Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44955

köszi...de tényleg sértő amit csinál-mindenkit  miért kell lenézni?...nálam biztos nem dolgozhatna akár milyen okos,ha emberileg meg nulla!hozzá hasonló 3 db ember és az ELMÜ is ott hagyta a melót(én meg lelkiismeretből akarom megoldani a sz@rt,mert soha nem hagynám el a lakást megoldatlan hibával) 60 éves mestervizsgás haverom is fogta a fejét,mert a tulaj nemengedi szét bombázni a lakást 

Előzmény: MesterekMestere (44952)
Jahno Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44954

Házon belül mit csináljanak? Óráig átadja, oszt jó idő.

Előzmény: Törölt nick (44953)
MesterekMestere Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44952

Ne húzd fel magad!

 

Nem ez az első ostobaság, amit írt.

Előzmény: Törölt nick (44950)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44951

Hát ja, látatlanban biztos megvan a tuti megoldás...

Hogy hol, melyik lakásban lehet megfordítva a 0 meg a föld, hol lehet elszakadva a 0, hol van valami rákötve a vízcsőre, ezt még a helyszínen se túl egyszerű kibogozni.

Előzmény: nap50 (44946)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44950

Tisztelt Nap50!én is meg nézegettem a hozzászólásaidat és megdöbbentő,hogy hány esetben vagy lekezelő ,másokkal,mert jobb szakembernek tartod magadat!Neked ez miért jó?

Ha ennyire alulkvalifikálsz ,,önjelőlt" szak embereket,miért nem segítesz nekik,hisz ez a forum ezért van!!! nem pedig azért,hogy néhanapján be dobj egy alázást valamelyik forum társadra!

Vagy talán te az a fajta NAGYON OKOS szerelő vagy akivel senki nemakar eggyütt dolgozni ! ja és fiatal korodban is ilyen nagyon tudós voltál?Nem volt soha sem elakadásod,amihez segítség kellett volna?

Előzmény: nap50 (44946)
Zs:) Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44949

Szerintem meg bölcs maradtál volna, ha csendben maradsz!

Azt meg, hogy Te távolról is tudod 100%-ban, hogy mi a gond, hát erősen kétlem! Sőt, aki ilyent mer állítani látatlanban, annak erősen megkérdőjelezhető a tudása.

Előzmény: nap50 (44946)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44948

Tisztelt Forumosok! köszönöm a sok jó tanácsot a,, rázós csőre " sajnos az ELMŰ emberei is kint voltak a helyszínen,és sebtében távoztak- nem tudnak mit tenni-

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44947

Köszönöm a kielégítő válaszodat sokat segítettél!De látod,a mobillal kért segítség nem is rossz ötlet(TÁV MUNKA)-evvel is egy halom pénzt lehet keresni  remélem bejön...

Előzmény: nap50 (44946)
nap50 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44946

Bolond lennék leirni a megoldást( bár már kaptál több jó tippet), még jobban elszaporodnának az önjelölt " szakemberek", akik kimennek a munkára és a hiba feltárás után a kocsiból mobilnetről kérik a megoldást a helyzetre.

Előzmény: Törölt nick (44945)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44945

Szia!ne haragudj de nemértem a miért is probálsz engem alázni? Ismerlek,vagy bántottalak?A vállalkozáshoz mi köze van a szakmának vagy mi van?Attol,hogy van egy vállalkozásom attol még lehetek tapasztalatlan ez nagy bűn?vagy esetleg te neked ez a szakmád és az ELMÜ tulajdonosa vagy?Ne haragudj de nemérzem bűnösnek magam ahhoz,hogy te megsérts engem.Sok más szerelő van itt a forumon aki segítségekre szorúl néha és mégsem alázzák itt egymást az emberek függetlenúl attol,hogy vállalkozó.De ezek szerint te nagyon értesz a szakmához...akkor kérlek,fejtsd meg légyszíves a feltett problémám.Előre is köszönöm szépen a szakmai tanácsodat !

Előzmény: nap50 (44944)
nap50 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44944

Olvasgatom itt a hozzászólásaidat, és elszomorodom, hogy te vállalkozó vagy, miközben a szakmához nemigen konyitasz.

Előzmény: Törölt nick (44942)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44943

Támogatom Lacivill ötletét.Így már ketten vagyunk....Átérzem a helyzetedet..

Előzmény: Dreamer (44936)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44942

valami  ötleted van esetleg,hogy hol kéne és mit elkezdeni? sajnos tehetetlen vagyok...agyilag karikázott a fejem éjjel.A logikát kerestem de számomra ebben se logika se értelem nem  esetleg a nulla szakadás kizárom? 

