Keresés

Részletes keresés

toria78 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 454

Lányok, nem volt még pocakfotózás!
Én tegnap megörökítettem az enyémet: a fiammal ugyanilyen volt, nem középen, hanem jobb oldalt van a bébi (a méhem áll abnormálisan, ezért nevezek császárra).

Fekve, fejtől láb felé fényképezve.

KicsiManci Creative Commons License 2009.12.04 0 0 453
Franciaországban ilyen hamar állítják a fákat? Vagy máshol is ez a szokás? Mi mindig 24-én délelőtt állítjuk, és díszítjük, és január 2-án vagy 6-án szedjük le (nem jut eszembe most hirtelen, mikor is).

Még semmit nem vettünk meg. Mi azt szeretnénk, hogy ne is legyen ajándékozás, igaz nálunk nincsenek (még) gyerekek. Jövő karácsonytól bárki vehet bármit babának, de nekünk ne. Inkább csak együtt szeretnénk lenni a családdal minden karácsonykor egy-egy napot. Azt terveztük, babamozival lepjük meg az újdonsült nagyszülőket, mert "élőben" még nem látták picurkát, sőt, egyáltalán 4d UH-ot sem még.
Már nagyon unjuk azt, hogy a karácsony arról szól, hogy két hónapig azon kell gondolkodni, kinek mit vegyünk, mert mindenkinek megvan mindene, aztán mi is kapunk még egy tizedik pohárkészletet. Ennél sokkal többet érne, ha csak szépen együtt lehetnénk. Csak finom ebédet kérünk :-)
Előzmény: franciacsibe (452)
franciacsibe Creative Commons License 2009.12.03 0 0 452
Nalunk Luka december 6-i ugye, ez Magyarorszagon nem lenne idealis...
De igaz, hogy a szulinapozasra Jess pl feltekeny, o juliusi, sosem unnepelte a baratnoivel.
Karacsony: mar csak par aprosag hianyzik ajandekok teren, azt meg neten meg kell rendelnem, en be nem teszem a labam egyetlen boltba sem egesz decemberben, az tuti :) bevasarolni is neten vasarolok, mondjuk azt egesz evben.
Utalom a boltokat meg a bevasarlokozpontokat, es ha tomeg van akkor duplan.

elokeszuletek teren lassan haladok, akartam egy halom dolgot, majd meglatjuk, jovo heten azt hiszem megvesszuk a fat, igy jovo hetvegen felallitjuk.
Nalunk kedden pluszban fenyunnep lesz, elo kell szedjem a kis mecseseket is.
Előzmény: N Nycky (447)
franciacsibe Creative Commons License 2009.12.03 0 0 451
es sajnalom a vercukrot meg a dietat :(((( tenyleg nem lesz konnyu, igy ev vegen, de igazad van, a babaert mindent!
Előzmény: N Nycky (446)
franciacsibe Creative Commons License 2009.12.03 0 0 450
Niki, ez a hiperaktivitas nagyon erdekelne, akar privatban is, bennem evek ota ott a gyanu, de itt nem konnyu kivizsgaltatni egy gyereket, a nagyobbik leanyzoval vannak komoly gondok az iskolaban. Szoval nalatok mik voltak a tunetek? hogy jottek ra hogy ez hiperaktivitas? mivel fejlesztik?
Előzmény: N Nycky (446)
quilla Creative Commons License 2009.12.03 0 0 449

Nem nagyon kell belegondolnom, hogy mi lenne ha, nalunk ez realitas, a gyerek lemarad az ovodai szulinapokrol :) Szoval ez nalunk valosag. Es magyar szokas (ha nem is csak magyar, de nem elterjedt am mindehol) a nevnapozas, itt furan neznek ha csak emlitem is, nincsenek nevnapok, szoval nincs mikor bepotolni :)

De gazabol nem is azt akartam mondani, hogy jo e nyaron vagy sem, csak azt, hogy vannak elonyei, hogy nem kell tobb tortat sutni tobbfele partikra :)

En mondjuk nem tartottam sosem alapnak, hogy a kollegak szulinapon partit rendezzenek, a nevnapi 'boldog nevnapot' koszontes mar nalam a maximum amire szamitottam, de azt tudom, hog ya tantestuletekben ez eleg elo szokas, anyamnak minden evben kellett ilyesmit rendeznie sajat maganak, o mondjuk roppant mod utalta, de o valoszinu a kivetelt erositi :)

