Keresés

Részletes keresés

MvsALL Creative Commons License 2017.11.15 0 0 31932

Sziasztok,

 

Sokszor jártam már ezen a fórumon de most eljött az idő hogy én is írjak ide. Nekem van egy kis gondom a leszokással és eddig nem találtam választ a jelenség miértjére, remélem lesz valaki aki meg tudja válaszolni az okokat. Tehát a helyzet a következő, 10 éve dohányzom piros lucky strike-ot általában napi átlag 1 dobozzal, pár hónapja jutottam oda hogy elég volt ebből és leteszem. Arra lettem figyelmes hogy nagyon könnyen meg tudom állni hogy ne gyújtsak rá, az akaraterővel az élet más területén sem volt gondom eddig és itt sincs. Rátérve a problémára, miután 5-6 órát nem gyújtok rá valami elképesztő rosszullét jelentkezik olyan leszek mint aki beszívott azzal együtt hogy a tudatállapotom tiszta maradt. Nem tudok koncentrálni egyáltalán, nem emlékszem rá mit csináltam 20 másodperce ránézek az órára és azt veszem észre hogy eltelt egy óra (szinte egy szempillantás alatt) annyira álmos leszek hogy szinte nem bírok ébren maradni, nem tudok normálisan összefüggő mondatokban beszélni, szédülök egyszerűen minden bajom van szóval valami elképesztő tünetek jelentkeznek, ezeknek egy része persze ismert a nikotinmegvonás kapcsán de nem ilyen intenzítással. Amire sikerült rájönnöm magamtól hogy ezeknek nem fizikai okai vannak hiszen akkor egy 8-10 órás alvás után is jelentkeznének amikor nem jutok nikoinhoz (gondolom én) viszont reggelente nem érzek ilyesmit.

Próbáltam kompenzálni a dolgot koffeinnel, de csak rosszabb lett és még szorongtam is. A táplálkozásom egyébként kiegyensúlyozott, sok folyadékot iszom és sportolok is. Jelentkeztek ezek a tünetek másnál is esetleg? 

Agacs Creative Commons License 2017.11.12 0 0 31931

Hat igen, ez is egy meghatarozo pillanat lehetett.

Előzmény: feco700 (31930)
feco700 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 31930

 Egyszer már írtam, engem az egyik ismerősőm retentett el, amikor köszönni alig tudott mert csak sutogott. Aztán a köhögése, bokákulásba fulladt, akkor már csővek voltak

a gégéjében.

Előzmény: Agacs (31926)
Agacs Creative Commons License 2017.11.11 0 0 31929

Elso doboz cigim 235 ft volt, kek sophie, ha jol emlekszem.:)

Előzmény: kevin_111 (31928)
kevin_111 Creative Commons License 2017.11.10 0 0 31928

Ha azt nézem, hogy önmagam mérgezésére adom ki akkor most is brutál drága, a 150 Ft már nem számít...

Ez valóban igaz, hogy spórol az ember mindenen amin tud, de a dohány áremelése - bár rosszul érinti - igazából nem érdekli a bagósokat...

Az első doboz cigimet még anno 130 Ft-ért vettem...

 

Előzmény: feco700 (31925)
Agacs Creative Commons License 2017.11.09 0 1 31927

Amugy szeptember 24 ota nem logott cigi a pofamban. Yepp:)

Kitartas mindenkinek!:)

Agacs Creative Commons License 2017.11.09 0 0 31926

Magambol kiindulva tudom, h a penz az utolso amit nez az atlag dohanyos, inkabb elcsip egy kicsit mashonnan, vagy atter a toltott cigire, de az ara vegett nagyon kevesen fogjak abbahagyni, hisz a fekete piac is viragzik...

Viszont ami nekem neha tenyleg beutott az a dobozokon levo kepek, foleg mikor valamiert szarul voltam, es pont jott egy olyan kep...szoval az er valamit..talan. Egy munkatarsam pl egy femdobozba hordja, pont a kepek vegett.

 

 

Előzmény: feco700 (31925)
feco700 Creative Commons License 2017.11.09 0 0 31925

Ha a kormány a jövedéki adó emelésével szeretne megfelelni a kritériumoknak, akkor

az emelés egy dobozra vetítve 150 forintot jelentene átlagosan.

