Keresés

Részletes keresés

RolandTT Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8217
Kicsit OFF de nem teljesen.
Erről már érintőlegesen volt szó itt a fórumom, hogy a generációk, hogyan adják át egymásnak a vasút modellezést. Ezért, ha már szóba került leírnám, hogy keresztlányom, volt az aki eddig a legtöbb időt töltötte a vonataimmal a családomból, hosszú ideig nézte és mindig mondta, hogy "most azt,.. most azt", hogy melyik mozdony tegyem fel neki a pályára.
Nem tudom ki, hogy van vele, de Feleségemmel 17 éve ismerjük egymást, minden hobbymban partner, legyen az biliárd, vagy akár számítógépes hálózatban játszás AGE-k, vagy Dibalo 1-2, de a vonataimban igazából, csak a vasúti szerencsétlenségek kötik le!:)
On
etwg Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8216
Szia martisz

a cikk megerösitette az elképzeléseimet mert a következöket irja:

"Egy 12 polusu rotor kb. 20 mm külsö átmérövel egy 9 tekerccsel ellátott sztatorban forog.
A sztatorban forgoáramot generálnak, és a rotor forgását szondákkal jelzik vissza az elektronikába, ami a tényleges állástol függöen gerjeszti a sztator tekercseit."

Elképesztöen bonyolult eljárás, azonos a CD lemezjátszok, Floppy meghajtok motormeghajtásával. Az elönye hogy irtoan preciz, kis méretü, és az elektronikával lehet meghatároznia tulajdonságait. Hátránya, hogy elektronika nélkül nem megy (semilyen áramra), a meghajtáshos modern processzorokra van szükség, azért joval drágábbak, mégha ma már hatalmas tömegben is készülnek.
Valamivel finomabb az általam emlitett egyszerübb stepper motortol, de ahhoz igen hasonlit, a beépitett szenzorokkal, csak a "lépés" küszöböt finomitják, amitöl annak idején a Halmai testvérek motorjai nem igazán váltak be.

Ha valakit érdekel erröl máskor.

Jo éjszakát mára.

Előzmény: martisz (8207)
eszgézsé Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8215
Sziasztok!
Pontosítani szeretnék a címekkel kapcsolatban:

Újpesti cím:
Játék és Modell bolt, 1042 Görgey A. utca 4. Telefon:370-4008 Nyitva: H-P: 10-18 Szombat 10-13
(Egy kedves hölgy az eladó, makettekkel is foglalkozik)

Nickov:
1062 Teréz krt. 34.
Van mobilszámom a sráctól, de nem tudom publikus lehet-e. Egyébként a börzén is láttam árulni. Talán emlékeztek egy koszolt Csörgőre psz. nélkül.

Szán Bt:
Csepel Kisáruház, 1215 Bp Ady Endre út 9-11
06-30-9701-339
(Modell és makett bolt főleg, de vasúttal is foglalkoztak, nincs saját tapasztalatom róluk)

Volt(van?) egy másik bolt is Budán a Lövőház utcában, a Mammut mellett. Mintha úgy rémlene, hogy beköltöztek a Mammutba, de ez nem biztos.

Üdv mindenkinek

Előzmény: ms bakter (8195)
RolandTT Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8214
Köszönöm szépen!
Képzeld nem!! Nem baj keresztlányom is 2 éves és imádja a vonataimat!!:) Ebből vasutas leány lesz:)
Mindig szívesen látlak!
Előzmény: Törölt nick (8212)
etwg Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8213
Szia Roland

mindenképpen gratulálok a jövendöhöz, jo egészséget meg jo modellezö utánpotlást.

Habár ujjaim elfáradtak (nem a titkárnömön), de most véletlenül jot irtam amikor image liftingröl irtam, ez az amikor felpoliroznak valamit, valakit többre mint az valojában ér (a hölgyeknél szokott elöfordulni)

