Keresés

Részletes keresés

holist Creative Commons License 1999.06.20 0 0 1092
Kedves Spock, válaszodat elküldtem Geréb Ágnesnek, aki, mint azt alább jópárszor kifejtettem, csak te nem figyeltél, az egyetlen szülész ma kicsiny hazánkban, aki otthonszülést vállal. Mit ad isten, épp tegnap éjjel vele is elofordult az, ami veled. Tehát megkapod a választ arra a költoi kérdésedre, hogy "MIT GONDOLTOK, MII TÖRTÉNT VOLNA EZZEL A GYEREKKEL OTTHON?"

Mit ad Isten, ma éjjel 0 óra 15-kor lefekszem, 0 30-kor szól a telefon,
szülés (hogy dr. Spock stílusát vegyem föl). Ilyen elofordul, hogy idézzem.
(Váltok kicsit sajátabb stílusra, úgy gyorsabban megy.) 1-kor érkeztem meg,
és olyan intenzíven folytak a dolgok, hogy nem láttam szükségét
megvizsgálni, jók voltak a szívhangok. A harmadik gyerekét szülte otthon, a
37. hetét kezdte pont ma, ezért aztán még nem találkoztunk a 37. vizsgálati
hétre. Viszont - tipikus eset - járt egy kórházi orvoshoz (hogy legyen
kiskönyv és nem az én pecsétem, hogy ne kelljen konfrontálódni, ha mégis
kórházba kerül stb.), aki ragaszkodott hozzá, hogy tegnap megvizsgálja,
pedig o kérte, hogy ne. Meg is vizsgálta úgy, hogy aztán vérzése kezdodött
és szépen beindult a szülés éjjelre. Egy szó mint száz, nem vizsgáltam meg,
csak szívhangot hallgattam, ami tök jó volt. Egyszer csak beterített szemtol
lábujjig a magzatvíz, mert megrepedt hirtelen a burok. Akkor megint
szívhangot hallgattam gyorsan (elorelátásiból, mert ilyenkor, ha nem tudja
az ember, hogy a fej milyen helyzetben van, lehet számítani arra, hogy a
kizúduló magzatvíz magával sodorja a köldökzsinórt és a nem rögzült koponya
mellé kerül, ami - ha összenyomódik -, elzárja a keringést), hát, még csak
nem is 80-as volt, mint Spock úr esetleírásában, hanem 60-as. Akkor
megvizsgáltam, és azt tapasztaltam, ami miatt szívhangot hallgattam:
eloresodródott a köldökzsinór (mint álmos Spock úr esetében). A
köldökzsinórt szépen visszanyomtam-illesztettem, a gyermek pedig makk
egészségesen megszületett. A tanulság többféle: nem szabad durva orvoshoz
menni a 37. héten, foleg olyanhoz, aki sejti, hogy ha az elozo két gyerek
otthon született, ez is otthon fog. Bár a kislány 2750 g (az elozoek mind
nagyobbra bírtak noni, o is nott volna még szegény...), tetotol talpig
magzatmázas, látszik rajta, hogy saját magához képest koraszülött. A
következo tanulság pedig csak dr. Spock-nak szól:

Azt írta a marhája, hogy 1 cm-re nyitva volt a méhszáj. Elfelejtette talán.

------------------

holist

Skorpió Creative Commons License 1999.06.20 0 0 1091
Kedves vikoca !

A szerepeknek es a szexista megjegyzeseknek semmi kozuk egymashoz.
Amugy (!) jol vagy ?

Előzmény: vikoca (1080)
Skorpió Creative Commons License 1999.06.20 0 0 1090
Kedves Mr Spock !

OFF
Nehany hozzaszolasbol - ha kerhetlek - ne szurd le azt a következtetest, hogy Magy.o-on mindenki bunko. Bizony vannak nehanyan, nemelyik meg a PC-t is tudja kezelni, megha nem is volt gyerekszobaja.
Tovabbi hozzaszolasaidat varva, udvözlettel, Skorpio.

Skorpió Creative Commons License 1999.06.20 0 0 1089
Kedves Thor !

E-mail ment !

