Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.11.01 -1 0 65539

Az előző folytatása:

az olyan szerelő, aki csak egyszerűen szóban felsorolja az ügyfélnek a szerelvény gyártók / szerelvénycsaládok nevét

és elvárja egy laikus ügyféltől, hogy mindössze ennyi információ egyből azonnal rávágja a döntését,

az meg is érdemli, hogy élete során jó sokat idegeskedjen a "döntésképtelen" ügyfelek miatt.

Személyes felméréshez tessék magával hordani a kedvelt termékcsaládok színes prospektusait és/vagy legyen egy egyszerű honlapja, ahol ezek szintén összehasonlíthatók egymással.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65537)
badboy33 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 65538

Üdv. Kérdezni szeretném,hogy 1100w -os 1450 ford villanymotorhoz / kb 20kg/ milyen ki-be kapcsolót használhatok. Légkompresszort akarok építeni.

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.11.01 0 0 65537

"Azok a nevek, hogy Valena, Cariva, Otteo nekem nem mondtak semmit, ezért mondtam neki, elmegyek a boltba, és megnézem őket, ... sms-ben írtam neki, hogy Mentavillt kérek... közölte, vegyem meg én, és majd jön, beszereli."

 

Az anyagválasztást túl-okoskodó / túlbonyolító ügyfél

+ nem kedvelt (pl a szerelő szemében szar szerelvényeket) gyártó termékét választó ügyfél

+ aki ráadásul még a vállalkozó zsebéből is pénzt vesz ki (nem vásárolhat a szerelő nagyker áron)

= magára hagyott ügyfél.

Előzmény: Éva0011 (65530)
gergerg Creative Commons License 2015.11.01 0 0 65536

Mentavillt nem javasolnám. 300 ft-os kategória. Akkor inkább Schneider Anya. Elég jó árú használható szerelvény. És ne te vedd meg, mert a fele nem lesz jó. 

Előzmény: Éva0011 (65530)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.11.01 0 0 65535

Sorolhatost csak annyit tud tenni amennyi szerelvenydoboz van.

Szoval, ha 1 van akkor egyes vagy iker csatlakozoaljzat epitheto be.

Viszont ha falonkivuli szerelvenyezes van, akkor at Oteo csaladbol tudta sorolni.

Amugy meg a Mentavillt jo lenne elfelejtened.

Előzmény: Éva0011 (65534)
Éva0011 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 65534

Köszönöm a választ, sokat segítettél.

 

a 65 mm doboz azt jelenti, hogy a doboz átmérője 65 mm, igaz? Úgy láttam, ilyen dobozok vannak benne. Egyébként a panelház 85-ben épült, remélem, van benne védőföldelés, de majd megkérdezem a szerelőt, mert ő látta a lakást. 

 

 

Nagy problémám viszont, hogy több régi dugalj is kinn van a falból esve. Kértem, hogy lehetőleg úgy tegye be az újat, hogy ilyen gondom ne legyen. Azt szeretném kérdezni, ha kettes sorost teszünk be, egy kettes keretben, azt fel kell fúrnia a falra, mert akkor biztos, hogy nem fog kiesni, igaz? (tudom nagyon laikus kérdés, és gondolkodásmód, de ez van)

 

 

Előzmény: cucu (65531)
ike58 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 65533

Lehet hogy ahol ő szokott vásárolni és kap kb 15-20 % kedvezményt, azok nem forgalmaznak Mentavillt és ez nem tetszett neki. Ha ő veszi meg, te akkor se jársz rosszul, mert azon az áron kapod amennyiért te tudnád megvenni de ő még keres azon valamit, hogy helyetted elintézte. Ha te veszed meg ugyanannyit fizetsz, ő ezen akkor nem keres semmit de te belefuthatsz valami bakiba amibe a szaki nem fog.

Előzmény: Éva0011 (65530)
pajaci Creative Commons License 2015.11.01 0 0 65532

Bármilyet vehetsz, mindet fel lehet szerelni.

Előzmény: Éva0011 (65530)
cucu Creative Commons License 2015.11.01 0 0 65531

Szia! :)

 

Ha nagyon régi a villany hálózat, akkor elképzelhetőnek tartom azt is, hogy a konnektorok műanyag dobozait is cserélni kéne. De ha nem kell cserélni mert már új, 65 mm-es dobozok, akkor elfér benne a dupla konnektor. 

A fürdőbe minden képpen legyen fedeles!

