Keresés

Részletes keresés

VVVVPPPO Creative Commons License 2023.11.16 0 0 5723

Aurora csere + TB203-ast 205-re cseréled, és többé nem fogja dobni az F23-at.

Előzmény: shredlover (5722)
shredlover Creative Commons License 2023.11.16 0 0 5722

Sziasztok! F23 hibakóddal fogadott most reggel az eddig jól működő kis kazánom. Mi lehet a hiba oka? Találtam ezt a leírást: "F23 hibakód. Ne keresse a kézikönyvben, mert a leírás téves nem felel meg a hiba feltárásához. Erről a hibáró többet ITT OLVASHAT. A hibát a szervizpartnerek, egy a Technorgáz Kft től kapott támogatás segítségével, sikeresen tudja javítani. Ennek a hibának a kijavítása összetett feladat, mert nem elég az Auróra panelt kicserélni (vezérlőpanel), hanem az elektromos bekötésen is változtatni kell, hogy a hiba ne ismétlődjön." Találkoztatok már ezzel a hibával?

SoosBalazs Creative Commons License 2023.11.15 0 0 5721

Akkor jól gondoltam!

Köszönöm! Valami okból kifolyólag mikor begyújtottam észrevettem, hogy lángra kapott az őrláng szelep alján az alu cső és a szelep között.

Elzártam, megpiszkaltam a szelepet, ekkor vettem észre, hogy el van repedve a cső és ott szökik a gaz.

Mikor megpróbáltam lecsavarni, akkor el is engedte magát úgy, hogy egy kis darab alu cső benne is maradt a szelepbe úgy, hogy ki sem jött.

Így végül maradt a csere.

A csőből hiányzik így kb. 1 centi de remélem attól még elég lesz...

Előzmény: VVVVPPPO (5720)
VVVVPPPO Creative Commons License 2023.11.15 0 0 5720

A gázszelep elején (alul, besüllyesztve) van egy kis sárgaréz csavar, amivel az őrlángot tudod állítani, egy kis lapos csavarhúzóval.

Előzmény: SoosBalazs (5719)
SoosBalazs Creative Commons License 2023.11.15 0 0 5719

Még egy kérdés.

A kazántestet kicseréltem, azzal minden ok.

Viszont végül az oxyprotektoros gyújtóégőt is cserélnem kell.

Ha kicseréltem,utána kell foglalkoznom az őrláng méretével? Az állítható, vagy fix adott?

Előzmény: VVVVPPPO (5717)
SoosBalazs Creative Commons License 2023.11.15 0 0 5718

Köszönöm a választ.

Sima tömítés az van itthon, legalább azért nem kell szaladgálnom.

Persze tudom, hogy jobb lett volna cserélni nem takarítani, de jelenleg minden forintnak van jobb helye.

Ha nem sikerül normálisan kitakarítani persze cserélem, de ha sikerül, akkor marad.

Köszi a segítséget!

Előzmény: VVVVPPPO (5717)
VVVVPPPO Creative Commons License 2023.11.14 0 0 5717

Nincs O gyűrű. A visszatérő oldalon egy vékony, az előremenőn egy normál 1/2"-os tömítés kell, és oldhatóra kötni. 

A fúvóka alján van egy hollandi, ott le tudod venni. Magát az őrláng fúvókát szét lehet középen csavarni, hogy ki tudd tisztítani,...de jobban jártál volna ha megveszed a komplett szettet, gyújtó elektródával és termoelemmel együtt. Megéri a 16 ezret. Plusz teszel rá egy új 105-ös sztemkót, és kész.

Előzmény: SoosBalazs (5716)
SoosBalazs Creative Commons License 2023.11.14 0 0 5716

Sziasztok.

Végül úgy döntöttem, hogy komplett kazántestet cserélek.

Mar csak 2 kérdésem lenne a hozzáértőkhöz:

A képen szereplő két ponton gyárilag O gyűrű van, vagy esetleg elegendő pl. Loctite menettömítő zsinór is?

Ezelőtt ha hőcserélőt cseréltem másik kazánnál ott mindíg O gyűrű volt, de az hozzá volt csomagolva a hőcserélőhög, na ez itt most nincs, és cikkszám alapjan nem is talaltam meg.

Ha esetleg mégis O gyűrű lenne, akkor valaki tudna segíteni a méretben, hogy előre be tudjam szerezni?