Előzmény: Thor (1084)
Mr Spock Creative Commons License 1999.06.20 0 0 1088
Kedves holist,

Nem tudom hogy ki az a Dr. Gereb Agnes, de ha ezt tenyleg o irta, nem ert hozza. Technikai reszletekbe nem erdemes belemenni, mert amugysem ertene meg senki, csak egy nagyon egyszeru kerdesem van: egy zart mehszajon keresztul, megis hogy erzi a koldokzsinort?

Gabor

Előzmény: holist (1087)
holist Creative Commons License 1999.06.19 0 0 1087
Tudom, azt ígértem, hogy már nem írok, de ezt nem bírtam ki. Bátorkodtam, és elküldtem Dr. Geréb Ágnesnek Spock utolsó esetleírását, mert kíváncsi voltam. Továbbá elég nagy disznóságnak tartom, hogy azután, hogy én kiszálok, és azután, hogy o bejelenti, hogy nem foglalkozik többet az otthonszülés témájával, Spock az alábbi hozzászólást elkövette. Íme Dr. Geréb válasza:

Mi úgy szoktuk, hogy a 37. hét betöltése után belso vizsgálatot végzünk, és
ha akkor a fej úgy helyezkedik el a bemenetben, hogy oda már a köldökzsinór
nem fér be (tehát a fönti eset nem fordulhat elo), akkor szépen megnyugszunk
és várjuk a szülést. Ha még odaférhet a köldökzsinór, akkor vagy még egy
vizsgálat történik pár nap múlva (hátha már addigra nem fér oda a zsinór és
a fönti eset nem fordulhat elo), vagy - ha még ez elott megkezdodik a
vajúdás, akkor - emlékezve az elozo, még nem beékelodött koponyára - akkor
történik a vizsgálat, amikor a vajúdás megkezdodik (és amennyi ido alatt
odaérek, illetve kb. amennyi ido alatt o odaérhetett a kórházba). A
vizsgálatkor egyértelmuen lehet érezni, hogy a fej és a méhnyak között van-e
köldökzsinór vagy nincs (o ugyebár megvizsgálta, és amikor megvizsgálta, már
egyszer 80-as szívhangot észleltek, tehát már akkor ott kellett, hogy legyen
a köldökzsinór, mert ha nem, ugyan mitol lett volna 80-as a szívhang???).
Spock úr még bizonyára álmos volt, hogy ezt nem érezte. De azért a 7. érzéke
muködött, mert nem mert hazamenni, sejtette, hogy nem végzett alapos,
lelkiismeretes vizsgálatot... Csókoltatom.

------

holist

Mr Spock Creative Commons License 1999.06.19 0 0 1086
Kedves Mindenki,

Most jottem haza a korhazbol. Reggel az egyik paciensem bement a szuleszetre, mondvan hogy azt hiszi hogy vajudik. Ilyen gyakran van, a noverek rateszik a monitorra, ellenorzik hogy vannak a mehosszehuzodasok, figyelik, stb. Telefonaltak nekem, hogy itt a paciens, de egy egy mehosszehuzodastol eltekintve minden 10-15 percenkent semmi sem tortenik, valoszinuleg ez csak "elozetes", talan nagyon korai vajudas (itt volt az ideje). Aztan 5 perc mulva megint hivtak, hogy a baby szivhangja leesett 80-ra, de nehany masodperc mulva visszament normalisra. Azonnal bementem a korhazba. Meg 1 centire sem volt tagulva, minden rendben volt. Mondtam, hogy meg maradjon egy orat, es ha semmi tobb nem tortenik, mehet haza. De azert ki akartam varni, ugyhogy lementem a rendelombe ami ott van a korhaz mellett. Olvasok 10 percet, ketsegbeesett telefon, a nover, a gyerek szivhangja 80, es nem megy vissza. Rohanok fel, ugyan mar 100 (meg mindig abnormalis), de a ritmus is "rossz" (a gorbe a monitoron), ugyhogy azonnali csaszar.
A gyerek meconium furdoben szuletik, a koldokzsinor a fej es a mehnyak fala koze szorulva. Meg 10-15 perc es annyi.

Na megis mit gondoltok, mi tortent volna ezzel a gyerekkel OTTHON?

Gabor

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.19 0 0 1085
Kedves ccsa!

