Keresés

Részletes keresés

Geirmund Creative Commons License 2022.02.13 0 1 117

Most olvastam, teljesen át tudom érezni a helyzeted. 
Én is egy multinac. cégnél dolgozom, de már a tököm ki van a kivagyi emberekkel. :)
Az én helyzetem az,(most ilyen irodai munkára lettem beosztva pár éve) hogy megkaptam, hogy "nincs elég tekintélyem"-a közvetlen főnökömtől-, egy olyan embertől akinek szintén nincs tekintélye.

Nem is értem mióta követelmény ez egy munkahelyen, nem minta érdekelne. A munkámmal sose volt probléma, minden projektet be tudtam fejezni határidőre. És elnézve, ( kollegáknál munkaidőben youtube, facebook, egyfolytába cigi, kv,) még én teljesítek a legjobban.-nem dohányzok, és reggel 1 kv nálam letudva, facebook nincs- a brigádból is én vagyok lenézve, nem értem miért. Állandóan ezt kérdezem, miért is vagyok én a szar.
Multinál a legrosszabb dolgozni, egymás szemének a kikaparása megy reggeltől estig, a másikba rendszerint beletaposnak, a köpködés másik háta mögött, ha valaki nincs a főnök seggébe, úgy kezelik mint a véres rongyot.

egy rakás olyan ember a cégen belül félistennek képzeli magát, akinek nincs tudása,máshol nem tudja megállni a helyét. Toxic az egész.
Jelenleg vállalkozásban gondolkozom(boltot nyitni, vagy másba belevágni), amit én csinálok, csak a családdal, mert jelenleg jobb módot nem látok arra, hogy az ember megőrizze a mentális, pszichés egészségét.
Bocsánat a comingout-ért, ezt ki kellett adnom magamból.
Ha nem idevaló akkor áthelyezem máshova.

Előzmény: duke81 (116)
duke81 Creative Commons License 2021.12.02 0 0 116

Sziasztok! 

Én és a párom negyven körüliek vagyunk. Alkalmazotti viszonyban dolgoztunk mindíg már sajnos elég sok, túl sok munkahelyen. A sok éves tapasztalatainkat összegezve azt kell mondanom, hogy a magyar munkahelyeket, főnököket legszivesebben a dunába fosnám! Nem csoda, hogy döglődünk, az emberek egymást tépik cafatokra jelképesen szólva. 20 év munkaviszony után szinte csak a színtiszta gyűlölet marad a rengeteg kultúrálatlan, neveletlen, öntörvényű kis faszlalapokkal szemben.. és igen, rohadtúl sokan vagytok! Sajnos alíg van alternatíva. Most nekem legalább szerencsém van. Sokadik munkahelyemen egy éves foglalkoztatásom alatt hihetetlen de nem baszogat senki. Foggal körömmel ragaszkodom ehhez a helyhez. Ennyi kell csupán, ennyi, hogy nyugton hagyjanak. Párom jelenleg is vergődik egy webáruházban csomagolóként egy csapágyas, zsarnok ideggyenge főnök mindennapos hangulatkitörései miatt.. elmenne de már úgy érzi nincs hova. Ez zsinorban a negyedik olyan helye ahol nemnormálisoknak kénytelen fejet hajtani a "jelképes" munkabérért cserébe, hogy legyen miből kaját venni.. ez jelenleg a magyar valóság! Csak remélem, hogy egyszer lesz még özönvíz és a saját szememmel láthatom ahogy lemossa a szart a föld színéről..

AronkaBP Creative Commons License 2019.04.23 0 0 115

Voltam az AEDEN cégnél, egy egészségügyi termékeket értékesítő eladói munkaköri állásinterjún! Ismeri valaki a céget?

Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, akik ismerik a céget!

Az interjú itt volt: 1054 Budapest, Dalszínház utca 2.

Eddig, amit tudok, tapasztaltam: kirendeltség az szép volt, a rendszer az jutalékos, amivel nekem nincs bajom, MLM cégnek tűnt nekem elsőre, de ezt nem mondták. Fix fizetés az nincs. Orvosi jellegű termékeket kell értékesíteni, ahogyan láttam, szerintem idősebb személyeknek.

enakivagyok Creative Commons License 2006.06.10 0 0 113
Felmondtam, ezzel a topik értelmét vesztette, bezárom.
Bogie Creative Commons License 2006.02.24 0 0 112

Gyere át a jogiforum.hu-ra, ott többet is találsz!:)

Előzmény: EOwyn (111)
EOwyn Creative Commons License 2006.02.24 0 0 111

Sziasztok!

