Keresés

Részletes keresés

Mégis 62 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 7669

Tisztelt vácdukai lakosok !

 

Az ahogyan ezen a fórum oldalon nem kíván megjelenni az önkormányzat részéről senki sem,az

nekem csak továbbra is azt jelenti,titkolnak dolgokat ! Vegyük sorra :

 

-önkormányzati ülés napirend felsorolás hiánya

-elmúlt időszak tevékenysége ( mit csináltak ? )

-pénzügyi tervek,költségek. hiány stb.

-a lakosság pontos nyilvántartása ! ( olyan ember is kapott kommunális  adóról értesítést aki már több éve meghalt.) Ez velem a gépkocsim adójánál fordult elő. Milyen az adminisztráció ??

-tájékoztatási törvénysértés !!  ( Makkos )

-közvilágítás (vagyonvédelem ) láthatóság.Volt aki kérte az ipari kamarákat.Javaslom. !

-járdák (igéretek betartása ) maradék pénz önkormányzat járdával együtt ? Vágó-Marcinka.

-mindig hozzám jönnek a kézi szerszámok javításával. de főleg holnapra legyen készen ?

-milyen jó lenne, az ahogy én kijavítom a szerszámokat, úgy más is meg tudná csinálni.

-volt néhány ötletem, javaslatom , de még választ sem kaptam az elutasítások miatt, vagy esetleg a saját ötleteiknek állítják be !!

-közmunka program (festés a tavaszi szünetben )

 

 

 

Más egyéb bajom nincs a jelenlegi testülettel, de ez a közösség is kíván kivetni valót !

Egyszerűen fogalmazva nincsenek képben a falu lakosainak gondjaival.Miért ?

 

 

 

 

 

 

 

-

marcika 48 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 7668

Tudna e valaki segíteni, keresek háztartási gép szerelőt itt helyben , el romlott porszívóm, és a kávéfőzőm (elektromos hiba, időkapcsoló túl hamar kikapcsol mi előtt a kávé lefőne)

 telefon számot kérnék ha lehet.

Mégis 62 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 7667

 

 

Kedves ismerősök, barátaim,vácdukaiak.

 

Idei évben is lesz ingyen elvihető palánta. Úgy ahogy már évek óta, szívesen ajánlom fel a felesleges palántáimat. A mennyiség csak korlátozott darabszámban.

paradicsom  10 tő   4 fajta (csak kerek )

paprika 5 fajta. 10 tő ( édes- erős ) cseresznye-kosszarvú-tv. -húsos étkezési.

zeller 5 tő

cukkini 3 4 tő

kelkáposzta 5 tő

karalábé (fehér óriás- fehér korai) 5 - 5 tő

padlizsán 3 tő

kelbimbó 5 tő

lila káposzta 5 tő

citrom fű ( teához ) 3 tő

görögdinnye  3 tő

 

Azok a kedves ismerőseim akik tavaly kaptak, vagy idén is szeretnének ingyen palántához jutni. garantáltan ápolt jó minőségű palántáit elvihetik. Hozzanak edényt, vödröt, zacskót! stb. 

 

Csak a felesleget tudom elajándékozni !

 

Kérem jelentkezzetek, hogy tudjam ,kinek mi és hány féle növényre lenne szüksége !

 

"Amíg a készlet tart "

 

 

Csak csak be kell csöngetni .

 

 

Hajdu László. Kossuth  út 28.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mégis 62 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 7666

Azon kívül, hogy semmi hír!

 

Nagyszerü az Önkormányzat részéről a hozzáállás. ! Nem ezt igérték !

 

Még mindig csak várom a híreket !!

 

H. L.

 

mutantattila Creative Commons License 2015.01.13 0 0 7665

Kedves Állattulajdonosok!

 

Rendelőnkben február 28-ig ismét kedvezményes a macska ivartalanítás.

Ezen időszakban a kandúrok ivartalanítása 5.000 Ft, a nőstény macska ivartalanítása 10.000 Ft.

A műtétek előtt telefonos időpont egyeztetés szükséges a 27/352-176 vagy 20/928-5103 számon.

 

Üdvözlettel: Sződligeti Állatorvosi Rendelő munkatársai

Mégis 62 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 7664

 

Üdvözlöm a (képviselő ) testületet !

 

Hogy miért is, mert ugyanolyan gitt egylet , mint a régi képviselő testület TILTAKOZNI   SZABAD !De  a

sunyi  megbúvó dolgok között az emberek  olvasnak. Miért nincs hír a faluról !???december  miért nem volt testületi ülés, vagy legalábbis annak kihirdetése. ?  Mondok mást is !! A MAKKOS UGYANAZT A PÉLDÁT KÖVETI MINT A VÁGÓ !!TILT MINDENT      BÁR  LETTEM VOLNA  KÉPVISELŐ , ez biztos nem fordulna elő. !!%    Kezdjük az elején ? Ki mit igért !? Hírek  közlések tíltása !!

 

-NEKEM a kedvencem  Borgulya János  (AZT SEM TUDJáK Ön ki)?

 

 

 

hazudni már tudjuk. Őn ezek részese .

Azt írta magáról. hogy nagyon sok emberen segített . na én vettem a cipőtalp  koptatásának a veszélyét .,és nemigen találkoztam olyan  emberrel , akin segített,íí Nagyképűség., nagy DUMA . ERKÖLCSTELEN!!!