A mellfeszülés általában a 12. hétig el szokott múlni, legalábbis nálam és több barátnőmnél ez volt az általános. Illetve a könyvek szerint is. Viszont nem akarlak elkeseríteni, de a hsaon fekvést elfelejtheted egy jó időre. Kb. 1-1,5 évre, attól függ, hogy meddig szándékozol szoptatni. Ez számomra is rettenetes dolog, mert én szintén hasonfekvő voltam. Melltartóból pedig ajánlom a Triumphnak az egyik fajtáját, A Be Happy kollekcióból, csak pamut, Eileen névre hallgat. Nagyon kényelmes.

Thor Creative Commons License 1999.06.18 0 0 1084
Skorpió ezt az offtopic vitát folytattam volna veled emilben, mert ide nagyon nem való és látom nagyon nem értesz, de a címedről visszapattant a levél, mondván, hogy ilyen nem létezik. Van esetleg létező címed is? :)
Előzmény: Skorpió (1079)
ccsa Creative Commons License 1999.06.18 0 0 1083
Kedves kismamak,

egy eleg kellemetlen tunettel kapcsolatban lennek kivancsi a tapasztalatotokra. Ugye az oke, hogy a mell megduzzad, erzekeny lesz, fajdogal. Hat ez nekem mind van. A melltartoim nagy reszet elfelejthetem es eleg nehez volt olyat talalni, ami kenyelmes is, tart is es ki is nez valahogy (ti mit hordtok?). Fajdalom neha olyan eros, hogy ejszaka felebredek ra es - bar a pocakomtol meg tehetnem - nem tudok hason aludni, ami pedig nekem eddig a legpihentetobb volt. Azt remeltem meg egy kicsit tovabb tudom ezt elvezni. Na mindegy. Szoval nektek milyen volt es foleg mikor mult el?

ccsa Creative Commons License 1999.06.18 0 0 1082
[Nalam jobban keves ember kepes megmondani, hogy a "masik mit erez".]

Bocs, de aki annyira el van magatol ajulva, hogy ilyet kepes leirni, attol nekem hanynom kell... de lehet, hogy ez csak terhessegi tunet :)))))

Komolyra veve szot OFF Nekem is volt szerencsem joideig Amerikaban elni, ugyhogy nem kell bemutatni. Tudod, lehet hogy neked csak az a bajod, hogy regen jartal a vilag kulturalt felen, mert konnyen lehet, hogy amilyen kepessegek teged ott ilyen "nagyszeruve" tesznek, azokkal errefele labdaba se rugnal. ON

Előzmény: Mr Spock (1074)
vikoca Creative Commons License 1999.06.18 0 0 1081
Miafaszvan?! (csak barati erdeklodes, a politikai forumokon megszokott hangnemben :-)))
Csak ugy beugrott az elozo hozzaszolasom, aze' irom ezt a bugyutasagot.
Előzmény: Skorpió (1079)
vikoca Creative Commons License 1999.06.18 0 0 1080
Skorpio, csa!

"3. Apropo, szerepek ! Mintha eppen most ccsa irt volna olyat, hogy mennyivel masok a nök. Csak vikoca el ne olvassa. A vegen meg kiderul, hogy tenyleg nem vagyunk egyformak, es hogy tenyleg masra vagyunk alklmasak. Velemeny ? "

:-), ami azt illeti eppen szolni akartam ccsa-nak, hogy mintha cseppet szexistak volnanak a megnyilvanulasai, amelyek eppen olyan bantoak ha "a ferfiakat" minositik le, mint ha "a noket". Bar lehet, hogy az elobbi meg jobban bant engem.

Orulsz?

Előzmény: Skorpió (1072)
Skorpió Creative Commons License 1999.06.18 0 0 1079
O.K.

