Keresés

Részletes keresés

Zeki_ Creative Commons License 2019.09.23 0 0 10036

Logopédus, gyógytorna azóta is.  Csak már fizetősen megy, mert a logisuli nem tud szakembert biztosítani. :(

Zsuzsa89 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 10035

Sajnos nem egyedi az eseted....

Szomszéd fiú már elsős, és még mindig este a pelusba végzi a nagydolgát...

Évek óta ugyanahhoz a pszichológushoz hordják...

 

Szerintem nem szabadna ennyire elhúzni...

Ha a pszichológus (és a módszere) nem válik be, el kell vinni másikhoz... aztán másikhoz... próbálkozni kell...

 

(egyébként több hasonló esetről tudok, és mindegyik fiú...)

Előzmény: Zeki_ (10034)
Zeki_ Creative Commons License 2014.05.07 0 0 10034

Azóta sincs változás.

Pedig van logopédiára hordás, meg jön a gyógymasszőr is hozzá.

 

Valami nem jó. :(

Előzmény: Zeki_ (10032)
Az Ötödik Elem Creative Commons License 2013.10.14 0 0 10033

Az én fiam se hajlandó még máshogy kakilni, csak állva a pelusba. Hiába vettem a WC-re kapaszkodós-fellépős ülőkét, van 2 bilink is, egyszerűen nem tudjuk rávenni, hogy ne a pelusba akarjon kakilni. Pedig már egy rakás kisautót is felajánlottunk a WC-be kakálásért cserébe, meg van már itt pókemberes WC-papír is... Ő az oviból mindig hazahozza a kakit, és este kakilunk itthon.

Előzmény: Zeki_ (10032)
Zeki_ Creative Commons License 2013.09.27 0 0 10032

Sziasztok!

 

Tud valaki gyermekpszichológust Kecskeméten?

 

A fiam még csak pisi ügyileg szobatiszta, állva bekakál a bugyiba. A szókincse is igen kevés. :(

Pedig már oviba kellene mennie. :(

Zsuzsa89 Creative Commons License 2013.09.16 0 0 10031

Első héten hazahoztam ebéd után... Múlt héten már ott aludt, 50%-osan sikerült is neki aludni. Amúgy csak csendben pihenget. Szerencsére nem lázadozik.

Ovi-kezdés  projekt pipa :))

Előzmény: toria78 (10030)
toria78 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 10030

No, mi volt Timivel, alvás-téren? Nati sem alszik itthon régóta, az oviban az első hosszú napjától alszik.

Előzmény: Zsuzsa89 (10029)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 10029

Eltelt az első hét az oviban...

Első nap volt egy pici sírás - ebéd előtt, azóta a lelkesedés és a boldogság töretlen. Ebédet nem nagyon akarja megenni, dehát a héten ebéd után úgyis hazamentünk, úgyhogy mindegy volt...

Jövő kedden lesz először ott-alvás-próba... háááááát igen, ez lesz a gyenge pont.

De ha azon túljutunk, akkor juhé! :)

Tetszik neki az ovi, de az alvás ellen tuti tiltakozni fog (bárcsak ne lenne igazam)... Most azt magyarázgatom neki, hogy nem kell alduni, csak pihenni... gondoljon közben szép dolgokra, vagy találjon ki egy mesét és itthon mesélje el nekem... aztán előbb-utóbb úgyis alvás lesz, mert délelőtt tuti lefáradnak... De ha sírással fog indulni a dolog, akkor hosszú menetre számíthatok :(

 

 

Előzmény: Zsuzsa89 (10028)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2013.08.31 0 0 10028

Timi most kezdi az ovit..  pénteken délelőtt voltunk ismerkedős buliba... eddig pozitív...

Vannak ismerős gyerekek, szomszéd kislány, féltesó másikféltesója...

25 gyerek, ebből 3 idősebb, 22 vadiúj lesz...

Ha valamivel probléma lesz, az csak a délutáni alvás lehet... másfél éve nem alszik ebéd után... remélem, az óvónők majd megoldják valahogy.

