Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.27 0 0 173566

Akkor már egyik se hanem La Pavoni Europiccola. Abból is csak a régi fajta amibe bátran haraphat a rozsda.

blues_fan Creative Commons License 2017.09.27 0 0 173565

s.simi nick-re keresve megtalálod.

Előzmény: Andris983 (173563)
Mylord3 Creative Commons License 2017.09.27 -1 0 173564

Nem, abszolút nem jó ötlet, csak hát, megint az jött elő akaratomon kívül, hogy "rosszindulatúan", "szarkasztikusan" "megtévesztően", meg a bánat sem tudja már követni, hogy milyen formában még, lejáratom azt a másik géptípust...stb. Ezekre, az ismételten személyeskedő  hsz-ekre kellett reagálnom, és bevallom, nekem is unalmas már. Amúgy pedig nem tudom, kire gondoltál, de ha őrá..., na, ő olvassa.

 

...de lépjünk túl újra ezen a témán!

Előzmény: H_G (173562)
Andris983 Creative Commons License 2017.09.27 0 2 173563

Bocsánat, hogy vitába vágok, de a nagy AVX-PH-Index-Béla-Szeged-alupara-Lelit-Gaggia erdőben elveszett a kérdésem, ami arra irányult, hogy kit kereshetnék Gaggia Baby tuningolás ügyében. Olvastam egy Simi nevet, de hozzá melyik felhasználónév társul, vagy hogy keressem? Vagy lehet feladom és veszek egy PID-es Lelitet :D Béke!

H_G Creative Commons License 2017.09.27 0 0 173562

És tényleg úgy tűnik neked, hogy jó ötlet valakinek az egészen máshol terjesztett hülyeségeit itt, ahol ő valszeg nem is olvas, helyreigazítani?

 

Előzmény: Mylord3 (173559)
blues_fan Creative Commons License 2017.09.27 -3 1 173560

Tetszik, hogy kiemelsz részleteket a hozzászólásokból és azokra reagálsz, belemosva itt szóba sem került dolgokat(alupara, seftesek), a többi rész felett pedig elegánsan átsiklasz. Nagy jövő állna előtted a politikusi pályán. Egy szót sem írtam a Lelit forgalmazó védelmében, ha problémád van az illetővel, azt vele vitasd meg. Nekem ez nem ér annyit, hogy naphosszat ezen rugózzak és azoknak a sorát sem fogom gyarapítani, akik az ehhez hasonló dialógusokat azzal zártak le, hogy törölték magukat a fórumról.

Köszönöm, én leírtam a véleményem, ezzel részemről lezártnak tekintem a kérdést.

Előzmény: Mylord3 (173559)
Mylord3 Creative Commons License 2017.09.27 0 3 173559

www.avx.hu 

 

".... az általános hangulatkeltés miatt, ami nálad a márkához társul. A hsz-em, amit indulatosnak vélsz, a kanyarban sincs ahhoz a szarkasztikus rosszindulathoz, amit az érintett téma irányában mutatsz, bár ezt mindig megpróbálod jópofán előadni"

 

Ha feltétlenül így látod, akkor kérlek, ezt tudd be az én esetemben az aluminium több éves (évtizezedes) károsító mellékhatásának, következményének. ...és természetesen ezt sem minden él nélkül írtam, mert amikor ezen a fenti másik KV-s fórumon lehetett/lehet olvasni a vezér valóban hangulatkeltő, megtévesztő hsz-eit akár alu-témában akár minden olyan kérdésban, ami az ő üzleti érdekeit sértheti, vagy akár az általad is említett itteni vagy épp a péhás KV-s szakik permanens lejáratását, akkor valahogy nem láttam, hogy ugyanilyen elánnan és indulattal akartál/mertél volna megnyilvánulni.

 

 

Előzmény: blues_fan (173557)
SeLe909 Creative Commons License 2017.09.27 -1 1 173558

Üdv.