Nekem viszont az tetszik, amikor - tipikusan nöi tulajdonsag - hogy azert mert nem vagyok szimpatikus valami miatt, trivialis dolgokban sem adtok nekem igazat. Nos, ilyenkor rakerdezek ujbol, de mivel erzitek hogy ha ellentmodtok, akkor nevetsegesse teszitek magatokat, es ilyenkor jön a "de amekiban verik a negereket" effektus. Vergödtök, mint akit a skorpio megcsipett. Ettöl fuggetlenul nem en kezdemenyezem ezeket a "jatekokat", hanem ti.
(Bizony, bizony, a nök hajlamosak igazat adni annak aki nekik szimpatikus, es ellentmondani annak, aki nem)

Előzmény: Thor (1078)
Thor Creative Commons License 1999.06.18 0 0 1078
Hát persze hogy veheted bóknak. (legalábbis részemről) Tudomén, hogy nem vagy te fél- hanem legalább háromnegyed, csak tök kíváncsi vagyok, hogy hogy néz ki egy ilyen élőben :))

1ébként veled mindig érdemes vitatkozni olyan klassz ritmikusan kopog a fejed a plafonon, amikor mindenre ugrasz :))

Előzmény: Skorpió (1075)
sófelhasználó Creative Commons License 1999.06.18 0 0 1077
Én azt hittem, hogy csak a Vészhelyzetben van olyan, hogy valaki a szülőszobán jön rá, hogy terhes....
Előzmény: Mr Spock (1076)
Mr Spock Creative Commons License 1999.06.18 0 0 1076
Kedves Mindenki,

Ugy nez ki hogy uborkaszezon van a Szules, terhesseg topic-ban, ugyhogy folytatom az "orvosi tortenetek" sorozatot. 4. tortenet (lehet hogy mar meseltem, nem vagyok biztos benne):

Ugyeletben voltam. Surgosen hivtak az ambulanciara: terhes no, vajudik, nincs orvosa. Berohanok. Sok kover no van Amerikaban, de ez az atlagon is feluli volt. A rendes merleg kapacitasa nem volt elegseges, meg mielott odaertem volna, atvittek a konyhara es megmertek, majdnem 200 kilo volt. Es 20 eves. Es sirva mondja nekem:"Doktor ur, itt valami nagy tevedes van. Azt mondjak hogy vajudok. Hogy lehetseges ez, amikor nem is vagyok terhes." Megvizsgalom. Terhes. Nagyon terhes. A mehnyak tagul, a gyerek fejet "vakarom", bizony vajudik. Sok ido nincs a beszelgetesre, azonnal atvitetem a szuleszetre, ott tovabb vizsgalodunk, ultrahang egy nagyon nagy gyereket jelez, nem megszulheto a rendes uton. Megmondom neki, meg mindig sir, meg mindig allitja, hogy itt valami tevedes van, de legalabb nem vitatkozik. Csaszar. A csaszar egy remalom. Nem tudjuk feltenni a not a mutoasztalra, mert sokkal szelesebb, es felo hogy egyszeruen legurul. Osszetolunk ket mutoasztalt egymas melle. Harom asszisztenssel kezdem a mutetet, de meg az is eppenhogy eleg, a zsirreteg vastagsaga egyszeruen pelda nelkuli. Normalis korulmenyek kozott az elso bormetszestol a gyerek kiemeleseig maximum 2 perc telik el (nekem, en eleg gyors sebesz vagyok), itt 13 percen keresztul kuszkodok amig megszuletik a gyerek. A gyerek bizarrul nez ki, mint kesobb kiderul 6.5 kilo (a legnagyobb akit valaha szultem). De kulonben semmi baja. Masnap vizitelek, es vegre van ido beszelgetni a novel. A sztory amit elmond hajmereszto. Mondja, hogy mindig kover volt, mar 14 eves koratol 110-120 kilo volt. De egy nap (kb 7 honappal mielott hozzam kerult) elkezdett hizni (tovabb hizni), es elmaradt a menstruacioja. Azonnal elment orvoshoz, valami altalanos orvoshoz, es elmondta hogy elmaradt a menstruacioja es elkezdett hizni. Mire az orvos elmagyarazta neki, hogy kover noknel ez gyakori (ami igaz) es felirt neki amfetamint (meg akkor legalis volt), hogy fogyjon. A no kovette az orvosi utasitast, szedte az amfetamint, de tovabb hizott, es tovabbra sem menstrualt. Kb 3 honap mulva visszament az orvoshoz, es elmondta neki, hogy nem segitett a gyogyszer. Mire az orvos megduplazta az amfetamin adagot, mondvan hogy nem eleg. "I was high as a kite, but I continued to gain weight", mondta nekem a no, elegge lefordithatatlan, de a lenyege az, hogy az amfetamin ami egy kabitoszer (de nem kabit) hatasa ervenyesult, de semmi nem valtozott, a no tovabb hizott. Es egy nap eles hasi fajasok, es akkor jott be az ambulanciara, es akkor derult ki, hogy terhes es vajudik.

