Keresés

Részletes keresés

ívfény Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66903

upsz!!

akkor én itt keverhetek valamit?

az eph közös potenciálon van a földeléssel nem?, ha igen, akkor mondjuk úgy, hogy az eph-án keresztűl kerűlhet fesz alá a védővezető kábel, lakáson belűl?

Előzmény: ötfelezős (66893)
Jahno Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66902

Mikrofon meg poénnak ven bennük, hogy a KGST lehallgasson...

 

 

Innen, "zaj" a kulcsszó:

 

http://www.luxomat.com/hu/pdf/hu/cat/BM-KAT_HU.pdf

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66868)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66901

Kérdezd meg, lehet, hogy tök olcsó! Aztán írd meg :)

Előzmény: maddlock (66870)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66900

Köszi a tippet, haver vagy :)

Már vagy tíz pdf-et találtam a termékről, de ez nem volt közöttük.

Sajnos ebből sem derül ki, hogy a "PIR+MIC" az azt jelenti, hogy "pir ÉS mikrofon" vagy azt, hogy "pir VAGY mikrofon", de legalább az kiderült, hogy miket lehet állítani benne.

http://www.kanlux.pl/download/instrukcje/08910.pdf

Előzmény: pgyafi (66898)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66899

"Majd ott fogtok a klotyón hadonászni, ha nem akartok sötétben ücsörögni :)."

 

A klotyó egy picike helyiség, ezért a mozgásérzékelő sem lehet túl távol :) Ha kb 1 méter magasságba szereli fel (ahogyan már írtam is) akkor valószínűleg nem képes annyira mozdulatlanul ülni egy ember, hogy a tőle max fél méterre lévő mozgásérzékelő ne lássa őt mozogni néhány másodpercenként és ne kezdje újra meg újra a visszaszámlálást.

Előzmény: Zs:) (66875)
pgyafi Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66898

http://www.kanlux.pl/en/8910

rövid manual-ja van

Előzmény: Mekk Elek ezermester (66895)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66897

"Ha az van írva a szerelőhöz hogy ÉV.mérést végez az ugyanazt jelenti mint az ÉV.felülvizsgálat?mert csak ÉV.MÉRÉST végzősők vannak a honlapon."

 

Ez a kettő ugyanazt jelenti.

De nem muszáj az interneten kutakodni, valószínűleg a nálad járt villanyszerelők  is ismernek olyan kollégát, akinek van ilyen képesítése is.

Előzmény: kiscsillag2681 (66878)
Jahno Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66896

Hosszabb időt kell beállítani. Ha internet van, akkor mondjuk úgy kb. 2 órát :-D

Előzmény: Zs:) (66875)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66895

"Hasonló van"

 

Köszi a tippet, nem ismertem ezt a ketyerét.

Nem találok róla sehol részletes információkat (pl bekapcsol-e CSAK hangra), sem szerelési utasítást... szóval a gyártója elmehet a...

 

Hang detektálására jelenleg riasztó üvegtörés érzékelőt használok (fogtam már így betörőt is ;), de ebben van relé is meg késleltetés is, van, amikor pont ilyesmi lenne a jó.

Előzmény: King_of_Giants (66882)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66894

"el is költöztünk mert a rohadt drótjuk miatt nem fért volna el a ház."

 

Annyira sokba került volna egy plusz oszlop kifizetése az áramszolgáltatónak, hogy inkább eladtátok a telket?

Előzmény: _kip_ (66890)
ötfelezős Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66893

Melyik vezeté? Mert a kád nem a védővezető hálózatba van bekötve, hanem az EPH csomópontra.

Előzmény: ívfény (66888)
ötfelezős Creative Commons License 2016.01.19 -1 0 66892

Kisfeszültségen nem volt vezetékjog, hanem a telektulajdonos hozzájáruló nyilatkozata a keresztezéshez.

Előzmény: _kip_ (66890)
ívfény Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66891

elnézést!

hirtelen a pent, nevhának asszociáltam.

nálam annyi a különbség, attól, ahogy te laírtad, hogy a lakásköri földelő vezeték, soxor van összekötve olyan tárgyakkal, ami amúgy a földelő szondámmal fémesen érintkezik, pl neon armatúra, ami fel van csavarozva a földelőszondával egy potenciálon lévő vasszerkezetre, de külön megkapta a lakásköri földelő vezetéket is! remélem nem kardinális probléma?

