Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8427
RolandTT!
Megkésve is gratula!

Förster!
Bocs, de nem kotyogunk!!!! Tudom, hogy itt egymás között vagyunk, de ne igyunk előre... A dolgok haladnak, de a meglepetés ereje ugye a legjobb reklám, nemde?!

steve

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8426
Hali!
Üdv közöttünk! A TT egyetlen mozdonyt gyártott, aminek "001"-re végződött a pályaszáma, a NOHAB-ot, M61 001-et. Csak nem az? Mindkét végén "rövid kis csőrben" végződik. Az ára börzén 6500-10000 között van, állapottól és pofától függ. Ha eladni viszed, akkor 3000-nél többet nem adnak érte.
Kicsit a börzéről: vannak ilyen fazonok, akik ennyit adnak egy ilyen mozdonyért - többet nem is ér igazából -, de aztán hazaviszik, szétszedik, kipucolják, zsírozzák, olajozzák, pátyolgatják, aztán a következő héten 7000-ért eladják. Én adtam el így Nohabot, és viszont láttam, de mennyivel jobb állapotban! Ezektől nem sajnálom a pénzt, mert dolgoztak vele. Egy ilyen korú mozdony bizony akkor is rászorul egy ilyesféle beavatkozásra, ha kíméletesen bántak vele. A rablók nem csinálnak semmit, legfeljebb leporolják, és elkérnek ugyanennyit.
csíkosháTTú
A legújabb divat szerint Virágh István
Előzmény: AndreWWW (8416)
barbaritO Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8425
Kösz, meg is találtam ( http://home.tu-clausthal.de/~wefg/bttb7714.html ) a BR211 az. Hol lehet itthon alkatrészt venni hozzá?
Előzmény: seTTebello (8423)
joem Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8424
Szia, Matiz,
Én gödöllői vagyok, szívesen meg tudom nézni Neked, ha gondolod...
Előzmény: Törölt nick (8405)
seTTebello Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8423

Az a BR242/211 lesz. Egy új forgóváz 2000 körül van. Persze lehet kapni használtan is.
Előzmény: barbaritO (8418)
luc72 Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8422
Az tény, hogy a Brawa vezetőállása jobban kidolgozott, de majd a cikkben.
ROCO 22000 Brawa 36000.
Előzmény: BoGar (8421)
BoGar Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8421
Nekem a Roco jobban tetszik. És ezt úgy tudom, mondani, hogy a kép felíratát eltüntette a tvtuner ablaka, tehát mindkettőt megnéztem nem tudván melyik melyik. Utánna vettem észre, hogy bizony van felírat. Nekem elsőre a két modell lámpájának különbsége tünt fel. Valahogy a Rocoé élethűbb. Egyébként a képen nem látszik ezért megkérdezem: a Rocoban van belső berendezés, mint a Brawa-ban?? Az ablaktörlök is szebbek és kisebbek, mint a Brawaé. Most jön a végső kérdés. Melyik mennyibe kerül? (Megéri??)
Előzmény: luc72 (8419)
BoGar Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8420
Én benne vagyok egy Chatnyitásban.
Előzmény: TuTú (8417)
luc72 Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8419
Matiz

Gyorsan feldobtam két képet, most komolyan miért nem stimmel a ROCO korlátja a Brawahoz képest? A cikk készül, és így előre, nektek melyik tetszik?
http://kep.tar.hu/luc72/index.phtml?aid=27504763&pid=645936&beginnum=120
http://kep.tar.hu/luc72/index.phtml?aid=27504763&pid=645930&beginnum=120
A héten felkerül a teljes cikk a netre.

