Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42903
A kedvezményezett jogszerűen a kedvezményezett életében gyakorolhat jogokat szerintem, ha meghal csak az örökös, aki lehet más.. Szerintem.
Előzmény: tiko2017 (42902)
tiko2017 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42902

2014. októberében volt egy törvénytervezet az értékpapír számlák öröklésével kapcsolatban. Néhány cikk volt a tervezetről a neten.

pl:

http://kiszamolo.hu/valtozas-az-ertekpapirok-orokolhetosegben/

 

De úgy néz ki végül nem fogták el. Kár. Bankszámlánál lehet halál eseti kedvezményezettet megadni, értékpapírszámlánál nem.

Előzmény: kovacs51 (42897)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42901

Poppert nagyra becsülöm, de ez szerintem bullshit. nem a halála után nyúl vissza az életbe, hanem teljes szellemi kapacitásával dönt arról, hogy az általa felhalmozott vagyonnak mi legyen a sorsa, halála után. 

 

Én csak annyit tennék hozzá: hogy szerintem, akinek van, annak meleg kézzel, azaz még életében kellene adományoznia, és nem azt hajtogatnia, hogy ha meghalok, akkor ennyit és ennyit örökölsz... a gyerek ugyanis addigra simán lehet már 60 éves... stbstb.

Előzmény: kisfo (42900)
kisfo Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42900

inkabb a "zasszony" mint a "véred" ??  :-))

 

Popper P. -töl olvastam - igaz 10+ eve, igy mar csak sajat interpretalasomban van meg, ami ki tudja hany %-ban fedi az eredetit -, hogy a vegrendeletek kapcsan furcsanak talaja, hogy halal utan vissza akar nyulni az eletbe.

 

mondjuk szerintem erdemes ugy elni, alakitani, hogy ne ez legyen a fö kerdes (pl. "véremet" ugy nevelni, ugy együtt elni Vele, hogy lehessen benne bizni, lehessen ra "öröklesi" dolgot is bizni) 

 

persze megertem, hogy a "gyüjtött vagyont" senki sem szeretne elherdalva latni (en 30+ eve sporolok, es szeretem a viccet: 20ev köfejtöi munka utan a kapott fizut felteszi a szabadulo elitelt a pirosra es elveszti, mire ennyit mond: könnyen jött, könnyen ment)

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42899

Az nem felel meg mindenkinek, csalfa asszonyok visszaélhetnek ezzel és kiforgathatják az adományozót. Még életében.

Előzmény: tanárnéni kedvence (42898)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42898

Úgy, hogy eleve a kedvezményezett nevében szerződünk.

Előzmény: kovacs51 (42897)
kovacs51 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 42897

eljutottam oda h kedvezményezettet adnék meg a megtakarításaimra, hogy egy kellemetlen szituban a gyámhivatal ne tudjon beleszolni a tortenetbe (elv: inkabb az asszony, mint az allam),

 

es pofara estem: értékpapír számlákra ilyet nem lehet, mindenkeppen a kiskoruakra, es a gyamhatosag fennhatosaga ala kerul a love.

 

Ti ezt hogyan oldjatok meg?

tiko2017 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 42896

 

6. Biztosítók, önkéntes és magánnyugdíjpénztárak nem érdekelnek. A nyeszr elég önmagában. Én 45 éves koromban nyitottam. Optimálisnak tartom hozzá ezt az életkort. A fiatalabbak inkább ingatlant szerezzenek, ne a nyugdíjra gyűjtsenek. Az ingatlan is érték. Ez is ok, de simán lehet olyan élethelyzet, akinél jobban megéri bérelni és így elmaradhat a röghöz kötés is. (egyébként érdekes, hogy a portfólión volt egy cikk, miszerint a 20 %-os adójóváírás 30 év alatt ~1,2 % pluszhozamot ad. Ha ebből kivonjuk a önyp 0,4-0,8 % éves díját, akkor kb. évente 0,4 %-ot nyerek az állami támogatással. Persze nem ilyen egyszerű, de csak a támogatást és költségeket néztem.)

Érdekes adatra bukkantam néhány hete a családi iratokat tanulmányozva. Szüleim 1971-ben vették az 51 m2-es panel lakásukat 45 ezer ft önerővel hitelből mikor én két éves voltam. /egy középdunántúli megyeszékhelyen/ A vételára a lakásnak /183 ezer ft/ kevesebb volt, mint most ugyanannak a lakásnak 1 m2-e. Akkor egy havi fizetés jócskán 1 ezer ft alatt volt. Ezt a lakást most közepes állapotban 10-11 millióért lehetne eladni.

