Keresés

Részletes keresés

gergerg Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48988

Ennyi ideje senkinek nincs szerintem. És nem is lehet még tervről sem pontosan kiszámolni az anyagot. ( papíron simán megy a vonal pilléren, kéményen, átadás előtti napon elkészülő strang falon, stb)

Előzmény: nap50 (48985)
gergerg Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48987

A második kép komoly rabicolást igényel. :-) Ja, és nem ágyazzátok gipszbe a csövet csak rákenitek. ( csak hogy én is írjak némi negatívumot)

Előzmény: DkGrinder (48986)
DkGrinder Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48986

Szerintem akkor  ugyanarról beszélünk, a nyomvonal mindkettőnknél ugyanaz eljutni „ A”-ból „B”be, mivel a leírtak alapján te is kb. ugyanannyi áramkört használsz  gondolom ugyanannyi anyagod fogy.

 Szerintem abból gondolod, hogy több anyagot használok, mert általában azokat a képeket teszem fel ami a gerinc nyomvonalán van, mert azok mutatnak jobban Ha megnézed a háttérben a helyiségekben nekünk es csak 1-2 cső fut

 

 

, de ha már egy falon van IT, riasztó dugalj, az már egyből 3 cső, ha szobánkénti termosztát

az egyből 1 plusz cső.

Szeretem ha minden központ egy helyen van ezért a bevezető szakaszon összejön egy pár cső, de összegezve mindegy, hogy 3 helyiségben megy 5 cső vagy egyben 15

 

Persze tegyük hozzá, hogy 10 munkánkból 9, nem az a egy kapcsoló egy  dugalj  lakás.

 

 

 

 

Előzmény: MesterekMestere (48984)
nap50 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48985

Komolyan ennyi idötök van, hogy minden ajánlatot ennyire részletesen kidolgoztok, miközben tudjátok, hogy 10ből 1 meló lesz a tietek. Én 1 órás beszélgetés után otthon leülök, és kb 30 perc gondolkozás után az elöző melókból kiindulva közlök másnap 1 árat. Ha tetszik neki akkor lehet vele foglalkozni, ha az a kérdése, hogy  mennyit engedek  feléből akkor meg annyi.

MesterekMestere Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48984

Rendben.

Ezt írod:

" A miénkbe benne vannak az anyagok típusai, mit kap a pénzéért .... "

hogyan lenne benne, ha -idézlek:

" ...Ez azt jelenti, hogy mivel általában nincs elektromos terv, ezért nincs anyagkiírás se.  Ilyen esetekben, gondolom te se kezdesz el számolgatni, merre hány méter vezetéket viszel. Általában mint mindenki más vagy kiállási pontot, vagy m2/felszereltség árat számolunk .... "

 

Ezek szerint hasadra ütsz, és mondasz egy m2/Ft. árat.

 

hmmmmmm.....

Én nem szoktam hasraütésszerűen árat mondani.

Kérek egy tervet, vagy ha nincs, akkor megrajzolom magam.

Megbeszélem mit, hogyan, hová, meddig, kivel, mikor, hányszor ....

Itthon tervet készítek, és anyagkigyüjtést.

Én így csinálom.

Minden szobába külön dugalj, külön világítási áramkör.

Konyhai "nagyfogyasztók külön, és még sorolhatnám.

Külön gépépszet.

Kiállás Sat-antennának, még ha nem is kérik.

Szg. hálózat. stb.

Vezetékek megfelelően méretezve,

Dugaljakat nem sorolunk, -mindegyik külön 2,5mm2vezetéket kap -

A csövek utólag is fűzhetőek. -ez természetes-

stb.. stb ...

 

25 éves tapasztalattal a hátam mögött ki merem jelenteni, hogy feleslegesen építesz be ennyi anyagot.-legalábbis némely képeden látott mennyiségek esetén/

 

A szakértelmedet semmiképp sem kérdéjelezném meg -sőt-,

 

Előzmény: DkGrinder (48981)
Lacika59 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48983

Lacika59 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48982

Segitséget szeretnék kérni Hajdu IDE 100F villanybojler bekötésével kapcsolatosan, hogy a fázist melyik kivezetésre kell kötni.

