Keresés

Részletes keresés

autó Creative Commons License 2014.12.15 0 0 28199

Ok és köszi, most éppen karbantartás van, de visszamegyek a miofanra.

Előzmény: Vgyuri (28198)
Vgyuri Creative Commons License 2014.12.15 0 0 28198
Látogass el a már néhányszor belinkelt Miofan oldalra. Ott megtalalálod, hogy lehet a benne levő ma már használhatatlan navigációs rendszer helyett viszonylag naprakész térképeket és programokat tenni. A többi üveggyöngy (képnézegető, zenelejátszó) most is használható.
Előzmény: autó (28197)
autó Creative Commons License 2014.12.15 0 0 28197

Szerintetek egy MIO C310-es készülék még használható valamire. Nagyon régen ajándékba kaptam, de már akkor is mobilon IGO-ztam.  Most karácsony előtti pakolás közben találtam, dobozában. Múzeum?

Vgyuri Creative Commons License 2014.12.14 0 0 28196
Emilban keresett egy boltos, akinek vannak C520 tartói és egyéb cuccai. Írj neki belapan kukac pr pont hu címre.
Előzmény: maganaju (28192)
Vgyuri Creative Commons License 2014.12.14 0 0 28195
Ez inkább oyan

http://www.ebay.com/itm/Original-Mio-C320-C320B-C520-T-Navman-iCN-550-630-635-650-GPS-Car-Mount-holder-/400801417119?pt=UK_CE_GPS_Accessories_Software_ET&hash=item5d51a0479f
Előzmény: Vgyuri (28194)
Vgyuri Creative Commons License 2014.12.14 0 0 28194
EBayen lehet kapni. Pl.

http://www.ebay.com/itm/G1-Car-Vent-Mount-Holder-For-Mio-C320-C510E-C520t-C710-C720-P340-136-168-268-269-/171493210567?pt=UK_CE_GPS_Accessories_Software_ET&hash=item27edcab9c7

Több is van, de vigyázz, hogy tényleg az igazi Mio Cx20 karmos megfogó legyen, és nem univárzális pofás befogó, mert abból ki tud ugrani.
Előzmény: Vgyuri (28193)
Vgyuri Creative Commons License 2014.12.14 0 0 28193
Nehéz ügy, mert ráadásul ez alaptartozék volt, külön nem nagyon árulták. Talán nagyon régi, nagy tartozékot is árusító boltokban volt és elfeküdt. Pl. a Speedshopot ajánlom, úgy hogy személyesen bemégy és próbálgattok, lehet, hogy más típusé is jó.

Végső esetben barkácsolni is lehet, egy mostani univerzális rugós tartót kiegészítessz a tönkrement tartóról levett karmos résszel. Én ezt már három váltásnál megcsináltam.
Előzmény: maganaju (28192)
maganaju Creative Commons License 2014.12.13 0 0 28192

Üdv Mindenkinek!

Mio c520-hoz keresek autós tartót, és töltőt, sajnos a kb. 5 év alatt mind a kettő megfáradt.

A neten nem nagyon találtam.

Minden ötletet, és segítséget előre is köszönök!

 

zársebesség Creative Commons License 2014.11.16 0 0 28191

Köszönöm. Találtam, és be is rakták. Szuper. ;)

 

Előzmény: Vgyuri (28190)
Vgyuri Creative Commons License 2014.11.16 0 0 28190
Www.gpsbolt.hu címen nézd, ez egy nagyon nagy bolt. Minden lehet. Ha egy kicsit tovább mégya Thököly út felé, és befordulsz a Bosnyák utcába, van egy kisebb bolt, de nagyon régi motorosok. Ott is lehetséges.