Emlékszem gyerekkoromban 50 fillér majd 1-2 forint volt egy gomboc fagylalt. Most 200 ft. Szóval óvatosnak kell lenni a hosszútávra félrerakott pénzekkel. Befektetni muszáj. Talán nem is a költségek a legfontosabbak.

 

---

 

7. Az időtáv, az árfolyam, az alapban lévő pénzmennyiség, és annak ki be mozgása, valamint az alapkezelő személye, stratégiája, ezek a fontos dolgok. Ez teljesen OK!

8. Nem írtad, de biztos vagyok benne, hogy noname brókercég Nálad is kizárva; fő a biztonság és a infla feletti 1-2 % elérése.

 

Jóformán semilyen brókercég nem érdekel. Az alapkezeléssel foglalkozó helyeket becsülöm a legtöbbre, meg a Államkincstárt.

Az infla +1-2% -nál azért talán még látunk majd jobb ajánlatot a közeljövőben.

Ez volt a legnagyobb fogásom a kincstárban annak idején:

Még egy 2010-ben nyitott tbsz-en tartottam. Infla+5% volt a kamat.

 

http://www.allamkincstar.gov.hu/files/%C3%89rt%C3%A9kpap%C3%ADr-forgalmaz%C3%A1s/premium_2015J_2_.pdf

 

---

majd még folytatom ... /grafikonok/

 

Előzmény: tiko2017 (42885)
iamtwo Creative Commons License 2017.04.25 0 0 42895

Ha elfogadod a bróker készletpárosítását (általában FIFO), akkor csak megnyomod év végén a nyereség/veszteség gombot, az eredmény 15%-a adó. Ennyi.

További előny, hogy ha véletlenül veszteséges vagy, akkor annak "adóját" levonhatod a következő nyereséged adójából. Ez megér némi "bajlódást".

Az utolsó mondatod csak kapott osztalékra igaz (kell-e EHO-t fizetni vagy nem), de azt elintézi helyetted a bróker. Árfolyamnyereség szempontjából az ETF olyan ép, mint bármelyik részvény.

Előzmény: sampson (42894)
sampson Creative Commons License 2017.04.25 0 0 42894

Az ETF esetében viszont az adózás rád hárul, nem vonják le, mint a befalap esetében, úgyhogy ez mindenképpen plusz nyűg, hogy azzal is bajlódni kell, nem?

 

Nem tudom, a KBC vagy az Erste mennyit segít ebben. Ők megmondják, mennyit kell leadózni?

 

Úgy tudom, még az sem mindegy, milyen ETF, mert az egyes ETF-ek után eltérő az adózás a struktúrájuktól függően, illetve, hogy US vagy EU, stb. ami plusz bonyolítja az adózást.

Előzmény: alapozgatas (42893)
alapozgatas Creative Commons License 2017.04.25 0 0 42893

Etf-ben érdemes venni. De ha jól tudom 1-2 alap is tart(hat) időnként egy bizonyos részig különbüző Etf-eket, de olyan befalap szerintem nincs, amiben tiszta s&p500 lenne; a folyó kts. miatt nem is érné meg a befektetőknek. Így tudsz rákeresni, hogy pl.: SPY. Erste-n és KBC-nél biztos van.

Előzmény: kacsaXD (42892)
kacsaXD Creative Commons License 2017.04.25 0 0 42892

Az s&p 500 -at hol lehet venni? Van ilyen befektetési alap?

Előzmény: alapozgatas (42891)
alapozgatas Creative Commons License 2017.04.25 0 0 42891

Koszonom az ertekes, hosszu tavon forintra valthato valaszt. De akkor szigoruan csak az elmult hozamok alapjan realis ez a keplet 30+ eves idotavon:

s&p500 havonta, negyedevente venni (~9 % éves hozam) ≈ önyp 7 % hozam adojovairassal egyutt?

 

Előzmény: tozsdetulok (42890)
tozsdetulok Creative Commons License 2017.04.25 0 0 42890

Ha már egyszerűségre törekszünk, ameddig van szabadon befektethető tőke:

Alapvetés szerint lényeges az adóvisszatérítés lehetőség szerinti maximális kihasználása. 

