Keresés

Részletes keresés

kisfo Creative Commons License 2017.04.13 0 0 42813

nem tudom matematikai egzaktsaggal megindokolni, es nem is teljesen 2 hetente, de havonta 2szer.

 

hogy leepitsem kp allomanyom, de ne tul gyorsan, hogy veteli gyakorisaggal atlagarat kepezzek

 

Columbus, mert szerintem nem rosz es nincs belöle sokam, 5% alatt van.  hasonloan csinalom conc.reszveny alappal is, abbol 2.6% van a portfoliomban.

 

jelenlegi allas a föbb tetelek aranya:

citadella 13.5%

supra 9.4%

kötveny: 8.1%

platina pi b 7.4%

G10  6%

Hold 6%

Columbus: 4.9%

EMDA 4.2%

Aegon Alfa   3.6%

raiff. healthcare 2.7%

conc.reszv. 2.6%

Apple 2.1%   minden mas (tovabbi böven több mint 10) 2% alatt

 

 

ajanlasokat, velemenyeket szivesen veszek, ki mit venne a fentihez (hosszutavra, nyugodt növekedes, nem kell izgalom, nem kell extrahozam cellal)

Előzmény: alapozgatas (42812)
alapozgatas Creative Commons License 2017.04.12 0 0 42812

Miert pont Columbus es miert ket hetente?

Előzmény: kisfo (42796)
alapozgatas Creative Commons License 2017.04.12 0 0 42811

http://kiszamolo.hu/errol-mit-kell-tudni/

 

(röviden ugy is fogalmazhatnék, hogy amirol nem tudod, hogy micsoda, olyat ne vegyel)

Előzmény: W_B (42810)
W_B Creative Commons License 2017.04.12 0 0 42810

Köszönöm !

 

Mit jelent az, hogy strukturált, illetve miért rossz ?

Előzmény: alapozgatas (42808)
jonas11 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 42809

Nem ismerem, csak találgatok: van olyan eset, amikor az egészet elbukod. Ez általában szerepel is az ismertetőben, csak nem túl specifikusan. Kérdezz rá, mikor bukhatsz, mert ez ebből a rövid leírásból nem derül ki. Lehetőleg írásban.

Előzmény: W_B (42807)
alapozgatas Creative Commons License 2017.04.12 0 0 42808

Az igeret szep szo, de ez egy strukturalt befektetes.

Előzmény: W_B (42807)
W_B Creative Commons License 2017.04.12 0 0 42807

Sziasztok !

Ismeritek ezt a bef. alapot ?

Dollárban 7,5% hozamot ígérnek.

 

7,50%Erste Group Protect Multi US Web2017-2018

mól Creative Commons License 2017.04.12 0 0 42806

Van nem elhanyagolható méretű Panorámám. Ez most nekem jó vagy rossz? :) Duronelly repül?

 

Tisztelt Ügyfeleink!

 

Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy 2017.04.07-i hatállyal az Aegon Panoráma Származtatott Befektetési Alap kapcsán az alábbi változásokat eszközöltük.

 

Az Alap kezelését 2017.04.07-i hatállyal Loncsák András és Pálfi György, az Aegon Alfa Abszolút Hozamú Befektetési Alap és Aegon Maraton Aktív Vegyes Befektetési Alap portfólió menedzserei vették át.

 

A befektetési politikát tekintve nem történik változás, az eddigi befektetési politika keretein belül folyik továbbra is az alap kezelése.

 

Üdvözlettel,

 

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

dombay63 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 42805

Az új közlemények szerint várhatóan április 21. lesz az utolsó tőzsdei kereskedési nap a Concorde alapjainál.

https://bet.hu/newkibdata/123673262/k_zz_t_tel_citadella.pdf

 

Friss OTP-s hírlevél:

https://www.otpbank.hu/static/hirlevel/alapkezelo/sw/file/201703_abszolut.pdf

Előzmény: zsoltee777 (42773)
Fredrik A Creative Commons License 2017.04.11 0 0 42804

ritkán látni ilyen aktív részvényalapot, ami ilyen szinten túlszárnyalja a benchmarkját:

 

http://www.independance-et-expansion.com/files/compte-rendus/Reporting_IE_SICAV_Mars_2017.pdf

jonas11 Creative Commons License 2017.04.09 0 0 42803

Egyetértünk.

