Keresés

Részletes keresés

enakivagyok Creative Commons License 2005.04.07 0 0 26

Én 200-ról tudok.

Kollektív szerződésben lehet, hogy máshogy is elő lehet írni, megkeresem.

A munkaügyi pereket itt sem szeretik. Pontosabban azt nem, ha ilyen miatt kerülne az újságokba, vagy a nép szájára a cég neve.

Előzmény: KAAEL (24)
enakivagyok Creative Commons License 2005.04.07 0 0 25
8.15
KAAEL Creative Commons License 2005.04.06 0 0 24
úgy tudom - javítsatok ki ha tévedek - egy évben maximum 300 órát  l e h e t   túlórázni, ezen felül egy percet sem! (Amíg dolgoztam, nálunk lehetett  túlórát vállalni, nem volt kötelező de mégis sokan önként csinálták/tuk), de a 300 órát nagyon figyelték, nem kellett a cég nyakába egy munkaügyi per...
Előzmény: enakivagyok (23)
enakivagyok Creative Commons License 2005.04.06 0 0 23
18.15
gyongyhaju lany Creative Commons License 2005.04.06 0 0 22

Egyébként pedig az a kérdés, mi áll a munkaszerződésedben, kötött/kötetlen-e a munkaidő, ha kötött munkaidő, akkor mi alapján/kinek a megbízásából lehet téged túlóráztatni? Ha parancsolják, ki kell fizetniük. Ha pedig senkise "parancsolja" a túlórát de kötött munkaidős vagy, akkor azt fogják mondani, hogy vagy túl sokat netezel vagy foglalkozol magánügyekkel munkaidőben, ezért nem tudod időben befejezni a munkádat. Vagy azt, hogyha nem tetszik a rendszer, menj máshova dógozni.

 

Amellett nincs a cégnél beléptetőrendszer, ahol nyilván van tartva, hogy mikor jössz-mész?

gyongyhaju lany Creative Commons License 2005.04.06 0 0 21
Az fogja rád vetni, aki szintén használja, de ezt a főnöke nem tudja :)
Előzmény: enakivagyok (19)
enakivagyok Creative Commons License 2005.04.06 0 0 20

Elég sokért ahhoz, hogy a mi kormányunk és adójogszabályaink szerint már szinte semmiféle kedvezményre ne jogosítson, de ahhoz kevésért, hogy a kedvezmények elvesztése miatt ne járjak rosszul.

Előzmény: Ólvész Lukon (17)
enakivagyok Creative Commons License 2005.04.06 0 0 19
Az vesse rám az első követ, aki még nem használta munkán kívüli célra a benti netet...
Előzmény: gyongyhaju lany (16)
enakivagyok Creative Commons License 2005.04.06 0 0 18

Ma reggel is inkább a 8.10 igaz, mint a 8.00, de legalább benn.

 

Ez a cég a viking fiától vesz, itt továbbértékesítik a viking fiának a szajréját, meg szolgáltatásokat hozzá.

Ólvész Lukon Creative Commons License 2005.04.05 0 0 17
A netezést a gépről kimenő forgalom után is tudják mérni. Az ip cím az jó, csak az a kérdés, hogy a zindex kiadja-e az adatokat, akár egy munkaügyi perben, vagy sem. Szerintem valami blogger helyen kellene vezetned a naplót, ott is elég nyilvánvaló az időpont, amikor beírtál és ha van rajta statisztikakészítő, akkor az ip cím is meglehet.

Mennyiért adod el a tested&lelked ennek a cégnek (ez a viking fia?)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2005.04.05 0 0 16

Ezzel csak azt lehet bizonyítani, hogy netezel munka helyett :) :) :) :)

Előzmény: enakivagyok (14)
enakivagyok Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15
Na, mára ennyi elég volt. Voltam eleget itt az elmúlt héten. 18.00
enakivagyok Creative Commons License 2005.04.05 0 0 14

Na, ma reggel. Még csak kedd, de úgy ébredtem, mint akit agyonvertek, ráadásul pénteknyi fáradtság érzéssel. Ráadásul többen kocsiba ültek, mint tegnap. Tehát beérkezés csak 8.30-kor.

 

Ezzel miért nem lehet bizonyítani? Egy hozzászólásról nem lehet kideríteni, hogy milyen IP-című gépről jött?

 

Matt Creative Commons License 2005.04.05 0 0 13
átérzem a gondjaidat, és a topic is tetszik, de ezzel nem fogsz tudni bizonyítani semmit. számtalan módon megcáfolhatnak, (van otthon neted, beugrottál egy netes kávézóba, stb)

azért hajrá!!! :)))
enakivagyok Creative Commons License 2005.04.05 0 0 12

Miután ma is itt töltöttem 16 és fél órát, úgy döntöttem, hazamegyek. Tehát:

 

2005. ápr. 04. H 0.50 (azaz már K)

 

Remélem, senki nincs az utakon, mert ilyenkor általában romlik a látásom.