 

  1. ÖNYUP és NYESZ adóvisszatérítéssel. Az ugye megvan, hogy ÖNYUP hozama 10 év után háromévente adó és járulékmentesen felvehető és szabadon felhasználható fogyasztásra vagy akár újrabefektetésre?
  2. Amennyiben marad még a limitek elérése után befektetni való tőke, akkor szóba jöhet az LTP, esetleg önsegélyező pánztár.
  3. Ezek után pedig az értékpapírszámlán (brókerszámlán) TBSZ formában befektetett resztli.

Nálam ez a prioritási sorrend.

Előzmény: alapozgatas (42889)
alapozgatas Creative Commons License 2017.04.24 0 0 42889

A kerdest le is egyszerusithetem: ha veszek egy sima tbsz-t evi 9,2 %-os hozammal (pl.: s&p) es önyp evi 7 %-os hozammal (+adojov.) akkor hosszutavon (30 ev mulva az elmult hozamok alapjan) kiegyenlitodik a ket szamla (felteve, hogy nem valtoznak a peremfeltetelek)?

Előzmény: alapozgatas (42888)
alapozgatas Creative Commons License 2017.04.24 0 0 42888

Koszonom a hozzaszolasokat. Az emlitett 30 ev alatt 1,2 %-ot jelentő adojovairast egy portfolios cikkben olvastam (a cikket nem talaltam meg). Az onyp levonasokat pedig innen vettem:
https://www.mnb.hu/letoltes/nyugdijpenztari-hozamok-2006-2015-kozzetetel-vegleges.pdf

Egy masik cikk szerint itt a brutto es netto hozamrata kulonbsegekbol kapjuk meg az önyp dijelvonasát. Ezt vettem evi 0,4-0,8 %-nak. Nem vagyok nyugdijszakerto es se onyp-m, de nyesz-em sincs; lehet, tul fiatal (es boho) vagyok meg a nyugdijas evekre gondolni, de a fenti két szambol (barbár modon) 1,2-0,8 alapjan kaptam az altalam emlitett 0,4 % éves plussz hozamot.

Mivel meglepodtem a bejegyzeseteken, ezert csinaltam egy excelt. (Bocs, de elvesztettem a fonalat a 85 % tőkénél és a 18 % növelésnél és +20 % adójovairasnal.)
Kiindulasi adatok: a sima tbsz-nél 50 éves s&p500 évesitett hozammal (9,2 %) gondoltam eloszor megnezni, de vegul azonos evi 7 % hozammal szamoltam tbsz-nel es önyp eseten is.
Önyp szamla evenkenti 120 és 750 e Ft-os befizetes eseten. Mindket esetben évi 7 % hozammal,  a befizetesekre +20 % adojovairas es minusz a 0,6 % eves kts.

 


Sokat lehet varialni a szamokkal, de a ketto különbsége forintositva latszik. (Ugy tudom, az Önyp csak nyugdijbavonulaskor lehet "felhasznalni" ezzel szemben a tbsz 5 evevel rugalmasabb szamla.)

Ha nem szamoltam el magam, akkor egy sima tbsz-nel csupan evi 0,5 % pluszhozamú befektetest "kell" valasztani, hogy egyenlő legyen az önyp evi 7 %-os befektetesevel. (tbsz 7,5=7,3+0,2 ép szla díj).

Valamit elrontottam volna?

Előzmény: tozsdetulok (42878)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.24 0 0 42887

Engem nem (sem) engedett be.

Előzmény: Torony. (42886)
Torony. Creative Commons License 2017.04.24 0 0 42886

Van valaki aki az erste netbank-brókerét használja ?  Nem engedi a brókert felületet használni, sem venni,sem eladni nem tudok.  Nálatok is hibás, vagy csak az én rendszerem ?

tiko2017 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 42885

5. Hazai, nyiltvégü alapokon keresztül fektetek be. Semmi tökeáttétes, forexes, külföldi vagy hazai baromság. Minden ok, bár utóbbit nem teljesen értem. Pilótajátékra vagy kétes brókercégre gondolsz?

Igen a megbízhatatlan webes brókercégekre és a hozzájuk társult filozófiákra gondolok.

pl. havi 4 % hozam azaz évi 48%

----

2. Csak forint alapú számlát nyitok

Egy bizonyos összeg felett szinte már kötelező diverzifikálni más devizában is.

 

Még ez az amit találtam annak idején:

Budapest Euró Rövid Kötvény Alap HUF sorozat

De végül nem vettem belőle.  Ez nagyon tetszett, forint alapú számlán eurót tartani.