 

Azért lenne jobb, ha a szaki venné meg... Nem beszélve, hogy egy sima konnektor cserénél derülhet ki, hogy esetleg nincs is védőföld kiépítve...

Előzmény: Éva0011 (65530)
Éva0011 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 65530

Laikus kérdések egy villanyszerelőhöz

Sziasztok, azért írok ide, mert laikus vagyok, és így halottak napján nem akarom zavarni a villanyszerelőmet, viszont lennének kérdéseim.

Az igazság az, hogy eljött, megnézte a lakást (panel), hogy mi lenne a munka. Kérdeztem az árat, azt mondta, kiszámolja, és majd hív. Felhívott, mondott 3-4 féle kapcsoló és dugalj típust, és az árakat, amiért meg tudná venni. Kérte, válasszak. Azok a nevek, hogy Valena, Cariva, Otteo nekem nem mondtak semmit, ezért mondtam neki, elmegyek a boltba, és megnézem őket, aztán visszahívom. Igazából, hogy egy dugalj 2300 Ft vagy 2700 már olyan mindegy, szerintem. Nem az árak alapján akartam választani.

Közben nem mentem a boltba, mert a neten is megtaláltam ezeket, és láttam egy másikat a Mentavillt is, ami szintén jónak tűnik, úgy árban, mint kinézetre. Mivel közben hétvége lett, ezért sms-ben írtam neki, hogy Mentavillt kérek, ha lehet, ha nincs, akkor Carivát.

Mikor kinn volt a lakást felmérni, mondta, hogy kedden már tudna jönni szerelni. Ezért mondtam, hétfőn délelőtt ráérek, ha gondolja, odaadom a pénzt, és vásároljon. Erre közölte, vegyem meg én, és majd jön, beszereli. Gondolom, akkora szakértőnek tűntem ezek után a szemében, hogy ihaj.

Most itt állok, és azon gondolkodom, ott, ahol a régi dugalj egyes volt, és duplát szeretnék, oda be tudja szerelni a dupla dugaljat, megvehetem, vagy csak pénz kidobás? Vagy a konyhába, ahol 1-es dugalj volt, és én 4-est kértem, oda vehetek egy 4-est, esetleg 2x2-t? A fürdőszoba elég kicsi, tudom zuhanyfüggöny a kád fölé, de szerintetek, a biztonság kedvéért legyen fedeles a dugalj, vagy elég a sima?

Nyugodtan mosolyoghattok a kérdéseimen, csak ha lehet, akkor válaszoljatok.

Előre is köszönöm. 

C20NE Creative Commons License 2015.10.31 0 0 65529

Igen, az is megoldás.

Előzmény: Törölt nick (65528)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.31 0 0 65528

Vagy egy usb-s bedugós bt-t kell venni.

Előzmény: C20NE (65525)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.10.31 0 0 65527

Reménykedj, hogy az öreg notebook-od (vagy a benne lévő bluetooth-chip)  gyártója időközben kiadott egy olyan bluetooth drivert, ami már ismeri a A2DP átvitelt.

Ha sikerült letölteni a gyártó honlapjáról, akkor pl

Eszközkezelő -> Hálózat -> Bluetooth valami -> illesztőprogram frissítése

Előzmény: Fázisceruza (65524)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.10.31 0 0 65526

Ha a hőtükör réteg csupán gőzölve van, akkor az nem olyan vészes, habár valamennyire az is csökkenti a vételt.

Azt viszont tudnod kell, hogy ha a tetősíkon kívülre teszed, ott már nem működik a "fellógatjuk spárgával" módszer, odakint már vihar van, meg villám, meg statikus feltöltődés, tehát mindenekelőtt ki kell dugni egy masszív csövet a cserepen át, aminek az alját le kell földelni rendesen.

...szóval én előbb kipróbálnám a gyári antennát benn a padláson (hátha ott is jobb a házibarkácsnál), sőt talán még antenna erősítőre is előbb költenék, mintsem kiraknám a tetőn kívülre... :)

 

 

Előzmény: Fázisceruza (65523)
C20NE Creative Commons License 2015.10.31 0 0 65525

A driver nem tudja az A2DP protokollt. Frissítsd a drivert a notebook-on.

Előzmény: Fázisceruza (65524)
Fázisceruza Creative Commons License 2015.10.31 -1 0 65524

Ja, és még egy kérdésem lenne ebben a témakörben. 

