Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58920

Ki mondta, hogy az esőre lesz kitéve?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (58919)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58919

Kétséges, hogy létezik olyan kapcsoló, amelyik vízmentesen lezárná bármelyik kiszerelt szerelvény helyén maradó lyukat.

Tehát (ha már nem vagy hajlandó az átlátszó fedél alá kapcsolót tenni) az én tippem a következő:

- veszel egy falon kívüli + vízmentes kapcsolót,

- odaragasztod (kétoldalú ragasztóval) a nagy doboz oldalán-elején egy szabad területre

- a kapcsoló aljából kilóg egy kábel

- ami bemegy a dobozba az aljára szerelt tömszelencén át.

Szerintem egy laikus egy kültéri elektromos doboznak/kapcsolónak/akárminek csak az alját lyukaszthatja ki, a tetejét és az oldalát csak végzett+gyakorlott szakember furkálhassa.

 

Előzmény: krisztian98 (58906)
pajaci Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58918
Előzmény: krisztian98 (58916)
pajaci Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58917

Padlófűtésnél nem sokan számoltak be ilyennel sikerekről. Lehet neked sikerül.

Előzmény: krisztian98 (58915)
krisztian98 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58916

Valami ilyesmin gondolkodok én is. Viszont olyan kéne, ami minimálisan világít a sötétben.

Előzmény: pajaci (58912)
krisztian98 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58915

igen PID öntanulós. Aranyat ér.

Előzmény: pajaci (58914)
pajaci Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58914

A 20m3 beton hőtehetetlenségét is beleszámolja?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (58913)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58913

Nekem REV24 van (szintén öntanuló, nagyon kiráj módon megjósolja előre, hogy hogyan kell kapcsolgatni a kazánt a stabil hőmérséklethez),

ha én is lusta lettem volna vezetéket húzni neki, akkor a termosztát kontaktusát küldeném át pl egy rádiós távkapcsolóval a kazánhoz.

Előzmény: Locksmithvill (58903)
pajaci Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58912

Miért ne tudnál? Esetleg középre a két 3f-ú közé/fölé egy kis billenő kapcsolót is lehetne.

Előzmény: krisztian98 (58911)
krisztian98 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58911

Ott a másik oldalt 230-as aljzat van. Az egyik 230-as aljzat helyére tudok oda való kapcsolót tenni?

Előzmény: pajaci (58909)
Tízenhármaska Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58910

Nem olyan rég szigorított az áramszolgáltató a 3x80A-s csatlakozásokkal.

Előzetest kell benyújtani,ezt a területigazda engedélyezi azután amikor Ő felülvizsgálja a közcélhálózatot.

És így tovább...

Én nemrég csak ideiglenest kértem egy falunapi rendezvényre,egy szakaszbiztosító szekrényt 150 ezer+áfa-ért építettek ki.

Előzmény: XXXXXXXXXXXX (58899)
pajaci Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58909

Ahogy baloldalt vannak a 230-as aljzatok, úgy a jobb oldalra?

Előzmény: krisztian98 (58906)
krisztian98 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58908

Igen, de oda pont nem szeretnék...

Előzmény: Tízenhármaska (58907)
Tízenhármaska Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58907

Pl. ahol a csapfedél van,ott találsz TS-sint,erre pattintasz egy ENSTO kapcsolót.

Előzmény: krisztian98 (58906)
krisztian98 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58906

Sziasztok,

 

Vettem egy ilyen kapcsolódobozt.

http://shop.villamossagidiszkont.hu/termekek/23585/szerelt-ipari-doboz-3320-004-7700

Az lenne a kérdésem, hogy az egyik 400-as aljzat helyett fel tudnák-e szerelni egy kapcsolót a lámpák működtetéséhez? Vagy hogyan tudnák logikusan Lámpa működtetéséhez kapcsolót beleintegrálni?

 

Köszi:

K

hódvadász Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58905
Előzmény: Locksmithvill (58903)
pajaci Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58904

A padlóban van hőmérséklet érzékelő?

Előzmény: Locksmithvill (58903)
Locksmithvill Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58903

Szervusztok!

 

Milyen megoldást tudtok a következő problémámra:

Adott egy iroda, ami egyéb helyiségekkel együtt 160-170nm és csak padlófűtés van. Fűtését kellene optimalizálni.

 

Tudtok-e olyan szobatermosztátot ajánlani, ami öntanuló és rádiófrekvenciás?

Tudom google a barátom, a világon egyetlen egy típust találtam borzasztó áron, ez pedig a Siemens REV200 RF/SET.

 

Esetleg tudtok-e más alternatívát eme remek fűtési rendszer optimalizálására, hogy ne teljes gőzzel keljen minden induláskor a betont fűteni?

 

Elképzelésem:

A normál termosztáthoz képest az öntanuló termosztát megtanulja a helyiség hődinamikai jellemzőit, és ehhez igazítva optimalizálja a gázkazán működését, így nem teljes gőzzel kezdi a padlót fűteni, ezáltal talán takarékosabb lenne az egész fűtés. 