Ha az "L"-re kötöm akkor állandóan fűt, ha van vezérelt áram.

Jelenleg az "L",és az "N" (nulla) pontokra van bekötve.

Mellékelem a gyári rajzot

 

DkGrinder Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48981

„És ha anyagosan vállalod, akkor mi van?”   Ez azt jelenti, hogy mivel általában nincs elektromos terv, ezért nincs anyagkiírás se.  Ilyen esetekben, gondolom te se kezdesz el számolgatni, merre hány méter vezetéket viszel. Általában mint mindenki más vagy kiállási pontot, vagy m2/felszereltség árat számolunk Ezeknek az árai szinte megegyeznek. Nálunk pl . 0,54 szerelvény / m2 kb 2800 Ft/m2 erősáramú alapszerelés anyagosan. Ez azt jelenti, hogy egy 100 000m-es lakás 280 000 Ft-ba kerül. akkor is ha 3 szál 0,75-ös vezetéket visz körbe, és akkor is ha mint pl mi , minden helyiségnek, nagyfogyasztónak külön áramkört viszünk.  Ha kiszámolod, hogy beraksz egy házba plusz 1000 m Mcu vezetéke,t( ami persze irreális) Az plusz 34 000 FT ennyit bukok vele de ha visszamegyek egy napot javítani mert valami nem jó akkor, az lényegesen több.

Előzmény: MesterekMestere (48974)
Dreamer Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48980
Mi az elfogadott trend? Te a sajat hazad eseten mennyire gondolkodnal elore?
Dreamer
Előzmény: gergerg (48977)
gergerg Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48979

Árához képest elmegy. Aki olcsót akar, talán a legjobb választás. Vagy esetleg eco dugalj 199ft-ért. :-)

Előzmény: Vargham (48963)
gergerg Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48978

Na ja, az anya annyira schneider mint amennyire a trabant volt német autó.

Előzmény: MesterekMestere (48962)
gergerg Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48977

Úgy megszerelni egy házat hogy az 20 év múlva is tökéletesen megfeleljen szerintem lehetetlen.

Előzmény: Dreamer (48971)
gergerg Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48976

Pl. padló és mennyezet fűtés/hűtés vezérlésének elkészítése és megtervezése is:

 

 Egy kapcsolóval több elektromos redőny vezérlése:

 

 Teremgarázs világítási ezközeinek megtervezése:

 

Ezer meg egy felirat elkészítése lakáselosztókba:

 

Stb. Ezek mind olyan dolgok amikért egyetlen forintot sem kaptam. És egyébként sem voltam nagyon eleresztve. Hány villanyszerelő alkalmazott hajlandó ilyenekkel ölteni a szabadidejét? Most meg egész jó pénzt kapok, a főnök is elég jól megbecsül, de itt meg nem nagyon van igény ilyenekre.

 

 

 

Előzmény: gergerg (48975)
gergerg Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48975

