Keresés

Részletes keresés

elsőcsoda Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1182

szia! ez itt egy elsüllyedt topik! menj át a szülés, terhesség 3,0-ba! ott kb. 30 kismama van!

és egészséges bébit kívánok nektek!

Előzmény: VBarbi (1181)
VBarbi Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1181

Sziasztok,

van valaki, akinek úgy született kisbabája, hogy párjának korábban kemoterápiás kezelése volt? Az orvos azt mondta, fenn áll a veszélye, hogy a baba nem lenne egészséges, és most nem tudom mit évők legyünk.

rahell Creative Commons License 2003.05.26 0 0 1180
Én a MÁV-ban szültem... Isteni volt... A szülésznők nagyon rendesek, segítőkészek voltak. Az illető orvost nem ismerem, nekem a Harsányi doktor volt az orvosom. Nem tudom említette-e az dokid, de van lehetőség külön szobára, ott csak te vagy egyedül a piciddel. Bemehetnek a rokonok, és az apuka akkor, és addig marad, ameddig akar...Nekem a párom, szinte ott aludt velünk...Nagyon jó volt...
Előzmény: aszta (1176)
Swenson Creative Commons License 2000.11.15 0 0 1179
Kedves Kismamák!

Én egy 25 éve fiatal hölgy vagyok, és nagyon szeretem a gyerekeket.
A keresztszüleim gyermekorvosok, és nagyon sok időt töltöttem, és töltök a társaságukba. Ezért már nagyon tájékozott vagyok a gyerekek aranyos világában. Többek közt el s végeztem egy olyan tanfolyamot, ahol a gyerekek pozitív fejlődését elősegítő szerepjátékok levezetését tanultuk meg.
Ha sikerem lenne, akkor szeretnék gyerekekkel foglalkozni, mint baby sitter.
Természetesen, minden papírral rendelkezem, ami szükséges egy ilyen munkához: orvosi papírok, erkölcsi bizonyítvány, önéletrajz.
Szívesen vigyáznék a gyerekekre, egyre vagy többre is, persze a kicsik korosztálytól függően változó, hogy maximum, hány gyereket vállalok be egy időre, ugyanis tisztában vagyok, hogy mekkora felelőség egy gyerek is, ezért számomra a biztonság a legfontosabb szempont.
Tapasztalatom is van a gyerekvigyázásban, ugyan nem pénzért dolgoztam, de a lényeg úgy is ugyanaz: Vigyázni a csöppségekre, játszani velük, foglalkozni velük, tanítani őket, és figyelni rájuk.
Terhes hölgyek is jelentkezhetnek, mert teljes felkészülésem van a terheségi időszak alatt szükséges információkról, sőt a bevásárlást is szívesen segítem tanácsaimmal, vagy akár személyesen is elmegyek a mamával a bevásárló körútra. Kérésre listát is küldök a legszükségesebb dolgokról, melyeket egy terhes nőnek a gyerek megszületése előtt be kell vásárolni.
Tehát amennyiben szüksége van valakinek baby sitter-re, úgy várom levelét, jelentkezését. A fix órás gyerekfelügyelettől, a napi egy bizonyos tevékenység elvégzésén át (pl. oviba, edzésre, foglalkozásra vinni, hozni, stb.) - egészen az alkalmi munkáig minden érdekel, tehát szükség esetén keressenek nyugodtan.

Nevem: Bob Csilla
Telefonszámom: 06 203 686 798
E-mail: post@freemail.hu
UI: Kérésre fényképet is tudok küldeni.

rocher Creative Commons License 2000.06.05 0 0 1178
Bocs, pöttyös, de ez már nem fut, ITT az aktuális verzió!

