Keresés

Részletes keresés

cityba Creative Commons License 2012.12.10 0 0 49011

Ebben nincs fűtőszál, az oldalán lévő csonkok csatlakoznak egy melegvízes hálózatra ahol pl 70c fokos vizet keringetnek. Egy motoros szelepet kell vezérelnie a bojlernek, ami a csonk után van beépítve (nem tartozék). 

Előzmény: Lacika59 (48982)
cityba Creative Commons License 2012.12.10 0 0 49010

Majdnem, ennek az országnak számlanélküli,  20ft-os kókány gézákra van igénye, tisztelet a kivételnek, aztán meg sok tűzoltóra...

Előzmény: erga45 (48968)
DkGrinder Creative Commons License 2012.12.10 0 0 49009

-m :-D

Előzmény: DkGrinder (49008)
DkGrinder Creative Commons License 2012.12.10 0 0 49008

2,5 mmm2 Mcu

Előzmény: Sanvic (49006)
DkGrinder Creative Commons License 2012.12.10 0 0 49007

Ilyen jellegű fogyasztónak általában megszakítás nélküli dugaljat szoktunk kiépíteni, főleg ha tartósan üzemel.

Előzmény: Sanvic (49006)
Sanvic Creative Commons License 2012.12.10 0 0 49006

Köszönöm a gyors válaszodat!

 

Bekötés közelében olvadt meg, és tényleg laza lehetett, mert mielőtt a mostani csoki rákerült, az előző "szakember" csak jól összetekerte és szigszalaggal rögzítette. Szóval akkor végig kéne nézni a kismegszakítóból jövő vezetéket egészen a konnektorig ami lúdas volt? Vagy ha tényleg csak egy lazulás volt, akkor nyugodtabb lehetek?

Előzmény: DkGrinder (49005)
DkGrinder Creative Commons License 2012.12.10 0 0 49005

Mivel a kismegszakítót és a vezetéket melegedésre is méretezni kell, ha egyszer megolvadt legközelebb is le fog, kivétel, ha a bekötések közelében olvadt meg  amit egy fellazult kötés okozott.

Előzmény: Sanvic (49003)
DkGrinder Creative Commons License 2012.12.10 0 0 49004

Mi is kiállás árat számolunk, de vissza osztom m2-re is, mert sok kis helyiségből álló lakásnál nagyon magas ár jön ki. Ezért az alap ár 0,54 szerelvény /m2, és ennek arányában  változtatom a kiállás árakat is. Viszont van aki egy dupla dug-ra két kiállást számol, én csak 560 FT pluszt a dobozberakásra.

Előzmény: nap50 (49000)
Sanvic Creative Commons License 2012.12.10 0 0 49003

Sziasztok,

 

elég nagy problémával fordulok hozzátok. Előre is elnézést, de csak mint laikus tudom elmondani mi történt (szakszavakat mellőzve, elferdítve :))

 

Szombat délután, 11 óra körül: ülök a gép előtt, fura műanyag szagot érzek. Szagolok jobbra, szagolok balra, de nem lelem a forrást. Feltételezem "kintről jön a szag". Ülök nyugodtan, nem telik el két egész perc, az olajradiátor hosszabbítója füstöl, szikrázik. Főkapcsoló lekapcsol (ott is zizeg mint a veszett fene).  Este fél 5ig se áram, se fűtés. Villanyszerelő kijött, kicserélt egy az "utcáról jövő fő vezeték" és a kismegszakítók között lévő vezetéket, arról teljesen leolvadt a borítás. Nem vert le semmilyen biztosíték, de kissé beszartam.

Nem volt semmilyen terhelés a hálózaton, máskor dupla ennyi szokott lenni (mosógép, mosogatógép, sz.gép, tévé, kutyafüle)

 

A szaki még a radiátort is visszadugta, azóta "kopp-kopp-kopp" nincs semmi probléma (látszólag), áram is van, de nem vagyok teljesen nyugodt. Valaki találkozott már ilyesmivel, vagy kísértetiesen hasonló esettel?

 

Hosszabbító csere evidens, talán radiátor csere is. Tavaly is ez a szerkentyű szolgáltatott melegséget a hideg téli estéken és nem volt soha semmi gond. Ráadásul a lakásban az összes vezeték át lett húzva, nincs kb egy éve.

 

Családtagjaim egyöntetű véleménye: ha a szerelő nem nyúlt máshoz, akkor minden oké. Én szívem szerint kihívnám a szerelőt, hogy megbontsa a teljes hálózatot és megnézze, de sajnos az én szavam nem ér semmit. Ha a szerelő azt mondta akkor punk-tumm.

 

Úgy néz ki csak én vagyok az egyetlen aki be van szarva attól, hogy mire hazaér egy hasonló esetnél az üres lakásban nem lesz senki aki áramtalanítson.

