Keresés

Részletes keresés

franciacsibe Creative Commons License 2009.11.08 0 0 281
Nalunk meg az egeszsegugynel jarnak, a kovetkezo kor a terhesek, varom a levelet.
A gyerekek sokadik korosek, az joval kesobb lesz.
Előzmény: quilla (278)
Fűrészfog Creative Commons License 2009.11.08 0 0 280
Jó olvasni a véleményeket,mégsem tudom hogyan döntsek...a védőnőm,és a háziorvosom nem ajánlja.A rádióban ma azt mondták,hogy felelősségre vonják azokat az orvosokat,akik ellenzik,és nem adják be a kismamiknak az oltást!Azért ijesztő hogy mennyi halálos áldozat van Ukrajnában,és már Szerbiában is gyorsan terjed!Meddig várjak az oltás kérésével szerintetek?Amíg nem lesz egy csomó halálos áldozat M.o-n?A védettség kialakulása is olyan sok idő...
quilla Creative Commons License 2009.11.08 0 0 279
Szerintem egyertelmuen nem igaz, hanem csak ugyanazt megegyszer nem fogja elkapni, de egy uj virus ellen a regi nem ved. Ha vedene akkor a szezonalis influenza oltasa is jo lenne az ujra is, de megsem az :( (de ez olvasmanyaim alapjan maganvelemeny)
Előzmény: Meme85 (276)
quilla Creative Commons License 2009.11.08 0 0 278

En oltasparti vagyok (szinten) utanaolvasas utan meg plane

http://www.mancs.hu/index.php?gcPage=/public/hirek/hir.php&id=20094
Ha vegre egyszer valamikor lesz gyerekeknek is oltoanyag akkor azt hiszem a gyerek is megkapja, sot szinte biztos (8 eves amugy, a heten vergodott at egy szezonalis influn, kalandos volt).

Lehet, hogy csibeeknel sincsen meg oltas a gyerekeknek. Magyarorszag joval elorebb jar sok eus orszagnal, ott donthetsz mar, hogy kered vagy nem mert van, mashol csak dilemmazni lehet rajta, mert meg nincs, nalunk pl patikaban semmi, es meg a gyerekek oltasarol sincsen szo konkretan, csak az elso korosokrol (politikusok, kronikus betegek, terhesek es egeszsegugy).

Előzmény: Fűrészfog (277)
Fűrészfog Creative Commons License 2009.11.08 0 0 277
és a gyerkőcöknek sem adattad be az oltást?
Előzmény: franciacsibe (274)
Meme85 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 276
Ja! Azt is mondta a dokim, hogy aki már egyszer bármilyen influenzán átesett, az nem kapja el a H1N1-et sem és semmilyen más influenzát. Hogy ez igaz, vagy sem, azt nem tudom:)
Előzmény: Meme85 (275)
Meme85 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 275
Mondjuk én arról sem tudtam, hogy több féle oltóanyag van:) Itt az ilyet nem nagyon reklámozzák, mert az nem a mi kis hazánknak pénz...
Előzmény: franciacsibe (273)
franciacsibe Creative Commons License 2009.11.08 0 0 274
A tudogyulladastol meg en sem felnek, a tudoverzes az masabb, az ket nap alatt siman elvisz.