Előzmény: RolandTT (8211)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8212
Akkor egy igen nagy kalappal Nektek!
Remélem "f" betűs lesz! Fiú, vagy femina...-))))
Majd kereslek a szomszédomban!
Előzmény: RolandTT (8211)
RolandTT Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8211
Off
Szia Steve! Sajnos, bár nagyon akartam, nem valószínű, mert mint magánban Luc úramnak írtam is éppen szülés előtt állunk (na jó nem én, de hát nekem is ott a helyem:). Ez annyira konkrét, hogy ma vittem be nejemet a kórházba. Ha holnap nem, akkor biztosan szombaton fog szülni.
ON
Ma mindenki kicsit kapkodik az írással és jópofa dolgok jönnek ki, mint a mosdó, vagy ETWG liftinget említ filing helyett.:)
Előzmény: Törölt nick (8210)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8210
Hogy örülj: az általam fejlesztgetett dekóder is LENZ kompatibilis...
Előzmény: RolandTT (8208)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8209
Roland!
Jössz a szombati börzére?
Bármilyen közel is vagyunk egymáshoz, valahogy soha sincs időm átmenni pár utcával arrébb, logikus, hogy a város másik végén találkozzunk, nem?
steve
Előzmény: RolandTT (8206)
RolandTT Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8208
Nekem az a lényeg,hogy a LENZ rendszerem most már úgy működik a Roco mosdonyaimmal....

Én is szeretném, hogy már a mosdóm is digitál legyen.:)

Előzmény: martisz (8196)
martisz Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8207
etwg: elmentek a képek
RolandTT Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8206
Ha a M&H a Modell & Hobby szaküzlet rövidítésének szántad, az soha nem volt a Erzsébet, vagy a Teréz körúton, ott a Ho-Ki modellbolt van ill. volt.
A József krt. 55. helyén egy étterem van már jó pár éve (ez pont a Baross u. és József krt. McDonnaldsal szembeni oldala.)
Valljuk be Matiz a címeket egy honlapról másoltad az elején, ott írták ezt és a Erkel u.-i boltot úgy, hogy 2 utca sarkát emlegettek, melyek párhuzamosak egymásra, tehát nem metszik egymást csak a végtelenben ill. ott sem.
Előzmény: seTTebello (8188)
martisz Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8205
Egy kérdés? Vasútmodellek és az asztal fényképezéséhez kérek ötleteket. Nekem egyszerűbbnek tűnik egy digitális kamera, de nem tudom, hogy van-e olyan forgalomban (200E Ft alatt), amelyikkel lehet éles makro képeket készíteni.(A mostani HP C200-am erre alkalmatlan). A másik megoldás egy NIKON F60-as lenne, erre milyen objektívot kellene venni? Ez egy kicsit nyűgösebbnek tűnik nekem a digitálishoz képest (hívás, nagyítás, szkennelés...) több munka több pénz. Kinek mi a tapasztalata?
etwg Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8204
Légyszives küld el a privat cimre, ugy látszik ez a MIBA elkerülte a figyelmemet.

Kösz. Esteleg leforditom a lényeget. (Ha érdekel valakit)

