Keresés

Részletes keresés

ficere50 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68385

Igen, az újabb porszívókban van termikus védelem, ami, miután visszahűlt a motor, újra engedi üzemeltetni...

Előzmény: einohyl (68378)
ficere50 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68384

A 68341-es hsz.-ra reagáltam...

Előzmény: einohyl (68377)
gergerg Creative Commons License 2016.05.01 0 1 68383

Olcsóbban adja, ez a feltétel. Pontosan!

 

Olcsóbban adja---> akkor használom amikor a szolgáltató akarja.

Drágábban adja----> akkor használom amikor én akarom.

 

Ugyan ez visszafelé:

 

Akkor használom amikor a szolgáltató akarja--->olcsóbban kapom.

Akkor használom amikor én akarom--->Drágábban kapom.

 

Átkapcsoló:

 

0-állás kikapcsolva. Nem fogyasztok, nem fizetek.

1-állás. Akkor használom amikor a szolgáltató akarja, olcsóbban kapom.

2-es állás. Akkor használom amikor én akarom, ezért többet is fizetek érte.

 

Szerintem teljesen logikus lenne.

Előzmény: ötfelezős (68380)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68382

Ott a user korszerűtlenebb mint az olvadóbizti. Ha nőd lenne, cseréld le azt is.

Előzmény: einohyl (68378)
ötfelezős Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68381

Most olvasom vissza, Corvboy nagyjából ezt már leírta. :)

Előzmény: ötfelezős (68380)
ötfelezős Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68380

Ezt az egészet kár volt leírni.

 

Olcsóbban adja, ezt kéri feltételként.

 

Innentől kezdve a trükközés az trükközés.

Már félreértés ne legyen, ebben az országban össznépi játék az, hogy sandán összenézünk és kiröhögjük a szabályokat, ennek én is része vagyok - volt például, mikor áramszolgáltatónál dolgoztam, vagy 30 éve, és az épitkezési mérő tarifája nem háztartási volt, akkor szokásos játék volt ismerősöknél, hogy a telken levő kis kuckó lebontása előtt 2 nappal papíron villamosította a kuckót a tulajdonos, majd kihelyezte a mérőt oszlopra, így maradt a háztartási tarifa. De ha lenne három éves fiam, neki nem mondanám el büszkén, hogy lopok, csalok, hazudok. Legfeljebb 17 éves korában, hivatkozva arra, hogy ez az ÉLET: :D

Előzmény: gergerg (68336)
Lacivill Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68379

Annyira nem korszerű, hogy szabvány szerint már régen cserélni kellett volna kismegszakítóra. Lakásban/házban nem lehetne ilyen típusú olvadó.

Előzmény: einohyl (68378)
einohyl Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68378

 De hát nem is ez lenne a kérdésem.

  Hanem az , hogy van  csómó hálózatom. Van egy  24 órás - korábban ugye ezt nevezték nappali ármnak. Ezen egy 32 Amp. un. kismegszakító  és utána  4 db al áramkör. Na ezek biztositékai még  az un. olvadó biztosítékokkal vannak ellátva , 10  Amp. -es biztosítékokkal. Nos az egyik családtag azt mondta hogy nem korszerűek, mármint ezek az olvadó biztosítékok.

 

 Így van ez vagy sem ??

 

 Az eset/probléma úgy merült fel, hogy porszívózásnál mindig  elment az áram.

 Végül kiderült, hogy egy 1800 Wattos porsívót használt az illető, közben ment  ugyan erről az aláramkörröl egy mosógép, meg egy csómó villanyos égő meg még kitudja.

 Megkaptam, hogy nem korszerű ez az olvadó biztosíték. 10 Amp.

 

 A másik kérdés .  Egy idő után leállt ez a híres porszívó.

 

 Már azt hittük ,hogy elromlott.- A fenét . annyira televolt aporzsák, hogy már egy gramm szemét se fért volna bele. Kicseréltem a porzsákot  és újra  működött az a porszívó.

 Itt csak sejtem hogy egy  védelem van beépítve, ami célja az , hogy bizonyos esetekben védje  készüléket.

 mert bizony még 15 perc állás után is meglehetősen meleg volt annak a porszívónak bizonyos részei. Tehát valami védelem működött vagy csoda történt ??

 

 Ja volt még egy olyan elvi vitám, hogy ha valaki kézbe vesz egy porszívót gyözödjön meg artról, hogy a működésnek minden feltétele meg van é  , így pl. az hogy a porzsák már szinültig tele van.