Persze ez is csak az en velemenyem, mindenkinek merlegelni kell mennyi a kockazat.
Nalam eleg nagy, mert a ket nagyobbik iskolaba jar, onnan szinte tuti hazahozzak ha jarvany lesz.
Előzmény: Meme85 (272)
franciacsibe Creative Commons License 2009.11.08 0 0 273
En oltasellenes voltam (eleg visszaolvasni az egy honappal elotti hozzaszolasaimat) es minel tobbet utanaolvastam meg szakertot megkerdeztem annal inkabb hajlok az oltasra.
Egfyes oltoanyagokban valoban higany van, de a kismamaknak ilyet NEM SZABAD adniuk, ahogy teljes virust tartalmazot sem. A kismamaknak egy kulon kifejlesztett, adjuvalo anyag nelkuli, virustoredekeket tartalmazo valtozatot adnak - legalabbis is.
Es a kismamak az eddigi halalos aldozatok nagyobb szazalekat teszik ki, mint a betegeket, azaz nagyobb korukben a halandosag, meg akkor is ha jo egeszsegben vannak. Laz meg a virustoredekeket tartalmazo oltasnal szinte teljesen kizart (az egesz, elolt virust tartalmazonal mint pl a magyar vakcina, ez valoban elofordulhat).
Nekem a szuleszorvosom is beoltatta magat es a csaladjat, a korhazban a szulesznok is, es meg emellett is mindenki maszkot visel, nehogy megfertozze a kismamakat. A korhazban latogatasi tilalom van, csak az apukak mehetnek be, ez sem veletlen.
Szoval en inkabb kockaztatok egy mellekhatast, ami egy a tizezerhez vagy szazezerhez eselyu, mint azt hogy a gyerekeim nelkulem nojenek fel, aminek az eselye ennel sajnos nagyobb, ha elkapom ezt a vackot. Mert sajnos nem csak a laz lehet szovodmeny, hanem a rendes influenzanal sokkal gyakrabban okoz tudoverzest, ami sajna sok esetben vegzetes, es foleg a kismamaknal, legalabbis a szuleszorvosom es a haziorvosom ezt mondta meg apam felesege is aki korzeti orvos Magyarorszagon (o amugy beoltja a sajat lanyat, aki szinten terhes, de nem a magyar oltoanyaggal, hanem a Sanofissal).
Előzmény: Fűrészfog (271)
Meme85 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 272
Én nem oltatom be magam. Ugy vagyok vele, hogy még senki sem a H1N1-be, hanem a szövődményeibe halt bele.Pl.tüdőgyuszi. Ami, ha megfázik az ember ugyan úgy szövődmény lehet. Az ellen sincs védőoltás, mégsem mindenki hal bele. Ha kikúrálja magát az ember, és nem mártírkodik, hogy lábon kihordja, sztem semmi ok aggodalomra. Plusz a nőgyógyászom mondta, hogy ne nagyon oltassam be magam, mivel higany van az oltóanyagban, ami idegrendszeri károsodást okozhat.Ugyhogy én passzolom az oltást! Ja, és velejárója lehet a láz, ami lehet hogy nagyobb veszély a kismamára és magzatára, mint a H1N1. De ez persze csak az én véleményem!:)
Előzmény: Fűrészfog (271)
Fűrészfog Creative Commons License 2009.11.08 0 0 271
Kedves kismamik!
Ha kitör a H1N1 járvány itthon,ti beoltatjátok magatokat??Vagy marad a bizakodás??
Én nagyon félek attól,hogy elkapom,és mindketten belehalunk a szövődményekbe,ami súlyos tüdőgyulladás! :(
Elég szerintetek annyi,hogy kerülöm a tömeget?És ha a munkahelyemen kapom el?
Fűrészfog Creative Commons License 2009.11.08 0 0 270
Akkor nem is olyan sok a havi 9000Ft magándokinál!!!Én meg most találtam olyat,aki 5000Ft-ért vizsgál,és uh képet is ad!!Ez amúgy Szeged cytiben van...azért még gondolkodom hogy váltsak -e!!Aztán meg lehet hogy a dokiban csalódnék...
Előzmény: ywerg (245)
franciacsibe Creative Commons License 2009.11.08 0 0 269
de jo, kollega :))))
akkor tarhelyet nezek, valami google-szeruseget vagy akar jobban elerheto magyart, te szedd ossze az adatokat, en is irom ma vagy holnap mailben az enyemeket.
Probalok valami nagyobb tarhelyet nezni, akkor idovel jelszoval vedve pl fotokat es mas dolgokat is fel tudnank tenni.
Előzmény: N Nycky (268)
N Nycky Creative Commons License 2009.11.08 0 0 268

Akkor ha lehet osszuk meg a munkát, én nem nagyon tudk itthon se olyan feltöltős oldalakat, és végülis mindegy, hogy helyileg hova kerül fel a táblázat.

