Keresés

Részletes keresés

jazzcool1,2 Creative Commons License 2017.01.13 0 0 42227

már nem vennék OTP-t. igazából csak csodálom, hogy mennyire veszik, elégedett lettem volna, ha ez év végére átlépi a 9 ezret, ehhez képest már majdnem ott van és még január közepe sincs. ugyan nem akarom eladni a pakkot, de lehet, be kéne tennem valahol egy stop losst.

Előzmény: zsoltee777 (42226)
zsoltee777 Creative Commons License 2017.01.13 0 0 42226

egy infómorzsa kimaradt. :) szóval idén Parkot már nem tervezek venni, viszont, ha a jóisten megsegít, akkor a megtakarításaim növekedni fognak a jelenlegihez képest 30%-kal, így a Park részaránya 25% körülre csökken.

 

 

 

Jazzcool1.2: Én értem, hogy neked bejött az OTP és örülök is neki, tényleg. Na de most be mernél szállni azzal a tőkével, amit korábban tettél bele? Jelen pillanatban az OTP, MOL szerintem rizikós. Nem hiszem, hogy van még bennük +15-20%, viszont egy korrekció bármikor bejöhet, vagy nem, de az biztos. Korábban az OTP alulértékelt volt, most meg Fair értéken lehet kb. Buborék kialakulására fogadni én nem merek. :)

Előzmény: Fredrik A (42225)
Fredrik A Creative Commons License 2017.01.13 0 0 42225

sztem is jobb, mint az OTP. de ez egy hamis dilemma, mert senki sem kényszerít, hogy egy db. magyar részvényben tartsd a tőkét 1/3-át.

egy részvénnyel bármikor bármi történhet (lásd Plotinus, ami egyáltalán nem volt katasztrófa, de számítottál rá?)

Előzmény: zsoltee777 (42223)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2017.01.13 0 0 42224

Parkot kb 3 éve vettem kb ezer ft-ért. azóta rendesen ment felfelé, plusz osztalékot is minden évben fizet. az OTP-re sem panaszkodhatok. aztán majd kiderül :-)

Előzmény: zsoltee777 (42223)
zsoltee777 Creative Commons License 2017.01.13 0 0 42223

CIB nyersanyagot nem is szánom hosszú távra, de akkor kezdtem venni, amikor az olaj 50 Dollár alá nézett és vettem folyamatosan az esésben. Nem találtam más nyersanyag alapot, ami passzív, tehát nem AHA, mint a Föld Kincsei (azt is vettem, de sajna már eladtam), 15% pluszban vagyok vele, szépen követte eddig az olaj emelkedését.

 

 

GSPark-nál arra számítok, hogy 1 éves távon emelkedni fog, 2-3 éves távon talán a beruházások volumene csökken, és ha fogy a hitel, nő a nyereség, emelkedik az osztalék. Emiatt a tervezett össz mennyiségre felbővítettem most, és idén már nem tervezek venni. Szóval vagy az árfolyam, vagy az osztalék, vagy mindkettő emelkedni fog a következő néhány évben. Amennyiben pedig bekövetkezne egy esetleges felvásárlás, akkor is jó, mert rögzítették egy közgyűlésen 2014-ben, hogy megfontolnának egy aktuális eszközérték-nél 15%-al magasabb ajánlatot. Jelenleg 11,8Euro*1,15= bőven 4000Ft felett lenne a felvásárlási ár. Szóval kockázat mindig van, de jóval kisebb, mint mondjuk beszállni OTP részvénybe 9 éves történelmi csúcsán...szerintem.

Előzmény: Fredrik A (42219)
kisfo Creative Commons License 2017.01.13 0 0 42222

Concorde legutobbi beirasa nekem (is) tulsagosan marketing / reklam izü volt.

 

reszvenyalapjuk kapcsan (http://alapblog.hu/reszvenyalap-szabadon-mar-15-eve/) erdekelne a passziv vs. aktiv összevetes kapcsan velemeny ...tovabbra is :-)

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=142276414&t=9022635 

 

illetve: hatha mast is erdekel: https://personal.vanguard.com/pdf/ISGVEMO.pdf 

Előzmény: jonas11 (42210)
sampson Creative Commons License 2017.01.13 0 0 42221

Ez rendben van, csak olyanokat írsz, hogy Graphisoft területe bővül meg hasonló, amilyen információknak az egyszerű befektető nincs birtokában, nem követi ennyire a dolgokat. Lejjebb arról volt szó, hogy a részvények jobban hoztak, mint az AHA-k, és erre mondtam, hogy az egyszerű befektetőknek nem biztos, hogy a részvény alternatíva, mert ők nem tudják összeválogatni, hogy melyik részvény jó és melyik nem, vagyis az átlagbefektető a 60-as rész összeállításakor legfeljebb hasra üthet, vagy megvehet egy nagyobb indexet, és reménykedhet, hogy jól jön ki belőle, mert a tudása és az információi nincsenek meg ahhoz, hogy konkrét tudással vásároljon, ezért a kérdés, hogy ha pl. egy ilyen befektető megveszi az S&P 500-at a portfóliója 60%-ba, évente újrasúlyozza, hogy mindig 60%-nyi legyen, és így tartja tíz évig, akkor tényleg sokkal esélyesebb-e, hogy jobban fog kijönni ezzel, mint ha diverzifikálva különböző aha alapokba tenné, és így a profikra bízná a pénzét.

