Keresés

Részletes keresés

Csalitszeráf Creative Commons License 3 órája 0 0 238257

Jó pihenést kívánok, klassz lehet azért! :)

Előzmény: Nexie (238226)
ValamiV2 Creative Commons License 3 órája 0 1 238256

Asszem neked fölösleges magyarázni, mert nem tudod ezt felfogni.

 

Ruhástól ott feküdve bealudni (mert mikor is fürdenél le, ha este 6-tól már megy a gyerekek rendezése és őket vacsoráztatod, fürdeted), majd felriadni hajnalban, hogy jaj, ott fekszel ruhástól, esetleg nem is vacsoráztál semmit, és akkor onnan kijössz, és még nem pakoltál el a konyhában, meg nem fürödtél meg, de most aztán meg felébredtél, és majd hogyan alszol vissza, és 6-kor meg kelni kell. Közben két mondatot nem váltottál a férjeddel, és ezt is írta valaki így szó szerint, "azt veszed észre, hogy a házasságod már semmi másról nem szól, csak a gyerek logisztikai kérdésekről".

 

Persze amikor az én gyerekeim babák/picik voltak még nem volt okostelefonom, és max. a rádió maradt, és igen, hallgattam azt, amikor hajnalban szoptattam, hogy valahogy ébren maradjak, de hát attól nem lett jobb a felkelés, max. abban segített, hogy nehogy kiejtsem a gyereket a kezemből.

Előzmény: Bodza*** (238252)
Csalitszeráf Creative Commons License 3 órája 0 0 238255

Majd belerázódtok a kétgyerekes létbe. :) Szokni kell.

Előzmény: Will Sexpir (238217)


ValamiV2 Creative Commons License 3 órája 0 1 238254

Azt ott félreértetted. Náluk nem 9-10 évig tartott, hanem 9-10 évesen már egyáltalán nem kellett a lefekvésben semmilyen módon közreműködniük. A vele való alvásról korábban leszokott már. De neki még ez is sok volt, nem, hogy 10 évesen még kezét fogva kelljen ott üldögélni vele.

 

Minden ilyen egy óriási ugrás, nekem még az is, amikor a kicsi végre tök magától intézte a fürdés-fogmosás-felöltözés dolgot, óriási életminőség ugrás már csak az is. Azóta ki tudok menni futni este, vagy tudok én is normálisan vacsorázni.

Előzmény: Sevelese (238237)
Bodza*** Creative Commons License 3 órája -1 1 238253

azon csodálkoztam el, hogy ezeket az embereket semmi se érdekli? nincs egy műsor, zene, bármi, amit hallgatnának közben, csak unatkoznak?

Előzmény: ValamiV2 (238248)
Bodza*** Creative Commons License 3 órája 0 2 238252

én kifejezetten örülök néha, ha belealszom, mert ez azt jelenti, hogy magamtól alszom el, nem gyógyszerrel.

csak ilyenkor attól függően, h kelek-e, beállítok egy ébresztőt.

De olyna is van, hogy éjjel felriadok, de utána is mostanság aludtam tovább, de nem mindig.

Előzmény: Bodza*** (238249)
ValamiV2 Creative Commons License 3 órája 0 0 238251

Jól van, hagyjuk, leírja valaki, hogy milyen rohadt szar volt, meg hogy utálta, te meg megmagyarázod, hogy de, tök jó volt neki. :)))

Előzmény: Bodza*** (238249)
ValamiV2 Creative Commons License 3 órája 0 1 238250

Persze, meglátjátok. Persze az enyémek sokkal nagyobbak voltak akkor már, mármint a nagyok, ők nagyon klasszul elvoltak, nekem viszont nagyon nem jó emlék maradt. Nyilván nem tudtunk nagyon cserélni, mert a szoptatás miatt másra nem hagyható hosszabb távon a gyerek, így valahogy jobban szíven ütős volt, hogy én most be vagyok záródva. Itthon valahogy nem tűnt annyira fel.

 

Igen, nektek más az egész, de mi azért fizetős helyről is jöttünk már haza. :)

Előzmény: Will Sexpir (238238)
Bodza*** Creative Commons License 4 órája 0 1 238249

Én magam is ezt csinálom-sötét, néha podcast.     Nekem ez a leeresztés sokszor.

 

És ha belealszik, akkor mi van? Akkor olyan fáradt, h amúgy is aludnia kellene.