Amúgy a nagylányom régi óvónéniit örökli, úgyhogy semmi újra nem számítok.

 

toria78 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 10027

sziasztok

kivel mi újság? apad a topik.

Nati újrakezdte a finn ovit a nyári szünet után, aug 1 óta jár normál méretű oviba, 20 gyerek, 3 felnőtt a csúcsidőben. Nem beszél nagyon (érdekes, magyarul sem, pedig az előző helyen legalább úgy beszélt), de sokat ért. Jól érzi magát, nincs sírás, sokat eszik, játszik másokkal, énekelget. Mosolygós, ölelgetős óvónénik vannak - meg is lepődtem. Szerintem otthon kevesebbet ölelik őket, mint az oviban..

Zsuzsa89 Creative Commons License 2013.07.02 0 0 10026

ismerős fiú-gyereknél is ez volt... és elég durvára sikeredett... annyira ragaszkodik a pelusba-kakiláshoz, hogy most 7 évesen is még kakiláskor pelust követel... úgyhogy csak csínján...

Előzmény: MissEarnshaw (10025)
MissEarnshaw Creative Commons License 2013.06.30 0 0 10025

Nalunk a pisi bilibe megy mar, de csakis, ha all, ulni nem hajlando, a kaki meg pelusba. Szol, hogy kell neki, raadom a pelust es 5 perc mulva keri vissza az alsogatyot. :) Ritkan vet, mindig szol, orakon at visszatartja, ha nem itthon vagyunk, szamomra mar ez nagy eredmeny, oke, a kakis ugy eleg fura, de vegulis erti a lenyeget, az a fo. :D Ejjel meg a napkozbeni alvashoz persze pelusozik, de amint felkel, jon az also. Remeljuk ez otthon is kitart majd...

Zsuzsa89 Creative Commons License 2013.06.29 0 0 10024

Alig két hete írtam, hogy Timit nem érdekli a pelus... hááát megtáltosodott (megérett?)... nappal egyáltalán nem kell pelus, alig-alig van baleset, az is csak úgy, hogy az eleje a bugyiba, a többi a wc-be... kaki előtt is szól... éjjelre gondolom még egy darabig lesz pelus... azt mondta, a barátnője (szomszéd, hasonkorú) mondta neki, hogy kell pisilni a wc-be, és rögtön megtanulta :))))

Előzmény: Zsuzsa89 (10016)
toria78 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 10023

Jó nagy különbségek.

Mi már ide úgy költöztünk tavaly, hogy Nati (most 3 év 2 hó) nappal nem hordott pelust, kényelemből én még adtam rá éjjel, december óta azt sem. Kb havonta egyszer talán van becsorgás éjjel. Már a wc-re is szűkítő nélkül ül fel (kb 104 cm magas), kapaszkodik. Nagy dolgot én törlök.

Tesójával annak idején inkább én voltam nyomulósabb talán, sokkal nehezebben is lett szobatiszta és 6 évesen is voltak balesetek. Vérvételen és vese-vizsgálaton nem volt eltérés. A nyugalmas élet sokat lendített rajta, ritkultak az esetek.

 

A városon belüli költözésünk miatt most mi is ovit váltunk, eddig a 4 fősbe járt, most hagyományosba. remélem ez is bejön majd neki - igaz ő inkább barátkozós, a szomszéd kislánnyal kézenfogva szaladgálnak, mennek az erdőre sétálni együtt stb, nyomja finnül-magyarul, ahogy tudja. (bátyja ebben is az ellenkezője, visszahúzódóbb, bátortalanabb)

muzsa Creative Commons License 2013.06.20 0 0 10022

Zsiga nem hajlandó pelust hordani - az se jobb... én se akarom már lefokozni, kérdeztem, szeretné-e újra, határozott volt a nem. Így viszont csak mosok, csak mosok, csak mosok:) De van egy olyan mondás, hogy ha 3 évesen kezded leszoktatni a pelusról a gyereked, akkor 3 évesen lesz szobatiszta. Ha pedig kétévesen... akkor is 3 évesen lesz az:)