 

Holnap reggel 8-kor találkozunk!

 

Fel kéne már mondani.

 

Ha tud valaki valami nyugis állást, jelezze. Nem dolgozni nem akarok, éjszakázni nem szeretnék folyamatosan, félreértés ne essék.

Jut eszembe, elkezdődik az SAP bevezetés hamarosan, az lesz még egy atomszívás. 

sese2 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 11
Együttérzésem.
Előzmény: enakivagyok (10)
enakivagyok Creative Commons License 2005.04.04 0 0 10

Itt kevés embernek van kedve röhögni...

Másrészt, ha csak az asztalomtól felállok és odamegyek a szobában egy szekrényhez, jóformán akkor is lezárom a gépem. Lehet üldözési mániám van?

Előzmény: buttha (9)
buttha Creative Commons License 2005.04.04 0 0 9

Mielőtt kilépsz a gépből ne felejtsd el az előzményeket törölni, mert egy szemfülesebb kollegád rajtad fog vigyorogni a többiekkel és a főnökkel karöltve!

(Bocsi, ha szoktál erre figyelni:)

enakivagyok Creative Commons License 2005.04.04 0 0 8

Ja, még egy. Kezdem a márciussal. A tudott bentléteim ebben a hónapban (elhatároztam, hogy csak a 2 órát meghaladó túlórákat vezetem, munkaidő H-Cs 8.00-16.40, P 8.00-15.50):

 

2005. márc. 17. Cs 19.30

2005. márc. 18. P 19.30

2005. márc. 19. Szo (hétfőt dolgoztunk le, a bentlévők 90%-át 2-kor elengedték): 15.45 idegbetegen

2005. márc. 22. K 19.00

2005. márc. 30. Sze 20.30 (otthon még kb 2 óra munka a magyar -bolgár meccs alatt és után, amit soha sehol nem fogok elszámolni)

2005. márc 31. Cs 02.00 (azaz péntek, a gyengébbek kedvéért)

2005. ápr. 1. P 03.25 (azaz szombat, a gyengébbek kedvéért)

 

És két napot megúsztam, mert múlt hét hétfő Húsvét hétfő volt, kedden pedig a születésnapom volt, 18-nál tovább képtelen voltam maradni, különben ott is befigyelt volna még kb 2 óra.

enakivagyok Creative Commons License 2005.04.04 0 0 7

Nagyjából ennyi tudnivalónak elég is. Ami még fontos, azzal majd kiegészítem, de alapvetően blokkolóórának szeretném használni ezt a fórumot. Amikor jövök, amint tudom, beírom az érkezés idejét, délután-este pedig a távozásét. 

 

Igen, most is benn. És az a baj, hogy ücsörgök, nem dolgozom. Holnap, holnapután és azután, T+5. nap estig pedig majd jót szívok emiatt a kiesés miatt is. Végeredméynben valahol magamnak köszönhetem.

KAAEL Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6
most is benn ücsörögsz? őszinte részvétem... :(
Előzmény: enakivagyok (4)
enakivagyok Creative Commons License 2005.04.04 0 0 5
És én még szerencsés vagyok, hogy ezt megtehetem. Márhogy azt, hogy itt internetezek. Ennél as cégnél nem természetes, hogy a dolgozóknak legyen internet-hozzáférése. Vagy a munkád elvégzéséhez kell a net, vagy kiváltságos vagy, vagy nem ezen az osztályon ülsz, különben nincs. Nevetséges. Nekem sem lenne, ha nem lenne olyan feladatom, ami internet alapú programmal fut. Kész szerencse, hogy nem oldották meg, hogy ahhoz az oldalhoz hozzáférhetek, a többi le van tiltva.
enakivagyok Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4

Igen, hogy miért írok ennyit. Néha eluralkodik rajtam a nincs kedvem semmit csinálni érzése. Ilyenkor muszáj valami mással foglalkozni, különben beleőrülnék.

Meg jobb kiírni, minthogy az első szembejövő fejét leüvöltsem. Közben pedig lenne mit csinálni ráadásul.