 

Lehet még ebből komolyabb probléma (talán idióta kérdés)?

 

Ha már itt tartunk, valami komolyabb elosztót tudnátok javasolni?

Hans70 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 49002

nálam az olajradiátort nem szerette a fi relé

Előzmény: BigTibcsi (48997)
gergerg Creative Commons License 2012.12.10 0 0 49001

Én is ezt mondogattam itt nemrég de nem sikerült senkit meggyőznöm hogy a m2 az nagyjából olyan mint literre szelet kapálni.  :-)

Előzmény: nap50 (49000)
nap50 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 49000

Teljes erősáramára lehet nm árat megadni, telefon internet riasztó nélkül.

15nm-re. 5 konektor 1db kapcsoló 1 lámpahely fért bele.

Csővel+vezetékkel együtt, szerelvényezés anyag+munkadíja nélkül.

De mindez részemről a múlt, már kiállás alapján adok árakat, a helyi adottságokat figyelembe véve.

Előzmény: erga45 (48995)
DkGrinder Creative Commons License 2012.12.10 0 0 48999

Köszönöm!

Előzmény: erga45 (48996)
Peter atyuska Creative Commons License 2012.12.10 0 0 48998

A FI relé lesz hunyó.

Előzmény: BigTibcsi (48997)
BigTibcsi Creative Commons License 2012.12.10 0 0 48997

De amikor 1 fázisom volt akkor is volt fi relé és nem csapkodta le.A három fázis óta csapkodja. Az nem lehet hogy a fi relé hibás?(nem újat rakott be a szereleő mert azt mondta hogy neki van egy bontottja és az még jó) A föld szonda új az tuti jó.Vagy hól keressem a hibát?(most két napja nem csapja le)

Előzmény: Z757 (48992)
erga45 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 48996

Nagyon szép munka.

Előzmény: DkGrinder (48986)
erga45 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 48995

Mit értünk ilyenkor négyzetméter alatt pontosan? Vagy úgy kell érteni, hogy egy 15 nm-es alapterületű szoba teljes szerelése minősül 15 nm-nek?

Előzmény: nap50 (48993)
DkGrinder Creative Commons License 2012.12.10 0 0 48994

A tulaj nem engedte a padlóba szerelést, az elektroszmog miatt.   A hálókba még a padlófűtést is ki kellett hagynunk, az ágyak környékén.  Csak 1-2 helyen engedte a gyengék symázását.

Előzmény: gergerg (48990)
nap50 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 48993

Azért több mint gyanus, hogy mindig ugyazazt a képeket rakod be. 2800Ft/nm-ért erősáramot szerelni ilyen kivitelben az butaság határát surolja. Én 15 éve szereltem 2000Ft/nm áron, és nem ennyire tuláramkörözött módon. Régi bérházakban az 1mm2-es vezetékkel ,3 áramkör/100nm lakások is egész jól elvoltak anélkül, hogy szerelőnek kellett volna kimászkálnia hozzájuk.

Előzmény: DkGrinder (48986)
Z757 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48992

Ha a nulla-föld elválasztás lenne rosszul csinálva, akkor állandóan leverné, illetve

fel se tudnád kapcsolni. Ott más hiba van.

A heti egy-két leoldás is brutálisan sok. Hibára utal.

Előzmény: BigTibcsi (48991)
BigTibcsi Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48991

Üdv a mestereknek.Lenne egy kérdésem nyár elején lett bekötve a házba a három fázis.Elötte egy fáziról működtünk (gond nélkül).Az a gondom hogy nyáron is hetente egyszer vagy kétszer este a fi rellé leoldott.Volt olyan időszak hogy hetekig nem csapta le a fi relét.Most mióta fűtünk vagyis fűtenénk mert még fűtés nincs a lakásban csak olajradiátoral melegítünk elég kellemetlen hogy élyel el megy az áram és arra ébredek hogy nagyon hideg van.Próbáltam kiiktatni az új dolgokat amik nem voltak még az egy fázisnál de a probléma mindíg nem oldódott meg.Ahogy olvasgattam a forumot és néztem a biztosítéktáblát szembetünt hogy a villanyszerelő aki kötötte az áramot a villanyórátol jövő vezeteékeket a három fázis jól kötötte be de a nulla és a föld egybe van kötve a fi rellé bevezető oldalán és ugyan onnan van vezetve a föld a földelő sinhez.Nem tudom hogy érthető ahogy leírtam.Nem vagyok profi villanyszerelő és nem vagyok tisztában minden szakszóval.Ha segít akkor holnap csinálok képet a kötésről.

Előre is köszönöm ha tudtok segíteni.

gergerg Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48990

Ja, nem tudom hogy a két kép ugyan arról a lakásről készült-e, ha igen, akkor tényleg indokolatlanul vésed szét a falat, és az a tetemes mennyiségű kötődoboz is szinte teljesen elhagyható lenne. Láttam már képeket arról hogy szerelsz aljzatban is, itt is meg lett volna rá a mód ha jól látom, mégis a falat választottad. Miért?