A pnaknak általában nem csinálnak külön akkut, telefonakkukat használnak. Ha tudnád a típusát, az eBayen biztos találnál. De a beszerelés zűrös, nagyon ügyes kezű műszerész kell hozzá, mert ezek a kütyük nem javításra készülve vannak összerakva, ha valamit megmozdít, nem biztos, hogy visszamegy. (Ld. Murphy tórvénye a gilisztakonzervről :-)
Előzmény: 95xf (28188)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.16 0 0 28189

Kérlek, vmi elérhetőséget tudsz adni a bolthoz? Vidéken lakom, C720 akkuja után nyomozok.

95xf Creative Commons License 2014.11.15 0 0 28188

Erzsébet Királynén Zuglóban a Fűrész utcánál van 1 gps bolt lehet van még akkuja hozzá.

Előzmény: zársebesség (28187)
zársebesség Creative Commons License 2014.11.13 0 0 28187

Nem tudjátok, hogy C520- ban hol és mennyiért cserélnek akut?

Vgyuri Creative Commons License 2014.11.03 0 0 28186
Ez nyilván nem a MioMap3 program, hanem egy belbuherált iGO 8.3. Aki azt a buherálást csinálta, ahhoz fordulj, ő tudja, mit hova tett. Tudtommal az iGO-ban a programnak, térkepeknek, egyebeknek egy könyvtárban kell lenni, akár kivül, akár belúl van.
Előzmény: stumfi (28185)
stumfi Creative Commons License 2014.11.03 0 0 28185

Segítségre lenne szükségem!
Problémám..frissíteni szeretném a térképeket a készülékemen(szoftver 8.3.xxxx.x.x.x.x szóval azt nem szeretném) Mio C520 .. de a belső memóriám csak 1gb.. ha sd kártyát rakok bele kell mik a teendők hogy onnan olvassa be a térképeket ?
Köszönöm segítségeteket

Vgyuri Creative Commons License 2014.10.17 0 0 28184

 

A Mitac soha nem mondta, hogy örök élet meg 1 napig lesz friss térkép hozzá mert megvetted a készülékét.

 

Miért. A Milka csokoládégyára kötelezettséget vállalt, hogy a csokijától nem kapsz halálos ételmérgezést? Vannak jogos szakmai elvárások, tehát egy navigációs eszköznek tudni kell korrekten navigálni. Egy négyéves térkép, amiről hiányzik a magyar autópálya hálózat fele, az összes újabb Duna híd, az nem alkalmas korrekt navigációra. Amelyiknek hiába adod meg a 2-3 éve átadott/átnevezett utcát, az nem alkalmas navigációra.

 

A Mitac a forgalomba hozáskor megmondta, hogy hova kell menni a térképfrissítésért és mennyit kell fizetni. Tehát ígért térképfrissítést egy elvárható időtartamra, nem mondta, hogy 2 év múlva megszűnik.

 

A navigációs rendszereket nem olyanok számára csinálják, akik ötösre szigorlatoztak közlekedésföldrajzból. És abban is biztos nem tanították a debreceni Tisza István utcát.

 

Az a Garmin, igaz az ár kissé másabb...

 

Senki sem mondta, hogy a Mitacnak ingyen kell örök életű térképet biztosítani. De semmit nem ajánlani és még be is perelni azt, aki a Mitacon kívüli úton kívánja a korrekt térképet biztosítani, ahelyett hogy levélnehezéknek vagy diótörőnek használná a Garminnál nem sokkal olcsóbb kütyüt, az nonszensz.

 

 

Előzmény: 95xf (28183)
95xf Creative Commons License 2014.10.16 0 0 28183

Ja kérlek ez a munkám...meg az iskolában is tanultam és szerencsére tudom ha bp-ről el kell menni párizsba ne hatvan felé menjek :)

 

Igen van joga ezt próbálom -próbáljuk megértetni veled. A Mitac soha nem mondta, hogy örök élet meg 1 napig lesz friss térkép hozzá mert megvetted a készülékét. Az a Garmin, igaz az ár kissé másabb...