 

Karacsonyi elokeszuletek? Erosen le vagyok maradva :) Bar egy karacsonyfank mar all a gyerekszobaban, de a csajom maga diszitette, a nappali faja meg dobozban... szerencse, hogy a kutya nem jar erre egyelore :) Ajandekok sehol nincsenek meg :) (persze nalunk dec 6.-an elvileg nem jon telapo sem, marmint az orszagban ugye, ugyhogy ez nem szol kozbe, nincsenek extra uinnepsegek... )

Előzmény: N Nycky (447)
quilla Creative Commons License 2009.12.03 0 0 448

Dietaban van valamennyi tapasztalatom a PCOSem miatt, de nalam az insulin a tema foleg es nem a cukor, ezert a cukrot nem is merem, szoval ehez igy konkretan nem tudok hozzaszolni. De szerintem nem biztos az sem, hogy neked kell majd napi haromszor merned, megmondjak mikeppen dietazz es akkor ha azt betartod akkor nem kell folyton meregetni... persze ha nem 'vadul be' nagyon a dolog.

Amugy cukor helyett pl hasznalhatnal talan fruktozt is (en azt szoktam, bar attertem foleg a zold teakra es abba nem is teszek) izre nagyjabol ugyanott van, es ugyan kaloriara is, de a GIje sokkal jobb, vagyis lasabban szivodik fel es igy lassabban es kevesbbe emeli meg a vercukrot mint a cukor. De ez igaz nagyjabol minden finomitott elelmiszerre is... tehat feherkenyer helyett teljeskiorlesu (vagy feluton az egyeb magos vagy masgabonasok) a barnakenyer nem jo, mert az szinezett feherkenyer leginkabb. Krumplipure, pelyhek, mez, zsemle, kifli, Abonett szeruek (minden extrudalt) ketszersultek szinten nem tartoznak a tul jok koze. Feherliszt, tesztak (a durumlisztes a jo) feherrizs szinten lehetoleg kerulendo, szolo, banan mango, sutotok is a magas GIbe tartoznak.

Aztan lehet masfele iranyelveket mondanak neked konkretan cukornal. De a direkt cukorbevitellel amugy nem olyan nehez leallni. (ja a kakaopor ha instant akkor tobb mint feleben tuti cukor)

Előzmény: N Nycky (446)
N Nycky Creative Commons License 2009.12.03 0 0 447

Most olvastam, hogy jó-e ha nyári a gyerkőc.

Nekem a nagylány auguszti 4-ei, és ha augusztusbannem sikerül megtartani a szülinapot, akkor a névnapon tartja meg az óvoda, azaz vagy augusztusban az ovi indulásakor tartja az ovibana szülinapot, vagy a névnapján. Itt a mi ovinkban ez a szokás, mert miért maradna le a gyerek a buliról? Gondolj bele, hogy esne neki, ha mindenki másnak meglenne tarva a szülinapja, csak neki nem?

Nekem még felnőttként sem esett jól sosem, hogy munkahelyen a névnapot tartjuk, de az én névnapomon csak én viszem a sütit neki, mert mindenki más elfelejti, a többiek névnapján meg más is készül, meg addigra többnyire már szervezkedés is van, hogy dobjunk össze valami kajára vagy sütire valót, mert X-nek vagy Y-nak névnapja lesz.

Hozzá tartozik, hogy tanárként dolgozom, ott meg ugye augusztus végén indul a suli a tanároknak, nyáron mi sem nagyon vagyunk bent, énmeg a szept 10-ével a legelső vagyok a névnaposok között. Igaz, van aki a nyári szünetben ünnepel, de nekik meg meg szoktuk tartani a tanév végén valamelyik nap amikor mi még dolgozunk.

Azaz a gyereknek jobb az, ha a tanéven belül születik, és nem nyáron, mert nem marad lea  buliról. Az meg azért más kérdés, hogy más szempontból is jó-e.

Nekem pl kimondottan rossz, hogy a másik gyerekem valamint a hugom fia decemberi születésüek, mert így decemberben venni kell nekik a szülinapra is ajándékot és a karácsonyra is, és perszea télapóról sem felejtkezhetünk el. Sőt, összevonni sem lehet az ünnepeket, mert ugye az sem jó dolog.