 

Az összes kütyüvel sikerült csatlakoznom a rádióerősítőhöz bluetooth-on keresztül, kivéve a laptopot. Ez miért lehet?

Előzmény: Fázisceruza (65523)
Fázisceruza Creative Commons License 2015.10.31 -1 0 65523

Köszi a tanácsot!

 

Végül is megcsináltam ezt az antennát, sokat javult is a helyzet. Sosem látott adók kerültek elő, a meglévők meg tisztábban szólnak. 

Azt azért tudni kell, hogy a háztetőm, belülről, teljes egészében hőtükörfóliával van burkolva, ami ugye valami fémgőzölt fólia, szal ez valószínűleg nem tesz jót a vételnek. 

Viszont most, hogy már fent vagyok a tetőtérben, innen már minimális munkával kijutok a falon kívülre, és viszonylag magasan is vagyok. 

Ha ide teszek egy olyan kerek antennát az okés lesz?

 

 

Helyzet az, hogy éppen rászántam magam, hogy kicsit fejlesszem a szórakoztató elektronikámat. 

Elhúzgáltam UTP kábeleket a tévékhez, meg a rádióhoz, meg felhúztam ezt a koaxot a tetőtérbe. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65515)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.10.31 0 0 65522

Azért is jobb a perem ragasztózása helyett, mert nagyobb lyukat kell kivágni, mint ezek a körkiszúrók csinálnak ahhoz, hogy kézzel benyúljon és kotorásszon a falon belűl

És a kivágás akármilyen nagy és szabálytalan is lehet

 

A g.karton sűlyesztett dobozok gyártóinak elverném a kezét :) Olyan vékony peremmel gyártják a dobozt, ha kicsit is nagyobb a lyuk átesik rajta. Bővel elférne legalább egy 5mm-es perem

Előzmény: King_of_Giants (65521)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.10.31 0 0 65521

Az is járható lehet házilag, de nem úgy. A perem ragasztózása nem fog tartani, ahhoz nagyon pontosan illeszekedő "foltot" kellene oda illeszteni

Ha már ragasztópisztoly, akkor darab léc végei ragasztózva belűlre a g.karton falra és arra a foltot ragasztózni mint itt

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65520)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.10.31 0 0 65520

Én inkább olyasmire gondolnék, hogy

olvasztópisztollyal egy csík körben a falban lévő lyuk belső peremére,

a kieső korongot (pl vonalzóval) pontosan síkba benyomjuk

kb egy perc hűlés után glettelhető.

Előzmény: King_of_Giants (65519)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.10.31 0 0 65519

majd vissza is lehet ragasztani őket valamivel"

 

Kivágott lyukba keresztbe egy darab C profil, két csavarral a g.kartonhoz rögziteni, majd a lyukba egy méretes g.kartont ugyancsak csavarral rögziteni. Utána glett

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65517)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.10.31 0 0 65518

Nem mindegy hogy függőlegesen vagy vízszintesen/is/ és a kötődoboz hol van.

Az egyszerű, ahogy írják, a vez.csatorna, de bárhogy is szétvered a gipszkartont nem egy ördőngösség kijavitani

Ez egy csőtörés utáni strang burkolás

aztán glett

A festésröl nincs képem, de semmi nem látszik. Nem lett az egész wc kifestve, hanem elmismásolva az épp felületek felé

Előzmény: ZolKa (65513)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.10.31 0 0 65517

"átfúrni azt a merevítőt valahogyan"

 

Komolyabb gipszkarton fém profilokban vannak "H" alakú kivágott rések, kimondottan ilyen célokra. Benyúlsz a lyukon, a fémen kitapogatod a legközelebbi H-kivágást, elgörbíted a két fülecskét (egy ujjal is könnyen elhajlítható) és kész is van a lyuk a vason a vízszintes kábel-átvezetéshez.

 

"és visszafoltozni a kivágmányokat"

 

A dobozmaróhoz hasonló, de sokkal vékonyabb pengéjű körlyuk-fűrésszel is lehet csinálni ezeket az ideiglenes lyukakat a gipszkartonba, majd vissza is lehet ragasztani őket valamivel úgy, hogy utána a festőnek már csak glettelnie kell, lyukat foltoznia nem.

