Keresés

Részletes keresés

Valerianus Creative Commons License 2009.02.12 0 0 1764
Egy kis BZ update, bár igazából semmi rendkívüli: 2008. október 22-én lett meg az alap. Azóta 4,4%-t ment fel az értéke. Ez évesítve kb. 13%.

A tőkém a tavaly tavaszi nyitás óta euróban nézve kb. 13-14%-kal csökkent. Forintra átszámítva viszont (az árfolyamromlás miatt) kb. 3%-kal nőtt.

A Delta portfolió hogy áll mostanában?
TommTomm Creative Commons License 2009.02.11 0 0 1763

Köszi a választ! De azért, hogy mennyire igazad van! Tuti csinálnak új céget.

Kicsit utánatúrtam a neten és  mit találtam!!!!!!!

 

Nemesdaróczi Dávid a betéteket eltüntető Dunaprofit Kft. ügyvezetője is volt.

Ahogy látszik ezt is megúszta.

 

http://monostoryattila.atw.hu/nyilat.html

 

 

 

Erre mit mondasz?!

 

Előzmény: Adótanácsadó_Lacika (1762)
Adótanácsadó_Lacika Creative Commons License 2009.02.11 0 0 1762
Bocs , de dolgoznom is kellet picit. Amint a "mellékelt ábra" mutatja, lehet ilyet csinálni MO-on. Sőt az üzletkötők gyöngye ezt úgy fogja előadni mintha csak a cég neve változna. Közben meg teljesen új cég. Ala Frankenstein.
Előzmény: TommTomm (1761)
TommTomm Creative Commons License 2009.02.06 0 0 1761

Egyet mondj meg nekem, mint szakértő. Hogy működhet tovább illegalitásban egy fióktelep itthon? Normális esetben az APEH és a cégbíróság az ilyenre úgy ugrik, mint maci a mézesbödönre. Főleg, ha felszámolás alatt lévő cégről van szó! És nem két napot húztak ki eddig, hanem hónapokat!!!

Vagy lehet, hogy nem tudnak a BZ magyarországi illegális továbbműködéséről?

Egyáltalán meg lehet ilyet úszni komoly következmény nélkül?

Adótanácsadó_Lacika Creative Commons License 2009.02.06 0 0 1760
Itt egyébként "csak" 15.000 Ft volt a képzés egy kis szendviccsel. Ja! Viszont nem adtak róla számlát de még egy átvételi elismervényt sem. Kérdezz meg bátran egy üzletkötőt kapott-e számlát. Ugyanis akkor bevétele keletkezett volna a fióktelepnek ami további bonyodalommal járt volna! Így is ki tudja hány 10.000 EUR-ba került nekik a könyvvizsgálat és a cég magyarországi könyvelése. Valaki megint nagyot akasztott.
22259257-2-42. ez a cég adószáma talán még ÁFÁT is kellet volna neki fizetni ugyanis a fióktelep önálló gazdálkodóként működik MO.-on.
Adótanácsadó_Lacika Creative Commons License 2009.02.06 0 0 1759
Nem és nem is dolgozott ott soha csak részt vett a beetető beszélgetések egyikén. Félreértetted a hozzászólásomat. Az " utána lett...." rész azt jelenti hogy egy ideig a képzéseken nem tettek különbséget senki között. Majd rájöttek, hogyan lehet "büntetni". Ekkor találták ki az üzletszerző és a tanácsadó minősítést. Az üzletszerző nem köt annyi befektetési "boltot" mint a tanácsadó. Ha büntetni akarták a tanácsadót akkor üzletszerzőnek minősítették vissza.
Előzmény: TommTomm (1758)
TommTomm Creative Commons License 2009.02.05 0 0 1758

Ez jellemző. De a Brókernet, ami Magyarország állítólagos legnagyobb "pénzügyi tanácsadója", ott csak 1 nap a képzés és ötvenezer forintba kerül. Úgytünik ezt mindenki így csinálja.

 

Az ismerősöd ott dolgozik még?