 

Hétfőn riportot készítek a következő témában: Könnyebb-e magyarországon kirúgni egy munkavállalót, mint nyugat-EU-ban.

 

Ehhez nagyon keresek egy munkajogászt.

 

Ha tudna valaki segíteni, kérem írjon az ancsika (kukac) hotmail (pont) com e-mailcímre!

 

KöszönöM!

gsmcoder Creative Commons License 2005.10.29 0 0 110
Nekem tavaly 300-ig volt limitálva de ha az se volna elég, akkor megdobnak egy projektszerződéssel, meg határidővel meg százalékkal és akkor teljesen az ővék kell legyek. Szerintem nagy tv. sértés az egész, de eddig nekem megérte:)) Most már nem vállalnám újra. A bérpapíron a 300 fölötti óráimat nem jelezték, a plusz lóvét defaktó prémiumként díjazták. akkor mi lett volna, ha baleset ér? Ugyanis nem csak irodai (50-50%) meló volt.
Előzmény: enakivagyok (79)
csipkebogyo Creative Commons License 2005.10.17 0 0 109

jó volt végigfutni a topicot, legalább kicsit megnyugodtam, hogy nem én vagyok a legszarabb helyen.

 

Ghí Creative Commons License 2005.10.15 0 0 108

*

Hozzászólásomat áttettem a Munkaügyi jogi kérdések - help, help !!! - http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9009716 - c. topikba!

 

Arra kérlek, hogy válaszodat már oda írd meg!

 

Megértésedet előre is köszönöm!

 

Üdv: Ghí

*

Előzmény: Ghí (106)
Ghí Creative Commons License 2005.10.15 0 0 107

 

Bocsika!

 

Későn vettem észre, hogy ez egy személyes topik.

Áttetetem másikba, csak keresek egyet.

 

Minden jót kívánok neked!

 

Üdv: Ghí

Előzmény: enakivagyok (105)
Ghí Creative Commons License 2005.10.15 0 0 106

 

Sziasztok!

 

 

Ismét munkanélküliség vár rám a jövő hét közepétől, ugyanis próbaidőn belül elküldenek!

Jelenleg kényszerszabin vagyok. :(

 

Úgy tűnik, a többi próbaidős egy részére is ez vár, csak sokan még reménykednek.

Ma ez, holnap az kerül sorra.

Tudjátok, egyesével.

Az előttem elküldött csajszival például megíratták a saját felmondását is, pedig a főnök nem akarta megtartani.

A kis buta meg is írta.

Vajon mindegy-e, ha még próbaidős valaki?

Ha igen, akkor meg miért volt olyan fontos, hogy ne a munkáltató írja meg?

Egyáltalán szükséges-e felmondást írnia, vagy elég lenne egy megszüntető határozat?

Mert én már kaptam ilyet más munkahelyen, természetesen próbaidőn belül.

 

Elhatároztam, hogy ha velem is meg akarja íratni, nem fogom hagyni magam.

Írja csak meg a ő.

De vajon leszek-e elég erős ahhoz, hogy ezt be is tartsam?

 

A munkaszerződéseink nincsenek lebélyegezve, sőt egyes fontos adatokat sem foglaltak bele.

A folyószámláinkon viszont mint munkabér ott szerepel a nevük.

 

Még egy fontos kérdés:

 

Ismeri valaki az EMMA-t - http://www.emma185.hu/Engine.aspx - ?

Szerettem volna regisztrálni, de nem találok infót arról, hogy hogyan is kell?

 

 

Üdv: Ghí

 

 

enakivagyok Creative Commons License 2005.10.13 0 0 105

Fasz kivan. Reggel 8-ra bejönni és most hazamenni? Nem normális.

Ebben a hónapban kb 45 túlóránál járok. Jaj.

enakivagyok Creative Commons License 2005.10.04 0 0 104
Haza.
enakivagyok Creative Commons License 2005.09.28 0 0 103
1/2 8-kor sikerült elküldeni. Megyek haza.
enakivagyok Creative Commons License 2005.09.28 0 0 102
Az 56-os hozzászólás ma is megismétlődött, azzal a különbséggel, hogy ma már elmúlt 7 óra és még nem tudom, mikor kapom meg.
Matt Creative Commons License 2005.09.28 0 0 101
de ezt itt és most nekünk, szimpla fórumozóknak dokumentálod.
ez vitás esetben is annyit ér mint halottnak a csók.
az Index nem őriz IP címeket.
segíteni senki sem tud
sajnálni meg nem fog. :-))
Előzmény: enakivagyok (100)
enakivagyok Creative Commons License 2005.09.28 0 0 100

A célom csak annyi, amennyit a topiknyitóban leírtam. Dokumentálás.