Kedves Deák urat pedig nem értem.

barbaritO Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8418
Bocs, lehet hogy én nem írom rendesen a dolgokat, igaziból csak most kezdem előszedni a régi cuccokat, úgyhogy elnézést ha néha hülyeségeket írok. . A BR 2312 alatt azt a villanymozdonyt értem amit a Berliner Bahnen anno két festéssel is gyártott, egy piros és egy sötétzöld változatban. A számot a doboz hátuljáról vettem.
Előzmény: RolandTT (8384)
TuTú Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8417
Úgytünik,hogy ma szómenésem van...:-(
Rossz ötlet lenne valamelyik chaten nyitni egy modellvasút csevegő szobát?
pl: http://chat.trefort.net -vasutmodell
Üdv!:-)
Andrew
Előzmény: TuTú (8413)
AndreWWW Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8416
Bocs M62.001 olyan mint ez:
http://www.extra.hu/vasutesmodell/msts/m62.jpg
csak nem .066, a végén más a szám.
Van egy kék mozdony is az nem olyan hosszú.
Előzmény: AndreWWW (8414)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8415
TT-s, akkor CsíkosháTTú az ügyeletes, esténként szokott lenni. Bármikor felteheted.
Előzmény: AndreWWW (8414)
AndreWWW Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8414
Mozdonyok:
Az egyiken M64.001 a felirat, a másik kb. olyan hosszú de valami német firka van rajta, a többit fejből nem tudom. Vannak hosszú személykocsik, hosszú postakocsi...
Holnapra megnézem (nem otthon vagyok).
Nem maiak, de az utóbbi 10 éve fényt sem láttak.
TT
Holnap lesztek? Mikor?
Előzmény: Törölt nick (8412)
TuTú Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8413
...és a méretárányt se felejtsd el ha lehet...
Előzmény: Törölt nick (8412)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8412
Próbáld leírni, hogyan néz ki, mekkora, kb mennyi idős.
Előzmény: AndreWWW (8411)
AndreWWW Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8411
Van néhány eladó cuccom, honnan tudom meg a mozdonyok/vagonok tipusát?
TuTú Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8410
Hajrá!:)
Előzmény: Törölt nick (8409)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8409
Nem baj, egészséges verseny van :) Még plussz információ, hogy kb. 10db kocsi van, a kocsikat és a mozdonyokat egy dobozban tartja, ezt Bp-re fel tudja hozni. Az asztal szét van szedve! Pénteken hívom, ha megvan még neki akkor lemegyek megnézni, nincs messze (cc 20km).
Előzmény: TuTú (8408)
TuTú Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8408
Dehogy!!!
Én TT-re gerjedek...
Az bocsi,hogy ide is kiírtam.Így lehet hogy picit romlottak az esélyeid.:(
Sorry!
Andrew3
Előzmény: Törölt nick (8407)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8407
Bocsi!:-) Akkor egy másik kárpótlásul!
Hogyhogy, már le is nyúltad? :-|
Előzmény: TuTú (8406)
TuTú Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8406
Bocsi!:-)
Akkor egy másik kárpótlásul!
"::Kínál dátum: 2002-01-13 15:49

Eladó egy 160x220 cm-es, H0-ás méretű vasúti terepasztal. Házakkal, mozdonyokkal, kocsikkal és egyéb tartozékokkal együtt. Irányár: 100000 Ft.