Előzmény: King_of_Giants (66884)
_kip_ Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66890

Ha nincs vezeték jog bejegyezve, akkor mákod van, részben.

- Nálunk volt vezetékjog és tojt ránk az ÉMÁSZ, el is költöztünk mert a rohadt drótjuk miatt nem fért volna el a ház.

- Cimbinél nem volt vezetékjog, nála a válasz az volt, hogy önköltséges alapon hajlandóak arébb tenni, kifizette. Mivel az üzemszerű működésben nem okoz akadályt ezért őket nem érdekelte.

 

Keress egy jó ügyvédet és vele írattasd meg a levelet, hátha úgy egyszerűbb és olcsóbb (ügyvéd olcsóbb lehet mint az émásznak fizetni)

Előzmény: Xtremehun (66885)
ötfelezős Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66889

Már bocsánat, de a megrendelést nem felszólításnak hívják...

Előzmény: cucu (66887)
ívfény Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66888

ezze vitatkoznék! ha megszakad a földelőszonda felé a vezeték és neagyisten fáziszárlat van egy fogyasztó fémházára, mondjuk egy számítógépben, akkor simán megjelenhet a feszely a fürdőkádon, vagy bármely fogyasztó fémházán, ami össze van vezetékezve a házon belűli földelés drótjával! és szerintem innentől lesz veszélyes, a szakadt földszonda kábel, mert tételezzük fel, h rákerűl a fázis a földelés vezetékére, , de nincsen ami kisöntölje, a delejt, mert szakadt a szonda felé a vezeték? és nincsen év relé, meg föld nulla közösítés sem az óránál.

Előzmény: Zs:) (66880)
cucu Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66887

Érdemes levélben megtenni.

Előzmény: Xtremehun (66885)
Xtremehun Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66886

Xtremehun Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66885

Tisztelt Urak

 

Kérdésem az lenne hogy a mellékelt képen látható 1 számú telkemen fölött a 3 számú telekre az én udvaromon keresztül megy egy légvezeték egy segéd oszlopra. A tervek szerint a ház építésénél a magassága miatt ez a vezeték útba lesz, Milyen módon szólíthatom fel az ELMŰt hogy ezt a vezetéket helyezze át máshova ? " telkemre semmilyen szolgalmi jog nincs bejegyzett az áram szolgáltató részéről.

 

Köszönöm a válaszokat.

 

King_of_Giants Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66884

és nincsen pen sem, azaz a nulla nincs a földdel összekötve az óránál,"

 

HA nincs PEN akkor villany sincs a házban, mert ugye az önmaga a nullavezeték

Az EPH csillagpontosan összekötve bemegy a PE sinre, oda csatlakozik a nullárol leágaztatott , ÉV relé elöttröl, a PE/föld vezeték, és ide jön a földelőszonda is

Mérésnél ezeket szétbontják Ezt igy kell kivitelezni és nem "ujragondolni"

Előzmény: ívfény (66879)
Peter atyuska Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66883

Villany óránál sem bontható a földelés max ott van egy segéddobozban kialakítva a központi EPH csomópont, amibe bemegy a hálózat nullája és a leütött szolgáltató és az MSZ 447 által előírt helyi földelő szonda, ha sávalapi földelés készült arról a készítéskor mérési jegyzőkönyvet kell készíteni ennek megléte esetén már nem kell az óránál saját földelő szondát létesíteni. Az EPH egy rendszer aminek lényege hogy minden nagy kiterjedésű és egyidejűleg más potenciálon lévő tárgyat egy potenciálra hoz hiba esetén ezzel csökkentve az esetleges áramütés kockázatát és súlyosságát. A földelés meg maga az a része a rendszernek ami magával a környezettel érintkezik úgy mint talaj. Ennek módja lehet igen sokféle, levert rudak, lerakott vízszintes vezeték, lemez, betonalapban lévő betonvasak vagy földelő vasak, stb.

