Keresés

Részletes keresés

éjjelibagoly50 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 1606

Uborkáról most ne beszéljünk, vagy ki tudja. szóval a rettenetes izületi fájdalmak nekem is előjöttek, és sok próbálkozás után a nagyadagban szedett C vitamin segített. lehet, hogy ez egyéni, de hát mindent ki lehet próbálni ami nem árt. de vigyázni kell azzal is, hogy milyen C vitamint szedünk, mert nekem a vesémben kezdtek kikristályosodni a mesterségesen előállitott C vitamin. végül a drChen 100%-os csipkebogyó C vitamin segitett, most már ezt szedem évek óta.  a doktornőm azt mondta, kb ezt érzik a kábítószeresek is amikor jönnek le a szerről, csak még fokozottabban. ez is egyfajta elvonási tünet. a köhögésre nem tudok javaslatot, én ugyanis sose köhögök, lehet hogy az tényleg az allergiád.

Előzmény: izisz1 (1604)
kjapp Creative Commons License 2011.06.01 0 0 1605

én három hónapja hagytam abba a Medrolt, a térdem és a vállam nagyon fáj még mindig, ezen felül bedagadt a bokám is. Nem nagyon, a cipőim szorítanak.

Az első pár héten viszkedtem mindenhol, mind a rühes kutya, de az már elmúlt.

Remélem elébb utóbb abbamarad és nem jön elő a Medrol oka ismét

Előzmény: izisz1 (1604)
izisz1 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 1604

Úgy látszik uborkaszezon van!

Kérdésem lenne a "régiekhez"! Meddig fognak még fájni az izületeim? Kb. 1 hónapja nem szedem már a Medrolt, de a térdem, ill. használat esetén minden nagyizületem még mindig fáj! Kezdek aggódni!

Ezen kívül elkezdtem köhögni. Szinte folyton ingerel a köhögés. Nem hurutosan, csak köhécselősen, szárazon, de szinte egész nap. Lehet, hogy ez allergia? Mivel az is vagyok, s most hogy a gyógyszert hogy abbahagytam ismét előjött? Dicsekedtem, hogy amióta beteg vagyok (bocsánat) voltam, azóta nem volt ajakherpeszem. Kb. 2 éve volt utoljára. Na, most az is előjött. Most akkor visszakerültem a régi kerékvágásba?

Sajnos csak egy hónap múlva kell visszamennem az orvoshoz, hát most találgathatok, hogy addig mit kezdjek magammal!

pycur75 Creative Commons License 2011.05.30 0 0 1603
Xina73 hát hol vagy?eltüntél!mi van veled?ugye nincs baj?jelentkezz kérlek!vagy itt vagy email!pusza
Előzmény: Xina73 (1589)
pycur75 Creative Commons License 2011.05.30 0 0 1602
Nnaaa ettől féltem.Szoktam olvasni külföldi fórumokat is és sajnos nagyon sokan vannak akik több év tizede betegek.Most az jutott az eszembe hogy tele pakolnak minket szteróval meg minden féle bogyóval és mégis mindíg ugyan az a vége.Most 1 picit el keseredttem!pedig én még csak 1 hónapja szedem a cuccot.ettől a káliumtól kivagyok!bűn sós és nagy.meg a cigit is le kéne tennem!olyan rossz hogy agyilag felfogom hogy le kéne tenni de az idegeim és a körülményem mást digtál......sajnos.jól van ez így?valaki bagózik még rajtam kívül?puszi
Előzmény: éjjelibagoly50 (1600)
izisz1 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 1601

Szia!

Jó kilátások! Szerintem Romesz a legrégebbi közülünk. Mi csak "pályakezdők"  vagyunk hozzátok képest.

Azért köszi, hogy elmondtad a történeted! Máskor is "gyere"!

Üdv!