Előzmény: zsoltee777 (42215)
alapozgatas Creative Commons License 2017.01.13 0 0 42220

OTP-nel csak privatbankosok vehetnek Concorde alapokat. Mashol megkapod sima mezei halandokent is.

Előzmény: kacsaXD (42218)
Fredrik A Creative Commons License 2017.01.13 0 0 42219

CIB nyersanyag sztem egy spekulatív alap, nem érdemes hosszú távra tartani

a nyersanyag futures-öket görgetni kell és az elviszi a pénzt

37%-ot meg egy db. egyedi részvénybe tenni ultra nagy kockázat, sztem. a Graphisoftos vezetőknek is diverzifikáltabb a porfolioja :)

Előzmény: zsoltee777 (42214)
kacsaXD Creative Commons License 2017.01.13 0 0 42218

Nem vagyok privát banki ügyfél és hozzá férek az ismert concorde alaphoz.

Előzmény: majomketrec (42207)
kacsaXD Creative Commons License 2017.01.13 0 0 42217

Hány milla az össz. portfoliód?

Előzmény: zsoltee777 (42215)
kacsaXD Creative Commons License 2017.01.13 0 0 42216

Ahogy nézem a befektetéseket nagyon nem érdemes cifrázni. (főleg amatőröknek)

Persze, ha embernek van egy kis kockázatvállalási hajlama.

Citadella, Supra

concorde 200, colombus

otp származtatott alapok alapja

aegon alfa

K&h hosszú kötvény, válogatott alap 4

 

Azért írok több alapkezelőt, hogy ne egy helyen legyen az összes pénz.

 

Nekem most van még Szikra, you invest dinamikus , allamkötvény kb. 30%

 

zsoltee777 Creative Commons License 2017.01.13 0 0 42215

Ennek egy része már megvolt, vannak új elemek (ANY, Zwack, Citadella volt már korábban, most újra van), volt amit bővítettem. Az egyedi részvények kiválasztásánál a céget és a cég értékeltségét vizsgáltam. A nyomda erős évet zár, az osztalékhozam 7% körül mozog, A Graphisoft Park jövő hónapban ad át az eddigi 53000 m2 mellé 8000 m2 bérelhető területet, ami idén megdobja a bérleti bevételt és a valós eszközérték jelenleg 11,8 Euro, tehát 3000Ft-on is még alulértékelt a cég, jövőre újabb 12000m2 bérelhető területet adnak át, tehát növekszik.. A Zwack meg nyugis osztalékpapír és a Q3 jelentés szerint jó évet fognak zárni, talán emelkedik az osztalék, de ha a tavalyi szinten marad, akkor is jó, 5% körüli a hozam.

Előzmény: zsoltee777 (42214)
zsoltee777 Creative Commons License 2017.01.13 0 0 42214

Én most így alakítottam ki a portfóliómat, miután fel kellett számolnom a Plotinust, amiben a tőke 70%-a volt.

 

 

ESPA Biotec alap 1,1

OTP Török           2,2

G10                   3,8

CIB nyersanyag  3,8

ZWACK               7,3

EMDA                  9,6

Citadella              15,6

ANY                     17,2

GSPark                37,4

Készpénz              2

 

Összesen             100

Előzmény: sampson (42213)
sampson Creative Commons License 2017.01.13 0 0 42213

Ha egy egyszerű 60/40 portfólióról beszélünk, akkor ott megint a befektetőn múlik, hogy milyen részvényeket vett. Utólag visszanézve könnyű kiválasztani egy jól teljesítő indexet. és azt mondani, hogy ha ebbe tetted volna a pénzed, akkor passzívan is jól kerestél volna. Az a kérdés, hogy 10 évvel ezelőtt is egyértelmű lett volna, hogy milyen részvényekbe kell fektetni, mert ha nem, akkor az átlagbefektető egyáltalán nem biztos, hogy jó részvénycsomagot választott volna.