Előzmény: Adótanácsadó_Lacika (1757)
Adótanácsadó_Lacika Creative Commons License 2009.02.05 0 0 1757
A kezdő "elbeszélgetés" ingyenes utána van a "tanfolyam". Két nap teljes ellátással persze ameddig a szem ellát. Utána vizsga és már írják is névjegyedre, hogy pénzügyi befektetési tanácsadó. Na! Ilyen pénzügyi tanácsadókkal keresték meg a kollégámat az Ő ügyfelei mondván valami nem jó a könyvelésükben mert túl sok a tagi kölcsön a cégben és IME ITT VAN A MESSIÁS aki majd hozza a megoldást. Persze amikor az adózási kérdésekről került sor fogalmuk sincs mit mondjanak. Tiszteletem a kivételnek aki a tanfolyam után kicsit utánanézett a többi jogszabálynak. Mit is várhatnánk egy kiképzett porszívóügynöktől akit arra képeztek ki, hogy a 3 féle porszívóból egyiket el kell hogy adja és minden hónapban többet. Aki nagyon kötözködős, kérdezősködős vagyis problémás leendő ügyfél volt azt inkább otthagyták úgyis találtak elég balekot aki nem nagyon kérdezett semmit.
Adótanácsadó_Lacika Creative Commons License 2009.02.05 0 0 1756
Kollégám volt még annó a legelején egy beetető tájékoztatón amikor még nem volt különbség tanácsadó és tanácsadó között. Utána lett üzletszerző + tanácsadó. Aki nem tud elég kötést hozni adott hónapban azt visszaminősítik
Előzmény: TommTomm (1755)
TommTomm Creative Commons License 2009.02.05 0 0 1755
Te is ott voltál a tájékoztatón? Ügyfél vagy/voltál, hogy ennyire képben vagy?
Előzmény: Adótanácsadó_Lacika (1754)
Adótanácsadó_Lacika Creative Commons License 2009.02.05 0 0 1754
JAJAJA! Főleg hogy a 2007. évi "év ügynöke" bocs . "Pénzügyi tanácsadója" címet is kiosztották. Üveg pezsgő Bécsben. hihihi. A céggel minden rendben ne aggódjatok. Átkerülünk a svájci céghez... JAJAJA! Én meg hülye vagyok. Szerintem aki teheti nézze meg va-e még egyáltalán pénze. Ilyen veboldalt mint amilyet a Nemesdaróczi "úr" mutogat svájci bank címszó alatt a haverom kb. flé óra alatt szerkeszt úgy hogy még működik id csak a befektetett összeget kell hogy tudja, mert akkor lesz "valósághű" az egész..
Előzmény: TommTomm (1753)
Adótanácsadó_Lacika Creative Commons License 2009.02.05 0 0 1752
Emellett még van ilyen is.... hehehehe
0240 '08 Erdészeti szolgáltatás
5920 '08 Hangfelvétel készítése, kiadása
6621 '08 Kockázatértékelés, kárszakértés
7410 '08 Divat-, formatervezés
7740 '08 Immateriális javak kölcsönzése
8291 '08 Követelésbehajtás
8532 '08 Szakmai középfokú oktatás
8551 '08 Sport, szabadidős képzés
8552 '08 Kulturális képzés
Remélem nem ezekkel az utóbbiakkal próbálják lefedni az a 2 napos bohóckodást amit ők oktatásnak neveznek és egyből "pénzügyi tanácsadóvá" léptetik elő az érettségivel rendelkező hiszékenyeket.
Adótanácsadó_Lacika Creative Commons License 2009.02.05 0 0 1751
A cég tevékenysége :
6619 '08 Egyéb pénzügyi kiegészítő tevékenység Ez a főtevékenység.
6612 '08 Értékpapír-, árutőzsdei ügynöki tevékenység
6622 '08 Biztosítási ügynöki, brókeri tevékenység
6630 '08 Alapkezelés

Szerintem ez elég 1értelmű...
JA! És szerintem az APEH a Nyomozókkal karöltve bűncselekmény gyanújával megkeresi a székhelyén a vállalkozást sok érdekes dolog derülhet ki a MO.-i tevékenységükről is. A befektetők védelmét nem is említem mert ilyenkor mint a BZ szolgáltatásait igénybevevő ügyfeleknek számítanak. Ezek az információk pedig gyorsan kideríthetők a BZ és az ügynökök közti elszámolásokból.
TommTomm Creative Commons License 2009.02.03 0 0 1750

Itt nem erről van szó szerintem.  Mivel nem lehet bizonyítani vagy nehezen, hogy befektetési szolgáltatást nyújtottak-e.

