Keresés

Részletes keresés

3keréken Creative Commons License 2012.06.07 0 0 2892

A héliummal töltött és a melegített levegővel üzemelő ,,léghajók" mindenütt légijárműnek minősülnek,lajstromjellel ellátott,meghatározott időszakonként végezendő hatósági ellenőrzésen és vizsgán átesett,számos hatósági és technikai ellenőrzésen bevizsgált masinériák, miknek repülés megkezdetekor semmivel kevesebb limitparaméterrel sem szabad rendelkezniük,mint pl,egy utasszállítónak vagy elfogó vadászgépnek.

 

Azt gondolom,nagy szerencsénk,hogy a háromkerekűinket egyelőre komolytalan közlekedési résztvevőnek tartja a hatóság és nem  alkalmaz akkora   műszaki szigorral keserített előíráshalmazt,mint a légyügyi hatóság a léghajókra,hőlégballonokra.

Maradjon ez így,az idők végezetéig...a remény hal meg utoljára

magyarsanyikapitány"

Előzmény: VolksrodZoli (2891)
VolksrodZoli Creative Commons License 2012.06.07 0 0 2891

igen, nézem... bár kezdem érteni miért... az olaszok beleszámolják a sofőrt a saját tömegbe. ezt nálunk nem tudják... meg áttételes kormányos, stb, szóval egyszerűbb a hivatalnak autónak nézni. aztán vizsgán kiderül, hogy vizsgálni meg az autó soron nem tudják a három kerék miatt, aztán mint ha kismotor lenne, jó fékezzen, lámpa, bal indek, duda, mehet készen van . gyárilag nincs is elöl rendszám hely, csak hátúl, szóval olaszok sosem nézték autónak. szerintem ez így volt egyszerű, aztán így maradt, ha valaki járni akar vele, neki az fontos. ha most hozna be valaki ilyesmit, és mondjuk olyan bakancs kolléga szintű, akkor talán még léghajónak is ki lehetne járni a besorolását, megfelelő beszélőkével, és persze dokumentumokkal alátámasztva. az övé, azt hiszem motor, de majd megerősíti, vagy cáfolja.

 

 

Előzmény: Surci126 (2886)
VolksrodZoli Creative Commons License 2012.06.07 0 0 2890

Mnagy kollégának ezúton is köszönöm a tegnapi bemutatót, jól esett vezeni a gépét, igazán szép darab! Örülök, hogy arra jártam, és mindenkinek alkalmas volt.

 

Már megint belebotlottam a napokban 2 háromkerekűbe pesten...

 

       

 

 

 

 

 

Mnagy Creative Commons License 2012.06.07 0 0 2889

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1100326.KOR

 

Rákerestem és pár dolgot kiemeltem:

 

3. melléklet a 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelethez
A vezetői engedély egészségügyi érvényességének lejártát követően is vezethető járművek
Bármely nemzetközi kategóriában megszerzett vizsga alapján:- segédmotoros kerékpár (ideértve a „mopedautót” is)- lassú jármű és pótkocsija- kerti traktor- állati erővel vont jármű„B”, „C1”, „C”, „D1”, „D” kategóriában megszerzett vizsga alapján:- mezőgazdasági vontató és könnyű pótkocsija„B+E”, „D1+E”, „D+E” kombinált kategóriában megszerzett vizsga alapján:- mezőgazdasági vontató és egy pótkocsija„C+E” vagy „C1+E” kombinált kategóriában megszerzett vizsga alapján:- mezőgazdasági vontató és két nehéz pótkocsija„TR” kategóriában megszerzett vizsga alapján:- mezőgazdasági vontató és két nehéz pótkocsija- segédmotoros kerékpár- lassú jármű és pótkocsija- kerti traktor- állati erővel vont jármű„V” kategóriában megszerzett vizsga alapján:- kerti traktor- állati erővel vont jármű.