A nagynak dec 2  névnapja,a kicsinek dec 4 a szülinapja, ezt a kettőt azért együtt tartjuk, de persze mindekttőnek kell ajándék. Aztán dec 6 mikulsá, bár nálunk most pont 4-én ér rá a télapó bácsi idelátogatni, azaz most előbb lesz tartva a mikulsás mint a szüli és névnap, amit meg a hétvégén tartunk meg.

Azt még nem tudom hugomék mikor tartják Ádi szülinapját (dec 12). Szóval anyagilag kész csőd nekem a december. Nem is csoda, ha nem hagyok mindent az utolsó pillanatra. A gyerekeknek már minden megvan, még hugomnak meg sógoromnak kell keresni valamit, meg életem párjának, azt megvagyok, csak a sütés főzés takarítás marad, ahhoz meg befogom apát is, anélkül nem fogom győzni a dolgot.

 

Tényleg ti hogy álltoka  akarácsonyi előkészületekkel, ajándékokkal?

 

Niki

 

N Nycky Creative Commons License 2009.12.03 0 0 446

Hali!

Kezdem megint a tábla elérhetőségével, ez a közvetlen cím:

http://users2.ml.mindenkilapja.hu/users/2010elsofelevbabak/uploads/telibabak.html

 

Mostanában kísérletzni nekem se nagyon van időm, hogy hogyan lehetne úgy feltenni, hogy könnyebb legen a címe, bár szerintem egyszerűbb, ha beteszi mindenki a kedvencekbe, és akkor nics vele gond.

 

Én most a nagyobbikkal járkálok össze vissza. Pszichológus, meg speciális fejlesztő foglalkozs, mert hiperaktív a gyerkőc, és hiába tudom már 3 éves kora óta, ha eddig senki sem akaart foglalkozni vele, emrt ilyenkor még nem ondunk ilyet egy gyrekre...stb, azaz most, hogy 6 éves, és jövőre iskolába kellenemennie, most rohangálhatunk, mert végre elismerték, hogy tényleg hiperaktív, és kezelni kell. Most voltaképpen november eleje óta (akkor kaptuk meg a paíprt róla, hogy hipeeraktív és merre tovább) folyamatosan keresünk neki pszihológust, meg fejlesztőpedagógust, aki foglalkozni is tud vele, és mi is normálisnak látjuk, na meg persze az is szempont, hogy megfizethető legyen a dolog. Mostanában erre ment el az időm nagy része, vagy csak a kicsivel szaladtam intézkedni, időpontokért, vagy hogy hova is mehetünk, vagy mindkettővel mentünk hogy anagyot megnézze a pszichológus. Végülis úgy tűnik, hogy januártól lesz helye egy fejlesztő csoportban, és a pedagógus szerint elég lesz neki az idő, hogy mehessen iskolába szeptemberebn.

 

A másik nagy gondommost az, hogy voltam terhelésses cukormérésen.

Az éhgyomri érték jó lett, de a terheléses 7,8 azaz magas. Most mehetek vissza a terhesgondozóba miatt, ahonnan meg el fognak küldeni diabéteszeshez, és diétázhatok. Valahogy nem sok kedvem van hozzá, főleg így karácsonkor nem, amikor itt a sok süti meg csoki, meg szaloncukor, de ha kell akkor kell.

Mindenesetre az egyik rokontól már szereztem vércukormérőt, ő már lassan másfél hónapja nem használja, mert igaz hogy cukrosnak cukros most is, de a gyógyszereivel kordában tartja a dologt, és ő mivel már évek óta cukros, már tudja mit és mennyit ehet ebből vagy abból. kaptam tőle tanácsokat is, most azt próbálom meg kivitelezni. Mindenesetre a napi 2-3 alkalommal végzett vércukorvizsgálat nem egy jó dolog, hiszen ki szereti surkálni magát, akkor is, ha csak a teszthez kellő 1 csepp vér kell.  Na mind1 a babáért mindent megtesz az ember. A hátralevő 3 hónapot meg majdcsak kibírjuk valahogy diétázva is ha szükség lesz rá.