petra

Előzmény: pöttyös (1177)
pöttyös Creative Commons License 2000.06.05 0 0 1177
Szóval, nem emlékszem az összes kérdésedre pontosan, főleg nem sorrendben, de azt hiszem a lényeg az, hogy meggyugtatásra vágysz: ki lehet ezt bírni. A terhességet, szülést, gyermekágyat. Nos, biztosíthatlak róla, ki lehet. Sőt, talán túl nagy mázli sem kell hozzá, hogy alapvetően jó élményként maradjon meg. Én a második terhességem végén járok. Az első gyerekkel az elején volt némi hányingerem, de kibírható. A másodikkal párszor hánytam is, és tényleg a 14, hétig folyton émelyegtem, ami kellemetlen, mert az ember a végére olyan savanyú képpel jár.kel a világban, mint egy igazi gyomorbajos. Viszont: fogytam 3 kilót (nem ártott) és a mai napig, talán emiatt, nem szedtem fel a kívánatos 11-12 kg-nál többet.
A szülés nálunk papás volt, az orvosom bejött időben, a szülésznő aranyos volt, szóval a kellemetlenségek nem a környezetből fakadtak.
A beöntéstől én is féltem, de abszolúte semmi kellemetlen nem volt benne, tényleg. Az apukák egyébként ilyenkor még nincsenek ott, a leborotváláskor sem, ami szintén semmi kellemetlen.
Nos, mi tagadás, a szülés fáj. De, szemben bármilyen más fájdalommal, erről tudod, hogy nem azt jelenti, hogy valami baj van veled (beteg vagy, megsérültél, meg fogsz halni, stb), hanem azt, hogy végre, végre célegyenesben vagy. Ez azért egészen más.
Gátmetszés, amennyire tudom, az első szülésnél majdnem mindig csinálnak, mert azt semmiképp se akarják, hogy megrepedj. Te se akard, állítólag az tényleg rossz. A gátmetszést én egyáltalán nem éreztem, semmit, tényleg. Akkor már mással voltam elfoglalva. Miután megszületett a gyerek, azután pedig már semmire nem emlékszem, csak őrá. Nálam volt, amíg összevartak, nem tűnt fel, hogy bármit csinálnának velem. Különben is, addigra végetértek a görcsök, és ahhoz képest, még, ha éreztem volna is valamit, nem lehetett volna hozzá mérni. Szoktak még a varratszedéstől félni, azt se éreztem meg. Lehet, hogy én szerencsés vagyok, lehet, hogy ügyeskezű az orvosom, de nekem ezzel a gátmetszés dologgal semmi bajom nem volt és azóta sincs utóhatása.
Szoptatni néha fárasztó, macerás, (bár nem hinném, hogy a tápszerezés kevésbé az), de isteni érzés. Mindkettőtöknek. 1 éves korig ajánlott egyébként. Aki szoptat, annak egyébként a hasa is hamarabb visszamegy. Meg aki tornázik, fogyókúrázik, hasszorítót használ. Én nem tettem, nem is eltt az igazi, talán nem is éreztem igazán fontosnak. ha neked az lesz, megoldod. Ez biztos, hihetetlen csinibaba anyukák is vannak itt nálunk a játszótéren.
Azt hiszem nagyjából ezeket kérdezted.
Lényeg a lényeg: Életem legnagyobb, legszebb, legheroikusabb élménye volt az első gyermekekm születése. A mai napig, he Tv-ben szülést látok, olvasok róla, potyogni kezdenek a könnyeim a meghatottságtól és a boldogságtól annál a résznél, hogy "és akkor megláttam fiamat/lányomat". És ezzel nagyon sokan vagyunk így.