 Miért ez a lesújtó véleményem Őnről. de egyben a képviselő testületről is.Igéretekben ugyebár nem volt hiány !! Szép CSAPAT mint a régiek ! Szégyelljék magukat ! Nem ezt vártuk !! Vissza lehet olvasni a szóró lapok alapján.

 

Új évet írunk, már aki észrevette ?

Mégsem jelent meg híradás semmilyen fórumon.

 Kisbíró

Vácduka

 Vácduka

Részemről befejeztem a segítő szándékomat,ezzel a képviselő testülettel. Nem kívánok még egy szöget sem beütni a falba ( ahogy népiesen mondják ) nem érdemlik meg . !!Elegem van abból,hogy én akarok segíteni , de a képviselő testület olyan emberekből áll, hogy nem partner . ennyi:  Szégyelljék magukat !!

 

palaga Creative Commons License 2014.12.30 0 0 7663

Üdv!

 

Ha esetleg valakinek segítség, az alábbi linken lehet megnézni azon szakmai képzéseket, amiket INGYEN lehet elvégezni!!!

Akár egy " C " kategóriás jogosítvány is belefér.

 

http://www.afsz.hu/engine.aspx?page=full_tamop_216_12

 

B.U.É.K !

Mégis 62 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 7662

Tisztelt vácdukai lakosok !

 

Bármilyen hihetetlen az Önök számára,természetesen,mert nem tudnak róla a következő

adatamaimat közlöm. Vannak és igenis működő kisiparosok ,elég sok ember, kiknek neve nem

idetartozik.Nem  járult nevének közléséhez-Itt mégis      Felsorolom az alábbiakban azon:Szakmákat ! Akik vállalkozással rendelkeznek !! ÖnKORMÁNYZAT figyelmében.ajánlom.

Villanyszerelő 6-7 fő

Gipszkartonszerelő 2 fő

Mosó és hűtőgépszerelő 1 fő

Karosszéria-lakatos  2fő

Kőműves 3 fő

Kőműves mester 2 fő

Parkettázó 2 fő

Asztalos 1 fő

Gáz és készülékszerelő (ENGEDÉLYHEZ KÖTÖTT ) BEÉPÍTÉS .kivitelezés 1fő

Ács állványozó 1 fő

Autószerelő 4 fő

Autó villamossági szerelő 1+1 fő

Szobafestő, és mázoló  3 fő

Műanyag és szénszálas technika építése 1 fő

Térkövek tervezése ,kivitelezése 2 fő

Csillagászat,műhold,hold, mars. (magyar űrkutatás ) Külön kérésre

Palánták termesztése.árusítása1+1 FŐ

Kertépítése.medence,halastó,stb.

.Fakivágás. tüzelő szállítás  2 fő

Fodrász 2+1 fő

Állattenyésztő 2 fő (sertés )

Lovaglás

Rendezvényközt,esküvő,és más stb.

 

Mindezekkel rendelkezik a falu,csak érdeklődni kell. !

 

 

 

Epica Creative Commons License 2014.12.24 0 0 7661

Boldog Karácsonyt kívánunk!

https://www.youtube.com/watch?v=-g2iH-uS8_U&index=14&list=RDl5DYeXdJU8M

palaga Creative Commons License 2014.12.24 0 0 7660

Békés boldog pihenést, és sok meglepetést kívánok mindenkinek!

A gondot tegyük félre , kell az majd a jövő évre.

Az utolsó öt napon semmit nem szabad kényszerből csinálni,ez a jól kiérdemelt pihenés időszaka. Értékelve a hátunk mögött levő esztendőt, meg lehet tervezni a jövendőt!

Palaga Zoltán

 

palaga Creative Commons License 2014.12.19 0 0 7659

Üdv Cnumb!

 

Hidd el minket is érdekelne, miről üléseznek minden héten hosszú órákon keresztül!

Sajnos nem kapunk választ, csak ígéretet, hogy majd tájékoztatnak, de itt ezen a fórumon ők neeeemmmm fognak egy sort sem írni, mert itt csak az ócsárolás megy.

Majd ha az új honlap meglesz, volt az ígéretük.

Nézzük a pozitív oldalát, csak januárra ígérték, de máris voila itt is van. Ugyan még gyerekcipőben , hiszen a linkek , hivatkozások még nem működnek, de Új!

 

Tudod az az érdekes, hogy lenézik ezt a fórumot, de azért rendszeresen olvassák, mert ahogy egy kis kritikát írtam, azonnal próbáltak a fejemre koppintani, és azóta kicsit más szemmel néznek rám! Pedig nem akarok nekik rosszat, csak céltudatos és lendületes vagyok. Továbbra is tenni fogom az általam helyesnek megítélt dolgokat !

 

PZ

 

 

palaga Creative Commons License 2014.12.19 0 0 7658

Tájékoztatás az adományozási akciónkról!

 

Ma kivittük a maradék csomagokat is!

32 családnak sikerült jól megtömött ajándékcsomagokat összeállítani, amiből összesen négy család tartozott kisebbséghez.

A csomagok tartalmaztak, lisztet, cukrot, rizst , étolajat, mosóport, szappant, szaloncukrot, mákot, sütőport, pezsgőt, játékot, mesekönyvet, pelenkát... és még sok egyéb dolgot.