 

Sajnos egy áramütés lehetőségét csak csökkenteni lehet a különböző mechanikai és villamos megoldásokkal. E megoldásokat hogy mindenki lehetőleg ugyan azt értse és ugyan olyan legyen tették szabványba.

Előzmény: ívfény (66879)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66882
Előzmény: Mekk Elek ezermester (66868)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66881

Vagy figyelik a wc-t kamerán és a wcs néni kapcsolgatja ha be/kimész onnan :)

vagy infravörös hőérzékelő van jó drágán 6-10ezerért

Előzmény: maddlock (66870)
Zs:) Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66880

" ha szakadt a kábel, akkor a kád feszültség alá kerűl"

 

MI VAN?!!! Ekkora hülyeséget ne mondj már és ráadásul nem először írod le! Miért kelrülne feszültség alá valami, ha megszűnik a földelése?

Előzmény: ívfény (66872)
ívfény Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66879

az, hogy miért szakad el, az most mellékes, kiscsillag is írta, h az óraszekreterben le volt jőve neki, valami föld saru...  de lehetne még példázni, de  most nem ez a lényeg. csak a szabvány üti egymást az eph-val így , mert földelésnél leaksztható földszondát ír az óránál, ha jól tudom, viszont, ha minden fém szerkezet be van kötve eph-ba, akkor, hiába kötöm szét, mondjuk méréshez a föld szondát az óránál, eph-án keresztűl, megmarad a kapcsolat a földdel, mert pl nálam be van vonva eph-ba a ház összes vasalata vasajtók, terasz , egyebek... persze a védelem szempontjából ez jobb, mert biztosabb a föld kontakt a házban, de ne megyszerűen bontható, így felesleges az óránál a bontható kötés a szondától szerintem...  viszont, van ahol nem ilyen, mint a gyerekemnél sem! van egy föld szonda, ki tudja milyen módszerrel, alu kábelre kötve és nincsen pen sem, azaz a nulla nincs a földdel összekötve az óránál, így ezért gondolkodtam el rajta, mi van , ha ül a kádban a gyerek és mondjuk van egy cekasz durranás  és rákerűl a föld szálra a fázis valamennyi része, az említett esetleges a szondától jövő szál szakadása, vagy rosz érintkezése esetén  nincs ami kisöntölje a feszelyt és a kádon megjelenik a 230 és mikor kilép a kádból a gyerek, baj lehet, ha jól gondolom? tettem fel neki év relét, de aggódom azmiatt, hogy mire az leoldana hasonló esetben, az is végzetes lehet? meg aztán, itt írta valaki, visszább, ha nem jó a földelés, vagy nincsen, akkor sem hatékony az év relé, ha jól emléxem?

Előzmény: C20NE (66873)
kiscsillag2681 Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66878
Ha az van írva a szerelőhöz hogy ÉV.mérést végez az ugyanazt jelenti mint az ÉV.felülvizsgálat?mert csak ÉV.MÉRÉST végzősők vannak a honlapon. Egy pesti cég foglalkozik felülvizsgálattal is 55ezer pénzért csinálna még.de azt mondta villanyszerelő is meg tudja nézni csak nem ad jegyzőkönyvet. Van egy olyan akinek épületszerelés villám es ÉV mérés egyéb:komplett villamos felülvizsgálat. Másnál nem találtam komplett felülvizsgálatot. Kezdjem vele vagy egy sok papírossal?
Előzmény: Mekk Elek ezermester (66849)
Zs:) Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66877

"A jelenlétérzékelő nem kapcsol ki, csak ha elhagyod a helyiséget."

No erről beszéltem, ez nem így működik!

Előzmény: maddlock (66840)
Zs:) Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66876

A Finder 1W-ot.

Előzmény: maddlock (66837)
Zs:) Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66875

Igen, jól működik. De arra számíts mindegyik eszköznél, hogy ha nem mozdulsz, akkor nem is fog érzékelni. Majd ott fogtok a klotyón hadonászni, ha nem akartok sötétben ücsörögni :). 

Előzmény: maddlock (66832)
C20NE Creative Commons License 2016.01.19 0 0 66874

És Természetesen az EPH akkor is véd  ha gond lenne a rendszerrel.

Előzmény: C20NE (66873)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!