 

Én is Lelit tulajdonos vagyok. Senki nem beszélt rá a márkára én szerettem volna ilyet venni és nem bántam meg. Véleményem szerint aki új gépben gondolkodik annak ár/érték arányban verhetetlen. Otthoni felhasználásra tökéletes. Azon rugózni, hogy meg ér-e x100E Ft-ot szerintem felesleges. Viszont csak azért lehúzni mert valakiknek az érdekeit sérti, inkorrekt. Mivel még elég új termékről van szó majd az idő eldönti, hogy 5-10 év múlva mennyire lesz ajánlott használtan, otthoni körülmények között. Az ipari gépekkel nyilván nem veszi fel a versenyt, de nem is arra van.

Az örlő 150W-os motorja pedig szerintem elégséges a napi 2x5 adag max.100g kávé ledarálásához.

 

 

Köszönettel: SeLe909

blues_fan Creative Commons License 2017.09.26 -3 3 173557

Örülök, hogy minden kiemelt mondatrészre sikerült választ találnod.

Abszolút nem egy kérdezőnek adott tanács miatt ragadtam billentyűzetet, hanem az általános hangulatkeltés miatt, ami nálad a márkához társul. A hsz-em, amit indulatosnak vélsz, a kanyarban sincs ahhoz a szarkasztikus rosszindulathoz, amit az érintett téma irányában mutatsz, bár ezt mindig megpróbálod jópofán előadni.

Előzmény: Mylord3 (173556)
Mylord3 Creative Commons License 2017.09.26 0 2 173556

"Ezek a Lelit csodák tényleg nagyon hitványak lehetnek...."

...hát, ha te mondod..., ezzel nem tudok vitázni, mert tőlem ilyent nem olvastál.

"Mindeki pánikszerűen szabadulna tőlük, ezért vannak tele eladó használt Lelit gépekkel az apróhírdetési oldalak...."

...de olyan sem olvastam még sem itt, sem a péhán, hogy "használt Lelitet vennék, illetve keresek"

"Kizárólag kíváncsiság és a magasabb műszaki, kényelmi tartalom miatt váltottam...

Váljék egészségedre az újabb Lelit csoda, de a kérdező fórumtársat itt nem ez befolyásolta, amikor gépet és darálót vett.

"...egyszerűen bicskanyitogató ez a fóbia a Lelit gépekkel szemben."

Ez pedig max a te problémád lehet, nekemtuti nincs  és valszeg másoknak sincs ilyen gondjuk. :-)

Annyi felelősséget viszont elismerek a magam részéről, hogy az előző hsz-eimben nem hivatkoztam (pedig becs szó, eszemben volt még ez is) az avikszes fórumra, ahol bővebb infókat lehet szerezni a Lelitekkel kapcsolatban, habár úgy láttam, hogy a fórumtársat nem érdekli ez a típus.

Indulatból pedig ne szerintem fórumozz, nincs sok értelme..., persze az is igaz, ha más a véleményed, azért innen, erről a fórumról nem raknak ki. :-)

Előzmény: blues_fan (173554)
Katoczi Creative Commons License 2017.09.26 0 1 173555

Természetesen tudom, feltehetően gyakrabban is kerülök kapcsolatba ilyen családokkal mint te. De egyiknél sem láttam 6000ft/kg árú kávét, sem 30000ft-os kávéfőzőt ugyanennyibe kerülő darálóval így mertem feltételezni, hogy az érdeklődő esetében nem ez a helyzet. Az, hogy az évekkel ezelőtti gaggia helyett most gaggia+pidet ajánlanak egyesek mint kezdő szettet azért van mert megfizethetővé vált a dolog, és van aki beszereli. Mikor én érkeztem a kávés világba épp vákum volt e téren is (SID már nem volt, Lali meg épp egészségi problémák miatt nem vállalt) ittam is a szenes presszókat sorban, de a pid hasznosságát vitatni nem érdemes. Mert mit ajánlunk kezdő presszósoknak? Klasszikus, sötétebb blendeket, Urambocsáss robusztás blendeket, amik kifelyezetten nem szeretik a magas hőmérsékletet. Azt a fél évet amíg nem volt pid a Gaggiámban, és az ez idő alatt elpocsékolt néhány kiló kávét kidobott pénznek és időnek érzem még évek távlatából is.