A táblázatot én is elég könnyen kezelem, főleg úgy, hogy már készen megkaptam, csak egy ici picit állítottam át rajta, pl a háttérszínt, na meg átírtam a címeket rajta, de akár ha nagyon összesedemmagam, én is tudnék készíteni egyet, bár programozásból sosem voltam túl jó. (Én is informatikus mérnök vagyok az egyik végzettségem szerint, na meg informatikatanár, de ez utóbbiban dolgoztam mindíg is, oda meg nemkellett programozás.)

Szóval a tábla voltaképpen kész van, csdak az adatok kellenek hozzá, meg egy tárhely, amit mindenki el tud érni.

Az adatok amik kelenek:

Nicknév, célidő (az eltelt heteket, azaz hogy hol jársz most, a progi számolja), a kórház ahol szülni fogsz, szerintem a külföldieknél meg érdemesebb az ország nevét beírni ide, életkorod, a születendő gyermek neve, és neme, a nagyobb testvérek adatai, külön a lányok, külön a fiúk feltüntetve. 

A másik fórumon volt aki csak annyit adott meg belőle, hogy van 2 lánya, de a többség megadta a gyerekek nevét, és születési idejét is, de persze mindenki aki be szeretne kerülni annyi adatot ad meg, amennyit ő közölni akar.  Ami itt szerintem fontos, aza célidő, hogy mikorra vagy kiirva, és az életkor, mert abból sokminden kiderül, pl ki milyen vizsgálatokra számíthat, mert a fiatalokat kevesebb vizsgálatra küldik, mint a 35 felettieket, legalábbis nálunk.

 

Csibe, akkor keresel tárhelyet? Legalább egyenlőre körülnézni a lehetőségek között.

Én meg várom akkor az adatokat azoktól akik be szeretnének kerülni a táblába,

nycky kukac gportal.hu vagy nnycky kukac upcmail.hu címek egyikére.

 

Niki

 

 

KicsiManci Creative Commons License 2009.11.08 0 0 267
Sziasztok!!! Nagyon jó volt a tegnapi expo, kifejezetten a 4D ultrahang :-)
Baba először aludt, aztán nagyon elkezdett boxolni. Annyira édes volt...ezt nem lehet szavakkal kifejezni. Érezni is olyan jó lett volna...
Ha valakit érdekel, feltettem youtube-ra a videót.

http://www.youtube.com/watch?v=OFwcPPFYMx4


Szerintem jó ötlet ez a táblázat, én benne vagyok...leszek :-)

11+6
franciacsibe Creative Commons License 2009.11.07 0 0 266
viszont a telibabak oldalat nem tudom elerni, kulfoldrol tul lassu a szerver :(((
ha lesz tabla olyan tarhely kellene ami kulfoldrol is elerheto, nem csak miattam, hanem pl Kiscsirek vagy Miss vagy Quilla is kulfoldrol irnak...
Előzmény: franciacsibe (265)
franciacsibe Creative Commons License 2009.11.07 0 0 265
nekem tetszik az otlet, mindig elfelejtem odairni (ma nem :) hogy hol tartok pl. Es a tobbieket is jo lenne kovetni, foleg hogy egyre tobben leszunk :)
es mivel a szakmam informatikus mernok, ha kell tudok segiteni tablakeszitesben-feltoltesben, ilyesmikben is.
Előzmény: N Nycky (264)
N Nycky Creative Commons License 2009.11.07 0 0 264

Hali!

 

Őszinte leszek, én talán egész életemben 2X voltam simán a Tatabányai rendelőben 16 éves korom óta, de akor itt nem lehetett előre tudni, hogy ki van, csak ha direkt odamentél megkérdezni. Valaha rég meg még 16 évesen több orvoshoz is odakerültem, mindegyik közölte, hogy nem vagyok terhes, aztán menjek a dolgomra, de azzal, hogy miért is nem jönmeg, azzal egyik sem foglalkozott. Akkor anyu felvitt Pestre a saját orvosához, én azóta hozzá járok. Kétszer lehettem azóta itt Tatabányán, amikor elfogyott a gyógyszer, és nem tudtam felmenni Pestre a dokimhoz az új adagért, és itt irattam ki. Ebből az egyik simán kiirta, a másik kötekedett, de én voltam a kitartóbb, és nem fogadtam el másik gyógyszert helyette, pedig nagyon rá akart beszélni.