Feladó::
URL::
E-mail:: mantaboy@mailbox.hu
Telefon:: 06 70/2164-114
Megye:: Győr-Moson-Sopron"
Üdv!
Tutú
(Andrew3)
Előzmény: Törölt nick (8405)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8405
Ezt a hirdetést láttam, beszéltem is az emberrel. A lentebb említett kollégámnak (azaz a gyerekének :)) ) szeretném az asztalt, elvileg abban maradtunk, hogy szombaton megyek le megnézni Gödöllőre, ha még meglesz.
Előzmény: TuTú (8404)
TuTú Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8404
Sziasztok!
Ritkán írok,de most ez piszkálja a csőröm.
Nem túl régóta járok ki a börzére.De azt már alaposan sikerült megfigyelnem,hogy tényleg nagyon megugrottak az árak!:-(
De ezzel mi nem igazán tudunk változtatni,pláne egyszerű pampogással nem!Hiába "hiénázunk" le bárkit,attól az nem fogja elszégyelni magát,pláne nem fogja az árrését csökkenteni...
Inkább azt kellene néznünk,hogy mit lehet(-ne) tenni!?
-Tapasztalat,hogy a régi motorosok jobb áron kapják meg ugyanazt a szerkezetet.Nem szégyen megkérni valakit hogy vegye meg nekünk...(csak kérdés,hogy ki hogy találja meg őket?:-)Nekem mázlim van,mert egy jóbarátom segít benne...)
-Alkudni!Alkudni!És alkudni!Szemérmtlenül!!!Max.nem vesszük meg,majd legközelebb...az alapárak mindig a balekokra épülnek!
-Bolykottálni,árat befolysolni nem tudunk hisz ahhoz nagyon kevesen vagyunk.De több szem többet lát,és reálisabban is tudjuk többen felmérni valaminek az értékét...(Valamikor szerveződött egy irányár táblázat,az hogy áll?)
-A "hiéna" hirdet,ha kell vidékre megy a "játékvasút" megvásárlásáért!Ne sajnáljuk tőle a hasznot!De megtiltva sincs,hogy ugyanezt megtegyük...(és talán becsületesebben is...)
-Tényleg jó lenne egy kicsit felpezsdíteni a V&M és a Webzine apróhirdetési rovatát.Esetleg lehetne csere rovat!? Vagy ha valaki a neten olyan hirdetést talál ami számára méretarány idegen,akkor felhívhatná rá a többiek figyelmét...Pl.Most találtam a startlap apróban(http://www.startapro.hu/)"TEREPASZTAL eladó!
Jó állapotban lévő terepasztal eladó. Mérete: kb.: 260 cm*186 cm (4 részből áll). 2 mozdonnyal, vasúti kocsikkal, híddal, alagúttal, trafóval, egyéb kiegészítőkkel.
HO típusú.
Mozdony típusszáma:
ES 499 (áramszedős mozdony)
BR 118181-7 (tehermozdony).
+ híddal: HO B-542.

Feladó:: Unyi Gábor
URL::
E-mail:: unyi@axelero.hu
Telefon:: 06209336011
Megye:: Pest"
2002.01.13-as hirdetés.Nekem nem jó,mert TT-zek.De hajrá ha valaki lát benne fantáziát!:-)
-És még sok mindent lehetne megoldani ha egy picit figyelnénk-segítenénk egymást...(Tisztelet a börze törzsasztalának!)
Bocsi ha hosszú voltam!Uff én beszéltem!:-)
Tutú
(Andrew3)
És hogy nehogy kifogás érjen:Varga András
Tel.szám kell?:-)
www.extra.hu/Andrew3
U.i.:1mm-es és annál kissebb fúrószárakat merre lehet kapni?Esetleg Ferm és más kisgépekhez való apró szerszámokat?
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8403
Konkrét tapasztalat sec.hand ügyben nekem nincs, de a Modell Eisenbahnerben vannak címek. Ha veszel egy számot, válogathatsz.
Előzmény: ms bakter (8402)
ms bakter Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8402
A Piko BR95 nekem is nagyon bejött. Viszonylag kezdö vagyok, és a korábbi tapasztalataim alapján nem gondoltam volna, hogy a Piko ilyet is tud. Ezt a darabot majdnem újan, teljes frizirozással (ami nem volt feltéve) a Sziv utcában vásároltam decemberben, azt mondanám, hogy nagyon jó állapotban. Játsszunk egy olyat, hogy szerintetek mennyiért nem drága a darab? Aztán megmondom, hogy mennyi volt.

Korábban már egyszer kérdeztem, hátha most több sikerrel járok: Hová kell menni Bécsben 2nd hand dolgokat vásárolni (vagy hol lehet érdeklődni efelől)?

Előzmény: Förster (8388)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8401
További gondolataim.

Mint a kereskedelemben dolgozó ember nap mint nap találkozom a következő mondatokkal:
-Hogy felment ennek meg annak az ára, mikor én gyermek voltam 300 forint volt egy NOHAB.

Van egy munkatársam, aki sok-sok év után most kezdi újra. Leültünk beszélgetni a témáról. MEG VOLT LEPŐDVE hogy mennyi egy modell, mert NEM GONDOLTA VOLNA. Ha bemegy egy boltba, megnézi a modelleket, csodálkozik az árukon. (Mert drágák sajnos.) Ezek után, az az eladó, aki egy epés megjegyzést is tesz, vagy "beszól" neki valamit, az nem való eladónak. (Megtörtént, megtörténik naponta 100x) Ismerem annyira a kereskedelmet (belülről) hogy tudjam: az ügyfélnek mindíg igaza van. Ezt a mondatot elfelejtették jó néhány hazai modellkereskedőnek megtanítani. (Attól, hogy ért a vasutakhoz, még nem lesz senkiből jó eladó!!)