Előzmény: Törölt nick (65516)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.31 0 0 65516

Megoldható, csak szépen ki kell bontani a falat pár helyen, átfúrni azt a merevítőt valahogyan, és visszafoltozni a kivágmányokat, befejezni a falat ízlés szerint. (lefesteni az egész érintettet saroktól sarokig, homogénre)

Előzmény: ZolKa (65513)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.10.31 0 0 65515

Ha felviszel egy koaxot a padlásra, akkor mielőtt gyári antennát vásárolsz

megér egy kísérletet egy kis házibarkács (és ha nem sikerül, akkor még egy méter koaxkábel sem megy veszendőbe): magából a koax felső végéből alakíts ki egy koaxiális antennát.

Ez úgy néz ki, hogy

- óvatosan leszeded a koax külső kábelköpenyét 75 centi hosszan, de az árnyékolás ne sérüljön meg

- az árnyékoló harisnyát óvatosan összenyomod, hogy megvastagodjon, majd óvatosan visszasimítod az odavezető koaxkábel külsejére. Ekkor lesz a koax végén 75 centi belső (fehér) koax ér felfelé és 75 centi harisnya lefelé (feszítsd meg szigszalaggal, hogy lefelé is meglegyen a 72-75 centi). Tehát az árnyékoló harisnya által alkotott cső belsejében fut a koax kábel az antenna közepéig (teszek ide képet, hogy teljesen érthető legyen a dolog logikája) és onnan megy kétfelé

 

 

Ha ez nem jön be, akkor jöhet a bóti antenna, pl itt is megveheted (nincs messze tőled, de telefonálj oda, mert nem mindig van raktáron):

http://www.betacom.hu/antenna/iskra-fm-10-f-kordipol-radio-antenna.html

 

Ha még így is kevés, akkor vegyél hozzá  egy antenna erősítőt.

FONTOS! az antenna erősítő NE lenn a rádiónál legyen, hanem fenn az antennánál!!! Az energiát viszont a lakásból kell adnod neki, tehát olyan erősítőt vegyél, ami távolról (a koaxkábelen át) kaphatja az energiát .

Tehát így kérj antenna erősítőt:

- 88-108 MHz sávra

- távtáplált

- tápegységgel

- tápfeladóval

Még valami: az sem jó, ha túl erős az erősítőd, mert a legerősebb rádióadó hatalmas jele már torzításba viheti a kimenetét. Tehát nem árt, ha olyan erősítőt veszel, aminek lehet szabályozni az erősítését. Profik az erősítés előtt egyenként ki szokták szűrni a túl izmos rádióadókat, ilyenkor feljebb lehet tekerni az erősítőt: osztrák adót már tudtam csinálni Budapest mellé (sztereóban, zajmentesen).

De az is lehet, hogy önmagában elég lesz valamelyik antenna is és nem kell erősítővel foglalkozni.

 

Egyébként remélhetőleg nem olyan rádióadókra vadászol ekkora energiabefektetéssel, amit amúgy interneten át is sugároznak :)

Előzmény: Fázisceruza (65510)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2015.10.31 0 0 65514

El lehet vinni, de ahhoz profi szakember kell,

meg egy ügyes szobafestő, aki utólag eltünteti a gipszkartonon a kábel vezetéséhez ütött ideiglenes lyukakat :)

Szóval inkább a falon kívüli szerelést javasolnám.

Előzmény: ZolKa (65513)
ZolKa Creative Commons License 2015.10.30 0 0 65513

Sziasztok!

 

Adott egy gipszkarton fal ezen kellene 2 méter hosszan elvinni egy dugaljat.

A kérdésem az lenne, hogy meg lehet oldani ezt valahogy süllyesztve (valószínűleg egy merevítő is útban van) vagy inkább külső dugalj kábelcsatornával?

 

Köszi!

 

Zoli

ficere50 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 65512

Nálam pontosan egy olyan "kördipól" üzemel a padlásomon, igaz egy erősítő is van a levezetés elején, de 90 km-es sugarú körben minden URH adó zajmentesen fogható...magyarok, osztrákok, szlovákok. ~ 25 adó.

Előzmény: Fázisceruza (65510)
ficere50 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 65511

Ha feljutsz koaxal a padlásra, akkor annál jobb megoldás úgysem létezik, mert hogyan szól a szabály?

"A legjobb (antenna)erősítő az antenna..."

Előzmény: Fázisceruza (65510)
Fázisceruza Creative Commons License 2015.10.30 -1 0 65510

Na akkor holnap felhúzok egy koaxot a padlásra és teszek rá egy olyan kör alakú antennát. 

Az úgy jó lesz ?

 

Már csak egy antennás boltot kéne találnom pesten...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (65491)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!