 

Szóval nem vagyok igazán tisztábann vele, hogy lehet-e tudni mikor ki van, és lehet-e igazodni hozzá, ezt ráhagyom azokra, akik így csinálják.

 

Más!

Nem tudom ti mennyire tudjátok így fejben tartani, hogy ki kicsoda, hol tart, hol fog szülni...stb az adatokat. A másik fórumban van erre egy tábla, ami összefoglalja a fórumozók adatait, és oda kettintva rögtön képbekerülsz, hogy az illető hol tart, hol fog szülni, mikorra van kiirva...stb.

Érdemes megnézni a táblát, hogy mijen adatok vannak benne.

http://telibabak.uw.hu/

 

Ha tetszik a többségnek, akkor nálam megvana tábla, ici picit átírva, de be tudom írni az itteni forumozók adatait, ha elkülditek nekem emailben, és akkor valahova fel lehet tölteni a táblát, és mindenki megnézheti, hogy akinek a hozzászólását olvassa éppen, az kicsoda, és hol tart most.

Ha jó ötletnek tartjátok, akkor feltöltöm a táblát az adatokkal amiket elküldötök, és feltöltöm egy tárhelyre, ahol mindeki megnézheti.

Tudtommal a mail címem nyilvános, a nevemre kattintva tudtok írni nekekm, de lehet, hogy jobb lenne, előbb itt megszavazni a dolgot, hogy maga az ötlet tetszik-e a többségnek, mert ha nem, akkor nem keresek tárhelyet sem, csak amennyiben a többségnek tetszik az ötlet. Természetesen a táblára felkerülés nem kötelező, de tuti átláthatóbbá teszi a dolgot.

 

Niki

 

Előzmény: toria78 (262)
franciacsibe Creative Commons License 2009.11.07 0 0 263
nekem miota kikoltoztunk ide (marmint tavolabb a varostol), sikerult olyan orvost talalnom aki max. masnap fogad. De ehhe ztenyleg szerencse kell. Es tobb mindenben nem vagyok elegedett vele, viszont ezert meg azert hogy gyalog 2 percre van, megtartom, es ha valami spec. bajom van, akkor meg megyek masik orvoshoz. Egy megfazast ez is le tud kezelni, meg pl o irt ki tappenzre amig a korhazban nem fogadtak, sima hanyingerrel is, ez eleg ritka (felnek az ellenorzestol).

Elujsagolom azt is, hogy tegnap este a parom is erezte a babat mozogni :)))
Tegnap mikor en mar aludtam, meselte hogy azzal szorakozott hogy simogatta a hasam (jo melyen aludhattam, mert nem ebredtem fel), es a baba odarugott neki. Azt mondja meg csak apro rezgeskent erezheto, de erezheto :))
En mar rendszeresen erzem, mikor ledolok.

Csibe
15+6
Előzmény: quilla (261)
toria78 Creative Commons License 2009.11.07 0 0 262
Nem értem a "nem tudod előre, hogy melyik orvoshoz kerülsz". Dehogynem. Mindehol ki van írva, hogy ki mikor rendel, tehát amikor bejelentkezem, vagy csak elszaladok, csakis akkor teszem meg, amikor az ismerős doki rendel. Nem?
Előzmény: N Nycky (253)
quilla Creative Commons License 2009.11.07 0 0 261

Ami nekem megiscsak nagyon hianyzik a otthoni egeszsegugybol, hogy ha a gyerek megbetegszik akkor legkesobb masnap eljutok a sajat dokijahoz, de sok esetben meg aznap. Nos ez itt teljesseggel kivitelezhetetlen, allando problemam hogy ha lebetegszik honnan assak elo gyorsan orvost, aki az esetk tobbsegeben nem is gyerekorvos, plane nem az akihez rendszeresen jarni lehetne, igy senki nemkiseri vegig egy gyerek 'eletutjat', senki nem ismeri a gyerek egeszsegi allapotat, ez odahaza nagyon jol megy, en nagyon szerettem.