Peter atyuska Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58902

3x50A felett már mindegyik szolgáltató versenypiaci árral kalkulál. 2007. évi LXXXVI. törvény a villamos energiáról 7$ + 273/2007. (X. 19.) Korm. rendelet 5$ (7) A fogyasztásmérő berendezés költségeinek viselésére 3 x 16 A teljesítmény határig a felhasználókra, a felett az erőművekre vonatkozó szabályok alkalmazandók. (8) A háztartási kiserőművek csatlakoztatásával és üzemeltetésével kapcsolatos további szabályokat az ellátási szabályzatok és a hálózati engedélyesek üzletszabályzatai, a villamos energia értékesítés elszámolásával kapcsolatos további szabályokat a kereskedők üzletszabályzatai tartalmazzák.

 

Itt a válasz a kérdésre.

 

A megoldás:

- visszavonsz mindent

- bejelented az igényt 3x80A-re

- kiépítik mint magánszemélynek

- vársz 2 hónapot

- bejelented a HMKE csatlakozási szándékodat

- cserélik az órát és mehet a termelés

 

kb fél év.

 

 

Előzmény: XXXXXXXXXXXX (58899)
pajaci Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58901

Regisztrált szerelő vagy, és nincs ismerősöd az áramszolgáltatónál aki tudni súgni valamit?

Előzmény: XXXXXXXXXXXX (58899)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58900

Játékon kívül: elképzelhető, hogy egy 3x80 amperes becsatlakozást már nem tekinthetik magáncélú bekötésnek, mert nincs ilyen magas magánszemély kategória a szerződéses rendszerükben (pl mert nem életszerű) és ami nem magáncélú, az ugyebár kizárásos alapon automatikusan közcélú hálózat (nincs harmadik kategória), így az arra vonatkozó szabályok érvényesek rá.

Vagy pl ők alapból nem ismerik el, hogy neked (mint magánszemélynek) valóságban szükséged van a 3x80 amperre (ekkor gondolom járna a kedvezményes ár), tehát azt feltételezik, hogy ezen magas érték csakis az energiatermelő vállalkozás miatt kell neked, márpedig ahogyan egy atomerőmű sem csatlakozhatna engedményes áron, ha azt magánházként igényelné, úgy neked sem jár "ipari áram" magánszemély kedvezménnyel.

Én talán úgy állnék neki egy ilyen dolognak, hogy beadnám az igényt a 3x80 amperre (mert pl elektromos fűtésű pálmaházat tervezek a kertbe) de a tervezett naperőművet nem említeném.

Persze mindezek csak egy buta laikus feltételezései...

Előzmény: XXXXXXXXXXXX (58899)
XXXXXXXXXXXX Creative Commons License 2014.08.06 0 0 58899

Kedves Fórumozók!

 

Villamos tervező, vagy jogban jártas személyt keresek, aki tanácsot tudna adni a következő problémára:

 

 

Regisztrál szerelő vagyok, saját ingatlanomra szeretnék hálózatfejlesztést igényelni E.ON területen. Napelemes HMKE kis erőmű telepítése miatt.

Beadtam a szolgáltatónak igényemet hálózatfejlesztés ügyében 3x80A energaigényre.

Meglepetésemre kaptam egy árajánlatot az E.ON-tól, hogy a hálózatfejlesztési díjon (3600Ft+Áfa/A) felül még fizessek 780.000 Ft+Áfa összeget, mert nem bírja el az energiaigényemet a meglévő közcélú hálózatuk, ezért meg kell építeniük 110M földkábeles csatlakozást a szomszéd utca legközelebbi földkábeles csatlakozó szekrényéből. Az árajánlatra ráírták, hogy a kivitelezést az engedélyes végzi.

Hivatkoznak egy MEH rendeletre mely szerint közcélú hálózat építésére nettó 8400Ft/m árat számolhatnak. Végigolvasva ezt a rendeletet, ebben az is szerepel, hogy csatlakozó vezetékért 4000Ft/m árat számolhat az engedélyes.
A kábelfektetés szükségességét nem vitatom, de nem értem, miért hívja ezt a megépítendő kábelszakaszt közcélú hálózatnak a szolgáltató, hiszen csak az én csatlakozási pontom lesz rákötve erre a kábelra, senki más nem. A közcélú hálózat az én utcámban már megépült, légvezetékkel. Erre a hálózatra csatlakozom most is, és az utcában lévő többi ingatlan is. A létesítendő földkábeles csatlakozás a meglévő közcélú hálózattal párhuzamosan haladna, csak nem oszlopon, hanem föld alatt.

A megépítendő 110m-es földkábelt csak közvetlenül megszakítás, kötés, és leágazás nélkül az én telkemre hozzák be a mérőóra bemenő kapcsaiig. Véleményem szerint ez a kábelszakasz csatlakozó vezeték, nem közcélú hálózat. Beszéltem már villamos tervezővel is, de sajnos ő sem tudta megmondani, hogy ez a kábel minek minősül?