Előzmény: Vgyuri (28182)
Vgyuri Creative Commons License 2014.10.16 0 0 28182
"Fogd már fel nincs teljes értékű navigáció"

Nem napra/percre készet mondtam, hanem a rendelkezésre álló legfrisebbet mondtam. A Mitac x20 készülékekhez nincs a Mitac jóvoltából 4 évnél fiatalabb térkép:-(

Jó neked, hogy te fejből ismered Európa minden útját és tudod, hova nem megyünk. Az eladott többezer készülék felhasználójának többsége olyan földhözragadt, hogy abban kéri a gép sebességét, hogy MERRE MENJEN. Ahhoz pedig a lehetséges legfrisebb térkép kell. Ezek a térképek pedig léteznek. Csak nem a Mitac palimadarai számára.

De emlékeztetlek: a vita abból indult ki, hogy a Mitacnak van-e joga korlátozni a részéről el nem látott hardverének utófelhasználását, más szoftver eszközeinek igénybevételét.
Előzmény: 95xf (28181)
95xf Creative Commons License 2014.10.16 0 0 28181

Képzeld tudja az enyém az A35-öt olaszban...bezzeg a céges "onlány gép" tomtom az nem. De nem is erről volt szó.

 

Az ha 3 hónap után szétmegy a cipőd az azt jelenti, hogy nem teljesítette a vállalt "szerződést" azaz a 6/12 (munka/sima) hónap garanciát.

 

Fogd már fel nincs teljes értékű navigáció!!! Bazz a német (papír) térképem 2013as és már tavaly mentem olyan úton ami szerinte nem létezik egyenlőre, miközben valamiért korábban átadták.

 

Tartós használati tárgy az autó is mégis akár még 10 évesen is kötelezettségeid vannak vele és nem mókolhatod kedved szerint és ennyi.

 

Kösz a jókívánságot. Képzeld volt 1 térképfájlom ami nem ismerte az A7 autópályát Montéliemar-Orange között én mégis tudtam merre és hová tartok nem ugrottam kútba emiatt...sőt az se zavar ha a céges Svájcnak tervez nem a Brennernek, attól még tudom, hogy mi nem megyünk svájci tranzittal. Igaz ehez használom az eszemet is.

Előzmény: Vgyuri (28180)
Vgyuri Creative Commons License 2014.10.16 0 0 28180
Tehát ha neked kilyukad.a cipőd 3 hónap hordás után, nincs semmi gond, mert lehet benne járni, csak ne essen az eső:-)

Egy navigaciós rendszer akkor TELJES ÉRTÉKŰ, ha a térképe a legutolsó elérhető állapotot tükrözi. Ezt kell biztosítani (nem ingyen) az elvárható ideig, ami egy elektronikai eszköznél a hardver erkölcsi kopásátol függ, jellemzően 5-6 év. Ebből a Mitac 2-3 évet biztosított. Ennek marketing "értéke' a Mitac dolga. De nehogy még joga legyen a vackának az "utóhasznosítát" is korátozni.

Amúgy jó hasznalatot a masináidhoz, ha neked jó, hogy nincs rajta a híd a szentedrei szigeten, meg a Rákóczi híd, meg az M6, meg az M35 és emiatt a program 50-100 kmes többlettel tervez, vagy ha te fejből a gép által nem ismert útra mégy, akkor állandóan vissza akar küldeni. És nem ismer többszáz új vagy átnevezett utcát, teret.
Előzmény: 95xf (28179)
95xf Creative Commons License 2014.10.15 0 0 28179

Gyuri két dolgot említenék úgy, hogy szerintem mindkettőtöknek van igazsága mégsincs igaza egyikőtöknek sem teljesen.

 

Első: a Mio C sorozatú készülékek ha külső hatás nem érte, akkor a mai napig működnek (nálam pl 2db kb 8-9 éve) azaz a gyártó bőven túlteljesítette a vállalását ami az volt, hogy a garanciális időszakig működni fog. Onnan már minden nap ajándék, mint minden "tartós" terméknél.

 

Második: Miért lenne alanyi jogod naprakész térképhez?? Vajon miért gondolja mindenki, hogy alanyi jog a közlekedés teljesen hülyeként? Nekem van olyan térképem ami 89es BP és az van a kiskocsiban otthon betéve, mert nekem ha kell néha akkor elég az is...