KÖSZÖNET mindenkinek aki részt vett az adományozásban, akár ajándékaival, akár munkájával. Kívánom, hogy mindenki ezerszeresen kapja vissza !

Külön köszönet Irénkének, hiszen nélküle sok családhoz nem tudtunk volna bejutni!

Jó volt látni az emberek meglepettségét, hiszen nem számítottak arra, hogy Vácdukán névtelenül ennyi ember tud önzetlenül segíteni.

Remélem, hogy jövőre még több ember élheti át az adományozás örömét!

 

Palaga Zoltán

 

cnumb Creative Commons License 2014.12.19 0 0 7657

Ez borzasztó! Nehogy már ilyen legyen egy polgármesteri köszöntő! Lécci....

 

"

POLGÁRMESTERI KÖSZÖNTŐ

Szeretettel köszöntöm a kedves érdeklődőt Vácduka község hivatalos honlapján. Megtisztelő az Ön figyelme a 800 éves falunk iránt. Településünk az elmúlt években jelentős változáson ment keresztül. A falunk lélekszáma 800 főről közel 1400-ra nőtt.

Az új lakókat vonzza: a falusi környezet, a szép táj, a jó levegő, a közművek teljessége, a városok (Vác 6 km, Budapest 35 km) közelsége és a megfelelő infrastruktúra (óvoda, 1-8-ig általános iskola, háziorvosi és védőnői ellátás, posta, patika,használható utak,elfogadható bolthálózat, M2 autóút 3km-re).

A nemrég beköltözők egyike így fogalmazott: „ Vácduka egy élhető falu”.

Kérem, győződjön meg minderről, látogasson el hozzánk. Várjuk szeretettel."

 

 

 

 

cnumb Creative Commons License 2014.12.19 0 0 7656

Tisztelt Képviselő-testület,

 

 

Távolba szakadtan (távolban is meg szakadtan is), érdekelnének az új önkormányzat ügyei. Mindenek előtt, az alapvető rendeletek (költségvetés, gazdasági program előkészítése, meglévő rendeletek módosítása, különös tekintettel a testület SZMSZ-ére, bizottságok -ha vannak- SZMSZ-ére, településrendezés, szociális ügyek aktualitásai) érdekelnének.

 

A megújult honlap nagyon esztétikus és előre mutató. De semmilyen információ nincs rajta. A legújabb jegyzőkönyv 2011-es... Ennél még a szakadt távolban is rendelkezem újabbakkal.

 

Kérem, minél hamarabb szíveskedjenek pótolni a hiányosságokat, aktuális és napra kész infromációkkal ellátni az érdeklődőket.

 

Hátha ilyenek nem csak a szakadt távolban vannak.

Mégis 62 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 7655

Tisztelt vácdukai lakosok!

 

Nekem nagyon szomorú ,egyben elképzelhetettlen volt az ami a bolt

előtt történt.Felajánlottam különbözö müszaki dolgokat( mind )működőképes. Mindig

csak férfi áll a bolt előtt ,bezzeg van kezében  söröspohár,vagy a kocsma előtt.A történet most kezdődik ! Felajánlottam működő szines Tv- t távirányítóval. Működik . ! De neki pénz kellett volna a karácsonyra. A Tv nem kellett.de a pénz jó lvolna.Kérdeztem mi lesz akkor,ha elromlik a tv.d majd nézzük a plafont Válasz  !Sima ügy.        .Van négy gyermeke ! Sok -Sok dolgot tudtunk volna

ajándékozni,de a kapzsiság,főleg a férfiak részéről túrhetetlen. Nem is gondolnak a karácsonyra,(őt ez  nem is érdekli ) Milyen embr? Hol élT?  Inni valóra van pénze ? Miből  ?

Na az ilyen ember lövöldözi majd szilveszterkor a petárdáját, bosszantva  bennünket,és a kedvenc állatainkat.Két kutyus van,de a petárdázás idejében, gyógyszer, és a lakás.

 

Csak tudják, meg kell érdemelni az ajándékozást ! Tudom azt,hogy vannak sajnos rászorultak!

Mindig van azonban olyan ,aki nem érdemli meg,pedig úgy állítja magáról ,és a családról,hogy

ők milyen szegények,Visszaélnek az emberek jószívűségével.Ez ritka,de, előfordul !

 

Panaszom annyi: a tanulságom megőrzöm !

 

Sajnálom ,de tény amit leírtam .

 

Üdv: H.L.

 

 

palaga Creative Commons License 2014.12.11 0 0 7654

Kedves Vácduka!

 

December 15.-ig szeretnénk lezárni az adománygyűjtést! Akinek még van lehetősége, az adományait lerakhatja az önkormányzatnál, a családsegítőnél, és a lovardában is.

Ezúton is köszönöm azoknak, akik már elhozták adományukat, nagyon sokat segítettek.

 

Az alábbi űrlapon lehet javaslatot tenni, hogy kikhez csöngessen be a falu Jézuskája!

 

https://docs.google.com/forms/d/1-C_Xo0Z8mC-Lh7nAPbdY7iK0-AS-AxhQURE0prMd6V8/viewform?usp=send_form

 

Mégis 62 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 7653

Kedves vácdukai lakosok!

Nagyszerú dolog volt az Önkormányzat oldalán megírni a következő híreket.

-Volánbusz menetrend változás.