Nagyon drága lesz.

feco700 Creative Commons License 2017.11.09 0 0 31924

 Hali! Február óta nem dóhányzunk, nekem csak ritkán jut eszembe. de a páromnak sokszor hiányzik. Hiába, nem egyszerü.

kevin_111 Creative Commons License 2017.11.08 0 0 31923

Ez elképesztő. Ha az ember immun- és öngyógyító rendszere nem lenne, nyilván pár hónap dohányzás után megfulladnánk...

Persze ha ez így lenne, akkor ez a fórum sem létezne, mivel senki nem dohányozna...

Azért úgy van ez kitalálva okosan, hogy ne egyik-napról a másikra haljunk bele.

 

Előzmény: Ant7 (31922)
Ant7 Creative Commons License 2017.11.06 0 1 31922
SullaFelix75 Creative Commons License 2017.11.01 0 3 31921

Ma egy éve,hogy 25 év után letettem :)

365 nap

5475 el nem szívott szál

299684 Ft megtakarítás 

 

Néha még hiányzik de letojom :)

 

Nagy kalappal mindenkinek és kitartás csak az kell.

pékbalu Creative Commons License 2017.11.01 0 0 31920

Én szilveszter óta most gyújtottm rá előszür terápiás céllal, kialakult nyiroküdémám lett, és az érszűkítő hatását reméltem tőle, de nem vált be, rosszul nem voltam tőle, bármikor vissza tudnék szokni, de nem akarok.

Csempa szerint is az a külünbség a dohányosok, mg a nemdohányzók küzütt, hogy aki cigizik az rágyújt, de aki nem dohányzik, az nem gyújt rá egyszer sem. Mindíg az eppen küvetkezü cigire nem szabad rágyújtani.

Előzmény: Jonatán32 (31916)
rotring05 Creative Commons License 2017.10.27 0 0 31919

kevin_111 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 31918

Elismerésem a barátodnak, meg neked is!!!

Igen, mindig csak a baj van, gyakorlatilag elmegy az ember mellett az élet :S

Előzmény: Agacs (31917)
Agacs Creative Commons License 2017.10.19 0 0 31917

üdv.

Tegnap volt  egy nagyon nagy megingasom, mert ugye mindig csak a baj van. Hal isten egy nagyon jo baratomtol akartam kerni egy cigit..de tudja h miota kepesztek mar a leszokasert es nem adott. Akkor kicsit meg haragudtam is ra....de ma reggel megkoszontem neki. Amugy most tartok 25. napnal...tapasz nelkul pedig a 6. napnal. Yepp

Jonatán32 Creative Commons License 2017.10.17 0 0 31916

Sziasztok!

 

1 hónap 1 napja nem bagózok ismét.Nem használok semmi segédeszközt, valahogy most könnyebben megy mint év elején.Szerintem ennek az az oka,hogy most negyedannyit nem foglalkozok a leszokás témával, mint januárban, ezért kisebb a súlya a cigihiánynak az életemben.

További kitartást mindenkinek!

 

rotring05 Creative Commons License 2017.10.16 0 0 31915

 ,,elgondolkodtam rajta, hogy megéri-e kockáztatni azt, hogy lássam őket felnőni. Most már tényleg felelősséggel tartozom feléjük is."

 

Szerintem ezek a legfontosabb szempontok, amelyek  segíthetnek és erőt adhatnak az "újbóli" leszokáshoz, a szellemi megvilágosodás és motiváció nagyon fontos, kitartást kívánok!

Előzmény: Waresz1985 (31912)
Agacs Creative Commons License 2017.10.16 0 0 31914

Üdv. 

Sztem jo ez a tapaszos megoldas, ugy hogy ha megvan a kello szandek, ez egy kis segitseg....legalabbis nekem az volt. 3 hete kezdtem, a21mg ossal aztan kovetkezo heten mar 15 mg os volt. Maj utana megint csak azt kaptam patikaba....es most ott tartok h meg mindig van belole 3 db. Egy reggel elfelejtettem felrakni...es kibirtam igy azota az sem kell. Szoval nem hulyeseg a tapasz. Kitartas mindenkinek:)

Előzmény: Waresz1985 (31912)
Csempa Creative Commons License 2017.10.16 0 0 31913

Szia!