Van is, egész sok. Na nekik kéne rendes pénzt fizetni. És persze azt is hozzá kell tennem hogy lehet egy maszek akár milyen profi, ha az emberei nem azok. Ha meg azok, akkor azokat is meg kell fizetni, napi 7000-ért kevés ember hajt ráncnélküli könyököt. :-)) Na ez az ami igazán ritka, ahol van normális mukára hajlandó melós, és van igény a normális melóra. Mikor Dk elosztóit látom, simán elhinném hogy én csináltam régebben, csupán 2 eltérés lenne, az elosztó tiusa, és hogy én a nulla védő sínre nem egy, hanem 2 karikával kötöm fel a vezetéket. Nem tudom Dk hogy köti, nekem a nullák és a védők is ugyan abban a sorrendben szoktak felkötve lenni, ahogy a kismegszakítók. Csakogy ez nem mindenhol megy.  Elég sokmindent láttam már, volt ahol elkezdtem kikötegelni a vezetékeket, mire a főnök rámszólt hogy mit csinálok, kössem be és gyűrjem a helyére. Kb 15 percel tart tuvább egy 2 soros elosztót szépen megcsináln mint csúnyán. És volt ahol kifejezett igény volt a szép munkára, na nem azért mert a főnök azt gondolta hogy így jobb, hanem mert tudta hogy a megrendelők nem értenek a villanyszereléshez, viszont lehet hogy látták már pl a saját kócos elosztójukat, és ha meglátják a mi szépünket akkor majd hanyadt esnek. Ez be is jött, de aki ilyen dörzsölt az ahhoz is elég dörzsölt hogy ne fizesse meg az emberét. Indokok: Ha a melós jól keres, lesz pénze, és nem akar hétvégén dolgozni, mert költeni akar menni. Ha viszont nincs, akkor meghúzza magát és bármire rávehető. Este sem kell időben haza indulni, mert akkor még képes elmenni maszekolni, vagy otthon csinálni valamit és akkor holnap hogy fog dolgozni. Legjobb ha minden nap ráhúzunk legalább egy órát, ezt még be kell fejezni alapon, akkor úgy is mindenki nyomja ezerrel mert menne haza, és akkor otthon már csak fürdés, vacsora, és alvás. Meg hasonlók. Mi ennek a vége 10-ből 9 szer? Aki hajlandó lenne szépen dolgozni, azt vagy nem fizetik meg, vagy egyszerűen nincs rá igény. Én elég sok pluszt be szoktam vállalni még itthonra is, de soha senkinek eszébe sem jutott még honorálni. Mindjárt keresek pár példát.

Előzmény: erga45 (48968)
MesterekMestere Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48974

És ha anyagosan vállalod, akkor mi van?

Ha a szükségesnél több csövet, dobozt, vezetéket teszel be, az neked nem veszteség, hiszen a megrendelő kifizeti.

Talán azért magasabbak a te áraid, mert pl. 30%-kal több /esetenként ennél is több/ anyagot használsz a szükségesnél.

A képeiden annyi cső látszik, hogy az tartja össze a falat.

 

 

Ergo, "Mire én mondom ”ne  vicceljen már, csak az anyag 230 000, mit tartalmaz az  ajánlat, vessük, már össze, ..." ki dönti el, hogy nem a te ajánlatod túlzó? A megrendelő tudja, hogy te feleslegesen építesz bele anyagot?

Vagy hogyan megy ez nálad?

Együtt leültök a többi ajánlattevővel, és megbeszélitek, hogy a tied a legfaszább, és elhúznak?

:-)

Vagy inkább elmondod te a megrendelőnek, hogy ez mind szükséges, blablabalabalabla .... és vagy elhiszi, vagy nem?

 

Én örülök, hogy te el tudod adni magad, és a felesleges pénzkidobásra is rá tudod beszélni a megrendelőket.

 

De, nehogymár ez legyen az etalon.

Mert nem az!

Előzmény: DkGrinder (48972)
DkGrinder Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48973

Köszi !

Előzmény: erga45 (48968)
DkGrinder Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48972

Mint már 1000-szer írtam anyagosan vállaljuk a munkákat, ugyanolyan négyzetméter áron mint más a piacon, különben nem lenne munkánk. Ezért a plusz anyag nekünk mínusz nem a megrendelőnek. Viszont  10 villanyszerelés után 9 helyen szidják a szerelőt , minket még sose szidtak. Amúgy mi is törekszünk a gazdaságos szerelésre, viszont nem a minőség rovására, úgy könnyű kötődobozt spórolni, hogy az utcán berángatott gégecsövet dobják le az aljzatba. Nekünk minden cső 100%-ban húzható.  Amiért több doboz van az azért mert nem hagyunk le semmit nincs utólagos cső, csatorna a lakásba, minden rendszer független és átláthazó

Mindig azt írod, hogy sok a doboz cső, dobjál fel egy pár képet, te hogy oldasz meg egy családiház elosztó részét.