Előzmény: éjjelibagoly50 (1600)
éjjelibagoly50 Creative Commons License 2011.05.28 0 0 1600

hello Mindenki!

sorkszor olvastam már ezt az oldalt, sajna én is közétek tartozom immár 19 éve!!! akkor derült ki a betegségem egy szokványos éves szűrésen. eleinte sokat voltam kóházban és nagyon sokféle gyógyszert szedettek velem, még Isonicidet is. akkoriban naponta 21 db pirulát szedtem, de még szteroidot nem. és már nem is tudom mikor kezdtük el a szterot, de azóta úgy van, hogy 7-8 hónap sztero, kitisztulás, 4 hónap gyógyszer nélkül és kezdődik minden elölről. pár éve a Medrol mellé elkezdték szedetni velem MetaTrexan tablettát is, gondolták ártani nem árt, persze nem is használt, hetente 5-7 mg-ot. a sok szterotól legalább 20 kg felesleg van rajtam, a májam tönkrement (szerencsére nem érzem) de a GGT mindig a 3x-a. érdekes módon a süllyedésem is mindig magas.

a nagyizületeim is elkezdtek fájni, de nagyon, elkezdtem szedni C vitamint 1200 mg-ot naponta és az segített. ajánlom nektek is, ártani biztosan nem árt. legutóbb novemberben hagytam abba a szterot,mostanra leadtam 13 kg-t, áprilisban voltam CT-n és hát megintcsak telis tele van a tüdőm, de elegem lett. azt mondtam a doktornőnek, nem szeretnék több szteroidot szedni. igy most csak a Trexan-t szedem heti 5 mg, meg a májamra, meg a gyomromra, meg a vérnyomásomra. két napja voltam rtg-n, hát a nyirokcsomók egy hangyányit csökkentek, de ami behálózza az egész tüdőt az nem. most úgy vagyok, hogy küzdjenek! nem szedek rá semmit, majd meglátjuk mi lesz....

Van-e köztetek még valaki, aki ilyen régen szenved?

üdv. és kitartás!

Lina

 

izisz1 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 1599

Szia! Szerintem, hogy kinek milyen módon veszik a szövetmintát azt orvosa válogatja. A tüdőben lévő nodulusokat vajmi nehéz megcsípni. Ne felejtsük el, hogy az a cső, amit lenyeletnek csak a hörgők fala mentén tud haladni, s ha ott van olyan csomó, akkor szerencse és megcsípik, ha nincs akkor nem tudnak értékelhető mintát venni. Sokszor ezért nem sikerül a bronchoscopia. A mediastinoscopiával a műtét által feltárt területről konkrétan a nyirokcsomóból tudnak kimetszeni, ezért 100%-os a szövettanuk eredménye. Viszont a bronchoscopia nem jár akkora rizikóval, mint a mediastinoscopia. Hiszen az egy műtétnek számít a maga kockázatával. Míg az előző csak egy beavatkozás, ami után haza lehet menni viszonylag korán. Ezért ezt szokták először próbálni.

Nekem speciel a hasi nyirokcsomóból vettek, UH által vezérelt biopsiát. Nem kértem, ezt ajánlották fel. Ja, nem tüdőgyógyász csinálta! Egy angiográfiával foglalkozó rtg orvos. A tüdősök csak lestek, mikor megjelentem a kezemben a kész szövettani eredménnyel, hogy itt vagyok, ez a bajom, kezelésre jöttem.

Üdv!

Előzmény: sz666 (1597)
pycur75 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1598
Jó jó bocsi sz666 nem akartam megsérteni a pici lelkedet.többet nem teszem.mi nem szoktunk itt ilyen stílusban írni egymásnak mint te.bocsi!
Előzmény: sz666 (1597)
sz666 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1597

Ct és aztán a tükrözés következett , amit én altatásban kértem, ez így is lett egy szerdai napon a Törökbálinti klinikán.

Előzmény: sz666 (1596)
sz666 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1596

Én ezt nem értem ti nem olvastok?

"Óóó szegény sz666 megúszhattad volna a sima tükrözéses biopsiával is."

Nekem volt tükrözésem, ami nem sikerült!

Előzmény: pycur75 (1595)
pycur75 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 1595
Óóó szegény sz666 megúszhattad volna a sima tükrözéses biopsiával is.Kérdezd meg romeszt meg xinát hogy én mennyire féltem.már 1 hónappal a beavatkozás elött ki idegeltem a fórum beli sorstársaimat.nekem ápr 8.án csinálták pont a szülinapom után 3 nappal és az iker testvérem halálának napján.gondolhatod hány miatyánkat elmondtam.minden rendben volt és utána 3 órával már otthon is voltam.jaj xina 2.án megyek kontrollra a molnár dr nőhöz mert ügyel.megkereslek.ja köszike a facebookos vissza jelölést.puszi mindenkinek.romesz neked is a nagy távolb.!
sz666 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 1594

Értem én, de szerencsére erre volt más megoldás is! Én azért írtam le a történetem,mert ezt az eljárást itt még nem olvastam és aki most menne tükrözésre, elkerülheti ha a Ct vezérelt szúrást választja! És nekem így nincsen semmilyen hegem se!