Én nagyon sokszor próbáltam meg leszokni, majd estem vissza, vagy el sem kezdődött igazából a cigi mentes időszakom, mire 3 éve letettem, és azóta is gond nélkül élek nélküle, szóval nem vagyok kezdő a témában én sem. :)

 

Egy javaslatom van: ne spórolj azokkal a dolgokkal, amik lehetővé teszik a cigi nélküli létet, és végül a cigi teljes elhagyását! Tapaszra nem fogsz úgy rászokni, mint a cigire, de ha túl hamar hagyod abba, akkor megint a cigi kerülhet előnybe. Csak nyugodtan, ráérősen, ha majd elfelejted feltenni a tapaszt és már nem is esel ettől kétségbe, akkor el lehet kezdeni leállni vele.

Én legalábbis így csináltam 3 éve.

 

És írd meg a közben felmerülő ötleteidet, hátha segítesz vele másnak is!

Hajrá!

Előzmény: Waresz1985 (31912)
Waresz1985 Creative Commons License 2017.10.16 0 3 31912

Tisztelt Fórumozók!

Azért írok erre a fórumra, mert tapasztalataim szerint 2 leszokás merőben más lehet, egy ugyanazon személy esetében is.

2013. szeptember 17-én tettem le először a cigarettát, 15 év elég erős dohányzás után (napi 1 doboz). Azért volt ez nagyon különleges, mert semmi segédeszközt nem használtam. Fejben eldőlt, reggel pedig elmentem a trafik előtt, és innentől kezdve nem éreztem semmi késztetést, hogy rágyújtsak. Igazából nem is volt indokom rá hogy miért, egyszerűen megcsömöröltem tőle. Utána napokig olyan autóban utaztam, ahol körülöttem mindenki dohányzott, kínáltak, mégsem gyújtottam rá. Nagyon erős elhatározás volt egy kiegyensúlyozott élethelyzetben. Pár nap múlva mint egy kisgyerek, úgy tudtam örülni a szagoknak, illatoknak. Érezhetően tisztult a tüdőm, jó mély levegőt tudtam venni, ez gondolom furcsa is volt a tüdőmnek vagy az agyamnak, mert pár hónapig feleségem elég gyakran felkeltett éjszaka, hogy hülyén, rendszertelenül veszem a levegőt. Az elején jelentkeztek ugyan emésztési problémák, de ezen is pár hét alatt túllendültem. Viszont folyamatos késztetést éreztem arra, hogy a látványpékségben a finom csokis sütiket rendszeresen végigkóstoljam. Meg is lett az eredménye, a következő év februárjában már 25! kilóval többet mutatott a mérleg. Szabályszerűen zabáltam. Nem mintha a fele nem fért volna el rajtam, de a teljes tömeg azóta is megmaradt. Viszont jól éreztem magam, nem kellett folyamatosan azt néznem, hogy van e nálam elég cigi, hol tudok rágyújtani, hol van trafik, stb… Éltem az életem, de soha nem zavart ha valaki a környezetemben rágyújtott.

Aztán jött a fekete leves. 2015 márciusában, kisfiam születése után elég volt egy görbe este és egy szál cigi a kollégákkal, aztán másnap reggel az utam már a trafikba vezetett. Azóta még fokozottabb mennyiségben szívom a cigarettát. Közben munkahelyet váltottam (kissé hálátlanabb pozíció), született egy kislányom, építkezésbe is belefogtam, szóval nem éppen a nyugalom jellemezte az elmúlt időszakban mindennapjaimat. 2 és fél éve szüntelenül próbálkozom ismét lerakni a cigarettát, eredménytelenül. Pedig egyszer már sikerült. Minden alkalommal már az első órákban feszültség, ingerlékenység, sóvárgás jelentkezik. Próbálkoztam NiQuitin CQ rágótablettával, az mintha segített volna egy kicsit, de irritálta a torkomat, így hát azt is abbahagytam. Szerettem, szeretek dohányozni, ez a legnagyobb baj (ne kérdezd miért).

Tegnap azonban a kisfiam, egy cigis dobozon található képre mutogatva – melyen egy halálos ágyán fekvő férfi található – azt mondogatta kislányomnak, hogy „nézd, ott van apa…” (dohányosok gondolom tudják melyik képre gondolok). A hideg is kirázott, és komolyan elgondolkodtam rajta, hogy megéri-e kockáztatni azt, hogy lássam őket felnőni. Most már tényleg felelősséggel tartozom feléjük is.