Előzmény: DkGrinder (48986)
sziakivagy Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48989

Szép munka az biztos. Csak nemtudom megáll-e a vakolat rajta. Főleg ha esetleg ki-be mozog a cső vakolás közben.

Előzmény: DkGrinder (48986)
gergerg Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48988

Ennyi ideje senkinek nincs szerintem. És nem is lehet még tervről sem pontosan kiszámolni az anyagot. ( papíron simán megy a vonal pilléren, kéményen, átadás előtti napon elkészülő strang falon, stb)

Előzmény: nap50 (48985)
gergerg Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48987

A második kép komoly rabicolást igényel. :-) Ja, és nem ágyazzátok gipszbe a csövet csak rákenitek. ( csak hogy én is írjak némi negatívumot)

Előzmény: DkGrinder (48986)
DkGrinder Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48986

Szerintem akkor  ugyanarról beszélünk, a nyomvonal mindkettőnknél ugyanaz eljutni „ A”-ból „B”be, mivel a leírtak alapján te is kb. ugyanannyi áramkört használsz  gondolom ugyanannyi anyagod fogy.

 Szerintem abból gondolod, hogy több anyagot használok, mert általában azokat a képeket teszem fel ami a gerinc nyomvonalán van, mert azok mutatnak jobban Ha megnézed a háttérben a helyiségekben nekünk es csak 1-2 cső fut

 

 

, de ha már egy falon van IT, riasztó dugalj, az már egyből 3 cső, ha szobánkénti termosztát

az egyből 1 plusz cső.

Szeretem ha minden központ egy helyen van ezért a bevezető szakaszon összejön egy pár cső, de összegezve mindegy, hogy 3 helyiségben megy 5 cső vagy egyben 15

 

Persze tegyük hozzá, hogy 10 munkánkból 9, nem az a egy kapcsoló egy  dugalj  lakás.

 

 

 

 

Előzmény: MesterekMestere (48984)
nap50 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48985

Komolyan ennyi idötök van, hogy minden ajánlatot ennyire részletesen kidolgoztok, miközben tudjátok, hogy 10ből 1 meló lesz a tietek. Én 1 órás beszélgetés után otthon leülök, és kb 30 perc gondolkozás után az elöző melókból kiindulva közlök másnap 1 árat. Ha tetszik neki akkor lehet vele foglalkozni, ha az a kérdése, hogy  mennyit engedek  feléből akkor meg annyi.

MesterekMestere Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48984

Rendben.

Ezt írod:

" A miénkbe benne vannak az anyagok típusai, mit kap a pénzéért .... "

hogyan lenne benne, ha -idézlek:

" ...Ez azt jelenti, hogy mivel általában nincs elektromos terv, ezért nincs anyagkiírás se.  Ilyen esetekben, gondolom te se kezdesz el számolgatni, merre hány méter vezetéket viszel. Általában mint mindenki más vagy kiállási pontot, vagy m2/felszereltség árat számolunk .... "

 

Ezek szerint hasadra ütsz, és mondasz egy m2/Ft. árat.

 

hmmmmmm.....

Én nem szoktam hasraütésszerűen árat mondani.

Kérek egy tervet, vagy ha nincs, akkor megrajzolom magam.

Megbeszélem mit, hogyan, hová, meddig, kivel, mikor, hányszor ....

Itthon tervet készítek, és anyagkigyüjtést.

Én így csinálom.

Minden szobába külön dugalj, külön világítási áramkör.

Konyhai "nagyfogyasztók külön, és még sorolhatnám.

Külön gépépszet.

Kiállás Sat-antennának, még ha nem is kérik.

Szg. hálózat. stb.

Vezetékek megfelelően méretezve,

Dugaljakat nem sorolunk, -mindegyik külön 2,5mm2vezetéket kap -

A csövek utólag is fűzhetőek. -ez természetes-

stb.. stb ...

 

25 éves tapasztalattal a hátam mögött ki merem jelenteni, hogy feleslegesen építesz be ennyi anyagot.-legalábbis némely képeden látott mennyiségek esetén/

 

A szakértelmedet semmiképp sem kérdéjelezném meg -sőt-,

 

Előzmény: DkGrinder (48981)
Lacika59 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48983

Lacika59 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48982

Segitséget szeretnék kérni Hajdu IDE 100F villanybojler bekötésével kapcsolatosan, hogy a fázist melyik kivezetésre kell kötni.

Ha az "L"-re kötöm akkor állandóan fűt, ha van vezérelt áram.

Jelenleg az "L",és az "N" (nulla) pontokra van bekötve.

Mellékelem a gyári rajzot

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!