Keresés

Részletes keresés

Fecus Creative Commons License 2001.08.27 0 0 5709
Sziasztok!

A terepasztal építése során eljutottam oda, hogy készítem a kavicságyat. A 4mm-es parafa ok. a pálma fa ragasztó megfogta. A kőlapot nem bírom rendesen ráragasztani mert a faragasztó nem fogja meg elég hamar és szépen felkunkorodik.
Matiz! (és bárki)
mivel ragasztottad, hogy több centi hosszan ott maradt?

Fecus

rezgaras Creative Commons License 2001.08.27 0 0 5708
gyurmosz írta:

> le kellene szednem a kaszniról a hozzáöntött korlátokat,

Szikével és utána finom csiszolópapírral elegyengetni.

> lyukakat hogy fúrjam fel

0,5mm-es fúróval

> kivagdosni a réz szitafonatot

Elektronikában használatos kis oldalcsípô fogóval.

Én legalábbis így csináltam.

Előzmény: gyurmosz (5699)
JSB Creative Commons License 2001.08.26 0 0 5707
Brawa (az és) a másik nem a föld, hanem mélyre temetni.

PS. jöttem, lehet nyaggatni
Üdv mindenkinek

Előzmény: luc72 (5695)
khotjoe Creative Commons License 2001.08.26 0 0 5706
JOEM.
A héten beszéltem telefonon velük és ott mondták, hogy voltak kisszériás MÁV-os vagonok, zömében teherkocsik,és a tagokat tájékoztatoban értesitették.
MÁS,megérkeztek a rendelt KLEIN vagonok,nagyon szépek.
Előzmény: joem (5698)
gyurmosz Creative Commons License 2001.08.24 0 0 5705
Köszi szépen a tanácsokat, keresek is egy barkácsboltot. Egyébként - hogy büszke is legyek magamra :-))) - nagyon szép lépcsőket sikerült gyártanom a mozdonyra :-)
Előzmény: etwg (5703)
etwg Creative Commons License 2001.08.24 0 0 5704
Elnézest a sok hibáért az elözö szövegben, elkapkodtam a dolgot.

Előzmény: etwg (5703)
etwg Creative Commons License 2001.08.24 0 0 5703
Szia Gyurmosz, irod:

Megpróbáltam kivagdosni a réz szitafonatot is a tetőre, de nem igazán ment. Javaslat? :-)))

A ledegyszerübb, ugy megfelelö börlyukasztóval (barkácsbolt) egy darab olmon kivágni a szitabol a köröket.

Ha nem tudsz beszerezni megfelelö méretüt, akkor szerezz be egy megfelelö árméröjü gömbvasat megy egy darab 2-3 mm-es laposvasat. Furj a laposvasba egy pontos lyukat, amibe a gömbvas szorosan passzol. Most fog be a gömbvasat egy ÁLLÓ álványos furogépbe és ted alá a lapos vasat ugy, hogy ha furot lenyomod az pontosan a lyukba nyomja a gömbvasat. Ha minden rendben van, ovatosan emeld fel a furogépet, tedd a laposvasra a sztát, és nyomd le a furogépet. Ha semmi nem mozdult el, akkor alu kiesik a szitadarab.

Ha ezt sem tudod megoldani, akkor vond be az egész szitát forrasztóonnal (egy kicsivel nagyobb felületen mint kell), majd olloval, vágd ki durván atz alakot, mejd finom köszörükövön formáld pontosra. Na megvan, melegitsd meg gázon a munkadarabot, majd egy gyors mozdulattal rázd ki a forrasztóónt a szitábol. (esetleg ismételd meg a kirázást)

Előzmény: gyurmosz (5699)
etwg Creative Commons License 2001.08.24 0 0 5702
A szikétöl valamivel jobb a modellkés, aminek 90 fokos szögben van az éle (XACTO stb.)
Minden jobb barkácsboltbal be tudsz ilyen kest szerezni, hasonloan a polirpapirhoz is.

A tüt laposra csak köszörülni lehet (valamilyen motoros köszörükövön - a legjobb a kis motoros furogépbe fogott csiszolokorong.) Ugy köszörüld, hogy az élek élesek legyenek, tehát ne csak lapos legyen (vagy haromszögbe kell köszörülni).

Én nem ajánlom kezdönek, hogy felmelegitse a tüt, mert azt nagy érzekkel kell tenni, inkább furd hideg furoval, menni fog.