---

Az otp-vel nincs bajom. Nem vagyok jelen ott. Egy ismerősöm panaszkodott pár hete hogy neki is emelkedett az értékpapírszámla díja, de nem néztem utána mivel nem vagyok érdekelt.

A föld kincsei alap kivált a többi nyersanyag alap közül. Aktívan kezdett viselkedni, a többi passzívan vergődik tovább. Jim Rogers-től van egy jó mondat angolul: "Oil making complicated bottom."

---

majd még folytatom ...

Előzmény: alapozgatas (42876)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.24 0 0 42884

a raiff kommersz ügyfelek számára versenyben van a legdrágább értékpapír szolgáltató címért. én is elbúcsúztam tőlük tavaly.

Előzmény: tiko2017 (42881)
tiko2017 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 42883

Szóval több mint a duplájára nőt a számlávezetési díjam tavaly nyáron még 0,11% per év volt. Aztán már 0,24%

Előzmény: tiko2017 (42881)
tiko2017 Creative Commons License 2017.04.24 -1 0 42882

Hordozhatók egy ideje a tbsz számlák. Ez a kettő amit átküldtem 2014 és 2015 évi volt.

Azt nem tudom az előző évjáratok is transzferálhatók-e. Az a kritérium, hogy a fogadó helyen is kell, hogy legyen olyan alap vagy alapok amik a tbsz-en vannak. Erről transzfer előtt a befogadó hely nyilatkozatot állít ki. Ha csak pénz van rajt, mert eladja transzfer előtt az ember az értékpapírokat, talán egyszerűbb, és olcsóbb. Az én esetember egyszerűbb volt megtartani a hold alapot, mert kb 2 ezer lett volna számlánként az eladás díja. Meg amúgy is meg akartam tartani.

Előzmény: tiko2017 (42881)
tiko2017 Creative Commons License 2017.04.24 0 1 42881

Tavaly szeptemberben emeltek, sima ügyfél voltam. évi 0,11% volt az értékpapírszámla vezetés díja.

Kicsit lassan reagáltam az emelésre, de most a 2. negyedévben már nincs ott értékpapírszámlám.

 

Most ezek a díjaik:

 

Értékpapírszámla vezetés:

az állomány 6 millió Ft-ig terjedő részére: évi 0,24%

6 millió Ft feletti, 30 millió Ft-ig terjedő részére: évi 0,285%

30 millió Ft feletti, 60,7 millió Ft-ig terjedő részére: évi 0,11%

60,7 millió Ft feletti részére: díjmentes

A díj minimális összege 825Ft/negyedév

A díj negyedévente esedékes

 

Átküldtem két tbsz az alapforgalmazóhoz, csak hold alap volt rajta, a többin féléves állampapírt vettem és áttranszferálta a kincstárba,

ilyen díjjal:

Magyar állampapírok transzfere (értékpapír fajtánként) 1.016 ft

Egyéb belföldi kibocsátású értékpapír transzfere (értékpapír fajtánként) 3.169 ft

 

kb. 8000 ft volt a kivonulás költsége.

Annak idején a hold alapot veszegettem a Raiffeisenben 1% vételi jutalékon.

Akkoriban nem volt rossz. Most már nem éri meg.

Előzmény: kisfo (42880)
kisfo Creative Commons License 2017.04.24 0 0 42880

"A raiffeisenből idén kivonultam a költségek miatt. Áttranszferáltam onnan a tbsz-eimet az alapforgalmazohoz"

 

milyen költsegekre gondolsz ?  veteli jutalekok ? szamlavezetes ? allomanydij ? privat/premium/sima ügyfelkent ?

 

tbsz-ek siman transzferalhatoak ?  dija ?

Előzmény: tiko2017 (42874)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 42879

érdemes a maximumot befizetni, mert akkor a legkisebb a levonás. már január 2-án befizetem az éves maximumot, pontosabban valamivel kevesebbet, mert a havi kötelező minimum befizetést is figyelembe veszem. 

Előzmény: tanárnéni kedvence (42877)
tozsdetulok Creative Commons License 2017.04.24 0 0 42878

Alapos végiggondolás után nem lehet más eredményre jutni, mint hogy a NYESZ mellett az ÖNYUP is megkerülhetetlen. Hosszú távon a játék tized százalékokra megy, ami a befektetési időszak végére nagyon jelentős különbséggé növi ki magát. A befizetések után járó adóvisszatérítés (és a rajta elért hozam) kockázatmentes befektetési eredmény, azaz egyfajta arbitrázs.