4. melléklet a 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelethez
A vezetői engedély egészségügyi érvényességének lejártát követően is vezethető járművek a 2006/126/EK irányelvnek megfelelően 2013. január 19-től
Bármely nemzetközi kategóriában megszerzett vizsga alapján:- segédmotoros kerékpár (ideértve a „mopedautót” is)- lassú jármű és pótkocsija- kerti traktor- állati erővel vont jármű„B”, „C1”, „C”, „D1”, „D” kategóriában megszerzett vizsga alapján:- mezőgazdasági vontató és könnyű pótkocsija„B+E”, „D1+E”, „D+E” kombinált kategóriában megszerzett vizsga alapján:- mezőgazdasági vontató és egy pótkocsija„C+E” vagy „C1+E” kombinált kategóriában megszerzett vizsga alapján:- mezőgazdasági vontató és két nehéz pótkocsija„TR” kategóriában megszerzett vizsga alapján:- mezőgazdasági vontató és könnyű pótkocsija- segédmotoros kerékpár („M” és „AM” kategória)- lassú jármű és pótkocsija- kerti traktor- állati erővel vont jármű„V” kategóriában megszerzett vizsga alapján:- kerti traktor- állati erővel vont jármű

Előzmény: oljeg12 (2887)
oljeg12 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 2887

Ez vajon csak a négykerekű mopedautókra vonatkozik, vagy ide fogják sorolni a háromkerekű segédmotorkerékpárokat is? (Sulky)

http://vezetunk.hu/megvaltozott-az-51990-kohem-rendelet/

Surci126 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 2886
Bakancs4 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2885

Valóban megérdemelt volna szegény ApeCarom egy kis csiszolást és egy fújást , de nagyon nem akartam tovább húzni a műszakit . Úgy meg nem akartam elvinni , NAGYON leharcoltan nézett ki . Úgyhogy nekitámadtam egy adag gittel , utána kicsit körbecsiszoltam , aztán jöhetett a 2 collos ecset meg a Trinát , úgyhogy az egész fényezés kijött valami 5 ezer Ft-ból . Pedig nem egy történet kibelezni , ehhez képest akármelyik autó egy sztahanovista esettanulmány .  Egyébként semmi nincs elkésve , bármikor lecsiszolhatom és kapja az új réteget , akkor már nem látszódnának ki a hegesztési varratok , csúnya megfolyások ( van belőle )és miegymások . Talán egyszer .

Előzmény: VolksrodZoli (2884)
VolksrodZoli Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2884

pont mint egy vespa robogó... ecsetmetál, meg hammerite festék :)

Előzmény: Surci126 (2883)
Surci126 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2883

150eft.

Előzmény: matyk (2881)
hurvinka Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2882

Ott áll mindíg, csak reklámra van, de arra hatékonyan.

 

Egy másik reklám Ape pedig itt.

Előzmény: VolksrodZoli (2879)
matyk Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2881

Sziasztok!

 

Lenne egy gyors kérdésem. Egy kedves barátom gondolkozik egy kis platos 50-es vásárlásán. Aki csinált már ilyet, egy ape telibefényezése mennyibe kerül manapság nagyságrendileg? tudom fényező függő is, csak hogy egyáltalán mennyivel kalkuláljon kb. az ember.

 

A fehér ló fia könyvesbolt ape-jéról tudtok valamit? rég láttam..

 

köszi, üdv, m

Surci126 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2880

A Panzani reklámba is szerepelt és aztán lett a Vakegéré.

Előzmény: VolksrodZoli (2879)
VolksrodZoli Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2879

ha jól sejtem, ezt akkor nem is használják járásra, csak reklám?

a fotó dögös...

Előzmény: Riger (2877)
oljeg12 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2878

A hozzászólásokból látom, hogy most a fékhibák időszaka van?

Nekem is problmám volt a Sulky fékjével. A jobbhátsó keréknél leszakadt a rézfékcső vége. Ennél fogva úgy tudtam haza jönni Bajáról. hogy egy két alkalommal a kéziféket kellett igénybe venni, hogy megtudjak állni. A cső leszakadt végét alig bírtam kipiszkálni. Végül egy bicikli küllő, menetes végét dugtam bele és megfeszítve oldalra a menet kapaszkodott a rézbe és kihúzta.