Előzmény: romesz (1593)
romesz Creative Commons License 2011.05.23 0 0 1593

"a javaslat az, hogy pár centis vágást ejtenek a nyakon és úgy vesznek mintát."

 

Nekem ilyen szovettani vizsgalattal tudtak csak konfirmalni a betegseget ekkor mar 2 honapja korhazban voltam vele.

En mindenbe belementem, csak, hogy tudjak valamit rola.

Nem olyan veszes a dolog, de eleg csunya lett a forradas es kozepen van a nyakamon igy eleg sok kerdest tettek fel az emberek kivancsisagbol.

Kozepen van a nyakam es a szegycsont talalkozasanales kb, 4 centi hosszu.

Előzmény: sz666 (1590)
romesz Creative Commons License 2011.05.23 0 0 1592

Szervusz Adrien!

 

Gondolom amit irok egy-ket dologra vilagossagot fog vetni.

 

Kezdem ott 21eves koromban allapitottak meg nalam a Szarkoidozist. Ez 1976ban volt.

 

Nem tudok reszletekbe bele menni, mert az ido mulasaval sokat felejtettem belole, de azon ritka esetek koze tartozom ahol nagyon nagy kart tett a betegseg.  Abban az evben 8 honapot voltam a Janos korhazban Januartol- Augusztusig. Sajnos a  hegesedes orokre megmarad mindenkinel es a tudofunkcio nem fog javulni. Hegesedes kialakulhat egy tudo gyulladasnal is, bar nem olyan nagy mertekben mint a szarkoidozissal. Viszont aktiv eletmod sokat javit a legzesen. Az igaz ma sem tudok meg futni a legszomj miatt viszont jobban kapok levegot mint regen. 

 

Az en fejemben is az jart, hogy meddig elek meg es mint a eplda mutatja eleg jol birtam a dolgot. Ma mar elhataroztam, hogy 85-90et tervezek es ugy erzem sikerulni fog. 

Szoval ne aggodj azert, hogy meddig elhetsz meg. A betegsegunk nem halalos es sokaig lehet vele aktiv es teljes erteku eletet elni.

 

Udv

Romesz

Előzmény: gyadrienn (1591)
gyadrienn Creative Commons License 2011.05.23 0 0 1591

Sziasztok!

Nekem is szarkóidózisom van, vagy volt! Remélem csak volt..  Szerencsére nem kelett kezelni, 3 hónap alatt spontán gyógyult. vISZONT EGY KÉRDÉSEM LENNE, a sok hegesedéssel ami ugye a tüdöm megmarad azzal milesz? Mármint meddig lehet vele élni? Mert most voltam ct-n és azt mondta a dokim, hogy sok a hegesedés, és a kötőszövet? Ez most mi? A diffuzom (légzésfunkció) 71 % lett. De nem mond rá semmit? hogy 28 évesen ilyen betegséggel ez jónak számit vagy valami!!  Nektek erről mit mond az orvos? Ja a másik a ct , kissebb májnagyobbodást irt le amivel egyszerűen nem foglalkoznak, sőt tudomást sem vesznek róla. Nektek mit mond az orvos??? Amióta ez a betegségem lett, pánik beteg lettem és megállás nélkül az jár az eszembe meddig élek én!!!!

sz666 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 1590

Sziasztok!

Én új vagyok itt, de végigolvastam az eddigi beírásaitokat! Sajnos nekem is ez a betegségem van, elmondom mi is történt:

Februárban elmentem az egészségügyi könyvemet megcsináltatni amihez tartozott tüdőszűrés is! Másnap hívtak mennyek be a tüdőgondozóba, mert találtak valamit, 4 órát ültünk mire bekerültem, ott megvizsgáltak és lehetséges, hogy szarkoidózis azt mondták. Ct és aztán a tükrözés következett , amit én altatásban kértem, ez így is lett egy szerdai napon a Törökbálinti klinikán.