Előzmény: gyurmosz (5701)
gyurmosz Creative Commons License 2001.08.23 0 0 5701
Szikével próbálkoztam, de nem lett olyan szép. Na majd gyakorlok :-) Polírpapírt hol lehet szerezni? És a tű hegye hogyan laposítható?
Előzmény: luc72 (5700)
luc72 Creative Commons License 2001.08.23 0 0 5700
Szia

Próbáld meg szikével, vagy lehet kapni nagyon pici csiszolókorongot fúróba. Én szikével szedtem le, utána polir papírral megcsiszoltam.
Ha valaki nem akar költeni modell fúrógépre, akkor lehet vékony tűvel is fúrni, úgy hogy felizzítjuk és a hegyét enyhén ellapítjuk.

Előzmény: gyurmosz (5699)
gyurmosz Creative Commons License 2001.08.23 0 0 5699
Tanácsot szeretnék kérni; lassan készülget a Csörgő-frizír, és le kellene szednem a kaszniról a hozzáöntött korlátokat, de nem igazán tudom, hogy mivel tegyem ezt. Ötlet? És szerintetek a lyukakat hogy fúrjam fel (az új korlátoknak)?
Megpróbáltam kivagdosni a réz szitafonatot is a tetőre, de nem igazán ment. Javaslat? :-)))
Mibe fogtam bele... :-))))

MÁS:

érdekel valakit egy GySEV (piros) színű M41-kaszni? Ha igen, E-mailban egyeztetünk.

joem Creative Commons License 2001.08.23 0 0 5698
A legutóbbi két Modell Kit tájékoztatóban (8-9/2001) nincsenek kisszériások, a régebbieket meg hirtelen nem tudom előkaparni.
Előzmény: khotjoe (5697)
khotjoe Creative Commons License 2001.08.22 0 0 5697
Sziasztok.
Ismét köztetek a nyaralás után.A KLEIN-töl rendelt cucc már a vámon van remélem nemsokára megkapom.Valoban megdrágulnak igy a kocsik ezért én sem ajánlom a csomagküldő rendelést külföldről. OLcsobb kiutazni érte pláne ha 1-2 ember összefog.
Egy kérdésem lenne hozzátok,van-e valaki aki az ERKEL uti boltbol kap hirlevelet a kisszériás modellek érkezéséről,ha igen feltehetné ide hogy mi is tudjunk rola mikor és milyen modellek érkeznek.
luc72 Creative Commons License 2001.08.22 0 0 5696
http://kmz-brno.hyperlink.cz/foto/pteam01/foto16.htm kép a BZmot
http://kmz-brno.hyperlink.cz/foto/pteam01/foto22.htm T334
luc72 Creative Commons License 2001.08.22 0 0 5695
BoGar

Megbeszéljük a dolgokat, egyébiránt nyugodtan felrakhatsz bármit.
Készültek képek is, majd scannelés után küldöm.

MELYIKET JAVASOLJÁTOK?

Gützold BR65
Brawa BR65
H0 ban.

A ROCO ill. a Gützoldal való mozdonygyártás nem jött össze, az M62 festése az megoldható a Gützoldal.
Viszont így, kerestünk fröccsöntő szakit, aki vállalja a bér fröccsöntést, most szerszámkészítő után kajtatok, és ha az árban meg tudunk egyezni, akkor meg van az új terv, de egyenlőre ez meglepi.

Köszönöm a cimeket.

BoGar Creative Commons License 2001.08.21 0 0 5694
Luc72!

Az átalakítási hírdetéseteket feltegyem a Webzine-re?? (Mármint a MÁV 501-re alakítást.)

Üdv: BoGár

BoGar Creative Commons License 2001.08.21 0 0 5693
Sziasztok!

Voltam a Conradban és megvettem a vasúti katalógust. Ha érekel valakit, akkor a következő találkozón megnézhetitek.

Lenne 101-hez egy kérésem. Lehetne szó arról, hogy ha valami újat raktok fel a honlapra, (árlista, új termékek, új akció,) azt ide is kiírnátok??

Üdv: BoGár

424nurmi Creative Commons License 2001.08.21 0 0 5692
Találtam egy weboldalt az 520-as sorazatú gőzmozdonyról itt tekinthető meg. Nem tudom hogy ismeritek-e.
Ha valakinek kell a THOMAS nevű játék írjon egy email-t ide
gyurmosz Creative Commons License 2001.08.21 0 0 5691
Azt hiszem a Krokodilban voltam, és nagyon jó bolt! Láttam ott ROCO-ból átépített cseh gőzösöket, ritka szépek voltak! Az áruk emlékeim szerint valamivel 9000 korona felett volt...
Előzmény: etwg (5690)
etwg Creative Commons License 2001.08.21 0 0 5690
Azért egy kicsit pontosabb is lehetnél, merre mit keresel. Elég sok modellbolt van Pragában, Brünnben, Olmützben, Ostravan, Pilsenben, C.Budejovicen, de máshol is.