 

Az adóvisszatítés drámai különbséget eredményez  a végösszegben. Arrólnekem ne beszéljen senki, hogy az a 150e Ft csak az első években jelentős, ha már bent van 8-10 mio, akkor elhanyagolható.

Szerintem a helyes gondolkodás a következő:

- Minden éves tőkebefizetés után 20%-kal növekszikaz állomány, következésképpen a nap végén a teljes befizetés 20%-a ebből származik

- A bent levő tőke 85kb.%-a (mert a költségeket rá kell számolni) produkálja a pénztár éves hozamát. Így aztán a közölt hozameredményt meg kell növelni 18%-kal. Ehhez adódik még a 20%-os adóvisszatérítés, ezt is rá kell számolni hozamként. Ez már egy  fokkal nehezebb mutatvány, de vegyük ezt az egyszerűség kedvéért mondjuk 1%-nak (amit ex catedra szoktak kijelenteni hatásként és nem helyes)

Ennek megfelelően a visszatekintő hosszútávú  éves 7% körüli ÖNYUP hozam x1,18 + 1% = 9,2%-t eredményez a ténylegesen befizetett összegre.

Előzmény: tanárnéni kedvence (42877)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2017.04.24 0 0 42877

a portfólión volt egy cikk, miszerint a 20 %-os adójóváírás 30 év alatt ~1,2 % pluszhozamot ad. Ha ebből kivonjuk a önyp 0,4-0,8 % éves díját, akkor kb. évente 0,4 %-ot nyerek az állami támogatással.

 

Hmm, ez így nehezen követhető. Tudtommal, nincs éves díj, csak a befizetésből vonnak le.

A 20% jóváírásból vond le a működési és likviditási tartalékra levont kb. 5% részt, így kaphatsz kb. 15% nettó jóváírást a befizetés utáni évben. Ez 30 év alatt jelenértéken kb. 2,25 millió Ft tőke (régen kevesebb befizetésre több % volt a jóváírás vagy akár visszatérítés, de a jövendő szabályokat nem ismerjük, ahogy a hozamokat sem). Akinek ez nem pénz, az ne vacakoljon önyppel.

Előzmény: alapozgatas (42876)
alapozgatas Creative Commons License 2017.04.23 0 0 42876

Kiegészítésem:

Néhány szabály amit követek:

1. Fontos a hely ahol befektet az ember. Nem csak a költség struktura miatt. Minden alapkezelő cégnek van egy koncepciója, termékek, költségek, informatikai dolgok és még sok minden terén. Ha tetszik egy hely, érdemes megkeresni az ottani gyöngyszemeket, lehetőségeket. Minden hol van ilyen. Én elégedett vagyok az Otp-vel, utóbbi egy évben szinte a Con alapokat is beelőzte hozamban (szórásban azért nem), de ha huzamosabb ideig gyengén muzsikálna, akkor odébb állnék, hiába tartom megbízhatónak, attól az Erste vagy a KBC is az.

2. Csak forint alapú számlát nyitok. Egy bizonyos összeg felett szinte már kötelező diverzifikálni más devizában is.

3. Keresem az adómegtakarítás formáit. /tbsz, nyeszr/ ez OK.

4. Érdemes jelen lenni az államkincstárban. Nagyon kedvező a költségstruktúra. Az utaláson kívül minden ingyenes. Az infláció követő Prémium állampapír családot érdemes figyelni. 3 és 5 éves. Néha nagyon kedvező a kamatprémium. Ide tervezek én is belépni.

5. Hazai, nyiltvégü alapokon keresztül fektetek be. Semmi tökeáttétes, forexes, külföldi vagy hazai baromság. Minden ok, bár utóbbit nem teljesen értem. Pilótajátékra vagy kétes brókercégre gondolsz?

6. Biztosítók, önkéntes és magánnyugdíjpénztárak nem érdekelnek. A nyeszr elég önmagában. Én 45 éves koromban nyitottam. Optimálisnak tartom hozzá ezt az életkort. A fiatalabbak inkább ingatlant szerezzenek, ne a nyugdíjra gyűjtsenek. Az ingatlan is érték. Ez is ok, de simán lehet olyan élethelyzet, akinél jobban megéri bérelni és így elmaradhat a röghöz kötés is. (egyébként érdekes, hogy a portfólión volt egy cikk, miszerint a 20 %-os adójóváírás 30 év alatt ~1,2 % pluszhozamot ad. Ha ebből kivonjuk a önyp 0,4-0,8 % éves díját, akkor kb. évente 0,4 %-ot nyerek az állami támogatással. Persze nem ilyen egyszerű, de csak a támogatást és költségeket néztem.)