Így hát ma ismét belevágtam, ezúttal a NiQuitin Clear 21 mg tapasz segítségül hívva. Nem akarom elszólni magam, de reggel óta nem gyújtottam rá, nem tapasztalok sóvárgásos tüneteket, jelen sorok írása közben sem késztet semmi arra, hogy rágyújtsak. Hiába érzem most fejben erősen azt, hogy mit kell tennem, úgy érzem mégis be kell csapnom átmenetileg a szervezetem. Abban reménykedem, hogy ha dohányzással járó megszokást a tapasz segítségével sikerül pár hét alatt levetkőznöm, talán könnyebben megbírkózik majd elhatározásom – a tapasz elhagyása után - a fizikai tünetekkel is.

Bízom benne, hogy sikerrel járok, és pár hét múlva büszkén számolhatok majd be leszokásomról.

 

Üdvözlettel:

Waresz

Agacs Creative Commons License 2017.10.14 0 0 31911

Ohh. Én még napjában vagy százszor vagyok igy....igaz meg csak harmadik hete......

Előzmény: konszt (31910)
konszt Creative Commons License 2017.10.14 0 0 31910

Ma délután benyúltam a zsebembe, kerestem a cigit..

Pedig néhány nap és túl leszek a 9 hónapon.

Spotter1 Creative Commons License 2017.10.12 0 0 31909

Sok okosságot nem tudok mondani, úgy lehet leszokni, ha többet nem gyújtunk rá. :) Tudom, ezzel nem leszek népszerű,

de valójában ez van. Az biztos, hogy nekem piszokul nehéz volt letenni, de nagyon erősen összeszorítottam a számat.  :)

Kismacs, Csempa köszönöm szépen!

Előzmény: Csempa (31908)
Csempa Creative Commons License 2017.10.12 0 0 31908

Gratulálok! Nekem ehhez sokkal több támasz kellett.

 

Ha van olyan, amit még érdemesnek tartasz megosztani a cigit letenni akarókkal, akkor feltétlenül írd meg!

Ki tudja, hogy kinek és mivel tudunk segíteni...

Előzmény: Spotter1 (31906)
Kismacs34 Creative Commons License 2017.10.12 0 0 31907

Nagy-nagy like neked!!

Előzmény: Spotter1 (31906)
Spotter1 Creative Commons License 2017.10.12 0 1 31906

Sziasztok Népek!

Több, mint 40 év dohányzás után, ma 300. napja, hogy önerőből nem gyújtottam rá, se tapasz, se rágó, se hókusz-pókusz úgy, hogy a feleségem

dohányzik mellettem. Nem mondom, hogy könnyű volt, még ma is úgy érzem, hogy bár mikor rá tudnék gyújtani, de már nem fogok.....

Sok-sok akaraterőt, és kitartás kívánok Mindenkinek!

Üdv!

Csempa Creative Commons License 2017.10.10 0 0 31905

(Jut eszembe: 3 hete lefutottam a Meteor Terep Maratont (42km, 1200m szintemelkedés), és nagyon jól éreztem közben magam végig.)

Előzmény: Csempa (31904)
Csempa Creative Commons License 2017.10.10 0 1 31904

Éppen ma 3 éve, hogy végleg letettem a cigit. 

 

Nem kívánom a cigit már legalább 2 éve. Néha ugyan van olyan pillanat, amikor eszembe jut, hogy "ilyenkor régen mindig rágyújtottam...", de ez már csak nosztalgia, nincs sóvárgás. Az utolsó fél doboz cigim még megvan a kocsimban (ilyet csomagolásút már évek óta nem gyártanak:), és oda fogom adni egy dohányosnak hamarosan, talán még "működik".

 

Sok sikert mindenkinek!

Agacs Creative Commons License 2017.10.07 0 0 31903

Üdv! Holnap lesz két hete h nem gyújtok....tapasszal. Első héten, lraktam a legerosebb tapaszt, aztan ugrottam is a kovetkező fokozatra, nem hordtam hat hetig a 21mg-osat. Most meg ott tartok h elfelejtettem tapaszt venni továbbra....és nincs gyógyszertar cdak tőlem 30 km re. Szóval holnaptól megpróbálom önerőből. Vagy elfelezzem a mai adagot, akkor kibekkelem a hétvégét..?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!