 

Szóval ha egy egyszerű befektetőt veszünk, aki nem ért a piacokhoz, ő hogyan válasszon most részvényeket a 60-as részbe? Válassza ki random az egyik nagy indexet, és pakoljon mindent abba? Biztos, hogy ez mostantól számítva 10 év múlva jobb lesz, mint az AHA alapok teljesítménye?

Előzmény: jonas11 (42210)
jonas11 Creative Commons License 2017.01.13 0 0 42212

Persze, pl. a Plotinus :))), de igazán ettől tudnék elájulni.

Mondjuk nem igazán ájuldozni kell, hanem racionális döntéseket hozni. Aki például rászánna 5-10 percet annak végiggondolására, hogy lehetséges-e hosszútávú kiemelkedő teljesítményt bárki számára elérhető módon megvásárolni, az simán rájönne, hogy ez önellentmondás.

Előzmény: Fredrik A (42211)
Fredrik A Creative Commons License 2017.01.12 0 0 42211

és te tudsz olyan alapot, amitől el kell ájulni?

Előzmény: jonas11 (42210)
jonas11 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 42210

Micsoda meglepetés, hogy ezt mondják, miután hosszú ideje építik az AHA üzletüket és innen jön az alapkezelési díjuk legnagyobb része. Szerintem nem pont az érdekes a megfelelő jelző, hanem a marketing. Nincs egy hónapja, hogy kiderült, a részvényalapjuk a legjobb a piacon (ez igaz), de reklámozták a vegyes alapjaik teljesítményét is egy bejegyzés erejéig. Nincs jobb a Concorde alapoknál! Elhiheted, ők mondják :)))

 

Amúgy egy egyszerű 60/40 portfóliót 3 alap teljesített túl az elmúlt 10 évben, ebből 2 Concorde (Részvény és a Kötvény alap), de ezek is csak marginálisan. Szóval jó alapjaik vannak, de elájulni azért nem kötelező.

Előzmény: sampson (42209)
sampson Creative Commons License 2017.01.12 0 0 42209

Az alapblog érdekeset ír: "egyetlen választási lehetőségünk marad, mégpedig az abszolút hozamú alapok"

 

http://alapblog.hu/oda-vagy-a-befektetesi-alapokert-igy-valassz-okosan-kozuluk/

 

Ez érdekes kérdés, hogy az átlagbefektetőnek érdemes-e másfajta alapot választani manapság. Pl. beleülni egy részvényalapba és várni, hogy egyszer felmenjen. Több sikerrel kecsegtethet-e az, mint egy aha.

atafan74 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 42208

Igen KH-nál az egyetlen AHA a szikra - privát ügyfeleknek indult kb egy éve , eddig elég gyenge eredménnyel.Szerencsére kihagytam...  Kötvény alapjuk nem volt túl rossz.   Inkább a zártvégű alapokból van kínálat de abban most nem gondolkodok és nem is bízok benne. KH-nál megtakarítási cél február felét cseréltem Válogatott IV re, Kötvény egy részét Unióra, Ázsiát Feltörekvőre. Majd kiderül. Maradék kötvényt tartalékolom beugrónak.  . Mivel bízok az arany emelkedésében optimát beváltottam EMDára, maxima egy részét még hagytam illetve részben cseréltem EMDA és G10. Török talán most elindul vmi, hagytam.  Érdekes a hírlevél szerint EMDA, G10 arany long, föld kincsei arany short...Többség Supra marad. Prémium tagság nem igazán érezhető, addig kerestek amíg be nem léptem, azóta a tanácsadó gyakran nem is válaszol. POnt a Concordos alap vételével kerestem meg kb egy hete... ,  Trend miatt gondoltam jó lesz de nem lett kiemelkedő, egyébként meg egy havi hírlevél, szép bankkártya, üdülési ajánlatok... és kész

Előzmény: alapozgatas (42205)
majomketrec Creative Commons License 2017.01.12 0 0 42207

Valóban, privátbanki ügyfelek vehetnek!  8000/hó a havidíj!

Előzmény: alapozgatas (42205)
majomketrec Creative Commons License 2017.01.12 0 0 42206

OTP-nél nem forgalmaznak Concorde-os alapokat!

Előzmény: atafan74 (42204)
alapozgatas Creative Commons License 2017.01.12 0 0 42205

Ha az osszes alapodat eladod a K&H-nal, akkor gyakorlatilag kp-t utalnal az otp-hez tbsz osszevonasra (vagy masik szolgaltatohoz). A premium tagsag szerintem nem egy nagy eresztes - inkabb azt latom, hogy a nagyobb megtakaritassal rendelkezoktol tobbet lehet elvonni mindenfele plussz szolgaltatasokkal aminek keves haszna van. OTP-nel privatbankosok vehetnek Concorde-os alapokat. Vegul milyen alapokat vettel ma?