7. Az időtáv, az árfolyam, az alapban lévő pénzmennyiség, és annak ki be mozgása, valamint az alapkezelő személye, stratégiája, ezek a fontos dolgok. Ez teljesen OK!

8. Nem írtad, de biztos vagyok benne, hogy noname brókercég Nálad is kizárva; fő a biztonság és a infla feletti 1-2 % elérése.

 

Megnéztem néhány OTP- s és BB alapot 1 éves időtávon (5 évesen nagyobb különbségek vannak):

Előzmény: tiko2017 (42874)
alapozgatas Creative Commons License 2017.04.23 0 0 42875

Miklós nem arról híres, hogy belátná, ha valamiben nincs teljesen igaza; de ettől még rendszeresen olvasom.

Előzmény: jonas11 (42873)
tiko2017 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 42874

Mindenhol vannak előnyök, hátrányok. Fontos a hely. Nagyon fontos.

Néha nem is tudom miért de biztos vagyok benne, hogy megéri tartani egy bizonyos alapot egy adott helyen.

 

Bár állampapírt pl. a Kincstárban szoktam tartani, de Budapest bankban is tartok az ottani állampapír alapjukból.

Igazi gyöngyszem a maga kategóriájában.

 

Még a unicreditben vagyok jelen, bár ott most épp üres az értékpapírszámlám.

http://pioneerinvestments.hu/hu/

De nem szüntettem meg, nincs így üresen költsége. Ott az volt a különleges, hogy fix 2 ezer ft-ért lehetett venni többek közt néhány concorde-os alapot. Sok féle alap van ott. Én csak a hazai kínálatot figyeltem. De van sok külföldi alap is, bár lehet, hogy aki ilyenben gondolkodik inkább az ETF vonalat kell követnie.

 

A raiffeisenből idén kivonultam a költségek miatt. Áttranszferáltam onnan a tbsz-eimet az alapforgalmazohoz.

Raiffeisenben volt olyan értékpapírszámlám ahonnan Bét-en forgalmazott certifikatot tudtam volna venni. Arany, ezüst, olaj, néhány tözsde index. De valahogy nem vettem soha. Költségek ide vagy oda, maradok a hazai forint alapu nyiltvégü alapoknál. Ez az én világom.

 

Néhány szabály amit követek:

1. Fontos a hely ahol befektet az ember. Nem csak a költség struktura miatt. Minden alapkezelő cégnek van egy koncepciója, termékek, költségek, informatikai dolgok és még sok minden terén. Ha tetszik egy hely, érdemes megkeresni az ottani gyöngyszemeket, lehetőségeket. Minden hol van ilyen.

2. Csak forint alapú számlát nyitok.

3. Keresem az adómegtakarítás formáit. /tbsz, nyeszr/

4. Érdemes jelen lenni az államkincstárban. Nagyon kedvező a költségstruktúra. Az utaláson kívül minden ingyenes. Az infláció követő Prémium állampapír családot érdemes figyelni. 3 és 5 éves. Néha nagyon kedvező a kamatprémium.

5. Hazai, nyiltvégü alapokon keresztül fektetek be. Semmi tökeáttétes, forexes, külföldi vagy hazai baromság.

6. Biztosítók, önkéntes és magánnyugdíjpénztárak nem érdekelnek. A nyeszr elég önmagában. Én 45 éves koromban nyitottam. Optimálisnak tartom hozzá ezt az életkort. A fiatalabbak inkább ingatlant szerezzenek, ne a nyugdíjra gyűjtsenek. Az ingatlan is érték.

7. Az időtáv, az árfolyam, az alapban lévő pénzmennyiség, és annak ki be mozgása, valamint az alapkezelő személye, stratégiája, ezek a fontos dolgok.

 

Ahol jelen vagyok értékpapír számlával:

 

Alapforgalmazó /Concorde online alapok/

Államkincstár

Budapest alapkezelő

Unicredit Bank /Pioneer alapkezelő/

 

Jó náluk befektetni.

 

Előzmény: alapozgatas (42872)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!