Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.02 0 0 68443

Megrágta a lóbogár, vakond, kismacska, kutya.

Előzmény: cucu (68440)
cucu Creative Commons License 2016.05.02 0 0 68442

Az a műszer hol van helyileg?

Előzmény: vtmgq8 (68439)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.02 0 0 68441

Na akkor mindent kicibálni, és újrakezdeni nulláról az egész hóbelebancot. FI relé ugye van külön csak annak az istenverésének?

Előzmény: vtmgq8 (68439)
cucu Creative Commons License 2016.05.02 0 0 68440

Ja, ezt eddig nem mondtad. 

Ez így nagyon gyanús akkor! Lehet, megsérült a kábel.

Előzmény: vtmgq8 (68439)
vtmgq8 Creative Commons License 2016.05.02 0 0 68439

Igen ha megy akkor 2-3A, ha pedig megszakítom akkor 0.

 

Van még egy pont ilyen szivattyúm (hideg tartalék :) ), ha nem boldogulok akkor kicserélem, csak a kábel is olyan szépen vezette a szaki annak idején, hogy ihaj csuhaj.

 

Ha kicserélem akkor én nem  3 cm mélyen a fűben szeretném szabadon kivinni a gumikábelt...

 

 

Előzmény: cucu (68437)
ötfelezős Creative Commons License 2016.05.02 0 0 68438

Fura ez, hogy bevallottan kapitalizmus van, és az autógyár dolgozóinak új étkezdését, az igazgatótanács elnökének autóját nem kifogásolja senki, de az erőműnek ne legyen haszna. :D

 

A hálózati szolgáltató meg az energia termelési árának képzésében teljesen vétlen. :D

 

De abba az irányba meg már végleg ne menjünk el, hogy mert drága a villany, az igazolja a lopást. Sem villanynál, se kenyérnél, sem alsógatyánál nem igazolja.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68423)
cucu Creative Commons License 2016.05.02 0 1 68437

És amikor működik akkor ismét 2-3 A ? És az 1 meg a 0 mA továbbra is igaz?

Mert lehet, hogy mérési hiba ez az 5-10 mA. Vagyis a műszer lehet h elromlott.

Előzmény: vtmgq8 (68433)
vtmgq8 Creative Commons License 2016.05.02 0 0 68436

Szia!

Ez még külön öröm az egészben, aki korábban kötött rá a rendszerre annak a vizmű kezeli a szivattyúját, mivel ez a ház fél évvel a csatornázás után épült így csinálhatom magamnak az egészet.

 

Az más kérdés hogy az előző tulaj ezt nem így adta elő... (igen megnézhettem volna)

 

 

Előzmény: Törölt nick (68434)
Dreamer Creative Commons License 2016.05.02 0 0 68435

Elsősorban a nedvesség nyomát kellett volna keresni. Ha biztos akarsz lenni magadba, akkor javaslom, hogy egy szakműhelybe elvinni kapcsolóval együtt az egész miskulanciát és szigetelés vizsgálatot kérni.

 

Ha az hibátlan lehet visszaszerelni.

 

Dreamer

Előzmény: vtmgq8 (68433)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.02 -1 0 68434

Vagy be kéne fizetni a szennyvízdíjat.

Előzmény: vtmgq8 (68433)
vtmgq8 Creative Commons License 2016.05.02 0 0 68433

Tisztelt villanyosok!

 

Nagy örömömre van egy szennyvíz szivattyúm ami egy kis átemelőből nyom a közcsatornára.

 

A szivattyú egy egyszerű úszókapcsolós áruházi vacak (OBI). Van rákötve egy fogyasztásmérő ami mA-t is mér igy látom hogy nem akad e véletlenül meg.

Eddig 0 mA szokott mutatni ha áll, vagy 1 mA ha megakad és lezár a hővédelem. Amikor működik akkor a teljesítményének megfelelően 2-3 A.

 

tegnap esete óta 5-10 mA lejelez ki kikapcsolt állapotban. Ma a szakadó esőben kiszereltem (igen vidám munka), de semmi mechanikai problémát nem találtam. A motort is meglestem szép száraz égésnyommentes.