Nekem mar nincsenek kotveny alapjaim; inkabb helyette allampapirt tartok.

K&H szikra aha évi 2,7 %-ot hozott 4,9 %-os szórással: nemigazan kecsegtet sok joval. Egy jobb szolgaltatoval jobban jarnal hosszu tavon (otp mellett erste vagy con).

Előzmény: atafan74 (42204)
atafan74 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 42204

Jelenleg K&H és OTP-nél vannak számláin 30-70 % arányban, amelyek nagy részük TBSZ-ben 2012 óta szinte évente . K&H -tól nem tudok emiatt szabadulni azonnal (ha részben kiveszem elveszik a prémium tagság kedvezményei- bár nem jár túl sokkal sztem.. De jelentős kb 30 % K&H kötvényben, Maximában, kevés Optimában van és a decemberi hullámzás és többek között az Alapblogon megjelent cikk http://alapblog.hu/igazi-orulet-van-a-kotvenypiacon-ongyilkossag-most-ide-fektetni-2/ miatt ezeket át kellene talán rakni v.hova. Ma részben ez megtörtént.. de nem teljesen. Harmadik szolgáltatónál is számlát nyitni talán már sok, de kettő meg kell. OTP-nél kehetne talán Concordos alapot venni bár biztos drágábban és az ottani alapok változóan de azért jól teljesítettek. (Supra, EMDA, G10, Föld Kincsei, Klímaváltozás, Trend, Fundman, Prémium növekedési, Planéta, Omega, Ázsia, Orosz-   Kivéve török, abszolút hozam, ) Szóval kell a kötvény alap a portfólióba vagy egyáltalán nem ?Eddig jövedelmező volt kisebb kockázattal de gyanús hogy a kockázat egyre nagyobb , jó hozam esélye kisebb. 

Előzmény: alapozgatas (42203)
alapozgatas Creative Commons License 2017.01.12 0 0 42203

Ha mindenki eladna a 0 hozamu penzpiacijat, akkor be is zarhatnak azt az alapot es elmaradna az alapkezelo altal levont folyo koltseg. :)

Tipikus 60/40 portfolioban is van kotveny; de mindenkinek a sajat kockazatvallasa es idotav ami alapjan donthet a befektetesenel.

Concorde-ot az alapforgalmazonal erdemes venni, de gondold vegig, hogy milyen mas alapokat is akarsz melle venni (pl.: Erstenel 600 alap van).

Ahol most vagy, ott nincs Concorde?

 

Előzmény: atafan74 (42202)
atafan74 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 42202

Igen ezzel tisztában vagyok. Az alapjaim kb 70 %-a részvény és abszolút hozamú, de most kicsit át tervezem alakítani. (Talán kevesebb részvény, több AHA (EMDA), kötvény helyett ingatlan) A besorolásom dinamikus, merész- mégis van a banki ajánlatokban, és ezt más bankok ajánlóibanl is olvastam

Előzmény: belert (42200)
kisfo Creative Commons License 2017.01.12 0 0 42201

itt egy aktualis ellenvelemeny: http://alapblog.hu/medvepiaca-koszont-amerikara-irany-india-korea-brazilia-es-europa/

 

"érdemtelenül drágának tartja az amerikai részvényeket és a dollárt ..."

 

tulajdonkeppen nem is erdemes olvasni öket.

Előzmény: majomketrec (42192)
belert Creative Commons License 2017.01.12 0 0 42200

Kötvényt valószínűleg azért ajánlanak, mert rövidtávú vagy alacsony kockázatú befektetést választottál az opcióknál. Ha ez valami interaktív ajánlóoldal volt, akkor próbálj hosszú távú, illetve magasabb kockázatú befektetést választani, és akkor ajánlanak majd mást is. Magas hozamot csak ezekkel lehet elérni.

Előzmény: atafan74 (42199)
atafan74 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 42199

Néhány laikus kérdést tennék fel: Szinte minden portfólió ajánló jelentős pénzpiaci és kötvény típusú terméket ajánl aminek ellentmond hogy pénzpiaci egy ideje 0,  kötvény is leáldozóban-( bár ezt mondták tavaly is ) érdemes átalakítani vagy kell tartani kötvényt? Nekem K&H és OTP alapjaim vannak az előbbi sajnos elég gyengén muzsikál, átváltanám egy részét Concordos alapra de hol és hogyan érdemes ? Érdekes az OTP TREnd ami a néhány éves teljesítményétől nagyon elmaradt, pedig azt hittem az Amerikai rali megdobja majd...?

jazzcool1,2 Creative Commons License 2017.01.11 0 0 42198

ez 8 mrd lehet, hogy az ő pénze, de legalábbis egy-két nagybefektetőé, szerintem.

Előzmény: zsoltee777 (42197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!