Nagyon féltem így is, befújtak a számba lidokaint és elzsibbasztották, aztán az ágyra félmesztelen kellett utcai cipőstül felfeküdnöm és körülöttem vagy 10-en mert éppen ellenőrizték az orvost aki altatott. Felkeltem egy picit köhögtem,azt mondták 2 hét múlva telefonáljak be az eredményért. Oké,de valaki megvizsgál mielőtt hazamegyek? Sajna nem , mert a doktor úr már elment,értem ,ezért hazamegyek. Másnap nagyon fújom az orrom és elkezdek köhögni. Harmad nap eszembe jut, hogy valami papírt dugtak be a dossziémba megnézem már mi az és közlik benne, hogy a minta vétel technikai okok miatt nem sikerült! Mi van? és nekem senki se szólt!!! Oké, a javaslat az, hogy pár centis vágást ejtenek a nyakon és úgy vesznek mintát. Nem azt nem akarom! 3 hét eltelik és olyan köhögésem és orrfújásom van mint még soha, antibiotikumot kapok 2  is és közben nem történik semmi nem tudok az orvosomhoz időpontot kapni, ezért felhívom, hogy most mi legyen azt a választ kaptam ,hogy mindenképpen kell a minta. Saját kezembe veszem az irányítást és elmegyek a Tétényi korházba Ct vezérelt szúrásra. Izgultam, mert nem tudtam mit csinálnak. Reggelre mentem és csak vizet ihattam,ismét félmesztelenre vetkőztem és az ágyhoz rögzítettek egy pólyába, adtak kontraszt anyagot, amitől úgy érzed pisilni kell és egy kis melegséget. Ez után nem mozdíthattam még a kisujjamat se! Folyamatosan toltak a Ct alá ki-be és bejelöltek rajtam egy pontot a 2 mellem közt,egy tűvel megkarcolták és beadták a fájdalomcsillapítót egy nagy tű segítségével ennek az X közepére. Mellette elkezdték a tűt beljebb és beljebb tolni, az elején egy bizonyos másodpercig kellett a levegőt bent tartanom és azt kellett követni mindvégig.

Nem fájt!!!!! És aztán eljutottak a szegycsontig és átszúrta azt is.Jól voltam egy enyhe nyomást éreztem, aztán kb 6mm-re járt bennem amikor egy görcsöt éreztem a szívemben ,mondtam fáj, kaptam érzéstelenítőt ,de nem múlt. A tű állt ki belőlem betoltak ct alá azt mondták nincs baj még kell egy kis érzéstelenítő! Viszont én úgy éreztem nem kapok levegőt és iszonyú nyomást éreztem a mellkasomba, leizzattam mondtam nem bírom, ezért abbahagyták. Bepánikolhattam a fájdalomtól! Felakartam ülni és még mindig nem kaptam levegőt, elájultam!:((  A sürgőségin keltem mindenki pánikolt körülöttem, hogy mi történhetett és megnézték a Ct-n nem e légmell, de nem az volt hanem egy ideg gócot találtak el. 2 napig nem tudtam feküdni, megfordulni, iszonyatosan fájt, folyamatosan anya és a párom masszírozta a hátam úgy görcsölt. Kaptam görcsoldót amit kihánytam. Még 1 hétig fájdogált,aztán javult. 2 hétre rá megkellett ismételni. De az orvos kérésére altatásban! Ja, hogy ezt lehetett volna így is!?? Na az altatás csak bódítás volt, de akármikor éreztem enyhe fájdalmat már jeleztem is és kábultam! Másnap már dolgoztam és csak enyhe fájdalmam volt.

Az időjárásra érzékeny, de az semmi. Szerdán megyek megbeszélni a kezelést, mert megjött a labor és NEKEM IS SZARKOIDÓZISOM VAN!

Xina73 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 1589

Szia pycur75!

 

Persze hívd fel a dr.nőt, majd megmondja mi legyen, vérvételt jó kihisztizni mégis hogyan állsz. Minden rendben lesz.

Elég korán jöttek a mellékhatások nálad!

 

Üdv.

Előzmény: pycur75 (1588)
pycur75 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 1588

Sziasztok!!!