Másrészről, őrláng fúvókát csak mindenestől lehet kapni 16.000 körül, így azt nem vettem, első körben megpróbálom takarítani.

Aki már csinált ilyet, az tudja, hogy itt is hozzá lehet férni a fúvókához, mint egy konvektornál?

Előre is köszi a válaszokat!

VVVVPPPO Creative Commons License 2023.11.13 0 0 5715

X3-as csatlakozó?

Előzmény: Timaaaa (5714)
Timaaaa Creative Commons License 2023.11.13 0 0 5714

Sziasztok! Hátha valakinek van valamilyen tapasztalata.

A Mika kazánom folyamatosan megáll E07 hibára. Mi lehet az oka?!

Ventillátor cserélve, Tb201 panel cserélve, mégsem jó. 

SoosBalazs Creative Commons License 2023.11.12 -1 0 5713

Eddig hárman nézték meg a lakást és mindenkinek elmondtam, hogy én a kazant cserélném mert nekünk minden évben volt vele gondunk.

Viszont én egy kis segítséget szerettem volna kérni, nem pedig azzon vitatkozni, hogy én mit csinálok az eladás során.

Persze azt kapásból nem nehezményezte senki, hogy egy szerelő hogy hagyta itt úgy ezt a kazánt, hogy állítólag kitakarította úgy, hogy az elmúlt éves égés nyomai mind ott hevernek a kazán aljám, meg, hogy elfelejtett arról is szólni, hogy szét van égve a kazán belülről.

De ez persze teljesen tipikus magyar hozzáállás, hogy még én vagyok a szemét...

Előzmény: VVVVPPPO (5712)
VVVVPPPO Creative Commons License 2023.11.12 0 1 5712

Gondolom, majd a vevőnek is megmutatod ezeket a képeket, és közlöd vele, hogy a lakásban, amit eladsz neki, életveszélyes a kazán?

Előzmény: SoosBalazs (5711)
SoosBalazs Creative Commons License 2023.11.12 0 0 5711

Sziasztok. Feleségem lányának a lakásán van egy Mika-6E kazán (kérlek most ne menjünk abba bele,hogy ez mennyie rossz, én is tudom, de ezzel lett véve a lakás, és mivel már hirdetjük, és remélhetőleg pár hónapon belül megválunk tőle, így lecserélni sem szeretném és túl sok pénzt sem szeretnék rá költeni).

Kb. 2 hónappal ezelőtt kihívott egy fűtés szerelőt, mert az elmúlt 3 évben minden fűtési szezonban volt gond a készülékkel, így ezt most szerette volna megelőzni. Potom 50.000 forintért állítólag kitakarította meg még valamit csinált.

Pár napja be szerette volna kapcsolmi a kazánt, mert el szeretett volna vele kezdeni fűteni, de nem sikerült őrlángot varázsolnia, így ma én elmentem és megnéztem. Végső elkeseredettségemben leszedtem az égéstér burkolatát, hogy megnézzem, vajon kézzel be tudnám e gyújtani az őrlángot, de a lenti képek fogadtak.

Egyrészről az őrlángot ha begyújtom, akkor annyi őrláng van, amit egy kisebb mozdulattal is simán eloltok. Ez a kisebb probléma, jobb esetben a fúvókát valahogy le tudom szedni, bár nekem gyanús, hogy nem lehet külön kis fúvókát kapni, mint pl. egy FÉG konvektornál, hanem egyben van a rézcsővel és a tartó fejjel együtt, de ez legyen a leg kisebb gond, ettől ezt még vagy meg tudom takarítani, vagy ki tudom cserélni 3-4.000 forintért.

A nagyobbik gond a képen is látható hőcserélő burkolatának a porrá égése. Valakinek van ötlete, hogy mit tudok tenni a hőcserélő cseréjén kívül?

Esetleg valahogy be tudom foltozni azt a lemezt? Akár fém ragasztóval? Vagy esetleg vágok oda egy darab lemezt, körbe kenem hőálló tömítő ragasztóval és fel csavarozom opel csavarral?

Vagy mivel egyébként is csak erre a szezonra kalkulálunk vele, így ne foglalkozzak vele, lesz hő veszteség és kész? Vagy ez nem ilyen egyszerű?

Mondanám, hogy hívok egy kázszerelőt, de nekem már elegem van, ebből. Tavaj 2 szerelő után nekem kellett hőcserélőt cserélni a 7 éves Bosch kazánon.