 

mi lehet a gond?

tekercszárlat, vagy az úszókapcsolót nézzem át?

vagy fekete macskát kell holdtöltekor áldozni?

 

 

üdv

vtm

 

 

Dreamer Creative Commons License 2016.05.02 0 0 68432

Áh, hogy gondolod, az jó lenne a fogyasztónak :)

 

Dreamer

Előzmény: ficere50 (68426)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.02 0 0 68431

Műanyag??? Fúj. Ingyen se kell.

Előzmény: kolbasz 11 (68425)
Dreamer Creative Commons License 2016.05.02 0 0 68430

Nyeklik nyaklik, elég rossz sorolni. Persze fel lehet szerelni meg működik, de én nem szeressem.

 

Dreamer

Előzmény: kolbasz 11 (68425)
gergerg Creative Commons License 2016.05.02 0 0 68429

Én nem szeretem, de használható, és elég jó árban van.

Előzmény: kolbasz 11 (68425)
ficere50 Creative Commons License 2016.05.02 0 1 68428

Yesssss...látom megértetted a dolog lényegét! :)

Előzmény: Jahno (68427)
Jahno Creative Commons License 2016.05.02 0 0 68427

Feltéve, ha délután volt a munkaidő. Amúgy meg akkor fűtünk vele, amikor éppen szükség van rá :-)

Előzmény: ficere50 (68426)
ficere50 Creative Commons License 2016.05.02 -1 1 68426

Látom elmentünk egy megoldási javaslatokat tartalmazó tematikába...bár minek a szolgáltató úgyis azt csinál, ami neki jó.

Én ezt javasolnám: mivel úgyis már adva van a hangfrekvenciás vezérlés, legyenek kéttarifás mérők, és a teljes háztartás ezen üzemeljen (ne legyen különválasztva semmi) és amikor "völgyidőszak van" akkor állítsák át az alacsonyabb árú vételezésre.

Ezt az időszakot tudatosítsák a fogyasztókkal, hogy ők is legyenek partnerek a völgyidőszak "kihasználásában".

Itt végre értelmet kapna az újabb háztartási gépek (mosógépek, mosogatógépek) előre programozható/késleltetett/ indításának funkciója amit ezért talált ki a rohadó nyugat...

A rendszer kitűnően működik itt a szomszédban. (Ausztria)

Amikor még ott dolgoztam, akkor a főnökünk kiadta, hogy a cég padlófűtését délelőtt vegyük vissza, mert a csúcsidőszakban többet fizettünk.

 

kolbasz 11 Creative Commons License 2016.05.02 0 0 68425

Sziasztok,

 

a Legrand Niloé szerelvény családról mi a véleményetek?

Igaz, hogy műanyag, de masszívnak tűnik, és elileg csak egyszer kell felrakni.

A Valena Life-hoz képest fele annyiba kerülne, a sima Valenához képest meg hát...  3-adába.

 

Köszi előre is a választ.

ficere50 Creative Commons License 2016.05.02 0 0 68424

Ha, ha, igaz!!!

Előzmény: ötfelezős (68422)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.05.02 0 0 68423

Ha jól emlékszem az adatokra, akkor az atomerőműben kb 10 Ft-ba kerül egy kWh villamos energia előállítása és Paks 17 Ft-ért adja, tehát már ott is van valamennyi profit az áramon. Persze léteznek nem-atom erőművek is, azok durván drágábban adják az áramot, hogy nekik menyi a tényleges előállítási költség és mennyi a profit, azt soha nem fogjuk megtudni. Ez a vég nélküli hazudozások és alkudozások (és valószínűleg hatalmas kenőpénzek) világa.

Ez után jönnek az áramszolgáltatók, stb,

És mivel ezek közül tudtommal egyik sincs kizárólagos állami tulajdonban, ezért mindegyik ráteszi a maga profitját (de még állami tulajdon estén is el tudok képzelni nyereség-képzést, egyfajta rejtett adóbevételt az állam számára).