 Vissza erre a nem korszerűnek minősített olvadó biztosítékra :

 Szerintem az is a funkciója, hogy egy túlterhelt áramkörnél kiolvadjon.

 

  Mert vannak használók akik azt gondolják, hogy egy áramkörbe korlátlanul lehet fogyasztókat csatlakoztatni.

 megy egy mosógép,  megy közben pl. egy kenyér pirító, majd egy gyorsforraló és csak úgy rákötnek egy 2 kW-os hősugárzót .  Elmegy az áram és még méltatlankodnak is, hogy rossz az áamkör.

einohyl Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68377

Nos nem tudom milyen tanulmányról van szó, de  ez azért nekem is feltűnt :

 

"Egy dolog mégsem derül ki belőle: miért baj az, ha én adott szituációban porszívó helyett egy boyler fűtőszálát terhelem rá a nappali körre?"

 

 tényleg miért baj ?

 

 

 Mert pl. én néha a vezérelt áramra kötött berendezésemet az olcsóbb vezérelt helyett a drágább  24 órással működtetem.

 Tehát a szolgáltató drágább áramát veszem igénybe.

Előzmény: ficere50 (68352)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.05.01 0 0 68376

A mágneskapcsolót a bojler watt-számához kell kiválasztani, azt viszont nem árultad el, hogy hány wattos a bojlered.

Az időzítő kapcsolóból is százféle létezik, mindegyiket másképpen kell bekötni, ennek a típusát sem árultad el.

 

"Nagyon megköszönnék egy részletes leírást esetleg egy rajzot !"

 

Imádkozz, hogy legyen valaki, aki ingyen rád szán annyit az idejéből - feltéve, hogy előtte elárulod a fenti adatokat.

 

"Laikus vagyok."

 

Hívj szakembert. Ha az összes vezeték és összes alkatrész a helyén van (tehát neki csak vezetékeket kell bekötni), akkor nagyon kevés pénzből megúszhatod a dolgot.

Szakember nélkül meg esetleg az életveszélyt kockáztatod (másokét is).

Előzmény: pappzol1 (68375)
pappzol1 Creative Commons License 2016.04.30 0 0 68375

Üdvözletem Mindenkinek !

Segítséget szeretnék kérni! Egy fázisom van és a bojlerhez szeretnék bekötni egy időzítő kapcsolót. Az elképzelésem szerint külön áramkörön egy 16 A megszakítóval és egy mágneskapcsolóval oldanám meg. A megszakítóm és az időkapcsolóm meg van. Milyen mágneskapcsolót javasoltok ? És persze azt is szeretném tudni, hogy hogyan kössem be? Nagyon megköszönnék egy részletes leírást esetleg egy rajzot !!! Laikus vagyok. Köszönöm !

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.30 0 0 68374

Elég gáz lehetett, ha ott ücsörgött a néni belövésre készen és elfogyott a melegvíz.

Előzmény: Zs:) (68372)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.04.30 0 0 68373

Ha rendszeresen elfogy a melegvíz a bojlerból, az többnyire tartály-méretezési hiba.

De olyan is van, hogy előre tudjuk, hogy nagyobb kellene, de helyhiány, vagy pénzhiány miatt mégis a kisebb kerül telepítésre.

A vízhasználati szokások is megváltozhatnak átmenetileg (annyira rövid időre, hogy amiatt nem érdemes átállni nagyobb bojlerre).

Utóbbi esetekben szerintem jogos igény lenne a felhasználó részéről, hogy az extra melegvíz mennyiséget akár drágábbik árammal is előállíthassa.

Zs:) Creative Commons License 2016.04.30 0 0 68372

Még úgy, hogy fodrászkodott, még úgy is csak néha volt rá szükség. Szóval azért annyira nem osztom a véleményed. :)

Előzmény: Törölt nick (68369)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.29 0 0 68371

Vagy egyszerűen lakócsere történt, vagy albérlők, és totál mások az igények. Az egyik simán kifürdi a vizet, a másik el.assza mosogatáskor, a harmadik meg a két másik hülye után nem tud melegvízzel kezetmosni se, mert nem volt még mindig vezérelt áram, de a legszebb, amikor elkerülik egymást, ergo nem tudják hányadán van a víz, és ott álldigál szerencsétlen samponos fejjel a zuhanyzóban hideg víz alatt. Hát, egészséges, az szent.