Üdv,
Pöttyös

Előzmény: Feher Tigris (0)
aszta Creative Commons License 2000.02.02 0 0 1176
Van valaki aki a MÁV korházban szült? Esetleg a Pető Zsoltnál? Én az első babámat várom, és kiváncsi lennék kinek milyen volt.
Más.
Azt mondja a doktor ur, hogy nagy babának néz ki. Ha valakinek van ilyen irányu tapasztalata, az is érdekelne!
safaree Creative Commons License 1999.06.28 0 0 1175
A topic i t t folytatódik...
mulatt Creative Commons License 1999.06.28 0 0 1174
Az igen jó vélemények 13és 11 évvel ezelőttiek, de szerintem a szellem állandó. Bátran mehetsz oda, és ha állandóan egy orvoshoz jársz meg fogja oldani, hogy nála szülj. Jó lehet vismajor de máshol sem tuti biztos a dolog. lsd. koraszülés és szabadság
berku Creative Commons License 1999.06.28 0 0 1173
A Születéskalauzból kiderül, hogy van, ahol éjjel-nappal lehetséges a rooming-in, van ahol csak nappal -és van, ahol még egyáltalán nem. Gondolom a MÁV kórház nem véletlenül lett a 2. , szerintem leginkább az orvosod tudna mesélni az ottani gyakorlatról. Én úgy 10 éve voltam ott kismamát látogatni, és megdöbbentett, hogy mennyire szép, barátságos a környezet. Állítólag a Szt. Imrében is figyelembe veszik a gyöngéd születés elveit, én ezért járok egy ottani orvoshoz.
Előzmény: ccsa (1170)
ccsa Creative Commons License 1999.06.27 0 0 1172
A nogyogyaszom eredetileg a MAV korhazban dolgozik, tehat ott. A MAV a Szuleteskalauzban a 2. helyen van Bp.-en. Van valakinek kozelebbi infoja a helyrol?
Előzmény: Törölt nick (1171)
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.26 0 0 1171
Kedves Nadi!

Szerintem a 34. héten már nyugodtan megeheted a kanalas orvosságot. Amit én írtam az sokkal inkább a korai terhességekre vonatkozik. Valamelyik topicban írta valaki, hogy a felesége megfázott, kakukkfűves teát ivott, és nem sokkal később el is vetélt. De nálad ilyenről szó sem lehet.

Kedves ccsa!
Elméletileg melyik kórházban tervezed a szülést, mert a Te igényeidnek megfelelő lehet esetleg az István. A barátnőmnek hasonló - kicsit szolidabb - elképzelései voltak a szüléséről és neki bevált.