-Ezt Németorstágban a kétharmadáért árulják!
El tudod képzelni, hogy ez így van, és nem csak heccből veszünk külföldről modelleket?

-A másik boltban olcsób!
A kereskedőkkel ellentétben a vásárlók járnak más boltokban is.

-Azt pedig mindenkinek tudomásúl kéne vennie, hogy a magyar piac nem elég nagy ahoz, hogy mindenből legyen a boltokban. Azt, hogy mi számít alapvető dolognak ebben a szakmában, azt bízzák inkább a kereskedőkre, ők jobban tudják mit keresnek az emberek és milyen gyakorisággal. Ha valamit sokan keresnek, azt előbb utóbb tartani is fogják, de egyéni igényekre marad a rendeléses megoldás.
Egyéni igényeinkről olvashatsz még a "digitális vasútmodellezés" topicban is. Egyet gondolj végig: ez a fórum nagyon-nagyon kevés embernek elérhető, a vasútmodellezés még kevesebbnek. Ha az itt jelenlevők többsége egyéni igénynek számit, akkor gondok vannak az egyik oldalon.

Az új asztalom lassan már 400 ezer Ft-ba lesz. Kis hal vagyok, hozzám se szólnak a modellboltban. Ennyit ér ma négyszáz ezer Ft, ha nem kell a vevő, akkor megyek máshova, köszönöm szépen; ne a kereskedő válogassa meg kit szolgál ki (és hogyan), inkább én választok.

üdv!

Előzmény: Deák Krisztián (8398)
crash__override Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8400
Üdv,

Ha már jöttél, hát köszöntünk. De most ki hozzászólására lett volna válasz a Te hozzászólásod ? Úgy echte ?

Most a börzéről beszéltünk...
Az Németország, mi viszont itt élünk. A kenyér meg itt kerűl a 1/5-ébe a kinti árnak, mégsem hallottam még a németeket, hogy a közértben reklamáltak volna. (És nem is járnak ide, hogy tömegével csempésszék haza, hogy a börzén jó pénzért a helyi árak alatt adják!)

Helyi árak alatt? Ha olvastad volna a lentebb lévő írásokat, épp arról volt szó, hogy még drágábban adják, mint a boltokban...

Ha már a kereskedőkről van szó... Írtad: -Miért nem tartják a xy német gyártó teljes választékát?
Nem teljes választékot szeretnénk, csak ami a modellezéshez kellene. Olvastad lentebb Matiz történetét arról, hogy hogyan sikerült angol váltót vásárolnia? Ugye egyetértünk abban, hogy egy vasútmodellekkel foglalkozó boltban nem kellene ritkaságszámba mennie, ha van angol váltó?
Vagy netán a katalógusban feltüntetett egyenes vágánymező (1/2, 1/4 hosszúak) miért ritkaságok?

Mondjuk Nálatok (ha valóban az vagy, akinek kiadod Magad) a Váci utcában pozitívan csalódtam kínálat szempontjából, amikor volt N-es KKK (mondjuk az árán dobtam egy hátast, de megvettem).

-Ezt Németorstágban a kétharmadáért árulják!
Feléért....

Mi itt hőbörgünk az árakon, a kínálaton, de bemegyünk a boltba, és megvesszük, nem ez a lényeg?

Crash_

Előzmény: Deák Krisztián (8398)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8399
Kedves Deák Krisztián!
Örülök az őszinte véleményednek. Neked és a szemedbe mondom a következőket: ezt mind tudjuk, olvasd el a lentebb írottakat, egy kereskedő tollából (101). De mit akartál mondani? Ne mentegessük a kereskedőket, vagy másképpen megfogalmazva: ne magyarázzuk már meg, hogy a vevő a hülye mert vásárolni szeretne! Ha el is olvasod a tapasztalatokat, láthatod, hogy mit miért írtunk. Továbbá, a név nélküliségről engedj meg egy megjegyzést, a topicba írok többsége személyesen ismeri egymást. Nem szól másról a topic, mint a gyakorlatban vasútmodellezéssel foglalkozó tapasztalatokról.
Várom további írásaid,

üdv:Matiz (Tóth Csaba)

Előzmény: Deák Krisztián (8398)
Deák Krisztián Creative Commons License 2002.01.15 0 0 8398
Üdv Mindenkinek!