-Földművelődési M. tüzelj okosan.!!!

 

Hogy mekkora baromság ezt közölni,mikor ezeket mindenki tudja.

 

Aki utazni akar az eleve úgy készül !

Aki fával füt,vagy szénnel.az is tudja hogy tüzeljen,mert a gázt nem tudta bevezetni,gázolajjal

pedig már még a komcsi rendszerben is drága volt.

 

Nagyszerű, hogy a mostani képviselő testület így aggódik a polgárok .közérzete miatt,de

ezek a bejegyzések akkora baromságok,talán nem kellene ezeket közölni.

Nem ezek a hírek.Hír az lenne,hogy mit csinál a testület.Amennyiben ezeket a jelentéktelen

híreket tudták (hatalmas fáradsággal)közölni ,úgy lehetne arról is híradást kapni ami az

Önkormányzat munkáját illetné. Még mindig nincs      ( beszámolás,sem a Polg.sem a képviselőktől!)

 

Aki nem hülye nem fagyoskodik a buszt várni -aki fázik még a gumicsizmáját,vagy a kerítését is eltüzeli ! Majd lesz valahogy !

 

Bosszantó! H.L.

 

Mégis 62 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 7652

Tisztelt Palaga Zoltán Úr !

 

  • a civil szervezet nonprofit módon létrehozható:
  • független,önkéntes,a közjót és annak javára működő,önszabályzó önszerveződés,
  • közös akarat,külső segítséggel is.
  • kritéimuok:
  • Alapító okirat,számlaszám.

Nem függenek hatalmi érdekcsoportoktól,sem jogilag, sem intézményesen nem fonódnak,be

az állami szektorba,saját akaratukból jöttek létre és ez határozza meg működési elveiket.

 

-Nem csak profitcélok vezérlik,az (esetleges profitot dekralált célokra költik ). szervezeti és

működési szabályzatuk van,folyamatosan működnek.

-Működési szabályzatukat maguk alkotják,közös döntésesek végrehajtását maguk ellenőrzik,

 önkéntesek,öntevékenyek,jótékonyak.

-Közvetlenül vagy közvetve a közjót szolgálják,ehhez nem szükséges jogi minősítés.

 

Nem tartoznak ide:

-pártok

-egyházak-

-szakszervezetek

-egyéb képviseletek

 

Természetesen nem a saját gondolataim,én csak az után érdeklődésemet fogalmaztam meg.

Egyben úgy gondolom ezek alapján már lehet valamit kezdeményezni.

Kívülállóként én is szívesen. önként felajánlom segítségemet.

 

U.i. részben megszünt a közmunka program !Csak néhény embert foglalkoztatnak !

A többi elküldött emberekkel ki törődik ?

 

Csak ennyi volt.üdv.

H.L.

 

 

 

 

 

palaga Creative Commons License 2014.12.07 0 0 7651

Képes összefoglaló az első helyi vásárról!

Aki most nem tudott eljönni, legközelebb ne hagyja ki!

 

palaga Creative Commons License 2014.12.06 0 0 7650

Üdv!

Ne feledkezzünk meg arról, hogy holnap, vasárnap 15 órától 18 óráig a Művelődési házban várnak minden helyi lakost egy kis ismerkedésre, a helyi alkotókkal.

Sajnos a teljes kínálatot nem ismerem de egy kis kedvcsináló:

lesz házi kecskesajt és joghurt

ásványékszer karkötős

teafüves

agyagos

tűzzománc ékszeres

kerámiás

levendulaolaj sajtoló

házi szappan készítő

tönkölybúza,  liszt, és tönkölypelyva

egyéb ajándéktárgyak

 

Ha még valaki szeretne bemutatkozni, az bátran hozza el portékáit!

 

A rendezvény ingyenes mindenkinek!

Ne hagyja ki senki, remek alkalom hogy egy kicsit ismerkedjünk egymással!

 

 

palaga Creative Commons License 2014.12.05 0 0 7649

Tisztelt Hajdu Úr!

 

Lacival már beszéltem a lakatos üzemről ma . Nincs önkormányzati forrás a megvásárlásához.

Egy nonprofit vállalkozásba belevinni a közmunka programot egy kissé kivitelezhetetlen.

Egy kertészeti vállalkozás sok szakértelmet és rengeteg munkát igényel. Egy szakembernek állandó munkát jelentene a hozzá nem értő emberek betanítása, felügyelete. Az értékesítési procedúra is nehézkes, sok  inputot igényel.(tároló rekeszek, szállító jármű.)

Annak ellenére nagyon jó ötletnek tartom, hiszen egy Őstermelői igazolvánnyal már lehet tevékenységet folytatni.

Tavasztól őszig nekem is rengeteg a munkám, de ha kell szívesen segítek technológiában , hiszen ökológiai gazdálkodással foglalkozok.

Amennyiben ön kidolgozza, hogy milyen befektetéssel mennyi produktumot lehet egy ilyen projektből kihozni, és ez hány embernek változtathatja meg az életútját, szívesen csatlakozok , segítek a megvalósításban is. Kész, konkrét érvekkel az Önkormányzat is meggyőzhető.

2015 ben lejárnak a sződi tsz bérleményei. Vácduka keleti oldalán a már belterületi részen lehetne valamit kezdeni.

Ön vállalná a projekt kivitelezését?