ccsa Creative Commons License 1999.06.25 0 0 1170
Kicsibugi nagyon edes!
De az elso ket kepen megint nagyon elgondolkodtam es ugy dontottem, hogy ezel bar megint magamra vonom az istenek haragjat, megis pontokba szedem, hogy mi mit is nem szeretnenk es miert. Mivel Bugi bacsival emilben mar tisztaztuk, hogy semmikeppen sem ellenuk iranyul a dolog, remelem lesz aki nemcsak vagdalkozik, hanem erdemben is hozzaszol "aggodalmaimhoz":
1. Eddig meg minden konyveben azt olvastam, hogy a magzatmazat hagyni kell felszivodni (lentebb ezt mar irtak) es hogy korhazi statisztika, hogy sok ujszulott mar a korhazbol valami borbetegseggel ter haza, hiszen az o boruk meg nem kepes potolni az olajos vedoreteget, ami alaphelyzetben a boron van.
2. Szamomra teljesen felfoghatatlan, hogy mikozben ha otthon sir a baba, akkor mindenki elhiszi, hogy valalmi rossz neki, addig ha ilyen elkeseredetten, bekekulve, belilulva uvolt azt normalisnak tartjak. Van egy konyv amiben lattam nagyon jo felveteleket arrol, hogy nehany oraval a baba szuletese utan, hogyan furdetik az ujszulottet. Nem a csap alatt gumikesztyuben mint egy darab hust, hanem egy kis kadban, finoman maszirozva, mikozben a baba nagyokat nyujtozkodott es asitott, meg mosolygott, de picit sem bombolt.
3. Mi a fenenek kell rogton ratenni a merlegre? Szemmel lathatoan el es hogy bar hogy jol van azt nem allitanam, de mindenesetre nincs baj. A merlegeles kinek kell? Hogy meg lehessen mondani a nagyiknak mennyivel szuletett? Vagy ez is az eletmenteshez tartozik? Nem er ra ez nehany orat? Biztos en is az ideggyengek koze tartozom, de nagyon elenken erzem, hogy a babaval milyen szorosan ossze vagyok kotve. Azt gondolom, hogy ahogy a gyerek elvitele a nokben osztonos tiltakozast okoz, ugy a gyerek sem erezhet maskeppen. Szerintem rettenetesen felhet, hogy a szamara eddig egyetlen ismerostol ilyen kegyetlenul megfosztottak, mintha levagtak volna az egyik karjat. Miert nem lehet ezt lassan, turelemmel, fokozatosan? Eloszor megismertetve vele az uj kornyezetet, mielott elengedem a kezet. Mint amikor jarni tanul.
4. A rooming-in ezek szerint korant sem azt jelenti, hogy egesznap velem van a baba? Delelott ugye vizsgalatok, ejszaka is kulon. Ertem en, hogy van akinek ez jo es orulok, hogy neki van lehetosege erre. De konyorgom, ha en a nap minden perceben vele akarok lenni, etetni akarom 8szor, 9szer naponta, nem akarom, hogy cukros vizet kapjon, akkor arra is van lehetoseg?
Bugi bacsi Creative Commons License 1999.06.25 0 0 1169
Az ugy volt...
Szoval, ha joban vagy a csecsemos noverekkel (es miert ne lennel joban?) akkor megteszik Neked a szivesseget, es felebresztenek, amikor kis utododra rajon az ehetnek. Ezt csenben teszik, a tobbi anyuka felzavarasa nelkul. Ilyenkor az anyuci atvonul a babak reszlegebe, ahol megszoptatja a gyermeket. Van olyan is, aki direkt keri, hogy ot ne zargassak holmi etetessel. Az o kisbabajat valoszinuleg megitatjak egy kis cukros vizzel, ahogy ez szokas a csecsemoosztalyokon. Esetleg kaphatnak lefejt anyatejet, mar akinek beindul addigra.
Olyan is tortent, hogy az anyukak megbeszeltek egymassal, hogy kiserletkeppen egyutt maradnak a csemetekkel ejszaka. Ez azonban nem celszeru, mert a babak programozasa biztos nem egyforma.
Az viszont biztos, hogy jo baratsagok kottetnek egy ilyen korteremben.
Előzmény: berku (1168)
berku Creative Commons License 1999.06.25 0 0 1168
És éjszaka, ha sírnak, adnak a babáknak valamit? Tudja-e a szülő kontrollálni, hogy mit?
Előzmény: Bugi bacsi (1166)
Bugi bacsi Creative Commons License 1999.06.25 0 0 1167
Kicsizak bazi aranyos apuci kezeben...
Bugi bacsi Creative Commons License 1999.06.25 0 0 1166
Szia berku!
Igen roomig-in mukodott. Krisztaek negyen voltak egy hatagyas szobaban, csupa kisfiu. A babakat este 11 korul elvittek es reggel hatkor hoztak vissza. Ez azert volt optimalis, mert a fiatal anyukaknak maradt ideje meg pihenni egy kicsit, mielott beindul a nagyuzem. A II-es Noi klinikan tortent mindez.
Gabcsi marad egy ideig a homepage-unkon, nem fogom leszedni egy darabig, ugyhogy meg fogod tudni mutatni a parodnak.
Előzmény: berku (1164)
Nadi Creative Commons License 1999.06.25 0 0 1165
Sziasztok!

Van 1 kérdésem: korábban piglet írta, hogy kismamáknak nem ajánlatos kakukkfű teát inni, mert méhösszehúzódást okoz. Sajnos múlt 7végén alaposan megfáztam (talán a tasztalos talin) és a háziorvosom kakukkfű kivonatos kanalast írt fel: "ez nem árt a babának" felkiáltással. (most kezdem a 34. hetet); Kérdésem az lenne: tényleg veszélyes lehet ez a kakukkfüves kanalas???

berku Creative Commons License 1999.06.25 0 0 1164
Jaj Istenem! Egészen elérzékenyültem. Az első két képnél főleg, úgy érzem, az ember magához ölelné ezt a kicsi lényt és nem is engedné el többet. (Úgyhogy újra megerősödött bennem: olyan helyre megyek, ahol rooming-in van. Nálatok volt?) Remélem az ideiglenes jelent még pár napot, a páromnak is meg akarom mutatni a képeket. Hisz Kisbugi is ott volt az esküvőnkön! :-)))

Az új topic nyitása szerintem sem rossz ötlet. Aki tudja, hogyan kell, belinkelhetné az elejére ezt a régit.