Egy pár szóban arról, hogy mi is hozott ide.
Egy kedves barátom hívta fel a figyelmemet erre a
fórumra. Gondoltam megnézem mit is takar ez az egész, de amint látom ez a hely arról szól, hogy bizonyos emberek név nélkűl írnak véleményt (sokszor hozzáértés nélkűl), azokról az emberekről akik a nevüket adják a munkáikhoz.
A kereskedelemben még soha sem dolgozó embereknek fogalmuk sincs róla, hogy ez a szakma mint is működik. Könnyebb szídni az eladót, a termékeket, az árakat, mint logikusan végiggondolni, hogy mi miért és hogyan van.
Mint a kereskedelemben dolgozó ember nap mint nap találkozom a következő mondatokkal:
-Hogy felment ennek meg annak az ára, mikor én gyermek voltam 300 forint volt egy NOHAB.
-Mi kerűl ezen ennyibe?
-Ezt Németorstágban a kétharmadáért árulják!
-Mit gondol ez a gyártó magáról, a másik csak fele ennyiért adja?
-A másik boltban olcsób!
-Miért nincs PIKO kereszteződés, a másik gyártóét nem lehet megfizetni?!
-Miért nem tartják a xy német gyártó teljes választékát?
Nem mondom azt, hogy mindenki értsen mindenhez, de ha belegondolunk a dolgokba, akkor a kérdések felére megkapjuk a választ.
-Mikor gyerek volt 3,20- volt a kenyér, az NDK márka 2,50-, ezzel szemben ma 120 a kenyér és a márka 2001.-es záró árfolyama több mint 125 forint volt.
-Na ez a kedvenc kérdése minden eladónak! Mi kerül egy sportcipőn 30000- be, a MERCEDES-en 10 millióba? A munka, ami benne van és az anyag ami szintén benne van.
-Az Németország, mi viszont itt élünk. A kenyér meg itt kerűl a 1/5-ébe a kinti árnak, mégsem hallottam még a németeket, hogy a közértben reklamáltak volna. (És nem is járnak ide, hogy tömegével csempésszék haza, hogy a börzén jó pénzért a helyi árak alatt adják!)
-Két gyártót soha nem lehet összehasonlítani csak az ára alapján, a Trabant is autó meg a BMW is de mégsem ugyanaz. Néha az árak tényleg elég magasak a fizetéseinkhez képest, de erről nem a kereskedők tehetnek.
-Nem ez az, amit az eladó képébe kell vágni, még ha így van, akkor sem.
-A húsz éve nem gyártott dolgokat hiába keressük a boltokban, akkor sem fognak tudni adni ha akarnak.
-Azt pedig mindenkinek tudomásúl kéne vennie, hogy a magyar piac nem elég nagy ahoz, hogy mindenből legyen a boltokban. Azt, hogy mi számít alapvető dolognak ebben a szakmában, azt bízzák inkább a kereskedőkre, ők jobban tudják mit keresnek az emberek és milyen gyakorisággal. Ha valamit sokan keresnek, azt előbb utóbb tartani is fogják, de egyéni igényekre marad a rendeléses megoldás.
Na csak ez a pár kérdés naponta tíz tizenöt alkalommal kerűl elő, és akkor még nem is beszéltünk arról, hogy a "hozzáértők" milyen kérdéseket tudnak (Vagy nem is tudnak) feltenni.
Na csak ennyit a szakma tulsó oldaláról!
Ha valakit megbántottam eme kis irománnyal, attól elnézést kérek, aki pedig továbbra is úgy gondolja szídjon csak tovább mindent és mindenkit (ha ez neki jó?!). Így a végére csak két gondolatot : Nekem és a szemembe!

Névvel és tisztelettel : Deák Krisztián

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!