Nincs slusszpoen. Azon kivul persze, hogy vannak hulye orvosok is, hiszen semmi mast nem kellet volna csinalni, mint egy terhessegi vizsgalatot, amit ez a marha nem csinalt, es elkezdte amfetaminnal etetni ezt a szerencsetlent. Ami miatt ez az eset kulonleges (a sulyokon kivul), hogy ugyan nem o volt az egyetlen a prakszisomban aki vajudas idejen allitolag nem tudta, hogy terhes, de o volt az egyetlen akinek el is lehetett hinni (kb 5-6 "szeplotlen fogantatas" esetem volt). A gyerek a 6.5 kilojaval a tobbi ujszulott kozott ugy nezett ki, mintha valaki ottfelejtette volna nehany honapig.

Gabor

Skorpió Creative Commons License 1999.06.18 0 0 1075
OFF

Kedves Thor !

1. Ha te ezt tekinted vereszaju megkegyzesnek, hat lelked rajta. Azert nezz at neha egy-egy politikai topicba. Ott a " Te mocskos, buzi, zsido, ciganyberenc" meg a szalonkepesebb, baratsagos velemenynyilvanitast jelenti. Nekem az a veresszajusag.
2. A "nem engedesrol". Ez nem azt jelenti, hogy semmiben sem, hanem azt, hogy amiröl maximalisan meg vagyok gyozödve, abbol nem. Biztos te sem engedsz bizonyos dolgokbol. (Ha masbol nem, akkor abbol, hogy veled bizonyos dolgokat meg kell beszelni.(:-)))). En ezt bevallom, te nem.
Az önbecsulest ti - amennyiben nö vagy - azzal probaljatok elerni, hogy azt hiszitek, hogy egy nö mindent eler, ha akar. Ez az igazan a "tiszta, szaraz" erzes. Teny hogy sok mindent el tud erni egy nö, akar egy ferfi.
3. Egyetertunk. En viszont mindig is az "egyformasitas" ellen voltam, ugyhogy az utolso mondatod teljesen ertelmetlen.

Örülök hogy erdeklödtök iranyomban. Ezt vehetem boknak ? (:-))))

Előzmény: Thor (1073)
Mr Spock Creative Commons License 1999.06.18 0 0 1074
Kedves ccsa,

Tobbek kozott a nok sokkal jobban latnak a sotetben, jobban hallanak es sokkal nagyobb biztonsaggal mondjak meg egy arcrol, hogy a tulajdonosa mit erez

Lehet hogy atlagban ez igaz, de azt tudom, hogy az en esetemben nem. Nalam jobban keves ember kepes megmondani, hogy a "masik mit erez". Sokszor eletemben gyanusitottak "hatodik erzekkel", szupernaturalis kepessegekkel, pedig en allitom, hogy semmi ilyenrol szo sincs, en csak egyszeruen latom a masik arcan, testen, hogy mit erez, mit gondol, eppen mit akar csinalni, es ami nagyon jol jon a prakszisomban, hogy faj-e neki valami vagy nem (fuggetlenul attol, hogy palastolni probalja vagy nem, fuggetlenul attol, hogy szimulalni probal vagy nem). Eppen tegnap, az egyik terhes pacienst vizsgaltam, minden rendben volt, de ereztem hogy valami nem stimmel. Kerdezem, mi baj van. Semmi, mondja. Eroskodom, mondom, erzem hogy valami nincs rendben. Erre a szobaban levo ferj megszolal, es mondja hogy o nagynenje meghalt elozo nap. Pedig senki nem sirt, nem volt konnyes szem, nem volt semmi nyilvanvalo, de a no arcara valami ra volt irva. Na mindegy.

Kedves Kiskatica,

Szegyenkezve bevallom: fogalmam sincs a kecsketej ugyrol, 20 eves prakszis utan ez meg soha nem merult fel itt USA-ban, es a konyvekben nincs megemlitve. De meg utananezek egy kicsit.