Kiskatica Creative Commons License 1999.06.25 0 0 1163
Gyönyörű kisbaba!!! Gratulálok!
Előzmény: Bugi bacsi (1160)
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.06.25 0 0 1162
Kisbugi rulez! Főleg a csap alatt mosdós!

Nem kéne már új topicot nyitni? Ez már elég sz@rul jön be. Legalább a nullásozók is hozzászólnak.

sófelhasználó Creative Commons License 1999.06.25 0 0 1161
Ilyen szépeket nem is szabad mutogatni, az ember teljesen elérzékenyül, és rögtön maga is hasonló után sóvárog...:-)))
Előzmény: Bugi bacsi (1160)
Bugi bacsi Creative Commons License 1999.06.25 0 0 1160
Kedves erdeklodok!

Zak peldajan felbuzdulva ime nehany foto Gabcsi babarol:

http://support.silicon.hu/support/bugi.html

A kepek egyelore ideiglenesen talalhatok itt.
Jo nezelodest!

emili Creative Commons License 1999.06.24 0 0 1159
Kedves Mr. Spock,

Koszi, johet az angol verzio :)

A legjobb konyvnek (mar amit olvastam)a Kisbabak es kismamak egeszseg konyvet tartom. 517 oldalas, a fogantatastol 1 eves korig szinte mindenrol ir.

Skorpió Creative Commons License 1999.06.24 0 0 1158
En is a cumi vedelmeben szolnek. Elöször is nem a cumitol megy tönkre a gyerek foga, hanem a benne levö cukros italoktol. A mi fiunk 9 honapos es rendszeresen cumizik. A babak szamara keszitett teat kapja benne, ill. tapszert. Semmi edeset. Nem hiszem hogy ez problema lenne akar most, akar kesöbb. En inkabb elönyet latom. Sokszor pl. megnyugtatja. Söt, ejjel ha felriad - na ja, korhazi gyerek - megkeresei a cumijat es megnyugtatja magat vele. Ilyenkor nagyon aranyos, beveszi a szajaba, aztan mint egy gözgep elkezdi szopni, fel perc utan alszik mint a bunda. Azonkivul szerintem az ugyesseget is fejleszti, sokat jatszik vele, nezegeti. Elöször nem nagyon talalt bele a szajaba, hol a szemet talalta el, hol a fulet celozta meg. Bizonyos önallosagra is keszteti, ha megyunk setalni, akkor a kocsi oldalara fuggszetjuk a cumisuveget teaval, es ha megszomjazik akkor egyedul elveszi. (A kupakot meg nem tudja levenni.) Ettöl fuggetlenul nem log mindig a szajaban sem a cumi, sem a cumisuveg.
Nemreg a gyerek szamara idegen helyen aludtunk. A felesegem melle fekudt simogatta, becezgette, enekelt neki hogy megszokja a helyet. A fiunk közben jatszott a cumival, majd kicsi kezevel megsimogatta az anyukaja arcat es megprobalta a cumit - baratsaga jeleul - az ö szajaba dugni. Hat majdnem megzabaltuk.

Egyszer volt a csaladban olyan, hogy a gyerek a cumi helyett a huvelykujjat kezdte szopni, es annyira szopta, hogy az mar kezdett elvekonyodni.