 

Viszont!

 

Az, hogy magát a fióktelepet üzemeltették, és az osztrák csődbiztos előtt a fióktelep létezését eltitkolták az igazán komoly bűncselekmény. Ezt büntetik igazán komolyan, nem? Márpedig a BZ Bécs 2008 ősze óta felszámolás alatt volt és, ha a hír igaz, akkor az osztrák felszámolóbiztos még csak nem is tudott a magyarországi fióktelep létezéséről. Van valami olyasmi, hogy a törvények nem ismerete nem mentesít a büntetés alól, nem?

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.03 0 0 1749
Btk. 298/E. § Aki befektetési szolgáltatási vagy kiegészítő befektetési szolgáltatási tevékenységet törvényben előírt engedély nélkül végez, bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Előzmény: TommTomm (1748)
TommTomm Creative Commons License 2009.02.03 0 0 1748
Pont ez a legdurvább, hogy felszámoltás alatt állnak és működnek még, mivel állítólag eltitkolták Ausztriában a fióktelep létezését. Csak a telefont nem veszik fel, ha ismeretlen a szám. Állítólag még a cégtábla is kint van. Persze csak Magyarországon lehet ilyet megcsinálni...  Ez nem büntethető? Miért kérdezted?
Adótanácsadó_Lacika Creative Commons License 2009.02.03 0 0 1747
Sziasztok. Tud arról valaki, hogy a magyarországi BZ megszűnt mivel az osztrák BZ fióktelepe volt ami szintén megszűnt és így már nem adható neki PSZÁF engedély. Minek is??
TommTomm Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1746

Van ennél rosszabb is.

Néztem a honlapjukat és van pofájuk 2009 jan. 1-től megadni 3,7% hozamot a konzervatív stratégiánál! Nincs a világon olyan konzervatív befektetés (lekötés vagy állampapír vagy bármi) , ami kevesebb, mint egy hónap alatt közel 4%-ot termel. Aki ezt elhiszi, az meg is érdemli....

http://www.beraterzentrum.com/htm/388/de/Wochenkommentar.htm?Article=16668&ArticleReturn=387

Előzmény: CSILI-CSALAMÁDÉ (1745)
CSILI-CSALAMÁDÉ Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1745

Szerintem kevered a dolgokat nagyon. A BZ-t nem lehet elérni, a CC-nél mindig felveszik a telefont és nagyon szolgálat készek.

 

Viszont a BZ most már hivatalosan is kivonult Magyarországról a honlapjuk szerint.

 

"The customer care centre for our clients from Hungary is situated in Zurich."

http://www.beraterzentrum.com/htm/521/hu_HU/Fioktelepek.htm

 

 
Előzmény: Csaknorbee (1740)
Falsh Dance Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1744
 

Ez a minusz 25% körüli teljesítés nem vészes a 2008as éve tekintetében.

 

Nekem 5 féle befektetésem van. A legrosszabb ezek közül egy részvénycsomag, ami -70%-on áll. Szóval, ha fájó is, de nincs mit tenni. A legtöbb okos azt mondja, hogy a piac előre áraz be és egy tartós emelkedés 3-9 hónapon belül kell bekövetkezzen, amit valljuk be szinte lehetetlen elcsípni. Ezért én nem ugrálok és kivárok.

Rádióban hallottam, hogy 1973-ban az olajválság előtt, ha befektette valaki, akkor kb. 13év uán volt ismét a pénzénél, de mivel a gazdasági ciklusok jelentősen felgyorsultak, ezért vélhetőleg 3-5 évbe fog telni, amire a 2008as évelei árszintek visszajönnek.

Valerianus Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1743
Benéztem a (még mindig a BZ által kezelt) Swissquote számlámra. A Total Perf. rovatban nekem a tavalyi eredmény is ott van, nem csak az ezévi.

