Nem győzöm a kedves tudásszomjtól szenvedő fórumlátogatókat felvilágosítani ezen témában más topikokban. Mivel nem akarom másét szétoffolni, ezért remélem közmegelégedésre, nyitok egy ilyen témájút is.
(Forintocska)
A topikmoderátornak teljes hatásköre van arra nézvést, hogy ki írhat a topikba és ki nem. A reklamációkat ez ügyben hozzám kell benyújtani, bölcsen fogok dönteni az ügyben, minden együttérzésemet elővéve a kedves felhasználó panaszait illetően.
(Opi)
Figyelem! A Lelkisbe csak külön arra a topikra reggelt nickkel lehet írni!
A Lelkisben levő hozzászólások nem idézhetők és nem linkelhetők!
(Regina)
Figyelem! A topikon 24 órás késleltetés van, frissen reggelt nickek csak 24 óra elteltével tudnak kommentelni!
Mivel az utóbbi időben több emailfiók feltörési kísérlet is volt, ezért ne válaszoljatok senkinek, akit nem ismertek (ha ismeretlen ír, inkább kérdezzetek rá a topikban, hogy valóban ő küldött-e üzenetet), ne adjatok ki semmilyen személyes adatot magatokról, facebook profilt, ne kattintsatok semmilyen linkre, amit ezek az emberek küldenek! Ama bizonyos fórum üzemeltetője látja az IP-címeket, ennek tudatában menjetek oda nézelődni!
Emilynél sem jöhetett szóba a férj önkénye, mert nem volt neki. Jóhiszeműen tételezzük fel, hogy egy férjjel az oldalán, 5-6 gyerekkel a szoknyája körül (mivel nem halt meg a szüléskor) is megírhatta volna ezt a regényt. Azért az Üvöltő szelek érdekes olvasmány. A nagyon férfi Heathcliffet eszi a fene a tűzről pattant Cathyért, és viszont. Aztán mindketten langyos párt választanak, és boldogtalanok lesznek, amíg meg nem halnak. A regény vége persze boldog, de hogy? A gőgös Catherine meglátja a faragatlan férfiban a szeretetre, szerelemre méltót, a tanulatlan, pokróc Hareton hajlandó tanulni. A romantikus túlzásoktól eltekintve is van tanulság.
ezek szerint a kopasz, elhízott férfiak nem csodálatosak, és nem kívánja őket mindenki......ezt TE állítod ezzel, mégha nem is ismered be....az meg hogy a nők mit gondolnak, nem a férfiak hibája....tőlem minden randa vasorrú boszorkány úgy gondolhatja hogy ő csodálatos, és mindeki őt kívánja ( egyre több ilyen van egyébként) legfeljebb ez nem lesz igaz.....de a gondolatait senkinek nem tudom befolyásolni, azt gondol magáról, amit akar....a gondolatokat semmi nem tilthatja meg...
azonban, mivel a példám világosan bemutatta, hogy a randa nők is képesek végigmenni úgy az utcán, mint a randa férfiak, ezek szerint máris létrejött az egyenjogúság, vagyis eme állításod is egyértelmű bukta...
hahaha...na itt jön be az, hogy olyanról alkotsz véleményt amíről fingod sincs....mert ha ismernél, akkor tudnád, hogy bizony az ilyen férfiakat is nevezségesnek találom, és ugyanúgy szóvá is teszem....ha pl. látok egy izompólóban feszítő 20 kilós ratyit, akkor ugyanúgy nevetségesnek tartom, mint a 100 kilós bálát topban....nálam tehát nincs meg az a kettős mérce mint nálad!
mellesleg, aki verbális erőszakot (muhahahaha) kezdett az ugye most nem én voltam, hanem te, hiszen te kezdted azzal, hogy akkor lesz egyenjogúság, blablabla....
Hogyhogy George Sand kénytelen volt férfiruhában és névvel írni, mert különben nem fogadták el? Nyavalyát. Aurore Dudevant báróné volt a polgári neve, garantált indigókék vér, kenyérgondjai nem voltak, azt csinálta, ami tetszett, irkálhatott annyi szirupos közhelytől puffogó vacakot, amennyit akart, Dudevant báró cilinderben szaladgált az ágy alatt, férji despotizmus kilőve. Azért viselt férfiruhát, mert a társaságban labdába nem rúghatott az olyan szépasszonyok mellett, mint Marie d'Agoult, Liszt Ferenc szeretője vagy Belgiojoso hercegné (dettó), ugyanis lompos tehén volt, az a ronda macsó Balzac is megmondta, viszont valamivel fel kellett tűnnie. NB. Emily Bronte egész jó regényt írt a saját nevén, férfiruha nélkül. Nehogy azzal gyere, h az első verseit Ellis Bellként adta ki! Azokat nem vette meg senki, az Üvöltő szeleket annál többen.