 

 

Pl itt ez a  ház Van egy:

  • erősáramú felszálló. Ef
  • egy erősáramú elmenő E
  • egy riasztó
  • egy Hálózat + TV ( szívem szerint még ezt is külön vinném)
  • és egy gépészeti felszáll

E-z egy átlagos ház, mit vonnál ebből egybe?

 

 

Vagy pl itt?

 

 

 

.

Előzmény: MesterekMestere (48970)
Dreamer Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48971
Hat ez nehez dolog, mert meg lehet csinalni egy halozatot ugy, hogy ma meg megfelel, de holnap es utana?

Szerintem a kollega altal szerelt lakasokban nagy a tartalek a jovore nezve. Ami lehet rossz is (mondjuk az o peldaja alapjan ketszer annyiba kerul) lehet jo is, mert sok ido elteltevel is olcsobb lesz a fejlesztes, konnyebb a hibakereses.

Egy lakast, hazat szerintem minimum 50 evre elore kellene tervezni minden szempontbol (a baj ezzel az, hogy ekkor mindent meg kellene szorozni kettovel, vagy tobbel hogy ez meg is valosuljon).

Ah, bocsassatok meg, lazasan nem kellene almodoznom...


Dreamer
Előzmény: MesterekMestere (48970)
MesterekMestere Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48970

Ez így, ebben a formában nem igaz!

:-)

 

Tényleg szépen dolgozik, de qrvára pazarló, és ezt nyugodtan készpénznek veheted.

Teljesen "feleslegesen" költi a megrendelő pénzét anyagra.

Ahová elég 2 cső, Ő min. 3-at tesz.

Ahová elég 3 kötődoboz, oda Ő kb. 10-et tesz.

Ahová elég 1000m MCu, oda Ő min. 1300-at tesz.

 

Ne kontárokkal hasonlítsuk az ajánlatát árban, és műszaki tartalomban össze.

 

Talán akkor tisztább lesz a kép.

Előzmény: erga45 (48968)
DkGrinder Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48969

Amikor feltettem a képet, itt ült a párom, mondtam neki, na szerinted ki szúrja ki a csengőt :-D A magyarázat: szólaltass meg egy Schneider csengőt,  olyan mint egy epedt fazék, még a legrand ami szo-szo  de az meg halkabb. Amúgy még modulárist egy dolgot szoktam használni ami XBS, a csengőtrafójukat.

Előzmény: Vargham (48967)
erga45 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48968

Téged klónozni kellene. Sok ilyen szakira lenne szüksége az országnak.

Előzmény: DkGrinder (48966)
Vargham Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48967

Csengőnek azért megteszi az XBS? ;-)

Előzmény: DkGrinder (48966)
DkGrinder Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48966

Azért nagy bajok vannak a megrendelői oldalon is, sokszor megy ki 30-40 m2- es lakáshoz ahol 8-10 szerelő várakozik libasorban a felmérésre. Mi minden lakásra komplett árajánlatot dolgozunk ki,( már 1000-szer beszúrtam, de ha valaki nem ismerné) Mondjuk a végösszeg 500 000. Erre jön a megrendelő , hogy tuti le akarjuk húzni, és közben lebegteti a legolcsóbb ajánlatot. Ez csak 200 000. Mire én mondom ”ne  vicceljen már, csak az anyag 230 000, mit tartalmaz az  ajánlat, vessük, már össze, hátha valamit elszámoltam” Erre ő, higgyem el, ugyanazt. De látom hogy csak egy kétsoros ajánlatot lebegtet egy kockás lapon. A miénkbe benne vannak az anyagok típusai, mit kap a pénzéért .  Ja és hozzáteszem neki, hogy amit a referencia CD-n lát azok nem referencia munkák, hanem mi így dolgozunk, és ha nem így néz ki nem  kell kifizessen. ( mivel még az anyagot is megfinanszírozzuk, szerintem nem egy rossz ajánlat) Ellentétben az „adjon már egy 1000-t, mert nem tudunk holnap tankolni” verzióval.