 

Palaga Zoltán

 

Előzmény: Mégis 62 (7647)
robogopaul Creative Commons License 2014.12.04 0 0 7648

Kedves Ildikó,

 

ott voltam az ominózus, "őrjöngős" ülésen, és annyit fűznék hozzá a korrekt tájékoztatás végett, hogy a hangvétel akkor emelkedett meg, amikor az önkormányzat segítségképpen annyit mondott, hogy a közvilágítást a "bepalizott, naiv vevők" dobják össze: 1.6 millió forintot. Mikor a lakosok a nemtetszésüket fejezték ki az önkormányzat ezen "megoldása" ellen, a képviselő testület válasza az volt, hogy ennyi pénzt illene tudnia kicsengetnie az ottlakóknak. Innentől mindenkire rábíznám, hogy hogyan reagálna adott helyzetben...

 

Ha a jövőben is ennyire egyoldalúan kívánja tájékoztatni az olvasókat, úgy valóban nem lesznek sokaknak szimpatikusak a hozzászólásai. Ennek ellenére biztosan mindenki örülni fog, ha kap tájékoztatást és akit érdekel visszakérdezhet, hozzátehet az információkhoz.

 

Üdvözlettel.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Csepreginé Nagy Ildikó (7645)
Mégis 62 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 7647

 

Tisztelt Palaga Zoltán Úr.

 

Levelemet azért Önnek címeztem,mert a tisztelt képviselő testület (mindenkit )beleértek,a

mai napig nem volt hajlandó közölni a képviselők fogadó napjait,óráit.Mai napig semmi olyan

dologról nem tájékoztatták a lakosságot,melyben közölnének a falut is érdeklő munkájukról.

Mindig csak arra hivatkoznak,hogy rengeteg munkát végeznek .Kérdezem ,milyeneket? Arról

mi lakosok miért nem tudunk? Legalább megértenénk őket ! A híradás a mai napig nem jó.

 

Más téma:csak felsorolok néhány megvalósítható dolgot.

-a volt lakatos műhelyt még részletekben is érdemes lenne megvásárolni a Sződi T.Sz- től.

-lakatosmunkák végzése,közintézmények karbantartása.

-palánta termesztés,facsemete szaporítás,mindezek árúsítása (közmunka)program

-fólia sátorban zőldség termesztés,terület adott.!Paradicsom,paprika,burgonya stb.

-Nonprofit vállalkozás alapítása,(sok helyen müködik) közmunka

 

Sorolhatnám még tovább,és ezeket már közöltem a testület előtt is,de még csak választ sem

kaptam rá.Gondoltam Őnnek is vannak hasonló elképzelései,melyek nem nagy ráfordítással

megvalósíthatóak lehetnek. Akkor lenne honnan árbevétel.Csak józan paraszti ész kell,és

bátorság.Más falvakban miért tud működni.de itt még rámutató magatartás sincs meg ?

Nem kellene egyes képviselőknek mindig az árbevétel hiányára hivatkozni !

 

Önnel együtt én is csak segíteni szeretnék a falumon,munkámmal,ötletemmel. Ezért írtam Önnek,de csak bizakodom,hogy a képviselök is elolvassák.

 

ennyit: üdv.H.L.

 

 

 

-

 

palaga Creative Commons License 2014.12.03 0 0 7646

Kedves Ildikó!

 

Ugyan nekem címezte hozzászólását, de javarészt azért mindenkihez szólt, és valóban válaszolt sok kérdésre, amit nagyon köszönök.

 

Viszont amit igazán hozzám címzett,  az enyhén szólva is felháborít!

 

 ''Ön most boldog és lelkes

mert sikerült kiűzni egy iparúzési adófizetőt a csóró településről mert nagy zajjal járt a tevékenysége.Most az ÖN-ÖNÖK MAGÁNÉRDEKE

ÉRVÉNYESÜLT.-De ebből VÁCDUKÁNAK PÉNZÜGYI VESZTESÉGE SZÁRMAZOTT.Honnan pótoljuk a bevétel kiesést?Megköszönöm ha segit ebben!''

 

Először is:

A telephely nem felel meg a tevékenység kritériumainak.

Nem veszélyes hulladékválogató telephely. Nincs csurgalékvíz elvezetés, zaj és porvédelem, portaszolgálat ....

Nem elűztem(tük), hanem elbeszélgettünk arról, hogy ez a tevékenység nem ide való, mert  élhetetlenné teszi sok család hétköznapjait.

A vállalkozó elmondta, hogy ő nem is akart ide jönni, de az önkormányzatnál ezt a helyet javasolták neki.

Hosszabb távon szeretné vállalkozása telephelyét visszahozni Vácdukára, de mindenféleképpen olyan helyre, ahol a lakosságot nem zavarja!

Egy még nem engedélyezett telephelyi tevékenység meghiúsulása miatt Pénzügyi veszteségről beszélni azért súlyos hiba.

 

Véleményem szerint Ön is hasonlóképpen járt volna el, ha az említett vállalkozás a szomszédjában létesült volna.

 

Tessék már felfogni, hogy nem Önök ellen vagyunk!

 

Ma már nem elég a hozzáértés, szakmai gyakorlat és rátermettség nélkül nem lehet elhelyezkedni.