Előzmény: MissEarnshaw (10021)
MissEarnshaw Creative Commons License 2013.06.19 0 0 10021
Fu, megnyugtattatok, anyosom meg kicsit anyukam is azert piszkal hogy mi az mar hogy egy 3 eves gyerek pelust hord.... Oke, sokan szobatisztak mar 2 evesen, de itt is sokan kuzdunk, ugy latom. :( Mi most ott tartunk, hogy alsogatyot ABSZOLUT nem vesz fel, ordit, fetreng, de 2 napja kisgatyot hord es szepen bepisil. :( Meg marciusban volt 1-2 het, mikor szolt normalisan es bilibe pisilt, most nem szol egy kukkot sem, csak utolag, hogy vegyuk le a nadragot... Itthon most jo a 30 fokban, de hogy irorszagban mi lesz?
muzsa Creative Commons License 2013.06.18 0 0 10020

nem tudok most hosszasan írni, de zsiga bepisilésileg ugyanezt mutatta be tavalytól mostanáig. tavaly nyár elején kezdett szobatiszta lenni, és most ott tartunk, hogy telejsen véletklenszerű a dolog, de inkább azt mondanám, hogy 10-ból 1x nem csurog be. hm. 

Előzmény: konczeyb (10019)
konczeyb Creative Commons License 2013.06.17 0 0 10019

Sziasztok

olvasok ám én is, csak egy időben folyton kitörlődtek a hozzászólásaim, és elegem lett :) rájöttem, hogy ha valakire válaszolok, akkor tűnik el...

 

szóval Máté 3 év 4 hónapos. Tavaly ősszel volt pár hónap, amikor nappal teljesen szobatiszta volt. Ez télen elkezdett visszaesni, most ott tartunk, hogy minden alkalommal becsorog, még ha teljesen nem is engedi be az összeset. Ez napi 4-6 váltás ruha. A pelusra visszatérni nem akartunk... bár ki tudja...

Voltunk ultrahangon, meg vizeletvizsgálaton, minden negatív. Párhuzamosan ezzel a viselkedése miatt voltunk egy felmérésen TSMT tornás helyen. Kiderült, hogy idegrendszeri, meg agykérgi szabályozó funkciók tekintetében el van maradva, ami magyarázhatja a sokszor kiakasztó viselkedését és a bepisilést is. Egyébként attól eltekintve, hogy néha a hiperaktivitás határást súrolja, teljesen rendben van, értelmes, okos, csak nem bír egy nyamvadt percre sem leülni. Úgy néz este mesét, hogy ugrál közben... Fogunk most fejlesztő tornára járni és én ettől bepisilés téren is remélek javulást pár hónapos időtávban. De persze nem ezért kezdünk tornára járni, ez csak járulékos haszon lenne.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.16 0 0 10018

Barbara sem hajlandó elhagyni a pelenkát, pedig áprilisban múlt 3 éves. Próbáljuk nem erőltetni a wc-be pisilést, kakilást, inkább megvárjuk, míg  eljön az ideje. Viszont 2 hét múlva ovis táborba megy (!) és állítólag ha ott látni fogja a többieket akik már önállóan végzik a dolgukat, akkor az motiválni fogja őt. Ez a tábor is egy jó ötlet, mert így könnyeben fogja kezdeni az ovit szeptemberben. :)

Előzmény: MissEarnshaw (10017)
MissEarnshaw Creative Commons License 2013.06.15 0 0 10017
Manci, hogy vagytok? Sajnalom hogy ekkorat kellett csalodnod. :(

Zsuzsi, megnyugtattal, Peti is pelusos. Khm. Amint felajanlom, hogy kap gatyot, teljesen ketsegbeesik. Szerintem tul kenyelmes a pelo neki. Raadasul sokat utazunk, kell neki ez a biztonsag... Ja es total szorulasos, gondolom ez sem segiti, mert egesz nap kakkant kb, keves sikerrel... Kicsit mar zavar a dolog, bevallom.