Igazán Kovács kolléga kérdéséhez szóltam hozzá burkolt formában. Szerintem az aktív alapok jövőbeni teljesítményét (önmagukhoz képest) nem lehet megjósolni. Még az alapkezelők sem  tudják, nemhogy mi.

Előzmény: kisfo (42796)
jonas11 Creative Commons License 2017.04.09 0 0 42802

"miert mas alapoknal tudod, h mit csinalnak?"

 

 

Ja, Zsiday stílusát elég jól ismerem, Szabó László is elég jól érzékelhető, mit csinál, de sokan mások is. A Concorde-nak egyébként önmagában vannak jellegzetességei, ami különbözik pl. az OTP stílusától. Olyan szinten nyilván nem ismerek senkit, hogy holnap mit fog venni, de a stílusjegyek érzékelhetőek. Persze Vakmajomékról is azt hittem, tudom, mit csinálnak, csak aztán ami kijött belőle az nagyon különbözött attól, aminek szerintem ki kellett volna jönnie. Az sem zárom ki, hogy szimplán "ráültek" a magas eszközértékre és nem nagyon kockáztattak. Úgy pedig pénzt sem lehet keresni.

 

 

Előzmény: kovacs51 (42795)
kovacs51 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 42801

:) semmikeppen. inkabb ezeket:

 

1. hogyan ertekeli a sajat munkajat az elmult 3 evben a VM grafikonja alapjan? 

2. mi lesz a legnagyobb nyero 2017-ben? 

 

felreertesek elkerulese vegett: csak viccelek, nem a VM "szidasa" volt a cel.

Előzmény: kisfo (42797)
belert Creative Commons License 2017.04.08 0 0 42800

Azt megkérdezhetnéd tőle, hogy miért volt a VM teljesítménye ilyen gyenge az utóbbi években. Érdekes lenne, hogy mit mond.

Előzmény: kisfo (42797)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 42799

* én sem értem, mi több, szánalmasnak tartom. 

Előzmény: kisfo (42796)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 42798

lehet naiv vagyok, de a Concorde-nál ezt aligha csinálják, a Concorde egy jó brand, nem hinném, hogy egy juniornak odapasszolva félvállról vennék a VM teljesítményét. a VM-et lényegében technikai elemzések alapján egy computer "irányítja", tudomásom szerint.

Előzmény: kovacs51 (42795)
kisfo Creative Commons License 2017.04.08 0 0 42797

Farago Ferenc-et napont alatom, mert 1 iskolaba jarnak lanyaink.  megkerdezzem, hogy dolgozik-e ?  :-))

Előzmény: kovacs51 (42795)
kisfo Creative Commons License 2017.04.08 0 0 42796

en nem is gondolom, hogy jo döntest hoztam - ha ezt olvastad ki, az tulinterpretalas !

VM kapcsan ezt gondolom - illetve eletben egyeb multbeli dönteseim kapcsan is: en döntöttem, de az a mult, kevesbe annak ertekelese erdekel, mint a jövö. egyszerüen nem elemzem utolag, hogy jo volt-e, mert felesleges.  ...elötte szoktam a dolgokon ragodni (ez szerintem itteni kerdeseimböl is lathato), .."elemzesnek" tulzas lenne hivni (szakmamban inkabb, es ott 25ev tapasztalata utan is tudom, hogy nem mindig latom jol a dolgokat, de attol teszem, tenni kell, es elöre nezni, nem hatrafele sirni*) utolag nekem/szerintem felesleges.

 

ha utolag kellene ertekelni, es Platina Pi tartasa de orosz eladasa kapcsan is lehetne igy ertekelni: kar volt, Platina Pi-t eladhattam volna, oroszt meg ha tartom es mikor erösen fent volt akkor adom el, jobban jarok.

 

szoval, nem nem gondolom, hogy jo döntest hoztam, azt sem hogy szerencsem volt, azt sem, hogy balszerencsem.  pl. ha nem adom el, akkor örülhetnek, hogy utolso evben jobb, mint Citadella.

 

nekem ugye "szet"diverzifikalt portfoliom van, egyik ilyen, masik olyan benne, es ez folyton valtozik, ingadozasa a teljes portfoliomnak viszont - az elmult evekben - nekem igen megnyugtato, a hozamaval is elegedett vagyok.

 

most meg, mint irtam: Columbus es Conc.reszvenyalapot veszek havonta 2szer, es 3 havonta msci world min vola ETF-et - ezeket tervezem eleg hosszu idön at igy tenni.