Előzmény: ValamiV2 (238248)
ValamiV2 Creative Commons License 4 órája 0 0 238248

Olyan vicces vagy ilyenkor. Hát te magad írod, hogy te mennyire ki vagy a munka után, mások meg vígan üldögéljenek a sötétben munka után gyerekaltatás címén az év 365 napján 10 éven át (/gyerek)? :)))) Meg lefekszel fél órára és reggelig alszol, de mások biztos nem alszanak be a gyerek mellett feküdve a sötétben. :))) Ilyen az, amikor kívülről ez olyan tök egyszerűnek tűnik.

 

Igen, én is szoktam WC pucolás közben podcastot hallgatni, de ettől még ugyan olyan szar WC-t pucolni.

Előzmény: Bodza*** (238242)
the gandhies Creative Commons License 4 órája 0 2 238247

Ez a matcha tea az új felfedezettem, lehet, hogy végre megtaláltam, amire vágytam, szeretem a kis "szertartásokat", pl. szeretném szeretni a kávét, hogy különböző finom kávékat tudjak magamnak csinálni, vagy a bort, hogy egy pohár klassz borral le tudjak ülni kicsit - de utálom mindkettőt. :DDD

A teát is utálom. :)

De ez a matcha tea eléggé bejön latteként, kicsit olyan pisztáciás vagy mandulás íze van, majd kitapasztalom, hogyan a legfinomabb. :) És végre lesz nekem is valami olyan, amivel így le tudok ülni kortyolgatni. :)

the gandhies Creative Commons License 4 órája 0 1 238246

Nektek azért jók ott a körülmények, igaz? Egy pici csecsemővel nem mindegy. Gondolom, a kicsi örökölt mindent a nagytól, ami a nyaraláshoz kell neki...

Jól összekovácsolódtok majd a kislánnyal, jó lesz. :) Felkelsz hajnalban, főzöl valami finomat a kislánynak meg az uncsitesónak... :) Lementek a partra, stb. :)

Előzmény: Will Sexpir (238238)
the gandhies Creative Commons License 4 órája 0 2 238245

"olyan 9-10 éves volt, amikor minden átmenet nélkül közölte egyik este, hogy ő mostantól egyedül fekszik le, felkísérni sem kell"

 

Akkor elérkezett ez az időszak is, teljesen magától.

Amúgy én azt a ritmust figyeltem meg magamnál, hogy úgy 10 év alatt égtem ki a gyerekneveléstől - utána viszont elkezdtek jönni az általam sikerélményként megélt dolgok, és újra belelkesedtem. Aztán 15 év körül volt újra egy mélypontszerű, a kamasz-depressziónál, de azon túljutva megint inkább lelkes vagyok - bár mostmár túl vagyok rajta, hamarosan a harmadikat illetően is lemegy rólam a jogi felelősség. :)

Alapjában véve mostmár az eredményeit élvezem.

Előzmény: ValamiV2 (238233)
Sevelese Creative Commons License 4 órája 0 1 238244

Ezek friss történetek, amit VV idéz, van, akik szerint ez így a normális :)

Előzmény: Bodza*** (238241)
the gandhies Creative Commons License 4 órája 0 1 238243

Én is így vagyok ezzel. :)

Előzmény: Bodza*** (238236)
Bodza*** Creative Commons License 4 órája 0 1 238242

van azért ezeknek a bejegyzéseknek vmi enyhe tehetetlenkedés jellege, sztem

Előzmény: Sevelese (238239)
Bodza*** Creative Commons License 4 órája 0 1 238241

persze ha ezek 30-40 éves történetek, akkor nem szóltam semmit.

 De már 20 éve is a kollégám a kis buta telefonnal hallgatott zenét munka közben.

Előzmény: Sevelese (238239)
Will Sexpir Creative Commons License 4 órája 0 1 238240

A próbaüzem gépházzaja ;)

Betanulás :)

Előzmény: ValamiV2 (238230)
Sevelese Creative Commons License 4 órája 0 1 238239

Miközben szenved? :)

 

Előzmény: Bodza*** (238236)
Will Sexpir Creative Commons License 4 órája 0 1 238238

Pontosan ez lesz, a nagyobb gyerek miatt megyünk ;)

A nyaraló azért nem olyan rossz, ami a körülményeket illeti.

Kb mint itthon, jó nem teljesen, de azért nem rossz.