Egyébként nem kellemes napokig csak 2-3 óra alvásért, zuhanyozásért és tiszta ruháért hazajárni. Pláne nem egy januári/májusi vizsgaidőszakkal megspékelve. Pontosabban a közérzetem nem kellemes ilyenkor.

Előzmény: Matt (99)
Matt Creative Commons License 2005.09.28 0 0 99
meg vagyok róla győződve hogy Te azt akarod hogy más is tudja hogy mennyit szenvedsz.
érzek ebben egy nagy adag önsajnálatot, önsajnáltatást.
Előzmény: enakivagyok (98)
enakivagyok Creative Commons License 2005.09.28 0 0 98

1., Tavaly nyár óta készülök rá. Igaz, nem jelentkezek mindenhova, csak azért, hogy fel tudjak innen állni, másrészt az utóbbi hónapokban amúgy is áll a munkaerőpiac. Nem a túlórapénzről szól. Ismeretségi körömben a versenyszférában hasonló végzettséggel és tapasztalattal kb ugyanolyan szinten keresnek az emberek. Tehát nem a túlórapénz tart itt. Főleg, hogy a Munka Törvénykönyve szerinti túlóralimitet elég hamar el lehet érni. Most azért egy kicsit kivárásra is lovagolok.

 

2., Ahol a rendszert, a folyamatokat kitaláló, leíró, bevezető vezetők évek óta a helyükön vannak, és a beosztottak állnak fel inkább sorozatosan, ott szvsz esélyes egy alulról jövő kezdeményezés, ami a javítás szándékával is, de a jelenlegi vezetés módszereit bírálná. Amit a saját munkámban meg tudok oldani, hogy egyszerűbbé tegyem az életem, azt megoldom, a többibe beletörne a bicskám. És sokszor kivédhetelen a várakozás, mert a rendszer lassú, a feladatok egymásra épülnek, és közben hónapól hónapra van valami új munka is innen-onnan.

Előzmény: Miss42 (97)
Miss42 Creative Commons License 2005.09.28 0 0 97

 

Kedves topiknyitó!

 

Olvasva blogodat két kérdés merült fel bennem.

 

1. Ha ennyire rosszul érzed magad a munkahelyeden, miért nem fogod a diplomádat, és állsz tovább? Vagy esetleg az a túlórapénz nem is olyan rossz?

 

2. Miért nem használod a diplomád/tudásod az excel-táblatologatáson kívül arra pl., hogy elgondolkozz miként lehetne hatákonyabban végezni a munkát, hogy ne kelljen túlórázni... nincs az a multi, ahol a főnök az eleinte (!) ingyenötletet ne szeretné....

 

Minden csak rajtad múlik...

 

 

D.

 

enakivagyok Creative Commons License 2005.09.28 0 0 96

Nem egészen értettem a kérdést, talán erre jött reakcióként?

 

"Sokan nem állnak fel még innen rajtam kívül. Én legalább keresek!"

 

Mert én nem pénzre, hanem állásra gondoltam. Tehát én legalább állást keresek.

Előzmény: Matt (90)
enakivagyok Creative Commons License 2005.09.28 0 0 95
Na, már megint benn ülök.
enakivagyok Creative Commons License 2005.09.27 0 0 94

Kétszer annyi, de én ezért már elvégeztem egy egyetemet (nem bölcsészkart) és megtanultam két nyelvet, amit ráadásul használok is (sajnos a nyelveket nem beszélő főnökeim helyett is). Most járok egy következő egyetemre. 4-en ülünk egy irodában, amiben ráadásul van egy 5. gép, mert van egy feladat, ami külön gépet igényel. Plusz a nyomtató. Ráadásul tele a szoba szekrényekkel, alig férünk. Tehát a nyugodt körülmények sem adottak. 

A legszörnyűbb egyébként nem is a munkaidő, hanem, hogy semmibe vesznek. Nem kapok a munkámhoz se elegendő információt, az önállóságom is korlátozott, nincs kihívás a munkámban, megszokott feladatok ismétlődnek. Nemcsak én, mások is így vannak. A főnökeink felfogása szerint nem sok közünk van ahhoz, ami ott történik. Nem ránk tartozik.