 

Hát béka nem fog nőni a hasamba a sok lőttytől az biztos.Most 19 napja szedem a Medrolt de a hajam már hullik is.Ezt a nyavajás káliumot úgy utálom sós mint a nyavaja.A vérnyomim 110/70 és 140/90 szokott lenni.Mindíg melegem van meg most épp remegek mint a kocsonya,de már nem tudom mitől.Most azt nem tudom Xina,hogy a Molnár Dr nő azt mondta hogy 3 hét múlva legyen egy kontroll és meglátjuk melyen javulás van,A 3 hét most jár le a jövő héten.Szerinted hívjam fel?Vérvétel még nem volt amióta szedem a szterót(máj 2. óta)Még mindíg nincs netem úgyhogy ha net közelbe kerülök akkor fel látogatok.Na most szenvedek.Sok puszi mindenkinek.

Xina73 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 1587

Szia!

 

Mikor hogy, valamikor elég sokat, valamikor nem, amúgy én nem vagyok nagy folyadék fogyasztó. Most, hogy melegebb lett, a medroltól így is lángolok időnként, így előfordul.

A vérnyomásom az jó, hála az égnek. Kontroll alatt állok, kórházban dolgozom, igaz csak irodán közel vagyok a tűzhöz....

Előzmény: afintha (1586)
afintha Creative Commons License 2011.05.15 0 0 1586

Mennyi folyadekot fogyasztasz?

Mennyi a vernyomasod?

Haziorvosnak mi a velemenye?

Előzmény: pycur75 (1583)
Xina73 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1585

Szia Pycur75!

 

Igen Izisznek igaza van a mellékhatások nem alakulnak ki rögtön.

Az biztos, hogy mellékhatás az van. látod nekem a lábam fáj.

Az biztos, hogy én is szoktam szédülni, meg fáj a fejem, igaz én előtte is fejfájós voltam, most kicsit többet fáj mint régen, a mellkasfájdalom is lehet, de nem tudom előtte neked volt e ilyen, mert nekem fájt a hátam miatt a gerincem és a bordám, nekem is van hogy úgy beleszúr azt hiszem belepuztulok. Nekem a feketenadálytő vált be ilyenkor. Nagyon jó!

 

Üdv.

Előzmény: pycur75 (1583)
izisz1 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 1584

Szia Pycur! A hörgőtükrözésnek a hátránya, hogy nem mindig tudnak értékelhető mintát venni. A mediastinoscopiával több anyagot vesznek ki, ezért pontosabb diagnózist tud adni.

A tüneteid szokatlanok nekem. Amennyire vissza tudok emlékezni az előző hozzászólók, nem említettek szédülést, fejfájást. Ezek a tünetek akár alacsony vérnyomásra, akár magasra, mind ráillenek, de még egy frontváltozásra is. A Medrolnál nem azonnal alakulnak ki a mellékhatások, hanem 1-2 hónapnyi szedés után. Az is lehet, hogy már annyira figyeljük a mellékhatásokat, hogy mindent annak tulajdonítunk.

Azért, feltétlenül említsd meg az orvosodnak!

 

Előzmény: pycur75 (1583)
pycur75 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 1583

Sziasztok Drága Mindenki!!!

 

Itt vagyok ám nem tüntem el,csak nincs netem sajnos.Képzeljétek 1 hónapja volt a biopszia és csak 1 óriás sejtet tudttak kitenyészteni és ismételt minta vételt kértek,de én azt mondtam szó se lehet róla.Így 2 hete meg kellett kezdeni a Medrolt 32mg szedését.Lehetséges,hogy mindíg szédülök?Medrol1x1,Qamatel2x1,Kálium2x1,Furon heti1,Tritace1x1.Na hát én ezeket szedem.Ma voltam a Dr Nőnél 2 hét múlva lesz egy rtg,ha javul akkor leviszi 16mg ra a szterót.Folyamatosan szédülök meg fáj a fejem kb 3 napja.Jól van ez így??????Meg szokott fájni a mellkasom középen olyan mintha a szívem fájna.A fene se tudja már!!

 

izisz1 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 1582

De, jó! Valaki mégiscsak fönt van!

Igazándiból én soha nem voltam rosszul, hiszen tünetmentes voltam végig.

Nekem nem fájt a lábam soha. Igaz, az én lábam nagyon igénybe van véve (taposógép), de nem voltak ilyen jellegű fájdalmaim. A szedés utolsó 3 hónapjában kezdett el fájni a térdem, de talán kétszer kellett bevennem rá fájdalomcsillapítót. Még mindig fáj, de már közel sem annyira.