Előzmény: martisz (8202)
etwg Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8203
Nézd a Marklin a már elmondottak miatt is aránylag értékes modell. Erröl tesz a gyárto is, azzal, hogy sok darab nem igen készül az egyes katalogus számbol, és a nagy reklámmal, és image liftinggel szinte szugerálja az embereknek, hogy jo befektetés Marklinbe ölni a pénzt (természetesen nem azért, hogy a modellek a terepasztalon rohangáljanak), és a hirek kiszellöztetése (30 000 vagy még több DM-ért kelt el egy régi mozdony) is arra ösztönöz sok embert, hogy a bank helyett modellekbe fektessék a pénzt. Aki ezt megszereti, és ideje meg ereje van aukciokra járni, annak lehet, hogy idövel be is jön a számitása, de csak akkor a rengeteg mások is ebbe fektették a pénzt, és igy elkelt ez vagy az a tipus. Ha nem hát pechje van az embernek. Ez is hozzátartozik a nyugati "vasutmodellezéshez".
Itt az embereknek aránylag nagy gondot okoz mibe fektessék a pénzüket, amiböl azt ha kell vissza is lehet hozni. Nem mindenkinek futja házra, telekre, ilyenek bélyegekbe, modellekbe, részvényekbe, a szerencsétlenebbek bankba teszik a pénzt abban a reményben, hogy az érték legalább megmarad. (Hát nem mindig lásd Argentinát, Amerikát stb.)
Előzmény: aranyosi (8200)
martisz Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8202
Kezemben a MIBA 2000/6 havi száma, benne 4 oldalas teszt C-SINUS-motorról, fényképekkel, műszaki rajzokkal, tesztekkel.Sajna a német szöveget csak részben értem, ha érdekel valakit, adja meg az e-mail címét és átküldöm neki jpg-ben.
Nem tudom, hogy ide a forumba lehet-e képeket betenni?
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8201
Szia crash!
Valamikor egykor régen írtad, hogy kíváncsi lennél a TT kurzkupplungra. Ezért küldtem. Egyébként a Fleischmann N-es kupplungja - valamelyik, mert nem vagyok otthon ebben a méretben - pont jó a Tillighez, és az új Tillig így is van kiképezve, hogy cserélhető. Az enyém egy primitív maszekolás, a régi, mára hasznavehetetlen kapcsolók egy részének eltávolítása, és a két kocsi összekapcsolása egy pici rugóval. Olcsónak olcsó, de csak állandó vonatokhoz ajánlom.
Dekóder: most egy kicsit lelassultam a fejlesztéssel, mert tengernyi egyéb dolgom is volt, de közben történt egy fejlemény: a dekóder "lelke" időközben kifutó típus lett a gyártónál, de van utódja, csak az fele annyiba kerül, tehát tavaszra, mire elkészül, még olcsóbb is lesz!
steve
Előzmény: crash__override (8162)
aranyosi Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8200
Nagyon köszönöm , hogy válaszoltatok, ez sajnos nem minden fórumra jellemző. Bécsben vannnak használt modellvasút kereskedések és ott is előkelő helyen szerepelnek a marklinek. Lehet , hogy Istenkáromlás , de nekem néhány régi piko modell nagyon tetszik (persze nem az amelyiknek piros a komplett alváza) van egy kb 30 éves villanymozdonyunk és tökéletesen üzemel. De az is lehet , hogy még nagyon kezdő vagyok.
etwg Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8199
Elnézést javitom magam:
a terminologia lehet hogy nem volt jo. Nem szinkron, hanem 4 polusu léptetö motor (stepper motor), amit lehet, hogy egy kicsit felpucoltak, és valahogyan forgásra birtak primitivebb körülmények között is (nem kell okvetlenül komplett meghajto elektronika), habár amint irtam az sincs teljesen kizárva.

Előzmény: etwg (8198)
etwg Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8198
A szinusz motor, habár nekem sem igen van informáciom rola egy szinkron motor azért van hozzá 6 vezeték.

Csak olyan mozdonyokban van ahol benne a digitális dekoder, amelyik analog üzemben ugy néz ki, hogy egy frekvenciaváltoként müködik, azaz a sinfeszültség függvényében változtatja a kimeneti frekit, ami kapcsolgatja a motort.
Digitális üzemben meg ez amugy is a rendszer velejároja lehet.

Jelentkezzenek a Marklinesek, és javitsanak ki, nem találtam eddig sehol, semilyen konkrét leirást, csak egy katalogusban találtam egy rémképet, amin jol láthato a szalagkábel ami a motorhoz vezet.
Miután amugy is veledaják a dekodert, lehet, hogy igy még befér az árba a szinkronhajtás is.

Előzmény: Törölt nick (8197)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8197
Szeva rezgaras!
Utána nézek pontosan, mert bevallom, hogy csak átfutottam a leírást. Ebből nemkem aszinkron motor jött ki, de mondom, megnézem, mert lehet, hogy Neked van igazad, de egy egyfázisú szinkronmotor egy agyrém, pláne a modellvasútban, mert k@rva drága kivitelezni...
steve
Előzmény: rezgaras (8159)
martisz Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8196
1, Nos, előző esti litániámnak úgy látom lett egy kis viszhangja, bár én csak (annak ellenére, hogy nem tetszik a Marklin, mint vasútmodell, csak mint játék) egy kicsit védeni akartam a Marklin-mundér becsületét, mert egy kicsit csípte a szemem a leesik a Marklin mozdony az asztalról, ha így, meg nem áll meg, ha úgy, szóval részemről ennyi volt, én részemről nem szaporítom tovább a témát.
2, A digitális technika fejlődésében nem vagyok járatos, ezzel csak annyit akartam érzékeltetni, hogy tudomásom szerint a Marklin kezdte el kikaparni a gesztenyét ez ügyben. Nekem az a lényeg,hogy a LENZ rendszerem most már úgy működik a Roco mosdonyaimmal, ahogy azt elképzeltem, amikor a digitális rendszer felé vettem az utat.
3, Figyelmetekbe ajánlom a digitális vasútmodellezés forumot, ami párhuzamosan fut ezzel a fórummal, tegnap este éppen ott ecseteltem az analóg Roco állítóműveim bekötését a LENZ LS100-as funkciódekóderbe.

