezzel is kezdhetnél, csak akkor sosem látnád hogy mi volt a baj. 

 

  A jelenség azért volt, mert valúszinű hogy mosógép, boyler, vagy valami más ami a vízre van kötve úgy lett földelve hogy a dugaljban vagy kötődobozban kötöttek egy zöldsárgát a nullához. A lakáselosztóban meg elment a nulla kötés, ezért a lakás azon az egy védővezetőn, és a vízcsőhálózaton keresztül kapott nullát. Amík a vízórás ki nem ment. Mikor levette a mérőt, nyitotta az áramkört, és mikor rábabrált a vízpumpafogóval, akkor meg rajta keresztül zárult. A bejövő víz meg az emenő közt azárt tudsz 100v körüli feszt mérni, mert a mérőd sorban van a fogyasztókkal. Gondolom némi "nullát" levett vízórával is kap a lakás, mert a lakás vízcsövei is a falakban vannak. Tehát , fogj csak neki, ez egy kb órás meló, utánna meg lehet kezdeni az újramadzagozást. Nap mesteren meg ne húzd fel magad, aki ilyen hibák esetén megilyed hogy most mi lesz, annak azért van még mit tanulnia.

 

 Ennyi idő alatt Kékkember már az 30-ast is fel vette volna.

Előzmény: Törölt nick (44955)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!