Keresés

Részletes keresés

luc72 Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5369
A ROCO foto pályázatot hirdetet az ÖBB 1044 018 Euro mozdonyra, és, hogy tudjuk merre jár GPS látták el, a ROCO honlapján 10 perces frissítéssel nyomon lehet követni.
luc72 Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5368
Talált .
Tiszta szívből kívánok neked sok ilyet, nagyon szép, de sajnos az ára is, kb a típus szám.

Mikor csinálunk, egy igazi topic talit?

Előzmény: Törölt nick (5367)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5367
Hali!
Rákérdezhetek? BR65?
csíkosháTTú
Előzmény: luc72 (5363)
BoGar Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5366
OFF
Sziasztok!

Látom belemerültetek a webhelykeresésbe. Én találtam magamnak helyet, de sajnos már nem engednek fel több embert. A webzine-t is oda akartam tenni, de nem jött válasz. Érdekelne, hogy külföldről milyen sebességgel éritek el a http://bogar.ye.hu weblapot. Ha megy, lehet, hogy berakom a webzine-t az egyik könyvtárba. (Sajnos a webzine-t most nem tudom frissíteni, mert nem jó a szerverük és az FTP tiltva van. Ja és webes feltöltés soha nem is volt.)

Üdv: BoGár
ON

rezgaras Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5365
etwg írta:

> nohab.hu külföldröl is igen jol, és gyorsan jön

Igen, és a Gigant szerver is.

Azt hiszem, ezek az egyetemi hálózaton vannak. Az a gyanúm, hogy a magyar web-szolgáltatók ott spórolnak, hogy csak nagyon kis sávszélességet vásárolnak külföld felé. Az egyetemi hálózat sebessége mutatja, hogy maga a Mo. - Nyugat sávszélesség elegendô lenne.

Előzmény: etwg (5355)
rezgaras Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5364
backspace írta:

> a kapacitas felezodese mellett a soros kondik 2x-es feszultseget viselnek el.

Te, szvsz. a gondolatmenetedben több hiba is van. A legnagyobb az, hogy mivel elkóról van szó, a rossz polarítással bekötött sem nem rendelkezik a névleges kapacítással, de ráadásul ha hosszabb ideig feszültség alatt van, tönkre is megy. A leírt kapcsolásban nem fog felrobbanni, mert a tartós áramot a vele sorba kötött párja megakadályozza, de elveszti a kapacítását.

Ha ilyen egyszerű lenne bipoláris elkót készíteni, senki sem venne drága kondenzátorokat az egyfázisú aszinkron motorokhoz!

Előzmény: backspace (5329)
luc72 Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5363
CsikosTTáTTu

Szeretnél egy hátast dobni?

Menj be a Váci útra a M&H ba a legelső vitrin legalsó polcán, fönt bujkál egy mozdony, láttam működni egyszerűen fantasztikus, annyit elárulok Gützold gőzös.

Végre meg jöttek az állatszálító vagonok is a ROCOtol nagyon szépek, és a pofára esés az áruk, 1100 Ft.

etwg Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5362
Az nem megy, ugyanolyan mint a tar, vagy 5-10 percig downloadol, majd bedöglik.

Előzmény: nohab (5359)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5361
A freeweb-et jelenleg nem érem el, ami elég lassúnak számít, azt nézve, hogy internetet szolgáltatunk több "kissebb" szolgáltatónak (=ELÉG nagy sávszélességünk van.)
Előzmény: nohab (5359)
nohab Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5360
Régen a freeweb is engedte, kb. fél éve már nem. Sajna ez van. Ki kell tapasztalni a html-próba topicban, hogy mit lehet, és mit nem... És amit most lehet, azt lehet, hogy holnap már nem. Persze ha tárhelyet veszel, azzal minden ilyesmit lehet.
Előzmény: etwg (5354)
nohab Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5359
Szia etwg,

a másik link milyen sebességű (a nohab-gm.fw.hu)? Az az ingyenes, és azt ajánlottam matiznak.