Sziasztok, és várom az újabb témákat, de remélem nem az egymás le...ása lesz egy újboli téma.

ms bakter Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8195
A IV. ker. Görgey Artúr utcai tippet köszönettel vettem. Erről lesz szó, mert a hirnököm is villamosmegállokról beszélt.
Matiz, ellenkező irányú vélemények hiányában a másik 2 cimet meg tényleg érdemes lesz levenni.
Előzmény: seTTebello (8188)
etwg Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8194
Köszönöm a munkátokat, mert csak megerösitette az általam irtakat.

Ezek a tények. Mégha rozsaszin szemüveget is veszünk.
Hidd el én is igen örülnék, ha a dolgok a Marklin javára lennének kedvezöbbek, de sajnos erre igen kicsi a remény.

Előzmény: luc72 (8193)
luc72 Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8193
A mérések alapján:

Marklin 14 Km/h DIGI nélkül
A ROCO 5Km/h Digi nélkül

Ezek a sebeségek tartoznak az elindulo Volthoz.

Előzmény: Törölt nick (8192)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8192
Kucasokodom.

Még néhány mérés kellene: mennyi a Marklin legkissebb egyenletes sebessége és mennyi a ROCOé :-) Na jó, egy BRAWA-t is be lehet venni!

Egyébként a pár db modellem közül a BR106 a leglassabb, lassú üzemben a leghalkabb is.

Előzmény: luc72 (8189)
101 Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8191
Üdv mindenkinek!
Digitális technikában a Viessmann is gyárt váltóállító dekódert, amely négy váltót tud kezelni.
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8190
Hm, ezeket akkor ki fogom venni a listából.
Előzmény: seTTebello (8188)
luc72 Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8189
Hali

Na tudtam egy ismerősnél méréseket végezni.

Marklin 37840 BR50

Elvégeztük a méréseket, és ezek tudatában itthon elkezdtem keresni teszteket. Erre az egyik újságban megtaláltam pont ennek a mozdonynak a tesztjét, és szinte teljesen tükrözte a mi eredményeinket.

Dekoder nélkül: 5,4 V az indulás
Dekoderel: 5,2 V

Viszont 17,4 V ig megy, dekoder nélkül 226 Km/h a végsebessége.

3,7 mm-rel rövidebb a kelleténél, a mozdonyon a két szélső tengely távolságának 105,7 mm-nek kéne lenni-e, helyette 110,2 mm. Mondjuk a méret nem érdekes most.

A ROCO Taurus

Dekoder nélkül 1,4 V
Dekoderrel 0,3 V

Viszont az is igaz, hogy most már a Marklin modellek is egyre szebbek, bár vannak amik olyan aránytalanok valahogy. Például nekem a fémből készült vasúti kocsijai sem tetszenek, ráadásul nem értem miért nem képzik ki a kocsijaikat a különböző elterjedt kuplungok használatára.
DE A LÉNYEG NE MARAKODJUNK, A MARKLINES IS VASÚT MODELLES TEHÁT HAVER!!!

Más

Matiz

Az tényleg elvan írva, mert amire a cím céloz az az Erkel utca.

Előzmény: TEE (8170)
seTTebello Creative Commons License 2002.01.10 0 0 8188
IV. ker: Görgey Artúr u. eleje, ahol az István útról befordul a villamos. A Lehel tér felé menő villamosok megállójánál. Én itt egy Fuggerth M41-et és a hozzá tartozó vagonokat láttam.
Volt még egy hely a Szent István téren, a városházával ellentétes oldalon az István út felé. Használt elektronikai cuccokat árultak meg néhány használt PIKOt. Most egy kinai vendéglő van a helyén, ha jól láttam.

József körút 55, szerintem az Erzsébet, vagy a Teréz körúti M&H-ra gondoltak.

VIII. ker Ráday, Lehel út ez szerintem az Erkel utcai ROCO bolt.

Előzmény: ms bakter (8186)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!