Anyósómnál idén nekem kellett szétszednem és kitakarítanom 3 konvektort mert 150.000 forintot akartak kérni, szóval inkább valahogy megoldanám, ha tudnátok egy kicsit segíteni ötletekkel.

Előre is köszönöm a segítslget!

VVVVPPPO Creative Commons License 2023.11.10 0 0 5710
Előzmény: tata222 (5709)
tata222 Creative Commons License 2023.11.10 0 0 5709

Gázszelep nincs véletlen valakinek eladó?

bar,ll Creative Commons License 2023.11.06 0 0 5708

Sziasztok! Tudna valaki segíteni, hogy vajon miért ugrál fel le a nyomás? A szerelő azt mondta hogy a tágulási tartály volt rossz, amit ki is cserélt. De most megint ugyanez a baj. (Váltószelepes) ha itt hagyom mondjuk egy fél napra, leesik majdnem nullára. Akkor töltök vízet a rendszerbe, akkor ugye elkezdi csinálni a melegvizet, utána átkapcsol a fűtésre és a nyomás úgy felugrik, 3 barra, ahol ugye vagy megint kikapcsol vagy a tartály ereszt ki. Tudnátok esetleg olyan szerelőt ajánlani aki tényleg ért hozzá? Én sajnos totál laijus vagyok. Nagyon köszi előre is!

 

tata222 Creative Commons License 2023.11.05 0 0 5707

Ok, köszi, azt teszem.

Előzmény: r-misi (5706)
r-misi Creative Commons License 2023.11.05 0 0 5706

Hívd fel a szerelőt, tud segíteni, látta a készüléket és karbantartotta.

Ne csavargass rajta, nem játék. Ha 3 hete volt ott akkor még majdhogynem garanciális.

 

Ha karbantartás miatt el lett zárva a gáz és kilevegőzőtt, akkor párszor kell próbálnia gyújtani, de 2-3E01 után már megfelelően kellene gyújtania.

 

Ha ez megvolt akkor szerelő tud segíteni - nincs még túl késő hívd fel!

Előzmény: tata222 (5705)
tata222 Creative Commons License 2023.11.05 0 0 5705

Az 'sajnos' nyitva van. Nnics esetleg vmi csavar amit lehet ilyenkor állítgatni?

Előzmény: r-misi (5704)
r-misi Creative Commons License 2023.11.05 0 0 5704

Ha van gyújtó szikra akkor, lehet nincs gáz.

Lehet a karbantartás során el lett zárva a gázcsap.

Előzmény: tata222 (5703)
tata222 Creative Commons License 2023.11.05 0 0 5703

Sziasztok,

 

E01-es hibakód minek lehet a következménye?  kb 3 hete volt itt a szerelő "karbantartás" címén, állított rajta és most szerettem volna volna bekapcsolni a fűtés és e01-el kiáll hibára.

Szikra van rendesen.

nixon70 Creative Commons License 2023.11.05 0 0 5702

https://www.fokabt.hu/Mika-6E-alakteszek

11.oldal.

Nézd meg neked a sarus, vagy a csavaros van.

Fég sztemkó(95°C) jó hozzá.

Előzmény: RobiBALBOA (5701)
RobiBALBOA Creative Commons License 2023.11.05 0 0 5701

A szivattyú az tökéletes.

Melyik fajta vésztermosztát a jó?

Nehéz megtalálni a kazánban?

 

Gabenka_86: Hőelem alatt a vésztermosztátot érted?

Van, hogy pár percig megy, de ha olyanja van akkor ritkán órákat is üzemel(de ez mostmár nagyon ritka eset).

 

Valakinek valami normális doksija nincsen erről a mika-6-ról, a gyári leírás az kb semmire sem jó.

Előzmény: nixon70 (5700)
nixon70 Creative Commons License 2023.11.05 0 0 5700

Hali!

Ha jól működik a szivattyút, akkor a vésztermosztáttal lehet baj.(95°C).

Azt cseréld ki első körben.

Előzmény: RobiBALBOA (5694)
r-misi Creative Commons License 2023.11.05 0 1 5699

Szia!

 

Nálam Mika 6EU ugyanezt a hibát dobta. Van benne egy áramlás érzékelő, annak az úszója volt ledugulva.

Óvatosan kell leszedni mert műanyag menetes, nehogy túlhúzd.

 

E05 léghiány hibakóddal megy, ugyanakkor a ventivel sorban van kötve az áramláskapcsoló is....