Előzmény: etwg (5355)
nohab Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5358
Nem. A nohab.hu-t az integrity.hu szolgáltatja, szerintem nagyon korrekt áron.
Előzmény: Törölt nick (5356)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5357
Köszi! Szóltam a kapcsrajzért! (Legalább nem kell nekem felfedezni a spanyolviaszkot!)
steve
P.S.: nekem ez a dupla elkos megoldás nem teccik! TT, meg N méretben szerintem csak a külső szabályzás jöhet szóba, kicsi a hely. Szülöm a rajzot...
Ja! Még egy: az emil címem az adataim között van, annyira, hogy csak ez van.
Előzmény: etwg (5320)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5356
A nohab.hu-t is a freeweb-el regisztráltattad?
Előzmény: nohab (5353)
etwg Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5355
Szia nohab

a nohab.hu külföldröl is igen jol, és gyorsan jön.

Üdv.

Előzmény: nohab (5353)
etwg Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5354
Én korábban már betettem az indexre egy par képet az msn communityböl és akkor ment, nem tudom miért nem megy most.
Előzmény: Törölt nick (5350)
nohab Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5353
Matiz!

Nem tudom. teszteltetni kellene valakivel, bár ez egyszerű: a nohab.hu még mindig fent van a nohab-gm.fw.hu címen is, bár itt a frissítések el-elmaradoznak, idővel meglesznek.

A xoom ftp-s volt régen, még működnek?



Topic-illusztrációhoz (képek a hozzászólásokban) a tar.hu-n elhelyezett képek alkalmasak, a freeweb ezt már nem engedi. Meg kell próbálni erre a célra a netchicken-t is (netchicken.hu).

Előzmény: Törölt nick (5350)
nohab Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5352
JSB 2001.07.23 14:15 (5288)

Nem akarok jól értesült lenni(ki nem állhatom), talán észleltétek nem szokásom

Ne haragudj, ezt azért nem kellett volna. Vagy csak én emlékszem a 3166-3173-3175-3182-3184-3186-3187-3209 flame-re?

A (valós) információid hasznosságában senki nem kételkedhet. De aki bort iszik, az vizet ne prédikáljon.

Előzmény: JSB (5289)
backspace Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5351
etwg, igen erre a kondiformaciora gondoltam. Kiserletezoknek: eloszor mindenfelekeppen sinre csatoljatok, ott kiserletezzetek, mekkora kondi kell ahhoz, hogy lathato hatasa legyen a lassulasra a szakaszolas utan. Lehet csak az egyik irannyal probalkozni (nem kell 2 egyforma kondi), majd utana ha mar megvan a szukseges ertek, akkor vegyetek ketszeres kapacitasubol 2 darabot, ha kaptok akkorat, ami belefer a mozdonyba. En csak a TT BR23 szerkocsijaba tudtam berakni, de keves volt, es visszaalakitottam.
udv
bs
Előzmény: etwg (5349)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5350
Ilyen community-k nem engedik a linkelést, ne is próbálkozzatok! (Se a Yahoo, sem más!) A "javascript....." kezdetű dolgok már eleve nem fognak működni.

Nohab: belföldről OK a freeweb, de külföldről?

etwg Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5349
A kondi értéke attól függ mennyi plac van a mozdonyban. Min 1G val kell számolni, és az ismert okok miatt legalább 25V -ra legyen. Ennek a kondinak már tekintélyes a mérete, és a névleges értéke csak 500 uF lesz. Jo volna ettöl sokkal nagyobbat beépiteni, de erre nincs rendszerint hely.

A tápegység rajzra mág várni kell, azt meg kell rajzolni, konvertálni dxf-be, majd onnan jpg be, ez sok munka, de majd lehet hogy lesz rá alkalom.

Ha azonban beteszed a kondikat a mozdonyba, akkor mindegy, hogy milyen a táp.