Pragában van egy csomo bolt egészen a központban:

Zerba
Na prikope utca, az elsö jobb oldali bevásárlo központ második emeletének a hátso részében

Krokodil

Bartolomejska - kb. a nemzeti szinházzal egy magasságban a Narodni tridaval párhuzamos elsö utcában

Kral zeleznic

A Manesovo nam. A Vencel tér felsö részét követve a muzeum utan kezdödik a Vinohradska utca, kb. 300 m-re balra be kell menni egy utcaba, ahol egy park van, azon a soron van a bolt.

További cimeket a következö siteon találsz.
http://kmz-brno.hyperlink.cz/prodejny.htm

Jo utat.

Előzmény: luc72 (5689)
luc72 Creative Commons License 2001.08.21 0 0 5689
Szaszka

Tud valaki cseheknél valami jó modell boltot?
Ki szúrtam magamnak két mozdonyt, egyik a CS/Train mozdonya, a másik meg Vaclav márka és H0 ban készíti a t334 tolató mozdonyt.

JSB egyik régi cikkéből kiindulva beszereztem magamnak a Liliput cég BR 42 ét ami szinte tökéletesen jó MÁVos 501 nek.

Törölt nick Creative Commons License 2001.08.20 0 0 5688
Hat, en most lelepek egy kicsit pihenni...majd jelentkezem. Akinek "vastag a drotja" annak van egy meglepetes:
www.extra.hu/csaba_t/tmp/v63.avi
2MB es DIVX-es.

udv

pupák Creative Commons License 2001.08.20 0 0 5687
Kedves Head!
Mostmár sejtem , hogy miféle THOMAS , de ,hogy lehet hozzájutni?
Kösz
crash__override Creative Commons License 2001.08.19 0 0 5686
Igen Pesten.
Előzmény: SÜNÖCSKe (5668)
Head Creative Commons License 2001.08.18 0 0 5685
THOMAS
Előzmény: pupák (5684)
pupák Creative Commons License 2001.08.18 0 0 5684
Helló Vonatosok!
Szeretném megkérdezni , nem tudtok-e valami jó kis vonatos programot (játékot) ami felkelti a gyerekek érdeklődését a modellezés iránt?Egy "Off the track" nevü van az szuper csak nagyon primitív.
Ha rossz helyre írtam , akkor elnézést.
Ui:azért én is eljátszanék vele!
JSB Creative Commons License 2001.08.18 0 0 5683
Flexigleis profiból van a külső ív.
Valahol megvan a korabeli helyszínrajz(1909), aminek alapján 1913-ban elkészült a létesítmény. Ezt használtuk a HO tervhez,. Semmiot nem hagytunk el.MÉg a körvasút, illetve a Bp-Esztergom is elfér mellette.
Ha túl leszünk a rendrakáson, és VÉGRE a vágányhálózati anyagok hozzáférhetők lesznek. Scannelek neked, belőle. A HO is megvan mellékletként.
Szept első hétvégén már lehet, hogy teljes gőzzel üzemelünk. Akkor végre a Keleti is kézben elsz.
Addigra mindennek elő kell kerülnie. Most csak a V&M ősz anyagai vannakl kéznél, meg nem is tároljuk, mnem férnénk tőle.
Előzmény: luc72 (5678)
Head Creative Commons License 2001.08.18 0 0 5682
Üdvözletem Mindenkinek!

Régebben modelezztem úgy 15 éve és most újra lehetőségem van egy komoly terepasztal építéséhez kb 6 m2 - s lenne ehhez szeretnék majd segítséget kapni tőletek. Most végigolvasom a teljes fórumanyagot ami 2 év alatt keletkezett.

Majd jövök.

Előzmény: Törölt nick (5681)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.18 0 0 5681
Hali!
Szeptember 8.
csíkosháTTú
Előzmény: V43 2376 (5679)
by az ex bhv Creative Commons License 2001.08.18 0 0 5680
Hali Matiz!
A te modszerednél van jobb is, igaz tovább tart , de talán megéri:
Higitott mozaik ragasztó és egy jó nagy máertű fecskendő kell hozzá, és egy virágöntöző (permetező)
Nos a lényeg:
Előszőször a homokot vékonyan felhordod a terepasztal lapjára.
2 -dik lépés mosószeres vizzel megpermetezed az asztalt , de úgy, hogy csak nedves legyen!
3-dik lépés a ragasztót a fecskendőből csepegtetve (fotos , hogy cspegtetve) az asztalra hordod fel.
4- Sózó mozdulattal a szálas fűanyagot felszórod az asztalra.
5- Száradás után kb. 5-6 h. után lehet porszívozni!

Aranyvonat ügyben :
A Magyar Nemzetben a Szombati számban az aranyvonatról van szó ha jol láttam egy 375 vagy valmi hozzá hasonló viszi a vonatot .
Jó képek is vannak benne!
Zsolt

Előzmény: Törölt nick (5677)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!