Mondjuk otthon en magam is eljutok a sajat korzetimhez aznap vagy masnap, na itt erre kicsi az eselyem.

Előzmény: franciacsibe (259)
quilla Creative Commons License 2009.11.07 0 0 260
majd hetfon megyek dokihoz, a csajom egesz heten itt influenzazott nekem, ugyhogy roghoz voltam kotve :) De tul sok ketsegem a tenyeket illetoen nincsen, mostanra mar lathatonak kell lennie a doki szamara is, ket hete meg tul korai volt, csak a pcos-em miatt nalam nem 28-asok a ciklusok, de ezt hiaba mondtam a dokinak, pedig ez tobb het elterst jelenthet, illetve jelentett is.
Előzmény: franciacsibe (258)
franciacsibe Creative Commons License 2009.11.07 0 0 259
egyebkent mikor ilyesmit olvasok, nem vagyom haza, a korrupcio, az ide-oda csalasok mindig is taszitottak, ahogy a tomeges adocsalas , de pl ez is, azt hittem eljutott mar odaig a kis orszagunk, hogy a maganorvosok is tb-szerzodessel mukodjenek es ne zsebbe es adjanak szamlat. De ugy latszik meg mindig nem :((
Előzmény: franciacsibe (258)
franciacsibe Creative Commons License 2009.11.07 0 0 258
Koszi.

Vegul a doki mit mondott? Nem tegnap voltal? Bar ahogy olvasom, jo hireket, foleg ha ilyen almos vagy :)))
Az elso harmadban en is mindig aludtam volna. Nem mondom, most is elofordul, hogy miutan letettem a kolkoket a suliban es hazajottem, ledolok a kanapera 5 percre es 45 perccel kesobb ebredek :) De eldontottem, hogy ennyi jar nekem :)))
Előzmény: quilla (255)
takemesomwherenice Creative Commons License 2009.11.07 0 0 257
Köszönöm, hogy írtál:)

Hát én remélem a legjobbakat, és nagyon-nagyon izgulok a hétfő miatt!

Mit kell már látni ilyenkor? Az utolsó menstruációm első napja szept. 21. volt vagy 22... Két évre visszamenőleg meg tudom mondani minden ciklusom első napját, ezt a szeptemberit nem:S. De ez azt jelenti, hogy vagy 6+6 lesz, vagy pontosan a hetedik hét hétfőre. Doboghat már a szíve?
Előzmény: N Nycky (252)
quilla Creative Commons License 2009.11.07 0 0 256
mellesleg lefordulok a szekrol az almossagtol :) tudom, hogy normalis, de akkor is mar mulhatna, pedig meg csak az eleje :)
Előzmény: franciacsibe (254)
quilla Creative Commons License 2009.11.07 0 0 255
Csibe, odahaza ha az ember magandokihoz megy akkor az a penz teljesen zsebbe vandorol es senki nem fizet belole vissza semmit. A szulesert a korhazban ellenben ekkor sem kernek smemi penzt, viszont a doki megmondja mi a 'tarifaja' ami igen magas osszeg, az is megy zsebbe e abbol sem terit vissza senki semmit. Szoval ezert nem teljesen ugyanaz mint nalunk vagy nalatok, hogy reszben fizeti a biztosito.
Előzmény: franciacsibe (254)
franciacsibe Creative Commons License 2009.11.07 0 0 254
igy mar vilagosabb, tehat az olyan mint itt ha korhazba mesz (nem fizetsz, de nem garantaljak hogy ugyanaz az orvos fogad mindig es szulesnel is az ugyeletes szulesznok vannak) vagy maganklinikara (a tb-dijat tullepik, a kulonbozetet fizeted, eleg alaposan, szulesnel pl egy havi atlagkereset 2-szereset, viszont mindig ugyanaz az orvosod).
(csak epp Magyarorszagon helyileg ugyanazt az epuletet hasznaljak)

