Keresés

Részletes keresés

pupákdézi Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67068

Az valóban szívás lenne, de egyszer meg lehet próbálni. Hátha.

Előzmény: Jahno (67067)
Jahno Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67067

Ha a villanyászod azt mondja és meg is csinálja, akkor persze. Így ránézésre a 2. fal utáni kanyarban el fognak akadni, ki kell vésni a falat, festés/javítás. Ott nagy a szopó.

Előzmény: pupákdézi (67066)
pupákdézi Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67066

Sziasztok! Nyáron fűtéskorszerűsítés lesz és gázkazán beépítése és az a bizonyos EPH létrehozása a gázmeo érdekében. A gázkazán beépítése ezután fog megtörténni, kombi változatban. Jelenleg egy külön vezérelt áramon van egy villanybojler, ezt akarom megszüntetni. Arra gondoltam, ha a villanybojler megszűnik, az óra vissza lesz adva, ott marad a vezetéke a falban, ami feleslegessé válik. Ebben a csőben gondoltam az EPH gerincvezetéket behúzni, az úgyis a megszakító fele megy. 
Szerintetek megvalósítható?

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.23 -1 0 67065

"csak nem hinném, hogy ezermesterünk ilyet csinált."

 

Sajnos igaz, hogy a hőcserélőkhöz teljesen hülye vagyok,

ha valahol ilyesmire lenne szükség, egész biztosan eszembe sem jutna ilyesmit alkalmazni.

:)

Előzmény: Jahno (67060)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67064

"Sütőben azért van, hogy egyenletesen eloszlasd és süljön."

 

Itt meg azért van, hogy egyenletesen eloszlasd, azért, hogy a felső polcon lévő készülék NE süljön.

Előzmény: Jahno (67062)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67063

Itt a szekrény vas oldalfala a hőátadó felület, tehát a légkeverő ventilátor működtetése tulajdonképpen a hőcserélő felület megnövelése :)

Előzmény: Szirty__ (67059)
Jahno Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67062

Sütőben azért van, hogy egyenletesen eloszlasd és süljön. Viszont nekem nem árt, ha az alul lévő eszközhöz nem kavarjuk oda a meleget, hanem szépen fent marad.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (67061)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.23 -1 0 67061

"Légmentes szekrényhez minek keringetés?"

 

Ha a levegő nincs keringetve benne, akkor nem oszlik el egyenletesen a levő hőmérséklet, hanem rétegeződni fog: felül meleg lesz benne, lefelé egyre hűvösebb. Ebben az esetben a keletkezett összes hő csak a szekrény felső részének felületein át tud távozni, hiszen csak ott van meleg, de nagyobb baj, hogy a felső polcokon lévő berendezéseknek sokkal rosszabb lesz a hűtése, hiszen az alsó polcokhoz képest melegebb környezetben vannak.

Ha viszont egy ventilátor forgatja a levegőt a szekrény belsejében, akkor a levegő hőmérséklete minden magasságban egyforma lesz (a felső polcon sem lesz hőség), ráadásul a vasdoboz egész felülete rész vehet a belső hő eltávolításában.

 

Részben hasonló céllal: a levegő-hőmérséklet egyenletes elosztása miatt van ventilátor pl a lékeveréses sütőkben és egyes hűtőszekrényekben is.

Előzmény: Jahno (67058)
Jahno Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67060

Majdnem láttam olyat is, csak nem hinném, hogy ezermesterünk ilyet csinált.

Előzmény: Szirty__ (67059)
Szirty__ Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67059

"Légmentes szekrényhez minek keringetés?"

 

Léteznek klímás és hőcserélős megoldások is :-)

 

Előzmény: Jahno (67058)
Jahno Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67058

Légmentes szekrényhez minek keringetés? Ha megnézed az új telkomos és villanyos dobozokat, akkor az egész világban spórolnak az ilyen aktív izéken, ellenben jó a szellőzése.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (67039)
Jahno Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67057

"Ráadásul kicsúszhat, kihúzzák ,beleakadnak ,megfeszül és elgörbül, stb,stb."