Az új fékcső beszerelése után feltöltöttem a tartályt fékolajjal és akkor kellett volna segítség a légtelenítéshez. Van egy 15 kg-os vasam és gondoltam, hogy azzal támasztom meg a fékpedát. Addig ment is, míg nem kezdett keményedni a fék. De utána már nem. Ekkor jött az ötlet, hogy talán, ha az ülést hátra tolom akkor lehet, hogy elérem a csillag-villás kulcsot. Sikerült és most ismét van fékem.

 

Riger Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2877

A Legutóbbi utamon megálltam a Vakegér Apénél :

 

Riger Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2876

Én meg Szegeden melóztam szombat-vasárnap végig.

 

ma néztem az Apét, könnyen lehet tologatni, nyomkodtam a fékpedált, húztam a kézit, de nem ragadt be újra...

Előzmény: VolksrodZoli (2861)
Bakancs4 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2875

Nagyon jó !

 

Öregszem , egyre több dologra ismerek rá . A Lambrettás oldalon a jobb alsó sarokban van egy kép a gyári szerelőcsarnokról . UGYANEZ a kép szerepel Rózsa György : Motorkerékpár típusok ( Múszaki Könyvkiadó Bpest 1965 --- én még nem is éltem akkor ) című könyvének a 83-ik oldalán ....a fene gondolta volna , hogy az öreg Rózsa  a netről plagizálta le a képeit....bár ezzel a módszerrel páran sokra vitték kis hazánkban (is)....

Előzmény: Mnagy (2873)
Bakancs4 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2874

Seregnyi tanúval tudok magamnak alibit igazolni a hétvégére , két vízitúránk is volt ...

 

De kis Römóm fékjével én is nyűglődöm ...

 

 

 

Előzmény: VolksrodZoli (2861)
Mnagy Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2873
Sheprd Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2872

És olyat, mint a borsalino due, nem árulsz? Mert ha igen, inkább nekem adnám ki a pénzem, mint itt valakinek..

Előzmény: lodola (2870)
VolksrodZoli Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2871

a fűrész port, a difibe rakják, csökkenti a búgást. az őszi lé az ATF olajat váltotta ki :)

Előzmény: norb74 (2863)
lodola Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2870

el lehet motorozni velük,de szerintem  baromi drágák,bár gondolom arrafelé nem 20 ezret keres egy dealer egy motoron mint nálunk

én árulom majdnem ugyanazt mint ott az agira /linea estate néven / 930 euróért a neco-nál ugyanez 1349

Előzmény: Sheprd (2869)
Sheprd Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2869

igen..kínai. de ez azt jelenti, hogy használhatatlanul megbízhatatlan és ócskaság? vagy azért az árát megéri? mit gondoltok?

hurvinka Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2868

Az új csillagromboló! :)

 

Bakancs4 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2867

Én úgy tervezem , hogy idén is elmegyek Bakaliba .

Előzmény: hurvinka (2866)
hurvinka Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2866

TWK Családi Veterános hétvége Balatonakaliban, 2012. augusztus 3-4-5. között. (péntektől-vasárnapig)

 

Velük volt az elmúlt évben a Trabantosokhoz betársúlva Ape találkozó, legyen akkor most is így?

lodola Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2865

kínai tucatrobogó

Sheprd Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2864

Sziasztok!

Valószínű egy Piaggio topicba ezt a kérdést felírni nem egy veszélytelen dolog, de azért bevállalom :)

Van bárkinek infója, tapasztalata a Neco robogókról? www.neco.be

Én Belgiumban élek és nagyon megtetszettek ezek a motorok, de sehol nem találtam egyetlen tesztet se, és nem akarnám megszivatni magam egy rossz vétellel...

Köszi előre is!

 

 

norb74 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2863

Olyant hallotam már hogy fűrészport raktak a váltóba de hogy rostlét :-)).

Előzmény: VolksrodZoli (2861)
Mnagy Creative Commons License 2012.06.03 0 0 2862

Ez korrekt volt tanár úr, feltételezve, hogy a másik oldal is érti.

Előzmény: VolksrodZoli (2861)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!