Tegnap mértem már az értékeket, meg elhagytam a nassolást, ami mostanában eléggé ment, és édességet sem ettem, és akkor jók voltak az értékek, de ma a reggelinél részben elcsábultam, részbenmeg tudnom kell, hogy akkor mi az ami még megengedhető, és mi nem, hogy normális maradjon a cukorszintem, azaz reggelire csináltam grízt magamnak és a gyereknek, és ahogy szoktam máskor is kakaóporral ettemmeg. Így már nem lett a legjobb eredmény a mérésnek, felment 6,3-ra, azaz vagy a kakóporról kell lemondanom, vagy eleve a grízről, mert cukor nélkül meg ugye nem jó.

Az ebéd utáni mérés meg még csak most esedékes jó háromnegyed óra múlva, amjd meglátjuk mi lesz, bár most nem ettem semmi kimondottan cukrosat.

A napi folyadékigényem viszont maradhat, mert teát szoktam inni, cukorral, de normál étkezés esetén az nem emelte meg a cukorszintet.

Valakinek esetleg tapasztalat a témában?

Ha vannak ötletek, azt szívesen fogadom, hogy pl mit egyek, ami lejjebbviszi.

 

Niki

 

quilla Creative Commons License 2009.12.03 0 0 445

Van valamennyi elonye a teljesen nyaron szuletett gyerekeknek :) Zarva van az iskola es az ovi (vagy ha nem is, de szinte mindenki szabin van) es nem kell/lehet kulon tortat gyartani oda es megvendegelni az egesz tarsasagot avagy felforgatni a lakast :) Persze a gyerekemnek (aug 2) ez nem feltetlen elonyos azzal tisztaban vagyok :) na de nem direkt csinaltam :o))

Nagyon szimpatikusan hangzik ez a vizi foglalkozas, ellebegnek enis egy ilyenen szivesen :) Itt nalunk eddig csak masszazst meg kismamatornat talaltam egy helyen, de nekem meg tuti korai, ugyhogy nem vagyk tulinformal.

Előzmény: franciacsibe (444)
franciacsibe Creative Commons License 2009.12.03 0 0 444
Nycky, most nezem a tablaban, hogy nekem a terhesseg kora el van csuszva, valoszinuleg abbol jon hogy itt a szules varhato idopontjat 41 hetre szamoljak es ugye a te programod abbol szamolt vissza.
Tudnad javitani, legyszi? Irj be 2010. aprilis 27-et varhato idopontnak (vagy utolso mensi: 2009. julius 21)

a cimet meg egyebeket megnezem, tudom jo ideje huzom, de most hetvegen a fiam szuletesnapja lesz, le kell meg ma gyartanom 3 tortat az iskolaba, egyet itthonra, szombaton gyerekbuli, vasarnap karacsonyi eloadas + a karacsonyi elokeszuletek is, elegge el vagyok havazva.
Meg estenkent alszom, tegnap fel 9-kor mar aludtam :)
ma sem lesz maskepp, mar erzem, pedig delutan is ledoltem. Voltam ma terhes vizifoglalkozason, nagyon tetszett (a babanak is, mert rugdosott vegig :), ezentul hetente fogok jarni, jot tesz egyreszt mert ellazit es kikapcsol, masreszt felkeszit a szulesre (legzes, izmok rugalmasabbak lesznek, stb.)
A tobbi kismama is nagyon szimpatikus volt akik jarnak, bar nagyreszuk mar a 30. het utan van.
anyabanya Creative Commons License 2009.12.03 0 0 443

nem tudom mennyi idöt vesz igénybe vagy van-e valami gyorsteszt, de sajna az az érzésem itttöbbnyire az dönt,hgy mennyibe is kerül egy ilyen teszt...

pedig a tegnap korházba kerül kismami is volt már pénteken orvosnál...gondolom a teszt meg lett volna már régen, még a szövödmények kialakulása elött...

bár ez tényleg csak feltételezés...

akárilyenkor hamarabb is korzba lehetne utalni az éintett betegeket,aholfolyamatosan ellenöriznékőket, persze ez még drágább..

 

AZ én négy és féléves lányom már lassan egy honapjalett igen magaslázzal szarul...ami gyerekkorházunk mindig is híres volt arról, hogy ha csak lehet bent fogják a gyereket...nem is szivesen vittük ügyeletre öket...szóval az én gyerekmnek priznic,hütöfürdö után volt 40.5 a láza és ráadásúl igen hangos szívzöreje van ésezzel a lázzal még sem tartották bent, aminek oka tuti az volt, ha lehet ne vigye be beteg gyerek a virust az osztályra..a többi gyerek védelmében...

ez jó esetben müködik is, de lehet, hogy bizonyos esetekben mégis jobb félni, mint megijedni...