 

Sokkal egyszerűbb azt javítani. Tárgyalókban én álpadló alá is toldást teszel mindenből, így elég az utolsó 3 métert cserélni, amit simán meg lehet tenni bontás nélkül. Az általad felvázolt verzióban vagy a gépet rángatja meg, vagy annak a csatiját még tömszelence után is. van olyan külső csati, amit kihúzás ellen biztosítani lehet, azt rángathatja is, elég sokat ki fog bírni a vezeték.

Előzmény: szakmókus (67040)
szakmókus Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67056

És még mielőtt azt mondanád van vezeték nélküli vonalkód olvasó........igen, ajánlottunk már olyat,de pont a megrendelő határolódott el tőle mert a csekély értelmű dolgozók Star trek-es lézer fegyverként rohangálnak vele,ill akkor merül le az elem mikor szükség lenn reá.Beejtik a zsákok közé,leejtik a földre,vagy egyszerűen eltűnik örökre.   :-)

Előzmény: szakmókus (67054)
szakmókus Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67055

Természetesen van kőrkivágó készletem lemezhez,de ezt max a diszpécser asztalom lehet elhelyezni.Ott a helye.

A kábelt nem fogja meg,(még ha azt állítod is hogy a tömszelencének nem feladata)és nem pormentes.

 A szögletes nyílással nincs bajom. Az érintő képernyőt is méretre kell vágni az előlapon.

Vagy táblaműszert (ampermérőt) aminek igen kicsiny pereme van. 

Ráadásul ragasztani kell ami nálam sajna a legvégső megoldás.

A szerelhetőség mindenek előtt.Ez ipari villanyszerelés ,nem iroda,vagy otthoni felhasználás.

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (67051)
szakmókus Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67054

Nincs veled bajom, de te a kizárt megoldásokra adtál válasz,vagy alternatívát.A feladat egyértelmű volt,ami Zs:) kollégának lejött és mellébeszélés nélkül dobott egy linket (amit köszönök neki).

 

Vonalkód olvasót erősen poros helységben is alkalmaznak.

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (67047)
Garfield007 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67053

De mi a fenét vártál? Hülye hozzá, de a fantáziája jó, mint már ezerszer megtapasztalhatták itt.

Ha még húzod kicsit a dolgot, űrhajót is építhetsz a tanácsaiból, amelyek persze valósak és megtapasztaltak. 

:-))))

 

ui.: azért látva a megoldást, jó hogy jár erre még szakember is, aki érti a kérdést...

Előzmény: szakmókus (67040)
Motozin Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67052

De ha ehhez veszel még egy körkivágót akkor 1 perc és kész a full pontos furat.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (67051)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67051

Vigyázat, ezekhez a szögletes kábelátvezetőkhöz olykor igen precíz négyszögletes lyukat kell kialakítani, ami utólagosan meglehetősen sok (nyűgös) precíziós reszeléssel járhat.

Viszont a barkácsáruházak faipari osztályán (és az asztalosok fiókjaiban) előfordulnak úgynevezett kábelátvezető műanyag idomok, ezeknek többnyire elég széles a rátakaró pereme ahhoz, hogy jótékonyan eltakarja a fúrógéppel tíz perc alatt odabarkácsolt lyuk peremének csúnyaságait.

Előzmény: szakmókus (67045)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67050

Nem szeretek korán kelni :)

Előzmény: Törölt nick (67049)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67049

Nabassz.... :))) Hol voltál eddig?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (67048)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.23 -1 0 67048

"Tipikus hogy a csatlakozók gyárilag egybeöntött nem szerelhető kivitelben kerülnek forgalomba. Egy ilyen levágása a garancia elvesztésével is járhat."

 

Veszel hozzá egy toldókábelt és azt vágod el.

Előzmény: szakmókus (67041)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.23 -1 0 67047

Nem a kérdésekre válaszolsz, hanem megsértődsz? Így nehéz lesz segíteni...