Előzmény: _MrB_ (173552)
blues_fan Creative Commons License 2017.09.26 -3 3 173554

Ezek a Lelit csodák tényleg nagyon hitványak lehetnek. Mindeki pánikszerűen szabadulna tőlük, ezért vannak tele eladó használt Lelit gépekkel az apróhírdetési oldalak. Én jelenleg a harmadik típusát használom a márkának. Mindhármat szerettem(szeretem) és mindegyiket saját jószántamból vettem, nem pedig eladták nekem. Kizárólag kíváncsiság és a magasabb műszaki, kényelmi tartalom miatt váltottam. Amikor eladtam, az Annára 8, a Gildára 4 órával a hírdetés feladása után jött potenciális vevő. Lehet szeretni, vagy nem a gép forgalmazóját, de ezt direktben összemosni a forgalmazott márkával a legkevésbé sem kulturált és objektív hozzáállás, valamint az itt érdeklődők számára kifejezetten félrevezető lehet.  Még nem volt Gaggia kávégépem, de pocskondiázni nem jutna eszembe anélkül, hogy negatív tapasztalatom volna róla, vagy mert utálom a céget, ahol árulják.

Mielőtt bárki megvádolna, nincs részvényem a szegedi cégben és senki nem kért, hogy ezt ideírjam, de már többekkel beszélgettem róla, hogy egyszerűen bicskanyitogató ez a fóbia a Lelit gépekkel szemben. Az Anna és a Gilda vásárlása előtt is, egyébként általad is nagyra tartott szaktekintélyt is megkérdeztem, aki megnyugtatott a gépek minősége felől.

Előzmény: Mylord3 (173553)
Mylord3 Creative Commons License 2017.09.26 0 1 173553

Ha esetleg nyilvános a privát e-mailed, feltehetőleg fognak keresni privátilag Lelit ajánlattal, ebbe itt tényleg nem akarok belefolyni, de továbbra is azt javaslom, hogy ha bármilyen, Gaggia szervizeléssel, átnézéssel javítással kapcsolatos kérésed, elképzelésed van, fordulj bátran Simihez. Én már nem is számolom, hány eddigi és jelenlegi gépem járt nála átnézésre tuningra.

Előzmény: james006 (173548)
_MrB_ Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173552

Belegondoltál, hogy a 20-25 pénz van ahol a havi étel ára?

Előzmény: Katoczi (173550)
Mylord3 Creative Commons License 2017.09.26 -1 1 173551

"Az anyagi jólét szerintem nem lett nagyobb, játszani meg azért ezek már fájó szettek kezdőknek." 

 

Ezzel egyet értek én is. 

Előzmény: _MrB_ (173549)
Katoczi Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173550

Miért is hifisedett el? Mert merünk ajánlani egy kb 20-25000 ft-ba kerülő tuningot, ami könnyebbé teszi az életed? Mit kapsz enyiért hifiben, ami kb megkétszerezi a hallgatott zene élvezeti értékét?

Előzmény: _MrB_ (173545)
_MrB_ Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173549

Rég nem néztem.

 

Összességében már pár éve is itt mindenki arcba kapta a GC+Ibi kezdőszettet. Most már ezt tetéztük PID-elt GC+Ibi vagy bármi-klónja darálóval.

Belegondolva, GC még érthető is lenne, mert most már alóla kikoptak azok a tipikus még nem fájó árú kezdő szettek, amiken mi kísérleteztünk... De na... Az anyagi jólét szerintem nem lett nagyobb, játszani meg azért ezek már fájó szettek kezdőknek. 