A 4D-s uh-ert itt is fizetni kell, mert ugy tartjak igazi diagnosztakai szerepe nincs (en nem is megyek, van a 3 kotelezo uh a terhesseg alatt, ez epp eleg, foleg hogy ujra kezdik feszegetni az uh a magazatra gyakorolt hatasat)
Mondjuk itt nem kedves dokival eddig csak maganklinikan talalkoztam, illetve mezesmazos volt, de az allapotom nem erdekelte , alaposan felrekezelt.
A korhazakban altalaban fiatal, de lelkes orvosok vannak, szulesznok hasonloan, nekem ez megfelel, raadasul reanim. osztaly es egyeb tekintetben a korhazak felszereltebbek. Es jobban odafigyelnek, akar tobb szem tobbet lat alapon, mert csapatban dolgoznak, minden dossziet ertekezleten elemeznek, nem ugy mint a maganszferaban ahol egy orvos egyedul dont.

Es azert otthoni viszonylatban eleg huzos ara van igy egy terhessegnek, az is igaz.

Előzmény: N Nycky (253)
N Nycky Creative Commons License 2009.11.07 0 0 253

Na és akkor a másik nekiugrás, hogy mikor miért kell fizetni.

 

Ha vaalki bejár egy kórházba, vagy sztk-ba, akkor ott ingyenes az orvosi vizsgálat, de nem tudhatod előre, hogy melyik orvoshoz kerülsz, ki fog megnézni, és mit várhatsz tőle.

Vagyunk néhányan szerencsések is, akik még a magánrendelések időszaka előtt elkezdett egy orvoshoz járni, de minden arra az orvosra tartozó panasszal, de a kórházba, és mindíg ugyanahoz a dokihoz, de asszem erre nem minden kórházban volt lehetőség,és nem minden körülmények között. Ebből én szerencsésnek érzem magam, mert anyám került ehez az orvoshoz, és kimondottan hozzá járt huzamossabb ideig, miután Tatabánán a kórházban orvosi műhiba miatt meghalt a kisfia (nekem az öcsém). Akkor eleinte a Ceizelhez jártak, hogy velük volt-e a baj, vagy az orvossal, ő derítette ki, hogy orvosi műhiba volt, mert anyám még csak egy zárójelentést sem kapott a kórházból, csak a gyerek halotti anyakönyvi kivonatát, hogy el tudják temetni. Aztán terhes maradt, és akkor lett a mostani dokihoz irányítva. Amikor velemis kamaszkoromban nőgyógyászati baj volt (hormonzavar), és Tatabányán ahova tartozunk nem tudtak mit kezdeni vele, felvitt az ő orvosához, és ott maradtunk, pedig akkor még nem volt általános az orvosválasztás. Azóta is ugyanahoz az orvoshoz, és ugyangy a kórházba, azaz az állam álltal fizetett rendelésre járok be. Én ha nem adok neki pénzt, akkor sincs semmi, és persze emiatt nincs konkrét tarifa sem.

Ma már a nők nagytöbbsége, ha orvost akar választani, és ugyanahoz a dokuhoz akar járni, akkor jobb híjján a magánrendelőbemegy,sőt nem egyzser hallani, hogy akórházban, vagy a rendelőben akihez kerül orvos, szinpatikus lesz valakinek, megkérdezi, hogy végigkísérné-e a terhességéét, a szülést. és akkor a doki mindjárt a magánrendelőbe irányítja a bataget, mert ha ragaszkodsz hozzá, akkor fizess is érte.

Nekünk is megmondta már a doki, hogy ma már nem fogad el a kórházban új beteget, természetesen ellátja azt aki hoozá kerül, amikor ő az ügyeletes, de ha valaki azt akarja, hogy ő legyen az orvosa, akkor a magánrendelőbe irányítja. Természetesen a régi beteggekel nem ezt teszi, mi már annyira régi betegei vagyunk, hogy maradhatunk a régi rendszerben, de új betegeket így ár nem fogad.