A napfényt nekünk is mondták, hát majd ügyesek leszünk.

De lesz pl Halász Judit koncert, oda viszem a nagyot :)

Meg az ott nagyon jó sétálni, minden sík, kevesebb autó, stb.

És van este is, meg reggel is.

De nem kötelezelő, nem pénzes, ha nem jó, haza is jöhetünk bármikor

Előzmény: ValamiV2 (238229)
Sevelese Creative Commons License 4 órája 0 2 238237

Mi lehet a sokáig, ha a gyerek 9-10 éves koráig nem sokáig? :))

 

Előzmény: ValamiV2 (238233)
Bodza*** Creative Commons License 4 órája 0 1 238236

hát én azért el tudok képzelni rosszabbat, mint csendben, sötétben egy gyerek kezét fogva ellenni, közben meg műsort, zenét, akármit hallgatni.

 

Előzmény: Bodza*** (238235)
Bodza*** Creative Commons License 4 órája 0 1 238235

hát most nem azért, de ha unatkozik a  sötétében, addig miért nem hallgat valamit fülessel?

 

 

Előzmény: ValamiV2 (238233)
ValamiV2 Creative Commons License 4 órája 0 0 238234

Még két hetes sincsen, milyen napirendje legyen? :))))))

Előzmény: püffneki (238223)
ValamiV2 Creative Commons License 4 órája -1 0 238233

Vicces módon egy másik helyen amit néha olvasok is dumáltak, dumálnak a gyerekek altatásáról, és kiderült, hogy még 8-10 éves gyerekekkel is ott kell üldögélni amíg el nem alszanak, fogni a kezüket. És van olyan anyuka, aki egyszerre két gyerek kezét fogja kifacsarodva. Onnan másolok most be:

 

"Nekem az egész gyereknevelés legborzasztóbb része volt, amikor ott kellett dekkolni mellette a sötétben és várni, hogy végre elaludjon. Hála istennek, nálunk ez ennyire nem tartott sokáig, sőt olyan 9-10 éves volt, amikor minden átmenet nélkül közölte egyik este, hogy ő mostantól egyedül fekszik le, felkísérni sem kell. Azóta teljesen más minőségben telnek az esték.
Soha nem tudtunk a férjemmel együtt lenni, egy filmet megnézni, el volt cseszve az egész este. Ha lenne még egy gyerekem még annyira se mennék ebbe bele, ahogy csináltuk, pedig ezek szerint nem is voltunk fekete övesek."

 

"Ne is mondd. Minden kurva este ott feküdni a sötétben, csinálni nem tudsz semmit, aztán a végére te is bealszol. Fú de utáltam."

 

És az a vicc, hogy simán leírják, hogy nagyszülőnél alszik kézfogás meg melléfekvés nélkül! Milyen érdekes. :)

 

Szóval ja, erről ennyit. :)

Bodza*** Creative Commons License 4 órája 0 1 238232

(csak aztán eszembe jutott, hogy földes volt  a térdem) :)

Előzmény: Bodza*** (238231)
Bodza*** Creative Commons License 4 órája 0 1 238231

mostanság rendszeresen előferdül, hogy este ledőlök fél órácskára, de tényleg annyira és reggel ébredek fel. 

ValamiV2 Creative Commons License 4 órája 0 0 238230

Még két hete sincsen, hogy ketten vannak. :)))))

 

És ráadásul ketten vagytok a kettőre. :)

Előzmény: Will Sexpir (238225)
ValamiV2 Creative Commons License 4 órája -1 0 238229

Mármint 6 hetes kora előtt miért ne mehetnétek? A kórházból is hazajött. :)))

 

Én még úgy tanultam, hogy 1 éves kora előtt a csecsemőt nem lehet közvetlen napfénynek kitenni, tehát sok mindent csinálni vele úgy sem tudtok. Nekem az ilyen csecsemős nyaralásról az az emlékem, hogy én folyamatosan a házban vagyok, otthoninál rosszabb körülmények között,  amíg a többiek szórakoznak, eléggé nyomorúságos volt. :)) De én is a nagyobb gyerekek miatt mentem, hogy legalább nekik jó legyen.

Előzmény: Will Sexpir (238224)
Will Sexpir Creative Commons License 4 órája 0 1 238228

Jó nyaralást :)

 

Előzmény: Nexie (238226)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!