 

* : nem is ertem, amikor ezen forumon is "siras" meg felesleges "szidalmazas" van (hogy Büki, hogy Szalma, hogy most Zsiday, hogy korabban VM milyen egy.....).

senki nincs kenyszeritve egyetlen alapra sem, sajat maga döntese, hogy mennyire vesz benne reszt. felnöttnek kell lenni, nem gyereknek, mindenki a maga eletet es dolgait, befekteteseit iranyithatja, dolgozhat rajta 

Előzmény: jonas11 (42793)
kovacs51 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 42795

en abban kezdtem el ketelkedni, hogy egyaltalan dolgoznak-e meg a VM-nel, vagy csak vmi juniort odatettek, h 1-1 szuk stoppal probalkozzon, aztan ev vegen 2-4 honapot dolgoztak a "profik" is.

 

es rajottem, h siman megtehetik, semmi garancia nincs, se  elvart hozam, bocs most egesz evben nem jott be, aztan hipp-hopp egyszercsak megis.

 

tudom, ezek az alapok a "bizalomra" epulnek.

 

@jonas: miert mas alapoknal tudod, h mit csinalnak?

marmint ertem h havonta megmondjak h most eurhuf long-al probalkoztak, most meg otp-t vesznek. de ugy teljesen h mi a hosszu tavu koncepcio? 

en csak annyit ertek az egeszbol, h mindenkinek van vmi szuper bullsh*t szovege, h miben nyomul. 

persze, ez lehet csak az en tudatlansagom / szuklatokorusegem. 

 

 

 

Előzmény: jazzcool1,2 (42794)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 42794

Hosszu tavon 50% eselye biztos van a VM-nek, anno sok even at ez az arany talan 55% is volt.

Előzmény: jonas11 (42793)
jonas11 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 42793

Tudom, jó dolog abban hinni, hogy milyen jó döntéseket hoz az ember, de valószínűleg csak szerencsétek volt. Egyrészt bevett dolog a volatilitás függvényében meghatározni a stop loss méretét, ez aligha okoz gondot Vakmajoméknak. Másrészt, ha valóban jósolni tudod a piac jövőbeni volatilitását, akkor azzal önmagában sok pénzt lehet keresni, nem szükséges alapokkal bajlódni.

Amúgy nekem is volt VM alapom, és akkor adtam el, amikor rájöttem, hogy fogalmam sincs mit csinálnak. És ezzel most is így vagyok, nem értem, miért keresnek pénzt egyik időszakban, és miért szenvednek hosszú ideig egy másikban.

Előzmény: kisfo (42790)
belert Creative Commons License 2017.04.07 0 1 42792

A likviditás hasznos lehet a hozamvadászatnál: http://alapblog.hu/fizess-hogy-likvid-maradhass/

Előzmény: campobaszo2 (42791)
campobaszo2 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 42791

Az a 15% "számlapénz" a portfólióban kicsit soknak tűnik, nem?

Előzmény: belert (42781)
kisfo Creative Commons License 2017.04.07 0 0 42790

en stablian benne voltam a 2014-es evben teljesen.

 

VM "köz"ismerten szük stop-loss-szal dolgozik, ez egy volatilisebb piac eseten a jo poziciokbol is könnyen kiütötte, szerintem ez hihetö - mert ugye biztosat en sem tudhatok.  mikor tovabbra is ugy nezett ki, hogy volatilisebb piacok lesznek (legyen ez brexit, usa valasztasi bizonytalansag, akarmik miatt), akkor eladtam 2015 elejen.

 

talan epp a - meglepö - Trump megvalasztasa ota stabil arnövekedes miatt hozott.  ...aztan tegnapi tomahawk es esetleg emiatt kemenyedö usa-orosz dolog miatt könnyen ujra ingadozova valhat sokminden.

http://www.totalreturn.hu/kiastak-a-csatabardot/  (Duro jokat ir, elemez, csak a Panorama alap nem jött be Neki.... es nekem sem, amint megjelent vettem, aztan egy idö utan veszteseggel eladtam, szoval en is nyultam mar bele "rosszba")

 

mindenki maga dönti el, mennyi ideig nezi a szenvedeseket  (en G10-be szalltam be több eve nem tul jokor, de tartom)

 

Platina Pi-ben is jonehany szep evem volt, azt tartom tovabbi sok evig is (ha Szabo L. kezeli, ha nincs bejelentett erdemi valtozas), pedig az is küzd egy ideje mar

Előzmény: kovacs51 (42789)
kovacs51 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 42789

akkor viszont en szeretnek tanulni!! - ugy latszik "csak" nekem nem sikerult eszrevenni, amit nektek igen:)

 

mondjuk kb 1 eve kezdtem akkor aktivabban foglalkozni befektetesekkel, de most sem tudnam, hogy mi alapjan kellett volna eladni a VM-et. 