Előzmény: Mylord3 (173547)
james006 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173548

Nem nagyon olvastam utána, de úgy láttam az is olasz gép, nem olcsó, csak feltételezem, hogy jó is, bár jelenleg ilyen gépben nem gondolkodom, egy újabb típusú GC lett volna a cél használtan, de a Baby-t nem tudtam otthagyni, illetve a GC-ről is azt olvastam, hogy a régebbiek " ( talán 2014 előttiek???) jobbak".

Mylord3 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173547

"Minden esetre tanulságosan el-HI-Fi-sedett ez a topik is..."

 

Akkor nézz át időnként a PH-értékre, mert ez a Kávéológia ahhoz képest - legalábbis amivé a péhá vált az utóbbi pár évben -, szerintem még mindig inkább van közelebb az úgymond normális hétköznapi KV-záshoz. ...de ez persze csak az én meglátásom.

Előzmény: _MrB_ (173545)
Mylord3 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173546

A retro poharakból nekem sincs hiányom, nálam viszont ezek a sima kis reggeli kotyesz KV-nál vagy a brikka üzemeltetésekor vannak használatban, a "gépi KV-imhoz"még egyetlen egyszer sem használtam ezeket az üvegpoharakat. :-)

Szerintem nektek, a pároddal együtt kezdőgépnek ár/érték arányban most jobban megérte a Gaggia (+ Graef), mintha egy ilyen itteni lenti Lelit csodába ruháztátok volna be a pénzeteket. Én nem ma kezdtem ezt a KV-s bulit, és figyelem magamat, mikor száll meg az ihlet és vágom ki az ablakon ezt a szintén "mezítlábas" ős Gaggiát, hogy átadja a helyét bármilyen Lelit néven futó "káprázatnak". Nem tennék arra nagy tétben pénzt, hogy ez a változás bármikor is bekövetkezik nálam. :-)

Előzmény: james006 (173544)
_MrB_ Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173545

Mondjuk mire összehozod vele, hogy a gép hőtehetetlenségét figyelembe véve tartsa a kért hőfokot rendesen. Lehet én vagyok öreg, de itt nem két ember szívott a PID-del elég nagyokat... vagy a vezérlők lettek ennyivel jobbak, vagy arra a pár típusra már ki lett kísérletezve a profil... bármi lehet.

 

Minden esetre tanulságosan el-HI-Fi-sedett ez a topik is...

Előzmény: Törölt nick (173542)
james006 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173544

Nincs miért, én is utánanéztem, valóban 2014-ben ezidőtájt voltam itt hasonló témában, akkor pont egy ilyen régi fehér GB-ről, maradtam le, amit itt a fórumon hirdettek, sajnos 3. voltam az érdeklődők sorában. Valami biztos beugrott, ezért is csaptam le a mostanira. Asszonkámnak biztos jobban tetszene egy új gép,  -pl. az itt lentebb hirdetett szép Lelit-, de edződött a retro hajlamomhoz, a '69-es receiver és a '75-'75-ös gyalu és hs mellett ez a Gaggia a maga '94-es évjáratával új.

Ez most az utolsó, sebtében készített kávém, minden szemre, régebbi kávéból, nem büszkeségből rakom fel a képet, az egyik leggyengébb, ami eddig sikerült...

(a retro kocsmai kávéspohárért is elnézést, most vettem v 8 db-ot, nem mehet állandóan a mosogatógép, lesz "igazi" is)

Előzmény: Mylord3 (173541)
Andris983 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173543

PID temäban en mar hatärozottan döntöttem, mäsfel eve nyuzok egy Gaggia Babyt es megerett bennem a tudat, hogy kell. Erdemes e ezt a Babyt tuningoltatni (ez mär romäniäban keszült), vagy jobban järok, ha kifogok egy elado valamilyen tuningolt darabot? Ha igen, akkor kit keressek, aki ätnezi, leszervizeli ha szükseges es beepit egy PID-et, meg ami esetleg meg sokat dob a kave elvezeti erteken?