Előzmény: Törölt nick (440)
toria78 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 442

:-)))))) de jó!!!

Előzmény: KicsiManci (441)
KicsiManci Creative Commons License 2009.12.03 0 0 441
Sziasztok!!
Most jöttem meg a védőnőtől. Sikerült szívhangot hallgatni!!! Gyönyörű,ritmusos kis lódobogás volt :-) A legszebb hang a világon!!! Felvettem a telefonra, hogy a család is meghallgathassa :-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.03 0 0 440
tesztelhetik, de az sok időt vesz igénybe, addigra már rég kiderül, hogy az.
Előzmény: anyabanya (439)
anyabanya Creative Commons License 2009.12.03 0 0 439

hát én is hallottam egy Ceizel nyilatkozatottés ott engem meg az lepett meg, hogy ő arról is beszélt, hogy az antibiotikummal kezelt kismamiknál kicsit magasabb az átlag suly és kevesebb a koraszülésés ez annak a követezményelehet, mert csaksejtései vannak hogy egy egyilyen kezelés kihat az egyéb probléákra, a hüvely környékén lévő probémákra is (holyaggyulladás, stb...)és a fertözések nem kerülnek át a méhre, a magzatra...

 

Azért azon elgondolkoztam, ha az én 1 napos ujszülöttem a meconiumos magzatvíz miatt, ajd a szívzöreje miatt, bármi fertözés gyanu setén, ha csak krehács akkor is, az antibiotikumos kezelést azonnal kötelezöen megkapja, akkor esetleg nem kéne most valamennyi terhes nön azonnalalkalmazni ezt az antibiotikumos megelözést...ha az 1 órás újszülöttön lehet, akkor a kismamin nem...

 

és még egy, ha ujinfluenza gyanuval megy be egy kismama a háziorvoshoz, akkor miért nem tesztelik azonnal,hogy az-e, legalább őket ...mert én még olyan családtagomról nem tudok, akin elvégezték volna ezt a tesztet, még kismamán sem...

 

Mellesleg az egyik itteni házrvos most kismamáknál azonnal adja a penicilin származékot és most kivételesen még pipolphént is (ha köhög és20 hétnél idösebb kismama)...Mellesleg ő eddig szinte semmit sem írt fel kismamiknak...és a azt mondja,hogy a pipolphen is fontos arra pár napra...

Előzmény: franciacsibe (427)
KicsiManci Creative Commons License 2009.12.03 0 0 438
Ma jelent meg ez a cikk. Elég meggyőző...

http://www.origo.hu/tudomany/20091202-h1n1-ujinfluenza-sulyos-veszelyben-a-kismamak.html

...és végre azt is beleírják, hogy terhességi kortól függetlenül! Eddig erről senki nem beszélt. Ma még azért beszélek a védőnővel, és valószínűleg jövő héten oltatom magam. Azért csak jövő héten, mert hétfőn megyek az afp-re, és nehogy bezavarjon valamit az oltás.
franciacsibe Creative Commons License 2009.12.02 0 0 437
epp ez volt a furcsa, hogy nekem a laz 38 foktol kezdodik, alatta normalis ho, vagy max. hoemelkedes, de arraé sosem veszunk be gyogyszret.

tenyleg mindenki felreert mindent :)
Előzmény: Törölt nick (434)
KicsiManci Creative Commons License 2009.12.02 0 0 436
Köszönöm szépen! Tényleg! Emlékszem is, hogy kislány koromban nem voltam hajlandó gyógyszert bevenni, és akkor is hideg vizes borogatást kaptam a lázra. Elég hamar le is vitte, kivéve, mikor 40 fokos voltam.
Köszönöm a segítségeteket!
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.02 0 0 435
a hűtő fürdő nem stresszes kezelés, mert nem a hideget váltogatod meleggel, hanem a meleg fürdőt fokozatosan (lassan) hűtöd le, de természetesen nem jégcsap hidegre.

mi van ma veletek? mindenki félreért mindent?
Előzmény: toria78 (430)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.02 0 0 434
nem mondtam, hogy nincs láz.