Mi csak azt hittük, hogy a beígért változások már csak megvalósításra várnak, nem gondoltuk, hogy nem tudják, hogy azt miből, és hogyan kellene véghez vinni.

 

Egy telekvásárlásnál ugye maga sem kérdezte volna meg, hogy azt az önkormányzat, vagy valaki más parcellázta.

 

Szívből remélem, hogy nem személyes sértésnek veszi ezeket a szavakat!Vitatkozni, érvelni nem bűn, mint ahogy az sem, hogy más szemszögből látjuk a dolgokat.

Munkájához sok erőt, energiát kívánok, remélem Ön is lelkes!

 

Palaga Zoltán

Csepreginé Nagy Ildikó Creative Commons License 2014.12.02 0 0 7645

Tisztelt Palaga Zoltán!

 

Éppen másfél hónapja, hogy lezajlottak a választások és Önök türelmetlenek.

Mert nem látják ,tudják és érzékelik, hogy ez a dolog innentől már nem meccs,nem verseny és főleg nem lóverseny! Az új testület most helyezkedik a székben.

Rutinos vállalkozói képviselő testület volt hivatalban az előző négy évben, de majd egy évet vett igénybe mire kezdtük

kapiskálni, hogy is állnak a pénzügyek, főleg mivel sokaknak nem állt érdekében a szakszerű és hiteles tájékoztatatás,-

meg amúgy is jó móka volt "szivatni" egy cseppet az Fórum által sokszor "Hatalmasoknak" aposztrofált  új csapatot,volt

ám sok apró hivatali húzás amely azt célozta, - na ,-ki mit tud százon?...Az tuti, hogy igy sem vagyok biztos bennehogy

a kép ami igy vagy úgy kialakult bennünk milyen valóságot tükrözött..

MIÉRT IS?

A választ pontosan tudják!Nem kell kifejtenem.....

Most viszont gördülékenyebb lesz az ügymenet,mindenki legjobb tudása szerint segit az eligazodásban.

A választói többség akarata érvényesült és olajozott az együttműködés...

No és természetesen én is megteszem ami Tőlem telik a KÖZ ÉRDEKÉBEN!

-Persze már most boritékolom, hogy nem lesz mindig szimpi amit teszek és mondok de nem ez a dolgom!

Szerintem legyenek elégedettek, hogy legalább "egy fecske" jelen van az előző körből mert ez az egyensúlyhoz ugyan

nem elég, de tükröt tartani és az érem többi oldalát felvillantani egy szösszenetnyire talán...valami!

Igéretet tettem Önnek, hogy válaszolok sok  kérdésére, amelyet a választások előtt feltett.

A teljesség igénye nélkül:

Gyalogátkelőhely:Számos testületi ülés témája volt az óvoda biztonságos megközelithetőségének,- út, járda, zebra stb,az

óvodáig.A kivitelezés anyagi források és megfelelő pályázati lehetőség hiányában nem volt realizálható.Reméljük a mostani

testület talál megfelelő forrást és pályázatot.

Közvilágitás:

A település több olyan kiépült lakóövezettel rendelkezik melyet nem önkormányzati konstrukcióban parcelláztak, értékesitettek

,kiviteleztek,-A kutyát nem érdekelte a tájékozatlan vevők részéről,- hogy a magánbefektető igérvényeit NEM KÖTELES AZ

ÖNKORMÁNYZAT TELJESITENI!(Hársfa sor, Eckhardt féle terület stb,)-Miután az értékesitő jól bepalizta a naiv vevőt, azok

őrjöngve követelték a CSATORNÁT, UTAT, VILÁGITÁST ÉS MINDEN EGYÉB komfortjogot...Jöttek is a Hársfa sorról,értették

is netán ki a hunyó,- aztán telt-múlt az idő, és rutinból megint kellett szidni az ÖNKORMÁNYZATOT!

-BIZZUNK BENNE INNENTŐL ILYEN NEM LESZ!

(Igy zárójelben jegyzem meg Önnek , hogy fenntartom,- az önkormányzat az nem tud közkedvelt lenni! Ön most boldog és lelkes

mert sikerült kiűzni egy iparúzési adófizetőt a csóró településről mert nagy zajjal járt a tevékenysége.Most az ÖN-ÖNÖK MAGÁNÉRDEKE

ÉRVÉNYESÜLT.-De ebből VÁCDUKÁNAK PÉNZÜGYI VESZTESÉGE SZÁRMAZOTT.Honnan pótoljuk a bevétel kiesést?Megköszönöm ha segit ebben!

RENDEZVÉNYEK:

Örülök, hogy ilyen nagy igény van a szórakozásra.

Csak az a baj, hogy kérdés ki, kivel szeretne? (Velem talán ha lehet - NE!  :)

-Én ugyan nem készitettem szociográfiát a gonosz ősellenség ősbunkő ősdukaiakról és szegény gyökértelen és identitáshiányos új lakosokról,

akiket MEGBÉLYEGEZTEK akik GYÜTTEK és MENTEK - mint a távirat...DE JÓL FELSZITOTTÁK A VIHART EGY BILI VIZBEN!

Szerintem:

A település kor, életmód időbeosztás és lehetőség szerinti csoportjai határozzák meg a mindenkori igényeket,-ki mit is szeretne?

Fiatal, gyermekeket nevelő korosztály:

-Ők azok akik 0-14 éves korú gyermekeket nevelnek és akiket a bölcsödei, óvodai, iskolai érdekek egy platformon tartanak.