 

Ezek a jogom van hozzáállással az a fő gond, hogy a jogok mellé társulnak kötelezettségek is amit sokan elfelejtenek.

 

Legjobb példám erre bringás: ugye mindenhol hangoztatták hogy kreszváltozás meg milyen jó miközben ezen a téren nem is változott a kresz! és ugye azt reklámozták, hogy a bringás bemehet az egyirányú utcába szemből*, csak az maradt ki, hogy ha ezt tábla engedi!!

 

*ezt ráadásul annyira tolják, hogy szegény járműnek már ha 10m-t kell kerülnie akkor is bemehet egy olyan utcába ahol el se fér szembe...de ugye az, hogy ha majd baj lesz ki a hibás azt sehol se találni.

Előzmény: Vgyuri (28174)
95xf Creative Commons License 2014.10.15 0 0 28178

Sziasztok!

 

Valaki tudja mi a helyzet a miofannal? Minden nap nézem, de csak hamarosan van :(

zumi1974 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 28177

szia!

sajnos nem latom az email cimedet!

 

Előzmény: hoppecke (28175)
zársebesség Creative Commons License 2014.09.28 0 0 28176

Hogyan? Nem publikus.

Előzmény: hoppecke (28175)
hoppecke Creative Commons License 2014.09.28 0 0 28175

Igen tudok. Keress meg priviben.

Előzmény: zumi1974 (28165)
Vgyuri Creative Commons License 2014.09.27 0 0 28174
A naprakész térképre minden felhasznának joga van. Azt nem tithatja meg jogilag a forgalmazó, főleg ha ő nem biztosítja.

Ezért nem próbalta meg a Mitac beperelni a Stopword-szerű megoldások kitalálóit. Akik viszont gondosan vigyáznak, hogy jogvédelem alá eső anyagot (programot, térképet ne tegyenek letölthetővé a portáljukon.)
Előzmény: Vgyuri (28173)
Vgyuri Creative Commons License 2014.09.27 0 0 28173
1. Jogos, nem kerestem utána, így emlékeztem. De a vevőszokgálati eljárás az LCP-é volt ld. Mio-klub szervezése. 2. Et te mondhatod, de a keresedelmi jog nem így működik. A szerződő fél az, akinek fizetsz. Az továbbháríthatja a következő lépcsőre, de ha az nem fogadja el, a bíróság dönt. 3. Vannak értelemszerű dolgok. Egy autó adásvételi szerződésében sincs benne, gogy menni fog. 4. Ez a különbség a PDA és a PNA között. Az előbbi egy univerzális számítógép, amibe a sziftvert külön veszed, a PNA pedig a beerakott szoftver nélkül nem működik. Az újaknál a "Navi mappa beállítás" funkciós szoftver nélküli cuccok ezt kikerülik, de ott a megnevezésbe-n benne van, hogy szoftver nélkül. A Mio-knál ez még nem így volt. Annak a benne adott szoftverrel kell menni. 5. A tartós használati cikkekre van egy a szakmai szabályok által megkívánt élettartam. Ez nyilván a gyártó szerint minél rövidebb, a vevő szerint minél hosszabb. Vitás eserekben a bíróság dönt. A bírósági gyakorlat szerint a hardver erkölcsi kopásának lejártáig a szoftver rendeltetésszerű működőképességét nem lehet korlátozni. Vagyis jogiag nem lehet megtiltani, hogy ha a gyártó nem ad naprakész szoftvert, akkor a vevő onnan szerezzen, ahonnan tud. A MIO próbálkozhat, de egyetlen bíróság sem fog neki igazat adni. Amikor a vevő aláirta a szerződést, ebben a vonatkozásban jogellenes kötelezettséget vállalt. Mivel a szakmai szokások biztosítják az ingyenes vagy fizetős térképkövetést, az ettől való eltérést a szerződésbe kellett volna beleírni, de egy bíróság még ígysem fogadná el. Amikor a gyártó-forgamazó által beepített használhatóság megszünik, az ezzel kapcsolatos jogok is megszünik.
Előzmény: Schaf (28172)
Schaf Creative Commons License 2014.09.27 0 0 28172