azt mondtam, hogy nem olyan ártalmas a magzatra, mint a 39-40 fok. nagy különbség.
Előzmény: franciacsibe (432)
franciacsibe Creative Commons License 2009.12.02 0 0 433
itt ujszulott kortol is paracetamolt adnak, kivancsi lennek Magyarorszagon mit, majd alkalomadtan megnezned?
Előzmény: N Nycky (431)
franciacsibe Creative Commons License 2009.12.02 0 0 432
38 alatt nincs laz (???)
a forro furdo ami nem ajanlott a terhesseben ahogy en tudom, mert tulsagosan megterhelheti az altesti verkeringest.
De ez is csak az elso harmadban es a vegen.

gyogyszer tenyleg ahogy az orvosod mondja, annyi kulonfele valtozat van, en egy paracetamolt siman beszedek, sot holnaptol napi 100 mg aszpirint is szednem kell a vernyomasproblemaim miatt, de ez kiveteles.
Előzmény: Törölt nick (429)
N Nycky Creative Commons License 2009.12.02 0 0 431

Én is úgy tudom, hogy a magas láz, azaz 38 fok fölötti, az árt a magzatnak is,  és minnél hamarabb csillapoítani kell. Nekem annakidején az egyik orvos mondta, hogy algopirint vegyek be rá, a gyerek is azt kap lázra, már az egész kicsi is, ha kórházba kerül.

Ellenben direkt megnéztem a hatóanyagát annak ami itthon van lázcsillapító a gyereknek, és az algopiritnt, és nem ugyanaz a hatóanyaguk. Igaz már a kétféle 1 év alattiaknak adható kúpnak is más a hatóanyaga, de már nem melékszem hogy mi az, csak tudom hogy mikor egyszer szóba került a dolog és megnéztem, és arra emlékszem, hogy más hatóanyag volt bennük. 

 

Niki 

toria78 Creative Commons License 2009.12.02 0 0 430
a stresszes kezelés, értsd hideg meleg tudtommal terhesnek nem ajánlott - vagy rosszul tudom? személy szerint én is jobban bíznék a fizikai hűtésben mint a gyógyszerben, de bizonytalan vagyok
Előzmény: Törölt nick (429)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.02 0 0 429
38 fok alatt nem árt, és ha nem magas a láz, akkor úgy próbáld meg csökkenteni mint a gyerekeknél, borogatás, hűtőfürdő

a gyógyszerről kizárólag orvost kérdezz meg, nekem legutóbb fél algopyrynt engedélyezett, mikor megfáztam.
Előzmény: KicsiManci (425)
toria78 Creative Commons License 2009.12.02 0 0 428

http://videoklinika.hu/video/h1n1-_feltetlenul_kell_az_oltas_az_anyanak_

illetve rengeteg más linket is kidob egy kereső czeizel h1n1 videó szavakra

Előzmény: franciacsibe (427)
franciacsibe Creative Commons License 2009.12.02 0 0 427
a magas laz art, meg ha mulo is, Czeizel Endre nyilatkozott errol epp az ujinfluenza kapcsan.
de majd elokeresem, most a ket gyereket kell szorakoztatni :)
Előzmény: KicsiManci (425)
toria78 Creative Commons License 2009.12.02 0 0 426
ebben nem vagyok járatos, múló láz szerintem nem, a tartós igen, a szedhető gyógyszerekre keress rá a neten (a tájékoztatók szerint nem ajánlott egyik sem), nagyjából mindennek van veszélye, de mivel magának a láznak is, mérlegelni kell. Főleg a lázcsill-k kapcsán van vita hogy melyik lehet és mikortól, ld aszprinfélék ibuprofenesek és nemtudommégmiféle hatóanyag alapúak. Azt hiszem Franciacsibe írt erről már többet.
Előzmény: KicsiManci (425)
KicsiManci Creative Commons License 2009.12.02 0 0 425
És ha lázas leszek, az árt a babának, nem? Vagy annyira nem veszélyes?
Tényleg! ha megfázom, vagy belázasodok, bevehetek valamilyen gyógyszert?

Még csütörtökön megkérdezem a védőnőt is minderről, remélem, tud érdemleges válaszokat adni. Az ember már ebbe hülyül bele......
Előzmény: toria78 (424)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!