Amugy velunk minden ok, kozossegbe meg nem jar, talan augusztustol childminderhez kuldjuk, ahol 2-3 gyerek van meg. A nyelv miatt eleg visszahuzodo a gyerekekkel, fel toluk, de most Mo-n vagyunk, felnottekkel szepen beszelget, a gyerekekhez itt sem szol...
Előzmény: KicsiManci (10015)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 10016
No, akkor megtöröm a csendet :))Timi holnap megy utoljára bölcsibe - és már nagyon várjuk a szeptemberi ovi-kezdést! :))))ööö... izééé... még pelusos... tök nem érdekelte eddig a téma.... most megbíztam a nagytesóját (7 éves), hogy szoktassa bugyira - a pelus árát megkapják... hátha neki sikerül :)))
KicsiManci Creative Commons License 2013.05.15 0 0 10015

Már szinte nekem ciki ez az egész, amit az a rohadék művelt, és művel azóta is! Egyszerűen nem ér a fejembe, hogy egy 45 éves ember hogy lehet ekkora barom és vak....annyira meg fogja ezt szívni még! Öreg korában egyedül marad, mint a kisujjam!

Előzmény: Törölt nick (10014)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.15 0 0 10014

szia Manci,

 

nyugodtan öntsd ki a bablevest (spill the beans), szívesen meghallgatunk és tanulunk belőle!

Előzmény: KicsiManci (10012)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 10013
Csatlakozom Csibéhez... én is megtapasztaltam...  ez nem a világ vége... persze rossz, de gondolj arra, hogy sokkal jobb lesz - mert megérdemled! :)))
Előzmény: KicsiManci (10012)
KicsiManci Creative Commons License 2013.05.11 0 0 10012

Azóta minden kiderült! Nem is a munkahelyen szedte össze a nőjét, annál sokkal gusztustalanabb dolgot művelt, ami már nyomdafestéket sem tűr! Ezek után a fantáziátokra bízom, mit is tehetett, kiért is hagyhatta el a családját!  Annyit mondok, hogy nem sok ember képes ennyire megalázni a szerető feleségét, és vele együtt a gyermekeit is az biztos!!!

A válás jó, ha ősz végére fejeződik be, ami elég idegesítő, miért nem mehet ez gyorsabban?

franciacsibe Creative Commons License 2013.05.11 0 0 10011

Sajnalom, Manci, majd holnap irok bovebben, de csak gyorsan biztatni szeretnelek, en is elvaltam Luka 15 hos koraban az apjatol, es nezd most negygyerekes boldog anyuka vagyok, az IGAZIval!

Előzmény: KicsiManci (9994)
muzsa Creative Commons License 2013.05.10 0 0 10010

csak most olvastam végig KicsiManci amiket írtál, ez rettenetes időszak lehet neked nagyon sok erőt az újrakezdéshez!!!

Előzmény: KicsiManci (9994)
muzsa Creative Commons License 2013.05.10 0 0 10009

Micsoda okos és gyönyörű nagylány!:)

de súlyra is, pedig teljesen átlag méretnek tűnik a képen, szóval nyilván az én majdnem hatéves nagyfiam a kakukktojás a maga 18 kilójával:))))))) Zsiga nem is tudom mennyi, azért nem ennyi, de lassan utoléri a bátyját...

Előzmény: toria78 (10008)
toria78 Creative Commons License 2013.05.09 -1 0 10008

KÖszi Zsuzsa!

 3 évesen 102 cm, 17.6 kg. Imádja a dalokat, verseket, meséket, sokszor azokból idéz, amikor játszik. Van néhány hanghibája, van még idő h megtanulja őket. Oviból ha hazajön, finnül karattyol (jan óta jár). Ritkán babázik, inkább apróbb figurákkal játszik, Mickie Minnie, törpök, Muumi-k, Thomas take-along. Társasjáték, színezés, ezeket szereti.

 

Előzmény: Zsuzsa89 (10007)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 10007
Boldog szülinapot Natinak!Fotó?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!