Előzmény: 0l0 (68370)
0l0 Creative Commons License 2016.04.29 -1 0 68370

Én meg azt mondanám ezzel kapcsolatban, hogy ha napi 8 órában adnak feszültséget és mondjuk egy szokásos 2 KW-os a fűtőszállal melegítünk, ami megél 10 Amperből, akkor az napi 16 kWh energia. Ennyivel kb 200 liter vizet lehet felforralni 20 fokról. Vagyis egy mondjuk 200 literes bojler esetén szélsőséges időbeli eloszlású felhasználás esetén is 200 liter körüli igen meleg vizet tudunk nyerni, de egyenletesebb felhasználás mellett akár még egy 100-120-150 literessel is teljes kihasználtsággal mehet(ne) a fűtőszál. Egy átlag család forró víz igénye ennél szerintem lényegesen kevesebb, többet csak extrém nagy létszám, vagy luxusnak minősülő felhasználás igényel. Természetesen, ha ilyen a helyzet, akkor az űrtartalom és a teljesítmény is fokozható...

Hogy ne legyenek extra veszteségek (mondjuk több KWh készenléti energia) a bojlert körbe lehet a gyári 3-5 cm anyagnál jóval vastagabban szigetelni, így nincs probléma szükség esetén a nagyon meleg víz tárolásával sem. Ma már léteznek csőkígyós több fűtőszálas megoldások is, hogy opcionálisan bármiről lehessen fűteni, ami adódik a napelemtől a napkollektoron át a nappali mérőig. Lehet vész esetére bekötni mellé átfolyós vízmelegítőt is nappaliról.

Vagyis a durván értelmetlenség esete leginkább akkor állhat helyt, ha alul méretezett a bojler, túl nagyok a veszteségek és netán a használat módja sem éppen ésszerű. Ekkor is van többnyire lehetőség értelmessé tenni.

Annyi szabályos lehetőség van egy normális és kényelmes rendszer kivitelezésére, hogy nem is teljesen értem miért okoz ez ilyen felháborodás féleséget, hogy az átkapcsolgatás nem szabályos (ha nem az, de ezt mintha senki nem igazán vitatná már). Persze ha már minden adott, nincs nagy hangulat az átalakításhoz, bojlercseréhez mert csak néha van extra nagy meleg víz igény, akkor ez kényelmes lenne, de az átfolyós beiktatása sem egy sokkal nagyobb kaland, abból meg szükség esetén lehet folyamatosan nyerni a meleg vizet.

Ez hasonló egyébként sok más szolgáltatáshoz és műszaki megoldáshoz. Akinél jól működik az szereti, akinek rossz tapasztalatai vannak rossznak tartja, pedig utóbbi esetben csak arról van szó, hogy esetleg nem megfelelően van megtervezve, kivitelezve...

 

Előzmény: Törölt nick (68369)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.29 0 0 68369

Natessék, helyben is vagyunk. Ezért szar megoldás a szolgáltató kénye-kedve szerint kapcsolgatott vízmelegítés. Nekem a családi házban is meggyőzött, hogy durván értelmetlenség, mert abszolút nem kiszámítható ki mikor fürdi ki, fölösleges idegeskedést, feszültséget okoz amit nem kompenzál a spórolgatása.

Előzmény: Zs:) (68367)
gergerg Creative Commons License 2016.04.29 0 0 68368

A fizikai megvalósítás nem okozna problémát, de semmi kedvem úgy fűteni nappaliról, hogy majd valami okostojás még meg is büntet érte mert nem szabályos. 

Előzmény: Törölt nick (68366)
Zs:) Creative Commons License 2016.04.29 0 0 68367

Én sógoréknak időrelével csináltam meg. Gombnyomásra fűtött a nappaliról a beállított ideig, aztán visszakapcsolt vezéreltre. Fodrászkodott a csaj, sokszor nem volt elég a meleg víz, hiába volt nagy bojler.

Előzmény: Törölt nick (68366)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.29 0 0 68366

Ha lenne egy mágneses átváltó-kapcsoló amit megnyomva átvált a vezéreltről rendes hálózatra egy relén át egészen a felfűtésig ha szükséges mondjuk napközben több fürdővíz, az jó lenne. Miután felfűtött, bontja a mágneskapcsolót ergo magától visszakapcsol "normál" vezérelt állásba és ha van delej és szükséges akkor fűt, ha nincs, nem.

 

Szerintem összvissz ennyi kellne és megvan a korrekt dolog.

Előzmény: gergerg (68336)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.29 -1 0 68365

Na az a rendszer amikor lehet tudni, hogy mikor kapcsol fűtésre, az jó rendszer. Mármint a fogyasztó szemszögéből. Az összes többi egy kalap szart ér, nem kiszámítható.