Kb egy éve munkát keresek. Kisebb-nagyobb intenzitással. Végzettségemmel, tapasztalatommal az esetek 75 %-ában be sem hívnak interjúra, havonta-kéthavonta összejön egy interjú, és egyszer majdnem felvettek valahova. Ráadásul a kedves munkáltatók, hirdetők arra nem képesek a jelentkezések 90%-ánál, hogy legalább annyit visszaírjanak, nem kellek. Szerintem ez nem jó PR a részükről, de mindegy. Ott még nem tartok, hogy bármit és bármennyiért elvállaljak, sőt nem is küldöm igazából számolatlanul az önéletrajzokat, de az idegeket felőrli ez a cég. Nem szabad itt maradni. De miért nem kellek sehol? Ennyire kevés lennék a munkaerőpiacon?

enakivagyok Creative Commons License 2005.04.04 0 0 3
Ja, miért ide tettem? Karrier fórum. Karrier mindenki okulására egy jónevű cégnél.
enakivagyok Creative Commons License 2005.04.04 0 0 2

Itt egyesek úsznak a kinullázásokra?

Biztos informatikusok, vagy otthon üldögélnek és unatkoznak.

enakivagyok Creative Commons License 2005.04.04 0 0 1

Ez lesz a 0? Még sosem nulláztam ki topikot...

Még mindig itt.

Az osztály: fiatal, lekes csapatnak hirdetik, miközben az emberek fele 40-es, 50-es. Mindenki utál mindenkit. Amíg 3-an ültünk egy szobában, volt hogy a köszönésen kívül egy szót sem szóltunk egymáshoz egész héten. Ha az egyik srácnak épp olyanja volt, akkor még köszönni sem volt hajlandó. Ennyi talán elég is.

A főnökök: legalább felerészben tehetségtelen banda, másik fele meg csókos, persze átfedés van a két halmaz között. Másrészt rosszindulatúak, könyöklőek, mindenkin átgázolnak, lefelé taposnak, felfelé nyalnak. Ennyi talán elég is.

A munka: személy szerint elégedetlen vagyok. Egyetemi diplomával, nyelvtudással kb adatrögzítő vagyok, néha kiérdemlem azt, hogy érettségin bukott, mérlegképes könyvelőiről kibukott, levelező PSZF-ről másfél év bukdácsolás után kibukott szobatársam keze alá dolgozhatok. Ja, ő az egyik vezető spamja. Néha 2 soros, basic english-sel megírható levelet írhatok a főnököm helyett, mert az már sok neki. Ennyi talán elég is.

bindera Creative Commons License 2005.04.04 0 0 0
j0 legyen bl0g
enakivagyok Creative Commons License 2005.04.04 0 0 topiknyitó

2003 nyarától dolgozom a jelenlegi munkahelyemen. Ahogy mondani szoktam egy mobiltelefonok és a hozzá tartozó szolgáltatások értékesítésével foglalkozó cég. Ez még lehetne a sarki GSM-bolt is, ahol Ahmed meg Mahmud adja-veszi a lopott, kikódolt, kamionról leesett, ilyen-olyan, új, alig használt, vagy látványosan használt telefonokat, meg a feltöltőkártyákat, a gagyi utángyártott head-seteket, bőrtokokat. Na de itt 2300-an dolgoznak, így elég kevés a lehetőség. Szerintem max másodikra ki lehet találni, melyik cég ez. Na? Az...

Hogy miért nyitok ilyen topikot?

Valami dokumentumot akarok állítani. Önös érdekből. Mondjuk úgy, hogy túlóra nyilvántartás. Majd ha egyszer innen bármilyen körülmények között elmegyek, az írások elvileg visszakereshetők, hogy milyen IP-címről jöttek (vagy nem? mert akkor más módszert keresek...) és mikor és a munkaügyi bíróság előtt lesz egy igazolás arról, hogy a jelenléti ív papír, az meg sok mindent elbír...

Ennyiből talán már kiderült, hogy most sem otthon ülök. Sőt, mióta felvettek, elég keveset ülök otthon. Magyarul túlórázunk. Ez nem is fejezi ki igazán jól. Inkább azt mondom, folyamatosan éjszakázunk. Havonta többször maradunk 8-9 óráig (miközben elvárás, hogy reggel 8-ra érjünk be, különben állhatunk a szőnyeg szélén a késés miatt, illetve nyomatékosan felhívják a figyelmet, hogy majd rendezzük a túlórákból.), illetve van 3-4 olyan nap, amikor éjjel 2-3 óra felé van fájront. Ritkán sikerül hajnalhasadásig maradni (télen is sikerült már világosban hazamenni...), illetve hétvégéket benn tölteni.

Folyamatosan írni fogok ide.

 

ÉS MINDNEKIT MEGKÉREK, HOGY NE JELENTKEZZEN EHHEZ A CÉGHEZ, DE LEGALÁBBIS VÁLOGASSA MEG, HOGY HOVA ADJA BE AZ ÖNÉLETRAJZÁT!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!