Keresik az együttlétet hasonló szülőtársakkal,-eltölteni az időt, barátkozni,információt cserélni,lekötni és foglalkoztatni gyermekeiket.

Szóval szüreti felvonulás, kirándulás, adventi készülődés, szülői buli stb.(Mi is ezt csináltuk 25 évvel ezelőtt).

Ők voltak a mostani választás fő mozgatórugói.

Aztán más csoportot képeznek azok a szülők akik már középiskolás gyerekeik útját egyengetik,eljárnak

dolgozni, kevesebb idejük van az itthonlétre.

Vannak fiatal szinglik,akiket érdemes lenne megkérdezni,-itt buliznának-e szivesen vagy a Maus-ban? Hogy utána jól kitárgyalhassák...(őket).

Van egy csomó család aki reggeltől estig úton van, életük egy nagy hajtás,-szórakozási igényük tere kérdés?

Végül,- de nem utolsósorban, - itt  vannak a nyugdijasok  akik itt a településen is több klubot alkotnak.

Tényleg nem ártana fenti csoportokat közvéleményezni.

Mit szeretnének, hányan jönnének, és KI FINANSZIROZNÁ A BULIKAT,TARTANÁ KARBAN A HELYEKET,FELÜGYELNÉ A RENITENSEKET?

Aztán ha egy új üde szervezésben nem régimódi rendezvények lennének...talán összeszaladna a falu!

Fa kivágások:

Ha hiszi, ha nem volt, hogy vasárnap délután terepautóba ülve próbáltunk képet alkotni mi történik a határban, honnan mit vittek el, vágtak ki,

de egy idő után áttekinthetetlenné vált.Mivel nem volt lebetonozva...

Külterületi utak kérdése:

A földek és hozzájuk vezető megközelithetőségi utak magánositásával az önkormányzati hatósági jogkör megszünt!A MAGÁNTULAJDONOS

AZT CSINÁL A TERÜLETÉN AMIT AKAR!- Idegennek, kirándulónak, sétálónak, futónak semmi keresnivalója más területén!

Buszközlekedés:

Az önkormányzatnak NINCS RÁHATÁSA A VOLÁNBUSZ ÉS A MÁV MENETRENDRE! - Pénzügyi és egyéb költségekre való tekintettel

ezek a társaságok a legkevésbé sem veszik figyelembe a helyi kiscsoportos érdekeket!

FODRÁSZAT:

Szerintem vannak itt fodrászok.

-De egy szalon működtetésébe senki nem mert még belevágni. Nem biztos, hogy megérné.

KÁVÉZÓ,VENDÉGLŐ:

Sokan próbálták már.Meg kellene kérdezni őket miért is hagyták abba,Pld.Rotek Ricsi,Forró Ildiék stb.

GYÓGYSZERTÁR:

Az előző testület minden követ megmozgatott, hogy legyen.De elmeszeltünk a jogi útvesztőben.Mivel erre a területre a törvény szerint

a Váchartyánban székelő gyógyszerészenek van JOGA,-Ő nem akar itt gyógyszertárat mert nem éri meg szerinte,-jogáról pedig LEMONDANI

NEM KÖTELES,Átmenetileg próbálkozás volt ideiglenes fiókgyógyszertárral, de a működtetőnek NEM ÉRTE MEG.

SZÓRÓLAPOK KÉRDÉSE:

Ha óhajtja szivesen összeszedek néhány megőrzött szórólapot az utóbbi egy évből.

Előző polgármesterünk legkedveltebb tájékoztatási módszere volt a minden lakosságot érintő kérdés postaládába való szórólapos

megoldása.Ez vonatkozott az adóktól kezdve a különböző üzlet nyitvatartási rendeken keresztül mindenfélére. Teljeskörüen.

Mára legyen elég ennyi.

Egy következő alkalommal még megköszönném SOKMINDENKI HELYETT A LEKÖSZÖNT TESTÜLET ELŐZŐ NÉGY ÉVBEN VÉGZETT MUNKÁJÁT!

 

                                                       Tisztelettel:

 

                                                                                   Csepreginé Nagy Ildikó

 

palaga Creative Commons License 2014.11.29 0 0 7644

Tisztelt Hajdú László Úr!

 

Először is megtisztelő, hogy ön leírja , vállalja véleményét az önkormányzati ülésről.

Ez elgondolkodtató, hogy 4x2, azaz 8 perc illette meg a lakosságot, de legalább van lehetőség felszólalni. 

Itt van lehetőség többre is, és annak ellenére, hogy úgy látszik,mintha kettőnk beszélgetése lenne, annál sokkal több emberhez eljutnak a gondolatok.

 

Egy pár gondolat:

 

Sajnos nincs okj-s polgármester képző, sem képviselő képző. Valószínű ez egy hiba a rendszerben, hiszen nem elég ötletelni, kampányolni, hogy mit is tudnánk megvalósítani ha megválasztanának, hanem tudni kell, hogy mit, hogyan lehet kivitelezni, törvényes, jogszerű eszközökkel. Ez az idevonatkozó önkormányzati ismeretek nélkül sajnos hosszú ideig igen lassú ügymenetet hoz magával. Ez olyan, mintha a tetőt magunk szeretnénk ácsolni, de közben kellene kitanulni az ács szakmát.