A BZ alap teljesítménye jelenleg +4.2%-on áll. Ezzel kapcsolatban egy dolgot korrigálnom kell. Ez nem évesített hozam, mint korábban gondoltam, hanem az alap indulásától számított hozam. Unit cost = 10.00 vagyis ennyiért "vettem" meg (az induláskor), Last = 10.42 vagyis ennyin áll most. Így jön ki a 4.2%. Évesítés után ennél 2-3x nagyobb százalék jönne ki, és így már nem rosszabb ez az eredmény, mint a bankbetéteké, sőt!
BlackMage Creative Commons License 2009.01.24 0 0 1742
A DELTA ahogy Te is irod aktivabban adja veszi a reszvenyeket, ebben a verzivataros idoszakban. Ez az en szamlamon is meglatszik szeptember ota, amikor attertem, ahogy mar korabban irtam:

Eleg nagy stop loss ertekkel dolgoznak, az latszik (meg Te is irod, hogy -20%). Folyamatosan adjak veszik a reszvenyeket, emiatt egyreszrol a koltsegek, masreszrol meg a reszveny ara esik, ezert is zuhan a megtakaritas erteke.

A Delta pluszt produkalt (elvileg), de az egesz evet nezve! Gondolom Te is, ahogy en is tavaly ev kozben tertel at a BZ-tol a DELTA-hoz, azon idoszakban amikor a DELTA "vagyonkezelese" is folyamatosan nagy vesztesegben van. Vagyis amit osszeszedett az elso fel evben, azt elviltte a masodik felev. Mivel mi csak a masodik felevben tertunk at, igy mi a folyamatos veszteseget erzekeljuk.

Ezen aktiv vagyonkezelesnek nevezett csodara mi vallalkoztunk, a rizoko benne volt, hogy nagy kilengesek lesznek benne. A BZ, vagy DELTA "jatszik" a penzunkkel, neki nagy vesztesege nincs vele, inkabb csak a nyeresege csokken, minvel a vagyonkezeles veszteseges mar egy ideje, de a portfolio menedzselesert a penzt ugyan ugy felveszik, csak az extra profittol esnek most el.

Az SQ bank ha jol tudom evente a "Total Perf" erteket ujraszamolja, vagyis 0-zza minden evben. Ezert latod Te is (nekem is igy van), hogy eltunt a szamladon a "Total Perf" ertek alatt a nagy negativ osszeg es csak az van, amit januar elso hetetol kezdve szedett ossze. Ez normalis szerintem, ezzel sokat nem kell foglalkozni. A szamladon nem tunt el penz, csak a megjelenitese valtozott.
Kaptal amugy egy par oldalas riportot, abbol latszik is mindez, ha jobban megnezed.

Jovot josolni lehetetlen. Az is lehet, hogy szepen folytatjak ezt a hazardjatekot (vagy bejon vagy nem egyes reszvenyvasarlas /a tobbsegenel az utobbi idoben nem jott be/) es a szamlankon a penz folyamatosan csokken, mint eddig is (nekem mar lassan masfel eve csak csokken), vagy elobb utobb a piac elindul felfele es 3 - 4 ev alatt mondjuk ott leszunk, mint masfel evvel ezelott voltunk. :)

Mindenesetre en csalodtam ebben a svajci "vagyonkezeles"-nek nevezett csodaban eddig, igaz ez meg csak masfel ev tavlataban tudom kijelenteni, majd par ev mulva tobb tapasztlatom lesz. Eddig az Aegon Moneymaxx-om a nyero honapok ota a svajci "vagyonkezelessel" szemben.

Kivenni az alap 5e EURO maradekat en nem tervezem, mostmar varok vele es nezem, hogy mit alkotnak, bar mar mosolygok csak rajta.
Inkabb mas befektetesek fele fordultam az elmult idoszakban.
Előzmény: Csaknorbee (1740)
KCsillag Creative Commons License 2009.01.23 0 0 1741
Írtam az előbb egy hosszú választ erre, de eltűnt.
Gondolkodom még, hogy válaszra méltassam egyáltalán.

Előzmény: Csaknorbee (1740)
Csaknorbee Creative Commons License 2009.01.23 0 0 1740

Sziasztok!