Előzmény: DkGrinder (44932)
real_geri Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44940

nekem van FI relé, és van egy esővíz tartály szivattyúval, ALKO, benne ül a vízben, eddig nem oldott le soha.

ha ez mérvadó

Előzmény: Dreamer (44919)
real_geri Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44938

ezt az egyet értem, de az nem tiszta, hogy eme regisztrációs szám nélkül aláírt felülvizsgálatot, miszerint a villamos hálózat megfelel a 32A maximális betáplálási igénynek, és szabványos szerelés történt, későbbi fejlesztésnél elfogad-e a szolgáltató? konkrétan a mért fővezeték megfelelő, ehhez nem nyúlunk, mérőhelyhez sem, csak jövőre kérnek 20 helyett 32A-t

ellenben a lakás belső hálózatát felújítjuk.

 

Csak kicsit megkavarodtam, hogy kell reg szám vagy sem?

ugye akinek van, az azt hangoztatja, csak ezzel lehet, mert z neki jó, mert akkor őt hívják ijedtükben, akinek nincs, azok meg azt, hogy nem kell, csak mérőhelyhez nyúlás esetén :)

Előzmény: Peter atyuska (44935)
Lacivill Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44937

Nem egyszerű a középútat megtalálni. A legfontosabb, hogy jó védőföldelést épits ki, ez az alapja mindnnek. Talán új földelőszonda se ártana, és a korrekt nullázásra is figyelmet kell forditani.

Egy próbát megér, hogy a szivattyú mit "szól" a 30mA-eshez.

Előzmény: Dreamer (44936)
Dreamer Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44936

Ha nem baj, egyben válaszolok!

karadin:
"Ilyenkór kész tények elé kell állítani a megrendelőt-munkalapot kell aláíratni, meg kell mondani a lehetőségeket mind anyagilag.
A pénztöl függ a munka!!!vagy te ingyen dolgozól???Amit meg beépítesz ÁVK-t ha leveri azt kizárásos alapon (ha nem a te hibád)azt fizettesd ki  ha ennyire félős vagy macerás a dolog akkor hagyd a fenébe.vannak megrendelők akik megérdemlik,mikór ott hadja a szerelő és utólag boldog az ember,mert rájön arra,hogy vannak munkák amiket jobb nem bevállalni,akármekkora a pénz."

tormap:
"Milyen felújítást akarsz te itt elvégezni? Újra kellene szerelni az egészet, vagy hozzá se nyúlni. Ha most ezt a részleges felújítást elvállalod előfordulhat, hogy nem kis terhet veszel a nyakadba.
Én pl. nem szoktam elvállalni régi mmfal-as kötődobozok újrahúzgálását. Nem hiányzik, hogy utána meg hónapokig járkáljak vissza az eltört vezetéket javítgatni.


Akárkii_voltam:
"Mérnék egy szigetelési ellenállást minden áramkörön, jkv-t felvéve a hiányosságokkal együtt
És rögziteni hogy ha a kiszállás/javitás során valamelyik okozta a leoldást nem ingyenes a javitás
Megéri egy Fi felszerelésért  elmenni meszire és vállalni a "dehát idáig működött" beszólásokat?"

 

Sajnos ez a tipikusan melyik ujjamba harapjak esete. A ház ugyanis a feleségem szüleijé, mivel nem régen született egy kis gyerek, erősen javasolt lenne egy ÁVK felszerelése. És bizony, nemhogy ingyen dolgozom, de még az anyagot és én fogom állni... Ezek után, csak azt szeretném kicserélni, ami szükséges. A ház teljes elektromos rendszerének felújítását (pedig ráfére) sajnos nincs módom vállalni. Nem szívesen vállalom be, de bele kell kezdeni, mert az élet megóvása szerintem megér egy-két összeveszést.

 

Szerettem volna minél szélesebb képet kapni, hogy mi várhat rám. Biztos vannak itt felhalmozódott tapasztalatok, esetleg értékes praktikák amivel nem fogom halálra szívatni magam. Tudjátok én az az ember vagyok, hogy előbb egy kicsit gondolkodom aztán cselekszek (sajnos nem mindenben... :) )

 

Mivel a javítás a tulajdonosoknak nem kerül pénzbe, ettől még nekem teljes felelősséget kell vállalnom a munkára, ezért szeretnék gondosan eljárni valamint, "bomba biztosra" kellene mennem a lehető legoptimálisabb költség oldallal.

 

Ha van javaslatotok, nagy örömmel várom! (Remélem nem veszitek rossz néven, de hétvégén készítek néhány képet az állapotokról, és beteszem)

Dreamer

Előzmény: Törölt nick (44923)
Peter atyuska Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44935

mérőhelyhez azok hoz lehet nyulni eme papír segedelmével

Előzmény: real_geri (44934)
real_geri Creative Commons License 2012.05.24 0 0 44934
Szabalyugyben segitsetek kerlek.
Mi a rak ez a regisztralt villanyszerelosdi, amit szerveznek penzert es 3 evig jo? E nelkul egyedul tenyleg nem adhat at munkat villanyszerelo? Csomo sablon kivitelezoi nyilatkozaton kerik a vet szamot
Ez kotelezo vagy csak a szolgaltato merohely modositas eseten kell?