Ja , és a különbség:

 

Előzmény: DJ Szegecs (48955)
rex009 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48965

közben rájöttem hogy nem nyomtam elég erőssen....

 

Előzmény: rex009 (48964)
rex009 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48964

Nos. Megfogadtam a tanácsokat és csere. Vettem ugyanolyan kapcsolót. (OSPEL) Tudom nem a legjobb de nem akartam h elüssön a többitől.

Kétszer csak nem tévednek lengyel barátaink. Hozzá is láttam nagy lelkesedéssel ma a cserének, de nem tudom szétszedni a régit.......

Így néz ki a képen:

Már 1 ilyen bogyót kivettem középről... de hiába nyomom be vagy húzom ki nem adja ki a kábelt......... mit csináljak?????

 

 

Előre is köszönöm a válaszokat

Vargham Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48963

> Így lesz a lakásban minden Makel és XBS

XBS-ről én eddig csak rosszat hallottam.

Makel? Kb 6 éve vettem 3db 1000 Wattot bíró dimmert. Olcsó volt, és fogásra, érzésre masszív. Kiemelő keretbe építettem, mellé sorolva egy dugaljjal, ezek szintén Makel-ek. Rendszeresen használom 500-1000 Wattos terheléssel, és semmi bajuk. Te mi rosszat tudsz róla mondani?

 

Lakásba Legrand Cariva mennyire jó választás? Mert árban nem rossz.

Előzmény: albertjani (48961)
MesterekMestere Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48962

... a konyhapult "falát" edzett üvegből készítették el, kifúrták szépen a szerelvények helyét ....

... csak az az edzett üveg többe került, mint az egész ház szerelvényei együttvéve ...

 

ANYA-kat vettek. Na az annyira szar, hogy fájdalom. A csillárkapcsolója megaztán ......

albertjani Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48961

Hát azért a megrendelőket sem kell féltelni.

 

Egyre többen felveszik a "mindegy milyen, csak olcsó legyen!" stílust.

 

Munkadíjon nem nagyon lehet spórolni, így próbálnak az anyagon. Nem bíznak a szerelőben, stb. Már egyre többen kérik, hogy írjuk össze az anyagokat, aztán majd ők megveszik. Jó.

Ez után két lehetőség van:

1. elmegy a Praktikerbe és mindent megvesz szinte dupla áron és a fele nem az, ami fel volt írva, majd a végén közli, hogy hú de drágák voltak a cuccok. :) Közben okosnak érzi magát, hogy nem a szerelő hozta a dolgokat, mert úgy biztos még többe került volna...

2. szakboltba megy, ahogy megkéri az eladót, hogy mindenből a legolcsóbbat adja. Így lesz a lakásban minden Makel és XBS .

 

Próbáljuk rábeszélni őket FI relére, elmagyarázzuk mi az és mire való.

-Jó,jó,jó, kell az is, de mennyibe kerül?

-X Ft.

-Akkor nem kell, annyit nem ér. Vagy készítsük elő a helyét és majd valamikor. (soha)

Előzmény: Vargham (48960)
Vargham Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48960

A legtöbb ember ezért fél villanyszerelőt hívni. De igaz ez az autószerelőre, és egyebekre is. Ki tudja, hogy mit csinál, tényleg kicseréli-e, meg ilyenek. Bizalmi kérdés. Nem tudom, hogyan lehetne ezen javítani. Talán a fogyasztók erőteljesebb internetes jelenléte segít ezen az elkövetkező 10-15 évben. Hiszen ha bárki utána tud nézni az adott mesternek, akkor talán egy idő után eltűnnek azok, akiknek ilyen referenciái vannak. Vagy esetleg elkezdenek jobban dolgozni... :-)

Előzmény: gergerg (48956)
Vargham Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48959

Világítási áramkört nem szereltek? Sehol sem látok B10-es kismegszakítót.

Előzmény: DJ Szegecs (48955)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!