Ja és küldd el légy szíves nekem is sokat emlegetett programodat.

Eloszor emailben te kuld el nekem az utolso normalis menstruaciod elso napjat, pontosan (honap/nap). Az kell hozza. Ha tudod a pontos datumat hogy mikor estel teherbe, akkor az meg jobb.

Gabor

Thor Creative Commons License 1999.06.18 0 0 1073
Jajj Aranyos Skorpió, de nagyot ugrottál!
Azért néznélek meg, (meg gondolom más is, pl. vikóca), mert kííííváncsi vagyok rád. Szerintem az ember többnyire kiváncsi arra, akivel eldulakodik egy-egy kérdésen.
1. véresszájú megjegyzéseid az említett topic kapcsán élnek az emlékezetemben, de itt se vagy egy szelíd bárány. Azokat nem hozom fel újból, különösen nem itt, különösen, hogy egyszer már többé-kevésbé egyetértettünk.
2. Amivel nem értek egyet, az a hozzáállásod. Az "Én nem engedném ..." "... és kész" kezdetű és végű mondataid. De persze ezektől nem rágok be nagyon, tudom én, hogy kell az ilyesmi a férfiak önbecsüléséhez :)) mindemellett nem nő az a nő, aki nem tudja elérni nálatok amit akar.
3. A szerepekkel semmi bajom. Szerintem is mások a férfiak és a nők és nem kell erőltetni az egyformásítást. Még neked sem.
Előzmény: Skorpió (1072)
Skorpió Creative Commons License 1999.06.18 0 0 1072
Kedves Thor !

Azt aruld el, hogy :
1. Milyen veresszaju megjegyzest tettem eddig ?
2. Melyek azok a dologok - csak nehany - amelyekkel nem ertetek egyet ? Ezzel nem azt akarom mondani hogy nincs, csak azt hiszem hogy nem kardinalisak. (Ja, gondolom a "szerepek").
3. Apropo, szerepek ! Mintha eppen most ccsa irt volna olyat, hogy mennyivel masok a nök. Csak vikoca el ne olvassa. A vegen meg kiderul, hogy tenyleg nem vagyunk egyformak, es hogy tenyleg masra vagyunk alklmasak. Velemeny ?

Mivel sokat vagyok tavol, ezert inkabb a csaladommal töltöm a szabadidömet, de ha jönnek, akkor kizarolag a felesegemmel. A gond az hogy nem vagyunk pestiek.
A kerdesedböl valami olyasmit velek kihallani, hogy azert neznetek meg, hogy van-e alapja a velemenyemnek. Azaz szerintetek egy jokepu, gazdag stb ferfi többet engedhet meg maganak ? Mintha igy gondolnatok. Vagy nincs igazam ?

Es meg egy. Ha egy nönek nincs humorerzeke az nagy baj. Ha egy ferfinak, az tragedia.
Valassz !

Előzmény: Thor (1071)
Thor Creative Commons License 1999.06.18 0 0 1071
Skorpió, már annyira csíptünk néhányan az Emancipáció topicban közzétett véresszájú hozzászólásaid miatt is, mikor jössz el végre egy találkozóra, hogy jól megnézhessünk?
Előzmény: Skorpió (1070)
Skorpió Creative Commons License 1999.06.18 0 0 1070
1. Ezek szerint nem kell vasalnom ? Ez jo, bar eddig sem tettem.
2. Senki sem vonja ketsegbe, hogy egy anyanak fantasztikus empatikus kepessegei vannak. Es azt sem, hogy tudja hogy mi a jo a babanak. De a babanak nem csak "jo" kell, hanem biztonsag is. Ezt biztositjak orvosok.