És a villanyszámlában a sok összeget a végén szépen összeadják és mi szépen kifizetjük :)

Előzmény: ötfelezős (68422)
ötfelezős Creative Commons License 2016.05.02 0 0 68422

Dehogy drágábban, nem tudtad, hogy a nappali áram az nem extraprofit a vezérelthez képest, hanem annyiba kerül?

 

Hová el nem jutunk...

Előzmény: ficere50 (68386)
Zoltanuss Creative Commons License 2016.05.02 0 0 68421

majd gyün egy másik társasság !

Előzmény: Törölt nick (68418)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.05.02 0 0 68420

Szerintem a következő kellene:

- egyetlen villanyóra, amely mondjuk 5 tarifa között tud ugrálni (pl 25/30/35/40/45 Ft/kWh)

- a tarifák közötti átkapcsolást az erőművek végeznék a terhelésétől függően (akár naponta hússzor is)

- az órának legyen olyan vezérlő kimenete (pl egy fél optocsatoló), amely segítségével mindenki maga eldönthetné, hogy mely fogyasztókat melyik tarifa-szint alatt engedélyezi

- az órának legyen fogyasztási impulzus kimenete is  házilagos mérés / adatrögzítés céljára (mondjuk 0,01 kWh-nként egy impulzus)

- írja elő jogszabály, hogy a lakosság számára naponta legalább hány percet (és mely napszakokban) kell biztosítani legolcsóbb 2-3 tarifából

- a tatifa-átkapcsolási grafikonok legyenek láthatók az interneten

 

...de amíg megvalósul a fenti találmányom, addig a jelenlegi zavaros rendszert a következőre kellene módosítani:

1: az éccakai mérőórára bárki bármit ráköthet (de kizárólag saját felelősségére, tehát ha pl az áram megszűnése miatt a számítógép adatot veszt, akkor reklamációnak nincs helye)

2: a két óra között bármelyik fogyasztót bármikor átkapcsolhatjuk, akár automatikusan is.

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68419

Figyeld meg, simán megoldják. Megszüntetik ezt a duplatarifáskodós dolgot valami ócska "korszerűtlen, nem kihasznált" dumával és mehet minden a rezsicsökkentett fulláron.

Előzmény: 0l0 (68417)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68418

 

A kéttekercses teljesitménymérőt is tömegek próbálják észrevétlenül kijátszani..

(csak szerencsére nehéz, mert olyan mint a kalapács, primitiv és egyértelmű)

 

a végtelenített telefonkártyák (anno) és taxaméter radírszoftverek..+stb.. országában minden olyan megoldás, ami ""törhető"" informatikai rendszert iktat a fizikai tárcsák, plombák és leolvasó gyalogdroidok helyére, kvázi halálra van ítélve.

 

ez az az ország, ahol tömegek hőzöngenek, hogy "átláthatatlan" a villanyszámla, mert nem egy szorzás megkapni hány kw*hány ft..

az az ország, ahol a kormánypárt saját kampányszínével ráiratja törvényben elrendelve, ő mennyi pénzzel vette meg a választóit..

hagyjuk.

 

Méghogy okosmérő, soktarifa, ehh

 

Egyébként pont az okoskodók lebuktatására (és újabban a kártyás, "feltölthető" órák esetében) alkalmaznak valamiféle egyszerű digitális fogyasztásmérőt.

 

 

Előzmény: 0l0 (68417)
0l0 Creative Commons License 2016.05.01 -2 0 68417

Ez a szépen levezetett esetekre bontott analízis szerintem azért nem stimmel, mert az olcsóbban adja feltétele az (jelen tudásunk szerint), hogy az adott fogyasztó akkor és csak akkor kaphasson táplálást, amikor a szolgáltató akarja, (és persze az is, hogy egyéb fogyasztó ne kaphasson a kedvezményes mérőről energiát).

Ha nekem tegyük fel, van egy kapcsolgatóm a bojleren, ebben az esetben nem feltétlenül akkor használom, amikor a szolgáltató akarja, hanem akkor amikor én akarom, csak amikor olcsóbb tarifán szolgáltat át(vissza)váltok rá. 

Az A1 egy olyan tarifa, ami egy átlagos összeggel dolgozik, tehát bele van kalkulálva, hogy az ilyen fogyasztók bármikor vehetnek áramot, de ez a bármikor lehet éppen a vezérelt időszakban is.