Vagy tőlem elvből nem fogadsz el segítséget? :)

 

"Pl a vonalkód olvasó csatija amin a tápjának a csatlakozója is van elég egyedi. Erre te azt mondanád hogy"

 

Ami az egyik ember szemében egyedi speciális csatlakozó, az lehet, hogy egy másik ember számára unalomig ismert dolog és most elárulhatná neked, hogy milyen néven kell kérned a boltban. De ha informálás helyett besértődsz, ebből nem lesz előrehaladás :)

 

Ha már említetted a vonalkódolvasót: ha ez egy boltban van, akkor valószínűleg olyan helyiség, ahol nem kötelező a tömszelence alkalmazása, sőt, lehetne azon a vasdobozon akár egy annyira nagy lyuk is, amin simán átférnek a csatlakozók is. Persze információk híján csak találgatni tudok...

 

"A tömszelence nem csak tömít, hanem a kábelt is megfogja."

 

A tömszelence többnyire nem igazán alkalmas a kábel fizikai rögzítésére (kicsúszás védelemre), ilyen célokra van számos egyéb megoldás (amielyekhez viszont nincs szükség tömszelencére). 

 

"Egy monitor kábelt azért senki sem végelne újra."

 

Éppen ezért nem a csatlakozót barmoljuk szét, hanem a kábelt vágjuk el a megfelelő helyen és (a lyukon átdugás után) kötjük össze újra :)

 

Előzmény: szakmókus (67040)
Zs:) Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67046

Ha jól emlékszem, mintha lenne a Phoenixnek is.

Előzmény: szakmókus (67045)
szakmókus Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67045

Köszönöm, ez utóbbi tetszik, megfelelőnek tűnik!

Előzmény: Zs:) (67043)
pajaci Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67044

Fajin, ilyet még nem láttam.

Előzmény: Zs:) (67042)
Zs:) Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67043
Előzmény: szakmókus (67040)
Zs:) Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67042
Előzmény: szakmókus (67040)
szakmókus Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67041

Tipikus hogy a csatlakozók gyárilag egybeöntött nem szerelhető kivitelben kerülnek forgalomba. Egy ilyen levágása a garancia elvesztésével is járhat.

Előzmény: szakmókus (67040)
szakmókus Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67040

Írtam egy jó példát,ami éppen valós is. Képzeld van ipari PC amihez ugyanolyan perifériák csatlakoztathatók mint a te asztali gépedhez,de nem nagyobb mint egy videokazetta. Az iparban számtalanszor probléma hogy egy eszköznek a szekrényben van a konvertere ,tápegysége,és tömszelencén kell az eszközt a perifériára csatlakoztatni mert megkövetelik. Pl a vonalkód olvasó csatija amin a tápjának a csatlakozója is van elég egyedi. Erre te azt mondanád hogy van olyan is ami USB-n csatlakozik, DE ha egyszer ezt adják a kezembe nem mondhatom hogy vegyenek másikat mert Mekk Elek az ezermester azt mondta!

 

Ha már kizártam, ne erőltesd hogy miért nem lehet csatlakozót rakni a szekrény oldalára.Ráadásul kicsúszhat, kihúzzák ,beleakadnak ,megfeszül és elgörbül, stb,stb.

A tömszelence nem csak tömít, hanem a kábelt is megfogja. Azt is kizártam hogy a csatikat levágjam, és újra forrasszam. Egy monitor kábelt azért senki sem végelne újra.

 

Nekem az a feladatom hogy tömítetten kivezessem a kábelt a lemez szekrényből, iparosan, esztétikusan.

Erre kell ötlet, és nem alternatíva.

Köszönöm!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (67036)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.01.23 0 0 67039

Csináltam már hasonlót: a légmentesen lezárt vas szekrény hatalmas felülete kb 1-2 fokkal felmelegedett és simán átadta a PC hőjét a külvilágnak. Amikor a számítógépet lefektettem a szekrény aljába, akkor még a vasszekrény belső levegő keringetését (azt is én csináltam) is le lehetett kapcsolni. Persze abban a PC-ben nem Vargáné tápegység és nem gyári porgyűjtő Intel processzorhűtő volt :)

 

Persze ha ez a szekrény a tűző napon van, az más lett volna.

 

A géphez a hozzáférést egy tömszelencén át kidugott wifi antenna tette lehetővé (akár 30 méterről, pl kocsi anyósüléséről)

Előzmény: Jahno (67038)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!