U.I. Nem tudom hogy miert irtad hogy a "felisten" ferfiak. Mi azert ennel kicsit többek vagyunk. (:-)))

Előzmény: ccsa (1068)
ccsa Creative Commons License 1999.06.17 0 0 1068
Senki nem latta kedden 22 oratol a Spektrumon a "Miert nem vasal a ferfi" c. filmet? Sajnos en lemaradtam az elejerol es csak most tudtam meg, hogy ez egy harom reszes sorozat utolso resze volt. Ha valakinek esetleg megvan, vagy tudja hogy mikor fogjak ismetelni, nagyon halas lennek.
Amugy amit lattam nagyon tetszett. Roviden osszefoglalva arrol szolt, hogy megvizsgaltak milyen kepessegei teszik a noket alkalmasabba arra, hogy megertsek mit is szeretne a baba. Tobbek kozott a nok sokkal jobban latnak a sotetben, jobban hallanak es sokkal nagyobb biztonsaggal mondjak meg egy arcrol, hogy a tulajdonosa mit erez stb. Ez a noknel oly annyira jol mukodik, hogy akinel nem az beteg (Turner szindroma?). A ferfiak viszont "egeszsegesen" ugy teljesitenek ebben, mint a Turner-szindromas nok. Meg egy csomo erdekes volt benne. Kar hogy nem lattam a tobbit.
Ugyhogy kedves "felisten" ferfitarsak tessek arcban osszemenni es elhinni nekunk, hogy mi tudjuk mi a jo a gyereknek :)))
Kiskatica Creative Commons License 1999.06.17 0 0 1067
Bocsánat elírtam:
nyugtatsd
Kiskatica Creative Commons License 1999.06.17 0 0 1066
Kedves Mr.Spock!
A barátnőm 2 hetes terhes volt amikor pasztörizálatlan kecsketejet ivott. Szükséges nála valamilyen vizsgálatot elvégezni. Kérlek nyugtasd meg!
Ja és küldd el légy szíves nekem is sokat emlegetett programodat. Előre is köszönöm!
Kiskatica Creative Commons License 1999.06.16 0 0 1065
OVULÁCIÓS TESZT

Magyarországon is lehet kapni két fajtát, a nevük:
 CORAX (nem tévedés! az a cég gyártja, aki a terhességi teszteket is)
 DEI

Viszont szinte egyetlen patika sem tartja raktáron, mert viszonylag rövid a szavatossági idejük. A CORAX ára 6.500,- Ft, ezzel 7 napig tudsz vizsgálódni, a másik 5.000,- Ft-ba kerül, de ebben csak 5 pálcika van.
Meg kell rendelni a gyógyszertárban és kb. 1 hét alatt beszerzik!

Mr Spock Creative Commons License 1999.06.16 0 0 1064
Kedves Trixi,

légy oly kedves magyarázd el nekem, hogy miért nem biztonságos a gumi.

Mert neha lecsuszik, elszakad, mellette kiszivarog, stb. Ez persze nem azt jelenti, hogy senki nem kepes biztonsaggal hasznalni. Ovatosabb egyenek nyilvanvaloan magasabb sikerszazalekot fognak elerni. De a teny, a statisztikai teny, hogy tobb mint 10 szazaleka evenkent, az azt hasznalo paroknak terhes lesz. Ebben benne vannak azok akik egy honap mulva terhesek lesznek, es azok is akik 5 ev mulva sem.

Kedves piglet,

Egy dolgot azonban elfelejtettem megírni. Még szoptatok, tehát a
kombinált tabletta tudtommal erre az esetre nem jó.

Az mas. Ha szoptatsz akkor marad a spiral (ami nem ajanlatos CSAK a szoptatas idejere), es az egyetlen fajta fogamzasgatlo tabletta, ami csak progesteron-t tartalmaz. USA-ban van egy ilyen, Micronor-nak hivjak, es Norethindron acetat a kemiai anyag ami benne van. Azt lehet szoptatas kozben is hasznalni. Kerdezd meg az orvosodat, hogy van-e Magyarorszagon is vagy sem.

Gabor

ccsa Creative Commons License 1999.06.15 0 0 1063
Nezi most valaki a Spectrumot, ha teheted kapcsold be.
Skorpionak kulon ajanlom:))
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.15 0 0 1062
Kedves Abigél!

A Margit kórházban gyakorlatilag csak epidurális érzéstelenítéssel végzik a császárt. Utána ugyanúgy megkapod a babát mint egy normál szülésnél. Majd 6 órát töltesz el az őrzőben.

KEdves Mr. Spock!

Köszönöm a válaszaidat. Egy dolgot azonban elfelejtettem megírni. Még szoptatok, tehát a kombinált tabletta tudtommal erre az esetre nem jó.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!