Viszont az nincsen belekalkulálva, hogy az egyébként kedvezményes B tarifát használó fogyasztók bármikor átválthatnak rá.

Ez a logika onnan látszik, hogy az A2 csúcsidős tarifája magasabb az A1-nél, vagyis, ha egy időszakban olcsóbban kapod, akkor máskor drágábban...

Amit Te szeretnél az egy AB vagy A3 tarifa lehetne, ahol a rá csatlakoztatott fogyasztók vezérelt időszakban B áron egyébként pedig az A1-nél valamivel drágábban kapnák az energiát, hasonlóan az A2 csúcsidőszakához. Innen látszik, hol lehet a kutya elásva, hogy amikor a bojleredet a jelen rendszerben nappalira kapcsolnád, akkor ezt a pár forintnyi (egyelőre csak fiktív) díjkülönbözetet nem fizetnéd ki. Ez egy apró logikai ügylet, nem csodálom, hogy alapvetően nem jut az ember eszébe, viszont kritikusan sok fogyasztónál érezhető volna a hatása a rendszerben.

Ez az új tarifa egyébként jól érzed, hogy józan paraszti ésszel nézve nem feltétlenül volna ostobaság, mert jobban ösztönözhetné a vezérelt időszakokban történő fogyasztást, viszont nem korlátozná a fogyasztó működési idejét, de egyelőre nincsen.

A jelenlegi külön mérős rendszerben ez nem is annyira csoda, viszont akár be lehetne vezetni minden háztartási fogyasztóra, ha fel volna szerelve a kettő helyett egy okos mérő, ami regisztrálja, hogy mikor melyik tarifával fogyaszt a háztartás, illetve valami olyasmi is kéne ami tájékoztatja a fogyasztót, mikor van kedvezményes időszak különben nem töltené be a hálózatot kiegyensúlyozó szerepét.

Egyébként a leginnovatívabb megoldás olyan mérőhely volna, ami az aktuális keresleti kínálati viszony függvényében folyamatosan változtatná a tarifát. Olyasmi volna, mint a tőzsdei árfolyammozgások esetében, az aktuális árat a kereslet-kínálat viszonya szabná meg. A neten, az óraszekrénynél, vagy a lakásban akárhol elhelyezett kijelzőn lehetne követni mennyi az aktuális ár illetve jellemzően hogyan szokott mozogni, és aszerint időzíteni a fogyasztást, legalábbis azt a részét, amit lehet.

Persze ezek a megoldások csak mint öltet vetődtek föl, de a többletköltségeik miatt simán lehetséges, hogy jelenleg nem volna rentábilis a bevezetésük, és valószínűleg műszakilag is okoznának kellemetlen következményeket. Ha a döntést nem egy mérőóra végzi, hanem az fogyasztókat kapcsolgató emberek, akkor megint a tőzsdéhez hasonlóan óriási kilengések is lehetnek (lesznek is) a rendszerben...

 

Visszatérve az eredeti problémához annyira nem biztos, hogy okolható a szolgáltatói/szabályozói oldal, hogy viszonylag partikuláris, akár méltányolható esetek miatt, amikor hébe-hóba szükség esetén valaki kivenné az irányítást a szolgáltató kezéből (mint a Te eseted) olyasmit engedjen meg, ami ellenőrizhetetlensége miatt esetleg nagyobb anyagi, biztonsági, műszaki kockázatot rejt magában, mint az adott esetben jogos felhasználóknak előnyt.

Én valami ilyesmit érzek a dolog mögött, de persze lehet, hogy nincs igazam.

 

Előzmény: gergerg (68383)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68416

'83-ban voltam Ny-Németben a barátomnál

Átfolyós melegítő volt a f.kádnál. Csak tátottam a számat

Előzmény: gergerg (68410)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68415

Hosszú évek alatt mindig pezsgőztünk és heccböl összegyűjtöttük

Kiszórtam költözéskor.

Előzmény: gergerg (68413)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68414

1 kép többet mond 1000 szónál :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68401)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!