Én nem tusdom, hogy mennyi egy-egy magánrendelés ára, de hallottam már összegeket az eőző terhességnél, akkor 7-10 ezer körül mozogtak, a mosrtani babánál eddig ez még nem került szóba, és szerencsémre negem nem érint a dolog, majd csak akkor, ha az orvosom nyugdíjba megy, és másik orvost kell keresnem, de akkor meg már nem akarok gyereket, a három köszönöm elég.

Nekünk az uh-t is megcsinálják a kórházban, és az sem fizetős, de persze magánrendelésen ennek si ára van. A vérvételekre én részben a kórházba járok, ami szntén ingyenesm részben meg a háziorvos küld a nyagylaborokra, ami szintén ingyenes ellátás, de pl ha az ember egy 4D-s uh-t akar, az mindenképpen fizetós, nem TB támogatott dolog. Ugyanez pl a kvartett teszt, vagy a másik szintén a down szindróma kiszűrésére használt vérvétel(nem jut eszembe mi a neve) azok is fizetősek, a tb nem támogatja, bár most hallottam, hogy az egyiket valahol, ha az anyuka amúgy is oda tertozik, akkor ingyen van neki, de vannak bizonyos feltételei a dolognak. Én pl nemkaphattam volna meg ingyen a vizsgálatt, már nem tudom milrt, mert azt sem a tb támogatta, hanem valami más szervezet. Azaz a kötelező vizsgálatok, ha az ember az sztk-ba, vagy valamelyik klinikára jár,akkor ingyenesek, de ott nem tudod előre, hogy melyik orvoshoz kerülsz. Ha már orvost választasz, akkor 99% hogy magánrendelőbe irányít a doki, annak pedig ára van. Szerintem érdemes körülnézni.

 

Niki

 

N Nycky Creative Commons License 2009.11.07 0 0 252

Hali!

 

Megint muszáj reagálnom kicsit.

Ha arról van csak szó a párkapcsolat terén, hogy párod nem lelkesedik a baba miatt, amiatt ne aggódj, ha szeretitek egymást, és melletted akar maradni, akkor is mindenképpen idő kell neki, hogymegszokja a gondoltaot, hogy apa lesz. Ez a fiúknál sokkal lassabban, nehezebben megy mint nálunk nőknél.

Sőt, nőknél sem egyforma a dolog. Van aki mindjárt az elején elfogadja, örül neki hogy anya lesz, és mindjárt érzi is ezt, boldog, hogy benne rejlik egy új élet, de nem mindenki van íyg vele.

Azt hiszem erre élő példa lehetnék. Első gyereknél, nálam is hasnlóan mint írtad, 16 éves koromtól végig úgy volt, hogy ha gyereket akarok, akkor aktuális hormonszintmérés, az alapján gyógyszerhegyek, a gyógyszerek szedésével 3 hónap után lehet próbálkozni, hogy hátha összejön a baba, és persze imádkozni érte, mert nem fog az olyan könnyen menni. Szóval én is telljesen nyugodt voltam, hogy baba az nem lesz, csak majd aránylag hosszabb szenvedés után, amit direkt a baba miatt kell majd végigcsinálni. Aztán derült égből villámcsapásként ért engem is a dolog, hogy babát várok, 25 évesen.