Mylord3 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173541

Vjannus volt az illető.

 

Azért csak megleltem ezt a hsz-t. James tőled ismételten elnézést! :-)

Előzmény: Mylord3 (168248)
james006 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173540

Két pont, hamu a fejemre, így volt, bár a szemrehányásra nem emlékszem. Kb akkor vettem a Graef-et és a Brikkát, tanácsot megfogadva először őrlő. Aztán csak egy DL Bar 14 került mellé, de kevéske kísérletezgetés után hamar feladtam és megmaradt porfogónak, a Brikkával készült kávé jobban ízlett. Akkoriban n(s)em akartam "sokat" költeni a kávézásra, túlzásnak tartottam azt az árat, amibe egy "normál " főző - őrlő kombó kerül, elbrikkáztam vígan eddig is, de mivel most kedvező áron láttam ezt a GB-t, autóztam érte 2 órát, megpuccantottam és már alapból, mérleg nélkül, hasraütős darálóbeállítással is sikerült elfogadható kv-t kisajtolnom belőle, látok benne fantáziát.

Korábban a hifis marhaságaimra költöttem, most a téren pihi van...

Előzmény: Mylord3 (173539)
Mylord3 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173539

Kedves James!

 

Nekem már tegnap este "felrémlett", majd hirtelen "gyanúsan ismerős" lett a nickneved, és hogy mintha egy-két évvel ezelőtt már kértél volna itt tanácsot gépvásárlás ügyében. :-) ...és mintha akkor elsőkörben nem automata gépet kerestél a párodnak? ...és mintha akkor épp nekem írtál volna egy kissé szemrehányó hsz-t, hogy én is, meg az akkor,i ottani fórumtársak "rád akarunk erőltetni" vmi használt Gaggiát. /??/ :-) Nyugi, nehogy félreérts, abszolút nem szemrehányás vagy épp a múlt felhánytogatása most ez a részemről, pláne nem úgy, hogy látjuk, mit is vettél, csak vmiért ez most beugrott az emlékzetembe. ...és természetesen az sem kizárt, hogy vkivel összekeverlek ezen ügy kapcsán. Próbáltam keresgélni, úgy kb. 2014 nyara lehet az időpont, az én válaszom tartalmára is emléxem, csak magát ezt a levelezést nem találtam már meg. Ismételten bocs, ha tévedtem. :-) 

Előzmény: james006 (173534)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173538

Ja ha valaki csak kávét akar inni...

Akkor a legjobb az egy gombos automata. Feltéve, hogy jó a hőstabilitása, jó az őrlője stb... Ha nincs ilyen gép, akkor már macera az őrölgetés, tamperelés, minden. Ahogy a szörfölés is. A PID tényleg jó lépés, a sok változóból legalább egy-kettő fix lehet.

 

Előzmény: Katoczi (173533)
james006 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173537

Bejön az ára a parkolási díjakból, ahogy nemrég olvastam, a környéken drágább, mint a belépő.

Mylord3 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173536

"... cibetmacskásig itt sem szándékozom eljutni."

Csak jelzem, hogy ennek már van "elefántos változata is". :D

 

Hétvégén pedig az infóim szerint a zuglói lakosoknak ingyenes lesz a bp-i Állatkert belépője. Én special zuglói vagyok, és már gondolkodom azon, hogy honnan tudok SOS-ben zöld KV-t beszerezni, majd pedig bevinni az elefántok kifutójába/Elefánt-házba. :-)

Előzmény: james006 (173534)
Katoczi Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173535

Össze nem veszünk, túl vagyunk ennek a témának a lerágásán rég. Nem is akarjuk egymást meggyőzni, de igazán téged sem. Csak arra hajtunk, hogy legyen meg a kellő infód a döntéshez :)

Előzmény: james006 (173534)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!