 

Én cseréltettem TB202 áramkört, ventit, és visszajött a hiba, majd amikor láttam, hogy a venti csatijával sorban van kötve az áramláskapcsoló nem volt kérdés, hogy hol lehet a hiba.

Így elsőnek szédszedtem. Az érzékelő úszóján az apró lyukak 2/3-a letőmödött. Kimostam kitisztítottam és azóta 1x sem jött vissza az E05.

Előzmény: cselez (5695)
Gabenka_86 Creative Commons License 2023.11.05 0 0 5698

Elnézést, de nálam még mindig előjön a hiba, szóval nagyon köszönöm előre is az építő kommenteket.

Előzmény: Gabenka_86 (5697)
Gabenka_86 Creative Commons License 2023.11.05 -1 0 5697

szia! Nálam is hasonló volt a gond csak nálam X időnként jelentkezett a hiba. Amit észrevettem, hogy amikor kikapcsolt, az előtt megváltozott a Őrláng karakterre. Nem volt elég hő a termo-elemnek,ezért kikapcsolt (kattant) és megszűnt a gázellátás. Nálad, ha egyből jelentkezik akkor a hő-elemmel (termo elemmel) lehet a gond.😉

Előzmény: RobiBALBOA (5694)
cselez Creative Commons License 2023.11.05 -1 0 5696

Ja és az előzőhöz még annyit, hogy csak akkor jelentkezz, ha valóban láttál már ilyet, mert ha úgy látom, hogy pénzszerzés reményében megpróbálsz átverni és azt sem tudod, mihez kell nyúlnod, akkor nem valószínű, hogy sérülés nélkül elhagyod a terepet! Mint ahogyan már leírtam komoly pszichológiai nyomás alatt állok jelenleg....köszönöm!

cselez Creative Commons License 2023.11.05 -1 0 5695

Nem gondoltam volna, hogy életem egyik legnagyobb hibáját követem el, amikor megvásároltam egy Mika 6 Eu kondenzációs gázkazánnak nevezett ipari hulladékot. Gyakorlatilag csak akkor döglik be, amikor fűteni kell és ott maradsz egy hideg lakásban. Ezt már a második télen csinálom végig és minden reggel úgy ébredek, hogy vajon hidegben kell-e a munkába készülődnöm, vagy van fűtés, hiszen ez csupán a szerencsémen múlik! Szívesen beperelném a gyártó céget! Gyakorlatilag már darabokra szedtem, autószerelőként azért nem vagyok totál hülye a tecnikai dolgokhoz és az elektronika sem áll távol tőlem. Nos a hiba általában E05 A ventillátor vezérlő olyan helyre van beszerelve, ahol a 105 fokos kondenzátorok szétpukkadnak a melegtől! Az egész vezeték köteg meghosszabbításával ezt már kiküszöböltem a kondenzátorokat kicseréltem, de most úgy tűnik a panelra szerelt tápegység döglött meg! Ez egy MAKKAI féle 15V 533mA-es panel táp. ami természetesen (más alkatrészekkel egyetemben) szintén nem beszerezhető! Ha valaki esetleg tud ilyet, vagy véletlenül lenne egy szerelő aki valóban ért a turbó-kondenzációs Mika-hoz, kérem válaszoljon, a pénz már nem számít! Már régen kidobtam volna, de sajnos kémény híjján nem tudom helyettesíteni. Jelenleg elektromos hősugárzóval fűtök! A tápegységről fotót mellékelek, jótanácsként pedig: ha azon töröd a fejed, hogy ilyet veszel, azonnal fordulj pszichológuhoz! Köszönettel :egy totál kiábrándult Mika tulaj

RobiBALBOA Creative Commons License 2023.11.04 0 0 5694

Sziasztok,

 

Van egy Mika-6 kazánom kb 2010-es lehet(nem én szereltettem még be) tehát még a régi fajta (nem kijelzős). Az a probléma, hogy ugyan könnyen be lehet gyújtani (pár szikráztatás) és az őrláng megmarad, de ha a gázszelep gombot a láng jelzésre tekerem begyullad a főégő, de pár perc elteltével egy kattanás után elalszik a főégő és az őrláng is. A termosztátot állítva szintén bekapcsol a főégő de ugyanúgy 1-2 perc után lekapcsol elalszik.

Mi lehet a gond?

Ha sztemko, akkor melyik?

 

Ha szerelőhöz kell fordulni kit ajánlotok?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Üdv, Róbert 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!