Áfonya Creative Commons License 1999.06.23 0 0 1157
Kedves Bugi bácsi!
Két hozzászólástól eltekintve én csendes olvasó voltam idáig,de most bekapcsolódom.Utólag is gratula KisBugihoz! Én csak a saját tapasztalataimra tudok hagyatkozni.Az én kisfiam 4300gr./52 cm.-rel született,tehát nagy baba volt.Ő az első pillanattól fogva hatalmas mennyiségeket evett,már 14 naposan 200grammokat szopott.A harmadik héttől már csak 5-6 alkalommal evett naponta; nem is csoda ekkora mennyiség után.Nagyobbak a tartalékai.6 hetes kora óta -most 1 éves-este 8-tól reggel 7-ig alszik.(Pedig CSAK kórházban született.)És Ő is akárcsak KisBugi 400 gr. körül hízott.Ez csak jó.Persze a könyvek valami konkrét súlyt írnak a gyarapodásról,de az csak átlag;úgyhogy semmi gáz a 400 gr.-mal!
Szerintem nem is kell mérni minden evéskor a súllyát,elég tájékoztatásul hetente.Úgyis gyönyörűen gyarapodik!
Cumi-téma:az én manóm 5 hónapig csak tejet kapott,aztán üvegből pótlást-mert nem volt már elég neki a tej-,amit 7 hónaposan már vissza is utasított,azóta csak pohár kell neki.Cumit már pár hetesen kapott,de egyáltalán nem zavarta ez a szoptatást;ill. a mai napig sem zavarja ;most próbálkozom majd az elválasztással.Tehát nálunk a cumi nem okozott problémát,és a fiam nagyon szereti.
Tanács:Bugi néni fejjen sokat minden szoptatás után;rengeteg teje lesz.Ha van felesleg,be a fagyasztóba,később jó lesz majd.És sok nyugi,meg Laktoherb tea.Meglesz a hatás.És szoptatni amikor csak kéri a manó!Legalábbis nálam ez bejött;én még teát sem adtam neki,csak cicit,abban minden benne van,ami csak kell.
Monyó,Ccsa!

Kismama fehérnemű bolt a XII.Kékgolyó utcában.Mindenféle dolgok,mindenféle árban.

Az én egyik kedvenc könyvem a Szülők Larousse Enciklopédiája,a várandóssággal is elég sokat foglalkozik.Van egy másik kedvencem is :Dr. Miriam Stoppard -Mit tud a gyerek?Játékos képességvizsgálatok.A születéstől kezdve 4 hetes ciklusokra lebontva leírja,hogy éppen milyen stádiumban van/lehet gyermeked;és tanácsokat ad hogy hogyan segítheted a képességeit kibontakoztatni.Pl.:értelmi fejlődés;lokomóció;manipuláció;szociabilitás;személyiség;beszéd...stb.Jó könyv,nem utolsósorban szép képekkel.
És persze Dr.Spock könyvei is nagyon használhatóak,szerintem.
Üdv.:Áfonya

Előzmény: Bugi bacsi (1140)
berku Creative Commons License 1999.06.23 0 0 1156
Tényleg tiszta apja, szakáll szemüveg nélkül is! :-)) Édes nagyon (mármint a baba :-)))
Bugi bácsi, én is kérek szépen képeket, ha elkészül az újabb adag.
Előzmény: Zak (1154)
rocher Creative Commons License 1999.06.23 0 0 1155
A kisfiammal nagyon pórul jártunk, volt ugyan tejem, mint a tenger, de miután nagyon tapasztalatlanok voltunk, adtunk teát cumisüvegből. Erre jól rászokott, lusta volt kevesebbet szopott, viszont egyre jobban igényelte a teát. Három éves korára odajutottunk, hogy napi 3-4, éjjelente 3 üveg teát, narancslevet stb. ivott meg. Folyton mostuk, fertőtlenítettük az üvegeket, térdig jártam a lábam cumikért. Szóval maga a pokol.
A lányom 3 éves, 6 hónapos koráig anyatejen kívül semmit nem kapott, felforralt vizet pohárból is csak a 7. hónapban és 2 éves koráig szopott. Soha nem volt beteg és nem tudja mia cumi meg a tápszer. Röviden ennyi.
Előzmény: Bugi bacsi (1140)
Zak Creative Commons License 1999.06.23 0 0 1154
dolgozzál öreg, ne csináld itten a feszültséget mert lesmirglizem az orcádat. (de legalábbis letörlöm a Wolfensteinedet)
Előzmény: duck (1153)
duck Creative Commons License 1999.06.23 0 0 1153
Biztos tiszta apja. Szakáll, szemüveg...
Előzmény: Zak (1152)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!