Szoval mondjuk hiaba van villszer bizonyitvany, meg ebf vizsga, meg a ceg tevekenysegebe felveve a villszer tev., nem szerelhetek teljes lakast egyedul, mert nincs egy ilyen hitvany nyilvantartasosdi szamom, de szerelhetek egyedul barmi mast, pl ipari berendezest, amitol 50x annyi ember elete fugg? Vagy mire kotelezo es mire nem?
DkGrinder Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44933

Ezt jól megkavartam:-D ha kell holnap lerajzolom normálisan.

DkGrinder Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44932

De folyhat áram lekapcsolt állapotban is. Nézd meg a fergeteges rajzom :-D A kék a normál üzem a piros a nulla szakadás,  ( rossz helyre rajzoltam a pirosat, a nullázástól  nem a fogyasztón át, hanem a nulla sínre megy a nyíl, csak lusta vagyok átrajzolni) és így a másik lakás fogyasztóján keresztül záródik az áramkör.

Előzmény: Törölt nick (44927)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44930

eddig így éltek ebben a VIII.ker bérház eggyik lakásában nem vettek észre semmit,amíg nem ment a vizes vízórát cserélni

A fürdőszobában találtam egy piros régi Al vezetéket ami valami föld jellegü volt és azt levágtam az összerohadt sorkapocsból,és félrehajtottam..abba is van cucc!

Előzmény: Törölt nick (44929)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44929

Mihez lehetne EPH-t tenni?a bejövő víz,elmenő vízcsőn fázis van...gáz bejövőjén megintcsak cucc van(Bej víz+gáz=230V    bej víz+elmenő víz=110V

mit kössek.mihez?

 

Előzmény: C20NE (44928)
C20NE Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44928

Azt pont azért nem tenném, mert nullaszakadásnál nem csak a cerkád fütyülne!  Csinálj rendes EPH-t, old meg a nullaszakadást, esetleg tedd rendbe az egészet.

Előzmény: Törölt nick (44927)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44927

ha a nulla összelenne kötve a csövekkel akkor lekapcsolt állapotban nem lenne szabad fütyülnie a cerkának...

Előzmény: DkGrinder (44924)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44926

a lekapcsolt kismegszakítók alatt is kifordítottam a táblát de nem láttam semmit ami hibára utalt  a fütyülős cerkám kussban volt vízhálózat nincs földelve(KPL ?a bejövő vízcsö)esetleg ha valaki a házból rákötött földnek,vagy óra mahinálás???esetleg itt sül ki:nincs tovább útja a  levezetésnek???

Amugy a gáztűzhely régi fajta flexicsőves bekötésű és azonis fütyült a cerka..

mi van ha a bejövő nullával eggyesítem az összes csövet ???

Előzmény: gergerg (44925)
gergerg Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44925

Kekapcsolt kismegszakítónál kéne vizsgálódni, ez egy tök egyszerű nullaszakadás.

Előzmény: Törölt nick (44922)
DkGrinder Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44924

Valószínűleg nulla szakadásod van, és a nullázás miatt a földön keresztül folyik a nulla. Bontsd szét a null bontót, és mérd meg, hogy van-e bejövő nulla az ELMŰtől.  NAGYON VIGYÁZZ EZ A FAJTA HIBA NAGYON VESZÉLYES !!!! 

Valahol  össze van kötve a nulla a vízhálózattal, ezt a pontot is próbáld megkeresni. 

Előzmény: Törölt nick (44922)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44923

Ilyenkór kész tények elé kell állítani a megrendelőt-munkalapot kell aláíratni, meg kell mondani a lehetőségeket mind anyagilag.

A pénztöl függ a munka!!!vagy te ingyen dolgozól???Amit meg beépítesz ÁVK-t ha leveri azt kizárásos alapon (ha nem a te hibád)azt fizettesd ki  ha ennyire félős vagy macerás a dolog akkor hagyd a fenébe.vannak megrendelők akik megérdemlik,mikór ott hadja a szerelő és utólag boldog az ember,mert rájön arra,hogy vannak munkák amiket jobb nem bevállalni,akármekkora a pénz.

Előzmény: Dreamer (44919)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44922

Sziasztok!

Segítségetekre számítanék...Kint voltam ma egy helyen(rázó vízcsőr)A vizes vízórát akart cserélni és mikor az órát elválasztotta a csőtől akkor megvágta a cucc.hatodik fogóeldobás után hívott,hogy nézzem meg.... Régi nullbontós bakelit tábla(3-fázis) alatta rongyszövetes tápok...főldelés SEMMI!Egyből minden lekapcs!-A két vízcső között 230V viszont mind a kettőnél világított és fütyült a cerkám.A bejövő gáz nem volt EPH-va és a bejövőjéhez viszonyítottam a vízcsöveket...ugyanúgy 230V.   Kint a bejárati ajtó felett 300x300-as DIAZEDES 3-F lemezszekrény:ott sincs védőfőld. minden dugaljban csak F-N-van.Szeretnének egy teljes új hálózatot a biztitáblától addig nem lakják a lakást(nem engedtem meg nekik)Mit lehet ez ügyben tennem,vagy hogy hozzam ki null-nullra a csöveket van ötletetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!