Amit tudunk, magunknak kell véghez vinni, hiszen mi szeretnénk ezeket a dolgokat.

A jó dolgokhoz lesz partner, ami meg nem talál visszhangra, azt hagyni kell elsüllyedni.

- karácsonyi ajándékozási akciót elindítottam, amihez csatlakozott az önkormányzat is:(7639hozzászólás)

- segítő szakemberek adatbázisát szintén létrehoztam:(7634;7636 hsz.)

- az általam elérhető Vácdukai közérdekű információkat megosztom itt is

 

Ha valamilyen negatív dolgot is írok, nem az önkormányzat ellen írom, hanem azért, hogy jobb legyen .... nekem....és minden vácdukainak. Senki ne várja, hogy Bólogató János legyek.

Mutassunk példát hogyan is kell megvalósítani a céljainkat.

Vácdukán rengeteg nagyon értékes ember él, csak nem tudunk egymásról..

Ha mindenki csak egy picit tenne hozzá a saját talentumaiból, akkor Vácduka egy kis ékszerdoboz lenne. Tudom, hogy lassan változik a világ, és újra érték lesz az őszinteség, a tradíció, a segítőkészség,  a tudás, a szorgalom.....

 

Eljön az idő. mikor az olvasókból is írók lesznek?

 

 

Palaga Zoltán

         

Mégis 62 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 7643

Tisztelt Palaga Zoltán Úr.

 

Ott voltam az Önkormányzati ülésen.Rajtam kívül csak 4 fő személy volt jelen.Ez számomra.

sok mindent jelzett! Miért van az,hogy a lakosság nem kiváncsi a (polgármesteri,ill.)képviselők

beszámolójára.Bár a képviselők meg sem szóllaltak,csak szavaztak. Két dolog azért nekem

jelzés értékű. 1. - Miért van érdeklődés hiány ?

                     2.-Képviselő testület  gyenge propagandája.

 

Ismételten felvetettem néhány gondolatomat,

Pld : karácsonyi ajándékozási akció

       segítő emberek névjegyzéke

       video kamera beszerzése.ülésről történő hírek közlése

       katasztrófa védelem-tűzcsapok meglétének,helyének tudása

 Olyan határozatot hoztak,viszont amiben egy hozzászóló csak 2 perc időt kaphat.

 Sérelmesnek tartom,ezt, de lehet hogy ez is a( vezérlés) lényege? jegyző indítványozta .

 

Más érdemi dolog a Polgármester beszámolóján kívül,még csak annyi volt,hogy az egyik megjelent  számomra ismeretlen hőlgy,rákérdezett a Vadgesztenye söröző bérletének alakulásáról .

  Ez volt : össz.

üdv. H.L.

 

 

 

palaga Creative Commons License 2014.11.28 0 0 7642

Mégis 62 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 7641

Tisztelt Palaga Zoltán Úr!

 

Személyesen ott szeretnék lenni holnapi Önkormányzati ülésen. Arra én sem vállalkozom ,hogy beszámoljak az ülésen történtekről,mert ez nem az én tisztségem lenne!

Ezért van az Önkormányzat ( esetleg ? kijelölt személy) akinek kötelessége lenne ez a feladat.

Pld : polgármester,-jegyző,-képviselő,- vagy valamelyik alkalmazott is szóba jöhet .

kiváncsi leszek a legutóbbi üléshez képest hány lakos jelenik meg. Bár a későbbi időpont

kezdete is visszatartó,de bízom benne,azért lesznek érdeklődő személyek.

Gondolataimat itt nem kivánom közölni,majd az ülésen kérek rá lehetőséget,ami a falut érinti.

Egyszerűbb dolog lenne egy video kamerával rögzíteni az eseményeket,ahogy már ez máshol

bevált gyakorlat. Internetre is fel lehetne rakni,kozmetikázva,szűkítve az eseményeket.

A környező településeken ez már jól működik! Pld: Kosd, Sződ stb.sorolhatnám tovább is.

 

Azt mondják Vácdukáról "(ALVÓ FALU)" van benne sok igazság ! Mozduljon már végre valami.

mert a képviselők igéretéből,igérgetésekből,nem igen láttam érdemi megmozdulást.

Választás elmúlt,igéret elszállt !! Majd jön a számonkérés időszaka,legalábbis a részemről.

Holnap is erre kérek majd választ,ha egyáltalán méltatni fog a képviselőm a válaszadásával ?

 

 Ennyit szerettem volna :Jó lenne kedves Zoltán személyesen is találkozni,időpontot egyeztetve. A telefon számomat megtalálja ezen a fórumon.

 

Üdvözlettel : Hajdu László

 

palaga Creative Commons License 2014.11.26 0 0 7640

Üdv Mindenkinek!

Holnap testületi ülés, beraktam a napirendi pontokat.

Esetleg valaki tudna róla beszámolót készíteni?

A képviselőket már meg sem merem ilyesmire kérni!

Két dologra gondolok, amiért nem szólnak hozzá a fórumhoz:

-kisebbségi érzésük van és félnek, hogy valaki rosszat mond rájuk

-nem ereszkednek le erre a szintre, mert ők már nagyok ehhez

Pedig tudni kell, hogy a képviselők többsége rendszeresen olvassa a fórumot, és várnánk az infókat hiteles forrásból is. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!