Előzmény: Peter atyuska (68343)
még1MbR Creative Commons License 2016.04.28 0 0 68364

Nálam anno azért oldott le néha, mert a fürdőszobában volt a bojler. Fürdés után a párás levegő víztartalma kicsapódott a fűtőszál kivezetésein, majd végigszaladt rajta a vízcsepp és létrejött a 30mA hibaáram.

Előzmény: Primary92 (68356)
Primary92 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 68363

Nem mértem a FI relét, csak úgy teszteltem, de vadi új. 

Az egész házat villanyszerelő csinálta eredetileg, de barmolas az egesz. Szoval rosszabb biztos nem lett, de a foldeles ellenorzesehez valaszinuleg szakembert hivok.

Annyira nem állnak messze az elektronok, de itt max 24V van, de inkabb csak 3,3.

Előzmény: horex (68359)
Jahno Creative Commons License 2016.04.28 0 0 68362

Meg rugót raktak bele.

Előzmény: horex (68360)
gergerg Creative Commons License 2016.04.28 0 0 68361

Áruld már el, mikor terveztem én illegális átkötést csinálni? Teljesen hülyének nézel, hogy majd azért fogok büntetést fizetni mert drágább árammal fűtöm a vizet? Írtam pár napja egy levelet a szolgáltatónak, állásfoglalást kérve. Még nem értek rá válaszolni.

 

Elég jól tudsz sértegetni, bár olvasni tudnál ilyen jól. Hogy egy klasszikust idézzek:

 

"Neked szövegértési problémáid vannak. "

Előzmény: Törölt nick (68341)
horex Creative Commons License 2016.04.28 0 0 68360

Akkor te láttal már bergmann csőhajlító fogót munka közben :)

Ügyelni kell/ett/ hogy hajlitásnál a lemezburkolat illesztése belűlre essen

 

Hova fejlődött ez a szakma is! Ma már mobiltelefonrol/netröl inteligensház/Loxon vezérlés, felügyelet

Előzmény: Jahno (68358)
horex Creative Commons License 2016.04.28 0 0 68359

Arról, hogy megfelelő-e a földelés hogyan lehet meggyőződni?"

 

Földelési ellenállásméréssel

Ez egy külön "szakma", képesítés a villanyászaton belül

Ne kisérletezz vele

Nyilván a földelőszondátol jön egy 16-os körüli vezeték, vagy később vékonyabb,  ami a fogy.mérő után , a FI elött, a nullával össze van kötve, már ha családi ház

 

Multiméter azt mér amit akar

Lágyvasassal mérjél feszt, a nulla és föld között , ha már mérsz.

FI relét mA mérővel tesztelted vagy "csak úgy"?

 

A lényeg, hogy ne sajnáld azt a pár 10ezret a szegény villanyásztol, aki megóv, hogy a későbbiekben gond és gyász legyen esetleg a családban.

Előzmény: Primary92 (68356)
Jahno Creative Commons License 2016.04.28 0 0 68358

Én jó eséllyel a bilin ülve néztem, ahogy csövezik a házat.

Előzmény: horex (68357)
horex Creative Commons License 2016.04.28 0 0 68357

Boldog békeidők :)

Akkor még technikusi oklevéllel is tudtam fogy.mérő helyet kialakitani

MSZ1600, 447, 172 és elég volt annyi

Ma meg mittomén hányféle eu konform szabvány van

Előzmény: Jahno (68350)
Primary92 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 68356

Eredetileg volt egy 100 mA-s, ami soha nem volt tesztelve. Teszteltem. Innentől már időnként leoldott. Ezidáig semmit nem változtattam a hálózaton. 

Aztán cseréltem 30 mA-es Fi-re. Pont amiatt, amit írsz. Fel lehet kapcsolni. Csak néha leold. Most eltávolítottam a vízmelegítőt a hálózatról, még nem oldott le. 

 

Arról, hogy megfelelő-e a földelés hogyan lehet meggyőződni? Jól tudom, hogy kell lennie egy pontnak, ahol a földelés és a nulla össze van kötve még minden előtt? Ilyet nem találtam, hacsak nem egy nem látható helyen van megoldva. Ha a nullát kikötöm a FI reléből, és megnézem, hogy a nulla és a föld között mekkora az ellenállás, és mondjuk rövidzárat mérek, akkor össze van kötve? Ezt nem mértem, de van értelme megmérni? 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (68355)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!