Na akkor, hogy legyen mit átgondolnod, legyen minek utána olvasni..  :D :D


1. A hazai legnagyobb forgalmazó az LCP volt (nem LHP)
2. A szerződés a Mitac és a vevő, valamint az NNG és a vevő között jött létre, az LCP-vel semmiféle licenc szerződést nem kötöttél, az ügyletben ő, mint forgalmazó szerepelt csak.
3. A szerződésben AZT SEM VÁLLALTÁK, HOGY MŰKÖDNI FOG A CUCC, te viszont ELFOGADTADhogy így is megveszed. (Akkor reklamálhattál volna, ha nem tetszik a szerződés és visszavihetted volna...  te dolgod, hogy belementél ilyen szerződésbe)
4. A szoftver és a hozzá tartozó térkép eleve két külön dolog. Tetszik nem tetszik, a készüléked A MAIN NAPIG MŰKÖDŐKÉPES, más kérdés, hogy a térképek újabb részletekkel nem bővültek, azonban a rajta lévő utak kb 90%-ka ma is épp ott van ahol akkor. :D :D
5. Az eszköz felhasználását NEM AKADÁLYOZZA a régi térkép.

 

 

 

Ami pedig a legfontosabb:  A GARANCIA NEM TERJED KI A SZOFTVERTERMÉK ÁLTAL TARTALMAZOTT TÉRKÉPEKRE!

 

 

...ez van.. elfogadtad... teccett volna akkor reklamálni...   senki nem tette...   Most meg utólag hőzöngve jogalapot kreálni az elcseszett licencedhez? Nem érzed, hogy kicsit necces ez a védekezés és álláspont? :D :D

 

Előzmény: Vgyuri (28170)
Vgyuri Creative Commons License 2014.09.27 0 0 28171
Hova tünnek a bekezdésvégek a szövegből?
Előzmény: Vgyuri (28170)
Vgyuri Creative Commons License 2014.09.27 0 0 28170
Ebben igazad van, nem olvastam el, mert tudtam, hogy ez az általános kereskedelmi joggal és fogyasztóvédelmi szabályokkal összhangban levő dolgokat tartalmaz. Ennek pedig alapvető része, hogy az eladó egy használható eszkózt ad a kezembe. Egy térképes navigációs készülék aktuális térkép nélkül elektronikai hulladék, azzal kapcsolatban a gyártónak SEMMI JOGA NINCS. Örüljön a Mitac, hogy az átvert vevők nem alakítottak egy pertársaságot, és nem perelték be a nagyértékű elektronikai eszköz elvárható élettartamának nem biztosításáért. Egy morcosabb bíró megitélhetett volna 50% árvisszarérítést is. Első körben az LHP mint forgalmazó részére, de az vagy tovább perelte volna a Mitac felé. Esetleg a bíróság kimondhatta volna, hogy mivel technikaiag lehetséges, az LHP köteles a Mitac üzleti szándékaitól függetlenül biztosítani - akár fizetősként is -a térkép ellátást. Az el nem olvasott szerződés egyébként nem a Mitaccal, hanem az LHP-val köttetett és elsősorban a garanciális kötelezettség miatt van. Azt veszti el a vevő, ha nem tartja be az abban foglaltakat. A megvásárolt eszköz további felhasználását illetőleg bármely korlátozás ellentétes a kereskedelmi joggal, annak alapján követelés nem támasztható. Hol állna most a világ repülőipara, amelyik a 70es években sok millió tonna titándioxidot adott el festékalapanyagként főleg az amiknak, és később perrel tiltatta volna be titándioxidból a fém titán kinyerését:-)
Előzmény: Schaf (28169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!