Előzmény: Matt (93)
Matt Creative Commons License 2005.09.27 0 0 93
azért kérdem mert van egy szint ami felett már nem sír az ember
én pl. az életkoromhoz és a jelenlegi végzettségemhez képest átlagosan keresek, épp hatszámjegyű a fizetésem. nettóban, és nincs semmi plusz. viszont külön irodám van és nem baszogatnak.

pl. reggel nyolc óta én is itt vagyok, dolgozom folyamatosan, emellett pl. nyelviskolába és főiskolára is járok, ráadásul a PSZF-re, amelyik az egyik legerősebb gazdasági téren.

úgysem ismer senki, tényleg érdekel hogy mennyit kapsz ezért. én is leírtam.
Előzmény: enakivagyok (91)
enakivagyok Creative Commons License 2005.09.27 0 0 92
18.45
enakivagyok Creative Commons License 2005.09.27 0 0 91
Azt hiszem, ez pont itt a fórumon nem publikus. Meg sehol sem. Cégen belül is csak +/- 10%-kal tudom megbecsülni egyes emberek fizetését. Maradjunk annyiban, hogy végzettségemhez, tapasztalatomhoz és a magyar viszonyokhoz képest átlagos juttatási csomagban részesülök. Az a szint, akik már jól keresnek, épp legalább 1, de inkább 2 lépcsővel felettem van. Mindenesetre ez a Magyarországon jó fizetés kb harmada annak, mint egy határral Nyugat felé ugyanebben a pozícióban. És persze háromszorosa annak, mint egy határral Keletre, teszem hozzá, mielőtt valaki magas labdaként lecsapná. És nem is tartozik a témához. Persze, tudom, sokan mondják azt, hogy ennyi vagy annyi pénzért mi mindent megtennének. Higgye el mindenki, ez nem így van. Egy idő után a szabadidő és az egészség sokkal többet ér, mint az évek alatt megkereshető pénz. Pláne úgy, hogy itt a vezetők éreztetik is, hogy ez a fizetés nem 8 órás munkaidőre van, ezért meg kell szenvedned, túlóráznod kell. Egyszer kiszámoltam, itt maszekéknál a bentléttel arányosítva az órabérem pont annyi, mint mondjuk haversrácnak a közszférában, aki 1/2 9-re bemegy és az elmúlt 3 évben kb évente egyszer maradt benn 5 után. Van szabadideje, nagy biztonsággal tud egy hónappal előre mondjuk színházjegyet venni, odaér a 6-7 órakor záró postára, a baráti-ismerősi kapcsolatai nem sekélyesednek el, stb. És ha ügyes és nem elég neki az ott keresett pénz, meg megvan hozzá a kapcsolata, van kedve, ötlete, akkor még magánzóban is nyomhat valami ipart. Itt viszont nem nagyon lehet több lábon állni az idő hiányában.
Előzmény: Matt (90)
Matt Creative Commons License 2005.09.27 0 0 90
mennyi a nettó fizetésed és milyen juttatásokat kapsz?
Előzmény: enakivagyok (89)
enakivagyok Creative Commons License 2005.09.27 0 0 89
Sokan nem állnak fel még innen rajtam kívül. Én legalább keresek! De nem akarok elhamarkodottan csak azért is felmondani. És nem is tehetem meg. Elég nagy elkötelezettség pl egy lakáshitel, amire a nettóm negyede elmegy, és mióta nem élek egyedül, nem mondhatom azt sem, hogy legfeljebb koplalok.
Előzmény: lombos fa (88)
lombos fa Creative Commons License 2005.09.27 0 0 88
Tudod én ezt nem értem... nincs annyi tartalékod, hogy felmondj és 100%-osan másik munkát keress. Végigolvastalak és hihetetlen számomra, hogy még mindig ott vagy, pedig a topik áprilisban indult. Először magadnak válaszold meg a kérdést: MIÉRT dolgozol még mindig ennél a cégnél? Ha nincs legalább 5 érv, akkor lépj...
Előzmény: enakivagyok (87)
enakivagyok Creative Commons License 2005.09.26 0 0 87
Fasz kivan, reggel már 7.20-kor itt voltam és csak most megyek majd haza. Föl kéne már mondani a picsába. Csak mégis kéne valami kevésbé szivacs helyet szerezni előtte.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!