A többiektől tudom, hogy ez is "hozzátartozik" a gyógyszerhez. Így most várok türelmesen, hogy végleg elmúljon.

Szerintem neked is attól van. Ha a doppler negatív, akkor minden rendben van!

Szia!

Előzmény: Xina73 (1581)
Xina73 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 1581

Szia!

 

Igen én is néztem már, hogy senki nincs fent már régen és mi van velük, vagy csak mindenki dolgozik.

Örülök, hogy te már ilyen jól vagy!

Kérdeznék valamit, volt láb fájásod vagy valami hasonló, mert a vádlim sokat fáj, a talpam meg görcöl. Voltam már ezzel doppler vizsgálaton, akkor hála az égnek nem volt semmi.

Közben fáj a térdem a bal megint.

Most 8 mg-ot szedek.

 

Köszi a válaszod!

 

Előzmény: izisz1 (1580)
izisz1 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 1580

Halihó! Sehol senki? Már majdnem egy hónapja nem jelentkezett senki! Remélem mindenki jól van!

Jelentem, én kb. 2 hete nem szedem a Medrolt. Az 1 éves szedés alatt 4 kg-ot híztam, a vérnyomásom felment stb...Volt még más is, de talán ezek a legfontosabbak. Na, azóta ledobtam a 4 kg-ot, a vérnyomágyógyszerből is már csak felet kell szednem, a kézremegésem is megszünt.

Hát a hajam... na az még nem lett sűrűbb! Van még minek helyreállnia, de gondolom csak szép fokozatosan fog.

Szóval üzenem a gyógyszert szedőknek, hogy ha abbahagyják, minden helyre fog állni!

Kitartás!

maidfish Creative Commons License 2011.04.22 0 0 1579

Izisz: Nem volt ám baj a vasammal, amikor szedtem a szteroidot, csak gondoltam, rásegítek kicsit, hátha segít majd, hogy kevésbé hulljon a hajam. Nem tudom, segített-e, de csak óvatosan!

 

Nekem viszont már rég naagy volt a fejem, mikor a hajam elkezdett hullani (szóval nem az elejétől). Aztán okt. végén abbahagytam a gyógyszert (fél év volt), utána valamivel abbamaradt a hullás (max. 1 hónap), majd decemberben már nőtt a sok-sok új hajam!! Kitartás!

Előzmény: izisz1 (1578)
izisz1 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 1578

Xina:Igen, a kálciumszedéssel vigyázni kell,  mindenképpen laborellenőrzés mellett ajánlatos! Azért ez tényleg egy ördögi kör: a fokozatos kálciumvesztés csontritkuláshoz vezet, a túlzott szedése se jó. A Medrol pedig nagyon befolyásolhatja.

 

Maid: Sajnos az én hajam is hullik még mindig. Igaz még szedem pár napig a szteroidot,  de szinte az volt az első tünetem, hogy a hajam elkezdett hullani, s még most is tart. A vasra nem gondoltam, de majd a következő laboron azt is meg fogom nézetni!

Viszont a térdeim már annyira fájnak, hogy néha-néha be kell vennem rá fájdalomcsillapítót.

Előzmény: maidfish (1577)
maidfish Creative Commons License 2011.04.22 0 0 1577

Ja, és én is most voltam laboron (nem a szarkó miatt), és nekem is csillagos a koleszterinem: 2,59 (3,14 lehet max).

Korábban sosem volt bajom vele, és nem is étkezem zsírosan, hús max. csirkemell, de hát ez van.

 

Viszont ami még érdekes:

Nekem mindig alacsony volt a vasam, tizenévesen még kellett is vasat szednem, aztán nagyjából beállt, amikortól fogamzásgátlót szedek. Aztán a szteroidos időszak alatt nagyon kihullott a hajam és elkezdtem (majdnem ész nélkül) mindenféle bogyót beszedni, hátha segít (vas, köröm-haj kapszula, kovaföld kapszula), és a köv. vérvételen már magas volt a vas érték. És még most is...

Nem tudja valaki, ezzel kell foglalkozni vagy elfér??

Anno 2 körül volt az értékem (20 körül jó, de 10 felett elmegy), most meg 30,9 (papír szerint max. 26 lehet).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!