Említette viszont, hogy meg lehetne próbálni magánvezetékként megépíteni, nem tudom ez még létezik-e? Közterületen lehet-e magánvezetéket létesíteni (természetesen a megfelelő tervezéssel, engedélyeztetéssel, vezetékjog bejegyzésével).
A magánvezeték kivitelezését is csak az elosztói engedélyes végezheti, vagy egyéb más tervezői jogosultsággal rendelkező vállalkozás is?
Ez a tervező említette, hogy lehet, hogy a létesítendő HMKE miatt hívja az E.ON közcélú vezetéknek a 110m-es kábelszakaszt. Ezt viszont azért nem értem, mert a HMKE létesítésére beadott nyomtatványokat még be sem fogadta a szolgáltató, azzal a kifogással, hogy először a hálózatfejlesztést kell elintéznem, utána adhatom csak be a HMKE csatlakoztatási igényét a meglévő rendelkezésre állási teljesítményem határáig. Tehát egyenlőre a beadott nyomtatványok csak a hálózatfejlesztési igényemről szólnak.
 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.08.05 0 0 58898

"5 -évre vissza te meg számolj csak el!"

 

Az általad leírt esetben az adóhivatal olyan pénz után követeli az adót, amit az illető VALÓBAN megkapott, és tudta, hogy zsebből kapja, tehát itt reklamációnak helye nincs. Ha bevallotta volna és adózott volna utána, akkor nem büntetnék meg

(igaz, hogy akkor meg nem biztos, hogy futotta volna belőle A8-asra ;)

 

Ennél sokkal nagyobb szemétség, amikor pl a kényszer-kisvállalkozóktól követelik a havi 60 ezer forintnyi MINDENKÉPPEN kötelező befizetendőket (adók, járulékok, stb), olyan hónapokra is, amikor összesen nem keresett 30 ezer forintot,

meg az a nagy szemétség, amikor a sokgyerekes családapát/munkanélkülit/stb valami közlekedési kihágás miatt  olyan összegre bünteti a rendőrség, amennyi pénzt az egy év alatt sem tud összekaparni (vagy csak úgy, ha nem vesz a gyerekeknek kabátot vagy tíz fok felet nem fűt ezen a télen).

 

Az, ha valaki ténylegesen kézhez kapott X milliót és nem sikerült eltitkolni/lepapírozni, az nem szemétség, hanem pech :)

Előzmény: Törölt nick (58897)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.05 0 0 58897

A nagy vicc a dologban csak a következő években fog jönni.

 

Kimegy a rabszolga dolgozni. magyar céggel,ahol minimálra bejelentik,de zsebbe megkepja azért a casht.A csodás szervezetünk majd megkérdi,hogy miből vettél te A8-at,a magyarországi bejelentett munkahelyeden kapott minimálbérből?

 

Akkorra a magyar cég nem lesz,de 5 -évre vissza te meg számolj csak el!

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (58894)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.08.05 0 0 58896

Ez sajnos így van sokhelyütt.

Egyszer beszélgettem valakivel, aki Ausztriában rabszolga (szinte szó szerint, napi 14-16 órában), de havonta félre tud tenni 40-50 ezer forintot, ami idehaza biztosan nem sikerülne neki, ezért továbbra is ott dolgozik. Mondjuk neki nem volt normális szakmája, csak valami média vagy népművelő diplomája.

Előzmény: pajaci (58895)
pajaci Creative Commons License 2014.08.05 0 0 58895

" amennyi idehaza megmaradt a hó végére..."

 

Általában jó közelítéssel a nulláról lehet beszelni.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (58894)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.08.05 0 0 58894

"Épületvillamossági tapasztalattal"

 

Valószínűleg többeket érdekelne

- a munka jellege: pl falat kell vésni lakásokban naphosszat, vagy irodaház/ipari környezet (kábeltálca/álmennyezet/stb)? Ismerek valakit, aki kiment villanyszerelni és csak vésés/csövezés volt a műsor, két hónap alatt még egy dugaljat sem kötött be, a vezetékbehúzás volt a szakmai csúcs. 

- a szerződő fél közvetlenül a német munkaadó lenne, vagy egy magyar munkaerő-közvetítő? A munkaerő-közvetítő magyarok híresen átverik a dolgozó magyarokat, olykor a fizetés 50-80%-át is lenyúlják különböző indokokkal. Persze van, akinek még így is sokkal több marad, mint amennyi idehaza megmaradt a hó végére...

Előzmény: KuSzil (58892)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2014.08.05 0 0 58893

"Amit most leirtal azt a katasztrofasok ellenorzik is,igaz nem maganszemelynel."

 

Gondolom itt a leválasztó kapcsoló meglétére céloztál.

Előzmény: Tízenhármaska (58890)
KuSzil Creative Commons License 2014.08.05 0 0 58892

Épületvillamossági tapasztalattal keresünk villanyszerelőket hosszútávú németországi munkára. Érdekel esetleg valakit? Önéletrajz a jelentkezes@hr-group.hu címre küldhető.

Teaway Creative Commons License 2014.08.05 0 0 58891

Nem, mert az 1x230V-vól csinál 3x230V-ot.

 

A videóban látott pedig 1x230V-ból készít 3x400V-ot.

Előzmény: Chapadj (58851)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!