Régóta olvasom és figyelem a fórumot, én is volt BZ-s ügyfél vagyok és én is átszerződtem a Deltához. Az eredeti befizetésem több mint a felét már elvesztettem, pár hónap alatt a Delta több veszteséget okozott, mint előtte a BZ.

Amikor kiderült, hogy zűrök vannak a BZnél, a régi tanácsadóm azt mondta, hogy a Deltanal van a szakértelem. Példaként hozta, hogy milyen hülyeséget csinált a BZ, hogy aranyba fektette a pénzt. Mikor a Delta átvette a számlát, az első dolga volt, hogy nem kevés járulékos költséggel eladja az aranyat, majd később sokkal drágábban újra vettek belőle, majd ismét drága pénzen eladták. Folyamatosan adják veszik a részvényeket, adási-vételi költségekkel, de megvárják, még legalább -20°%ot esik és jó nagyot buknak rajta. A havi beszámolóban ezzel szemben arról zengett a CC Cross Capital küldve a Delta jelentéseket, hogy a világgazdasági válság ellenére a Delta pluszt produkál, csak az én egyenlegem csökkent egyre. Nem vagyok gazdasági ember, de nekem ez ellentmondásnak tűnik.

Tanácsadómat megkeresve azt a választ kaptam, hogy nekem túl kevés a befektetett pénzem a mintaportfolihoz képest és általában mindenkinek plusszban van a hozama. Olvasva a fórumot, nekem ugy tűnik, nem csak én vagyok ilyen helyzetben, biztosan tudom másról is, hogy több, mint 50%minuszban van az eredetihez képest. A másik gondom, hogy a befektetett pénzösszeg és a bank által jelzett veszteség összege lényegesen lecsökkent, és csak töredéke még annak is, amivel a Delta átvette. Hívtam többször a tanácsadóm (amikor saját számról, nem vette fel, amikor teljesen idegen számról, egyből felvette, igy utól tudtam érni), és azt a választ kaptam, hogy ők sem értik, pénz nem tűnhet el a számláról, majd utánajárnak, azóta is hívnak. Amikor személyes megbeszélést kértem, azonnal felvilágosítást kaptam, miképpen szűntethetem meg a számlát és utaltathatom haza a megmaradt pénzt, de csak jövő héten tudunk találkozni, mert keveset vannak az irodában, befektetésekkel már nem foglalkoznak!!!!!

Most itt vagyok, tanácstalanul. Ha most szállok ki, akkor tuti buktam több, mint a felét, de mi a garancia, ha benthagyom javul a helyzet.

Nagyon kiváncsi lennék a véleményetekre. Nektek ez nem tűnik hűtlen kezelésnek és az ügyfél megtévesztésének?  

BlackMage Creative Commons License 2009.01.21 0 0 1739
year-2008
Előzmény: BlackMage (1738)
BlackMage Creative Commons License 2009.01.21 0 0 1738
Az abram lemaradt az elobb.
Előzmény: BlackMage (1737)
BlackMage Creative Commons License 2009.01.21 0 0 1737
2008-ban a tavalyihoz kepest mar tobb volt az euro es a svajci frank aranya es meg kevesebb keszpenz.
Előzmény: BlackMage (1039)
Falsh Dance Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1736
És mi a helyzet a BZvel? Léteznek még vagy sem? A PSZÁFnál érdeklődtem, ott azt mondták, hogy semmire nincs már engedélyük.
Valerianus Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1735
A Delta részvényeket (részvényalapokat) vett, emiatt csökkent pl. BlackMage egyenlege. Szóval nem annyira egyértelmű a dolog. Egyelőre még nincs itt a fellendülés.
Én is várok még pár hónapot, és aztán újraértékelem.
Előzmény: Falsh Dance (1734)
Falsh Dance Creative Commons License 2009.01.09 0 0 1734

De minek fizessek valamiért akkor, ha nem is csinálnak semmit a pénzemmel???

 

Vállaltam annak idején a befektetéssel járó kockázatot. Szerintem mostanság célszerű lenne valamilyen részvényeket venni, nem? Így sosem lesz több!

Vagy rosszul gondolok valamit?

Előzmény: BlackMage (1733)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!