Előzmény: crash__override (5347)
nohab Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5348
FTP és No limit: próbáljátok ki a freeweb-et. Én több, mint egy évig használtam, most már vásároltam tárhelyet a nohab.hu-nak, de a freeweb egész jó volt, persze nem olyan, mint a fizetős, de sok mindent próbáltam...
Előzmény: joem (5303)
crash__override Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5347
Muxik. De mekkora kondi ajanlott ?

Mondjuk a tapegyseg-rajz is erdekelne, hatha meg lehet vele rendszabalyozni az egyes N-es Piko motorok mukodeset....

crash__override Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5339
Azt mondja, hogy : "You have reached a restricted area."
crash__override Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5337
Nekem azt mondja, hogy nem mehetek be :-((
Meg azt is, hogy nincs egyetlen album sem....
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5331
UtolsOFF: ez is megtelt, megvan minden rendben. Holnap nyitok egy utólsót, ahova a nagyvasűti képek kerülnek (matiz_b). A Vasút&Modell képeinek is csináljak ilyet? ON
Előzmény: etwg (5328)
crash__override Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5330
Ezekrol a megoldasokrol lehetne rajzokat felrakni valamely publikus helyre, hogy mindenki megerthesse ?

Crash_, az elekronikailag analfabeta

Előzmény: backspace (5329)
backspace Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5329
Azt elfelejtettem emliteni, hogy a kapacitas felezodese mellett a soros kondik 2x-es feszultseget viselnek el.
bs
Előzmény: backspace (5327)
etwg Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5328
12.52 kor már elindult, lehet, hogy még te voltál bennt, mint tulajdonos.

Jönnek a szép képek , és gyors is.

Szerintem lehet változtatni a náven is, csak egy kicsit macerás (én nem a photo albumot használom, ezért nem tudom pontosan hogyan kell, de én is csak vagy 1 honapjára jöttem rá a modjának).

Előzmény: etwg (5326)
backspace Creative Commons License 2001.07.24 0 0 5327
Hali!
Visszakanyarodnek a valosaghu lassulas (energiatarolas) problemara, rezgaras irta:

>> Ha beépited az elkot a mozdonyba,

>Na itt van az eb elhantolva! Ezt már valaki
>említette, de a megoldás nem magától értôdô.
>Ugyanis: miután ez egy elko, kettô kell belôle,
>egy-egy minden irányba és le kell ôket védeni
>egy-egy diódával. Azonban ha a dióda ott van,
>akkor az elko ugyan fel fog töltôdni, a motort
>azonban pont a dióda miatt nem tudja hajtani!
>Gondolj csak bele, amikor a kondi hajtaná a
>motort, akkor az áramnak fordítva kellene
>folynia, de nem tud a dióda miatt!!! (de lehet,
>hogy van valami hiba a gondolatmenetemben...)

Szoval tenyleg meg lehet oldani a lokalis energiatarolast es tenyleg ket elko kell hozza, ezeket sorosan kell kotni azonos polaritasu veguknel fogva, es az igy kapott mar polaritas fuggetlen kondi egyseget kell siman parhuzamosan kotni a motor ele, semmi dioda, etc. Egy a baj, hogy igy a felere csokken a kacapitas. Egyebkent meg teljesen mindegy melyik fegyverzetpart kotod ossze. Ennek egy hatranya van, hogy 1/2 kapacitasert 2x helyfoglalas jar. Es meg ott van a feszultseg impulzusok kerdese, ami miatt nagyobb feszultsegu kondi kell. En ezt a problemat a szakaszolt vaganyszakaszra kapcsolt unipolkarizalt elkokkal oldottam meg. Eleg jol muxik, es az asztal alatt van eleg hely akar oklomnyi elkora, naja megmaradt a kontaktusproblema, de nekem a szakaszolt vaganyszakaszokon nincs valto, emelkedo, igy jol mukodik.
Udv
Burmi

Előzmény: rezgaras (5228)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!