Anyámék már kisgyerek korom óta azt sulykolták belém, hogy ha terhes maradok, akkor az első babát semmiképpen sem vetethetem el, mert mi van akkor, ha valami orvosi baki miatt soha többé nem lehet gyerekem? (Volt ilyen, egészséges nővel az ismeretségi körben) Azaz bennem sosem merült fel hogy elvetessem, csak azt nem tdtzam, hogy az apa hogy álla  dologhoz, de ez mostmindegy. Anyám onnantól, hogy megtudta, nagymama lesz minden egyes babához odament, megnézte, gügyögött neki, nézegette a babaruhákat, babafelszereléseket...stb, azaz ő már elkezdett mind lélekben mind anyagilag készülni arra, hogy baba jön a családba. Én viszont nagyon sokáig képtelen votam rá, nem érdekeltek a babák, nem tudtam gügyögni nekik, nem is voltam kíváncsi rájuk. Nem érdekeltek a babakocsik, kiságyak, egyéb felszerelési cuccok sem, a babaruhákról nem is beszélve. Anyám már telljesen kétségbe volt esve miattam, hogy már több mint félidős terhes vagyok, már érzem a baba mozgását, de még mindíg a fülem botját sem mozdítom, ha babát, vagy babacuccot látok. Egyszerűen nem tudtam mit kezdhetnék a helyzettel. Tudtam, hogy babám lesz, tudtam, hogy megtartom, lés felnevelem, de sosem tudtam lelkesedni miatta, tényként elkönyveltem magamban, és kész, majd lesz valahogy, úgy voltam vele, és nem érdekelt tovább.

Nem is tudom megmondani, hogy voltaképpen mikor is kezdett érdekelni a dolog, de valahogy a terhesség végefelé már, mindenképpen a harmadik harmadban, és akkor is nagyon lassan ment a dolog, mintha én magam sem hittem volna el, hogy tényleg babám lesz, és hogy azután ő lesz a legfontosabb az életemben. Mire megszületett, azért kialakult a dolog, de emlékszem nagyon nehezen ment.

 

Akkor gondolj bele, hogy ha nálunk nőknél, akiknél elvileg dolgoznak az anyai érzések, és ez rengeteget segít a baba elfogadásában, és dolgoznaka hormonok, hogy örüljünk a baba érkezésének, nálunk sem mindenki tudja olyan könnyen hamar elfogadni a dolgot, hogy anya lesz, akkor a férfiaknál, akiknek nincs meg az anyai ösztön, akikben nem dolgoznak a hormonok, hogy örüljön a gyerekének, hogy fogadja el olyan könnyen? Persze itt is vannak kivételek. Férjem, mikor mi összekerültünk, már nagyon szeretett volna gyereket, még úgy is, ha az nem az övé, de persze saját babát is szeretett volna már akkor amikor megismerkedtünk, ő kimondottan boldog volt, mikor kiderült, hogy gyerekünk lesz, de ez a ritka.  A nők érzik magukona terhességgel járó változásokat, a baba mocorgását, ami szintén segít, hogy felogd, elfogadd, gyereked lesz, és még így is nehéz. A férfiaknál mindez nem kézzel fogható, nem érziknem tud úgy tudatosulni bennük. A legtöb apuka akkor tud igazán örülni a babának, mikor az először kimondottan neki, rá mosolyog, és akkor a baba már három hónapos. Addig nekik sokkal nehezebben megy a  babához való kötődés. Ők először inkább kétségbe esnek, hogy jajj akkor most mi lesz, hogyan tovább, és sokkal lassabban, nehezeben alakul ki bennük a biztonságrzés, hogy nemlesz baj, hogy megoldódik a dolog, hogy jó lesz...stb.

 

Azaz mindenképpen adj időt neki. Ne sürgessd, azzal nem segítesz, esetleg csak rontasz a helyzeten.

VAnak olyanok is, akik tervezik a babát, az apuka is akarja, mégsem tud a terhes felesége mellett álni, mert őt nem érdeklik a babával kapcsolatos dolgok. Majd fontos lesz az neki, amikor majd ő is érzi majd a hasadon, hogy megmozdul a baba, és majd az amikor megszületik, és kézzel fogható lesz neki is. Jó lehet még ha az ultrajhangra is veled megy, főleg amikor annak a babának már baba formája van, és nem csak egy kis zsák, mint az első hetekben. Mondjuk a 12. héten, amikor már látszik a is keze, lába, feje, és pl integet, vagy rugdos, az a leendő apáknak is nagy élmény, de aztán ők talán el id felejtkeznek róla a következő alkalomig, amikor megint látható lesz nekik.

 

Niki

 

Előzmény: takemesomwherenice (249)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!