 

Nektek mi(k) volt(ak) a jel(ek)?

 

VM folyamatosan hozott ~ 6-9 kozott (ami tippre ~ 2-4% allampapir feletti hozam), es egyszercsak csinalt egy 0-as evet. 

 

Gondolom, onmagaban ez keves lett volna ahhoz, h eladjatok, nem?

 

olvastam itt korabban (gondolom toletek), hogy a mostani piac nem fekszik a VM mentalitasanak, de oszinten, ez nekem kicsit nagyon leegyszerusitese a dolgoknak. gyakorlatilag 'kivalo' tozsdeevek vannak mogottunk, ezt nem sikerult felismernie a VMnek?

 

mas kerdes, h nekem "friss" penz volt benne, igy lelkileg is nehezebb kiszalni, mint 3-5 remek ev utan.

 

 

 

 

Előzmény: kisfo (42786)
dombay63 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 42788

Új kedvencnek mondanám, mivel mindössze egy éves múlt után is belevettem az év végén és eddig nem okozott csalódást. Tudom hogy rizikós ennyi alapján beszállni, másnak nem is ajánlom, csak három év után. 

Annyi szólt mellette, hogy a concordos Mayer László felel érte (bár Várkonyi nevét látom leírva), aki régi játékos és a cégbe is beszállt nemrég tulajként. Az alapkezelő még kicsi, a motiváció remélhetőleg ezért is nagyobb.

A T+6 hosszútávon gondolkodva nem zavar, nem akarok ki-be ugrálni.

Előzmény: kisfo (42787)
kisfo Creative Commons License 2017.04.07 0 0 42787

marmint Neked kedvenc a Marketprog bond alapja ?  miert ?

http://marketprog.eu/hu/befektetesi-alapok/marketprog-bond  erdekes, hogy visszavaltasa T+6 nap, ilyet nem is lattam eddig (vajon miert ? addig is ülnek a penzen, Nekik hozzon, vagy kedvezö kiszallasi lehetöseget keresnek nehany napon belül ?)

 

en most olvastam elöször a Marketprog-rol, igy ovatos, szkeptikus, bizalmatlan vagyok. (netan regi, komoly, erösen valoszinü megbizhato ceg ?)

 

a KIID-ben sem latok sokat: http://marketprog.eu/media/reports/Marketprog%20Bond%20I%20Kiid20161223.pdf

 

2016-ban / eddig szep a teljesitmenye, plane szorashoz kepest.

 

Benchmark-ot eleg alacsonyat valasztottak, lesz ott sikerdij :-)

 

Aegon alfa-ban vagyok relativ uj jatekos, nem egesz 2 eve van, a portfoliom nem egesz 4%-nyi van benne (többem van Citadellabol, Suprabol, (banki es infla+4% allam)kötvenyböl, Platina Pi B-böl, Hold, G10, Columbus es EMDA-bol)

Előzmény: dombay63 (42780)
kisfo Creative Commons License 2017.04.07 0 0 42786

VM nekem 2011-töl volt es 2015-ben adtam el (nem sok alapot adtam eddig el, ezt, Panoramat es orosz reszvenyalapot)

 

VM:

2011-ben 7.3%,

2012-ben 7.98%,

2013-ban 9.9%,

2014-ben 0.37%

2015-ben -1.4% volt az eves hozama.

kovacs51 Creative Commons License 2017.04.06 0 0 42785

csak vicceltem. tobb, mint kivalo megerzes volt!

Előzmény: jazzcool1,2 (42784)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2017.04.06 0 0 42784

akkoriban már egy ideje csetlett-botlott a VM, amely azelőtt majdnem olyan volt, mint egy pénzpiaci alap, de annál nagyobb hozammal. ezért váltottam. szerencsém volt. 

Előzmény: kovacs51 (42783)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!